Lacrfste> Be>rickle*i YALDA PASTILLES Influenza WOENSDAG 28 FEBRUARI 1940 H A 'A REE M'S D A G B E A D t Duitschers van de „Asama Maroe" worden uitgeleverd. TOKIO 28 Februari (Reuter). De woordvoer der van het Japansche ministerie van buitenland- sche zaken heeft medegedeeld dat negen van de Duitschers, die de vorige maand door de Engel- schen van de „Asama Maroe" zijn gehaald, morgen voor Yokohama door een Britsch schip aan de Japansche autoriteiten zullen worden overgegeven. De beschadiging van de „Nelson". Eenige opvarenden gewond. LONDEN, 28 Februari (Reuter). Men ver neemt, dat het slagschip „Nelson" dat in Decem ber op een mijn (Stefani spreekt van een mag netische mijn) geloopen is, daarbij een gat in den scheepswand heeft gekregen. Eenige op varenden werden, naar men gelooft, gewond Churchill deelde gisteren mede, dat de „Nel son" op eigen kracht een haven kon bereiken en spoedig weer in dienst zal worden gesteld. In een hoofdartikel stélt de „Daily Express" de regeering de vraag, waarom dit feit tot giste ren voor het Britsche puibliek verborgen is ge houden. Een derde Duitsch vliegtuig neergehaald. LONDEN, 28 Februari. Men gelooft dat Dinsdag een derde Heinkel bommenwerper om laag is gehaald door 'n Lewis-kanon dat on- De postzak is door den schipper op het post- werd gemonteerd nadat twee Heinkels. zooals bekend, ter hoogte van. de Noord-Oost kust de trawlers .Aurora", „Craigcolileach", „Strathran- nock" en „Boilsdean" gebombardeerd hadden. Een van de leden van de bemanning van d°. „Aurora" verklaarde: „Eerst een en toen df* ander beschoot de dekken met machinegeweer vuur. De aanvallers lieten vervolgens vier bom men vallen, waarvan één brand veroorzaakte. De vlammen konden echter gedoofd worden. Bij den vierden aanval scheen een van de Heinkels ge troffen te zijn. Er kwam rook uit den staart en hij verloor hoogte. Onze kok werd aan hoofd en arm gewond. POSTZAK OPGEVISCHT. SCHEVENINGEN. 28 Februari. De heden ochtend binnengekomen motorschokker Sch. 1, schipper F. Hoefnagel, heeft op 35 mijl Noord- Westen van Scheveningen een gevulde postzak, gemerkt „Den HaagMedan" drijvende gevon den en binnen booi'd gehaald. De postzak isdoor den schipper op het post kantoor te Scheveningen gedeponeerd. De situatie in Noorcl-Finland. KOPENHAGEN, 28 Februari. De Fin- sche verklaring dat de Finnen in het Noorden vrijwillig op Nautsi zijn teruggetrokken, wijst er wellicht op dat zij verder kunnen terugtrek ken, zoodat daarmee aan de Russen het voor deel wordt ontnomen van een door de neutrale Noorsche grens beschermden rechterflank. In dien deze terugtocht inderdaad uit strategische overwegingen geschiedt kunnen de komende dagen belangrijke gevechten tegemoet worden gezien. De eenige belangrijke verbindingslijn in deze geheele streek is de weg van Petsamo naar Ivalo. De Finnen hebben dezen weg met groote moeilijkheden verdedigd, maar ten zuiden van het Noorsch gebied, dat in Finland binnen dringt. veranderden de strategische condi ties. De Finnen kunnen daar de Pasvikrivier gebruiken als verdedigingslinie, van waaruit zij gemakkelijk de langs den Petsamoweg opruk kende Russen kunnen bestoken. Achter deze rivier ligt een uitnemende verdedigingslinie. Ook naar het Oosten is het terrein zeer ge schikt om verdedigd te worden dank zij de bergen, die zich uitstrekken langs de bevro ren en verlaten toendras. die van de Russi sche grens bijna tot aan de Pasvikrivier reiken. Men gelooft dan ook dat de Finnen tot halfweg Nautsi en Nettim zullen terugtrekken, van waaruit deze posities het best kunnen worden verdedigd. Reeds geruimen tijd schijnt het dat de Finnen deze posities hebben versterkt. De Russen onderschatten niet de moeilijkheden maar zij zijn er blijkbaar verlangend naar het achterland van Petsamo te veroveren in verband met een mogelijke interventie, die van uit zee zou moeten komen en die tezamen met de Finsche actie te land voor hen uitermate ge vaarlijk zou kunnen zijn. (United Press). Rusland zet Roemeensche doorvoer voor Scandinavië stop. CERNOWITZ, 28 Februari. Rusland heeft de Roemeensche exporteurs ingelicht dat zij Duitschland medegedeeld heeft dat zij geen en kele soort goederen meer zal accepteeren, welke uit Roemenië Sovjet-Rusland binnenkomt voor verdere verzending naar de Scandinavische landen. Naar verluidt is Duitschland ingelicht, omdat dergelijke goederen op weg naar de Scandinavische landen door Duitschland moe ten gaan. Experts zijn niet in staat de houding van de Russische autoriteiten te begrijpen, in het bijzonder daar de betrokken landen tot dusverre hebben aangeduid dat zij ten opzich te van het Finsch-Russische conflict neutraal wenschen te blijven. Van het bericht dat de Duitsche regeering officieel aan de Roemeen sche regeering zou hebben medegedeeld dat Duitschland deze Russische beslissing steunt, is geen bevestiging te verkrijgen. (United Press). Joliaii Braakensiek overleden. AMSTERDAM, 28 Februari. Op 81-jarigen leeftijd is alhier de vermaarde illustrator Johan Braakensiek overleden. Zijn groote bekendheid verwierf hij als vaste medewerker van „De Groene Amsteixiammer", aan welk weekblad hij van 1887 tot 1931 was verbon den. Zijn rake karakterprenten bezorgden hem een groote populariteit. Ook in verscheidene boeken wist Braakensiek's vaardige pen de aantrekkelijkheid op te voeren. Justus van Maurik's werken behoorden tot de eerste hiervan. In 1936, toen een oogaandoening hem tot een rustiger leven dwong, legde hij zijn teekenstift neer. Braakensiek was lid van de Vereeniging Arti et Amicitiae en mede-oprichter van de Ver. van Beeldende Kunstenaars St Lucas. In 1926 werd hij tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau be noemd. Philippijnen in 1946 onafhankelijk. Mededeeling van den hoogen commissaris, Sayre. MANILLA, 28 Februari (D.N.B.) - De hooge ommissaris van de Vereenigde Staten op de Phi- ippijnen, Sayre, heeft verklaard dat Washington in 1946 de Philippijnen onafhankelijk zal maken, in weerwil van verscheidene pogingen om deze belofte in te trekken of het tijdstip van het van kracht worden der onafhankelijkheid uit te stel len. Er schijnt geen reden .te bestaan voor de ver onderstelling, aldus Sayre. dat het Amerikaansche volk of de Philippino's naar een essentieele wij ziging in de onafhankelijkheidswet streven. Bo vendien is het niet waarschijnlijk dat de Ameri kaansche belastingbetalers geneigd zijn voor on- bepaalden tijd de kosten te dragen voor den bouw en het onderhoud van de noodige verdedigings werken op de Philippijnen. De terugroeping der Turksche schepen. LONDEN. 28 Februari. Hier hecht men weinig waarde aan het bericht betreffende de terug roeping der Turksche schepen, aangezien het bevel slechts van toepassing is op de enkele sche pen, die zich thans op zee bevinden. (United Press.) OPGEVISCHTE POSTZAK BEVATTE UITSLUI TEND POST VOOR MEDAN. (Men zie ook elders in dit nummer). 's-GRAVENHACE, 28 Febr. Wij vernemen van officieele zijde, dat de opgevischte postzak be hoorde tot een zending, welke is meegegeven met het m.s. ..Ameland" van de stoomvaartmaatschap pij Rotterdam. Zooals bekend is de „Ameland" op 18 Februari nabij Schouwen op een mijn geloopen en gezonken. De postzak bevatte uitsluitend post voor Medan VOORBEURSOVERZICHT. 28 Februari 1940. De koersen der buitenlandsche munteenheden waren hedenmorgen op de Amsterdamsche wissel markt, vergeleken, met gisteren, nauwelijks ver anderd, Bepaalde gegevens, die eenigen invloed op de noteeringen zouden hebben kunnen uitoefe nen, waren niet aanwezig, zoodat de handel een lusteloos voorkomen had Wel kon men heden wederom eenige realisaties waarnemen in dollars, in verband met het vrijmaken van aangehouden saldi in deze valuta, voor de storting op de nieu we staatsleening. De dollar opende beneden de 1.88; de noteering schommelde tusschen 1.87 7/8 en 1.87 15/16. Zoowel in het pondsterling als in Fransche francs hadden slechts bij uitzondering transacties plaats. Het Britsche devies opende vrijwel met 7.42 3/4 iets boven de officieele no teering van gisteren. De Fransche franc bleef met omstreeks 4.21 1/2 vrijwel onbewogen in de markt liggen. Duitsche marken golden hedenochtend 75.40 tegen 75.50 gisterenmiddag. In de Scandina1*- vische deviezen ging weinig om. O$lo werd verno men op 42.72 1/2: Kopenhagen tegen 36.30 en Stockholm 'op 44.72 1/2 nominaal. In het laatste devies was sprake van eenigen handel. Op de termij nmarkt was het disagio voor het pond sterling, zoowel voor 1 maand met 1 3/16 cents, als voor 3 maanden met 3 11/16 cents on veranderd. Het agio voor dollars bedroeg 1/4 en 13/16 resp. voor 1 maand en 3 maanden. De effectenhandel op de niet-officieele och- tendbeurs had weinig te beteekenen. Voor locale fondsen was de stemming over het algemeen vrij. wel prijshoudend. Amerikaansche shares werden fractioneel lager geadviseerd. MILITAIRE ATTACTIéS BIJ DEN OPPER BEVELHEBBER. 's-GRAVENHAGE, 28 Februari. De militaire attachés, verbonden aan de legaties van Frank rijk, de Vereenigde Staten, Uruguay en Groot- Brittannië, hebben hedenochtend hun opwachting bij den opperbevelhebber van land- en zeemacht gemaakt. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam van Rotterdam te New York. DE SLUIS TE SPAARNDAM. De groote sluis te Spaarndam is ook des nachts weer voor de scheepvaart geopend. JUBILEUM BIJ „DE SIERKAN". Op 6 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer B. Ansink in dienst trad bij de N.V. Haarlemsche Melkinrichting „De Sierkan" Deze geheele kwart eeuw heeft de jubilaris als melkbezorger het park Kweekduin te Overveen bediend, waar hij zeer gezien is om zijn pret- tigen omgang met het publiek. Het zal hem dan ook op zijn feestdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Diefstal van 3000.— aan sieraden opgehelderd. 's-GRAVENHAGE, 28 Februari. Met mede werking van de Rotterdamsche politie is het den centralen opsporingsdienst te 's-Gravenhage dezer dagen gelukt klaarheid te brengen in een zaak, waarbij de politie tot taak had den dief op te spo ren van een groote hoeveelheid kostbaarheden voor een totale waarde van circa f 3000 plus een bedrag aan geld van 206 gulden. Het gebeurde in den laten avond van 9 Februari, dat het dienstmeisje van een familie in de Prins Hendrikstraat zich van de eerste naar de tweede etage wilde oegeven om te gaan slapen. Nauweliiks had zij een voet op de trap gezet zoo luidde al thans het verhaal dat zij de politie deed toen er een man de trap afstormde. In de eene hand had hij een citybag, in de andere hand een koffer. Dit individu had haar ondersteboven geloopen en was het huis uitgevlucht, voordat zij van den schrik was bekomen en alarm had kunnen maken. In de citybag en de koffer zaten een groot aantal sieraden. De gezamenlijke waarde was circa 3000 gulden. Reeds aanstonds kwamen de met het onderzoek belaste rechercheurs tot de gedachte, dat het ver haal van het meisje wel eens niet geheel juist kon zijn. En wel temeer, omdat er geep spoor van braak werd gevonden. Vastgesteld werd. dat het meisje in verschillen de steden van ons land in betrekking was ge weest. Ook was zij een tijdlang werkzaam geweest bij een familie in Amsterdam. Een daar ingesteld onderzoek had vruchtbare resultaten. Ontdekt werd, dat zij in de hoofdstad kennis had gehad aan een man, die zij tegenover de familie, waarbij zij diende, „Hanny" noemde. De politie bracht dezen naam in verband met een 45-jarigen en in Enkhui zen geboren koopmah, die voor haar geen onbe kende is, omdat hij van 1928 af regelmatig met den strafrechter in aanraking is geweest. Twee rechercheurs van de Rotterdamsche politie, die het in een buitengewoon politieblad verspreide signalement goed in het geheugen hadden geprent, troffen de relatie van het dienstmeisje Vrijdag 23 Februari op het voorbalcon van een Rotterdamsche tram aan. In de zakken van den gearresteerde vond men eenige pakketten, waarin het belangrijkste deel van de gestolen kostbaarheden. Verscheidene andere sieraden had de man in Rotterdam reeds verkocht. Het meerendeel hiervan is achterhaald. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 7.43. Berlijn 75.40. Parijs 4.21. Brussel 31.77. Zwitserland 42.15. New-York 1.8715/16. 12.— uur. Londen 7.42 3/4. Berlijn 75.40. Parijs 4.21. Brussel 31.75'/?. Zwitserland 42.15. Kopenhagen 36.30. Stockholm 44.72'/2. Oslo 42.72'/2. New-York 1.8715/16. Italië: a. Vrije lire 9.56. b. Reislire 7.95. c. Bankpapier 6. DAMMEN. Fraaie prestatie van de Haarlemsche Damclub. Ook het tweede tiental (evenals het eerste en het derde) legt beslag op de eerste plaats in zijn afdeeling. Maandagavond jl. vond in „Het Hof van Hol land" de ontmoeting plaats voor bovengenoemde competitie tusschen de Haarlemsche Damclub II en de Damclub „IJmuidcn" II. Deze beide tientallen bezetten met gelijk aantal wedstrijdpunten de bei de eerste plaatsen in deze afdeeling, zoodat in de zen wedstrijd de beslissing inzake het clubkam- Dioenschap moest vallen. Voor dezen Wedstrijd be stond dan ook -zeer groote belangstelling en na een bijzonder spannenden en fraaien strijd slaagden de II.D.C.-reserves er Lu .IJmuiden" te kloppen en hierdoor beslag te leggen op het clubkampioen schap plus op den door deh districtsbond „Noord- Holland" beschikbaar gestelden beker. De gedetailleerde uitslag van dezen wedstrijd la ten wij hieronder volgen: Haarlemsche Damclub II Damclub IJmuiden II Borden Nr. 1. K. OolijJ. Smit 11 2 M. van LeeuwenH. Wolf 02 3 Th. TolenaarsD. Ott 11 4 A. MiedemaG. Bal 02 5 P. L. SchrijnemakersT. Hoek 20 6 D. SchrijnemakersP. v. d. Velde 20 7 I. RisëeeuwP. Beets 11 8 J. Otter—A. Schager 0—2 9 Chr. GerritsenB. van Leeuwen 20 10 A. J. D. BronH. Lichtendahl 20 Uit Haarlem's Gemeenteraad. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad van Haarlem. Met kennisgeving waren afwezig de heeren v. d. Sluys, Brandenburg en Méijers. De heer Geluk (V.-D.) meende, dat de goed koopste plaatsen bij de door de gemeente gesub sidieerde opera-voorstellingen nog te hoog waren; f 0.80 kunnen vele menschen niet betalen. De voorzitter: Het opera-gezelschap over weegt nog een volksvoorstelling te geven. Aan mej. C. J. IJssel de Schepper werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als leerares aan de Meisjesschool. Dit geschiedde onder dankbetuiging. Goedgekeurd werd de balans van de woning corporaties „Ons Huis", „Rosehaghe", „Bloemen- daal", de Haarl. Stichting „St. Bavo" en de R.K. coöp. vereen. „St. Jozef". Zonder discussie werden de volgende voorstellen goedgekeurd: Voorstel tot aankoop van de perceelen Vrou- wensteeg 15, 17 en 19. Voorstel tot verbreeding van de Pijlslaan tus schen Stephensonstraat en den spoorwegover gang. Voorstel tot ruiling van grond aan de Lucifer- Voorstel tot het toekennen van vervoerkosten per autobus voor eenige leerlingen van bijzon dere scholen, die op verren afstand der school wonen. Voorstel tot wijziging van de verordening voor de plaatselijke commissie van toezicht op de scho len voor M. O. (De zitting duurt voort.) Totaal 11—9 CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1939—1940 HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond jl. werden bovengenoemde wed strijden in „Het Hof van Holland" voortgezet Hieronder volgen de uitslagen: Tweede klasse: W. H. J. v. d. Eijnde remise met G. de la Rie; W. H. J. v. d. Eijnde wint van W. A. J. Matla; C. van Wageningen wint van J. Merts; A. J. Ver- •oerdt wint van J. A. Philippo. SCHAKEN GROEPENWEDSTRÏJD VAN „HET OOSTEN". Als intei-mezzo in de onderlinge wintercompetitie organiseerde de schaakvereeniging „Het Oosten" een wedstriid van groep tegen groep. De spelers van groep I toonden zich veel sterker dan hun clubgenooten uit de. 2de groep. Groep III daaren tegen kon geen overwinning boeken op groep IV. Hieronder volgen de uitslagen: Groep IGroep II: J. J. v. KampenA. G, v. Eis 1—0: P. A. HoogendoornC. Seijts afgebr.; R. J. BijlJ. Groenevelt 10, L. J. WeimarB. Boelens 10: A. VeermanJ. J. Piers 10; A. HerfstP. Boerhorst 10; E. F. v, BeemW. G. Beeke 10: F. TorkA, Venema 10 en R. van WeertC. J. Scheffer 10. Totaal 80. Groep IIIGroep IV: Ch. Meijer-^-J. Zwaans- wijk l0, C. L. OverbeekeA. Geilswijk 01, A. v. d. BogaardtA, Pen 10; W. H. v. WelW. Wolf 01; D. P. BuurJ. Kroonsberg Y\ W. MarinissenB. Ego afgebr.: A. v. Weert—J. D. v. Huizen 01: W. VolkW. K. Kloeke afgebr.; P. A. BaxA. J. J. Blokland V2Va. Totaal 34. BURGERLIJKE STAND Veelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kou door keel, borst en rug in te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijdert congestie, vergemakkelijkt de ademhaling en helpt spoedig. (Adv Ingez. Med.) Jager aan den dood ontsnapt. In het Bat. Nbl. van 17 Febr. lezen wij: Maandag was in de buurt van Tambesi, in het Djambische een tijger gesignaleerd. De heer Stucker. te Tebesi woonachtig, schoot een varken en liet dit in het bosch als aas achter. Dinsdag ging de heer Stucker eens kijken en nauwelijks was hij in het bosch. of ook de tijger verscheen. Door de dichtheid van het bosch was schieten vrij moeilijk, langzaam naderend wist hij den tijger beter onder schot te krijgen en schoot hem in de borst. De tijger vluchtte het bosch in. een bloedspoor achterlatend. Het volgen van dit spoor werd den jager bijna noodlottig. Met het geweer in den aanslag, het licht van de jachtlamp op den grond gericht werd het spoor gevolgd tot plotseling van opzij de tiiger uit de struiken sprong en beide klauwen in den linkerarm van den heer Stucker sloeg. Geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest verliezend liet deze zich met den tijger mede- vallen en bleef doodstil liggen. De tijger, eenigs- zins beduusd door deze „meevallende" prooi hield slechts den arm stevig omklemd en bleef een oozenbli1* zijn slachtoffer met open muil aan staren. Dit was het oogenblik van ingrijpen voor den tweeden jager den heer Patiwael, die vlak achter den heer Stucker liep. Deze schoot zijn Mauser leeg op den aanvallenden tijger, aldus het leven van den heer Stucker reddend. Men hoopt dat de heer Stucker, indien zich geen infectieverschijnselen voordoen, spoedig van zijn wonden genezen zal zijn. HAARLEM 28 Februari. Ondertrouwd 28 Februari: Th. H. Vink en A. Houweling. A. F. Kleton en P. de Vries. H. J. Landsbergen en M. C. T. Janssen. M. J. M. J. van Kimmenaede en M. J. van der Meer. W. Visser en C. P. Guax. A. van Merkenstein en H. D. van Die. H. Jansen en C. Ammerlaan. Gehuwd 28 Februari: J. C. W. H. de Vries en F. Arends. J. de Graaf en J. Bouman. M. Loerakker en L. Vree ken. A. H. Daane en G. van der Wiel. P. M. van Straaten en A. Augustin. A. J. Schonhage en J. A. Augustin. A. J. van der Blom en M. E. Wever. Bevallen: 26 Febr.: J. HendriksHertog, z. Febr.: P. van der Putte-Bergman, d. Overleeon' 26 Febr G. Schook, 91 j.. Jansstraat 27 Febr. G. Eikenhout-Schievink, 73 j., Hol- steijnstraat. T. Laan, 77 j., Holsteynstraat. Twee Duitscïie vliegtuigen in Frankrijk neergeschoten. PARIJS. 28 Februari (Havas). Tijdens de operaties in de lucht, die in de afgeloopen 48 uur buitengewoon levendig waren, zijn twee Duitsche vliegtuigen boven Fransch gebied neergeschoten, IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. (Versche visch). IJmuiden 28 Februari Tarbot 126—116 ct. per K.G. Tong 134—100 ct. per K.G. Heilbot 10684 ct per K.G. Griet f 39—f 16 per 50 K.G. Groote schol f 17—f 14 per 50 K.G. Middel schol f 20—f 15 per 50 K.G. Zetschol f 24—f 17 per 50 K.G. Kleinschol f 20—f 8.50 per 50 K.G. Bot f 13—f 8.50 per 50 K.G. Schar f 14—f 6 per 50 K.G. Poontjes f 12.50—f 7.50 per 50 K.G. Groote schelvisch f 22.50—f 17 per 50 K.G. Middel schelvisch f 22.50f 19 per 50 K.G. Kleinmïddel schelvisch f 21f 16.50 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 21—f 14 per 50 K.G. Groote gul f 12—f 9.20 per 50 K.G. Wijting f 13—f 9.70 per 50 K.G. Makreel f 13 per 50 K.G. Versche haring f 14f 11.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 42—f 19.50 per 125 K.G. Vleet f 2.80;f 1.40 per stuk. Leng f 3.30—f 0.60 per stuk. Koolvisch f 0.90f 0.20 per stuk. Rog f 14f 10.50 per koop. Besomming: Levende kabeljauw (groote): f 5—f 3 per stuk. Kleine (levend): f 2.10f 1.30 per stuk. Besomming trawlers: Manden: 495 Adelante IJM 19 f 4750 320 Knikker IJM 4 f 3590 645 Eveline IJM 115 f 5530 705 I S. Groen IJM 130 f 6230 825 Gerberdina Johanna IJM 38 f 6280 600 Maria van Hattem IJM 1 f 5580 Besomming kotter: E 329 f 1190. Besomming logger: KW 51 f 2570. Besomming Hollandsche kotters: IJM 210 f 1010. (JM 203 f 1460, HD 108 f 1180. Nagekomen besomming: Deensche kotter E 436 f 1910. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Dirkje RO 53, vangst: 45 manden schelvisch, 25 manden braadschelvisch, 5 manden radio, 65 man den gul, leng en kabeljauw, 150 manden koolvisch. 30 manden wijting, 20 manden haring, 5 manden tarbot, 20 manden stockabit. Totaal 365 manden, benevens 275 st stijve kabeljauw. GRIEP Verkoudheid en Keelpijn morden krachtig bestreden door het sterk antiseptische geneesmiddel. Zorg steeds een doos bij de hond te hebben. Vraag noar de ECHTE VAIDA n Hofondsche dooien. 6 50 cenr (Adv. Ingez. Med.) VELSEN Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. v. Weezenbeek—Thoolen d„ Duinvlietstraat 44, VeLsen-N., Th. C. v. d- Brink Harmsen z„ Platanenstraat 12, IJmuiden; M. ZwanenburgBorn z., Kalverstraat 52, IJmuiden A. de Groot—Maarschalk z„ Hyacintenstraat 7, Santpoort. P. C. PostMaarschalk z., Narcissen- straat 40 Santpoort. E. C. C. A. v. d. Lieuw van Glnkel z„ Terrasweg 75 Santpooi-t. M. M. Everink—van der Kolk d., Driehuizerkerkweg 128, Velsen. J. C. -Floris—Bol, Driehuizerkerkweg 63, Velsen. J. C. HariaarPrins 2 d„ Jac. van Heemskerkstraat 26 IJmuiden. A. Koudenburg— Heimig d., Sluiseiland 57 IJmuiden; E. Ooms- Groot d„ Tuindersstraat 122 IJmuiden. M. C. KuijperVlam d., Mahustraat 3 IJmuiden. M. Broek—Iskes d„ J. P, Coenstraat 23, IJmuiden G. Gouda—Blok z., Vleetstraat 14, IJmuiden. G. SnelVerkooijen z„ OosterduLnplein 64, IJmui den. Overleden: A. Westra 66 j., echtgen. van G. Gorter, Hoofdstraat la, Santpoort; T. Nieuw- boer 80 j., dewe. van H. v. d. Voorst, Schaepman- laan 2, Velsen: W. J. J. Hessels 8 j., z. v. H. J. Hèssels, van Dalenlaan 45, Santpoort; J. van Amersfoort 79 j„ wedr. van S. J. Kuiper, Stations weg 235, IJmuiden. ZANDVOORT Schrikbarend weinig belangstelling voor 't Roode Kruis. Met de zeer nuttige instelling van het Ned. Roode Kruis wilde het in Zandvoort aanvan kelijk niet vlotten. Zoodra de internationale toestand zich in ongunstigen zin wijzigde en de oorlogsdreiging naderbij kwam veranderde dit. Het aantal leden steeg bij den dag en de cursussen door het Roode Kruis gegeven werden druk bezocht. Het bestuur werkte hard om alles op rolletjes te laten loopen en dat gelukte ook werkelijk. Ernstige voorbereidingen werden getroffen voor een zeer belangrijke jaarvergadering, waarvan men, wat het bezoek betreft, hoog® verwachtingen koesterde: de agenda was be langrijk genoeg en de internationale toestand dwingt belangstelling af voor het mooie werk van het Roode Kruis. Het werd echter een volkomen desillusie. Naast het bestuur en tweetal familieleden van een der bestuursleden kwam er 1, zegge en schrijve één lid van de afdeeling Zandvoort van het Ned. Roode Kruis ter jaarvergadegring. Een dergelijke onverschilligheid, waar het 't werk van het Roode Kruis betreft, grenst in de gegeven omstandigheden aan het ongeloof lijke. Op geen enkele wijze is deze onverant woordelijke wijze goed te praten. Daar verschillende punten van de agenda om afhandeling vroegen besloot men de vergade ring niet te verdagen. De jaarverslagen werden met een woord van dank goedgekeurd. De verschillende voorstellen voor de alge- meene vergadering uitgeschreven door het hoofdbestuur werden met algemeene stemmen aangenomen. De periodiek aftredende bestuursleden: de heeren E. Brokmeier en C. Keur werden her kozen. KERK EN VREDE. Donderdag 14 Maart wordt door de afdeeling Zandvoort van Kerk en Vrede een getuigenis avond gehouden in de Ger. Kerk aan de Bre- derodestraat. De heer Hilbrandt Boschma van Hilversum zal spreken over: Kerk en Vrede. Ik ga er uit! Ik blijf er in! De afdeeling houdt op Donderdag 29 Fe bruari a.s. in Pension X aan de Groote Krocht haar jaarvergadering, waar de heer A. Elffers zal spreken over: Hedendaagsche bezwaren te gen Kerk en Vrede. HEEMSTEDE ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. Dinsdag 5 Maart des middags 2 uur zal er in het lokaal voor Christelijke belangen een ontspan ningsmiddag gegeven worden voor de werkloozen, welke middag georganiseerd wordt door het al gemeen comité tot ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen. Medewerking verleenen de Heemsteedsche tee kenaar Jan Wiegman met een geheel nieuw hu moristisch programma. Henry Nolles. bekend goochelaar en Marina van Goudzwaard, met haar sprekende pop Jones, werkloozen hebben vrijen toegang met 1 huisgenoot. DE STILLE OMGANG OP A.S. ZATERD'AG. In de regeling voor het vertrek naar Amster dam on Zaterdagavond ls eenige wijziging geko men. Voor hen die de reis te voet maken zal er om half 11 een Lof gecelebreerd worden in de kerk aan het Valkenburgerplein Om 2 uur des nachts is er dan een Lof in de kerk aan den Hee- renweg voor hen die de reis per tram naar Am sterdam maken. Dit jaar dus niet verzamelen aan de IJzeren brug maar om 2 uur ln de kerk aan den Heerenweg, vanwaar dan geloopen wordt naar de T^rnuollersstraat. EEN DIAMANTEN ZAKEN JUBILEUM. Vrijdag 1 Maart a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de kruidenierszaak der firma C. F. W. Schulz, Cloosterweg 5, door de moeder van den tegenwoordigen eigenaar, den heer P. Schulz, werd opgericnt. Daar de stichtster nog pas enkele weken ge leden is overleden, werd van een feestviering afgezien. OMSCHOLING VAN WERKLOOZEN. Maandag a.s. zal er aan het stempelbureaU gelegenheid zijn voor werkloozen, zich op te ge ven voor een cursus In betonwerk. Ook zij die zich reeds eerder voor dezen cursus opgaven, moeten zich nog eens aanmelden. Een der comitéleden van het Algemeen Comité tot Ontwikkeling en Ontspanning van Werk loozen zal op het stempelbureau zitting hebben om de namen te noteeren.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11