J&ci'Ci'LstC' ïfcjucfaictt» VALDA PASTILLES WAAG UW GEZONDHEID NIET De duurtebijslag aan werkloozen. AVR0-REVUE. Ochtendbeurs Amsterdam V R IJ D A G 16 FEBRUARI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Zaken- en ontspanningsreis van Roosevelt. Conferentie met buitenlandsche vertegen woordigers aan boord? PENSACOLA, 16 Februari. President Roose velt is aan boord van den kruiser „Tuscaloosa" in de Golf van Mexico aangekomen op zijn geheim zinnige reis, die een combinatie zou zijn van zaken en ontspanning. De plannen van Roosevelt zijn met een mysterieus waas omhuld, maar men zegt dat hij in de eerste plaats de pas versterkte ver- diging van de Panamakanaal-zöne zal inspecteeren, dat hij verder de neutrahteitspatrouilleering langs de kust in oogenschouw zal nemen en mogelijk in volle zee conferenties zal voeren met vertegen woordigers van Engeland, Frankrijk en Italië. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken bericht daar entegen dat geen officieele personen van vreemde mogendheden op dezen tocht in de omgeving van Roosevelt zullen zijn. De president zelf wilde zich in het geheel niet positief over zijn reis uitlaten. Hij zal een dag of tien of twee weken onderweg zijn. (United Press). COMMUNISTEN UIT BELGISCHE VAKORGA NISATIE GESLOTEN. BRUSSEL. 16 Febr. (Belga). De commu nisten zijn uitgesloten uit het algemeen vak verbond van Handels- en kantoorbedienden. ZOON VAN ROOSEVELT VRAAGT ECHTSCHEIDING. James Roosevelt, de oudste zoon van den pre sident der Vereenigde Staten, heeft echtschei ding aangevraagd. Hij beschuldigt zijn vrouw dat zij hem heeft verlaten. Zijn vrouw is een dochter van den bekenden hersenspecialist. Dr. Harvey William Cushing. Het echtpaar heeft twee dochters. Poogt de „Lahn" te vertrekken? Drie Engelsche kruisers patrouilleeren voor Montevideo. MONTEVIDEO, 16 Februari. De havenautori teiten hebben hier plotseling extra wachtposten laten plaatsen bij het Duitsche vrachtschip „Lahn", nadat er geruchten opgedoken waren, volgens wel ke het schip zich gereed maakte een poging te doen de haven te verlaten. Men meent dat deze maatregelen genomen zijn, omdat men wil voor komen dat het schip de haven uitloopt zonder aan de formaliteiten voldaan te hebben, doch vooral ook omdat men de kans wil ontgaan dat de ge- interneerden van de „Graf Spee" op die wijze het land zouden kunnen verlaten. Hetzelfde geldt voor de bemanning van de „Tacoma". De „Lahn", een schip van 8498 ton, is op 22 No vember binnengeloopen, denzelfden dag dus als de „Tacoma". tezamen waarmee het schip de Chileen- sche haven verliet, bij de geslaagde poging de blokkade bij Kaap Hoorn te breken. Naar verluidt is de „Lahn" op het oogenblik boordevol geladen met wol Overigens acht men hier de kansen voor een uit val zeer gering, daar de kruisers „Shropshire", „Dorsetshire" en „Hawkins" nog altijd voor de kust patrouilleer en. (United Press). Beleening Siaatsleening 1940 TI. AMSTERDAM, 16 Februari. Naar wij van de Nederlandsehe Bank vernemen is zij, in verband met het bijzondere karakter van de uit te geven leening, bereid voor hen, die bij de te verrichten stortingen liquiditeitsmoeilijkheden ondervinden en deze niet uit eigen kracht kunnen overwinnen, het verkrijgen van de noodige middelen mogelijk te maken. De Nederlandsehe Bank is bereid de obligaties dezer Staatsleening als onderpand voor beleening te aanvaarden met een surplus van slechts 10 pet., mits de beleeningsaanvraag, vergezeld van een in gevuld en onderteekende verklaring, haar ten minste een week voor den stortingsdatum bereikt. Na den stortingsdatum kunnen geen beleeningen onder deze regeling meer worden gesloten. Voor schotten in rekening-courant kunnen op deze voor waarden niet worden toegestaan. De aanvraag tot beleening kan desgewenscht worden gedaan door tusschenkomst van den ban kier, makelaar of commissionnair in effecten, aan wien men de inschrijving wenscht op te dragen. Deze kan de te beleenen obligaties dan bij de bank deponeeren. •pit. atijva an pljnliflte eewi nachtrust en verliet vfcn Kracht. En wal. doordat hat bloed dan niet gezuiverd wordt var de arln voorkomend* onzuiverheden door deze bioedflltreerende organen. Laat hat zoa ver niet komen: voorkomen la bater dan genezen. Gebruik tijdig Foeter-* Rugpijn Nieren Milan, alnda Jaren bakend ala hat diuretlaoh middel bij uitnemendheid. Zorg. dat uw bload ataads zulvar. krachtig an lava» gevend blijft. (Adv. Ingez Med.t BURGERLIJKE STAND Hevig bombardement op Kajaani. O.a. honderden brandbommen uitgeworpen. HELSINKI. 16 Febr. (Reuter) De stad Kajaani aan het meer van Oulu lUleaborg) is door veertig Russische vlieg tuigen aangevallen, die bommen van ver schillend gewicht beneden een halve ton hebben uitgegooid, alsmede honderden brandbommen. Vier personen zijn gedood, o.a. een dokter en een vrouw met haar zoontje. HAARLEM. 16 Febr. 1940. Bevallen: 14 Febr.: J. M. G. Cardol—van de Pol d.. 15 Febr.: L. W. Stuurman—Boursse d. A. W. H. LoorZwart z„ H. KuijerNijmeijer d., J. J. M. UmansMul d., J. M. C. Toornend- Huigen d.. M. H .Kabel—Bastings d., 16 Febr.: A. M. M. van Musscher—Weber z., J. M. A. Post de Ligt d. Overleden: 14 Febr.: A. StaphorstHuipe. 56 jaar. Lootsstraat: A. J. Pollé—Duindam 65 j Hoogstraat: 15 Febr.: J F. T. Stroink—Ol- land 76 j.. Hazcpaterslaan: S Smit 71 j. Scho tersingel; S. Etennan 81 j.. Pieter Kiesstraat H. 10 m„ z. van H. Ozinga. Bleekenbergplein; M. E. VandenhoutSpruit 94 j., Delftstraat. Toeristentooht Amsterdam- Uithoorn. Het bestuur van de ijsvereeniging „Haarlem en omstreken" afdeeling IJsbond Holland's Noor derkwartier. meldt ons: Door den sneeuwval is het schaatsenrijden ln en om Haarlem, bij Aalsmeer en naar Monniken dam vrijwel onmogelijk. Het traject Amsterdam-Uithoorn is verbeterd wegens den toeristen tocht op Zondag 18 Febr Als de dooi dit niet verhindert, gaat deze tocht door. De bedoeling is te half één of te half twee uit Uithoorn te vertrekken. Men moet zich aan melden in Café Rechthuis te Uithoorn. Ook kunnen telefonisch onder no. 323 inlichtingen worden ingewonnen, of bij den A.N.W.B. te Am sterdam. Heling van militaire goederen. Drie arrestaties te De Bilt. DE BILT. 16 Februari. Naar wij vernemen heeft de politie te De Bilt Donderdagavond drie ngezetenen: een knecht uit een fouragehandel, een kruidenier en een brandstoffenhandelaar gearres teerd. Zij zouden zich hebben schuldig gemaakt aan heling van aan defensie toebehoorende goederen, welke ter plaatse door militairen zouden zijn ge stolen en aan hen verkocht. Na verhoor zijn de drie mannen ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht gesteld en aldaar in het Huis van Bewaring opgesloten. Ontploffing in Cohimbiaansche munitiefabriek. Voor vele slachtoffers wordt gevreesd. Te San Cristobal, een Zuid-Oostelijke voor stad van Bogota, heeft zich in een munitiefa briek een geweldige ontploffing voorgedaan. Tot dusver zijn acht lijken geborgen, doch men vreest, dat er nog veel meer slachtoffers zullen zijn. Het gebouw en de omliggende huizen werden verwoest, terwijl voorts het drinkwaterreservoir der stad ernstig werd beschadigd, als gevolg waar van Bogota het ongeveer vijf dagen zonder water zal moeten stellen. De president der republiek en de minister van oorlog hebben zich naar de plaats des onheils be geven ZOMERTIJD IN FRANKRIJK EN BELGIë. In overeenstemming met de EngeLsche regeering heeft de Fransche regeering besloten den zomertijd n den nacht van 24 op 25 Februari a.s. des nachts Dm twee uur in te voeren. Andere jaren geschiedde de overgang steeds des avonds om 11 uur. Ook in België zal de zomertijd in den nacht van 94 op 25 Februari ingevoerd worden. Raad Bloemendaal. Gedurende Maart nog f 0.50 per week. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Aan het verslag over 1939 van de afd. Haarlem en omstreken der Nederlandsehe Natuurhistori sche Vereeniging ontleen en wij het volgende. Het jaar 1939 werd afgesloten met 332 leden bij het einde van 1938 vergeleken be teekent d!r een vooruitgang met niet minder dan 29 leden De afdeeling heeft zich aan het Ontspannings comité voor militairen in Haarlem opgegeven om te worden ingeschakeld bij den arbeid van dit comité. Er werden 9 ledenbijeenkomsten georgani seerd. waarop verschillende lezingen enz. werden gehouden. Het aantal excursies bedroeg ln 1939: 21 A. C. VAN HILST OVERLEDEN. UTRECHT. 16 Februari. Donderdag is na een langdurige ongesteldheid in den ouderdom van 48 jaar in het Sint Antoniusziekenhuis alhier overle den de journalist A. C. van Hilst, die gedurende de laatste twaalf jaar redacteur was van de „Volks krant", het dagblad van de R.-K. Arbeidersbewe ging. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het uitvoeren van bag- gerwerk ln de Mok op Texel. Het laagst werd ingeschreven door A. Kraaijeveld Pzn.. te Zwijn- drecht voor f 4973. Verder werd aanbesteed het leveren van drie paar stalen buitendeuren en een stalen taats- kuip met bijbehoorende onderdeelen en het leveren en werkvaardig opstellen van een stalen schuif met bijbeh stalen portaal, ten behoeve van de Oranjesluizen te Schellingwoüde. De laagste inschrijving was van de N.V. Kon. Grofsmederij te Leiden voor f 56750. Uitbreiding Magazijn I. C. Haan. Hoewel de in Haarlem zoo welbekende firma I. C. Haan aan de Barteljorlsstraat een zeer groot en ruim perceel van vier verdiepingen heeft, waarin de meubelen en bedden zoozeer de aandacht der voorbijgangers trekken, heeft zij zich toch genoodzaakt gezien tot uitbreiding over te gaan. Daarom heeft zij het perceel Bar teljorlsstraat 34. schuin tegenover het groote magazijn, aangekocht en dat aan den buiten- en binnnenkant geheel laten restaureeren. He: resultaat is alleszins bevredigend, want de firma heeft nu een zeer groote ruimte verkregen waarin zij voornemens is een permanente meu beltentoonstelling te organiseeren We hebben er vanmorgen een krikje genomen en konden constateeren. dat hier werkelijk van een ten toonstelling gesproken kan worden, want er staan de mooist denkbare en moderne salons eet- en slaapkamers en andere meubelen, zooals fraaie en zeldzame schrijf bureaux enz, De In richting' is zeer modern opgevat en alles kom' door de overvloedige kunstverlichting, die den geheelen dag intact bliift en die een verrassen' effect heeft, uitstekend tot zrin recht Het nieuwe magazijn wordt Zaterdagochtend geopend. We vermoeden dat de belangstelling i wel groot zal zijn. Vergadering van den Raad der gemeente Bloe mendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. C J A. den Tex. Afwezig de heer Enschedé Afwatering terreinen. B. en W stellen voor. ln de Bouwverordening bepalingen op te nemen, om door den eigenaar te doen voorzien in een behoorlijke afwatering van elk bij een gebouw behoorend terrein en van den bodem onder elk gebouw. (In verband met terrelngesteldheid of tuinaanleg kan vrijstelling worden verleend). Goedgekeurd R.K. Meisjesschool B. en W. stellen den Raad voor, voor de R.K. Meisjesschool aan den Korten Zijlweg 120 be schikbaar te stellen voor de vervanging van een taalmethode in het 4e. 5e en 6e leerjaar. Goedgekeurd. Bouwrijp maken van gronden Vastgesteld wordt (met een kleine redactiewij ziging) de door B. en W. voorgestelde wijziging der Verordening inzake het bouwrijp maken van gronden. lEenige door den heer Prinsenberg voor gestelde amendementen werden verworpen). Duurtebijslag aan werkloozen B. en W stellen den Raad voor, nog gedurende Maart aan de werkloozen een bijdrage van 0.50 per week boven het hun toegewezen werkloozen- loon te verleenen. De heer S c h u 1 z (SD.) wijst er op dat de Kos ten voor 'levensonderhoud zijn gestegen, nog meer dan de 5 pCt. die de minister van Sociale Zaken op de werkloozenloonen heeft genoemd Wethou der Cassée wilde indertijd afwachten wat de re geering deed. En nu wil hij blijkens zijn voorstel niets weten van een duurtebijslag van 5 pCt. Het hóógste wat te Bloemendaal in werkverschaffing wordt uitgekeerd is f 26.25 'aan 2 personen), ter wijl elders wel f 24.75 wordt gegeven alleen aan steun. Men denkt er in 't geheel niet aan dat aan de loonen in werkverschaffing in verschillende gevallen nog gekort wordt! In 't vrije bedrijf wor den nog duurtebijslagen verstrekt. Onder deze buitengewoon moeilijke omstandigheden behoort een duurtebijslag van 5 pCt. gegeven te worden De heei R oh ling (R.K.) wil het voorstel van B. en W. steunen, tenzij de Raad nog verder zou willen gaan Maar eind Maart zullen de men- schen er dan weer op achteruit gaan. Dan zal de toestand dus opnieuw onder de oogen moeten worden gezien Wethouder Cassée (V.D.) vindt dat de heer Rohling gelijk heeft met te wijzen op de marge die moet bestaan tusschen de loonen in werk verschaffing en die in het vrije bedrijf Het voorstel van B. en W. is overigens gegrond op een advies van de commissie voor sociale za ken, die ook vindt dat de duurtetoeslag niet ver leend moet worden om meergenoemde marge te laten bestaan. Als elders f 24.75 wordt gegeven, zonder dat de betrokkenen er voor werken, vindt spr. dit treurig. In Bloemendaal wordt er ten minste nog gewerkt voor het bedrag dat men ont vangt. En waarom noemt de heer Schulz alléén maximumbedragen De voorzitter zegt dat de heer Cassee ge sproken heeft namens B. en W. Voor verwijten alleen aan den heer Cassée bestaat geen aanlei ding De heer Schulz 'S.D vraagt waar het heen moet als straks het levensonderhoud misschien 20 pCt. duurder wordt. Blijft men dan maar kramp achtig vasthouden aan het principe van de marge van 10 pCt.? Spr blijft zijn voorstel handhaven: toekenning van een bijslag van 5 pCt.' Het voorstel van B en W. wordt aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. Ontheffing foebouwingsvoorschriften. Dispensatie van de bebouwingsvoorschriften wordt verleend aan: Firma Empelen en Van Dijk voor het verbou wen van perceel Zandvoorterweg 149 en aan J. W. Th. Cieremans voor het aanbouwen van een ga rage aan perceel Kennemerweg 6 Normalisatie Zandvoorterweg. B. en W. stellen voor hen te machtigen enkele dor den Provincialen Waterstaat in overweging gegeven wijzigingen van ondergeschikt belang aan te brengen in het plan tot normalisatie van den Zandvoorterweg, voor zoover betreft het gedeelte tusschen den Mr Enschedéweg en de grens der gemeente Zandvoort. In hun toelichting zeggen B en W. dat de wijzigingen betreffen dat le. de op den Zandvoorterweg uitkomende zijwegen zooveel mogelijk onder een hoek van 90 graden op dien hoofdverkeersweg uitkomen, de weg hier en daar wordt verbreed en de boch ten worden gebracht op een straal van tenminste 300 meter; 2e. enkele boomgroepen behouden blijven. Hiertoe zullen eenige grondaankoopen noodig zijn (tot een totaal-oppervlakte van 1200 M2.) waartoe de medewerking der eigenaren der be trokken perceelen een onvermijdelijke voorwaar de is. Het behoud van één rij der genoemde boomgroepen zal slechts mogelijk zijn, als de aanwonenden daarvoor een strook grond afstaan of verkoopen, ten einde het voetpad achter die boomen aan te leggen. Met de medewerking van de eigenaren der betrokken perceeien wordt bedoeld, dat dezen den benoodigden grond óf voor het beoogde doel gratis afstaan óf daarvoor een redelijken (in geen geval een exorbitanten) prijs bedingen. De Raad machtigt B. en W. tot het aanbren gen der wijzigingen Busverbinding HaarlemBloemendaai. De heer Schulz (S.D.) vraagt, wanneer het gemeentebestuur van Haarlem bij haar onder zoek inzake de buslijnen besprekingen hoüdt met het Bloemendaalsche gemeentebestuur, daarbij dan aan te dringen op het laten door- loopen van een buslijn tot het Provinciaal Zie kenhuis. De voorzitter zegt toe, dat met dezen wenk -•ekening zal worden gehouden. De koppen" van den Zeeweg. De heer Rohling (R.K.) vraagt hoe het staat met de zaak van de koppen van den Zeeweg Wethouder Ouwehand (C.H.) zegt dat er een mondeling advies is var den stedebouw- kundigen adviseur den heer Verhagen. Intus- srhen hebben ook de heeren Springer vader Avond van bezinning. In de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. Men schrijft ons: Naar wy vernemen heeft de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Bloemendaal. onder den indruk van den ernstigen tijd dien wij beleven een bijeenkomst (Avond van Bezinning en Gebed- uitgeschreven op Woensdag 21 Februari des avonds te 8 uur ln haar kerkgebouw te Bloe mendaal Allen die behoefte gevoelen om doo; gemeenschappelijke bezinning zich te veroot moedigen voor God en Zijn hulp in te roepen worden daartoe uitgenoodigd. en zoon. de zaak bekeken. Er zijn verschillende moeilijke problemen. Het wachten is nu op de meening der heeren, maar spr. vreest wel dat de stedebouwkundige adviseur zich zal gaan vereenigen met ae meening der heeren Springer waartegen hij eerst gekant was. Hierna sluiting. Zij nog vermeld dat in den loop der zitting zonder hoofdelijke stemming werden aangeno men de voorstellen van B. en W betreffende: ver pachting van een gedeelte strand aan P. Wit kop en K Paap: vaststelling 12e suppl. begrootlne 1939; vaststelling huren der vaste goederen voor 1940; toekenning van een voorschot aan besturen van bijz. lagere scholen; wijziging van de werkloozenregeling 1939. Aangehouden werd het voorstel van B. en W. het crediet voor verbeteringen op Stoel's Hofje te brengen van f 3500 op f 7000. HEEMSTEDE VERGADERING „BLOEMBOLLENCULTUUR". Donderdagavond hield de afd. Heemstede van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur een le denvergadering in café restaurant Hof van Heem stede, onder leiding van den voorzitter, den heer Jos. M. J Braam, die in zijn openingswoord zeide dat het afgeloopen jaar een der slechtste jaren voor het vak was. Veel was onverkoopbaar en het is piet bekend wat er van de geleverde bollen in de Scandinavische landen betaald zal worden. De toegezegde 3 millioen steun is te gering; het vak kan beneden 71 pet. niet staande blijven. Met den wensch dat 1940 den vrede zal brengen en daardoor eenige verbetering in het vak zal intreden opende de voorzitter de vergadering. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Nic. Roozen Jacz., sloot met een klein batig saldo. Den penningmeester werd décharge ver leend. In de vacature, ontstaan door het bedanken var den heer C. J. Preyde werd als secretaris gekozen de heer P. Mascini. Bij de rondvraag vestigde de heer J. F. C. Dix de aandacht op de tentoonstelling, dezer dagen in Sassenheim te houden, die wel de beste is, ooit op bet gebied van de narcissencultuur gehouden en op de Donderdag geopende tentoonstelling in het veilinggebouw Kennemerland te Beverwijk, welke tentoonstellingen waard zijn door ieder vakman bezichtigd te worden. IJMUIDEN Het l»ezoek van Prins Bernliard. Ondanks sneeuwbuien veel belangstelling op de Tegeltjesmarkt. Zooals wij gisteren reeds hebben gemeld, kwam Prins Bemhard gisteren precies half elf op de Tegeltjesmarkt. Ondanks dat er een flinke sneeuwbui viel, waren veel belangstellenden op de Tegeltjesmarkt aanwezig, waar de Prins met een hoera'tje ontvangen werd. Z. K. H. werd vergezeld door den gepension- neerden Schout-bij-Nacht C. Baron de Vos van Steen wijk. Voor ontvangst was aanwezig de com mandant der Marine te Willemsoord Schout-bij- Nacht H. Jolles en de commandant der Ma ritieme middelen te IJmuiden, kap.-luit. ter zee C. Hellingman. Na de begroeting vond de inspectie plaats van de opgestelde bemanningen der onderzeebooten en torpedobooten en vervolgens bracht de ürins aan eenige alhier liggende marineschepen een bezoek. Na dit bezoek begaf de Prins zich naar den toeristensteiger, waar de aan dezen steiger ge meerd liggende mijnenlegger werd geïnspec teerd. Vervolgens werd gevaren naar Hr. Ms Sumatra" tot het nuttigen van de lunch. Na inspectie van den kruiser werd weer ver trokken naar de Visschershaven, waar Schout bij-Nacht Jolles en de commandant der Mari tieme Middelen afscheid van den Prins namen, die daarna weer naar den Haag vertrok. Marktberichten en besommingen. Tarbot f 1.28 per kilo. Tong f 1.60f 1.20 idem. Groote schol f 22—f 16 per 50 kilo. Middel schol f 22f 20 idem. Zetschol f 28f 24 idem. Kleine schol f 25f 12 idem. Bot f 11—f 6.50 idem. Schar f 10f 6 idem. Wijting f 6.50f 4.60 idem. BESOMMINGEN. Loggers: KW. 28 f 1660, KW. 4 f 3130. Kotters: H.D 37 f 720. T.R. 37 f 560. Uit Haarlem's Gemeenteraad. BEGROOTING VOOR 1940. (Zitting van Vrijdagmiddag). Hedenmiddag werd de behandeling der begrooiing voortgezet. Het was nu de zevende vergadering, de elfde zitting. Vervolgd werd met het hoofdstuk WERKLOOZEN- EN ARMENZORG. Mr. Drilsma (s.d.a.p.) zei allereerst dat hij voorloopig genoegen nam met de toezegging van B. en W. dat het college nog eens de quaestie van het verhaal wil bezien. Als tij daardoor niet bevredigd mocht worden, behoudt hij zich het recht voor als nog een nota daarover aan den raad te zenden. Dr. Kersb ergen (V.-D.) bracht de lijdens geschiedenis ter sprake van den bouw van een nieuw consultatiebureau voor tuberculose. De bur gerij heeft zich altijd veel offers getroost voor het werk van de Vereeniging tot bestrijding der tuber culose. Toch is het niet gelukt een behoorlijke huis vesting te krijgen voor het consultatiebureau. Er moet een nieuw komen omdat het niet alleen te klein is, maar ook spot met alle hygiënische eischen. Er deugt vrijwel niets meer van. Daarom moet de gemeente helpen. Er is een plan om een nieuw gebouw te zetten op de plaats van het oude. (De zitting duurt voort.). gebruik von hei sterk antiseptische geneesmiddel tegen Verkoudheid. Keelpijn en Griep. Moor vraag naar de ECHTE VALDA (Adv Ingez. MedJ HET TOONEEL. Wij brengen Vroolijkheid. Toen wij gisteravond ons Gemeentelijk Con certgebouw verlieten, neuriede een deel van het publiek om ons heen: „Prikkeldraad! Prikkel draad!" een ander deel: ..Wij hebben een koe op zolder!" en zij die niet neurieden van .Prik keldraad" of „De koe", gingen met het lied. „En daar heb je juffrouw Snip en daar heb je juf frouw Snap!" naar huls. Mijn lezers behoeven waarlijk niet veel combinatievermogen te bezitten om hieruit de conclusie te trekken, dat ik tusschen ae luistervinken van de Avro mijn avond had doorgebracht. Het waren de vier populaire Schlagers, die ieder van den Bonte Dinsdag-Avondtrein wel kent, maar het is voor het publiek altijd nog wat anders de beroemde Juffrouw Snip en Juf frouw Snap of de niet minder vermaarde Har mony Kings in eigen persoon te zien dan hem ln de huiskamer te ..beluisteren". Het spreekt dan ook van zelf. dat ons Gemeentelijk Concert gebouw tot de laatste plaats weer uitverkocht was, wat zij ook hedenavond zeker zal zijn. De Avro weet. wat „tempo" waard is en dat zagen wij ook duidelijk in de revue: ..Wij bren gen Vroolijkheid" gedemonstreerd. Je komt geen oogenblik tot rust. want zoo zijn de Harmony Kings niet verdwenen of de Muriloff Avro Stars hippen en wippen reeds voor ons op het tooneel en niet zoodra zijn de Marilofjes weg gezweefd of Willy Walden verschijnt met zijn meest onnoozel gezicht voor het doek. Het is dat tempo en het is die variatie, welke aan de revue hun succes verzekeren René Sleeswljk's revues zijn vergeleken bijvoorbeeld met die van mevrouw Bouwmees ter vrij eenvoudig van aankleeding en ..show" geven ze betrekkelijk weinig, wat ook niet te ver wonderen is, omdat ze in de eerste plaats voor „uitzendingen" geschikt moeten zijn. Een num mer als „The Harmony Kings", dat bij het pu bliek zeer geliefd is, doet het voor de micro foon even goed als op het tooneel En zoo ook het kweelend gezang van Jean du Bela en fei telijk ook de humor van Willy Walden en Piet Muyselaar, die zooals bijvoorbeeld de spre kende pop Bartje speciaal ook voor de micro foon zijn ingesteld. Alleen de Muriloff—Girls moet je speciaal zien en die zijn dan ook het zien dubbel waard, vooral wanneer zij zoo'n soldaten-dans als aan het slot in perfectie., vlug en zeer gedisciplineerd, dansen. Een uitstekend revue-nummer. Willy Walden en Piet Muyselaar zijn natuurlijk de favorieten ln deze revue, niet alleen om hun juffrouw Snip en juffrouw Snap-creatie. Willy Walden vooral is een uitstekende revue-komiek. Zijn nasaal hooge stem en zijn droog-komische manier van spreken „doen" het altijd weer bij het publiek en zoo'n sketch als ..De Misdaad in het Park" wordt, dank zij hem, wel extra dwaas en lachwekkend. Ook zijn mimiek als de „pop" is werkelijk komisch. De militaire nummers sloegen gisteren na tuurlijk dadelijk in. vooral de aardige sketch van Mientje met het hart van prikkeldraad De marsch door de zaal had een geweldig succes. Het revue-orkest onder leiding van Pim de la Fuente speelde met Schwung en werkte in niet geringe mate mede de stemming die heel den avond uitbundig was, er in te houden. J. B. SCHUIL. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het programma van het zesde concert der Haarl. Bachvereenlging, te geven op Dinsdag 20 Februari a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal met medewerking van „Het Residentie-orkest" onder leiding van Frits Schuurman (solist: Doda Conrad, bas-bariton) luidt: Zevende Symphonie, L. van Beethoven. a. Pocó sostenuto - vivace, b. Allegretto, c Presto - Assai meno presto - Presto, d. Allegro con brio. Na de pauze: a. Aria „Montre si Lascio". W. A. Mozart. b. Scène d'Arkel. uit .Pelléas et Melisande", Cl. Debussy. c. Chanson de Warlaam. M. Moussorgsky. d. Adieu de Boris, uit de opera Boris Godu- now, M. Moussorgsky. solist: Doda Conrad, bas-bariton). L'Apprenti Sorcier P. Dukaa WISSELKOERSEN Amsterdam, 10.15 uur. Londen 7.43 3/4 Berlijn 75.52'/ Parijs 4.21/ Brussel 31.71 1'4 Zwitserland 42.21 New-York 1.88 1/4 12.— uur. Londen 7.44# Berlijn 75.55 Parijs 4.22# Brussel 31.73 Zwitserland 42.22. Kopenhagen 36.37Vz Stockholm 44.85 Oslo 42.82 V2 New York 1.88 5/16 Italië: Vrije lire 9.55 Relslire 7.95 Bankpapier 6.20. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam 'an heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 242—'/2 H.VJV. 379. AKU. 38#—3/8 Beth Steel 57 1/8—1/4 U.S. Steel 42 5/8 Anaconda 215/8

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11