RINGERS f ir Herdenkingstentoonstelling IIMGEZOMEEM /TIKKEN Dr. MEYER zoekt ongem. gedeelte van woonhuis le Hypotheek Otcetttteec WOENSDAG 28 FEBRUARI 194Ö HAARLEM'S DAGBLAD KLEEDINGINZAMELING VOOR FINLAND. Zooals wij meldden is te Haarlem een damescomité opgericht voor hulp aan de noodlijdende Finsche oevolking. bestaande uit vertegen woordigsters van verschillende vereenigingen van en voor vrou- ven en meisjes. Dit comité heeft een oproeping gedaan en een inzameling ge organiseerd van kleeren en wollen goederen voor de Finsche burger bevolking. Deze kleeding kon aan verschillende adressen worden ge zonden, uiterlijk tot 24 Februari. De kleeding kon ook worden afge haald. indien men zijn adres tij'dig opgaf. Naar wij vernemen heeft de in zameling Dinsdag plaats gehad, waarbij door Padvindsters de be hulpzame hand werd gereikt. (Men zie de toto.) Over het resultaat is men zeer tevreden: een heele verhuiswagen vol werd opgehaald. Alles is denzeh den dag naar Rotterdam gezonden om daar eerst ontsmet te worden voor de verzending naar Finland. Chris Huidekoper. 1878—1939. In het Stedelijk Museum van Amsterdam hebben j de vrienden van Chris Huidekoper, die in Novem ber van het vorige jaar te Rabat in Fransch Ma rokko overleed, een tentoonstelling van zijn le- I venswerk ingericht, die tot 10 Maart a.s. geopend blijft en het werk van een kunstenaar doet kennen 1 die, tijdgenoot der Amsterdamsche Allebé-leerlin- gen van omstreeks 1900, in zijn aanvangsjaren discipel van Toorop en vooral van Jacobus van Looy, een ruimere bekendheid en waardeering verdient dan heji ten deel is gevallen. Men zag zijn werk zelden op exposities, hij zelf reisde veel, woonde langen tijd in Spanje, een korter periode I in Rome en Zuid-Beieren, dan weer eens een zes tal jaren in Amsterdam en hoewel de collega's zijn werk hoogelijk waardeerden is hij ten onzent I nimmer populair geweest. Hij zocht dat ook niet en vond het best als hij in den intiemen kring der collega's en vrienden het begrip voor zijn arbeid vond, waarbuiten ook de eenzelvigste artist het per slot niet geheel kan stellen, j Met de honderd en veertig werken die thans, geleend uit musea, collecties en vrienden-bezit zijn bijeengebracht, zal zijn levenswerk nu wel vrijwel overzien kunnen worden, al zal er nog het een en ander ontbreken, dat in het buitenland bleef. Huidekoper is een man van veelzijdige ontwik keling en begaafdheid geweest. Hij dacht, niet al leen in zijn materie (verf) zooals De Bock dat eens zoo aardig van Jaap Maris schreefhij dacht ook werkelijk en zijn denkvermogen was al even weinig alledaagsch als zijn schildertalent. Men zal op deze tentoonstelling wel in de eerste plaats getroffen worden door de groote zekerheid van doen, de groote kundigheid van het werk, Ireeds van den aanvang af. Hij is geen van schil- dershartstocht bezetene geweest, integendeel hij ,had die volkomen in zijn macht en men wordt telkens getroffen door de zelfbeheersching, waar- ,mee op bijna ieder schilderij kleurvlakken opge roerd zijn tot hun hoogst mogelijke intensiteit,.Het Jwoord aristocratisch drukt niet geheel uit, wat wij i bedoelen wanneer wij zeggen dat het op zijn werk wijze slaat. Per slot was ook Brettner aristocratisch ,in zijn schilderdrift. Bij Huidekoper denkt men meer aan die gereserveerde deftigheid die een iWitsen en vooral een Van Looy hadden. De stem jvan dezen laatste hoort men nog al eens in Huide- koper's werk. i Een nobel vakbeoefenaar is met hem heenge gaan en één. die prachtig geslaagde dingen heeft nagelaten. Het mooie-maken, het doen ontstaan van iets waardevols moet hem van meer belang geweest zijn dan die onbehcerschte driit waarmee ■andere geniaal begaafden soms onbewust zich zelf overtroeven. Daarom kon hij ook, als schrijver, een werk van langen adem aan, zooals zijn roman „Het Berouw van Alonso de Wijze", een opmerkelijk goed boek voor een eersteling, bewijst. Ook in de verzen die hij schreef, vindt men die zorg voor den perfecten vorm terug, die steeds in iedere kunst soort respect zal afdwingen. Alles bij elkaar ge komen komt de schilder Huidekoper op deze ten toonstelling voor ons te staan als een royaal be- 'giftigd talent met verscheiden kundigheden, als een man met naar binnen gekeerd denken, steeds op zijn qui-vive als zijn oog de hem verwante kunst ontdekte waarin eveneens een kalm be- heerschte schoonheidsgenieting te vermoeden viel. Er is in zulk werk nooit het plotselinge, het over weldigende van die kunstuitingen waaraan men zich, in heftige emotie, direct gevangen geeft. Maar het boeit wel duurzaam, zooals een prachtig stukje bewerkt ivoor, een Japansch aardewerkje uit Kioto, of een spikkelgoud glanzend lakwerkje den liefhebber uren lang boeien kan. De bezoeker lette in het eerste zaaltje eens op de [Werken uit Volendam die daar hangen. Een prach- tie studietje is dat jongensfiguurtje in roode trui bij [den haven (27) oppervlakkig kijkend zou men het voorbijloopen en het misschien een paletaanveegsel [Schelden. Doch hoe fijnzinnig is dat aanveegsel dan gearrangeerd; ondanks de schetsmatigheid keert men telkens weer naar dat kleine stukje oprechte schil derkunst terug. Te vergeten is zeker hier niet de „Stille dag te Volendam" een werkje dat in klaar heid en kleurigheid het bijna wint van een typischen iTholen. In dit zaaltje is een „Gezicht op Sloten" (in Friesland) voor H.'s ontwikkeling wel interessant. Italiaansche kleur herleeft in dit wel specifiek Frie- sche dorpsgezicht. Doch men moet in een fragment, als dat stuk van den graswal, links beneden, eens de kleurdiepte, de kleurdoorvoedheid opmerken, die 'vooral in H.'s werk optreden. In de tweede zaal boeide mij een Spaansehe Volks- Izanger (14) om de zeer mooie schildering van de plaid of jas, donkerbruin met zwart varieerend die om den slungeligen kerel hangt. In dezelfde zaal ook „Het bezoek van den Danser" te onthouden. Ook zijn 'hier de landschappen uit Oberbayern te vinden, die, hoe wonderlijk mooi van techniek ook, ons toch even vreemd blijven als de zeker niet mindere Hans Tho- ma's waaraan ze herinneren. Een „Herinnering aan Rome" (50) heeft de ijle kleurstemming van den vroegen Corot zooals we er één op de laatste Fran sch e tentoonstelling zagen. Sterk lichtend boeit het kleine gezicht op Alcala (83) en dan hebben wij |nog niets gezegd van de Spaansehe landschappen, interieurs, binnenplaatsen enz. noch van de in Ma- jrokko ontstane werken die in '37 en '38 verschenen en waarvan er in het vorige jaar een aantal bij den kunsthandelaar Vecht te zien waren. Een gedétailleerd verslag over deze interessante [tentoonstelling is, na het voorafgaande, overbodig. Wie belangstelt in de vaderlandsche kunst van onzen éigen tijd. zal een figuur als Huidecoper mede willen kennen. De gelegenheid ertoe is nu geopend en zal izich niet gemakkelijk nogmaals voordoen, daar, op een enkele uitzondering na, alles naar zijn bezitters i terugkeert. j. H. de bois. Kazernement in IJmiiiden. Aanbesteding in Haarlem. Hedenmorgen werd in de Dr. Huetschool aan •het Prinsen Bolwerk te Haarlem in het openbaar aanbesteed het bouwen van een kazernement te IJmuiden (het 1ste gedeelte: het maken van werken in gewapend cement-beton). Er werd ingeschreven als volgt: Tolkert Bouw Mij. R'dam f 202.459, Amersf. Beton Mij, f 195.100, P. Ebbinge Enschedé f 191.689, G. de Graaff, Halfweg f 191.100. P. Smit Alkmaar f 185.000, G. Kuypers, Hoogwoud f 184.700. Holl. Beton Mij. Den Haag f 178.000. Pelikaan. Gorin- chem f 176.000, Hillen en Rosen en Betonbouw „Trio" Amsterdam f 174.980. Ned. Aann. Mij. v.h. F. Boersma Den Haag 174.000. „De Kondor'", Am sterdam f 172.400. N. Vermeulen. Haarlem f 171.500 A'damsche Ballast Mij. f 170.700. H. J G. Han- nink. Enschedé f 169.472, J. Miel en F. Schreuder Almelo f 166.200, Gebrs v. d. Putten Heemstede f 168.000. E. H. L. A. Roelofs Deventer f 164.800. H. J. Lammers L. Kok Enschedé f 162.500. v.h. v. Waning f Co.. Rotterdam f 158.500, ,De Bato" Den Haag f 158.200. G. J. Evers Bloemen- daal f 156 574. H. P. Voormolen R'dam f 156.000, E. Blok R'dam f 155.500. H. te Linteloon Enschedé f 154.000, W. H. Kelderman, Enschedé f 153.300 Goudsche Aannemingsmij.. Gouda f 153.000, C. F. Sluijmer. Enschedé f 153.000. Gebr. Struijcken Utrecht f 149.400, H. Schipper, Wierden f 148.080. Roelofs, Rijssen f 148.000. Siemerink en Reehuïs. Wierden f 147.700, Wormerveersche Aannemings Mij. Wormerveer f 145.546. Menno Fcfckes, Arnhem f 143.400. „Panagro" Warmond f 139.214. Harm Fokkens, Naarden f 137.600. OPMERKINGEN VAN LEZERS. De Bloemendaalsche Bussen-misère. Een lezer, die in de Kleverlaan woont, be klaagt er zich over, dat de directie van de N.Z.H.T.M. geen rekening houdt met bezoekers van concerten of schouwburgavonden en op dergelijke avonden geen extra-bussen inlascht. Inzender zelf had naar het H.O.V.-concert met Carl Flesch willen gaan. In den regen heeft hij eerst eenigen tijd gewacht tot tenslotte bus A kwam.en doorreed. Vervolgens is hij met zijn gezelschap naar het wachthuis bij den spoorweg overgang aan de Kleverlaan gegaan en heeft daar ween- eenigen tijd gewacht. Het aantal wachtenden was intusschen tot tien aangegroeid en de volgende bus kon toen vier passagiers meenemen. De inzender heeft zijn plan om naar het concert te gaan toen maar opgegeven. Zou het niet mogelijk zijn, dat bij speciale concerten of tooneelvoorstellingen tusschen 7.30 en 8 uur eenige extra bussen op de Bloemendaalsche route worden ingelasoht?, zoo vraagt de inzen der tenslotte. Nederland bouwt vliegtuigmotoren. Fokkervliegtuig met het eerste voltooide exemplaar de lucht in. AMSTERDAM, 28 Februari. Vanmorgen om streeks kwart over elf startte van het zweefvlieg- terrein aan den overkant van het IJ een militair lesvliegtuig, een juist door de fabriek afgeleverd Fokker S. 9-toestel. dat van hier door den invlie- ger der Fokker-fabrieken. Sonderman, naar Schiphol werd gevlogen. Dit gebeurt in den laatsten tijd vaker en op zichzelf zou het „overvliegen" van een nieuwe machine van Amsterdam-Noord naar Schiphol seen aanleiding zijn voor de aanwezigheid van een zoo groot aantal belangstellenden, als niet de start van deze S. 9 vanmorgen als een historisch oogenblik voor de Nederlandsche. luchtvaart be schouwd zou kunnen worden. Voor de eerste maal verhief zich n.l. een mo dem Nederlandsch vliegtuig in de lucht, aange dreven door een in Nederland gebouwden vlieg tuigmotor. een door de Kromhout motoren- fabrieken te Amsterdam in licentie gebouwde serie Siddeley Armstrong-motoren, waarvan dit de eerste was. die in een vliegtuig werd gemon teerd. De motoren, die ten deele reeds zijn voltooid, zijn bestemd voor een serie door Soesterberg be stelde lesvliegbuigen van het type Fokker S. 9. een tweepersoons schoolvliegtuig. In totaal had de motor bijna 80 uur onder ver schillende omstandigheden proefgedraaid, voordat hij in het vliegtuig werd gemonteerd. Piloot Sonderman liet op het kleine vliegveld den motor opnieuw geruimen tijd loopen alvorens hij startte. Toen was hij echter ook na een aan loop van nog geen 40 meter de lucht in. waarna •hij de machine snel optrok en in de richting van Schiphol verdween. Begrijpelijkerwijze waren op het vliegveld een aantal belangstellende c'hefs van de Fokker fabrieken en ook de heeren Goedkoop en eenige andere belangstellenden van de Kromhout mo- torentfalbrieken aanwezig. Arrestaties in Joego-Slavië. Gearresteerden worden agenten van de Gestapo genoemd. LJOEBLIANA 28 Februari. Na de ontdekking van een filiaal van de Gestapo in Slovenië zijn arrestaties verricht. O.a. wordt de arrestatie ge meld van twee chefs van den Duitschen Kulturbund in Slevenië, de ingenieurs Penyef en Legl. De voorzitter van den „Kulturbund" te Ljoebliana. die door de Joego-Slavische autoriteiten wordt beschouwd als leider van de cel der Gestapo in de stad, is eveneens gearresteerd. In totaal zijn 15 arrestaties verricht. Men zegt dat de nationaal socialistische organi satie tot voornaamste taak had. toezicht op de gangen der Duitschers in Joego-Slavië te houden. Vernomen wordt, dat de chef der Gestapo in Joego-Slavië, Salzer, reeds te Belgrado tegen deze arrestaties zou hebben geprotesteerd. EngelancFs handelsverdragen met de neutralen. De Britsche minister van economische oorlog voering, Cross, heeft in het Engelsche Lagerhuis ten aanzien van de handelsverdragen met de neutralen verklaard dat het doel in de eerste plaats was voldoende waarborgen te verkrijgen dat de overzeesche invoeren, en inzonderheid de invoeren van levensmiddelen en grondstoffen, uitsluitend gebruikt worden voor de binnenland- sehe behoeften en niet naar Duitschland zullen worden doorgevoerd. Wat betreft de goederen, die deze neutralen zelf produceeren, zeide Cross dat de landen ge woonlijk als eisch stellen dat de goederen, die van zuiver binnenlandsohen oorsprong zijn, naar beide belligerenten uitgevoerd mogen worden in dezelfde mate als in vredestijd. Men dient te bedenken dat het handhaven van een dergelijken uitvoer een levensbelang is voor de neutralen en in vele gevallen profiteeren wij zelf van dezen uitvoer in minstens dezelfde, zoo niet in groo- tere mate, dan Duitschland. Zelfs wat deze goe deren klasse betreft, streven wij ernaar, de uit voeren naar Duitschland zooveel mogelijk te ver minderen. Over het algemeen, aldus Cross, hebben de oorlogshandelsverdragen ten doel, waarborgen te verkrijgen tegen heruitvoer van contrabande naar Duitschland, om aldus het optreden van deze contrabande-controle te vergemakkelijken en tegelijkertijd de betrokken neutralen in staat te stellen hun eigen binnenlandsch economische leven in stand te houden. Ik moet er echter op wijzen dat niets, in deze oorlogshandelsver dragen ons belet ten aanzien van eventueele zendingen, waarvan wij'de bewijzen hebben dat zij voor den vijand bestemd zijn, onze rechten ais oorlogvoerende volledig uit te oefenen. Joden worden uit de Italiaansche journalistiek geweerd. Strenge rassenmaatregelen voor andere beroepen. ROME, 28 Febr. (D.N.B.) Met ingang van 1 Maart zal de Italiaansche rassenwetgeving op de verschillende beroepen worden toegepast. Zoo is bepaald dat van dien datum af geen Italiaan van Joodsche afstamming meer het beroep van re dacteur mag uitoefenen. Voor de andere beroepen als dokter, apotheker, advocaat e.d. worden zeer strenge voorschriften van kracht. Scliotsclie trawlers door vliegtuigen aangevallen. Een der schepen vuurde terug. LONDEN, 28 Februari (Reuter). Vier visch- trawlers uit Aberdeen zijn gisteren op de Noord zee aangevallen door Duitsche vliegtuigen, die bommen lieten vallen en machinegeweervuur openden. Een der vaartuigen beantwoordde den aanval met zijn kanon, waarop de vliegtuigen zich verwijderden. Uit den staart van een dei- toestellen steeg rook op, het verloor bovendien hoogte. Een opvarende van den trawler, die het v&ur had beantwoord, werd gewond. Drie trawlers zijn een Schotsche haven binnenge- loopen, de vierde heeft zijn reis voortgezet. Duitschland en Italië als concurrenten. Beider belangstelling gaat. uit naar de Roemeensche olie. BOEKAREST 28 Februari. In commercieele kringen voorspelt men dat er tusschen Italië en Duitschland een vinnigen concurrentiestrijd ge voerd zal Worden om zich van Roemeensche grond stoffen en andere producten te verzekeren. Naar luidt hebben de Italianen tijdens de ontmoeting van Dinsdag tusschen de commercieele delegaties van Italië en Roemenië, aan Roemenië verzocht den prijs van de olie, welke naar Italië geëxporteerd wordt, te reduceeren, waarbij verklaard werd dat Itali gemakkelijk de olie bij de Perzische Golf kan bereiken, welke zij veel goedkooper kan koopen. De Italiaansche gedelegeerden zouden ook om een grooter percentage van de Roemeensche maisoogst verzocht hebben dan verleden jaar. De leider van de Italiaansche missie, d' Agostino, verklaarde te genover de pers dat Italië en Roemenië elkander op commercieel gebied noodig hebben, daar Italië een hoog geïndustrialiseerd land is, waarvan Roe menië de fabrikaten noodig heeft, terwijl Italië de Roemeensche grondstoffen noodig heeft. Naar ver luidt is men in Duitsche kringen gebelgd over deze verklaring, die als een uitdaging van de Duitsche suprematie bij de handelsbetrekkingen met Roe menië beschouwd wordt. (United Press). V007 den tntioud dezer rubriek stelt de Redactie nch niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken geplaatst oj niet ge plaatst wordt de kopij den inzender niet terug- ge>n De Zwitsersclie Vrouwen. Hoe zij de gemobilisecrden helpen. Een onzer was als Hollandsche in Zwitserland woonachtig en keerde kortelings met haar ge zin in het vaderland terug. Van gedachten en indrukken wisselend over den heerschender. geest, trof ons een groot verschil tusschen beide kleine neutrale, democratische landen. Het lijkt ons de moeite waard, nu de indrukken nog scherp zijn, deze weer te geven. Met het vertrek der dienstplichtige mannen naar hun mobilisatie-post, beseften de vrouwen in Zwitserland, dat ook op haar een mobilisatie- taak rustte dat haar houding van haast even groot belang was zij het indirect voor de paraatheid van het land. Er was geen tijd voor veel praten, want. de practische taak wachtte. Alle persoonlijke belangen traden op den ach tergrond. De Overheid nam de leiding en het initiatief. De bevolking volgde niet slechts gewillig, maar geestdriftig nam, waar mogelijk, het initia tief over. De geest, die van hen verwacht werd, was begrepen en overgenomen. Hoe uitte die zich? Laten wij met de kleinsten beginnen. Op de scholen kregen de meisjes gedurende het hand werkuur opdracht, een paar soldaten-kousen te breien. De wol werd op school beschikbaar ge steld. maar kon vrijwillig vergoed worden. Met toewijding togen de kinderen aan hun taak. Van dat moment, af zag men geen meiske meer zonder breikous. Lachend, babbelend en breiend stonden ze in het vrije kwartiertje bij elkaar. Binnen een week hadden de meesten het eerste paar sokken klaar en vroegen wol voor het vol gende paar. Zij vormden clubjes, om gedurende de vrije middagen ook andere kleedingstukken voor de soldaten te breien. Wat klaar was. werd op school ingeleverd en het meisje mocht er een brief bij schrijven. Van een centraal punt uit werd alles weggestuurd. Kleedingstuk en briefje bereikten een of anderen „Schutzmann". Spontaan en vol dankbaarheid schreef deze zijn kleine geefster terugen het contact was gesloten. Bij ieder van die kinderen is hierdoor het bewustzijn wakker geroepen, een levend, medewerkend lid te zijn van de groote volks gemeenschap. De vrouwen waren reeds eenigen tijd vóór de mobilisatie van Overheidswege opgeroepen, om zich voor een, haar passende functie op te geven. De opleiding voor de z.g. passieve luchtbescher ming was voor iéder verplicht, de veel meer tijd- roovende actieve luchtbeschermings-dienst bleef vrijwillig. De vrouwelijke leden van dezen dienst werden bij de mobilisatie, gelijk met haar man nelijke collega's, beëedigd. Reeds in September waren zij geheel opgeleid. Weer anderen kwa men bij het Roode Kruis in functie. Huismoeders, of zij wier groote persoonlijke taak niet toeliet, zich bij bovengenoemde actieve diensten te ver binden, voegden zich bij den Vrijwilligen Hulp dienst. Deze functionneert over het gehééle land en wordt van Overheidswege geleid. De dienst bestaat uit: le. Hulp aan gepiobiliseerden (o.a. wasschen en repareeren van ondergoed, inrichten en ver zorgen vanmilitaire tehuizen enz. enz.). 2e. Hulp' in allerlei vorm aan gezinnen van gemobiliseerden. 3e. Hét vrijwillig vervangen van gemobili seerden in hun (burger) werkkring. Dit houdt dus in, dat bij demobilisatie de plaats weer ver laten wordt en ter beschikking staat. Nu komt de vraag boven: werkt al deze van hooger hand georganiseerde hulp niet remmend en neut ral iseerend op den spontanen geest van bereidwilligheid? Daar dit zeer oordeelkundig geschiedt kunnen w\j hierop volmondig ..neen, integendeel" antwoorden. Ieder ziet. dat haar hulp op doeltreffende wijze ingeschakeld wordt in de groote gemeenschappelijke actie en zoo doende het aandeel, hoe klein ook. tot zijn recht komt. Hei is „populair" geworden om te helpen. Wie niet ertoe verplicht is. doet het hare vrij willig, aangespoord door het algemeene voor beeld. Dit geldt niet slechts voor de vrouwen en meisjes, maar ook voor de niet gemobiliseerde mannen, b.v. voor alle werkloozen! Het steunt het moreel der militairen te besef fen. dat zij niet. alleen en vergeten op hun kouden wachtpost staan maar dat ieder burger, groot en klein, achter hen staat. Op deze wijze werkt in Zwitserland de mobi lisatie niet deprimeerend en demoraliseerend. Er is een actieve geest van saamhoorigheid ont staan, die zich op alle gebied uit. Wij twijfelen er niet aan, of de bereidwilligheid en vaderlandsliefde van de Nederlandsche vrouwen en burgers, doet niet onder voor die der Zwitsers. Maar is die aanwezige kiem hier tot bloei gebracht? E. v. R. M. v. L. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, mijn geliefde Echtgenoot jan dólleman, Directeur van Cultuurmaatschappijen, in den leeftijd van bijna 66 Jaar. H. H. M. DÓLLEMAN—FOCK. Vogelenzang, 26 Februari 1940. „Woestüuin". Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Geen bloemen. Geen toespraken. Het tijdstip der teraardebestelling is nader vastgesteld op Donderdag 29 Februari a.s.. des namiddags twee uur, op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed op Woestduin te Vogelenzang, tot onze diepe droefheid onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder jan dólleman, Directeur van Cultuurmaatschappijen, in den leeftijd van bijna 66 jaar. A. C. DÓLLEMAN W. A. dólleman. p. e. dolleman- VAN EIBERGEN SANTHAGENS. M. J. C. VAN COEHOORN VAN SMINIA— DÓLLEMAN. H. W. M. VAN COEHOORN VAN SMINIA. L. H. RÓELL—DÓLLEMAN. H. H. RÖELL. Vogelenzang: E. E. C. QUARLES VAN UFFORD DÓLLEMAN. P. N. QUARLES VAN UFFORD. 26 Februari 194U. Geen bezoek. Volstrekt eenige kennisgeving. Heemstede: Santpoort: Brummen: Eefde: Eenige en algemeene kennisgeving. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, on dervonden bij het overlijden van ons lief Dochtertje ANNIE A. KEIJER Gen. Cronjéstr. 27 Haarlem Waarschuwing Sneeuw met pekel werkt ver woestend. Het dringt overal in, doet staal en ijzer roesten. Een gevaar dus voor uw fiets. Het verteert het vet in de lagers, doet de kogels roesten. Voorkom vroegtijdig verslijten van uw fiets en iaat haar door ons in- en uitwendig schoonmaken, 't Is uw belang! Rijwielmag. 't Centrum Barrevoetestr. 6-6a, Tel. 10099 le klas rep.-inrlchting. JAC. BONSEL, diploma V. V. A. (Aangesloten bij Midza) Voor stoornissen van hart en bloedsomloop geregeld te consulteeren NA .AFSPRAAK Koninginneweg 44. A'dam, Tel. 26058 Kersen eitje Evenals de beroemde Ringers Kersenbonbons bet hoogst bereikbare in fijnen smaak en kwali teit; per ons 47 cent. Gesorteerde, gevulde eitjes van 26 tot 47 ets per ons. Spaart Ringers plaatjes „Flitsende Vinnen" Let op den naam ENGELSCH Opl. voor de practijk-examen: aangeb. door ervaren Gedip: Handelscorrespondent. Cond f 6 p. mnd. Br. no. 3098 bur van dit blad Dr. Otto Klipp's T alenschool ONDERWIJS in DUITSCH FRANSCH ENGELSCH NEDERLANDSCH STENOGRAFIE Opl. voor alle Praktijk examens en „Akte L.O." Vraagt GRATIS prospectus.' Kleverparkweg 142, Haarlem TELEFOON 13269 Mede-leerl. gevr. v. te vormen club plastiek en rhythmiek o. 1. v. bek. bekw. lee- rares. Cursusgeld f 7.50. Juno- plantsoen 3. Dames Wolverkoop En gr.handel vraagt DAMES m. rel. in betere kr. v. verkoop v. mod. Breiwol, Smyrnawol, enz., dir. a. part. Ruime prov. Br. Wolcentrale Soest. KAPSTER gevr. te Heemstede, goed kunn. onduleeren en watergolven. Br. met opg. van loon no. 3274 bur. van dit blad Gevraagd: DAGMEISJE van 8—8 uur of van 8—5 uur. Eenvoudig kunnende koken en met alle voorkomende huiselij ke werkzaamheden bekend. Zich melden 's avonds tusschen 8 en 9 uur Slingerweg 3, Bentveld. Flinke Naaisters Aank. en Leerling Naaisters gevraagd. Zich aan te melden voor 3 uur bij Haverschmidt Klaje, Brouwersvaart 76, Haarl. Flink DAGMFÏSJE gevr. van 8 tot 5 uur, niet ben. 18 jaar, in gez. v. 3 pers. te H'stede. Loon 6 p. w. Br. no. 3272 bur. van dit blad Flinke werkster gevr. voor Maandags. Donder dags en Zaterdags van 9—2 u. Aanm. n.m. Bissch. Callierstr. 1 Haarlem. MEISJE gevr. v. hulsh. pl.m. 8.45-pl.m. 4 uur. 3 dagen of meer. Mevr. Noppe, Klapheklaan 1, Aerdenh. FLINK MEISJE gevraagd, pl.m. 18 jaar, v. 8.30 u. tot 5 u. Goede behandeling. Voorstellen na 7 uur 's av, mevr. BAKKER. Joh. Bosboomlaan 11 Heemstede Modern gemeubileerd Heerenhuis te huur Bevr. 6 kam. en compl. badk., centr. verw., wascht., k. en w., groote tuin enz. Fraai gelegen direct bij station. Huurpr. f 125 p. mnd. Inl. Makelaar P. H. BORGHOUTS Kenaustr. 5b tel. 17130. Huis met garage te huur in Haarlem-Z„ bev. 3 kam., badk., zolder, groote tuin enz., direct te aanv. f 50.— per maand. Inl. Makelaar P. H. Borghouts, Kenaustraat 5 b, Tel. 17130 Dame, m.l., of kleine woning, omgeving Haarlem, begin April ev. Mei. Br. no. 3269 bur. van dit blad Elk gewenscht bedrag onder billijke voorwaarden. Firma Heerkens Thijssen en Burdorf Wilsonsplcin 15. Tclef. 17166 op het krachfigste reclame-middel: Caucautencedame+ J. VAN KAMPEN - HAARLEM. HANDEL in LOMPEN METALEN KOPEIl ATELIER-SNIPPERS en alle soorten POETSLAPPEN BURGWAL 20 HAARLEM BURGWAL 20 TELEF. 10782 PRIJSNOTEERING STADSLOMPEN,-origineel 14 WITTE WATTENDEKENS 8 KLEURBONTDEKENS A TAPIJT 5 COURANTEN en BOEKEN 2 MACHINE GEGOTEN IJZER 5'00 2e GEGOTEN IJZER 4 25 GEBRAND en POTTERIE IJZER 3;oo ZWAAR IJZER (kort tot 140 c.M.) 3^0 ZWAAR ROOD KOPER en DRAAD (onvertind) '45 LICHT ROOD KOPER 40. BRONS KOPER 40 ZWAAR GEEL KOPER 25 LICHT GEEL KOPER 20 OUD ZINK 10_ LOOD 19 ACCU LOOD (droog) 13' NIEUW LAKEN 45 FIETS BINNENBANDEN 12_ FIETS BUITENBANDEN 3.— AUTO ACCU'S per stuk 1 70 SHT Prijzen per 100 K G. geldende ook bij kleine hoeveelheden. HET HUIS MET DEN BLAUWEN GEVEL.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3