Laatste Bedekten Leider der Eizasser autonomisten terechtgesteld. BURGERLIJKE STAND WOENSDAG 7 FEBRUARI 1940 HAARDEM'S DAGBEAD 9 NANCY 7 Februari (Havas). Vanochtend is de leider der autonomistische beweging in den Elzas, Roos, die wegens spionnage ter dood ver oordeeld was, terechtgesteld. Voor Lobstein, die gratie had gekregen, is de doodstraf veranderd in levenslangen dwangarbeid. Tokio geeft astronomische cijfers over Chineesche verliezen. De strijd in de provincie Kwangsi. TOKIO, 7 Febbruari (Domei) Volgens een bericht van het front is de Japansche cam pagne in de provincie Kwangsi thans vrijwel ge ëindigd. Bij de Japansche troepen zijn sedert den aanvang van het offensief op 28 Januari, 205 man gesneuveld en 725 gewond. Daaren tegen sneuvelden 46.800 Chineezen, terwijl de Japanners 2500 gevangenen maakten. Het aan tal dooden en gewonden bij de Chineesche troepen moet tenminste 80.000 bedragen. De Japansche troepen hebben 19 tanks, 6 gepant serde wagens. 25 stukken veld- en berggeschut, 16 snelvuurkanonen, 68 loopgraaf mortieren, 110 zware en 544 lichte machinegeweren. 9690 ge weren en een groote hoeveelheid munitie buitge maakt. De Chineesche legerafdeelingen, die Nan- ning trachtten te heroveren, doch teruggeslagen werden en ook Pinjang verloren, .waren meer dan 30 divisies sterk. In een ander bericht van het front wordt ge meld dat de Japansche troepen na de bezet ting van Linho, ten zuidwesten van Woejoean, de provincie Mingsia zijn binnengerukt. Sovjet aanvallen op Zweedsche schepen. Opvarenden van „Wirgo" en „Fenris" door de Russen beschoten. STOCKHOLM. 7 Februari. (Zweedsch Tel Agentschap1. De kapitein van het Zweedsche :s.s. „Wirgo" dat gisteren in de Oostzee door Russische vliegtuigen tot zinken is gebracht (men zie hiervoor pag. 5) heeft verklaard dat de Russen, na bommen boven het vaartuig te hebben uitgeworpen, de bemanning met hun machinegeweren beschoten. Het dagblad „Dagens Ny-heter" schrijft dat het Zweedsche s-s. „Fenris", dat door een duikboot tot zinken is gebracht, bijna zeker is aangeval len geworden door een Russischen onderzeeër Het door Rusland toegezegde onderzoek in deze aangelegenheid is nog niet geëindigd, wellicht omdat de duikboot sindsdien tot zinken is ge bracht, maar ditmaal is het niet moeilijk het geval op te helderen. Waarom, zoo vraagt het blad, zijn de Russen teruggekomen om de be manning te besehieten. Het blad eindigt met een krachtig protest tegen „de barbaarsche methoden van de Russische terreur". Volgens den Londenschen correspondent van „Stockholm Tidningen" zijn acht leden der be manning van het Zweedsche s.s. „Fram", dat op 1 Februari in de Noordzee tot zinken is ge bracht, na 40 uren van vreeselijke ontberingen op een vlot teruggevonden. Hiermede zijn 22 van de 24 leden der beman ning gered. De terechtstellingen te Birmingham. Uitgebreide politiemaatregelen waren allerwegen getroffen. LONDEN 7 Februari (Reuter). Bij het naderen an het tijdstip der terechtstellingen waren de voor zorgsmaatregelen der politie verdubbbeld niet alleen te Birmingham en andere steden in de pro vincie maar ook te Londen, waar alle regeerings- gtebouwen bewaakt werden Het parlementsgebouw en de Abdij van Westminster stonden onder bui tengewone bewaking, evenals de postkantoren Meer dan 500 agenten waren rondom de gevangenis te Birmingham opgesteld. In trams en bussen reden detectives mede, de postbussen werden bewaakt en wie een pakje droeg, moest dat open maken. Te negen uur werd men bij de gevangenis nog waakzamer. Auto's mochten niet tot het gebouw- naderen en het publiek werd op een afstand van vijftig meter gehouden. Pas nadat de voltrekking der doodvonnissen was bekend gemaakt kon het publiek langzaam langs de gevangenispoort defi- leeren. Het hoofdbureau van politie is vele malen opge beld met het dreigement, dat vergeldingsmaatrege len zouden worden genomen, indien Barnes en Richards werden opgehangen. GRAVENHAGE 7 Februari. Van officieele zijde meldt men ons dat H. M. de Koningin gisteren in afscheidsgehoor heeft ontvangen Zijne Excellen tie den generaal Reijnders en hedenmorgen in audiëntie heeft ontvangen Zijne Excellentie den generaal Winkelman, opperbevelhebber van land en zeemacht. Duitschland en de Fiiisch-Russisclie oorlog. Geruchten over Duitsche hulp aan Moskou tegengesproken. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede: De Engelsche pers en radio hebben den laatsten tijl herhaaldelijk gemeld dat Duitsche officieren en technici in Russischen dienst zouden zijn getreden, dat Duitsche schepen munitie en artillerie voor de Russische troepen naar Petsamo en Moermansk zouden hebebn gebracht, dat een ruil van Duitsche oorlogsschepen tegen Russische duikbooten zou zijn geschied, etc. In verband hiermede wordt officieel vastgesteld, !dat: 1. Rusland nooit gevraagd heeft om ondersteuning yan welken aard ook tegen Finland. 2. Duitschland nooit militaire ondersteuning, van ■welken aard ook, in het Russisch-Finsche conflict aan Rusland heeft verleend. Stijgend aantal Deensche vrijwilligers. KOPENHAGEN, 7 Februari (Havas). De Deen sche kolonel Tretow Loof heeft ontslag uit den dienst genomen Hij zal in Finland het bevel over de Deensche vrijwilligers op zich nemen. Het aan tal in Finland strijdende Denen bedraagt thans 500. Het neemt voortdurend toe. Deze week zullen 1750 Denen, voor het meeren- deel smeden, naar Finland vertrekken om daar het werk van Finsche arbeiders over te nemen. Deportatie der Colunibus- bemanning? Gevolg van de nieuwe bepaling der Japansche regeering. SAN FRANCISCO, 7 Februari (Havas). De verklaring van den Japanschen minister van bultenlandsche zaken, Arita, volgens welke het Japansche reeder ij en verboden is burgers op dienstplichtigen leeftijd van oorlogvoerende sta ten te vervoeren, heeft de positie der 512 Duit sche opvarenden van de „Colombus" die over Japan naar Duitschland zouden terugkeeren. ge wijzigd. De Amerikaansche immigratie-autoritei- ten verklaren dat deze Duitschers niet langer kunnen worden beschouwd als geredde zeelie den, doch slechts als vreemdelingen, die voor deportatie in aanmerking komen. Schippersknecht levenloos aangetroffen. DEN HELDER 7 Februari. Gisteren werd in de kajuit van een tankboot, welke in het Nooï.dhol- landsch Kanaal nabij het vliegkamp De Kooy' lag, di 17-jarige schippersknecht, afkomstig uit Rotter dam dood in zijn kooi aangetroffen. De oorzaak bleek koolmonoxydevergiftiging te zijn. Het lijk is naar het Marinehospitaal overgebracht. Europeesch goud naar Amerika. Uit Nederland voor 12.729.000 dollar. WASHINGTON, 7 Februari. Blijkbaar in verband met de onzekerheid ten opzichte van de gebeurtenissen in Euroipa, hebben de Euro- peesche landen einde Januari groote hoeveel heden goud naar de Vereenigde Staten getrans porteerd. Het departement van handel deelt mede dat in het totaal bijna vijftig millioen dollar zijn ontvangen. Daarvan leverde Neder land 12.727.000 dollar. Zweden 7.011.000 dollar, Noorwegen 5.182.000 dollar en Groot Brittannië 20.500.000 dollar, waarvan 631.000 dollar van Canada. (United Press). Ingevroren brandstof. Negentien schepen liggen vast in het Kattegat. KOPENHAGEN, 7 Februari. Er zijn in Dene marken wederom, verscheidene scholen gesloten tengevolge van gebrek aan brandstof. De regee ring overweegt verdere maatregelen ten opzichte van gas en electrische meters. Negentien sche pen zitten thans in het Kattegat vast met m totaal 45000 ton kolen aan boord, hetwelk vol doende zou zijn voor brandstof gedurende vier dagen, wellicht een week, voor Kopenhagen. (United Press) Elk liuis zijn schuilkelder. STOCKHOLM. 7 Februari. (Zweedsch -i Tel. Agentschap). De regeering heeft een wetsontwerp ingediend, waarbij het inrich ten van een bomvrije schuilplaats in de wo ningen verplicht wordt gesteld. DE BURGEMEESTER VAN GOES OVERLEDEN. GOES 7 Februari Vanochtend is in de Sint Ursula-kliniek te Wassenaar, waar hij sinds enkele dagen werd verpleegd, overleden mr. R. M. van Dusseldorp, burgemeester van Goes. De overledene die 17 November 1889 te Vlaardin- gen werd geboren, was oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. HAARLEM, 7 Februari. Ondertrouwd 7 Januari: A. G. Block en L. W. Komel; K. A. van Beest en H. L. Haag; P. L. Roosenhart en C. Smit; I. A. C. Janssen en S. Damhoff; G. van der Linde en A. Otger; S. J. Roosdorp en H. M. M. Pols;H. Philippo en C. J. Aarts. Getrouwd 7 Februari: A. Akersloot en H. D. de Boer; H. J. Rootlieb en H. Schaap; J. G. van Koten en A. A. van Velzen; J. Joosse en W. de Wit; J. C. A. van Dalen en T. Troost; J. P. Bier man en D. Kloek; P. A. J. Veerman en F. H. Beunder. Bevallen 3 Februari: G. van StraatenMen- sink, z.; 5 Februari: A. Janzenvan Kempen, d.; A. VerhoefWijckelsma, 2 z.; 6 Februari: E. J. Heuservan der Aart, z.; L. de Vriesde Jong, z.; G. DrukSmit. z.; M. A. Strik—Verschuren, z.; H. M. SchottenBevers, d.; J. WeerdToet, z.: 7 Februari: A. H. A. BeelenVerheijde, z.; C. M. van Eijkvan Kruijssen, d. Overleden 4 Februari: G. E. van Broekhuizen- Bosveld, 78 j., Alb. Thijmstraat; 5 Februari: G. D. Hagebout, 58 j., Zaanenstraat; M. C. de Jong, 81 j„ Kleverparkweg; 6. Februari: H. J. Schrama 31 j.. Z. Tuindorpslaan; N. KeetelaarSterk, 76 j„ Joh. de Breukstraat: J. A. de Munnik—van de Rosière, 76 j., Velserstraat; L. van der Riet- Rusting, 81 j., Hagestraat. HOFBERICHT. Vermist Maastriehlsch meisje in België. MAASTRICHT, 7 Febr. Naar aanleiding van de berichten over de vermissing van de 14-jarige Ivon- ne Heunders te Maastricht heeft zich vanochtend een taxi-chauffeur op het politiebureau alhier ge meld. Hij vertelde een meisje, dat aan het signale ment van Ivonne Heunders beantwoordt, Dinsdag per taxi naar Luik te hebben gebracht, waar zij aan het station is uitgestapt. De politie van Maastricht heeft zich met haar Belgische collega's in verbinding gesteld. Militaire verloven in Duitschland ingetrokken BRUSSEL 7 Februari (Havas). De Berlijnsche correspondent van de „Indépendance Beige" meldt dat de militaire verloven in Duitschland zijn inge trokken. Uit Haarlem's Gemeenteraad Algemeen Beheer. Heden, Woensdagmiddag, vervolgde de Raad de behandeling der begrooting voor 1940 Vrijdagavond was men blijven steken bij het antwoord van B. en W. over de algemeene beschouwingen over het hoofdstuk Algemeen Beheer. De heer Bijvoet (r.k.). wethouder, was het niet eens met de meening van den heer Van Dam, dat het onderzoek dat de commissie van Raadsleden naar de gemeenterekening, niet veel te beteekenen heeft. Steekproeven die de heeren kunnen nemen kunnen zijn nut hebben. Ook was spreker het niet eens met den heer Van Dam, die meende dat de controledienst op de gemeentefinanciën niet vol doende is en verbeterd dient te worden door de aan stelling van een gemeente-accountant. De financieele afdeeling heeft twee takken, na melijk, financiën en verificatie, ook al staan die onder leiding van één chef, hebben zij toch verschil lende ambtenaren. Bovendien hebben de bedrijven hun eigen boekhouding. (De zitting duurt voort) De Rijn kruit. Vanmorgen tegen kwart vóór twaalf is, naar op pag. 1 is gemeld, het ijs op den Boven-Rijn bij Spijk en Lobith in beweging gekomen. Gewel dige ijsmassa's schoven tegen en over de rivier dijken of kruiden tot geweldige ijsbergen van naar schatting 15 Meter hoogte. Voor de bewo ners van de woningen achter den dijk was het een uur van angstige spanning, vooral omdat op sommige plaatsen, voornamelijk bij Lobith, de Rijn sterk begon te wassen. Na een klein uur is het ijs weer tot stilstand gekomen. VOETBAL. VERMOEDELIJK A.S. ZONDAG NOG GEEN WEDSTRIJDEN. Wegens onbespeelbare terreinen. We hebben, nu de dooi blijft aanhouden, ge ïnformeerd naar den toestand der terreinen in Haarlem en Omstreken. Het is gebleken onmoge lijk te zijn, reeds met het opruimingswerk te be ginnen, omdat de sneeuwlaag in de meeste geval len een ijskorst is geworden. En doordat er een zeer dikke „hal" in den grond is gekomen, kan de groote watermassa nog niet voldoende weg zakken. De terreinen zouden er trouwens zeer van te lijden hebben De algemeene gedachte was dan ook, dat er a.s. Zondag van spelen nog wel geen sprake zou zijn. Het bestuur van „Haarlem" zou nochtans hedenmiddag op het terrein aan den Schoterweg een onderzoek instellen, om te overwegen of daar de wedstrijd tegen 't Gooi doorgang zou kunnen vinden. We hebben ook informaties bij den competitie leider van den K, N. V. B. te 's-Gravenhage in gewonnen. Ook hij vreesde, dat Zondag nog niet gespeeld zou kunnen worden, maar een beslissing wilde 4iij heden nog niet nemen. Hij zou tot Don derdagmiddag wachten. Gebrek aan brandstoffen en aard appelen op Terschelling. De postboot „Noord Nederland", welke de verbin- dinig tusschen Terschelling en Harlingen onder houdt, heeft Dinsdag, in tegenstelling met de be staande plannen, geen nieuwe poging gedaan het ijs te breken. De dikke mist, welke over de Wadden zee hing, heeft het uitvaren onmogelijk gemaakU Ook het vliegtuig van de K. L. M„ dat Dinsdag tien passagiers van het eiland zou halen, kon door den mist niet komen. Terschelling was daardoor Dinsdag reeds vijf dagen geïsoleerd. De gevolgen beginnen zich te doen voelen. Reeds heerscht een gebrek aan brand stoffen en aardappelen, terwijl verschillende win kels door hun voorraad zout en boter heen zijn. De „Noord Nederland" zal zoodra de weersomstandig heden dit toelaten, een nieuwe poging ondernemen, den vasten wal te bereiken. Evenals Terschelling heeft ook Vlieland de afge- loopen dagen geen verbinding met den vasten wal gehad. Heden zou de postboot pogen Harlingen te bereiken. Vaarweg AmsterdamZaandam \v te bevaren. De vaarweg AmsterdamZaandam is openge broken. Vanochtend is de passagiersdienst volgens de normale dienstregeling hervat. GOEREE EN OVERFLAKKEE ZONDER POST. De bootdienst MiddelharnisHellevoetsluis la_ Dinsdagavond tengevolge van den zwaren ijsgang en den dikken mist, reeds sedert Zondagmiddag ge heel stil. Tengevolge daarvan hebben de eilanden Goeree en Overflakkee sedert twee dagen geen post kun nen verzenden of ontvangen. Eerste bijeenkomst van het Organisatiecomité in het Vredes paleis. 's-GRAVENHAGE, 7 Februari. Gisterenavond neeft de secretaris-generaal van den Volkenbond, de heer J. Avenol, besloten de gedelegeerden van de tien regeeringen, die het organisatiecomité vor men, waaraan de voorbereiding is opgedragen van de samenstelling en werkwijze van het Centrale Comité voor de coördinatie van internationale eco nomische en sociale vraagstukken, den volgenden ochtend om 11 uur in het Vredespaleis bijeen te roepen. Over het verloop van de besprekingen, deelde de heer Pelt om half één hedenmiddag, toen de ge delegeerden uiteen gingen, het volgende mede: De heer Avenol. heeft de hedenochtend gehouden eerste bespreking van het Organisatiecomité ge opend en ingeleid. De gedelegeerden hebben met algemeene stemmen besloten dr. H. Colijn uit te noodigen als lid en voorzitter tot het organisatie comité toe te treden. Bij dit besluit kan worden aangeteekend, dat deze beslissing overeenkomt met de verwachting, dat het comité den heer Colijn titre personnel, d.w.z. op grond van de bijzondere deskundigheid, die de heer Colijn heeft in aangelegenheden als waarover het hier gaat zou uitnoodigen 't voorzitter schap van het comité te aanvaarden, Om drie uur zouden de besprekingen hedenmid dag worden voortgezet. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Hoewel de handel op de Amsterdamsche Wis selmarkt hedenmorgen van bescheiden afmetin- :en bleef, ging er toch iets meer om dan de laat ste dagen gebruikelijk was. Het meest opval lende verschijnsel was de zeer vaste stemming voor den Nederlandschen gulden, blijkende uit een vrij scherpe reactie der leidende buiten- landsche munteenheden. Deze vaste stemming meende men te kunnen toeschrijven aan reali saties van vreemde valuta's, teneinde beschik king te kunnen krijgen over guldens in verband met de verwachting, dat spoedig een Nederland- sche staatsleening op het tapijt zal komen. Of óeze opvatting in overeenstemming was met. de werkelijkheid, kon moeilijk worden nagegaan, maar in ieder geval waren de buitenlandsche munteenheden aan aanbod onderhevig en zonder uitzondering werden zij belangrijk beneden de vorige prijzen afgedaan. Het Britsche pond. dat bij de opening werd vernomen tegen 7.49. terwijl de officieele noteering gisteren 7,51 was. zakte reeds spoedig in en werd later in den ochtend erhandeld tegei prijzen loopende van 7.4714 tot 7.47->4. De Fransche francs kwamen van zelfsprekend iets lager te liggen en golden om streeks 4.24. De Amerikaansche dollars leden .een tamelijk gevoelig verlies en werden verhan deld tegen prijzen in de omgeving van 1.87 5/8. Het waren vooral de Amerikaansche dollars, welke aan aanbod onderhevig waren, waarbij in aanmerking dient te worden genomen, dat van dit ruilmiddel de grootste voorraden zijn geac cumuleerd. zoodat, indien de geneigdheid op komt of contanten te mobiliseeren. doormiddel van de realisatie van buitenlandsche munteenhe den, de dollar in de eerste plaats voor liquidatie in aanmerking' komt. Waar alle valuta's zich naar den dollar regelen en de verhouding vrij nauwkeurig aan den strakken band worden ge houden, brengt een daling van Amerikaansche dollars automatisch een inzinking van de andere deviezen mee. Belga's waren 31,64 a 31,68, Zwltsersche francs 42,12 a 42.16, Duitsche marken 75.30 a 75.40. Voor de Scandinavische deviezen werden de prijen als volgt geadviseerd: Oslo 42,65, Ko penhagen 36,27'/:, Stockholm 4470. Op de termijnmarkt was het disagio voor het Britsche pond'iets ingekrompen, hetgeen, gezien de daling van het contante devies, geen verwon dering behoefde te wekken. Er viel overigens jeen groote mutatie te constateeren. Het disagio voor een maand was omstreeks 13 8 cents en voor 3 maanden 5 7 8 cents. Ook het disagio voor Belga's was kleiner geworden en gold om streeks 10 cents voor een maand en 38 cents voor drie maanden. Het agio voor dollars was voor den maandstermijn een klei nigheid geslonken en bedroeg om 18 cent ter wijl het voor den drie maandstermijn onveran derd 11/16 cents was gebleven. De effectenhandel op de Amsterdamsche vroegbeurs was iets levendiger dan de laatste da gen het geval was. Nog meer verhuizingen in Duitschland. POSEN, 7 Februari (DN B.) Behalve Balten- Dditschers en Duitschers Uit Wolhynië. zullen in de hei-wonnen Duitsche Oostelijke gebieden, den gouw Dantzig-Wesi Pruisen en den Warthe-gouw (Posen), ook boeren uit Zuid-West-Duitschland gevestigd worden. In de dichtbevolkte streken van Württemberg en Baden worden ongeveer 100.000 boerengezinnen op de emigratie naar het Oosten voorbereid. Evenals de Balten-Duitschers en de Duitschers uit Wolhynië- krijgen ook dg kolonisten uit het Zuid-Westen van Duitschland in de nieuwe ooste lijke gebieden zooveel akkerland toegewezen, dat zij den landbouw in grooteren omvang kunnen be. oefenen als hun tot dusver in de overbevolkte gou wen van Württemberg en Baden mogelijk was. De thans beginnendt landverhuizing vormt een voortzetting van een oude traditie. In de vorige eeuwen zijn nl. vele landbouwers vooral uit Zwa- ben naar het Duitsche Oosten vertrokken, waar zij pionierswerk hebben verricht. MAATSCHAPPIJ „TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN". Voor de leden van het Departement Haarlem der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" zal Maan. dag 12 Februari Jan Musch een voordrachtavond THé-DANSANT VAN DE „AMERICAN CLUB". A.s. Zondag organiseert The American Club een Mobilisatie-Thé-Dansant in den H.K.B. met mede werking van het bekende Haagsche dansorkest The Collegians. DE R.K. ORATORIUMVEREENIGING. De R.K. Oratoriumvereeniging te Haarlem heeft den laat-sten tijd velen moeilijkheden het hoofd moeten bieden. Haar dirigent, Eduard van BeinunTwerd onder de wapenen geroepen, zoodat er niet gerepeteerd kon worden en waar abnormale tijden als deze hun eigen eischen stellen, ondervond men in de vereeniging ook bezwaren van anderen aard, die het bestuur veel zorgen hebben gegeven. Men heeft echter niet bij de pakken neerge zeten en er is thans goed nieuws voor de vrienden van de R.K. Oratoriumvereeniging. De heer van Beinum ia weer beschikbaar en de repetities voor een groote uitvoering zijn begon nen. Op 10 Mei toch zal in de Gem. Concert zaal de uitvoering plaats hebben van de Missa Solemnis in B mol van A. Briickner. Medewer king verleeiien het Utrechtsch Stedelijk Orkest en de solisten Jo Vincent, Suze Luger. Louis van Tulder en Herman Schey Het behoeft geen betoog, dat bovenstaand be richt, waarvan de leden bereids kennis is ge geven, tot voldoening zal stemmen. Het laat zich aanzien, dat de moeilijkheden die de laatste maanden brachten, thans overwonnen zijn, mede door den steun, die de vereeniging van de zijde van de K.R.O mocht ondervinden, al zal natuurlijk in de toekomst de belangstelling uit de naaste omgeving der R.K.O.V. onontbeerlijk i zijn voor het bestaan der vereeniging. De nege ion zware eddmg-klok gaat van het hulpvaertuig Jrtoian" te water tijdens de oefeningen, welke de onderzeedienst van de Amerikaansche marine op 22 mijl van de basis te San Diego op een diepte van 35 meter In volle zee hield IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Tarbot 230 cent per K.G. Heilbot 175140 cent per K.G. Groote schelvisch f 45 per 50 K.G. Middel schelvisch f 45f 40 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 39f 31 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 29f 17 per 50 K.G. Groote gul f 36f 35 per 50 K.G. Wijting f 16f 12 per 50 K.G. Makreel f 15 per 50 K.G. Versche haring f 16f 10,40 per 50 K.G. Kabeljauw f 120f 92 per 125 K.G. Vieet f3,75—f 0.45 per stuk Leng f 2,80—f 1 per stuk Koolvisch f 1,40—f 0,40 per stuk Rog f21 per koop Besomming trawlers: Caroline IJM 26, 1015 manden f 10.430. HEEMSTEDE EEN NIEUWE BURGERWACHT. Zooals bekend is genoot de thans ontbonden Vrijwillige Burgerwacht in Heemstede de laat ste jaren van haar bestaan géén gemeentelijke subsidie. Binnenkort zal worden overgegaan tot de oprichting van een nieuwe burgerwacht en B, en W. hebben den Gemeenteraad in kennis gesteld van hun voornemen, aan de nieuwe bur gerwacht weer een gemeentelijk subsidie toe te kennen. OPBRENGST COLLECTE ALGEMEEN STEUNCOMITé Met de nagekomen giften is de totaal opbrengst van de collecte ten bate van het Algemeen Steun comité thans f 1685. Het Comité brengt den milden gevers dank. DIEFSTAL OM EEN BOBSLEE TE MAKEN. Bij de police te Heemstede werd aangifte ge daan dat in een garage van een bijna voltooide villa was ingebroken Bij onderzoek bleek, dat men een ruit had verbroken. Het was duidelijk dat hier eenige jongens aan het werk waren ge weest. De politie heeft twee jongens opgespoord van twaalf en vfjftien jaar. wonende te Heem stede, die bekende zich door verbreking van een ruit en het verwijderen van een raam toe gang tot de garage te hebben verschaft en daar na met gebruikmaking van aldaar aanwezig hout waren begonnen een bobslee te maken. Een nog niet afgewerkte bobslee met eenig timmer hout alsmede een schroevendraaier en sleutels afkomstig uit bedoelde garage zijn ten huize van een der Jongens in beslag genomen. De politie maakte proces-verba al op. 3LOEMENDAAL VOORDRACHTEN MET LICHTBEELDEN. De heer J. M. Hartdorff, instructeur van de Vrijwillige Brandweer te Bloemendaal. zal een tweetal voordrachten met lichtbeelden geven. Donderdagavond 15 Febr. in hotel Roozendaal te Overveen over: „De eeuwige strijd van den menseh tegen het vuur". Maandagavond 26 Febr. in hotel Rusthoek te Bloemendaal over: „De beteekenis der zelfbescher ming in oorlogs- en vredestijd". AERDENHOUT LUCHTBESCHERMINGSDIENST nF.EFT HULPKRACHTEN NOODIG. De medische post te Aerdenhout-Bentveld van den Luchtbeschermingsdienst heeft nog dringend behoefte aan: 1. Een aantal ervaren verpleegsters. 2 Dames en heeren, die een E.H.B.O.-cursus heb ben gevolgd. i 3 Brancard-dragers, stevige, jongelui, niet Jon ger dan 17 jaar. De thans beschikbare krachten zouden, als de nood aan den man komt, te zwaar belas: worden, zoodat uitbreiding van het aantal vrijwilliger* dringend nooaig is.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7