Haarlem's Dagblad Onverminderde druk STOFFEN vMOORSEL Over cle Kleine Landen. der Sovjets op de Karelische Landengte. VOORJAARS- Kuchprestaties. Het wegdek en de vorst Sumner Welles en Myron Taylor in Italië. 57e Jaargang No. 17389 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groots Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Maandag 26 Februari 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer /•0.15. Groentjes zie rubriek. Zaterdag heb ik den Engelschman te berde gebracht, die in het tijdschrift „Life and Let ters To-day'' betoogde dat de oorlog den mo dernen mensch verveelt. In hetzelfde stuk zegt hij ook interessante dingen over de kleine neutralen. En omdat hier een scherpzinnig man aan het woord is, behoorend tot de min derheid in deze wereld, die zelf nadenkt, is dit de aandacht waard nu het ons allen opvalt, dat de kleine landen prikkelend schijnen te werken op de oorlogvoerende groote. Deze beoordeelaar erkent in zijn eerste woord al, dat dit niet te maken heeft met de vraag of de kleine mogendheden daar zelf schuld aan hebben. Hij spreekt in hetgeen hij noemt „de taal der landen", die niet die van de menschelijke éénlingen is, ofschoon de mees te menschen altijd weer schijnen te denken dat zij het gedrag van staten kunnen beoor- deelen naar hun eigen maatstaven van eerlijk heid, trouw aan het gegeven woord, vriend schap en zoo meer. Waarmee zij dan ook tel kens in hun verwachtingen teleurgesteld wor den. Het artikel in „Life and Letters To-day" zegt: „Onschuldigen zijn ook voor onzen tijd afge slacht en in de taal der landen lijdt het geen twijfel, dat de kleine een uittarting vormen voor de groote. Als zij ze al niet rechtstreeks provo- ceeren kunnen zij toch een verontschuldiging vormen voor de eene groote mogendheid om de andere te tergen. En wat nog erger is: door hulp of op de morderne wijze door middel van be loften kunnen zij zelf door een mogendheid ge bruikt worden om een andere te tarten. Waarbij zij dan ontwaren moeten dat zij in den steek gelaten worden, zoodra het noodlottige oogenblik aanbreekt en verslagen zijn voordat zij goed en wel zijn begonnen". U ziet dat dit onomwonden taal is. En vanzelf zullen uw gedachten gaan naar den onwil van onze regeering, om internationale verdragen te sluiten, zelfs non-agressie-verdragen. In de taal der landen hebben zulke afspraken een heel an dere beteekenis dan in de taal der individueele menschen, die een samenwei'king of een be langengemeenschap overeenkomen in wederzijds vertrouwen. Die Engelschman pakt dan over Finland uit. Hij zegt: „Finland is tot nu toe niet verslagen. Alhoewel het klein is, heeft het getoond, verre van zwak te wezen. Het heeft tevens blijk ge geven van iets, dat in deze donkere wereld maar al te vaak vergeten wordt dat degeen die zijn schulden betaalt, den eerbied der wereld oogst. Wij, die van de eene papieren belofte naar de andere gestrompeld zijn, verbazen er ons zelfs nu nog over, dat ook ons prestige nog maar op papier waarde heeft. Het gevoel voor de Fin nen was bewondering, en misschien wil het wel iets zeggen, dat zulk een gevoel nog altijd op te wekken is. Doch niet vergeten mag worden, dat Fin land in aardrijkskundige zoowel als in andere opzichten in een lastige positie verkeert. Voor Rusland is het lastig, Finland tot nabuur te hebben. Wij kunnen lachen om de Finsche kanonnen, die Leningrad zouden bedreigen, doch Rusland zou zich terecht bedreigd kun nen gevoelen door de mogelijkheid, dat an dere naties zich met de Finsche zaken zouden kunnen bemoeien. Duitschland zelf hielp de Finnen tegen Rusland in den Finschen on afhankelijkheidsoorlog, waarin een Britsche expeditiestrijdmacht de Finnen van hun eigen grond verdreef naar de Noorsche grens. Voor iedere groote mogendheid is het moei lijk een land tot nabuur te hebben, dat niet voor zichzelf kan zorgen en voor hetwelk wel licht anderen zullen willen zorgen. Even moei lijk is het voor onverschillig welk klein land, een staat tot nabuur te hebben, die naar ex pansie streeft. Het kan ons voor de Finnen spij ten, doch de zaak is enkel deze, dat nun land zich in een onfortuinlijke positie bevindt. Zoo lang de wereld op de huidige wijze bestuurd wordt, zal dat met haar en met de verschillende landen afzonderlijk steeds het geval zijn. Edoch, wij durven ons niet door ons gevoel voor de Finnen te laten meeslepen. Laten wij cfit wel doen, dan begeven wij ons op een zij spoor." Gij kunt dit een cynische beschouwing noe men en dat is het ook. Maar het is geen cynisme van den schrijver persoonlijk, die er immers in; hetzelfde stuk zijn voldoening over uit dat ooriog de menschen verveelt en den wensch uitspreekt dat zij een verderen stap zullen gaan doen en zich erover schamen! Hij spreekt niet zijn eigen taal maar wat hij „de taal der landen noemt". Hij zegt: zoo is de werke lijkheid in de internationale verhoudingen en overwegingen. En hij spaart er zijn eigen land heelemaal niet bij. Dat die taal en die verhoudin gen een indruk van koud cynisme wekken is geen wonder omdat staten erop uit zijn hun eigen belang voortdurend boven alles te doen gelden en na te streven. De schrijver in het Engelsche tijdschrift poogt deze dingen te analyseeren; zijn slotsom is niet opwekkend. Hij verbindt er nog zijn verbazing over de voortgezette toepassing van het oorlogs middel aan en drukt die aldus uit: „Hoe zouden wij over iemand denken, die na een geweer te hebben opgenomen, dat den eer sten keer niet afgaat, hetzelfde wapen voor de tweede maal gebruikte, enkel om opnieuw tot de ervaring te komen, dat het een nutteloos wapen is? Geweld tusschen naties heet dit ver ouderde wapen. Telkens en telkens weer heeft het zijn ondoeltreffendheid bewezen. En toch blijven de naties het gebruiken. Zij nemen hun toevlucht tot geweld, wetend, dat dit middel moet falen; van het middel dat aan geweld tegengesteld is maken zij lang niet met den zelfden ijver gebruik." Waaruit weer afgeleid kan worden dat het vraagstuk van den oorlog niet alleen door koele berekening en eigenbelang, maar ook door vele Koivisto ontruimd? De berichten over de positie van Viborg (Viipuri) komen spaarzaam te Helsinki bin nen. In ieder geval staat vast dat de stad zich nog in Finsche handen bevindt. Men uit veel veronderstellingen over het waarschijnlijk lot van de stad. De meening overheerscht hier dat de ver overing van Viborg weinig strategisch voor deel zou brengen aan de Russen, terwijl ieder moreel prestige dat daarbij kan worden ver kregen, voor een groot deel verminderd zou worden door den langen tijd. dien de operatie gekost heeft en de groote verliezen aan men schen en materiaal. Het denkbeeld wordt geopperd dat het noodig zou kunnen zijn een wijziging te brengen in het huidige Finsche front in de baai van Viborg, waar men verscheidene eilanden waarschijnlijk zou moeten verlaten in verband met hun moeilijke po sitie. Finsche militaire kringen echter verklaren dat die eilanden niet langer van groot belang zijn. Het is ook mogelijk, dat de kustbatterijen op het eiland Koivisto spoedig zullen moeten worden te ruggetrokken ten gevolge van de onzeker condi tie van het ijs, dat wellicht niet veel langer het gewicht der zware artillerie zal kunnen dragen. Volgens een Havas-bericht zouden de Fin nen Koivisto reeds hebben ontruimd. In hetzelfde bericht wordt gezegd dat van Taipale tot de fjord van Viborg de Russen hun bijzonder heftige aanvallen voortzetten. De aanvallen zijn tot nog toe bijna overal teruggeslagen en met name bij Uuras. Reuter verneemt uit Helsinki dat de Russen Zon dagavond hun pogingen verdubbelden om Viborg te nemen. Naar verluidt worden zonder rekening te houden met verliezen stroomen nieuwe troepen, geschut en tanks in den strijd gezonden, die op de Landengte woedt tusschen Muolajarvi en de Fin sche Golf. De Russen bombardeeren Viborg. De stad is wijwei geheel door de bevolking ontruimd. In den afgeloopen nacht van Zaterdag op Zon dag hebben de Russen gepoogd talrijke parachu tisten in de streek van Viipuri achter de Manner- heimlinie neer te laten. Dezen werden gevangen genomen. Het Finsche legerbericht. Het Finsche legerbericht van Zondag: De voor afgaande dag werd gekenmerkt door plaatselijke aanvallen van den vijand, die met zware verliezen werd teruggedreven. De Finsche artillerie was zeer actief en verspreidde verscheidene vijandelijke af- deelingen. Ten noordoosten van het Ladogameer hebben de Finsche troepen met succes gestreden en den vijand teruggedreven en hem zware verliezen toegebracht. De Finnen maakten zich meester van 27 machinegeweren, 21 automatische geweren en verscheidene andere infanteriewapens. Bovendien werden twee tanks vernield. Te Aittojoki heeft het Finsche artillerievuur een Sovjet-aanval tot. staan gebracht. Te Suomussalmi is een Russische afdee- ling, die de grens over was gekomen, naar Sovjet gebied teruggedrongen. In de richting van Petsamo is een Finsche patrouille van tien man erin geslaagd een afdeeling bestaande uit 180 vijandelijke skiloo- pers, terug te dringen. Later werd deze afdeeling omsingeld. Op andere plaatsen levendige activiteit van patrouilles en gevechten uit hinderlagen. In de lucht: de activiteit van de vijandelijke lucht macht was Zaterdag vooral gericht tegen Noord- Finland, waar enkele plaatsen werden gebombar deerd. De aanvallen richtten slechts onheteekende materieele schade aan." Aan het Finsche legerbericht van Zaterdag ont- leenen wij: „Ten oosten van Muolajarvi hebben de Finnen Vrijdag twee Russische detachementen, die in hun linies waren binnengedrongen, volkomen vernietigd De Russische troepen, die aanvielen te Salmenkaita werden afgeslagen en verloren ruim duizend dooden. De Finnen bemachtigden een gi oote hoeveelheid ma chinegeweren en andere wapenen. In Taipale wer den verscheidene Russische aanvallen door tegen aanvallen afgeslagen. Twee aanvalswagens werden vernield. Ten oordoosten van het Ladogameer wer den alle vijandelijke aanvallen afgeslagen. De Russen verloren duizend manschappen en vijftien aanvalswagens werden vernield. In den sec tor Kuhmo ontstonden gevechten tusschen patrouil les, waarbij de vijand 350 man verloor. In de rich ting van Salla sloegen de Finnen een aanval der Sovjets af. Sovj'et legerberichtKoivisto bereikt. De generale staf van het militaire district Le ningrad heeft Zondag een communiqué uitgegeven van den volgenden inhoud: .Sedert achttien Februari is ons offensief op de Karelische landengte met succes gevorderd. Onder den druk van onze troepen ging de vijand voort te rug te wijken. Onze troepen hebben de rivier Sal- menkajta bereikt tusschen het meer Vuoksi en het meer Jauranaan. Zij hebben het versterkte punt en het dorp Mualo bezet, een station aan den spoorweg naar zee op 6 K.M. ten zuiden van Viipuri, de stad Luannes en het station Maksalahti aan den spoor weg naar zee. Na de westelijke kust van de Finsche Golf en het eiland Bjorkö (Koivisto) te hebben bereikt op 17 en IS Februari, hebben onze troepen 313 verslcrkings- elementen van den vijand bezet. Hiervan waren 21 gebetonneerde artillerieforten, Van 11 tot 18 Februari hebben onze troepen 475 Viborg nog in Finsche handen. vijandelijke versterkingen bezet, waarvan 92 ge betonneerde artillerieforten. In de andere sectoren van het front geenerlei wijziging van belang. Onze luchtmacht heeft vijandelijke troepen en militaire objecten gebombardeerd. 21 vijande lijke vliegtuigen werden neergehaald tijdens lucht gevechten," Massa-arrestaties in Moermansk? De correspondent van „Aftenbladet" in Tallinn maakt melding van massa-arrestaties in Moermansk in verband met de verspreiding van de „fantasti sche contra-revolutionnaire geruchten" over de aan wezigheid van een Britsch vlootdetachement nabij Moermansk. De correspondent meldt dat de Russische pers niets schrijft over de Engelsche oorlogsschepen in het noorden, maar veel ruimte wijdt aan de geruch ten over de Turksche defensievoorbereidingen. Hij voegt hieraan toe dat waarnemers dit beschouwen als een zeker teeken dat de toestand in het noorden door het Kremlin als het ernstigst beschouwd wordt. Tanner over de hulp aan Finland. Niet snel genoeg gekomen. HELSINKI. 26 Februari. Tanner, de Finsche minister van buitenlandsche zaken, heeft in een exclusief interview aan United Press verklaard dat het Russische offensief geen enkele vordering had kunnen maken in dien de buitenlandsche hulp aan Finland- een maand geleden in een dergelijke hoeveelheid als thans was aangekomen. Wij hadden eenig materiaal uit zekere landen ontvangen, in het bijzonder van onze buren in het westen en ook vrijwilligers, maar dit alles is niet genoeg, en bovenal niet vlug genoeg". Tanner beschouwde de Vereenigde Staten als het best toegerust voor financieele hulp aan Finland en gaf uitdrukking aan zijn teleurstel ling dat de Vereenigde Staten het Finsche verzoek om een leèning hadden behandeld als of er nog vrede heerschte.Tanner verklaarde dat Finland niet handelde onder invloed, van welke mogendheid ook. bij het besluit om Rusland militair te weerstaan. Hij ontkende dat Finland voor het uitbreken van de vijandelijkheden de belofte van hulp van andere mogendheden ont vangen zou hebben. „Finland heeft altijd haar bereidheid ge toond op vredelievende wijze een eind aan den oorlog te maken", zeide Tanner, „en wij hebben nog steeds niets tegen vriendschappelijke be middeling van welke zijde deze ook zou wor den aangeboden. Onze veiligheid moet echter op geen enkele manier in gevaar worden ge bracht". Hetzelfde weer van gisteren en vandaag wordt ook voor morgen verwacht Zuidenwind - weinig verandering van temperatuur en mis schien een beetje nachtvorst. "OK VOOR NAAR GROOTE HOUTSTR. 31 BIJ ANEGANG (Adv. Ingez. Med.) In een nationalen wedstrijd tus schen etappehbakkerijen hebben Rotterdam I en Rotterdam II den eersten en tweeden prijs gewon nen voor het bakken van de beste „kuch Wie heeft er nu het best te pakken, In de etappenbakkerij. De kunst van zoete broodjes bakken? Dat werd een spannende partij. Twee Rotterdamsche bakkerijen. Zoo heeft het onderzoek bepaald. Hebben zeer eervol met z'n beien, De hoogste prijzen weggehaald. Al is de Nederlander ook een Dienstplichtig (geen beroeps) soldaat, Het spreekt, in andrtn zin gesproken, Dat het hem om den broode gaat. In kuch voor onze jonge mannen, Die waken over huis en. hof, Blijkt Rotterdam de kroon te spannen, En dat verdient een woord van lof Intusschen wil het 's nachts weer vriezen, Al is het dan maar iet of wat, En ik heb, hoor me maar eens niezen, Een kwakkelwinter kou gevat. Al is het dan niet uit te vlakken, Dat Rotterdam op 't oogenblik, Het best soldatenkuch kan bakken. De beste burgerkuch heb ik. Vooral asphalt heeft veel geleden Afwisselend vriezen en dooien heeft in de laatste maanden nogal veel schade veroorzaakt aan het wegdek in ons land. Door de strenge vorst zijn op schillende plaatsen in ons land de klinkerwegen slecht geworden. Een groot aantal klinkers zijn naar boven getrokken, zoodat een zeer ongelijk wegdek ontstaan is. Een sterk staaltje daarvan vindt men op den wég AmersfoortHoevelaken, die zeer veel geleden heeft. Omdat het hier een groote verkeers weg betreft zal herstel zoo spoedig mogelijk uitge voerd moeten worden. Het betreft hier de zeer druk bereden Hooge Weg, een klinkerweg, waarlangs in normale tijden reeds tallooze voertuigen dagelijks passeeren. Daar is in den laatsten tijd het over het algemeen zeer zware materiaal van Defensie bijgekomen, zoodat het verkeer overbelast is, met het gevolg, dat de weg thans in volkomen desolaten toestand verkeert. Vooral op het gedeelte Tweede Steeg (even buiten Amersfoort) tot den overweg van de spoorlijn AmersfoortApeldoorn is de straat zoo goed als weggereden en valt het niet mee, door de diepe sporen heen te komen. Menige auto is dan ook niet zonder schade ge bleven. Assen en veeren zijn gebroken en cardans raakten ontzet. Wel heeft men dadelijk getracht, het niveau van den weg te verbeteren door het storten van zand, maar afdoende is dit uit den aard der zaak niet. Nog niet zoo lang geleden is de weg her steld, hetgeen echter de recente beschadiging niet heeft kunnen voorkomen. Naar men ons mededeel de is de ondergrond van den weg blijkbaar niet op het opgevoerde verkeer berekend. In Haarlem en omgeving hebben de klinkerwegen betrekkelijk weinig geleden. Wel zijn er op ver schillende punten slechte stukken, maar dat komt omdat daar tijdens de vorstperiode de straat moest worden opgebroken om de waterleiding te herstel len. Het was in dien tijd namelijk niet mogelijk dit naar behooren 4e doen, zoodat dit nu gedaan zal moeten worden. Het asphalt in Haarlem en omgeving heeft door het afwisselend vriezen en dooien nog al veel geleden, er zijn vele slechte stukken in gekomen, zoodat herstel niet kan uitblijven. Dit is een schadepost voor de gemeente Haarlem want er is geen asphalt meer waarop nog een ga rantietermijn rust. Ook op asphaltwegen op enkele rijkswegen in deze omgeving zal herstel noodig zijn. Evenzoo op de Zandvoortcr Allée van de gemeen te Heemstede. De ,,Rex" arriveerde Zondagmiddag te Napels. andere factoren beheerscht wordt. En toch mag men de werking van de eerstgenoemde volstrekt! niet buiten beschouwing laten als men het onderzoeken wil. Het is moeilijk en ingewikkeld. En daarom is ook de positie van de kleine neutrale landen moeilijk en ingewikkeld. R. P.- NAPELS, 25 Februari. Bij helder zonnig weer zocht het Italiaansche passagiersschip „Rex" van middag zijn weg door de Golf van Napels en kwam om 1.30 uur in de haven aan. Een Italiaansch slag schip begeleidde de „Rex" tot aan de haven, ter wijl tevens zes of zeven kanonneerbooten, zes on derzeeërs en verscheidene torpedojagers in linie ir. de baai lagen binnen honderd meter afstand van den weg van het schip. Zoodra de loopplank was neergelaten renden de fotografen aan boord om op Amerikaansche wijze Sumner Welles te ver eeuwigen. Nadat hij gefotografeerd was herhaalde Welles zijn verklaring dat hij niet van plan was aan de verslaggevers inlichtingen over zijn werk zaamheden te verschaffen. Hij zeide dat hij zijn taak snel en goed hoopte te verrichten. Welles werd begroet door Ciano's vertrouwens man markies Vasco d'Ajeta en den ambassadeur van de Vereenigde Staten Phillips. Welles is er nog met zeker van hoe lang zijn ver- olijf in Rome zal duren maar naar verluidt ver wacht dat hij zijn verblijf in Rome ongeveer drie a vier dagen zal duren. De ontvangst van Welles vond plaats op het verandadek en was geheel on afhankelijk van de ontvangst van Myron Taylor, Roosevelt's afgezant bij het Vaticaan. welke in de groote conversatiezaal plaats vond. Taylor werd o.a. begroet door Harold Tittmann, den vroegeren consul-generaal van «H Vereenigde Staten te Ge- nève, die aan Taylor's staf zal worden toegevoegd, de vertegenwoordiger van het Vaticaan, mgr. Jo seph Hurley van Cleveland Ambassadeur Phillips verliet ook gedurende eenige minuten het gezel schap van Welles en begroette Taylor persoonlijk. Welles en zijn gezelschap zijn later per specialen trein welke voor hen door de Italiaansche regee ring was beschikbaar gesteld naar Rome vertrok ken. (United Press). Nog geen politieke bespre kingen te Rome. Naar in Amerikaansche kringen te Rome ver luidt zal Sumner Welles heden weliswaar den Ita- liaanschen minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano, een beleefdheidsbezoek brengen en zal hij waarschijnlijk ook door Mussolini worden ontvangen, doch te Rome pas politieke besprekin gen voeren na zijn bezoeken aan Berlijn, Londen en Parijs. Het woord is aan Bismarck De houdbaarheid van olie verdragen tusschen groote mogendheden is beperkt, zoodra zij door den strijd om het be staan op de proef wordt gesteld. Geen groote mogendheid zal er ooit toe te be- icegen zijnhaar bestaan op het altaar der trouw-aan-verdragen te offeren, als zij gcdioongen wordt tusschen deze beide te kiezen. (Uit: Gedanken und grinnertmgen, II) Duitsclie verdedigingslinie langs de Deensche grens. PARIJS 26 Februari. (Reuter). Uit betrouw bare bron wordt vernomen, dat Duitschland thans een soort verdedigingslinie langs de Deensche grens aanlegt. De linie zal van Oost naar West loo- pen op een afstand van 14 tot 16 Kilometer van de grens, doch in het Oosten "naar het Zuiden ombui gen, zoodat Flensburg buiten de linie blijft. Gemeld wordt dat volgens de meening in Deen sche politieke kringen de aanleg dezer linie zou doen blijken, dat Duitschland de tegenwoordige grens als definitief beschouwt Een derde candidatuur voor Roosevelt WASHINGTON, 26 Februari (Havas). In het feit. dat Roosevelt zich candidaat heeft laten stellen voor de voorverkiezingen in den staat Illinois, welke ten doel hebben den democratl- schen gegadigde voor het presidentschap aan te wijzen, ziet men In politieke kringen het bewijs dat de president zich voor een derde ambtsperio de candidaat wil stellen. Duitsclie duikboot bracht zestien schepen tot zinken. BERLIJN, 26 Februari (D.N.B.ï Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: ,Jn het westen gering plaatselijk artillerie vuur alsmede van beide zijden activiteit van ver kenners ln de lucht. Onze controlevluchten aan het westelijk front en boven de Duitsche Bocht leverden geen contfect met den vijand op. Een Fransche vliegtuig van het type Potez 63 werd in de Eifel door luchtdoelartillerie neergeschoten. Een duikboot onder commando van kapitein luitenant Herbert Schultze is van een langdurige reis teruggekeerd en heeft het tot zinken bren gen gemeldt van 34.130 br. reg. ton. Daarmede heeft deze duikboot in totaal 16 schepen met een inhoud van 114.510 bruto registerlon tot zinken gebracht". Twintig menschen op een ijsschots afgedreven. KOPENHAGEN, 26 Februari. Twintig perso nen. waaronder vijf visschers en vijftien passa giers zijn met een ijsslede op een ijsschots afge dreven nabij het land Sprogö in de richting van het Kattegat. Men vreest voor hun levens. De passagiers wilden de overtocht wagen ondanks het politieverbod. Een ijsbreker is uitgevaren om hen te zoeken. (United Press) Wak eischt twee slachtoffers. Vader en zoon verdronken. BEMMEL 26 Februari. Gistermiddag is te Haalderen, onder deze gemeente, de zestienjarige De Bruyn bij het schaatsenrijden in een wak gere den. De vader zag het ongeluk en wilde zijn zoon te hulp komen. Beiden verdwenen in de diepte. De drenkelingen werden spoedig op het droge gebracht. De jongen was reeds overleden. De vader gaf nog eenig teeken van leven. Kunstmatige ademhaling heeft hem echter niet kunnen redden. De lijken zijn naar de woning overgebracht Kans op bemiddeling in het Finsch-Russische conflict? Duitschland genoemd. Een speciale correspondent van Reuter meldt: Er verluidt dat Denemarken, Noorwegen en Zwe den besloten hebben de mogelijkheid te onder zoeken van bemiddeling in het Russisch-Finsche conflict. Het is nog niet mogelijk te zeggen welken vorm de bemiddeling zou aannemen, maar het zou niet noodzakelijk zijn dat de bemiddeling door de Scandinavische mogendheden zou wor den verleend. Zij zou bijvoorbeeld door Duitsch land verleend kunnen worden. HEDEN: 12 PAGINA'S. ActikeCens- R. P.; Over de kleine landen, pag. 1 W. v. d. T.: Over kokskruiden en kruidenierswinkeltjes. pag. 2 Melis Stoke- Gesprek in Zee. pag. 3 Van onzen specialen verslaggever in Finland: In het paleis van den Finschen president. pag. 5 Speciale correspondentie: Een on derhoud met de Zuid-Afrikaansche ministers Hofmeyr en van der Bijl. pag. 6 J. B. Schuil: Dansavond Harald Kreutzberg. pag. 2 K. de Jong: Zondagnamiddagcon- cert der H. O. V. pag. 4 Laatste Berichten op pagina 7 llllllli:

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1