Buitengewoon succes voor prof. Carl Flesch. Het Gala-Concert van de H. 0. V; Expositie WEILL en ZOON N.V. „GRANITO" „Vlctoxiaus-IOaCes" „T)e Spaamestad" ZATE Rn AG 24 FEBRUARI '194Ö H AA" RE EM'S DAGBEAD' l (IN/T IN IITTIEEN MUZIEK Over den aard en de strekking van het H. O. V.- concerl van 23 Febr. 1940 behoef ik den lezers van ons blad niet in te lichten: men weet dat de wereld beroemde violist Prof. Carl Flesch, de grootmeester van het vioolspel, zijn medewerking geheel belan geloos had toegezegd; dat elk der beide dirigenten Marinus Adam en Toon Verhey gedurende een deel van den avond de leiding zouden hebben; dat de re geling der entreeprijzen rekening hield met de ver schillen in geldelijke draagkracht onder de Haar lemsche muziekliefhebbers en dat de baten van dit concert direct aan de leden van het orkest der H.O.V. ten goede zouden komen. Ook over de uitgevoerde werken, Beethoven's Vioolconcert en Derde Sym phonic, behoef ik niets te vermelden: men kent beide werken om zoo te zeggen noot voor noot, al moet deze zegwijze met vele korreltjes zout opgevat worden. Wij noodigen U uit, deze te komen bezichtigen Bontwerkers Barteljorisstraat 26-28 (Adv. Ingez. Med.) Carl Flesch. Maar wel moet ik zeggen, dat de uitslag van dit concert een groote en blijde verrassing geworden is Een verrassing. In de eerste plaats voor de velen die om welke reden dan ook tot nog toe niet in de gelegenheid waren geweest om de magistrale ver tolkingskunst van Carl Flesch te leeren kennen. In de tweede plaats voor hen die deze kunst reeds van jaren her kenden en bewonderden en die nu ver heugd mochten constateeren dat de tijd wel 's mees ters haren vergrijsd, maar zijn sublieme kunst tact gelaten heeft. In de derde plaats voor al de genen, die anders alleen de hier door buitensteed- sche groote orkesten gegeven concerten bezoeken en ons eigen orkest die eer niet waardig keurden. In de vierde plaats voor de orkestleden, die nu einde lijk eens een stampvolle zaal aanschouwden. En ten slotte was de avond ook voor ons habitués niet minder dan een blijde verrassing. Zóó als op dezen Vrijdagavond hoorden we Beethoven's Viool concert maar heel zelden, en die enkele keeren was het ook met Carl Flesch als vertolker der solopar tij. Geen ander violist heeft bij mijn weten ooit die verheven rust met die diep-menschelijke bewogen heid weten te vereenigen: geen ander heeft die sfeer weten te scheppen, die alle höorders van 't begin tot het einde omspant: geen ander is in staat orkestleider en orkestleden zóó in zijn ban te dwin gen, dat zij. als geëlectriseerd, tot haast gelijkwaar dige medewerkers worden. Het was subliem: het Allegro ma non troppo in zijn Olympische klaarheid en verhevenheid, ook daar waar, als in de g mineur-episode der doorwer king, de stemming voor een wijle elegisch wordt; het Larghetto, waar de vioolstem eerst als een pure emanatie opstijgt, dan, in de aangrijpende cantilene, in een stil en vroom gebed schijnt te verzinken, h een kerkgebouw, waar teere orgeltonen van verre de ruimte doortrillen: het Rondo, waar het speelsche niet alledaags'ch wordt, doch haar sereniteit behoudt. Het was heerlijk; het was een openbaring, voor hen die wisten en voor hen die niet wisten. En dit niet alleen wat het spel van Flesch betreft. Zelfs de ingewijden hadden niet durven vermoeden, dat ons orkest tot zulk een graad van volmaaktheid opge voerd zou kunnen worden; dat solist, dirigent en or kestleden samen een geheel zouden scheppen, dat waardig zou geweest zijn om voor altijd vastgelegd te worden. En een storm van jubel brak daarna los: dank en bewondering moesten zich lucht geven. Wa ren we in een andere stad, in een ander land ge weest, dan zou het „bravo"-geroep tot ver buiten de zaalmuren geklonken hebben; dat men zich hier tot handgeklap beperkte, bewijst echter geen minder groote waardeering. De geest was vaardig geworden over ons orkest en bleef dat toen na de pauze de Eroica uitgevoerd werd. Ook deze Symphonic werd in opperste schoon heid gegeven, zuiver, vol stemming en karakter. En het was om het even of, zooals in het Vioolconcert Toon Verhey, dan wel, zooals in de Symphonie, Ma rinus Adam de leiding had: ons orkest deed zich ken nen als een ensemble, dat tot verrichtingen in staat is, die zelfs de hoogste eischen kunnen bevredigen, mits het de waardeering vindt, waarop het recht heeft. Die waardeering is ook na de uitvoering der Symphonie ondubbelzinnig gebleken. Zichtbare blij ken op dezen avond waren een krans voor Flesch, een groot en fraai bloemstuk voor Marinus Adam en bloemen voor Toon Verhey. Maar duurzamer dan bloemen moge dat zijn, wat zij in de harten der hoorders hebben weten te griffen. De laatste, en niet de minste, verrassing zal voor den penningmeester bewaard gebleven zijn, en deze moge de inleiding van nog vele soortgelijke blijken. Als dat zoo wordt zijn voortbestaan en bloei van ons kranig orkest gewaarborgd. K. DE JONG. R.K. BRIDGEBOND OPGERICHT. Naar wij vernemen is een R.K. Bridgebond op gericht. Secretaris is de heer G. van Weelden te Haarlem. YRIJZ. DEM. BOND. De Federatie Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond vergadert Zondagmorgen in Hotel „Spoorzicht" te Haarlem. De agenda vSrmeldt o.m. benoeming van een bestuurslid der Federatie in de vacatude mr. B. W. Stomps. Het 4de Pianoconcert van Saint-Saëns. Uitvoering op het a.s. Zondagmiddag concert der H.O.V. Van de vijf door St. Saëns gecomponeerde Piano concerten is voor zoover mijn persoonlijke herin nering reikt, hier te Haarlem alleen het Tweede wel eens uitgevoerd. Nu a.s. Zondag het Vierde gespeeld zal worden, een werk, dat wat bouw en vorm betreft, aanmerkelijk van de gewone schema's afwijkt, lijkt het me dienstig er een beknopt over zicht van te geven. Het interesse en het begrip der hoorders zullen daarbij allicht kunnen winnen. Dit Pianoconcert op. 44, c kl. t. heeft een sterk uitgesproken cyclische structuur. Het Allegro moderato begint met een kernach tig, uit korte motieven opgebouwd thema van 2 X 8 maten, dat eenige malen gevarieerd wordt. We zullen dit thema I noemen. De laatste der varia ties leidt tot een stijging, waarop plotseling een nieuw thema in octaven dalend, (II), optreedt en naar een orgelpunt op C voert. Het tempo wordt Andante: het orkest doet .een koraalachtige melo die (III) hooren, door ruischende arpeggio's van het klavier afgewisseld Het klavier vervolgt met een nieuwe melodie (IV), een lyrische cantilene, brengt daarna III ii\ breede accoorden, dan weer IV en besluit met een brillante uitspinning daarvan in uiterst zachte kleur het eerste hoofddeel, dat dus evenals in St. Saëns' Orgelsymphonie als een samenvatting van Allegro en Andante be schouwd kan worden. Het tweede hoofddeel vertegenwoordigt Scherzo en Finale. Het begint met thema II, dat spoedig afgewisseld wordt door I, alles Allegro vivace, dus sneller dan in het begin van het werk. Als contrast treedt een burlesk rythmisch thema (V) op, dat imitatórisch doorgewerkt wordt. Reprise van het Sbherzo-begin (II en I); verstilling op een orgel punt G. Het orkest zet een fuga-expositie op the ma IV in; het klavier neemt dit thema over en voert eerst met het orkest samen, dan alleen een brokje daarvan in steeds dringender beweging op tot het in een schrillen octaventriller culmineert. Dan kondigen de hoorns het begin der Finale (C gr t.. 3/4) aan. „Marcatissimo" exponeert het kla vier het finale-thema, en nu blijkt dit niets anders te zijn dan III, het koraal, dat nog verschillende rythmische wijzigingen ondergaat. Een nieuw hoe kig thema krijgt slechts voorbijgaande beteekenis: IIÏ beheerscht het grootste deel der Finale, al poogt IV. een paar maal barsch in de bas optre dend, het te verdringen. Steeds lichtender, glorieu zer. manifesteert zich III totdat een in geweldige dubbel octaven davend C-accoord het werk afsluit In technisch opzicht is dit Concerto het moeilijk ste der vijf: de bouw er van maakt het ook wel tot het meest interessante. K. DE JONG. NELL KNOOP TRAD OP VOOR WETEN EN WERKEN. Het bestuur van Weten en Werken heeft de goede gewoonte om naast de populair-weten- schappelijke voordrachten, steeds ook twee avonden in het seizoen te reserveeren voor de kunst en de groote opkomst op deze avonden is wel het beste bewijs, hoe zeer dat door de be zoekers. van Weten en Werken op prijs wordt sesteld. Gisteravond was het Nell Knoop, de bekende actrice, die evenals in het vorige seizoen het publiek met haar voordracht kunst heeft weten te boeien. Na de pauze misschien nog meer dan daar voor. De novelle „De Zoon der Asen" van An- dr. Demedts was althans in het begin niet zoo gemakkelijk te volgen door de mengeling van fantasie en werkelijkheid en den niet een- voudigen opzet. Maar toen het verhaal van den ouden notaris, die een kind uit een vreemd gezin als zoon had aangenomen, zich verder ontwikkelde en werden ook de hoorders er lang- merhand door geboeid." Nell Knoop droeg dit dichterlijk verhaal van den jongen, die ten gronde gaat aan een teveel aan fantasie en al leen maar door zijn peetvader begrepen wordt, eenvoudig en gevoelig voor. Zij liet zich wijselijk niet verleiden tot te veel acteeren, maar gaf het zuiver als een vertelling, kleur rijk en bewogen. Toch heeft zij mij meer getroffen met haal verzen na de pauze. Zij droeg en dat was voor dit publiek zeer verstandig, geen lyrisch moeilijke verzen voor, maar zeer bevattelijke gedichten, de meest met een pointe. Zoo sloeg het geestige „De Vogelverschrik ker" van een niet genoemden dichter, reeds dadelijk in, niet het minst door de levendige en beeldende wijze van voordragen. Het daarop volgende scherpe „Aan de jazzcomponisten" was mij uit het hart gegrepen. Voortreffelijk was de voordracht van „Zomeravond in tante's prieeltje", en „Troost aan een patiënte", beide Tarnue? van Hattem. Het scherpe en sarcas tische van deze gedichten kwam ook door de stem volkomen tot zijn recht. Ook in de andere gedichten gaf Nell Knoop met haar beeldende voordracht en rake dictie het bewijs van een zeer persoonlijk talent als voordrachtkunste- na res. Tot slot droeg zij „De Begrafenis" voor, een humoreske van Irmgard Keun. die wij eenige maanden geleden ook van Rolien Numan had den sehoord. Zij wist het komische in dit kin derverhaal zonder nadrukkelijkheid te accen- t-ueeren. Namens het bestuur van Weten en Werken, dankte dé heer Hartogh Heijs van Zouteveen mevrouw Knoop met eenige hartelijke woorden en de zaal onderstreepte deze woorden met warm applaus. 3. B. SCHUIL. Dante Aligliieri. Prof. Pareti over den zin der Italiaansche Renaissance. Vrijdag trad voor de Italiaansche Vereeniging Dante Alighieri op prof. Pareti, directeur van het Italiaansche instituut te Brussel. Prof. Pareti is een waardige vertegenwoordiger der hedendaagsche Italiaansohe klassieke litteratuur. Van zijn hand verschenen vele werken over de Romeinsche en Grieksche geschiedenis, over de Middelandsche Zee en de geschiedenis van het oude Sicilië. Van 1911 tot 1933 doceerde hij de geschiedenis der oudheid aan de Universiteit te Firenze. Het was dan ook niet te verwonderen dat de heer Pareti de talrijke aanwezigen op een weten schappelijke lezing vergastte. Het zou ons te ver voeren den geleerden spreker, die een uitgebreid geschiedkundig overzicht gaf over den val van het Byzantijnsche Keizerrijk, het ontwaken van het regionalistisch© gevoel der vele kleine staten en steden, het opgroeien der politieke verzuchtin gen naar een nationale eenheid, op den voet te vol gen. Spreker legde den nadruk op het feit dat de Italiaansche Renaissance in haar wezen niet zoo zeer een imitatie was der oudheid dan wel een te rugkeer naar de particuliere eigenschappen van het ras. en van het milieu, dat zich in de politieke formatie liet gelden. Het waren niet de voorbeel den die herleefden maar het nieuw ontloken ge voel van den kunstenaar, de hergeboorte gold zijn goddelijk en menschelijk ideaal. Indien de men- schen der Renaissance op die der oudheid lijken dan is dit volgens prof. Pareti niet zoozeer te wij ten aan de studie der antieken. Zelfs zonder deze studie zouden zij tot een zelfde gelijkvormigheid gekomen zijn. Prof. Pareti voerde tot staving zijner theorie aan, de groote nog heerschende verscheidenheid in de Italiaansche dialecten. De verschillende stre ken bewaaMen hun typisch autochtone karakter, hetgeen soms leidde tot .een zeer merkwaardige in werking der Renaissance. Sicilië, waar alles een Grieksche renaissance scheen te voorspellen, gaf aan deze Renaissance een Latijnsch aspect, terwijl in Toscane juist het Grieksche element de over hand kreeg. Uit het dooreenwerken dezer, zop. verschillende, elementen blijkt dat de. politieke ontwikkeling, tijdens de Renaissance, kinderschoenen nog. niet ontwassen was. Toch erk'ènt men reeds een alge meen element dat zich langzamerhand zal accen- tueeren en het latere vast omlijnde denkbeeld der nationale eenheid voorbereidt. De presidente der vereeniging mevr. L. Vander- velden-Vijgh dankte in hartelijke bewoordingen den spreker voor zijn zeer nieuw en oorspronke lijk betoog. DE 70c VERJAARDAG VAN DR. M. J. F. SCHUTTE. Ter aanvulling van hetgeen wij in ons vorie nummer berichtten over de viering van den 70en verjaardag van den tandarts dr. M. J. F. Schutte te Haarlem, zij nog vermeld, dat den jubilaris Vrijdag in de Sociëteit „Vereeniging" een gezel lige avond werd aangeboden, die een prettig verloop had en waar dr. Schutte hartelijk werd toegesproken door den voorzitter der Mij. van Tandheelkunde (afd. Noord-Holland) den heer F. E. Paesi en den voorzitter van de Vereeniging van Haarlemsche Tandartsen, den heer G. F. M. Schutte. Nog voerden eenige collega's het woord de heeren D. A. C. v d. Hoorn. J. L. Bouwer Jr. en J. A. A. Visscher (als jongste collega). De genoemde organisaties boden dr. Schutte eenige fraaie boekwerken aan. Het H. O. V.-concert van Zondag a.s. Zondag a.s. wordt door de H.O.V. onder leiding van Marinus Adam een namiddagconcert gegeven met een programma van geliefde werken. Voor de pauze wordt uitgevoerd de muziek bij Shakespeare's „Sommernachtstraum" van Men delssohn. Daarna zal de soliste van dezen middag, de pianiste Sophie West Brown het vierde piano concert van Saint-Saëns vertolken. Na de pauze wordt als eerste nummer uitge voerd het symphonisch gedicht „Finlandia" van Sibelius. Met het voorspel van de Opera „Der Meistersin- ger von Nürnberg" wordt het concert besloten. ,,Tara"-geredden volgende week in liet land? Naar thans is gebleken is de tweede groep ge redden van het s.s. „Tara" dat Woensdag nabij Finisterre is getorpedeerd, denzelfden dag reeds vrij dicht bij de kust gekomen. Men slaagde er evenwel niet in met de reddingboot, welke onder leiding van den eersten machinist stond, den veiligen wal te bereiken. In den namiddag zag men op eenigen afstand een vischersboot, maar daar men géén vuur pijlen had, kon men niet de aandacht van deze visschers op zich vestigen. In den nacht kwamen zij dichter bij de kust, maar wegens de duister nis stelde men geen pogingen in het werk om aan land te gaan. Den volgenden morgen slaag de men daarin en na twintig minuten te hebben geloopen, kwam men aan een landhuis, waar men met de grootste hartelijkheid werd ontvangen. Latei- op den dag bracht een auto de geredden naar de kleine haven Le Corne. De Nederland- sche consul te La Coruna was inmiddels van het gebeurde op de hoogte gesteld en had d° auto gezonden om hen af te halen. Naar wij vernemen zal de geredde bemanning van La Coruna per trein via Parijs naar Neder land terugkeeren. Aangezien het nog wel eenige dagen zal duren, voordat alle paspoortformaliteiten zijn vervuld en de zeelieden van bet eventueel noodlge aan kleeren e.d. zijn voorzien, worden zij niet eerdei dan over een week in ons land verwacht. Matige tot krachtige westelijke tot noord westelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. En kele regenbuien, later wellicht met hagel of natte sneeuw. Kouder, wellicht tempera tuur om het vriespunt des nachts. BAROMETERSTAND Stand van gisteren 754 m.M. Stand van hedenmorgen 10 uur 755 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van CAREL v HUIZEN. Opticien. K1 Houtstraat 13 Tel. 14112. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie 11850 Ongevallendlenst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht 14141. Brandweer 15333 EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld: „Craniopharyngeomen": de heer K. L. de Vries, geb. te Apeldoorn. REIVtONSTRANTSCHE GEMEENTE. De intrede van den nieuwen predikant bij de Remonstrantsch-Gereformeerde Gemeente te Haarlem da-. W. R. M. Noordhoff is vastgesteld op Zondag 21 April a.s. De bevestiging zal plaats hebben door dr. A. H. Haentjens. TOONEELVOORSTELLING VOOR FINLAND. Zaterdag 2 Maart zal „Het Nederlandsch Too- neel" in den Stadsschouwburg een opvoering ge ven van „Ik ben zeventien jaar"; het knappe tooneelstuk van den Fransehen schrijver Paul Vandenberghe, dat met zooveel succes overal is gespeeld. Deze voorstelling heeft ten doel de gel delijke bijdragen voor Finland te versterken. Vreemde vliegtuigen beschoten. 's-GRAVENHAGE, 24 Febr. De regeerings- persdienst meldt dat hedennacht in het centrum en in het Westen des lands op vliegtuigen van vremede, doch onbekend gebleven nationaliteit door af deelingen luchtafweergeschut is geschoten /CUEEP/ 1 TJtlNCEXÏ HOLLAND—AMERIKA LIJN Volendam, 22 v. Rotterdam te New-York. JAVA—NEW-YORK LIJN Kota Tjandi, N.-York n. Java 23 te Belawan. Poelau Tello 23 v. Soerabaja n. Belawan. JAVA, 23 v. N.-York te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Simaloer, (thuisreis), 22 v. Soerabaja. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Madoera, 22 v. N.-Orleans n. Britsch-Indië. N. BOERKOEL Aeibertsbergstraat Telef. 14028 - Zaak: Ged. Oude Gracht 4« Alle GRANITO- en TEGELWERKEN Strak van lijnsoepel van prils (Adv. Ingez. Med.) 22/35 15/22 1/15 1 H.L. is 75 K.G. per H.L. 3.25 2.85 2.25 1 kit „Victorious" geeft evenveel warmte als V/2 kit andere BRANDSTOFFENHANDEL FR. VARKENMARKT 6—10 - TEL. 14164—15904 (Adv. Ingez. Med.) ji«* ut I Spozt en Spel j ui!üü'i 'lil WIELRIJDEN DE JONGE KAMPIOEN. Zondagavond 3 Maart organiseert deze verëfeni- ging haar laatsten feestavond biji den heer Fabel, aan het Pretoriaplein te Haarlem. Zondag 25 Fe bruari de eerste trainingsrit. DAMMEN. B. Springer speelt voor militairen. Blindpartij en simultaan-séance. Vrijdagavond speelde de oud-wereldkampioen B. Springer in Restaurant' Munniks aan de Groote Markt te Haarlem voor Centraal Bureau „Ontwikkeling en Ontspanning" een blindpartij tegen P. Wagenmakers en na afloop dezer partij een simultaanséance. Na een welkomstwoord van den heer S. van Mindeno namens „O. en O." begon te 7.15 uur de blindpartij. De oud-wereldkampioen nam spoedig het initia tief en volgens alle rege len der damkunst moest Wagenmakers in het mid denspel positioneel een schijf verliezen. Hierna was de winst voor Sprin ger slechts een kwestie van tijd. Hierna begon de simul taanséance. Niet minder dan 38 spelers hadden achter de borden plaatsgenomen. Te half twaalf eindigde Springer de laatste partij; hij was er toen in geslaagd niet minder dan 31 partijen te winnen. Slechts twee tegenstanders wisten den oud- wereldkampioen een nederlaag toe te brengen, namelijk A. H. Prins en G. G. van Bemmelen; vijf spelers speelden remise, t.w. A. de Bruine. Faber, A. J. D. Bron, J. Keuning en P. Wagen makers. Na afloop dankte de heer P. S. Hauschildt den heer Springer voor diens schitterend spel, als mede den onbekenden schenker van de prijs jes voor de winnaars en remise-spelers en de Haarlemsche Damclub voor het beschikbaar stellen van materiaal. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. 2e klasse klein biljart. Het D.E.S.-bestuur, onder welks leiding boven genoemd tournooi in het clublokaal Rest. Bolwerk te Haarle mgespeeld wordt, heeft een" tweetal wij, zigingen in het wedstrijdrooster moeten brengen. Wegens ziekte van Strijbos moesten de door hem te spelen partijen vervallen en Donderdagavond werden op verzoek van de deelnemers twee mat* ches vooruit gespeeld. De uitslagen waren als volgt: pnt. brt. h.s. gem. De Zwart 143 33 29 4.33 Osterthun 150 33 24 4.54 Bonnet 53 27 9 1.96 Hasselmeyer 150 27 31 5.55 De Zwart 56 16 12 3.50 v. d. Hoek 150. 16 25 9.37 Osterthun 150 27 29 5.55 Slot 134 27 24 5.36 v. d. Water 81 28 16 2.89 Hasselmeyer 150 •28 19 5.35 Bonnet 95 30 19 :3.16 Slot 150 30 18 5.— v. d. Water 150 31 22 4.83 Bonnet 104 31 14 3.35 Osterthun 150 35 22 4.28 v. d. Hoek 143 35 17 4.08 Heden worden de wedstrijden voortgezet en Zon- dag geëindigd. B. SPRINGER. ROEIEN JAARVERGADERING „HET SPAARNE". De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" te Haarlem hield Vrijdagavond in haar clubgebouw de jaarlijksehe algemeene vergadering, die door den voorzitter, Dr. T. Volleer, met een welkomstwoord werd geopend. Het jaarverslag van den secretaris, den heer W. P. van den Berg, en dat van den penningmeester, den heer L. Molijn, werden onder dankzegging goedgekeurd. Medegedeeld werd, det veel nieuw materiaal, o.a. een single-wherry, is aangeschaft. De toestand van het gebouw en van de booten is zeer veel verbeterd, wat natuurlijk veel geld heeft gekost. De begrooting voor 1940 werd goedgekeurd. Het bestuur is als volgt samengesteld: Dr. T. Volker, voorzitter; W. P. van den Berg, secretaris; L. Molijn, penningmeester; mevrouw N. Huygens— Bruynzeel, mej. E. M. van Santé, mej. G. Sorgdrager, H. M. de Bilt, ir. F. M. G. Cochius en K. G. d' Engelbronner. De heeren Mr. P. Fuhri Snethlage, A. Muller en F. Sillem werden in de kascommissie gekozen, en de dames M. E. Meijer, F. Mulder, A. Roorda, J. M. Roos en Mevr. G. PeereboomChambers en de heeren P. van Amelrooy, H. J. Beukman, R. Brand- ner, H. J. van Vliet en ir. D. Westerveld in de kies commissie. ZWEMMEN. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR BELGIë De Kon. Ned. Zwembond heeft een uitnoodiging ontvangen om twee zwemsters uit te sturen voor de internationale zwemwedstrijden op Zondag 21 April te Brussel. De bond heeft deze uitnoodiging in principe aan vaard; Rie van Veen en Jo Waalberg zullen waar schijnlijk aan de wedstrijden deelnemen. Eerstge noemde zal op de 400 M. borstcrawl tegen Fernan- de Caroen uitkomen; Jo Waalberg komt met Yvonne van de Kerkhove aan den start van de 200 M. schoolslag. Het is niet onmogelijk, dat ook Ragnhild Hveger aan deze wedstrijden zal deelnemen. Van Belgische zijde worden reeds stappen ondernomen om de Deensche zwemster naar België te doen komen. WATERPOLO Algemeene vergadering H. V. G. B. L. Brunt tot voorzitter gekozen. Donderdag hield H.V.G.B. haar algemeen© vergadering. De voorzitter, de heer J. Bongert- man, opende de vergadering. Na het jaarverslag van den secretaris en den polosecretaris, richtte de heeren P. v. Ommeren en L. Brunt woorden van dank tot den aftredenden voorzitter, den heer J. Bongertman, voor het vele werk, dat hij voor H.V.G.B. gedaan heeft. Het bestuur werd als volgt gekozen: L. Brunt, voorzitter. J. Ver meer, penningmeester. P. Rol. secretaris, J. Ho- geland, E. Haverschmidt én mej. L. Stokmans. Na de keuze van de zwem-, propaganda- en kascommissie, werden de plannen besproken ln verband met het 40-Jarig jubileum, dat op 15 Juni gevierd wordt. Na de feestelijkheden op 15 Juni, zuilen op 16 Juni de Junior zwemkampioenschappen van Noord-Holland verzwommen worden. Tenslotte werd het a.s. zomerseizoen besproken.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2