Uit Haarlem's Gemeenteraad tMijnhard(jes Echte winterkost! AGENDA. ZATERDAG 3 FEBRUARI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Bij de replieken van de algemeene beschouwingen over de begrooting was de wethoudersverkiezing weer het voornaamste onderwerp. Daarbij heersclite af en toe een gespannen atmosfeer in de raadszaal. Een incident dat werd bijgelegd. ife heer Castricum geen lid der R.-K. raadsfractie meer. DE ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. Vrijdagmiddag begonnen de replieken van de alge meene beschouwingen. De heer Wolzak (A.R.) hield vol dat de samen werking van rechts door de R.K. fractie verbroken is. Wel is juist dat de A. R. en C. H. fractie niet op de vergadering van 4 September gekomen zijn, maar dat was omdat de verdere samenwerking al onmogelijk was geworden door het besluit der R.K. fractie om wat de wethoudersverkiezing betreft een lijn te trekken met de S. D. A. P. Nu is de heer Klein met de bewering gekomen dat de R.K. in den loop der jaren minder goed te spreken waren over de samenwerking in de recht- sche fractie. Waarom is hij niet eerder met die klachten gekomen? Hij heeft nu gezegd, dat de on tevredenheid der R.K. gegrond is op het feit, dat Colijn geen Kuyper is gebleken. Colijn krijgt nu van alles de schuld, maar spreker blijft dien grooten Nederlander waardeeren. De R.K. zeggen nu wel dat de S. D. A. P. wat haar revolutionnaire opvattingen betreft veranderd is, maar die partij heeft nooit erkend dat zij zich in 1913, 1918 en 1933 vergist heeft. Spreker heeft den indruk dat men met de S. D. A. P. voorzichtig moet blijven, tenzij zij haar ver leden eerlijk verloochend. De R.K. verklaarden dat zij tot samenwerking met de S. D. fractie gekomen zijn, omdat de poli tieke samenstelling in B. en W. veranderd is nu de nieuwe burgemeester zich heeft aangediend als een doodgewonen liberaal". Maar hebben de R.K. nu een verandering gekregen? In het vorige col lege zaten 2 Rechtsche wethouders, daar is er geen een bijgekomen, alleen zijn het nu twee R.K. hee- ren, terwijl er voorheen een R.K. en een Pro- testantsch-Christelijke waren. De heer Van Dam (V.D.) verklaarde dat hij niet deelt de bezorgdheid van de heeren Wolzak en Visser wat de revolutionnaire gezindheid der S. D. A. P. betreft. Als men nu bezwaar tegen 2 soc. dem. wethouders heeft, had men diezelfde bedenking in dertijd al moeten hebben tegen 1. Spreker ziet in de S. D. A. P. eerder „een leeuw die niet meer kiauwt". De Vrijzinnig Democraten hebben als steeds samenwerking gewild, ook wat de wethoudersver kiezing betreft. Dat die nu mislukt is komt alleen voor rekening van de R.K. fractie. Toen eenmaal door de R.K. fractie tot samenwerking met de S. D. besloten was, hebben de C. H., A. R. en V. D. frac ties nog getracht op andere basis met de R.K. tot samenwerking te komen door de benoeming van een vijfden wethouder, maar het bleek al gautv, dat dit niet meer mogelijk was. Het is spreker nu wel duidelijk geworden dat de R.K. fractje na de persoonswisselingen die in de laatste jaren in het college van B. en W. hebben plaats gehad, in het bijzonder de komst van den nieuwen burgemeester, die een persoonlijkheid bleek te zijn overtuigd was dat zij een tweeden wethouder moest hebben om haar invloed in dat college uit te breiden. Het verwonderde spreker evenwel, dat de S. D. A. P. daarbij medewerking heeft willen verleenen. De voorzitter heeft geen geneigdheid getoond de werkingsfeer der levensmiddelen-commissie uit te breiden. Dat is niet juist gezien. Het is waar dat deze commissie nu weinig leven toont, maar die levendigheid onder de belanghebbenden zal er ko men als in deze door de overheid leiding wordt ge geven. Laten B. en W. de quaestie van de indeeling van een Economische Raad zooals die nu in Nij megen bestaat nog eens bestudeeren. Om B. en W. daartoe uit te noodigen diende spreker een motie in. Namens eenige andere fracties (de heer Klein riep: samenwerking!) stelde spreker voor de subsi die aan de jeugdwerkbesturen voor de schoolvrije jeugd van f 500 tot f 1000 te verhoogen. B. en W. hadden op verlangen van de Haaagsche bezuini- gingscommisie de bestaande subsidie van f 1000 tot f 500 verlaagd, blijkbaar omdat gemeend werd dat dit een onverplichte onderwijsuitgave was. Maar hef werk van deze jeugdwerkbesturen staat ge heel buiten het onderwijs, De heer Visser (C.H.) beweerde dat de hee ren Bijvoet en Klein onjuist geweest zijn in hun uiteenzettingen over de wethoudersverkiezing. De R K. fractie heeft eenzijdig haar besluit genomen. Daardoor en daardoor alleen is de samenwerking van rechts verbroken. Waarom zwijgt de heer Bij voet in den Raad over zijn bezwaren tegen de politieke gezindheid van den burgemeester, hoe wel daarin volgens hem toch de aanleiding gelegen was voor zijn ijveren voor de benoeming van een tweeden R.K. wethouder. Nu zit de burgemeester er bij, zoodat die zich verdedigen kan. De Vrijzinnig Democraten kunnen misschien in den burgemeester, die een Liberaal is, nog een vertegenwoordiger zien, maar de A. R. en C. H. zijn geheel uit het college van B. en W. gestooten. De S. D. A. P. is geen leeuw die niet meer klauwt, maar een smeulend vuur (geroep: hu! hu!) Ja het vuur is nog niet geheel uitgedoofd, als de omstandigheden weer eens gunstig mochten wor den, komt de revolutionnaire geest weer boven. De heer Klein (R.K.) zei dat hij den heer Colijn niet als A. R. heeft aangevallen, alleen is door hem gezegd, dat die staatsman getoond heeft, da* hij liberaal economische inzichten had. De R.K. fractie heeft in de afgeloopen jaren veel offers moeten brengen om de samenwerking mogelijk te maken. Als men den indruk heeft dat er tusschen de raadsfracties van de S. D. A. P. en de R. K. besloten is tot samenwerking in den Raad. dan is dat onjuist. Er is daarover niets bepaald, de besprekingen zijn beperkt gebleven tot de sa menstelling van het college van B. en W. In het verleden is gebleken dat als de soc. demo craten een wethouderszetel aanvaarden zij de con sequenties daaraan verbonden aandurven. Het zal ook te Haarlem goed gaan, ook al staan beide fracties vrij naast elkaar.. Spreker houdt zijn bezwaren tegen den wethou der van onderwijs staande wat betreft de onbillijke verdeeling der beschikbare schoolgebouwen wat het R. K. onderwijs betreft. Moet het zoo zei de heer Klein met stemverheffing nu zoo gaan, moe ten wij het vertrouwen aan den soc. dem. wethou der van onderwijs opgeven? Geroep: neen! neen! De heer Klein: ik zeg ook: neen! Maar wij eischen van hem een billijke verdeeling. Wijst Openbare Werken de scholen aan De voorzitter: zeg toch niet zulke daverende onzin, de militairen wijzen de scholen aan die zy moeten gebruiken. De heer Klein: het is geen daverende onzin, maar wij zijn over deze zaak terecht geprikkeld. Geroep: In Gouda gaat de samenwerking tus schen Roomsch Katholieken en Socialisten beter!) De leider der communisten de heer Peper be streed de juistheid van hetgeen het gemeentebe stuur doet om de trek der werkloozen van het plat teland naar Haarlem tegen te gaan. Er is reeds nu een groote prijsstijging, daarom is het billijk de loonen en salarissen van het Haar- lemsche gemeentepersoneel te verbeteren. Dat kan door de korting van 10 pet. indertijd door den Haag opgelegd, weer in te trekken. Wie was de niet-volwaardige kracht in het vorige college van B. en W. waarover de heer Klein in de vorige vergadering gesproken heeft? In dat college zalen De voorzitter: gaat u nu geen persoonlijk onderzoek instellen, het vorige college zit hier niet meer. Na den heer Klein sprak de heer Noordhoff (s.d.a.p.). Deze hield vol, dat de heer Colijn een liberale economische politiek heeft gevoerd bij de bestrijding van de crisis. De S. D. A. P. heeft altijd geijverd voor twee soc. dem. wethouders. Aan de R.K. fractie zijn geen eischen gesteld over de candidaten die zij zou stel len voor haar twee wethouderszetels. Beide fracties hebben hun candidaten zelfstandig gesteld. De heer van Dam voerde de S. D. A. P. naar een dierentuin. Spr. zou kunnen spreken van cameleons (beesten die twee gedaanten toonen), daaraan doen de Vrijzinnig Demecraten soms denken. Mevrouw Scheltema (liberaal) had met ge noegen gehoord, dat de heer Reinalda heeft toege geven dat loonsverhoogingen economisch verant woord moeten zijn. Het zijn niet alleen de minst- draagkrachtigen die van de duurte te lijden (heb ben, ook de menschen met hoogere inkomens on dervinden dit geducht, zwaarder dan velen soms denken. De heer Castricum (r.-k.) verdedigde nog eens zijn standpunt ten opzichte van de tarieven voor gas, electriciteit en water. De lasten voor de minst-draagkrachtigen moeten verlicht worden. Ik ben in den raad teleurgesteld. 5 jaar geleden was het vrijwel alleen de heer Visser die ijverde voor lagere loonen, werkverschaffing, enzoovoort. Nu is het alsof de heele raad achter den heer Vis ser staat. Spreker maakte tegenover den burgemeester excuus voor een vroeger afgelegde verklaring over zijn beleid. Hij voegde daaraan evenwel toe: „Ik vertrouw dat nu een college van B. en W. is samengesteld dat meer op machtsvorming is inge steld dan om het algemeen belang te dienen, de Raad in groote meerderheid achter u zal staan, wanneer het algemeen welzyn in het gedrang komt en u daarvoor een waarschuwende stem zult laten hooren". (Van verschillende zijden klonken protesten). Evenals de heer Van Dam was ook de heer Van Kessel (r-k.) teleurgesteld over het antwoord van den voorzitter wat zijn voorstel betreft om een Levensmiddelenraad in te stellen. Ik vind het jammer, dat u, mijnheer de voorzit ter, vanmiddag tegenover den heer Klein De voorzitter: wacht u daarmee, daarover zal ik aanstonds zelf een verklaring afleggen. De heer Noordewier (communist) betreurde het dat de heer Van Liemt geen enkele toezegging heeft gedaan om het leed der werkloozen in dezen feilen wintertijd te verzachten. De heer Scholl (s.da.p.) vond het onderzoek dat de heer Van Dam alsnog wenscht naar de wen. schelijkheid om hier een Levensmiddelenraad in te stellen, overbodig. Er bestaat reeds voldoende ma teriaal over. De contactcommissie die Haarlem nu heeft moet op doelmatige wijze uitgebreid worden. Dan kan goed werk gedaan worden. Er hapert hier o.a. iets aan den melkprijs, die te hoog is. Een verklaring van den voorzitter. De vo orzitter deelde mede, dat hij zich een oogenblik heeft laten meesleepen, toen hij een uit val deed tegenover den heer Klein. De uitdrukking die ik deed betreur ik, maar het ontstond omdat de heer Klein een ongemotiveerden aanval deed op een der wethouders. De avondzitting. De heer Klein (r.k.) deelde allereerst mede. dat hij met genoegen van de verklaring van den burgemeester had kennisgenomen. Den bur gemeester moet spreker nog zijn excuus aan bieden voor het feit dat hij aanvankelijk de hand der verzoening die de burgemeester hem had toegestoken, geweigerd had. De heer Castricum geen lid meer der R.K. fractie Verder deelde de heer Klein mede, dat de R.K. fractie met leedwezen had kennis genomer I van de verklaring die de heer Castricum dien middag had afgelegd. De heer Castricum heeft de behoedzaamheid van den voorzitter inge roepen tegen de thans zittende wethouders, ter wijl daarvoor geen enkele aanleiding is te vin den. Als de heer Castricum die verklaring niet terugneemt kan de R.K. fractie hem niet meer als e envan haar leden erkennen. De heer Castricum: ik heb er niets op te zeggen, ik neem die mededeeling vcor kennis geving aan. De levensmiddelenraad. De voorzitter deelde mede, dat het col lege van B. en W., in verband met het voor stel van Mil van Dam c.s., om de wensche- lijkheid uit te spreken, dat de inschakeling der maatschappelijke organisaties van gemeente naren bij het regelen en besturen van de huis houding der gemeente wenschelijk is. een studie commissie uit den raad te benoemen om naar de mogelijkheid en de wenschelijkheid daarvan een onderzoek in te stellen. Wat het voorstel van den heer van Kessel over het instellen van een Levensmiddelenraad betreft, heeft het college van B. en W. besloten de be staande contactcommissie voor de levensmid delenvoorziening uit te breiden met twee leden (de heeren Van Kessel en Scholl) en tot voor zitter van die commissie wethouder Mr. Bijvoet te benoemen. De heeren van Kessel en Scholl namen die benoeming aan. De heer van Dam ging daarmede accoord. Tot leden der studie-commissie werden be noemd de heeren van Dam, Scholl, van Kessel, Albrecht, Angenent en mevrouw de Clercq. B. en W. aan het woord. De heer B ij v o e t (r.k.)wethouder van financiën, gaf allereerst nog eens een uiteen zetting van zijn standpunt over de wethouders benoeming. Hij handhaafde zijn verklaringen Donderdag afgelegd. Zijn overtuiging is.- dat het tegenwoordig college beter is dan het vorige omdat het op een greotere meerderheid in den raad steunt. Met genoegen heeft spreker intusschen ge hoord, dat de raadsleden die bezwaar hadden tegen de samenstelling van het tegenwoordige college van B. en W., toch geen onwelwillende houding daartegen zullen aannemen. Tenslotte teekende spreker een fel protest aan tegen de verklaring van den heer Castricum Hij heeft, wel overwogen, wantrouwen uitgespro ken tegenover de thans zittende vier wethouders. Zijn uitlating houdt een beschuldiging in dat die wethouders hun indertijd, afgelegden eed niet zullen nakomen. De heer Reinalda (S.D.A.P.)wethouder van Openbare Werken en Personeelszaken) ver weet den heer Visser dat hij een rede van hem over de verhouding der S.D.A.P. tot het Konings huis onvolledig en dus onjuist had geciteerd. Tegenover den heer Peper handhaafde spreker zijn bezwaar tegen de communisten. Hij vond het afschuwelijk, dat de communisten in Nederland hun goedkeuring hechten aan de agressie van Rusland op het kleine, dappere Finland. Daar de ervaring is, dat er vele jeugdige werk loozen zijn die geen lust toonen aan den arbeid te gaan en ook geen opleiding willen ontvangen voor een vak, zal het waarschijnlijk zijn dat tegenover die jongelieden dwang wordt toe gepast, want het waarachtige belang der samen leving komt hier in het gedrang. De overheid zal voor de personen die in haar dienst zijn maatregelen moeten nemen dat zij gevrijwaard worden voor nood die een gevolg- is van de prijsstijging. Het eerst zullen daarbij geholpen moeten worden de menschen die het laagste inkomen hebben, maar het onderzoek zal moeten uitmaken waar de juiste scheidings lijn moet worden getrokken. Spreker heeft groote waardeering voor het werk van den heer Van Liemt, die alles doet om het leed der werkloozen en armlastigen zoo veel mogelijk te verlichten (geroep: bravo.) Met alle raadsleden die op eerlijke wijze voor hun overtuiging uitkomen wil spreker gaarne van gedachten wisselen. Na de verdachtmaking die de heer Castricum thans geuit heeft, zal hij daarop thans een uitzondering maken. De wethouder van Sociale Zaken, de heer Van Liemt (R.K.) zette nog eens uiteen, waarom de gemeente maatregelen moet nemen tegen den trek der arbeiders van het platteland naar de stad. De uitdeeling van het eten dat overblijft in de keukens van de militairen is te Haarlem uitste kend geregeld. Armlastigen die zich voor het halen van dit eten aanmelden, krijgen zeker twee van de drie dagen een voldoende hoeveel heid. Waar het noodig is wordt B-steun gegeven zonder op het beschikbare geld te letten. De heer Westerveld (S.D.A.P.), wethou der van Onderwijs, zei dat de heer Klein zich bij den aanval op spreker, wat heeft opge wonden. Evenwel onnoodig. De verdeeling der beschikbare schoolgebouwen is volkomen eerlijk behandeld. Spreker en ook het college van B. en W. hebben zich in deze niets te verwijten. Soreker staat sympathiek tegenover het voor stel" Van Dam c.s. om de subsidie aan de Jeugd werkbesturen ten behoeve van de schoolvrije jeugd van f 500 op f 1000 te brengen. Het college van B. en W. vreest evenwel dat bezwaren uit Den Haag zullen komen, maar hoopt het beste. De voorzitter sloot zich aan bij de protesten die jegens den heer Castricum zijn uitgesproken. Veel woorden behoeft hij er niet aan te span- deeren. Met het vorige college werkte spreker met genoegen samen en hij doet het nu ook met het nieuwe. Stemming over moties en voorstellen Voorstel Peper om B. en W. te verzoeken de tarieven van gas, electriciteit en water te ver lagen voor inwoners met lage inkomens. Voorstel Peper om aan te dringen op een nieuwe verhooging van de steunnormen en werkverschaffingsloonen met 10 pCt. Verworpen met 34 tegen 1 stemmen. Voorstel Peper om aan de regeering 10 pCt. loonsverhooging voor het gemeentepersoneel te vragen. Verworpen met 32 tegen 2 stemmen. Motie Noordhoff om zich uit te spreken voor steun der regeering voor de gemeentelijke uit gaven voor Armenzorg. Zonder stemming aangenomen. Voorstel Van Dam c.s. om de subsidie voor de de Schoolvrije jeugd van 500 of 1000 te bren gen. Met algemeene stemmen aangenomen. Hierna werd met de behandeling der hoofd stukken begonnen. Algemeen beheer. Voorstel Van Dam c.s. om de subsidie voor het systeem van de controle der gemeentefinan- ciën te wijzigen. Principieel is het onjuist, dat de chef van de afdeeling financiën ook chef der controle-afdeeling is. De gewenschte oplossing is daarvoor gemeente-accountants aan te stellen, die zich in de practijk ontwikkeld hebben tot waardevolle adviseurs van de gemeentebesturen wat de bedrijfseconomie betreft. De heer Noordhoff (S.D.A.P.) voelde er iets voor dat vraagstuk eerst eens nader te be studeeren in de raadscommissie voor de finan ciën. De heer Van Kessel (R.K.) wees er op, dat de presentiegelden van raadsleden in den loop der jaren veel veranderd zijn. Hij vond het billijk dat weer de vrije telefoon voor de raadsleden ingevoerd zal worden. Elk raadslid heeft die noodig om zijn ambt behoorlijk te kun nen uitoefenen. De heer Geluk (VD.) vond ook een telefoon voor raadsleden gewenscht. Het is billijk, dat het gemeentepersoneel dat overgewerkt heeft in de mobilisatiedagen, een vergoeding krijgt. De heer Castricum (R.K.) zou het beter vinden in zulke gevallen zooveel mogelijk tijdelijk personeel als hulp aan te stellen ter verlichting van de werkloosheid. Het is onbillijk dat zoo weinig R.K. personen in dienst der gemeente Haarlem zijn. Er is hier van een achterstelling sprake. De R.K. zijn toch niet minderwaardig. B. en W. schreven in de memorie van antwoord, dat zij niet weten welke godsdienst personen hebben die in gemeente dienst zijn. Maar zij kunnen dit laben nagaan op het bureau van den Burgerlijken Stand. Als het college dit onderzoek niet wil laten doen schiet het tekort in zijn plicht om de raadsleden de inlichtingen te geven die zij verlangen. De heer Visser (C.H.) Het is een gemeente belang dat de raadsleden een telefoon hebben. De heer v. d. Storm (Vrije Kiezers) dröng er op aan de regeering te verzoeken een verbod uit te vaardigen aan' rijkspersoneel om bijbetrek kingen te vervullen. Hierop wend de zitting verdaagd tot as. Woensdagmiddag. (Adv. lngez. Med.) NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN VRIJZ. HERV. Jacobstr. 6. 10.30: Ds. R. H. Oldeman GEM. GODS, Fr. Halsstr. 4. 10: F. Jeeninga. 8: Wil lebrordstr. IJM.-Oost F. Jeeninga. Donderd. 8: Bidst. en Bijbelbespr. W. Geldel.pad 14 GEM. DES HEEREN, Wolstr. 7. 10 en 7: Dienst. HAARLEMMERMEER N. H. KERK. HOOFDDORP. 9.30 en 6.30: Ds. J. C. Salverda. AALSMEERDERWEG. 9.30: W. T. J. Koudstaal. VIJFHUIZEN. 9.30 en 2.30 A. C. Brörens. LIJNDEN. 10: P. v. d. Berg. BADHOEVEDORP. Ger. Kerk. 10.45: Ds. J. Rooyen, van Haarlem. Bediening H. Doop. Geb. „Rehoboth" 10:. Cand. Bredschnijder uit Am sterdam. „Waarom bindt U de rolschaatsen niet af, als U er niet op voort kunt?" infor meerde de agent. Maar dit was gemak- kelijkei gezegd dan gedaan, vond Dinges. Als hy één oogenblik z'n broek losliet, zou hy een figuur als modder slaan. Neen, dan maar liever rijden, al zou het zjjn tot morgenochtend vroeg. „Als een dolleman hebt U over de markt gereden. Overal is schade aangericht", aldus vervolgde de agent. „Nu gelast ik U de rolschaatsen af te binden, want daar moet een einde aan komen." Met een ge biedend gebaar wees de agent naar de voeten van Dinges, hem zoo beduidend aan stfn bevel gevolg te geven, Ten einde raad besloot Dinges om te bukken. Zijn broek begon onheilspellend te kraken, een naad tornde. De agent dacht, dat dit opzettelijk geschiedde om hem belachelijk te maken in de oogen der omstanders. En dat nam hy niet. „Je naam, mannetje", zei hjj barsch, teayejjl ÉtLEetlood ©a m&cilfheggp pekt* Heerlijk-gebonden erwten soep met kluif en worst. Wintersche, pikante jacht schotels. Hartige plats du t'our. Zwanenberg levert iet U, verzorgd door de beste koks, kant en klaar. Even opwarmen, en de smulpartij kan beginnen! (Adv. lngez. Med.) EXAMENS. Academische opleiding, Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amste: dam voor het candidaatsexamen rechten de hei D. C. L. Reinders en mej. C. de Boer. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE op Maandag 5 Februari 1940. Progr. III: 8.00 Keulen, 8.20 Parijs Radio, 8.! Engeland, 9.20 Pauze, 9.30 Keulen, 9.50 Pauze i diversen, 11.20 Keulen, 11.50 Pauze. pl.m. 12.1 Keulen, 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Motala of diverse 3.20 Keulen. 4.20 Pauze, 4.25 Motala of diverse pl.m. 6.00 Keulen. 6.20 Beromunster, 6.35 Fransi Brussel. 7.20 Ned. Brussel, 8.20 Fransdh Brussi pl.m. 8.40 Danmarks Radio, 9.20 Fransch Brussi 11.20 Pauze, plm. 11.30 Deutschlandsender. Progr. IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Engeland, 10.! Pauze, 10.35 Engeland, 11.20 Danmarks Radio, 12.! Fransch Brussel, pl.m. 1.30 Danmarks Radio, pi.» 3.50 Engeland. 4.05 Pauze of diversen, 4.20 Eng land, 5.20 Fransch Brussel, 5.50 Engeland, 6.: Parijs Poste Parisien of diversen, 6.50 Beromui ster, pl.m. 7.03 Boedapest, 8.20 London Regiom 9.20 Beromunster, 9.30 Boedapest, 10.05 Mota] 10.20 Ned. Brussel, pl.m. 10.30 London Regional. (In verband met plaatselijke slechte ontvang noodzakelijke wijzigingen voorbehouden). Progr. V: 8.005.00 diversen. 5.00—5.09 Scheveningen Ber. Dep. van Justitie. 5.097.00 diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. „Uit het land van de Zigeuners". 1. Hungaria Marsch, Magyari Imre, 2 2e Hongaa sohe Rlhapsodie van Liszt, Staatsopera-ork. Berlij 3 Zigeunerlieder van Brahms. Irmler Madrig Singers, 4 Komm Zigany v. Kallmann, George Bo langer, 5 A gipsy sing song, Zigeunerork. met zaï 6 Gipsy princess, Salonorkest, 7 Von der Pusz will ich traumen, Zarah Leander, 8 Gipsy Fiddli L P. A. Band, 9 Zigeunermuziek, Zigeunerorke 10 Hora. Secco's Gitanos, 11 Tokayer, Adalbt Lütter, 12 In a little gipsy tearoom, L. P. A. Bar 13 Budapest bei Nacht, George Boulanger, 14 U: garwein, Adalbert Lutter, 15 Rakoczi Marsch, M gyarï Imre. 8.0012.00 Diversen. OMLEGGEN VAN DEN SPAARNDAMMERWE Het ophoogen van den. om te leggen Spaarndai sdheweg, tusschen de Jan Gijzenvaart en de Ba tamstraat is door het gemeentebestuur van Haa lem gegund aan de firma Verheul en Brouwer- Haarlem. HET HAVEN- EN INDUSTRIETERREIN. Het verridhten van grond- en rioleeringswerk* ten behoeve van de industriehaven in den Waa derpolder, en het maken van een walmuur en b schoeiingen van gewapend beton, ten behoeve v bovengenoemde haven is door het gemeentebestu van Haarlem gegund aan de Commanditaire Ve nootschap „Utiliteitsbouw" Bloemendaal, M. Rolsenbroek en Co. te Bloemendaal. legen Gevatte koude, Koorts, Griep (Adv. lngezMed.J ZATERDAG 3 FEBRUARI Gebouw H. K B., Tempeliersstraat: Bal masq /an de Kon. Vereen. „J. J. Cremer". Volksuniversiteit: Film over Alaska met toeli< ting door Dr. den Hollander. Stadsschouwburg: Voorstelling ten bate van zorg voor zieken". Res. Tooneel „Toontje heeft paard geteekend". Frans Hals Theater: „Dat komt er van!" 2.30 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Goodbye mr. Chips" (geprolc geerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Onderzeepatrouille" en „I meisje met de zeven bontmantels", 2 en 8.15 u Rembrandt Theater: „Hoera! Ik ben papa!" 1 let tooneel: „Four Rhythm Aces", 2.30, 7 en 9.15 Moviac: Nonstopprogramma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geope behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en v 79 uur ZONDAG 4 FEBRUARI Stadsschouwburg: Res. Tooneel: „Nummer Z» 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Groot Vastenavondfest o.l.v. H. Kwekkeboom, 8.30 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V. Volksconcert, 2.30 u Remonstrantenhuis: Psycho Synthese. 10.30 u Luxor Theater: Mannen in het wit. 11.30 uur. Rembrandt Theater: Tusschen vuur en ijs. 11.30 Palace: Sneeuwwitje. 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avor MAANDAG 5 FEBRUARI Stadsschouwburg: Mij. tot Bev. der Toonkur Pianoconcert door E. Bormioli en A. Sempri 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avor Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geope oehalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en v 79 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming gevraa rebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags sluiten is door den Inspecteur der Volksgezondhi een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 3 Febr. 8 uur tot en met Vrijd 9 Febr. zijn de volgende apotheken op Zond des avonds na 8 uur en des nachts geopend. Bosch en Vaart-Apotheek. Bosch- en Vaartstn 26. Tel. 13290. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel 10354 Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181. TeL 238

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6