Haarlem's Dagblad Het verscherpte optreden tegen neutrale s chep en. Mannerheimlinie bleef intact. GORDIJN STOFFEN vMOORSEL De Britsche Hulp aan Finland. Ook Atnetikaanscke schepen kunnen woeden qetotpedeecd. Protest tegen torpedeering „Burgerdijk" Lichte dooi verlies. Duitsche vloot lijdt ernstig Amerikaansch bezoek. Het Belangrijkste 57e Jaargang No. 17380 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdre<hcteur: ROBERT PEEREBOOM Donderdag 15 Februari 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regel# ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Overal in de wereld zal men in de laatste we ken de berichten over den oorlog tegen Finland i met bijzondere aandacht en bezorgdheid hebben gevolgd. En vooral in de laatste dagen. Sinds 1 Februari hebben de Russen een geweldige troe- I penmacht geconcentreerd in den aanval op den Summa-sector van de Mannerheim Linie, op de Karelische landengte. De vele divisies, daar in den strijd geworpen, worden door zware bom- bardementen der artillerie en door honderden vliegtuigen bijgestaan. Nacht en dag duurt de I strijd voort en er is weinig fantasie toe noodig om zich voor te stellen hoe uitputtend die moet zijn voor de Finnen tegenover een tegenstander, die over onuitputtelijke reserves beschikt en tel kens maar weer versche troepen in den aanval kan brengen. Het kon dan ook geen verbazing wekken dat de Russen successen in het voorter rein begonnen te melden en dat van Finsche zijde die mededeelingen deels als juist moesten worden erkend. Van een doorbraak door de Mannerheim Linie is overigens nog geen sprake. De superiori teit van de verdediging boven den aanval, dat overheerschende verschijnsel in de moderne oor- logvoering, blijkt ook hier weer. Zonder die over wegende kracht van defensieve stellingen, die trouwens in Finland met al de werkkracht en vindingrijkheid, die het volk kenmerken, zijn opgebouwd, zou het niet baten dat „de Finnen weten waarvoor zij vechten en de Russen niet", zooals onze bijzondere medewerker het in één van zijn artikelen uit het hooge Noorden heeft ge zegd. Zij zouden door de Russische vloedgolf wor den verpletterd ondanks alles. De vrees dat dit op den duur toch gebeulfen zal blijft bestaan. Redding van Finland schijnt op den duur alleen mogelijk door doeltreffende hulp uit het buitenland: een hulp die zich niet bepaalt tot geld en het zenden van ambulances, maar zich uitstrekt tot oorlogsmateriaal en troe pen. Blijkens een mededeeling van onzen bijzon deren medewerker heeft ook de Finsche industrie, in het algemeen de organisatie achter het front, behoefte aan buitenlandsche werkkrachten, om dat er te veel menschen aan onttrokken zijn. In het Finsche tekort aan jachtvliegtuigen schijnt inmiddels van Engelsche en Fransche zij de te zijn voorzien. Het is niet heelemaal duidelijk hoe dat gebeurd is, want men is er nog al geheim zinnig mee te werk gegaan. Tot enkele dagen ge leden de Engelsche regeering officiéél mededeel de dat er in het tekort voorzien was. Of dit ook den piloten geldt is niet gebleken. Zooals men weet is het vraagstuk der bemanningen bij de luchtmachten en trouwens ook bij de luchtver- keersmaatschappijen nog altijd moeilijker op losbaar dan dat van het materiëel. Het aantal „geboren vliegers" schijnt nog altijd maar een heel klein percentage te vormen. En in den Fin- schen winter doen zich moeilijkheden betreffen de de bodemgesteldheid voor, waaraan buiten landers niet gewend zijn. Maar het zal wel spoe dig blijken of de Finsche jagers in veel grooter aantal optreden en of er veel door buitenlanders bemand zijn. In elk geval blijkt nu, dat ook de versterking van het Finsche leger met buitenlandsche vrij willigers in een nieuw stadium is getreden. Tot dusver kwamen die vrijwilligers uit de Scandina- - vische landen en uit het met Finland stam verwante Hongarije. Nu heeft de Britsche regee ring besloten, onderdanen van het Vereenigd Koninkrijk te vergunnen dienst te nemen bij het Finsche leger. En een te Londen gevestigd recruteeringsbureau is toegestaan, zich met de werving bezig te houden. Een paar duizend man nen en ook vrouwen hebben zich al aangemeld. Bezwaar werd door sommigen gezien in een uit 1870 dateerende wet die het dienst nemen bij vreemde strijdkrachten verbiedt. Maar de regee ring heeft zich op de in die wet omschreven mogelijkheid tot het verleenen van dispensatie I beroepen. En te Londen wordt al beweerd dat de vrijwilligers groene uniformen met het distinc tief „Internationale Brigade" zullen krijgen. Het geen herinnert aan den Spaanschen burger- I oorlog, waarvoor de Britsche regeering overigens geen dispensatie tot dienstneming verstrekte. Nu Engelsche vrijwilligers naar Finland zullen gaan komen trouwens andere herinneringen aan den Spaanschen burgeroorlog op. Vooral aan de Italiaansche vrijwilligers, die Franco hielpen en i waarvan weldra bleek, dat het geregelde troepen waren geoefende divisies van het Italiaansche leger. Het begrip „vrijwilliger" is in de laatste Jaren zeer rekbaar geworden. De Londensche I correspondent van de N. R. Ct. heeft aan zijn blad geschreven Washington maakt zich niet ongerust. Zooals we reeds Woensdag mededeelden, werd van bevoegde Duitsche zijde betoogd, dat de ..Burgerdijk" door een Duitsche duikboot werd getorpedeerd, overeenkomstig artikel 23 van de Duitsche prijzen verordening van September 1939. Ditzelfde standpunt schijnt niet alleen voor de kleine neutrale staten, maar o.m. ook ten op zichte van Amerikaansche schepen te zullen gelden. Bovengenoemde Duitsche kringen hebben, naar United Press ons uit Berlijn seint, ver klaart. dat indien vaartuigen van de Vereenigde Staten op weg naar Middellandsche Zeehavens Gibraltar zouden aandoen, hetzij vrijwillig of ge dwongen voor contrabandecontröle, „voor de Duitsche onderzeeërs dan theoretisch het recht bestaat, deze schepen te behandelen alsof zij hun neutraliteit hebben verloren en hen te bom bardeeren en te torpedeeren". Dezelfde zegslie den voegden hieraan toe, dat of indrdaad een dergelijke torpedeering zou plaats vinden „na tuurlijk zou afhangen van individueele omstan digheden". Deze verklaring werd gegeven als com mentaar op het tot zinken brengen van de ,3urgerdijk'\ dat aldus deze kringen, ge rechtvaardigd was, omdat het schip op weg was naar Duins voor de Britsche contra bandecontrole. Men verklaarde „Onder paragraaf 23 van de Duitsche contrabande- besluiten verliest ieder neutraal schip, dat op weg is, gedwongen of vrijwillig naar een vijandelijke haven, ook dus de haven voor de contrabandecontrole gaat, zijn neutraliteit en wordt als vijandig vaartuig beschouwd. Zelfs indien het geen contrabande aan boord heeft is de neutraliteit van het schip en de lading verloren gegaan. In Duitsche kringen beschuldigt men de En- gelschen ervan, dat zij hun oorlogsschepen „zonder eenige rechtvaardiging" neutrale sche pen laten opstoomen naar Britsche havens, zoo dat zij dus een nieuw „Britsch" recht hebben geschapen. Men voegt eraantoe, dat alleen En geland verantwoordelijk is voor iedere schade, die neutrale schepen zouden lijden als gevolg van een Duitschen aanval, wanneer zij op weg zijn naar Engelsche havens. Amerikaansche meening. Reuter seint uit Washington dd. 14 Febr.: In regeeringskringen werd heden verklaard, dat Duitsche duikbooten alleen dan Amerikaan sche schepen, die noodgedwongen Britsche con- trólehavens moesten aanloopen, wettig tot zin ken konden brengen, nadat vastgesteld was, dat de lading voor meer dan de helft bestond uit contrabande bestemd voor de vijanden van Duitschland. De autoriteiten alhier maken zich weinig on gerust over de verklaring van Berlijn, waarin het torpedeeren van de „Burgerdijk" wordt verdedigd en gezegd wordt dat Amerikaansche schepen, welke in hetzelfde geval verkeeren als slachtof fer zouden vallen. Verontwaardiging der Noorsche bladen. De Noorsche bladen blijven scherp protestee ren tegen de oorlogsvoering ter zee. in het bij zonder ten aanzien van de tot zinken brenging van schepen, welke op weg zijn van een neutrale haven naar een andere neutrale haven. Zij wij zen met kracht het door zekere Duitsche bladen ingenomen standpunt van de hand dat neutrale „Aan den eenen kant wordt verzekerd, dat alleen echte vrijwilligers naar Finland zullen gaan, d.w.z. lieden, die niet voor militairen dienst in Engeland in aanmerking komen en zich uit eigen initiatief voor dien in Finland aanmelden bij het Finsche gezantschap. Aan den anderen kant zijn er duidelijke aanwij zingen, dat het begrip „vrijwilliger" ook wel eens in veel ruimeren zin zou kunnen worden opgevat. Het is in dit verband niet zonder beteeke- kenis, dat een zeer hoog geplaatste militaire autoriteit onlangs als zijn meening heeft te kennen ge ge veil, dat de Finnen met den steun van 150.000 buitenlandsche vrijwilli gers voor onbepaalden tijd zullen kunnen stand houden. Hij liet daarbij tevens duide lijk doorschemeren, dat het naar zijn inzicht mogelijk en wenschelijk was dit aantal te verzamelen en naar Finland te sturen". Hierbij moet opgemerkt worden dat het aan bewijzen omtrent een voorgenomen uitzending van Britsche geregelde troepen onder de benaming „vrijwilligers" nog volkomen ontbreekt. Maar dat men vermoedens van dien aard begint te koes teren, spreekt wel vanzelf. En zooiets zou den stand van zaken in Finland inderdaad sterk be ïnvloeden en de vooruitzichten geheel veranderen zooals trouwens al meermalen (veronderstellen- derwijze) gezegd is toen deze oorlog nog in zijn eerste phase verkeerde. Als de Russen zulke gebeurtenissen vreezen wordt de hevigheid van hun offensief er des te meer door verklaard. R. P. 's-GRAVENHAGE, 15 Februari. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche regeering naar aanleiding van de torpedeering van de „Burgerdijk" reeds haar ernstige bedenkingen tegen deze daad aan de Duitsche regeering kenbaar gemaakt, in afwachting van het schrif telijk tot deze regeering gerichte betoog. Dat de Nederlandsche regeering volledig schadeloosstelling zal vorderen kan als natuur lijk worden aangenomen. In gezaghebbende kringen werd nog vernomen, dat, indien al, gezien het apert onrechtmatige van deze handeling, de mogelijkheid niet mag worden uitgesloten dat de duikbootcommandant tegen zijn instructies heeft gehandeld, dit de Duitsche regee- ring toch niet van haar verantwoordelijkheid zou kunnen ontslaan. Bovendien zou er in het aangenomen geval voor haar alle reden bestaan aan de daad haar goedkeu ring te onthouden, teneinde de onderstelling te niet te doen dat Duitschland door thans ook schepen geladen met voor de volksvoeding van neutrale staten onontbeerlijke goederen, te torpedeeren, elementaire levensrechten van neutralen zou willen aantasten. In dit verband werd nog in herinnering gebracht dat het grootste deel der lading van <ie recht streeks naar Rotterdam en dus niet voor eenige belligerente tusschenhaven bestemde „Burgerdijk" aan een Nederlandsche regeeringsinstantie was ge adresseerd, waarvan de duikbootcommandant zich zonder moeite kon overtuigen. schepen, welke, zooals Duitschland dat noemt, de oorlogszones langs de Britsche kust binnengaan, zich in dezelfde positie zouden bevinden als een neutrale auto, welke Niemandsland zou bin nenrijden. Een dergelijk beginsel, is, naar de Noorsche bladen zeggen, in strijd met het in ternationale recht. (Het standpunt der Noorsche bladen nemen wij in ten aanzien van de bur gerdijk". Red.). Te Bergen is een gerechtelijk onderzoek inge steld naar aanleiding van de tot zinken brenging op 22 Januari op den Atlantischen Oceaan van het Noorsche stoomschip „Songa" door een Duit sche duikboot, een soortgelijk geval als dat van de „Burgerdijk". De gezagvoerder verklaarde dat het schip van Philadelphia op weg was naar Rotterdam, toen het door een duikboot were aangehouden. De commandant van de duikboot heeft vluchtig de papieren nagezien en gezegd, dat het schip, dat een gemengde lading aan boord had. ook contrabande vervoerde. Hij vroeg den Noorschen kapitein een verklaring te onderteekenen, dat de helft der goederen uit contrabande bestond. De kapitein weigerde dat en voegde daar aan toe dat de „Songa" van een neutrale haven kwam met een neutrale lading en op weg was naar een neutrale haven. De Duitsche commandant antwoordde, dat de „Songa" een Britsche contrölehaven zou moeten aandoen en dat de lading aldaar ongetwijfeld zou worden gelost. De Noorsche kapitein antwoordde dat hij geen bevelen had ontvangen een Britsche haven aan te doen, doch de Duitsche officier verklaarde dat het schip zou worden getorpedeerd en dat hij den kapitein niet kon toestaan naar de „Songa" terug te keeren om wat kleeding te halen. het klinkt vermetel na zoovele dagen van strenge vorst, maar De Bilt profe teert het om het vriespunt tot lichte dooi. Als nu de wind maar uit het Oosten weg blijft, nemen we een beetje sneeuw uit de bewolkte lucht op den koop toe Weergroofe activiteit der Russische luchtmacht. HELSINKI, 15 Februari (Havas). Hoe wel het Finsche hoofdkwartier heeft toege geven dat de Russen aan het Karelische front eenige steunpunten hebben bezet, is men niet van meening dat dit belangrijke gevol gen zal hebben. De Mannerheimlinie is nog steeds in tact. De tanks van 70 ton, door de Russen in den strijd gebracht, hadden aanvankelijk hun psychologischen invloed op de Finnen, doch deze waren weldra ge rustgesteld, toen zij bemerkten dat de pant sering dezer tanks niet tegen het vuur van hun tankafweergeschut bestand was. Intusschen brengen de Russen steeds nieuwe troepen in het vuur, zonder zich ook maar eenigs- zins om de verliezen te bekommeren. De Finnen bieden met buitengewone hardnekkigheid tegen stand. Over het ijs van het Ladogameer en de Finsche Golf hebben de Russen een reeks nieuwe aanvallen gedaan, doch zij werden door het vuur der kustbatterijen teruggedreven. Volgens een Reuterbericht uit Stockholm kost het offensief aan de Mannerheimlinie den Rus sen enorme verliezen aan mannen en materiaal Het aantal dooden en gewonden, dat in de twee weken, dat de strijd hier duurt, aan Russische zijde is gevallen, bedraagt, naar men verklaart 40.000. Om de aanvallers heen liggen duizenden met sneeuw bedekte lijken. De Russen, die zich in de voorposten aan het front van Summa hebben genesteld, hebben over een afstand van ongeveer 17 kilometers nog niets dan blokhuizen, tank vallen en andere geweldige verdedigings werken voor zich. Van gewoonlijk goed ingelichte zijde wordt uit Helsinki vernomen dat de strijd op de Land engte van Karelië Woensdag iets minder leven diger was, doch de activiteit van de Sovjet Rus sische luchtmacht boven het front was zeer groot. Driehonderd Russische vliegtuigen hebben bo ven het land gevlogen. Wiborg, Frederikshamm. Willmanstrand en Aabo zijn gebombardeerd. Wiborg verscheidene malen. Er braken verschil lende branden uit, maar volgens de laatste be richten waren er geen slachtoffers. Weer een Russische divisie bedreigd. Reuter verneemt uit Kajaani dat een Russische divisie, de 45e divisie, die dwars door het smalste deel van Finland tracht op te rukken, gevaar schijnt te loopen te wor den vernietigd en wel in den sector van Kuhmo, ongeveer 100 K.M. ten zuiden van Suomussalmi. De commandant der Finsche troepen verklaar de tegenover den Reuter-correspondent: te Kuhmo staat nauwelijks meer dan een divisie tegenover ons. Nadat de Russen zich hadden in gegraven, hebben wij terstond patrouille na patrouille uitgezonden om hun verbindingen af te snijden. Ofschoon onlangs eenige versterking is aangekomen, werd de Russische divisie in haar geheel geïsoleerd. De strijd duurt reeds twee weken en ik kan den afloop ervan niet voorspellen, doch tenslotte zullen de verbindin gen der Russen worden afgesneden als zij niet krachtige versterkingen ontvangen. Het Finsche legerbericht. In het Finsche legerbericht over 13 Februari wordt gezegd: „Op de landengte van Kareliè heeft de vijand krachtige aanvallen gedaan, doch alleen in de richting van Summa is hij er in geslaagd en- 1 kele vooruitgeschoven Finsche stellingen te be zetten, de meer achterwaarts gelegen stellingen van de Finnen werden niet doorbroken. De aan vallen van de Russen werden met groote verlie zen voor den vijand teruggeslagen, duizenden zijn gesneuveld en dozijnen tanks werden ver nield. De strijd duurt onverminderd voort. Ten noordoosten van het Ladogameer hebben de Finsche troepen een aanval van den vijand teruggeslagen, twee vijandelijke tanks werden vernield. In de richting van Kuhmo werd een bataljon in de pan gehakt en een aantal stellingen bezet. Aan de andere fronten activiteit van patrouil les. De batterijen van Björkö hebben een divisie v^n den vijand welke over het ijs naderde onder Ofschoon eenige vooruitgeschoven posten door de Sovjets zijn bezet. vuur genomen en zware verliezen toegebracht, ook zijn talrijke tanks tengevolge van het ar tillerievuur door het ijs gezakt. De Noord-oostelijke kustverdediging heeft eveneens successen geboekt. De Finsche lucht macht is slaags geweest met vijandelijke vlieg tuigen en heeft met succes vijandelijke stellin gen gebombardeerd. In het achterland heeft de vijandelijke lucht macht bommen geworpen op de steden Lahti. Heinola en Porvoo, alsmede op verscheidene dor pen, waardoor talrijke branden zijn ontstaan en verscheidene burgers zijn gedood of gewond. Aan het front was de activiteit van de vijande lijke luchtmacht levendiger, de stad Wiborg werd opnieuw gebombardeerd, naar schatting hebben enkele honderden vliegtuigen van den vijand boven Finsch gebied gevlogen. Finsche jacht vliegtuigen en de luchtdoelartillerie hebben 17 vijandelijke toestellen neergeschoten, dit aantal is gecontroleerd, vermoedelijk zijn nog twee vliegtuigen omlaag geschoten. In den strijd bij Summa zijn meer dan 30.000 Russen gesneuveld en meer dan 200 tanks ver nield. De toestand bij Summa Is ernstig, doch niet hopeloos, de stad Wiborg wordt nog steeds beschoten door het verdragend geschut van den vijand. De vijandelijkheden duren dag en nacht on verminderd voort en naar schatting gebruiken de Russen thans 56 divisies stormtroepen. Naar vernomen wordt gebruiken de Russische solda ten metalen schilden van ongeveer 60 c.M. hoog om zich tegen het vuur van de Finnen te be schermen". Sovjets melden terugtrekken der Finnen. Het Woensdag uitgegeven legerbericht der Sovjets luidt: „Op 14 Februari activiteit van verkenners. De hevige bedrijvigheid van artillerie-een heden en artillerie werd voortgezet in een aantal sectoren. Op de Karelische land engte duren de succesrijke acties der Sovjet troepen voort. De vijand is niet in staat de aanvallen der Sovjettroepen te weerstaan en trekt terug, waarbij hij zware verliezen lijdt. Als gevolg van de succesrijke acties hebben de Sovjettroepen op 14 Februari 16 vijandelijke verdedigingswerken genomen, waaronder acht ijzeren en betonnen artillerieforten. De Sovjetluchtmacht heeft actief vijandelijke troepen en militaire doelen gebombardeerd en verkenningsvluchten ondernomen". Nieuwe lichtingen opgeroepen. In de Finsche hoofdstad zijn nieuwe lichtingen onder de wapenen geroepen, n.l. de mannen ge boren in 1897. In verband hiermede merkt men te Helsinki op dat hoewel de Finsche verliezen gering zijn in verhouding tot de verliezen van de Russen, zij toch groot zijn voor een land van drie en half millioen inwoners, dat tegen een zestig maal talrijker vijand strijdt. „De wereld moet daarom niet vergeten, dat Finland mannen noodig heeft". Twee duikbooten vernietigd De Britsche admiraliteit deelt mede: .Sedert op 9 Februari werd medegedeeld dal twee Duitsche duikbooten door een Britschen torpedojager tot zinken waren gebracht zijn drie groote Engelsche koopvaardijschepen n.l. het s.s. „Gretafield", groot 10.191 ton, het s.s. „British Triumph", groot 8.501 ton, en het s.s. „Sultan Star", groot 12.306 ton, tot zinken gebracht. Twee der betrokken Duit- •che duikbooten echter zijn eveneens vernielt! In het geval van de „Sultan Star" heeft de duikboot zijn slachtoffer slechts een half uur overleefd". Het woord is aan Thorbecke: Werpt men mij tegen dat ik mij in mijn geloofsbelijdenis door een ideaal laat vervoeren, ik zal antwoorden dat de werkelijkheid steedszooveel mogelijk, naar haar ideaal moet worden gericht. Niemand heeft het in de hand. doch waarheen stuurt hij, die het niet in het oog heeft? Sumner Welles is vertrokken En de wereld is aan 't gokken, Wat het doel is van zijn reis; Dat die afgezant zal komen, Is door elk met vreugd vernomen, Men stelt zijn bezoek op prijs. Sumner Welles komt hier praten, Met een reeks van diplomaten, Dat staat vast in elk geval; Er zijn velen die verwachten, Dat hij ook naar beste krachten Naar den vrede streven zal. Neen, komt Washington beweren, Hij gaat om te informeeren, Hoe 't bij jullie is gesteld; Daarna zal hij wederkeeren En eenvoudig rapporteeren, Wat hij weet, aan Roosevelt. Doch Europa blijft toch hopen, Dat het niet slechts af zal loopen, Met een ambtelijk rapport; Noem het dan een wenschgedachte, Men zit toch vol hoop te wachten, Dat er nog iets meer van wordt. Nietes, welles, nietes welles. En millioenen droomen: stel 'es, Dat hij dat bereiken zou; 'k Weet niets naders van zijn streven, Maar u moet het mij vergeven, (Want waar hoop is, daar is leven, En een naam telt ook nog even) Dat ik het op Welles hou. P. GASUS. Dreigend kolengebrek te Groningen GRONINGEN 15 Februari. Naar' wij ver nemen hebben B. en W. van Groningen zich telegrafisch tot de ministers van waterstaat, van onderwijs en van sociale zaken gewend met het verzoek te willen bevorderen dat het in deze gemeente dreigende kolengebrek, als ge volg waarvan verschillende onderwijsinrichtin gen zouden moeten worden gesloten en- een aantal belangrijke ondernemingen, waarin een groot aantal arbeiders werk vindt, zou moeten worden stopgezet, worden afgewend. FOK VOOR NAAR GROOTE HOUTSTR. 31 BIJ ANEGANG (Adv. Ingez. Med.) HEDEN: 12 PAGINA'S. BINNENLAND Pag. Bij de knoeierij met militaire uniformen blijken reeds acht personen betrokken te zijn. 2 De kapitein en de eerste officier van de „Bur gerdijk" vertellen hoe het schip getorpedeerd is 3 BUITENLAND liet verscherpte optreden tegen de neutralen. 1 De Mannerheimlinie houdt stand. 1 Er zijn weer twee Duitsche duikbooten vernietigd. 1 De Britten mogen in Finsclien krijgsdienst treden. 5 Twee groote schepen, een Engelsch en een Deensch. zijn tot zinken gebracht. 5 ARTIKELEN, enz. P.: De Britsche hulp aan Finland. 1 Van onzen büzonderen correspondent in Fin land: Rationeele exploitatie van de boschrijk dommen. 4 Van onzen Londenschen correspondent: De vrij heid van meeningsuiting. 5 A. K. van R.: Wintenvec in Engeland. 5 Voor de Vrouw. 7 K. de Jong: Ledenconcert der II. O. V. 2 J. B. Schuil: Dans-avond Harald Krcutzberg en Kindertooneel. 2 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op g LAATSTE BERICHTEN

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1