ko«teZUL5TRA«^e mmm LS Weer gladde wegen 25 89 75 25 59 JS3 ff DÖ#TDERD'A'g 8 FEBRUARI 1940 HAARCE M'S D "A "G B C A D 9 On&er voorzitterschap van dr. H. Colijn is het organisatie-comité van den Volkenbond betreffende internationale economische en sociale vraagstukken Woensdag in het Vredespaleis in Den Haag bijeengekomen. Op de eerste rij v. 1. n. r.: Paul Boncour (Frankrijk); Brebbia (Argentinië); Avenol, secr.-gen. van den Volkenbond; dr. H. Colijn en Ashton (Engeland). De Volkenbondsconferentie in Den Haag. Oordeel van de „Times". LONDEN 7 Februari (Reuter). In een artikel over de Volkenbondsconferentie te Den Haag schrijft de Times: „Men moet een uiteindelijke scheiding tusschen de politieke en de economische organen voorberei den. Tot het beste werk, dat de Volkenbond in zijn eerste jaren tot stand heeft gebracht, behoo'ren de kolonisatie van vluchtelingen en het herstel van de financiën in landen, waar de wereldoorlog een ineenstorting had gebracht. Bij de oplossing van der gelijke moeilijkheden, die ongetwijfeld weer zullen rijzen, kon het zelfs nuttiger zijn dat de politieke zijde dier vraagstukken aan de zorg der verantwoor delijke regeeringen zou worden overgelaten, de technische zijde echter zooveel mogelijk aan den Volkenbond. Herhaaldelijk is gebleken, dat de aan vaarding van Volkenbondsplannen meer door poli tieke vooroordeelen dan door verschil van meening over technische punten verhinderd werd." GENERAAL WEYGAND IN EGYPTE. KAïRO, 8 Februari. (Reuter). Genera%l Weygand, de commandant der Fransche troepen in het naburige oosten, heeft vandaag in de woestijn bij- Kaïro Engelsche, Egyptische en Britsch-Indische gemechaniseerde afdeelingen geïnspecteerd. Hij was vergezeld van hooge Brit- sche officieren, den premier en den minister van oorlog van Egypte, den Britschen ambassadeur en den Franschen gezant. Japanners zullen den Yoennan- spoorweg blijven bombardeeren. Zoolang de wapentransporten langs deze lijn doorgaan. TOKIO," 8 Februari. (Domei). De woord voerder van de Japansche marine heeft verklaard dat Japan; niet voornemens is de aanvallen op den spoorweg van Yoennan de lijn wordt door éen Fransche maatschappij geëxploiteerd. Red. waarlangs wapenen voor de regeering Tsjang Kai Sjek vervoerd worden, te staken. De woordvoer der gaf vervolgens een beschrijving van het ge vecht, dat zich op 3 Februari boven de spoorlijn heeft afgespeeld. Een Chineesch vliegtuig werd hierbij neergeschoten. De Japanners leden geen verliezen. Het heeft niet in de bedoeling van de Japansche aanvallers gelegen den trein te tref fen. Dat dit wel gebeurd is. wordt door de Ja pansche marine zeer betreurd. De kwestie wordt langs diplomatieken weg onderzocht en de Ja pansche regeering is bereid een schadevergoeding uit te keeren. De woordvoerder herinnerde er aan, dat de Japansche regeering de Fransche re geering van tijd tot tijd er van verwittigd heeft, dat de Japansche strijdkrachten de Yoennan- spoorlijn zullen bombardeeren, indien geen eind gemaakt wordt aan het vervoer van wapenen langs deze lijn via Fransch Indo-China voor de regeering van Tsjoengking. De Amerikanen in China. Standpunt van Japan nog niet vastgesteld. TOKIO, 8 Februari, Arita heeft in den Landdag op een interpellatie van Matsoemoto, die vroeg „of de regeering niet van plan was om den Noord-Amerikanen den raad te geven al hun onderdanen uit China terug te trekken", geant woord dat het terugtrekken van alle Amerika nen uit China van zoo ernstig belang is dat een definitief besluit daaromtrent niet direct genomen kan worden. Arita voegde daaraan toe dat het een ernstige kwestie is en dat daarop op het oogenblik geen antwoord gegeven kan wor den. Yonai heeft verklaard dat hij niet gaarne het Amerikaaansche verzoek om de veiligheid van de Amerikaansche ondernamen te garandeeren „met kwade bedoelingen zou willen interpreteeren, maar dat men het opnieuw zal overwegen, inge val Amerika voortgaat met oppositie tegen de Japansche politiek te voeren". (United Press). Chineescho luchtaanvallen op komst TOKIO. 8 Februari. (Domei). Het mili taire hoofdkwartier voor Westelijk Japan deelt mede, dat de luchtverdediging in dit gebied versterkt zal worden, met het oog op de omstandigheid dat de regeering Tsjang Kai Sjek blijkbaar voornemens is een lucht aanval op Japansch gebied te ondernemen. De woordvoerder van de Koreaansche regee ring heeft verklaard dat Chineesche vliegtuigen voornemens schijnen te zijn Japansch grondge bied aan te vallen. De luchtverdediging op Korea zal daarom versterkt worden. Op een desbetreffende vraag antwoordde de Japansche woordvoerder dat er geen aanleiding bestaat zich naar aanleiding van deze geruchten ongerust te maken. Wie gehoopt heeft dat we nu eindelijk van de misère der gladde wegen bevrijd zouden zijn, wordt helaas teleurgesteld. Het K.N.M.I. richt wederom een waarschuwing tot het verkeer. Daar de vorst zich thans weer langzaam over het Noorden van het land naar het Zuiden uitbreidt zullen de wegen aanvan kelijk in Groningen, Friesland, Drente en Noord-Holland, later ook in Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Overijsel, plaatselijk zeer glad worden. Vele Amerikanen willen voor Finland vechten. WASHINGTON, 8 Februari. De Finsche le gatie heeft medegedeeld dat tweeduizend Ameri kanen hun diensten aan het Finsche leger heb ben -aangeboden. Dagelijks komen nieuwe aanbie dingen binnen, die niet geaccepteerd kunnen wor den, omdat het dienst nemen in een vreemd le ger strafbaar is gesteld. Het departement van Justitie heeft indertijd de vervolging bevolen van twaalf personen, die dienst hadden gen'orrien in het Spaansehe republikeinsche leger. (United Press). Bedrijvigheid van patrouilles aan het Westelijk Front. Infanterievuur aan den Rijn. PARIJS, 8 Febr. (Havas) Het Fransche leger- bericht van Donderdagochtend luidt: „Gister avond en in den loop van den nacht grootere be drijvigheid van onze patrouilles op verschillende punten van het front". Woensdagavond luidde het legerbericht: „Een kalme dag aan het gehèele front. Eenig infanterievuur aan den Rijn". Het Duitsche legerbericht BERLIJN, 8 Febr. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Aan het Saarfront iets levendiger activiteit van artillerie en verkenningsafdeelingen. De verliezen der vijandelijke en neutrale koop- vaardijscheepvaart, voor zoover zij alleen door de gevechtsmaatregelen der Duitsche oorlogsma rine veroorzaakt zijn, hebben van het begin van den oorlog tot eind Januari het aantal bereikt van 409 schepen met een totalen inhoud van 1.493.431 bruto registered ton. In hetzelfde tijdperk werden verder door Duit sche zeestrijdkrachten 354 schepen met in totaal 607.881 ton inhoud voor nader onderzoek door het pr ij zenhof naar Duitsche havens opgebracht". HOCKEY. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG NIET AFGELAST. Het betuur van den Kon. Ned. Hockeybond heeft de wedstrijden, vastgesteld voor Zondag a.s., niet afgelast. Aan de vereenigingen zal een circulaire worden gestuurd met het verzoek, zoo veel mogelijk te willen bevorderen, de ontmoetin gen te laten doorgaan. Men hoopt dat de vorst Zondag vrijwel geheel uit den grond is en dat de terreinen bespeelbaar zullen zijn. Alle wedstrij den zullen wel geen doorgang kunnen vinden, doch men vertrouwt, dat er althans enkele ont moetingen kunnen worden gespeeld. VOETBAL K. N. V. B.-WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG AFGELAST. Behalve in het Zuiden. Naar wij vernemen is door het bestuur van den K.N.V.B. besloten alle competitiewedstrijden, vastgesteld voor Zondag 11 Februari, uit t.e stel len in verband met den slechten toestand der ter reinen. Men heeft echter een uitzondering gemaakt voor de zes wedstrijden der eerste klasse in het Zuiden. Deze zijn nl. niet afgelast; de consuls zul len Zondagmorgen het terrein keuren en van die keuring zal het afhangen of de ontmoeting door gaat. Deze zes wedstrijden zijn: EindhovenP.S.V.: M.V.V.Juliana; N.A.C. Limburgia; B.V.V.Longa; Willem IIHelmond m NoadRoermond. PRINSELIJK PAAR ONTVANGT DEN OPPERBEVELHEBBER. 's-GRAVENHAGE. 8 Februari - Van officieele zijde wordt gemeld dat de opperbevelhebber van land- en zeemacht, generaal Winkelman, heden morgen ten paleize Noordeinde door het Prinse lijk paar in audiëntie is ontvangen. VERDUISTERING VAN RUIM 6.600 GULDEN De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde den ex-penningmeester van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Edam en Omstr., welke vereeniging een ambachtsschool had opgericht, wegens verduistering, meermalen gepleegd, tot een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de RX. reclasseering. De man had na verloop van tijd ruim 6500 gulden te kort in kas. De nieuwe burgemeester van Edam ontdekte in 1938 als voorzitter der vereeniging, dat het met de financiën niet in orde was. Na nauwkeurige bestudeering der boeken door een rijks-accountant bleek dat ruim 1800 gulden, inbegrepen bij de 6600 gulden, niet in de boeken waren verantwoord aLs gekweekte rente. Tijdens het onderzoek kwam vast te staan dat het bestuur op zeer royale wijze „studie reizen" had gemaakt. Met de boeking van de on kosten hiervan werd op vreemde wijze omge sprongen. Het OM. had een gevangenisstraf van acht maanden gerequireerd. VOORBEURSOVERZICHT. De handel op de Amsterdamsche wisselmarkt was hedenochtend van kalmen aard. De bui- tenlandsche munteenheden, die gisteren, vooral wat de leidende valuta's aangaat, aan een vrij scherpe reactie onderhevig waren, konden he. den het grootste gedeelte van het gisteren gele den verlies inhalen. Het meest opvallende ver schijnsel in dit verband was de scherpe stijging van den dollar, die gisteren aan belangrijk aan bod-onderhevig was. zoodat de noteering aan vankelijk tot 1,87 5/8 daalde. In den namiddag echter kon reeds eenig herstel intreden, zoodat het devies tot 1,87 13/16 steeg. Hedenmorgen kon een verdere aanzienlijke verbetering in treden en wel met 3/8 dollarcents tot 1.88 3/16. Ook het Engelsche devies kwam heden op een iets hooger niveau te liggen. Het pond werd bij de opening vernomen op 7.49'tegen een offi cieele noteering van 7.48^ gisternamiddag. De Rransche francs waren nauwelijks veran derd. De noteering kon met een fractie tot 4.2412 oploopen. Belga's werden tusschen 31.67 a 31,70 verhandeld. Voor Zwitsersche francs kon men eveneens een herstel -waarnemen. Tegen een officieele noteering van 42.13 van gisteren, werd hedenochtend omstreeks 42.18 a 42.20 ge handeld. Duitsche marken waren met 75.40 slechts weinig veranderd. Ook voor.de Scandinavische deviezen werden betere prijzen genoteerd, Oslo werd geadviseerd op 42,75, Stockholm op 44.80 en Kopenhagen op 36.36 a 36.38. Op de termijnmarkt was het disagio voor het Britsche pond iets gestegen. Het disagio voor 1 maand was omstreeks 1 1/8 cents en voor 3 maanden 5 1/8 cents. Het agio van dollars be droeg voor 1 maand onveranderd 1/8 cents, evenals voor de driemaandstermijn 11 11/16 cents. De effectenhandel op de ochtendbeurs was van geringe bete.ekenis. Voor locale fondsen was de stemming goed prijshoudend. Scheepvaartaan- deelen werden tegen een iets hoogeren koers ge adviseerd Het afgeloopen jaar is voor de General Mo tors, de grootste automobielproducent ter wereld, zeer gunstig geweest. Door den beteren gang van zaken werden door haar in 1939 aan binnen- landsche afnemers 1.364 millioen automobielen verkocht tegen ruim een millioen stuks een jaar tevoren. Daarnaast stegen de verkoopen naar het buitenland aanzienlijk, hetgeen vooral ge durende het laatste kwartaal het geval was. Nog nimmer werd in de geschiedenis van de maat schappij, een zoo hoog aantal automobielen ver kocht. Vooral in Europa bestond na het uitbreken van den oorlog grootc behoefte aan vrachtauto's voor militaire doeleinden. Door het intensieve gebruik, gepaard gaande met een sterke slijtage, blijft Europa ook voor het nieuwe jaar een be langrijke afnemer van haar producten. Volgens een voorloopige opgave behaalde de General Motors in het afgeloopen jaar een netto winst van 183.3 millioen dollar, tegen 102.2 mil lioen dollars een jaar tevoren, en 196.4 millioen dollar over 1937. De behaalde winst komt over een met 4.04 dollar per gewoon aandeel. Over 1938 en 1937 werd per aandeel resp. 2.17 dollar en 4.38 dollar verdiend. De totale uitkeering werd in 1939 meer dan verdubbeld, vergeleken met het voorafgaande jaar. Op de gewone aandeelen werd 3.50 dollar uitgekeerd. Voor het eerste kwartaal van dit jaar werd door de maatschappij reeds een divi dend van 0.75 dollar gedeclareerd, hetgeen over eenkomt met de eerste drie kwartaals-dividenden van het vorige jaar, echter 0.50 dollar lager is dan de uitkeering over het laatste kwartaal. De fondsenhandel op de New Yorksche beurs was gisteren uiterst traag en lusteloos, hetgeen blijkt uit het feit. dat nauwelijks 500.000 aan deelen werden omgezet. Door het Amerikaansche vakblad ..Iron Age" wordt de staalproductie voor de loopende week op 71.5 pCt-. van de capaciteit geraamd, tegen 77 pCt. een week geleden en 82 pCt. in de daaraan voorafgaande week. De nieuwe orders, die vorige week zijn binnenge komen, zouden slechts een productie be teekenen van 45 pCt. van het productie-volume. Het blad schrijft, dat de leiders van verschillende staal- ondememingen verwachten, dat nog verschei dene weken zullen verloopen, alvorens een even wichtspunt zal worden bereikt, tusschen de nieuwe orders en de productie, op een peil bene den de tegenwoordig gehandhaafde productie capaciteit. Alhoewel gewag wordt gemaakt van prljsonderbledingen, bleek het aan den nieuw m de markt gekomen koopers, dat men vooralsnog niet geneigd is beneden de thans geldende no teeringen opdrachten te aanvaarden. De dalende bedrijvigheid komt verder tot uiting in de prijzen voor staalschroot en koper. Op de staalschrootmarkt werd de prijs gisteren weder om met 0.50 dollar verlaagd, terwijl de koper- prijzen met 1/4 dollarcents terugliep. De loon- smelterijen sluiten thans verkoopen af tegen 113/8 dollarcents, alhoewel geen zekerheid be staat ten aanzien van de houding der koperpro ducenten. WATERPOLO K.N.Z.B.-COMPETITTE. De waterpolowedstrij d tusschen de „Utrecht- sche Zwemclub" en „De Kromme Rijn", die Woensdagavond te Amersfoort is gespeeld vooi de eerste klasse A der K.N.Z.B.-compètitie, ein digde in een 4—1 overwinning voor U.Z.C. Officiëele Publicatie VAN HET DEPARTEMENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN. TEELT VAN FIJNE ZADEN In antwoord op desbetreffende vragen wordt van officieele zijde medegedeeld, dat de vergunnin gen voor het telen van blauw- maanzaad, bruin mosterdzaad en zaaiuien met uitzondering van zilveruien voor den oogst 1940 zullen worden verleend door de provinciale landbouwcrisisorgani saties. Zooals reeds eerder is bekend gemaakt, zal bij de bepaling van de aan eiken teler toe te kennen oppervlakte zooveel mogèlijk in aanmerking worden genomen de gemiddelde oppervlakte, door den betreffenden georganiseerde in de jaren 1937, 1938 en 1939 met het betreffende product beteeld. De vergunningen voor genoemde pro ducten zullen zonder aanvrage worden verleend. Van de toewijzingen is beroep opengesteld op de provinciale pro ductiecommissarissen. Het beroep dient schriftelijk binnen 14 dagen na de dagteekening van de ver gunning te worden ingesteld. Daarbij is verschuldigd een be drag van f 5 voor elke toewijzing van een der genoemde producten, waartegen beroep wordt ingesteld, welk bedrag voor of op den dag van de ter post bezorging van het beroepschrift op rekening van de betreffende landbouwcrisisorga nisatie, dient te zijn gestort. Over legging van een door den burge meester van de plaats van inwo ning of vestiging van den geor ganiseerde afgegeven bewijs van onvermogen geeft vrijstelling van betaling. Het beroepschrift moet overigens inhouden de bezwaren van den georganiseerde tegen de toewijzing en de gronden waarop die bezwaren berusten. Van de beslissing van den productiecom missaris staat binnen 14 dagen na de dagteekening daarvan hooger beroep open bij den Minister van Economische Zaken. Ook dit be zwaarschrift dient de bezwaren van den georganiseerde tegen de oorspronkelijke toewijzing en de beslissing van den productiecom missaris in te houden, zoomede de gronden waarop die bezwaren be rusten. Het bezwaarschrift dient vergezeld te zijn van de beslissing van den productiecommissaris. Kosten zijn bij de indiening van dit bezwaarschrift niet verschul digd. De vergunning tot het telen van geel mosterdzaad, dat alleen als noodgewas zal worden toegelaten, dient aangevraagd te worden bij de betreffende landbouwcrisisor ganisatie. Van de beslissing der landbouwcrisisorganisatie, die bii haar beslissing gebonden is aan het oordeel van den provincialen productiecommissaris, staat be roep open op den Minister. Het geen hierboven ten aanzien van het beroep op den Minister is op gemerkt, is hierbij van overeen komstige toepassing. Betreffende de teelt van kar- wijzaad, suikerbietenzaad en voe derbietenzaad voor den oogst 1941, waarvan de teelt eveneens is verboden, wordt medegedeeld, dat de vergunningen daarvoor na de inventarisatie in de maand Mei 1940 zullen worden uitgereikt. Bij de bepaling van de aan eiken teler toe te kennen oppervlakte zal zoo veel mogelijk in aanmerking wor den genomen de gemiddelde op pervlakte, door den betreffenden georganiseerde in de jaren 1938, 1939 en 1940 met het betreffende product beteeld, zoodat men daar mede rekening dient te houden. 's Gravenhage, 7 Febr. 1940. Officieele Publicatie VAN HET DEPARTEMENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN. VERBOUW VAN VLAS Van officieele zijde wordt in aansluiting aan reeds vroeger ver strekte mededeelingen het volgen de bekend gemaakt. Zij, die dit jaar vlas wenschen te verbouwen, op een bij de dis trictssecretarissen van de land bouwcrisisorganisaties verkrijg baar formulier, dienen vóór 22 Februari a.s. bij de landbouwcri sisorganisatie, binnen welker werkgebied hun bedrijf gelegen is, een vergunning aan te vragen. Een vergunning zal slechts worden verleend aan georgani- seerden bij de landbouwcrisisor ganisaties onder voorwaarde, dat de georganiseerde zich verbindt de geheele hem toegewezen doch ten hoogste de aangevraag de oppervlakte te zullen bete len. Men moet dus voor geen grooter oppervlakte vergunning aanvragen, dan werkelijk in het voornemen ligt te betelen. De mo gelijkheid bestaat immers, dat, in dien de in totaal over het geheele land aangevraagde oppervlakte een zeker areaal niet overtreft, aan eiken georganiseerde die tij dig op de vereischte wijze een aanvrage heeft ingediend, voor de geheele aangevraagde oppervlakte vergunning zal worden verleend. In geval de aanvrager dan een kleiner oppervlakte bebouwt dan waarvoor hem vergunning is ver leend, is hij tuchtrechtelijk ver volgbaar. Mocht de in totaal over het geheele land aangevraagde oppervlakte een zeker areaal overtreffen, dan zal volgens na der bij Ministerieele beschikking vast te stellen regelen, het voor de vlasteelt beschikbaar areaal onder de aanvragers worden ver deeld. Ook om die reden is het dus wenschelijk, dat een ieder zich in zijn aanvrage beperkt, om een dergelijke verdeeling zoo mo gelijk te voorkomen. 's Gravenhage. 7 Febr. 1940, Officiëele Publicatie VAN HF.T DEPARTEMENT VAN ECONOMISCHE ZAKEN. TEELT VAN HAVER Men deelt ons van officieele zijde mede, dat de Regeering zich genoodzaakt heeft gezien ten aan zien van het telen van haver de volgende nadere uitvoeringsmaat regelen te treffen. Het is verboden een grootere oppervlakte met haver voor den oogst 1940 te betelen dan door den betreffenden teler het vorig jaar met haver was bezaaid, met dien verstande, dat de met ha ver te betelen oppervlakte in geen geval meer dan 1/5 gedeelte van den, den teler ter beschikking staanden, voor bouwland bestem den grond mag bedragen. Indien iemand een grootere oppervlakte BUSTEHOUDERS mooie witte katoen, 0.15 per stuk, 2 stuks voor BUSTEHOUDERS rose of bleu batist, 0.20 per stuk, ^IBC per 2 stuks voor BUSTEHOUDERS groot model met maagband, zijden tricot bovenstuk ZIJSLUITING-CORSET fraaie broché, elast. zijpanden, 4 jarretelles, waarde 1.35 voor ZIJDEN ONDERJURKEN m. applique garneering, fraaie charmeuse- zijde, rondè of rechte hals, waarde 1.10 voor KOUSEN mooie qualiteit kunstzijde, fraaie kleuren KOUSEN zeer fijne qualiteit Bembergzijde, met naad en mindering, versterkte boord en voet, orachtkleuren GROOTE HOUTSTRAAT 71 hoek Ged. Oude Gracht, Telef. 13020, Haarlem. Vier moderne paskamers. In Nederland 32 filialen. rfii' t/m Donderdag-1 5 Februari 2 pond puike groene erwten 1 8 2 pond prima spliterwten ,28" 24 2 flacons tafelzuren n. keuze 22* 26 2 pond Calif, pruimen -36" 28 2 ons mooie abrikozen *22" 1 8 2 pakken Custardpoeder 28* 22 2 pakken pudding n. keuze 2-8* 1 2 2 flessen bessensap, 1e soort -38" 28 2 pakken soepen eik v. 6 borden -24" 1 8 2 flacons prima aroma -30" 24 2 pond patentbloem, extra «22" 17 2 pakken Franse vermicelli -26" 21 2 pond gort, extra 28" 22 2 pond fleurvijgen 22* 25 2 blikken perziken -68" 55 2 prima ontbijtkoeken «22" 20 2 potten pindakaas, grof 50 2 ons vanilletoffees 28" 15 2 ons amandelspeculaas 2-8" 1 5 2 ons bitterkoekjes .28* 18 2 Ons balletjes n. keuze >4- 12 2 ons ballon-biskwie 4-8" 11 2 pakken soepgroente 20* 15 2 blik sperciebonen, dubbele 24" 48 2 blikken pronksnijbonen 20" 46 2 p. grove capucijners (op bon) -48" 36 2 blikken leverpastei jü&T 36 HAARLEM, Barteljorisstraat 25, Tolef. 14/95 HEEMSTEDE, Raadhuisstraat 49, Telef. 28084 dan de vorenomschrevene met haver wenscht te betelen, dient hij schriftelijk een vergunning aan te vragen bij de landbouw- crisisorganisatie, binnen welker gebied het bedrijf is gelegen. Van de beslissing der landbouw crisisorganisatie staat binnen 14 dagen schriftelijk beroep open op den Minister van Economische Zaken. Het beroepschrift dient de bezwaren van den aanvrager te gen de beslissing van de land bouwcrisisorganisatie en de gron den, waarop die berusten, in te houden en vergezeld te zijn van genoemde beslissing. Indien uit sluitend in beroep wordt gekomen tegen de- tq^wijzing van de op pervlakte. waarvoor vergunning werd verleend, behoeft de ver gunning niet met het beroep schrift te worden medegezonden. Indien vergunning wordt ver zocht voor het telen van haver op na 1 September 1939 gescheurd grasland, zal steeds vergunning worden verleend. Uiteraard dient niet in plaats van het gescheurde grasland ander nieuw grasland te zijn aangelegd, daar in dat geval deze bepajing niet toepasselijk is. 's Gravenhage, 7 Febr. 1940,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7