BALTUSSEN i Texelsche boot werd door ijsveld meegesleurd. MAIKT M EI1IC1TIN Cor Scheffer BON Boekhandel Loosjes HANDELSINSTITUUT D. W. tie Bijll Nachenius KEUKENMEISJE VEILING van Inboedel en Meubilair DONDERDAG 15 FEBRUARI 194Ö H A A R E E M'S D A G B E A D lï j Angstig avontuur voor 150 passagiers. IS 'i Woensdag hebben 150 opvarenden van het s.s. ..Dr. Wagemaker" van den dienst Den n Helder-Oudeschild een angstig avontuur be- L' leefd. I Na een voorspoedige reis van Texel naar Den e Helder verliet de boot omstreeks tien uur met S; honderdvijftig passagiers de haven van Den Hel- der voor de terugvaart. Halverwege het te varen ter hoogte van het Horntje, stiet het schip P,op een uitgestrekt ijsveld, dat reeds eenige dagen geleden aan de Zuidkust van Texel was gesigna De „Dr. Wagemaker" wist zich niet uit de b klem van het ijs te bevrijden en dreef met het [groote ijsblok naar het Marsdiep af. Alle pogingen tvan kapitein List om het schip vrij te krijgen mis- - lukten. Steeds verder geraakte de boot het Mars- :t diep op. Zoo worstelde het bijna drie uur tegen het dat zich steeds nauwer om de „Dr. Wagema- e ker" sloot. - Eindelijk kwam echter hulp opdagen. Van Den Helder af had men nl. het schip gesignaleerd, n waarna twee marinesleepbooten uitvoeren om as sistentie te verleenen. Inderdaad wisten zij het Jijsveld, waarin de „Dr. Wagemaker" verstrikt was geraakt, te breken, zoodat het schip na ruim vijf uur onderweg te zijn geweest, omstreeks half vier de haven van Den Heider kon binnenloopen. 3 SUMNER WELLES' REIS. g Eerst bezoek ooit de geallieerde landen. GERUCHTEN OVER VREDESVERLANGENS UIT DUITSCHLAND. 1 WASHINGTON, 15 Februari. Sumner Welles heeft nog geen laatste conferentie ge houden met Roosevelt over zijn aanstaande reis naar Europa. Waarschijnlijk zal hij zooals voor- genomen Zaterdag met de „Rex" vertrekken. In goedingelichte kringen zegt men dat Welles j de Europeesche hoofdsteden niet in de eerstge- noemde volgorde zal bezoeken. Weliswaar zal het eerst contact gezocht worden te Rome, doch daarna staat niet vast welke hoofdstad aan de beurt is. Sommigen denken dat de geallieerden bezocht zullen worden vóór Duitschland. Zoo zou de indruk vermeden worden dat eerst vredes- voorwaarden van Duitschland gehaald zouden 1 worden, voordat Sumner Welles naar Engeland |en Frankrijk zou gaan. Intusschen heeft ook Cordell Hull met Roose velt geconfereerd. Slechts terloops werd de reis van den onderstaatssecretaris besproken, aldus zegt men. Wel bleef de reis het onderwerp van de gesprekken in diplomatieke kringen alhier. In het bijzonder bij de vertegenwoordigers van de Latijnsch-Amerikaansche landen. Men gaat voort met het leveren van beschouwingen over de [Vraagstukken, die Welles zal bespreken om te tot een herstel van den' vrede. Anderen weer dat het slechts te doen is om een oriëntatie. De meeste goed ingelichte weigeren den uitleg van Roosevelt te taanvaarden dat Sumner Welles louter als waar nemer naar Europa gezonden wordt en dat de jjrcis niet in verband staat met directe vredespo gingen. Een gerucht doet hardnekkig de ronde, na melijk dit: het besluit Welles naar Europa te zenden zou genomen zijn op ontvangst van berichten uit Duitschland die via Ameri- 'i kaansche handelskringen zouden zijn bin nengekomen en waaruit zou blijken dat de Duitsche handel zeer verlangend is naar vre- de, zoodat een vredesinitiatief van de Ver. Staten hoogst welkom zou zijn. Van dit ge- rucht is evenwel niet de geringste bevestiging te verkrijgen. Welles zal vergezeld worden van den chef der Europeesche afdeeling van het ministerie van jbuitenlandsche zaken J. Pierpont Morgan en van Hartwell Johnson, oud-secretaris van de Ameri- kaansche ambassade in Panama als particulier secretaris. Verscheidene Amerikaansche verslag- jgevers reizen met dezelfde boot als Sumner Wei- Hes. Sumner Welles spreekt vloeiend Dultsch en Fransch en beheerscht ook in zekere mate het Italiaansch. (United Press). Fransclien maken Duitscli koopvaardijschip buit. Het Fransche legerbericht van Woensdag savond luidt: „Een aanval van den vijand ten westen van de Saar is mislukt. Een Duitsch koopvaardij- schip is buitgemaakt en naar een Fransche haven [opgebracht". Hedenmorgen werd gemeld: „Gisteren bij het vallen van den nacht plaat selijke bedrijvigheid van de afdeelingen, die met den vijand in contact zijn ten oosten van de Saar". De Britsche minister van oorlog Stanley is in het Britsche hoofdkwartier „ergens in Frank- i rijk" aangekomen. Hij zal daar enkele dagen als gast van den opperbevelhebber blijven. Het Duitsche legerbericht. BERLIJN. 15 Februari (DN.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Door activiteit van verkenners in het grensgebied ten zuiden van Saarbrücken werden verscheidene krijgsgevangenen gemaakt. De veertiende Februari was voor de Duitsche oorlogsvoering ter zee, in het bijzonder voor de Duitsche duikbootcn, bijzonder succesvol. Op dien dag alleen werd voor 58.000 bruto register- ton scheepsruimte tot zinken gebracht". Weer verkeersstremming in Friesland. Tengevolge van de op sommige plaatsen opeen gehoopt liggende sneeuw is Woensdagmiddag het [verkeer in Friesland opnieuw ontwricht. Tussc'nen Joure en Sneek zijn twee trams inge sneeuwd, welke tegen den avond nadat een z.g. werktram ter plaatse was gearriveerd, met groote moeite konden worden bevrijd, tot vreugde van de ongeveer vijftig passagiers. Op de lijnen Sneek-Joure, Gorredijk-Oosterwolde, Oosterwolde-Assen en Oosterwolde-Steenwijk is het stoom tram verkeer weder gestremd. Het passagiersvervoer zal voor zoover mogelijk met autobussen worden gaande gehouden. DANTE ALIGHIRI. Vrijdagavond 23 Februari zal prof. Pareti uit I Brussel in het zaaltje van de Kerkuil, Nieuw' Gracht 23, voor de leden van Dante Alighieri een lezing houden over: „l'essenza del Rinas- cimento ÏEaliano" Beschadiging van Waterstaats werken. Wetsontwerp inzake de daaruit voortvloeiende gevaren ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsont werp tot vaststelling van bepaling ter beperking van gevaren, voortvloeiende uit beschadiging van Waterstaatswerken, gelegen in een of meer der pro vinciën Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht, in verband met de tegenwoordige buitengewone omstandigheden. In de Memorie van Toelichting zegt de minister, dat met het oog op het uitzonderlijk belang, niet alleen uit een oogpunt van de landsverdediging, maar vooral ook voor de burgerbevolking, zich de wenschelijkheid doet gevoelen aanstonds maat regelen te kunnen treffen ter beperking voor zoo veel mogelijk van gevaren, welke zouden kunnen voortvloeien uit beschadiging van Waterstaatswer ken door calamiteiten in verband met de tegen woordige buitengewone omstandigheden. Volgens het ontwerp berust het initiatief tot het nemen van de noodige maatregelen bij de provin ciale besturen. Gedeputeerde Staten zullen de maatregelen nemen, welke zij noodig oordeelen, Evenwel zullen zij ter zake eerst in overleg moe ten treden met den minister van Waterstaat of den door dezen aan te wijzen persoon of personen, opdat, wegens de groote algemeene belangen, bij de uitvoering mede overeenkomstig het inzicht van de regeering zal worden gehandeld. Deze uitvoe ring zal in het algemeen geschieden door de pro vincie. Een belangrijk punt is de regeling van de kosten, aan de maatregelen verbonden. Naar raming zullen de verschillende noodige maatregelen een bedrag vorderen van 4 a 5 mil- lioen. Ten einde vertraging in de uitvoering te voorkomen, is bepaald, dat de kosten van de maat regelen zoo noodig uit 's rijks kas tegen een vergoe ding van 4 pet. 's jaars kunnen worden voorge schoten. Wegens het algemeen belang, betrokken bij de gedachte maatregelen bepaaldelijk voor de landsverdediging, wordt het billijk geacht, de helft der kosten door het rijk te doen dragen. De an dere helft der kosten zal dan. voor rekening van de provincies moeten zijn. Raken de maatregelen de belangen van meer dan een provincie dan zullen deze provicies in de kosten bijdragen in verhouding, als door de Sta ten onder goedkeuring van de Kroon zal worden bepaald. Komen zij niet tot overeenstemming over de verdeeling der kosten, dan geschiedt deze door de Kroon, den Raad van State gehoord. Hoewel tusschenkomst van Gedeputeerde Staten gewenscht wordt geacht, voornamelijk ook ten ein de bij de uitvoering der werken het geheel te kun nen overzien, moet daarbij toch niet worden ver geten, dat de maatregelen dikwijls moeten worden genomen met het oog op de belangen van bepaalde onderdeelen, zooals waterschappen en gemeenten. Het ligt dus in de rede, dat men het gewenscht kan achten een gedeelte der kosten ook ten laste van die bepaalde belanghebbenden te brengen. Aangezien de maatregelen moeten voorzien in een behoefte van de tegenwoordige buitengewone omstandigheden, zullen verschillende van de ge troffen maatregelen en de ingevolge deze tot stand gebrachte werken bij terugkeer van normale om standigheden niet langer noodig behoeven te zijn en zal herstel van der. vorigen toestand gewenscht kunnen worden. Het ontwerp van wet bepaalt daarom, dat gedurende een jaar na het vervallen van de wet, zoo noodig op dezelfde wijze als waar op d'e maatregelen genomen zijn en de werken zijn tot stand gekomen, herstel van den vorigen toe stand bewerkstelligd zal kunnen worden. Gedurende een tijdvak van zes maanden zal aan rechthebbenden, die de uitvoering van de bijzon dere maatregelen hebben moeten gedoogen, het recht moeten worden toegekend herstel in den vorigen toestand te vorderen. Door toekenning van dit recht wordt vastgelegd, dat van het goed in het algemeen slechts een tijdelijk gebruik gemaakt wordt, hetgeen van invloed zal zijn op de verlee ning van schadeloosstelling. Er kan zich echter het geval voordoen, dat het gewenscht wordt geacht werken in stand te doen blijven. Ten einde te voorkomen, dat die werken dan zouden moeten worden opgeruimd, is in het wetsontwerp bepaald, dat aan het verzoek geen ge volg wordt gegeven, indien binnen het genoemde tijdvak van zes maanden de administratieve proce dure voor toepassing van de belemmeringenwet privaatrecht of van de onteigeningswet ten aan zien van de betrokken onroerende goederen is aan gevangen. DE BRITSCHE KRUISER „EXETER" TE PLYMOUTH TERUGGEKEERD. LONDEN 15 Februari (Reuter). De 10.000 ton metende Britsche kruiser Exeter" die heeft deel genomen aan het gevecht tegen de „Admiral Graf Spee" is vanochtend te Plymouth aangekomen. De minister van marine, Churchill, was bij de aankomst tegenwoordig. H. M. de Koningin naar de groote 's-GRAVENHAGE. 15 Febrari. H.M. de Koningin heeft hedenmiddag per auto een tocht langs de groote rivieren gemaakt. Voorloopig geen boonen verkrijgbaar. Nieuwe distributieperiode vermoedelijk in de eerste helft van Maart. 's GRAVENHAGE 15 Februari. De minister van economische zaken deelt mede dat de ongunstige weersomstandigheden van de afgeloopen weken stagnatie in de aflevering en het vervoer van peul vruchten hebben veroorzaakt. Tengvolge hiervan zijn de hoeveelheden peul vruchten, welke de telers hebben ingeleverd, slechts gering geweest. Het grootste gedeelte van den op het oogenblik aanwezigen voorraad dient gereserveerd te worden voor de weermacht. Het resteerende gedeelte is niet groot genoeg om aan alle aanvragen van den han del te kunnen voldoen. In verband hiermede komt het noodzakelijk voor de tweede distributieperiode niet op 16 Februari te doen aanvangen, doch deze uit te stellen totdat de zekerheid bestaat dat de voor ziening van den handel zonder moeilijkheden zal kunnen geschieden, hetgeen, indien de weersomstandigheden gunstiger worden, ver moedelijk in de eerste helft van Maart het geval zal zijn. Van 16 Februari af zal derhalve het publiek geen boonen, grauwe erwten en capucijners kunnen koo- pen. Zij, die op medische gronden deze producten noodig hebben, kunnen zich op de gebruikelijke wijze met een attest van hun behandelenden ge neesheer, benevens een verklaring van de contro- leerende medische instantie, tot de distributie diensten wenden. De détaillisten zullen dus voorloopig geen 2de toewijzing ontvangen. De instellingen zijn in het algemeen reeds voorzien tot einde Februari. Het ligt in de bedoeling hun de volgende toewijzing zoo spoedig mogelijk na 1 Maart te doen toekomen. Ontploffingen in Birmingham. Tijdbom in een schoenwinkel. Even voor middernacht heeft zich een ontplof fing voorgedaan in een schoenwinkel in het cen trum van Birmingham. Men gelooft dat de ontploffing door het Iersche Republikeinsche Leger teweeg gebracht is. Eén man werd naar het ziekenhuis vervoerd. De po litie heeft na de explosie auto's aangehouden en chauffeurs en voetgangers ondervraagd. De ontploffing is veroorzaakt door een tijdbom, die geplaatst was achter een glazen vitrine bij den ingang van den winkel. Glassplinters werden over een honderd meters afstand verspreid. Woensdagavond is bovendien een tweede bom ontploft in Aston, een voorstad van Birmingham. Voorts zijn drie niet ontplofte bommen gevonden. Maatregelen in de hoofdstad United Press verneemt dat de spoorwegstations en postkantoren vandaag onder extra-bewaking zijn gesteld. Ook zijn de reserves der politie op geroepen. Deze maatregelen zijn genomen omdat gevreesd wordt voor aanslagen als in Birmingham hebben plaats gehad. NOODLOTTIG ARBEIDSONGEVAL. Dinsdag is bij het voormalige Weesperpoort- station, dat thans in sloopershanden is, een ernstig ongeval gebeurd, dat een 19-jarigen jon geman het leven heeft gekost. Bij het wegdragen van een zwaren balk, welke door drie mannen werd getorst, struikelde de achterste man. Hij viel en kreeg het gevaarte op het hoofd, waardoor hij een schedelbreuk opliep. Gedurende hef transport naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. Amsterdamsehe Bank verlaagt liet dividend tot 4 In de vergadering van den Raad van Commis sarissen der Amsterdamsehe Bank N.V. is beslo ten aan de eerlang uit te schrijven algemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1939 een dividend uit te keeren van 4 pet. (v. j. 5 pet) en f 87.553.94 op nieuwe rekening over te brengen. Aan de reserve is een bedrag van f 16.500.000. ontleend, teneinde het effectenbezit, de deelnemin gen en de vorderingen op debiteuren voor een zoo danige waarde in de balans op te nemen, dat ver liezen verder niet behoeven te worden geducht. BRAND IN KANTOORGEBOUW TE AMSTERDAM. Gedeelte van trappenhuis en vliering door het vuur vernield. Woensdagavond omstreeks kwart over negen heeft in een perceel aan de Heerengracht 555, waar in eenige kantoren en magazijnen van textielgoe- deren zijn gevestigd, een brand gewoed, welke een ernstig karakter dreigde aan te nemen, doch door het krachtige ingrijpen van de brandweer spoedig kon worden bedwongen. Met twee stralen werd de brand bestreden. Een werd door het trappenhuis gevoerd om de vuur haard rechtstreeks aan te tasten. De andere werd via den uitgeschoven Magïrusladder over het dak van het iets lagere aangrenzende perceel naar het dak geleid, waaruit vonken en dikke rookwolken naar buiten sloegen. Na ruim twintig minuten was de strijd beslecht. Behalve in het trappenhuis had het vuur op de vliering huis gehouden. Deze is grootendeels uitgebrand. Er bevond zich op dezen zolder slechts wat waardelooze rommel, zoodat de schade erg meevalt. Het dak is vrij ernstig geha vend. De zich op de bovenverdieping bevindende magazijnen hebben hoegenaamd geen schade ge kregen. CREMER. De Koninklijke Letterlievende Vereeniging J. J. Cremer zal hiertoe uifcgenoodigd door het Haarleonsche Coxnité van O. en O. op Dins dag 27 Februari in het Gebouw van den H.K.B. opvoeren „Vrijdag, de Dertiende", kluchtig spel van Henk Bakker en Van der Heyde. DE C. EN G -AVOND. Naar aanleiding van het verslag van den heer Schuil over den c. en C-.-avond in het Concert gebouw deelt men ons mede, dat het Hawaian Ensemble de „Singing Strings" geen mandoline orkestje was, maar dat het bestond uit 4 gui taren, 1 viool, 1 stringbas en slagwerk. HEEMSTEDE LIEFHEBBERS VAN ROZIJNEN. Het was in den Kerstnacht dat de bijna 16- jarige H. A. J. M. v. R. en de 13-jarige O. v. d. P. met elkander afspraken eens een bezoek te brengen aan een bakkerij, om te zien of er wat van hun gading was. Dit gelukte vrij gemakke lijk en de oogst was een hoeveelheid rozijnen, waarmede zij hun zakken vulden. Dit snoep- zaakje had tot gevolg dat zij nu eenige weken geleden er nog eens op uit gingen en toen maar een heele doos rozijnen inhoudende omstreeks 20 pond meenamen en deze per slede vervoerden naar een stil plekje in een boschje waar zij zoo nu en dan een hoeveelheid vandaan haalden. Daar zij ook andere jongens in de snoephistorie betrokken kwam de politie er achter. Proces-ver- baal is opgemaakt. BOTSING OP DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. Woensdagmorgen reed een auto, bestuurd door een militair, op de Heemsteedsche Dreef in de richting Haarlem. Ter hoogte van de Pieter Aertslaan kwam van links een handwagen, die voorrang verleende. Eveneens kwam uit die rich ting een auto waarvan den bestuurder het uit zicht werd belemmerd doordien handwagen. De militaire auto werd gegrepen en een 20-tal me ters over den gladden weg doorgeschoven. Een der inzittenden van de militaire auto, een adju dant-onderofficier, kreeg een wonde boven het linkeroog en werd bij omwonenden verbonden. De militaire auto werd beschadigd. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM 14 Februari 1940. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 132 vette kalveren, le kw. 8688 c., 2e kw. 74 82 c., 3e kw. 6672 c. per K.G. levendgewicht. 160 nuchtere kalveren f5,50f 10 per stuk. 58 schapen f 18f22 per stuk. 53 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 K.G. 6972 c„ zware varkens 6972 c., vette varkens 6972 c. per K.G. slacht- gewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Mai-ktoverzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel willig en prijshoudend, 2e en 3e kwaliteit hooger. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel, vlug, prijzen lager. Schapen matige aanvoer, han del kalm, prijzen lager. Varkens korte aanvoer,, weinig handel, onveranderde prijzen. ROEIEN JAARVERGADERING „HET SPAARNE". De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" zal op Vrijdagavond 23 Februari in het gebouw der ver eeniging de jaarlijksche algemeene vergadering houden. SCHAKEN DE ACHTKAMP. Woensdagavond Is in het Amsterdamsehe Schaakhuis de vijfde ronde van den achtkamp gespeeld. Landau, leed zijn eerste nederlaag ln dit tournooi tegen Schelfhout. De uitslagen uiden: Km ochPrins 10 VeerkampPolak 10 LandauSchelfhout 01 SwaneveldDe Groot 01 De stand luidt thans: 1. Landau 4 pnt. (5), 2. Kmoch 3'/2 pnt. )4> 3. De Groot 3 pnt. (4), 4. Veerkamp 2 pnt. (4).. 5. Schefhout 1V2 pnt. (3), 6. Swaneveld 1 pnt. (3) 7. Prins 1 pnt. (4) en 8. Polak 0 pnt. (5). DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De te Rotterdam gespeelde partij om het kam pioenschap van Nederland tusschen Kalden en Ham eindigde in gelijk spel. BLINDPARTIJ EN SIMULTAANSéANCE VAN SPRINGER VOOR DE MILITAIREN. Vrijdagavond 23 Februari zal de ex-wereld kampioen B. Springer in de Lunchroom „de Sier- kan" aan de Groote Markt te Haarlem voor de militairen een blindpartij spelen tegen een der Haarlemsche militairen en na afloop hiervan een simultaanséance. EINDSTRIJD MILITAIR DAMKAMPIOENSCHAP VAN HEEMSTEDE. Dinsdagavond begon in het Chr. Militair Tehuis aan den Binnenweg te Heemstede de eindstrijd van het tournooi om het militair damkampioen schap 19391940 van Heemstede. De uitslagen lulden: S. Talma wint van E. Krouwel; H. Knot wint van J. M. Oudejans, F. C. van Tilburg wint van H. de Vries, G. Albus wint van B. Volkersma, E. Krouwel wint van H. de Vries, A. v. d. Veen wint van P. v. d. Meulen; F. C. van Tilburg wint van S. Talma. Vrijdagavond begint in bovengenoemd tehuis de tweede ronde van dit tournooi. COMPETITIE EERSTE KLASSE NED. DAMBOND. De wedstrijd Haarlemsche Damclub HDam club „IJmuiden" II, die wegens niet-opkomen van „LJmuiden" II enkele weken geleden geen door gang kon vinden, is opnieuw vastgesteld op Maandagavond 26 Februari a.s. in het clublokaal der Haarlemsche Damclub. Dit niet-opkomen blijkt een verzuim te zijn van een der bestuursleden der Damclub „IJmui den", waarvoor „IJmuiden" reglementair twee verliespunten krijgt. Maroczy 70 jaar. Een tournooi met deelneming van Dr. M. Euwe. Maroczy. De ook in ons land bekende Hongaarsche schaakmeester Maroczy hoopt in Maart a.s. zijn zeventigsten verjaardag te vieren. In verband hiermede-zal van 22 tot 27 Maart te Boedapest een tournooi tusschen zes meesters worden ge speeld. waarvoor dr. M. Euwe als eenige deel nemer uit het buitenland een ultnoodiging heeft ontvangen. Onze landgenoot heeft deze invitatie aanvaard. Maroczy heeft, naar men zich herinnert, dr. Euwe om het wereldkampioenschap tegen dr. Aljechin bijgestaan. Verscheidene malen heeft de Hongaar aan tournooien in Nederlaxxd deel genomen. Met blijdschap geven wij ken' nis van de geboorte van onzen Zoon HARCO. JOHANNES, NICOLAAS. J. F. H. LOOR—ZWART Cruquiusstraat 21, 15 Febr. 1940 Tijdelijk Beatrix Kliniek. De Heer en Mevrouw B. FENNIS—KOELEMEYER geven kennis van de 'geboorte van hun dochter KITTY. Kolkstraat 3 zw., 14 Febr. 1940. Tijdelijk Beatx-ix Kliniek. Getrouwd: B. C. HOFLAND G. TIMMER Die, mede namens wederzijd- sche families, danken voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, Prinsessekade 53 15 Februari 1940. Voor uitstekend accordeonles Spaarnrijkstr. 30, Haarl.Nrd. p.S. Eventueel prima uiterst voordeelige instrumenten voorradig in diverse grootte. 2)e £ente nadert Breng thans Uw rijwiel voor een. grondige revisie; nóg zijn de meeste onderdeelen uit voor raad leverbaar en dank zij de zen voorraad TEGEN OUDEN PRIJS! De reputatie van uit nemend vakman houden wij hoog, de prijzen laag! HifwietmaqazijH 't Centcum Barrevoetestr. 6-6a, Tel. 10099 le klas rep.-inrichting. JAC. BONSEL, diploma V. V. A. (Aangesloten bij Midza). GOEDE ETALEUR gevraagd. Vrijdagmorgen (meu belbranche). Van Veen's Goe derenhandel, Zijlweg 26-28. Voor de lezers van dit blad stellen wij verkrijgbaar het beroemde werk van A. den Doolaard De Herberg met het Hoefijzer luxe uitgave, fraai gebonden, tijdelijk voor f 1.25 „Met dit boek bewees Den Doolaard zijn Kunstenaar schap". Gr. Houtstraat 100-Tel. 13060 N.V. ELECTR. APP. MIJ. vraagt voor haar filiaal Haarlem EENIGE ACTIEVE COLPORTEURS. Vast salaris 10.— per week, plus provisie en premie. Aan melden VRIJDAGMORGEN 10—10 y2 uur, Lange Begijne straat 20 (ingang portiek). JONGSTE BEDIENDE (MANNELIJK) GEVRAAGD, liefst met eenige practische ervaring voor kantoor in Haarlem. Leeftijd 16—18 jaar. Directe indiensttreding ver- eischt. Brieven onder nr. 3180 aan het Bureau van dit Blad. PRACHT HUIS TE HAARLEM TE KOOP, direct van eigenaar: een PRACHT WONING, bevatt.: 6 kam., voor- en a. tuin 2 wascht., geschild, plafonds, een juweel van afwerking,op eigen grond, vlak bij tram Soendaplein 50 Mtr. van Chr. Ger. Kerk. Direct te aanv. Voor slechts 5100.vrij op naam. Hyp. beschikbaar. Bileven nr. 3178 Bur. van dit Blad. JANSWEG 42 TELEF. 15568 - HAARLEM. Opleiding tot alle PRAKTIJK EXAMENS LESSEN in Boekhouden Nederlandsch Fransch Duitsch Engelsch Spaansch Zweedsch Deensch Italiaansch Steno - Typen Opleiding voor Belasting- Consulent Vraagt gratis Prospectus UITSLUITEND GEDIPLO MEERDE KRACHTEN. oogarts VRIJDAG 16 FEBR. GEEN SPREEKUUR. gevraagd te Bloemendaal (park) op de hoogte fijne keuken, loon 50 plus verval 1 of half Maart. Br. no. 3170 bur. van dit blad HUWELIJK Alleenst. Heer, gepens., wenscht in kennis te komen met vrouw ook gepens. of n. onbem. Lft. 62-66 j. Br. no. 3179 bur. van dit blad Meubilair-V eiling Deurwaarder A. van den Bosch zal morgen, Vrijdag, n.m. 2 uur in het perceel Dutrystraat 32 rd. te Haarlem N., wegens vertrek, publiek verkoopen diverse meu bilaire goederen, w.o. huis- en slaapkamer-ameublement, gor dijnen, kleeden, kristal, koper en aardewerk enz. enz. Bezich tiging 2 uur vóór de velling. Zijn vroinvci werkelijk voor ..pijn" geboren? 'n Oudcrwctschc gedachte! Een moderne vrouw bestrijdt perio dieke pijnen afdoende met een WITTE KRUIS. En wat zoo prettig is, WITTE KRUIS poeders, tabletten of ca chets zijn gemakkelijk in Ce nemen, daar ze practisch smakeloos zijn en ook de gevoeligste maag zal er geen hinder van ondervinden. [psziiz&'A I Tabl'll'" 90 1 1 p,.r koker vO" 1 DUTIM - OEGSTGEEST. Bobslede te koop Prachtige 3 pers. zelfbestuur- bare Zwitsersche slede, prima staat. fabr. Denzier Zürich f 17.50. Spotprijs. Te bevr. Mars straat 45 H.N. Eigenaar biedt TE KOOP aan goed verhuurd HEERENHUIS op prachtigen stand te Bloe mendaal. Huur 840.—. Koop som 11.000.—. Totale lasten 50.—. Br. no. 3181 bur. van dit blad ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht - Tel. 13845 DONDERDAG 22 FEBR. Dagelijks kunnen goederen ten verkoop worden Ingebracht ol afgehaald.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3