Pastol Magazijn De Kroon DE WREKENDE GOD Amerikaansche Ondergoederen Het Amerikaansche Huis H.K.B. CHEERIO Rhythmisch Typen INST.PONT BOEKHOUDEN S UPINAT0RIUM J. E. ten Hones FRANSCH Alfred SAROT Adverteert in dit blad BestUem u tepeu de koude! ZATERDAG 3 FEBRUARI 1940 RA ARE EM'S DAGBLAD Crematie Mevr. M. E. A. Cijfer— Van Wijngaarden. Een der oprichtsters van 't Ned. Padvindsters gilde. Vrijdagmiddag is op Westerveld verascht het stoffelijk overschot van mevrouw M. E. A. Cijfer- Van Wijngaarden, een der oprichtsters en de eerste presidente van het Nederlandsche Padvindstersgilde. Deze plechtigheid werd o.a. bijgewoond door eenige deputaties padvindsters uit Amsterdam. Haar lem en IJmuiden, alsmede door de mede-oprichtsters van het gilde. De tegenwoordige presidente, mevr. Van den Bosch-De Jong. bracht aan de overledene dank na mens het geheele gilde. Spreekster heeft niet per soonlijk met de overledene samengewerkt, maar in de negen jaar, dat zij haar functie nu bekleedt, be merkte zij regelmatig de resultaten van den arbeid van de overledene. Zij had een vèrzienden blik en een opbouwenden geest: zij zag, wat anderen niet mogelijk achtten. Zij heeft de bezwaren, die tegen de oprichting van een padvindstersgilde bestonden, weten te overwinnen met haar warm hart en haar eenvoudigen geest. De meisjes vroegen 28 a 29 jaar geleden om een padvindsterskilde; zij heeft ze ge holpen. Direct had ze zoo'n succes, dat Nederland in 1913 meer padvindsters telde dan Engeland. In 1916 was zij de eerste presidente van het Nederlandsche gilde. Namens de eerste padvindsters en niet minder na mens de laatste bracht spreekster aan de overledene dank. „Wij zullen voortgaan op den weg, dien gij voor ons geopend hebt." Mejuffrouw Draaijer, voorzitster van de afdeeling Amsterdam, bracht dank voor wat de overledene in het belang van deze afdeeling heeft gedaan. De weg, dien zij bewandelde, was recht en haar taak, voor anderen te leven, was schoon. Haar taak was dienen en haar devies was liefde. Met een spreekkoor namen de padvindsters. die zich rondom de baar geschaard hadden, afscheid. Mevrouw douair. Jkvr. J. M. v. d. Bergh van Teijn nam afscheid met een persoonlijk woord, mede na mens een andere oprichtster van het gilde, mevr. Hemmes. Nadat de dochter van de overledene nog had ge sproken werd 't Padvindsterslied gezongen. Toen de baar werd neergelaten, brachten de meisjes den vlaggengroet. Laakbare handelingen van trambestuurders Vragen over uitlatingen van het O. M. en den Kantonrechter te Haarlem. De heer van Braambeek heeft de volgende vra gen gericht aan den Minister van Justitie: Wil de Minister doen onderzoeken of de ambte naar van het Openbaar Ministerie bij het kanton gerecht te Haarlem op 22 Januari jl. op een terecht zitting o.a. de volgende opmerking heeft gemaakt: „De tram is het grootste gevaar voor het verkeer in Haarlem. De manier, waarop bestuurders, door onophoudelijk bellen de weggebruikers zenuwach tig maken, is zeer laakbaar. Wij laten ons niet van de rails verdrijven, doch het groote publiek wel. De schuld ligt dan ook vrijwel geheel bij de tram". Waarbij de kantonrechter zich zou hebben aange sloten met o.a. de volgende opmerking: .,Je moet ^alm voor de tram blijven rijden. De bestuurder ziet Je heusch wel en zal dan wel vaart verminderen"? Indien het onderzoek mocht uitwijzen, dat de •mbtenaar van het Openbaar Ministerie en de kan tonrechter deze aansporing iri bovenstaande bewoor dingen' of in bewoordingen van soortgelijke strek king hebben gegeven, is de minister dan ook van oordeel, dat hier voor de veiligheid van het verkeer een zeer gevaarlijke raad is gegeven? Acht de Minister gezien het derde lid van art. 11 van het reglement voor de tramwegen, dat o.m. als volgt bepaalt: 3. „Bij tramwegen of tramweggedeelten, welke op openbare wegen zijn aangelegd is het bovendien verboden: a. met of zonder voertuig op den tramweg te ver blijven of paarden, vee of andere dieren daarover te drijven, wanneer een trein in aantocht is, en dezen daardoor of op eenigerlei andere wijze in zijn loop te beperken;" deze aansporing niet strijdig met de wet? Zoo ja, wat denkt de minister dan te doen om er voor te zorgen, dat ook de bedoelde kantonrechter en de ambtenaar van het openbaar Ministerie niet aansporen tot het handelen in strijd met bovenge noemd artikel 11 en bij het opleggen en eischen van straffen overeenkomstig den inhoud daarvan han delen? HAARL. WEER- EN STERRENK. KRING. Vrijdagavond sprak in Lion d'Or voor de leden van den Haarl. Weer- en Sterrenkundigen Kring Dr. P. Th. Oosterhoff uit Leiden over Veranderlijke Sterren. Spr. behandelde meer in 't bijzonder de eclips veranderlijken. Beschouwen we 2 sterren die een baan om elkaar beschrijven dan observeeren we In den regel een constante helderheid in 't geval we loodrecht op het vlak van hun baan kijken en hun onderlinge afstand te klem is om er 2 te zien. Anders wordt dit als bedoeld vlak meer helt en gedeeltelijk of geheel in onze gezichtslijn ligt. We zien nu en dan één der sterren voor de andere, waardoor dus de lichtsterkte op gezette tijden ge ringer wordt. De achterste wordt verduisterd. Er zijn zeer vele perioden in deze helderheidsschom melingen. Ze liggen tusschen 5 uur en 15 jaar, het meeste treffen we echter het type verander lijken met een periode van 2 a 3 dagen. Het eenvoudigste geval zijn 2 sterren met gelijke helderheid en diameter, de lidhtkromme geeft 2 minima met gelijke diepte. Veelal is de kromme echter niet zoo eenvoudig. De sterren zijn in de meeste gevallen niet even groot en niet even hel der en uitvoerig behandelde spr. de krommen die daarbij Voorkomen. Ook besprak hü de manier, waarop uit een licht-kromme diverse gegevens om trent het sterrenpaar verkregen worden. Deze gegevens zijn pas in absolute maten om te zetten, zoodra 1 maat bekend is. Daarbij helpt ons de spectroscoop; weliswaar moeten we ons daarbij beperken tot de heldere sterren, want we krijgen daarbij een spectnim te ontleden en sterren van germge helderheid zijn niet in staat dat te geven. Met zoo'n spectroscoop kunnen we dan de radieele snelheid van de sterren in hun baan in de gezichts lijn bepalen. ONGELUKKEN DOOR GLADHEID. Vrijdag hebben te Haarlem weer een paar onge lukken door de gladheid plaats gehad, 's Morgen; kwart voor zeven fietste een 18-jarige krantenbe zorger over den Harmenjansweg. Door de gladheid zwenkte hij plotseling naar links en kwam toen in aanraking met een hem tegemoet rijdende vracht auto. De jongen viel en brak zijn rechterenkel. Le den van den Ongevallendienst verbonden hem en brachten hem toen per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis. Te één uur 's middags slipte een 17-jarige wiel- rijdster op den hoek van den Kruisweg en het Ken- nemerplein, waardoor zij viel. Vlak achter haar naderde een vrachtauto, die haar raakte. Zij werd aan haar knie geblesseerd. Door leden van den On gevallendienst is zij voor onderzoek per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo vervoerd, omdat vermoedelijk haar knie gekneusd of gebro ken VWi. HET TOONEEL. O. EN O. LUDAMUS Gisteravond heeft de R.K. Tooneelvereeniging Ludamus, hiertoe uitgenoodigd door het Haar- lemsche Comité van O. en O. in den Stads schouwburg voor de militairen een opvoering ge geven van Eduard Veterman's De Wrekende God. „De Wrekende God" is nog altijd ondanks de langdradigheid hier en daar de beste thriller, die tot nu toe in Nederland is geschreven. Het stuk is geheel volgens Engelsch model gefabri ceerd en toen het hier voor het eerst gespeeld werd, plakte de schrijver er ook het etiket „made in England" op. Hij gaf zich voor een Engelsch- man uit D. Rawde en op de programma's stond te lezen, dat het stuk oorspronkelijk heette ,The Idol tliat avenges". Toen het succes ver zekerd was. bleek D. Rawde omgekeerd Edward te zijn, en men had er maar Veterman achter te plaatsen om te weten, wie de schrijver van dit tooneelstuk was. Ludamus heeft ook aan de opvoering een En gelsch cachet gegeven. Van de aankleeding was zeer veel werk gemaakt, het tooneel zag er met al die Indische kunstvoorwerpen heel verzorgd en tegelijk exotisch uit en de dames en heeren wekten de illusie leden der Engelsche society te zijn: Zoo was er dus de sfeer die de schrijver heeft gewenscht. Als regisseur heeft de heer Kraakman ook goed werk verricht. Vooral de avondpartij in het eerste bedrijf gaf een staaltje van knappe regie te zien. De groepeering was telkens los en natuurlijk en de con versatie-toon werd aardig getroffen al ging er in het begin wel eens wat van den geestigen tekst door onduidelijk spreken verloren. De gastheer Sir Ro bert Highhill maakte een zeer correcten indruk hij was voortreffelijk gegrimeerd en de gasten bewogen zich ongedwongen in dit salon. Het is eigenlijk jammer, dat de heer Kraakman, die zich een zoo bekwamen regisseur heeft getoond, ook de zeer belangrijke rol van Mr. Kingstone den man van Scotland Yard op zich had geno men. Hij heeft zich daardoor niet geheel aan deze rol kunnen geven en zijn spel werd ook niet als dat der anderen door een regisseur gecontroleerd. Hij miste het aplomb van deze politieman en was niet de alles beheerschende figuur, die hij feitelijk moest zijn. Ook hield hij nu en dan het tempo tegen, dat toch al dikwijls te traag was. Als regisseur heeft de heer Kraakman echter het cachet op deze voorstelling gelegd. Het beste spel van den avond gaf Guus Boersma als Sir Robert Highhill. Mij bewoog zich met distinctie en bracht tegen het slot ook de noodige spanning in zijn spel. Vooral de scène van zijn ontmaskering speelde hij heel ver dienstelijk. De heer Gé Hurkmans was een decoratieve kaffer, die ook het. gebroken Hollandsch aar dig en goed gearticuleerd wist vol te houden. Maikaffo kreeg daardoor volkomen de plaats in het ensemble, welke hem toe kwam. Een aardige butler gaf Ben Bunders te zien en Bernard Schoonebeek en Ad Spruyt voldeden als de gasten. Lord Henry Wultonshire is maar een kleine rol, maar hij is In dit stuk van veel be- teekenis en hij had dan ook meer relief kunnen krijgen dan de heer Van der Tuyn hem gaf. Van de dames trof mij vooral Nell van Brug gen, die Miss Mabelly Highhill ongedwongen, jong en met natuurlijke charme speelde. Zij sprak ook heel goed en maakte van Mabelly een sympathiek persoontje. De „hertogin" werd niet onaardig gespeeld door méj. Dora van der Linden, maar haar vele bêtises zouden bij scherper zeggen nog beter tot hun recht zijn gekomen. De dames Schoonebeek en Holzhaus hadden maar weinig te doen de rollen zijn meer figuratief en deden dat zeer bevredi gend. De voorstelling, die o.a. werd bijgewoond door den garnizoenscommandant, den overste Polis en zijn adjudant, had bij de stampvolle zaal een doorslaand succes. Aan het slot was er een da verend applaus en moest het doek eenige malen omhoog. Voor de Vereen. Ludamus en voor O. en O. dus een geslaagde avond. J. B. SCHUIL BORSTROK of PANTALON 3-^® WOLLEN TRUIEN vanaf 4»^ WOLLEN NOORSCHE WANTEN, KOU- 25 SEN en SOKKEN vanaf Ji WINDJACKEN, dames en heeren, h qj- vanaf LADEREN KAPHANDSCHOENEN, wol 25 gevoerd vanaf LEDEREN KLEEDING voor Dames en Heeren met gratis onderhoud. BARTELJORISSTRAAT 20 JACK MORRIS Telef. 13439 (Adv. ingez. Med.) Zwakke tot matige, iater tijdelijk toene mende wind uit oostelijke richtingen. Ne velig tot betrokken of zwaarbewolkt. Plaat selijk e enweinig sneeuw. In het noorden en midden strenge tot matige, in het zuiden matige tot lichte vorst. BAROMETERSTAND Stand van gisteren 755 m.M. Stand van hedenmorgen 10 uur 759 m.M. Neiging: Stilstand. Het gebied van hoogen luchtdruk over Scan dinavië blijft statiohnair met luchtdruk waarden van 1032 mbar in het zuiden van Zwe den. Het strekt zich over geheel centraal Europa en den Balkan uit. De depressie, die gistermorgen over Spanje lag. trok naar het oosten en wordt gevolgd door een rug van hoogen luchtdruk. Op den Oceaan ligt een zeer iutgestrekt ge bied van lagen luchr.druk dat reikt van IJsland tot de Azoren en dat in de kern zeer lage lucht drukwaarden moet hebben. De dalingen aan de voorzijde doen zich thans aan de Portugeesche kust gevoelen. Te Lissabon en Oporto vielen in den nacht zware regens. De warme strooming aan de oost zijde deed de temperatuur op Usland tot 8 a 9 graden boven normaal stijgen en dringt door tot diep in de Poolzee. In de Baltische staten zijn de temperaturen iets minder extreem laag. In Hongarije nam de vorst af en in den Balkan melden enkele sta tions temperaturen boven het vriespunt. In het westelijk Middellandsche Zeegebied en evenzoo in Portugal heerscht zacht weer. Opgave van CAREL v. HUIZEN, Opticien. KI Houtstraat 13 Tel. 14112. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht 14141. Brandweer 15333. Tusschen vuur en ijs. Drie jongens op avontuur. A.s. Zondag vertoont het Rembrandt Theater in zijn serie Zondagachtend-voorstellingen een niet alleen uit documenter oogpunt interessante film. maar een film, die tegelijk een vlot en boeiend jeugdverhaal is geworden door de geschikte wijze, waarop een aardig, avontuurlijk gegeven door de documentatie heen is gewezen. Opzet was een reeks interessante beelden uit Zwitserland te toonen. Drie vrienden, drie padvin ders, maken een reis door Zwitserland en hun avon turen zijn al even boeiend als de mooie streken, die zij doortrekken. Om slechts enkele hoofdpunten te noemen: Luzern, Vierwaldstattermeer, Axenstrasse, Sint Gotthard. Furka en Grimselpas, Bern, Bielermeer, het Rhö- nedal en ten slotte den Sint Bernard. Padvinders- avonturen ontbreken al evenmin, zelfs Lord Baden Powell ontmoeten zij. Terwijl het slot van de film een spannend en ge vaarlijk avontuur op ski's op den Sint Bernard is, waarbij de monniken en hun beroemde honden op het beslissende oogenblik nog redding weten te brengen. Alle reisongemakken, jongensavonturen, jongens leed en jongensdurf zullen ongetwijfeld een groot succes hebben, zeker niet het minst bij de jeugd. PLOTSELINGE DOOD. Vrijdagmiddag is op den Rijksstraatweg te Haar lem een 65-jarige heer plotseling ineen gezakt. Hij werd in een perceel aldaar binnengedragen, waar een dokter den dood door hartverlamming consta teerde. Het lijk werd per ziekenauto naar het zie kenhuis St. Joannes de Deo vervoerd. BLOEMBOLLENFILM. Op Maandag 5 Februari zal om kwart voor 5 des middags in het Rembrandt Theater te Haar lem een film worden vertoond van de beplantin gen op de Wereldtentoonstelling te New-York. Deze voorstelling is bestemd voor leden van het centraal Bloembollen Comité. JAARFEEST. De Groninger Amusements en Reisvereeni- ging „Martini" houdt een jaarfeest op Zater dag 10 Februari in de Leeuwerik, Kruisstraat. Er wordt voor een aardig en afwisselend pro gramma gezorgd. EXAMENS. De heer Z. van Waart te Haarlem is geslaagd voor het practijkdiploma boekhouden. WIELRIJDEN Vrijdagavond werden in het Sportpaleis te Antwerpen ter gelegenheid van de zesdaagsche internationale wielerwedstrijden gehouden, waar bij het duel tusschen Scherens en Van Vliet in het middelpunt der belangstelling stond. In den eersten rit nam Scherens de leiding. On danks een uiterste krachtsinspanning op de laatste 100 meter wist Van Vliet niet voorbij te komen, zoodat Scherens won met 20 cm. verschil. Tijd laatste 200 meter 12 2/5 sec. In den tweeden rit vertrok Van Vliet van kop, waarbij Scherens op korten afstand volgde. Op het laatste gedeelte ontstond er een vinnig ge vecht; zoowaar slaagde Scherens er in, nog juist langs Van Vliet heen te vliegen en met 10 c.m. verschil te winnen; tijd laatste 200 meter 12 2/5 sec. I zondag. 4 Februari THE-DANSANTE (Adv. Ingez. Med.) BONTENBAL'S Leesbibliotheek 3ANSWEG 51, heeft het Supplement 1940 .bevatt. 92 pagina's, gereed. Gratis voor bezitters bruine stamcatalogus Volledige catalogus 25 cent. Geen inleggeld. Bezorgdienst voor ver wonende lezers. Inlichtingen Telef. 19123. (Adv. Ingez. Med.) De visschen door den langen winter in verdrukking. Zuurstofgebrek wordt nijpend. In kringen van de zoetwatervisscherij heerschen op dit oogenblik zeer sombere vooruitzichten ten aanzien van den vischstand. Duizenden en nog eens duizenden ponden visch zijn in de reeds wekenlang toegevroren kanalen en slooten verloren gegaan en hoe langer de vorst nog zal aanhouden, hoe grooter dit verlies zal worden. De enorme sneeuwval in einde December en in Januari heeft de grootste sterfte veroorzaakt. Alleen een ijskorst op het water is zoo erg nog niet. Altijd zijn er dan nog wel scheuren en barsten, vooral aan de kanten, waardoor toevoer van versche lucht mogelijk blijft. Bovendien blijft het water in bewe ging en is er dus zuurstofontwikkeling. Zoodra het ijs op zijn beurt wordt bedekt met een dikke sneeuwlaag, worden de scheuren en baksten verstopt, terwijl ook het water niet meer in bewe ging komt. Dan is elke toevoer van versche lucht onmogelijk geworden en wanneer deze toestand lang aanhoudt, staat de zich onder het ijs bevinden de visch een verstikkingsdood te wachten. Een dergelijke toestand is er op dit oogenblik. Hoe groot de vischsterfte is, valt bij benadering niet te zeggen. Dat kan eerst worden vastgesteld, wan neer het weer zal gaan dooien, het ijs uit de kanalen en slooten is verdwenen en de boezemge malen werken, waardoor de gestorven visch, die op den bodem ligt (door de beweging van het water) naar boven zal komen. Gebrek aan water. Niet alleen door gebrek aan zuurstof, maar ook door gebrek aan water zijn honderdduizend vis schen verloren gegaan. Want in vele ondiepe slooten ligt het ijs reeds dagenlang op den bodem, of voor de bewegingsvrijheid van de visch een kleine waterkolom overgebleven. De toestand voor de zoetwatervisscherij, die de laatste jaren toch al reeds verre van rooskleurig was, ziet er voor de toekomst dus nog somberder uit. De afzet in het binnenland is altijd slecht ge weest, en ook de afzet in het buitenland gaat den laatsten tijd met steeds grooter wordende moeilijk heden gepaard, in het bijzonder na het uitbreken van den oorlog. Nog somberder wordt dan straks de toestand, wanneer ook de visscherij zelve moeilijkheden zal veroorzaken, doordat er geen visch is en een situatie ontstaat, waarbij de vraag het aanbod overtreft. Dat een dergelijke toestand zich dezen zomer zal voordoen, moet niet onmogelijk worden geacht. Het bestaaan van de circa 3000 zelfstandige zoetwater- visschers in ons land, wordt dan ook nog ernstiger bedreigd, dan het tot nu toe reeds het geval is. Ten aanzien van den tijd, dat de vischstand zich zal herstellen, zijn geen voorspellingen mogelijk. In ieder geval duurt het wel eenige jaren. Komen er achter elkaar enkele zachte winters dan zal die tijd uiteraard korter zijn. Het leger van de honderdduizenden sportvisschers zal dezen zomer de gevolgen van de strenge vorst eveneens ondervinden. Ook hun vangsten zullen slecht zijn. Nog 21 Nederlanders zitten in Spanje gevangen. In een persconferentie. Vrijdagmiddag te Am sterdam gehouden, heeft de commissie tot steun aan oorlogsslachtoffers mededeeling er van gedaan, dat het op 1 December is ge liquideerd. Toch zullen de loopende zaken wor den afgehandeld. Daarbij is de kwestie der 21 Nederlandsche vrijwilligers in Spanje, die nog steeds niettegenstaande alle pogingen van de Nederlandsche regeering door bemiddeling van haar gezant bij de Spaansche regeering in ge vangenschap zijn. Mr. van der Goes van Naters belichtte de juridische zijde van deze kwestie. Hij zette uiteen, dat men het er over eens kan zijn, dat deze landgenooten niet in vreemden staats dienst zijn geweest, omdat zij waren ingedeeld bij de internationale brigade, terwijl zij evenmin in vreemden krijgsdienst zijn geweest, omdat het in Spanje een burgeroorlog betref. De termijn van krijgsgevangenschap is op ongeveer ander half jaar na het eindigen van den strijd gesteld. Ook op dezen grond meende spr. te kunnen con- cludeeren, dat er niets aan het repatrieeren van de 21 vrijwilligers in den weg staat. Dat zulks toch niet geschiedt moet z.i. geweten worden aan een administratieve verwarring, waarvan deze mannen het slachtoffer zijn. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitreis) 1 te Antwerpen. Kota Agoeng (thuisreis) 2 van Sabang. Kota Nopan (thuisr.) 2 van Sabang. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Madoera, 1 van San Francisco n. O.-Afrika. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam 2 van New-York te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Singkep (thuisr.) 2 van Batavia. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1890. 3 Februari Heden gedenkt W. J. de Wilde den dag van zijn vijf en twintigjarige dienstver vulling als kassiersknecht bij de firma Guépin Van der Vlugt, alhier. De bijna 63-jarige man vervult nog steeds ijverig en nauwlettend de hem opgedragen taak. WINTERSPORT. INTERNATIONALE SPORTWEEK TE GARMISCH. Uit Garmisch-Partenkirchen: De 4 x 10 K.M. estafette, welke in het kader van de internationale wintersportweek werd gehou den, is gewonnen door de Duitsche ploeg met de loopers Leupold, Baur, Demetz en Berauer in 2 uur 41 min. 25 sec. Tweede werd de derde ploeg van Duitschland, gevolgd door het team Bohe- men/Moravië. Berauer was de beste looper van het geheele veld, hij noteerde over 10 K.M. een tijd van 36 min. 45 sec. Verder won bij ijshockey Hongarije van Zuid- Slavië met 100 (30, 20, 50). SCHAATSENRIJDEN GONNE DONKER GEKLOPT. Door Sietske Pasveer. Uit Leeuwarden wordt aan de Tel. gemeld, dat Sletske Pasveer Vrijdag revanche heeft kunnen nemen voor haar nederlaag van Donderdag tegen Gonne Donker. Weliswaar won deze weer de 500 M., maar op de korte baan, 140 meter, wist Sietske twee maal, den eersten keer met tegenwind, te winnen; zij was toen 2/10 sec. sneller. Met den wind mee was de Friezin nog veel vlugger, zoodat Gonne na 100 M. den strijd opgaf. SCHERMEN ONDEROFFICIERS SCHERMVEREENIGING KORPS MOTORDIENST. Bovengenoemde- vereeniging organiseert op Dinsdagavond 6 Februari in het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat te Haarlem een feest- en cabaretavond. Opgevoerd wordt de non-stop cabaretrevue „Optimisten aan treden", waaraan medewerken Paul Ostra, Jopie Koopman, Joop de Leur en John Bruylants. Na afloop is er bal onder leiding van den heer W. Schroder; de dansmuziek wordt verzorgd door „The Margians". Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Wilko Boer gep. Ie Werktuigkundige Gouv. Marine N.O.I. in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: F. BOER— JANSONIUS Overveen, 2 Febr. 1940 Bloemendaalscheweg 287 De crematie zal plaats hebben op Woensdag '7 Februari a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 14.14 uur. blanke tanden! Pastol laat ze U behou den mooie, sterke, blanke tanden! Neerlands veilig ste tandmiddel, dat Uw tanden reinigt zonder schu ren of krassen en het ge vaarlijke tandsteen door oplossing verwijdert! In tuben van 15, 25 en 40 cent. Boldooti NEDERLANDSCH FABRIKAAT Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onzen lieven Man, Vader en Grootvader T. SAARLOOS betuigen wij u onzen hartelij- ken dank. Uit aller naam: Wed. H. O. SAARLOOS- CROESE leeren met behulp van speciaal daarvoor ver vaardigde gramofoon- platen. Volg. week aanv. der nieuwe cursussen Prosp. gratis. Oude Gracht 71. Privéles voor praktijkex. (Mere, en Ver. v. Leer.) en akte L. O. 8— per maand. Voor Staats- praktijkdipl. en akte M.O. 10.- per maand. Drs. R. H. ROODA Leeraar Boekhouden M.O. en Wiskunde M.O. TETTERODESTRAAT 67 Vele geslaagden voor deze examens. Instituut BurdorC Strietman TALEN - STENO - TYPEh MIDDENSTANDSCURSUS BOSCH EN VAARTSTRAAT. 27 TEL. 12476 Schriftverbetering voor Volwassenen. Zou ik op mijn leeftijd nog m'n handschrift kunnen verbeteren? Ja, zeer zeker, waarom niet? Onze leer lingen varieeren tot 67 jaar. Attesten en resultaten ter overtuiging. ■NST. REIBER-NAN Kl.Hcmtweg 8 Tcl.l76.ï5 Hrl.l JEANNE en CORRY BLOM Iordensstraat 49 - Telef. 18619 Haarlem Inrichting voor opheffing van voetgebreken Speciale afdeeling voor voetverzorging INSTITUUT GEOPEND: 9-17.30 uur. VRIJDAG 9—20.30. Biedt zich aan APOTH. ASr. eenige jaren praktijk. Haarl. of omg. Br. no. 3115 bur. van dit blad TANDARTS Heemsteedsche Dreef 184 Heemstede. PRAKTIJK HERVAT. Spreekuren: alleen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van 1.30—3. Do. en Vr. tevens van 7—8 n.m. en volgens afspraak. Club en privélessen. (diplome de Parts) GASTHUISSINGEL 26 r. Tel. 14110 Heeren Jaeger HEMDEN - BORSTROKKEN en PANTALON^ zuiver wol en gemengde wol. GEMOLTONNEERDE HEEREN BORSTROKKEN. DAMES- en KINDER GEMOLTONNEERDE DIRECTOIRS. INTERLOCK DAMES HEMDEN, groote maat, met mouwtje. DAMES- en KINDER PYJAMA'S. GEWATTEERDE en DONZEN DEKENS. Nog enkele WOLLEN DEKENS, extra groote maat, 190 x 230 8.98 EXTRA LAGE PRIJZEN ZIE DE ETALAGES. KLEINE HOUTSTRAAT 12—14.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2