Hiel JOimt en jan OCie&ol. AAMBEIEN RADIO Verdrijf die Beklemming ér Gebruik Qunligkt Zeep MA IET m EI KICKEN WOENSDAG 28 FEBRUARI 19ÏÖ HAARLEM'S DAGBLAD Jaarvergadering Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. Mevr. J. C. VisserBrutel de la Rivière als presidente herkozen. Dinsdagmiddag hield de afdeeling Haarlem der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen haar jaarvergadering in gebouw „Zang en Vriendschap". De presidente mevr. J. L. VisserBrutel de la Rivière sprak een hartelijk welkomstwoord in het bijzonder tot de eere-presidente mevr. J. E. bar.sse de Vos van Steenwij kvan Royen en het eere-lid mevr. C. J. Cohen Tervaert^-Koch. Ver der memoreerde spr. de aangename samenwer king. die er steeds tusschen de bestuursleden heeft bestaan terwijl ze de secretaresse en de penning- meesteresse bedankte voor het vele werk dat ze in het belang der vereeniging hebben verricht. Ook de leden van de excursiecommissie en het Kerstcomité werden door de presidente bedankt voor het werk dat ze in het afgeloopen vereeni- gingsjaar hebben gedaan. Uit het jaarverslag van de secretaresse mevr. M. H. de Bruin van Scher- penburg bleek, dat er een opgewekt verenigings leven was geweest. Het aantal leden op 1 Januari 1940 bedroeg 2811. De penningmeesteresse mevr. C. M. Vermeulen van Egmond bracht vervolgens het financieele verslag uit. Van het batig saldo van f 1141.50 zul len de volgende bedragen worden uitgekeerd f 500 voor het Kerstfondscomité. f f00 voor de HO.V.. de Haarlemsöhe Vacantiekolonie Kijk duin en de Lichthoeve krijgen ieder een subsidie van f 25, de Commissie voor Huishoudelijke Voor lichting in Haarlem if 50 en in Heemstede f 10. terwijl verder nog f 15 subsidie aan Thijsse's Hof wordt verleend. De penningmeesteresse werd décharge ver leend, terwijl tot leden van de kascommissie werden benoemd de dames Stemmler-Tjaden en v. d. Goot-Maurits. De begrooting werd zonder stemming goed gekeurd. Bij acclamatie werden de bestuursleden de dames A. C. Hartsuyker-Müller. M. R. Robbers- Ten Oever en J. L. Visser-Brutel de la Rivière bij acclamatie herkozen. Mevr. Dyserinck-Gilse van der* Pais sprak eenige zeer waardeerende woorden tot de her kozen presidente, die in de afgeloopen drie jaar getoond heeft, dat zij volkomen voor haar taak is berekend. De presidente bedankte hiervoor en bedankte vervolgens het afgetreden bestuurslid mevr. E. J. E. Margadant. die zich niet herkies baar had gesteld voor het werk dat ze in den loop der jaren heeft verricht. Als blijk van waar deering bood de presidente mevr. Margadant een fraai tafelkleed aan. Mevr. Margadant zeide. dat het voor haar een groote vreugde was ge weest in het bestuur zitting te hebben gehad. Ais afgevaardigde naar de algemeene vergade ring werd gekozen mevr. J. L. Visser-Brutel de la Rivière en als plaatsvervangend afgevaardig de mevr. A. C. Hartsuyker-Müller. De vergadering was verder gewijd aan de be spreking der agenda van de algemeene verga dering. topen^odxpk'lllli »nw«..di»« tij uitwend leuk en pijn. Oulxenden •»n Fottei- Zalf. foete (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haar lem werden de volgende faillissementen uitge sproken op Dinsdag 27 Februari 1940: Tli. C. Dobbe, gemeentewerkman, wonende te Vogelenzang, gem. Bloemendaal, Zilkerweg no. 1. Curator: Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. W. Hooyschuur, molenaar, wonende te Zaan dijk. Hazepad 81. Curator; Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. Rechter-commissaris in beide faillissementen Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haar lem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: Arend Tibbe, schilder, wonende te Heemste de. Landzichtlaan 26, Curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. H. Heinsbergen, schilder, wonende te Haar lem. Meeuwenstraat 31, Curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- lijst zijn geëindigd de faillissementen van: A. Wagenaar. firmant der Handelsvennoot schap onder de firma Houwertjes Wagenaar. gevestigd te Koog aan de Zaan, wonende te Zaandam. Curator: Mr. J. Deenik te Haarlem. G. Houwertjes, firmant der Handelsvennoot schap onder de firma Houwertjes Wagenaar, gevestigd te Koog aan de Zaan. wonende te Koog aan de Zaan. Curator: Mr. J. Deenik te Haarlem. Wijbrand Roos Pzn., wonende te Zaandijk. Curator: Mr. W. N. Felhoen Kraal te Wormer- veer. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 29 FEBRUARI. Progr. I: Hilversum II. Progr. II: Jaarsveld en Hilversum I. Progr. Hl: 8.00 Keulen, 8.20 Pauze of diver sen, 9.30 Keulen. 9.50 Deutechlandsender. 10.10 Pauze of diversen. 11.20 Ned. Brussel, 1.20 Ned Brussel, 1.20 Pauze. 1.35 Keulen, 2.20 Danmarks Radio, 2 45 Keulen, 3.20 Deutechlandsender4.20 Pauze, 4 30 Deutschlandsender,5.20 FY. Brussel, 6.20 Ned. Brussel, 7.20 Fr. Brussel. 8.20 Beromun ster. 9.30 Boedapest, 10.20 Pauze. 10.30 Deutsch- landsender, 11.20 Pauze. 11.30 Deutschlandsen- der. Progr. IV: 8.00 Ned. Brussel, 8.20 Engeland, 10.20 Pauze. 10.25 West Regional, 11.20 Engeland, 12.20 Fr. Brussel, 1.20 West Regional, 2.20 Enge land. 3.35 Danmarks Radio, 3.50 Engeland, 4.20 Ned. Brussel, 5.05 Pauze, 5.10 Danmarks Radio, 5.35 Pauze of diversen, 5.50 West Regional. 6.20 Beromimster, 7.00 London Regional. 7.30 Dan marks Radio, 9.20 Ned. Brussel, 10.20 Pauze. 10.25 Parijs P.P. 10.50 Pauze, 10.55 Engeland, 11.20 Rome. Progr. V: 8.00—5.00 Diversen. 5.005.09 Scheveningen. Ber. Dep. v. Justitie 5.09—7.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: „Away In Hawaii" 1. Away in Hawaii. Roy Fox; 2. I like you. Sol Hoopii's Haw ork.; 3. Tomi Tomi, Kanui en Lula; 4. Way down on Honolulu Bay. Lenn Filles' Haw.' ork.: 5. Hawaiian Moon. Quennie en David Kaili; 6. Drifting and Dreaming. Sol Hoopii's Haw. ork.; 7. Hawaiian Reverie. Gino Bordin; 8. My Isle of golden dreams. Paradise Island Trio: 9. Song of the Island. Eddy Dunstedter: 10. Oh Rosalita, Linn Millford; 11. Hawaiian stor of love. Haw. Beeoh Songsters; 12. Rose dreams. George Elliott; 13. Sweet Hawaiian dream girl. Haw.Marimba Players; 14 Sweet Honolulu, LP.A Band; 15. Maun a Loa. Kanui en Lula; 16 White flowers of the Islands. Troise and his Man do- liers: 17. Southern Moon. Linn Millford; 18 Underneath the blue Hawaiian skies. Haw. Ma rimba Players; 19. Farewell to Thee, Haw. Beech Songsters. 8.00—12.00 Diversen. Ieder, die met n verwaarloosde hoest is blijven doorloopen kent dat gevoel van beklemming op de borst, die U hel ademhalen be moeilijkt. Val die beklemming met succes aan door middel van Abdijsiroop. Ze maakt de slijm op Uw borst los, zuivert Uw lucht wegen zoodat het beklemmende, pijnlijke gevoel bij het adem halen geheel verdwijnt. Laat Akker s Abdijsiroop, de bijzon dere kruiden-siroop, versterkt met „codeïne" dat ook voor U doen tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flacon 90 ct„ 1.50. i 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) SAMENWERKING TUSSCHEN DE NED. VEREE NIGING VOOR LUCHTBESCHERMING EN DE PADVINDERS. Nauwe samenwerking tusschen de Nederland sche Vereeniging voor Luchtbescherming en de padvindersorganisatie in Nederland heeft geleid tot een doelmatigen opzet van de opleiding der padvinders door hun insigne „Luchtbescherming" De eischen voor dit insigne gesteld, hebben vooral betrekking op de zelfbescherming, dus op hetgeen men binnenshuis kan en moet doen voor eigen veiligheid. De instelling van dit insigne en de opleiding der padvinders vormt een uitstekend middel om van lieverlede ook de gezinnen op de hoogte te brengen van het meest noodige, dat de burgerbevolking voor eigen veiligheid tegen ge vaar uit de lucht zelf zal moeten doen. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming heeft in samenwerking met den Na- tionalen Padvindersraad voor het geheele land de opleiding van de padvinders-instructeurs ge organiseerd. Nadat deze padvinders-instructeurs die uit het leiderskorps worden gerecruteerd op hun deskundigheid zijn getoetst, ontvangen zij van hun Hoofdkwartier een certificaat, geteekend door den betrokken Hoofdcommissaris en den Directeur-Secretaris van de Ned. Vereeniging voor de Luchtbescherming. De opleiding van de padvinders wordt nu door deze padvindersinstructeurs krachtig ter hand ge nomen en de jongens worden getoetst door de Beoordeelaars, die eveneens in samenwerking met de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming door het Hoofdkwartier worden aangewezen. In bijna alle Districten der padvindersbeweging zijn thans reeds cursussen gehouden, welke door eenige honderden leiders en voortrekkers zijn ge volgd. LEZING OVER BLOEDTRANSFUSIE. Vrijdag 1 Maart a.s. zal dr. J. Spaander, as sistent van prof. Borst te Amsterdam voor den Plaatselijken Raad Haarlem van den Na tonalen Vrouwenraad, des namiddags te 4 uur in restaurant Lido, Plein. Haarlem, een voor dracht houden over een thans zeer actueel on derwerp: bloedtransfusie. Deze methode om iemand, die door een of andere oorzaak veel bloed heeft verloren door toevoer van versch bloed in het leven te hou den, werd reeds lang toegepast, maar de resul taten waren onbevredigend, omdat de weten schappelijke grondslag ontbrak, welke de voor waarden bepaalt, waaronder deze behandeling zonder gevaar en met succes kar- worden toe gepast. Het bestuur der afdeeling zal gaarne belang stellenden toegang tot deze bijeenkomst verlee- nen en het hoopt tevens dat velen der aanwezi gen. van het belang van de bloedtransfusie in oorlogstijd overtuigd, zich als donor zullen op geven. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Sophiastraat 2 d. O. hadt u dat toch maar geweten, De dekens zoo dun. de lakens versleten, De beurs zoo plat, de steun niet groot. Dan gaf u graag iets voor dien nood. Telefoon 12255 Postgiro 212793. Drukkerij „De Spa ar nes tad". Aan het jaarverslag der drukkerij „De Spaarne- stad" over 1939. ontleenen wy het volgende: De diverse afaeelingen onzer uitgeverij waren ook over 1939 sterk bezet. De exploitatie van al onze uitgaven bleef zich nog verder ontwikkelen Wel liepen de ontvangsten uit advertenties sedert September 1939 sterk terug en is in dezen toestand nog niet veel wijziging ten goede gekomen, doch over het verloop der abonnementen en verkoopen kunnen wij zeer tevreden zijn. De aanschaffingswaarde van den op onze balans vermelden grond en gebouwen bedroeg ruim 16 ton, op welke waarde inmiddels pl.m. 70 pet. afgeschreven. Het nog in dienst zijnde zooveel mogelijk mo dern gehouden machinepark c.a. kostte aan aan schaffing ruim 2.2 millioen gulden: hierop werd inmiddels meer dan 80 pet. afgeschreven. In verband met de onzekere tijdsomstandighe den hebben wij onze voorraden aan papier, inkt, enz. sterk uitgebreid. Bijna 6 ton grondstoffen hadden wij einde 1939 méér dan op het einde van 1938. Wat de deelnemingen in andere ondernemingen betreft, kunnen wij vermelden, dat de couranten- bedrijven door den oorlog, wegens, het missen een deel der ontvangsten uit advertenties, finan cieel ongunstig hebben gewerkt. De uitbreiding van het aantal abonnés is daartegenover hoogst bevredigend geweest: op dien grond hebben wij de overtuiging, dat bij het intreden van meer norma le toestanden een sluitend geheel zal kunnen wor den verkregen. Tot het winstcijfer hebben onze dochtermaat schappijen slechts bescheiden bijgedragen. Nadat wij dit jaar bijna f 180.000 als „gewone' afschrijving op gebouwen en machines ten laste onzer exploitatierekening boekten, resteert daauna een winst van f 892.995 (f 496.296). Aan winstbe lasting moet worden gereserveerd f 100.000. Ver der wordt voorgesteld af te schrijven resp. te re serveeren: vermoedelijk verliest N.V. „De Tijd" f 100.000, gratificaties personeel f 30.000 en extra af te schrijven op gebouwen f 206.000, inventaris f 177.000. (Door deze extra afschrijving op gebouwen is thans in drie jaren de geheele verbouwing en bij bouw ad meer dan f 500.000 gedelgd). Na doteering van 10 pet. aan het statuair reser vefonds en uitkeering der statuaire tantièmes, kan worden bestemd: a. 7 pet. als dividend aan preferente aandeelen b. 12 pet. als dividend aan gewone aandeelen (v. j. 16 pet., waarvan reeds 4 pet. aan het divi dend-reservefonds werd goedgeschreven. Rei.) terwijl een bedrag van f 2.451 als saldo overblijft, hetwelk wordt voorgesteld bij het Dividend-reser vefonds te voegen. Aangezien de drukkerij „De Spaarnestad" op haar preferente aandeelen 7 pet. en op haar ge wone aandeelen 12 pet. dividend uitkeert, kan aan de aandeelhouders der N.V. Vereenigd Bezit van aandeelen drukkerij „De Spaarnestad" worden be taald: 5 pet. op de prioriteitsaandeelen, 7 pet. op de preferente aandeelen. 12 pet. op de gewone aan deelen. „HET MOOIE BOEK" Een tentoonstelling van de R.K. Openbare Leeszaal. Ter gelegenheid van de „Boekenweek" zal van 2—9 Maart door de R.K. Openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Haarlem in haar gebouw Nieuwe Gracht 70, een tentoonstelling worden georganiseerd getiteld: „Het mooie boek" Aan deze tentoonstelling, welke geheel is samen gesteld uit eigen collectie, zal een prijsvraag wor den verbonden. Iedere bezoeker kan opgeven welke naar zijn (haar) meening de drie meest gelezen boe ken gedurende het laatste jaar in deze Openbare Leeszaal zijn. Voor de winnaars worden drie prijzen ter beschikking gesteld. Tevens wordt aan de 100ste, 200ste en 300ste be zoeker als aandenken een boekwerk aangeboden. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Sme- destraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, v. d. Linden. Scheepmakersdijk 33 rd Notitieboekje. Bouterse, Sophiastraat 1. Badpak. Bureau van Politie, Smedestraat. Broche Mak. Batavieren plantsoen 4. Bril in étui. Hartman Plataanstraat 32. Bril. v. d. Vossen. Amsterdam- schevaart 198. Ceintuur, Hense. Bantamstraat 36. Dameshandsohoen. Gozen, Spionkopstraat 37. Zakhorloge. Bosveld. Zuiderstraat 11. Kistje met koopwaar. Politieposthuis N. Tuindorplaan 28 Nummerplaat iNH.), Bureau van Politie Smede straat. Sierspeld (gemerkt). Bregts. Geweer straat 4. Kindertaschje, Donckerwolcke. Teyler- straat 28. Zakje met sportkleeding. v. Kroft, Wes terstraat 69. PHILIPS EN ERRES OOK IN HUURKOOP HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52 TELEFOON 12762 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) VOOR DE KINDEREN Kunt U niet een eindje meerijden? noo- digde de eigenaar van het wagentje vriende lijk uit. 't Is mooi weer en als U toch niets te doen hebt, lijkt het mij wel gezellig. Mag ik mij even voorstellen mijn naam is Jan Oliebol. Aangenaam kennis met U te maken, ik heet Piet Krent. En na deze kennismaking heesch Piet zich In het wagentje. Het oude model wagentje lag natuurlijk niet al te vast op den weg. Op goede wegen had je er niet zoo'n erg in, door het gewicht van den dikken Oliebol, maar hier voelde je de hobbels maar al te best. Opeens maakte het wagentje een sprong en de magere Krent vloog de lucht in. "door scherpe zepen ging mijn wasgoed bederven en muf ruiken nu gebruik. ik Sufdüjht Zeep-krijg mijn wasgoed prachtig-het gaat langer mee en dat is nu van veel belang." EN NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKO/V HERKOMST 'Adv. Ingez. Med A De Brief. H. J. BALFOORT. DE brief die van beslissende invloed zou zijn op Martin's leven was gericht aan het meisje dat hij liefhad, niet aan hém. Hij had het epistel niet behooren te lezen. Hij vond het in een lade van Margaret's kaptafel toen hij in haar boudoir op haar zat te wachten De brief luidde aldus: Geliefde! Ik heb het recht Je zoo te noemen, aan gezien dit kleine woordje niet méér zegt dan dat ik je liefheb als geen ander op deze aarde. Welke de gevoelens zijn die je jegens mij koestert.ik kan er slechts naar raden. Een enkel gesluierd woord of een korte blik zijn het fundament van mijn droomkasteel. De dans. die mij veroorloofde je voor enkele oogenblikken in mijn armen te nemen, zal ik eeuwig prijzen en dankbaar zijn. De martelende onzekerheid echter die mij thans omgeeft maa-kt mij het leven on mogelijk. Schrijf me of je mijn gevoelens denkt te kunnen beantwoorden. Je woorden zullen mij juichend-gelukkig maken, of diep rampzaligIk ben de jouwe, zoo je wilt: voor eeuwig. LADDY. Om te beginnen werd Martin, de romanschrij ver, getroffen door de zorgvuldig gekozen taal van dien brief. Iedereen wist dat Laddy een stijlzuiveraar was. dat een misplaatst woord hem deed walgen en een schoon gedicht hem in ver rukking bracht. Vervolgens werd Martin, de minnaar, getrof fen door het feit dat niemand minder dan Laddy een dergelijk schrijven aan Margaret richtte. Margaret was een eenvoudig meisje, waarvan niemand veel notitie nam. Ook hij Martin, had haar in den beginne maar matig kunnen apprecieeren. Pas als men haar beter leerde kennen begon men haar huisvrouwelijke deugden te waardeeren. haar beminnelijkheid en de rust die van haar uitstraalde. Martin waar deerde dit alles tenslotte zoo zeer dat hij haar bijna ten huwelijk had gevraagd. Maar toen was Louise ten tooneele verschenen. Louise schitterde als een diamant, was een flirt en tamelijk luidruchtig, maar waar ze zich ook vertoonde werd ze het centrum van aantrek kingskracht. Spoedig maakte Martin deel uit van het kleine heelal waarvan deze nieuwe zon het middelpunt was. Haar licht scheen op ieder van hen. Veel warmte gaf ze echter ni>et. Alleen zé overschaduwde Margaret. Vaak had Martin tijdens het schemeruurtje zitten denken, eenzaam zitten denken. Een „schitterende" vrouw die niets deed dan flirten zou haar echtgenoot nooit zoo gelukkig kunnen maken als een eenvoudige huiselijke vrouw Maar zijn vrienden zouden hem om Louise be nijden. „Wat!" zouden ze in diepe verbazing uitroe pen. „Wat! Die zeldzame, buitengewone vrouw is met Martin getrouwd?! Ongelooflijk!" Hij hield zich honderd en één maal voor dat zijn geluk belangrijker "was dan de nijd zijner kennissen doch Margaret raakte op den ach tergrond, zijn aanzoek werd honderd en éénmaal uigesteld, en hij zette zijn jacht op Louise's gunst ijverig voort, gelijk de anderen. En toen gebeurde het dat hij op Margaret moest wachten (hetgeen heel zelden voorkwam en uit verveling in haar papleren ging romme len en den brief in handen kreeg waarin Laddv met zorgvuldig gekozen, van liefde brandende woorden zijn gevoelens blootlegde. Juist op dat moment kwam Margaret binnen Ze gaf hem haar hand-met-de-kuiltjes, die hem altijd in de verleiding bracht haar goedmoedig vriendelijk te streelen. terwijl Louise's slanke ele gante vingers hem steeds tot een hoffelijken kus aanspoorden, Dit keer -echter bracht hij Mar garet's kleine hand naar zijn lippen. Ze had het soort oogen dtie zelfs hun geheimste jedaenten niet verborgen kunnen houden, en ze toonden nu hun verbazing overduidelijk. Eer lijkheid is een dier vrouwelijke deugden die den man ergeren. Al zal een vrouw nimmer een leu- genïtjeï vertellen, ze moet mysterieus zijn ze liioet haar geheimen hebben. En op dezen dag kreeg Martin een tipje te zien van het ge heim van Margaret's eerlijkheid: ze speelde de Onschuldige, ofschoon ze een vurig aanzoek ge kregen had van vriend Laddy! Martin was verrukt Als een vrouw jokt en een man later tot de ontdekking komt, dat hij is beetgenomen wordt hij ziedend. Maar indien hij het jokkentje reeds dadelijk doorziet vindt hij de vrouw uiterst charmant. Martin vond Margaret charmant. Welk een schalkschheid lag verborgen achter haar onschul dig- gebabbel! Hij ontdekte kleine, verrukkelijk charrneeren.de trekjes in haar conversatie, waar voor hij tot nü toe doof en blind was geweest. Hoeveel in-vrouwelijke arglist lag er niet achter haar masker van huisvrouwelijkheid! Nu begreep hij waarom Laddv van haar wa.s gaan houden en met haar wilde trouwen. Wat hij niet be greep was waarom hij, Martin, zoo lang geaar zeld had dit liefelijk schepseltje ten huwelijk te vragen. Een paar weken geleden zou hij haar zonder veel moeite voor zich hebben kunnen winnen; maar nu had hij een gevaarlijke mede dinger in Laddy gekregen, dtie zeker geestiger en waarschijnlijk knapper was. Zich terugtrek ken? Neen, duizendmaal neen- hij zou. zoo noo- dig. om Margaret vechten. Hij besloot meteen te beginnen. De beste methode dacht hij bij zichzelf, is haar jaloersch te maken. Dus stak hij van wal: .Je vriendin Louise is werkelijk een eenig meiske". „Ja", zei Margaret, „dat zegt ie'dereen" Ze was niet jaloersch. en dat was een slech* teeken. Martin wijzigde zijn taktiek oogenblik- kelijk. „Maai- ze is ijdel en een flirt, en dat veraf schuw ik. Mocht ik ooit trouwen, dan zou Ik een eenvoudige vrouw willen hebben, niet ge compliceerd. vol liefde en eenvoud. Ik zou haar moeten kunnen vertrouwen. Denk je eens in ho° ellendig het moet zijn steeds in angst en on zekerheid te verkeeren. Ik geloof, dat ik ja loersch van aard ben. Vroeger dacht ik van niet weet je. maar d? omstandigheden maken me 'tl" Zijn stem kreeg een opgewonden klank. ..Mar garet, waarom ben je zoo stil? Waarom zeg je niets?" „Wat verwacht je dat ik zal zeggen?" vroeg verbaasd. „Zeg me of je m°t me trouwen wilt!" Margaret zat roerloos en zweeg. Wat moet doen als ze „neen" zegt, dacht Martin, of als me om bedenktijd vraagt? Zal ik deze mart lende onzekerheid nog dagenlang moeten ve duren? Maar neen; ze sloeg haar armen om zijn h; en lachte en huilde tegelijkertijd. Hij had wonnen! „Och, Martin", fluisterde ze zoodi haar lippen vrij waren, „ik zal een model-vroi zijn". „Daar ben ik zeker van", zei Martin trotse! „Maar je zult Laddy nooit meer mogen zien" Met een ruk maakte ze zich uit zijn armé los, holde naar haar kaptafel en haalde d( brief tevoorschijn. ..Laddy!" riep ze. „Wat een geluk dat je helpt herinneren. Laddy! Je weet hoeveel waai hij aan woorden hecht. Hier is een brief vi hem, het is een aanzoek voor Louise, en aan* zien jij een schrijver bent zegt ze, dat jij h; 't best kunt helpen met het bedenken van antwoord". (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden) „MIJN LAND EN MIJN VOLK" Hier is een superieur mensch aan het wooi De rijkdom aan gedachten is zoo groot, h wijsgeerig inzicht zoo diep. dat juist in de tege; woordige tijdsomstandigheden dit standaar werk een bron van geestelijk voedsel vorn waaraan wij ons kunnen laven. Het is in éf woord een prachtig boek, dat elk ernstig mensi lezen moet. J. G. de Haas in het „Nieuwsblad van het Noorde 1 (Adv. Ingez. Med.)I TIJDELIJKE BENOEMING. Bij beschikking van den Minister van Si Minister van Finarvcin is met ingang van Maart benoemd tot surnumerair der Registral en Domeinen in tijdeQijken dienst: J. Lunenbej te Haarlem. COMITé „LEIDSCHE KWARTIER". Ontspanningsavond voor militaire] Het Comité „Leidsche kwartier", (Wijk I| onderafdeeling van het Comité O. en O. te Haai lem) heeft voor Donderdagavond 29 Februari wej een ontspanningsavond voor militairen en genoti digden georganiseerd, welke gehouden zal worde in de groote zaal van St. Bavo, Smedestraa Haarlem. Opgevoerd zal worden de groote show-revu! „Een avondje bij onze Veld"; met medewerkiij van het Staf Show-Orkest. INGEZONKEN /TUKKIN Vu or aen tnhoua dezer rubriek stelt de Redact\ zich niet verantiooordelijk Van Ingezonden stukken geplaatst oj niet gs plaatst wordt de kopij den inzender niet teruQ neaeven HULP IN DE GEZINNEN VAN GEMOBILI- SEERDEN TE HEEMSTEDE. Het door „Kerk en Vrede" opgerichte Comil voor Hulp in de Gezinnen van Gemobiliseerde! te Heemstede brengt dank aan allen, die ziel weer beschikbaar stelden voor het verleenen val hulp of die geldelijke bijdragen zonden. In q afgeloopen weken werden vrij veel nieuwe ge vallen in behandeling genomen, waardoor hd noodig zal zijn onze reserves weer aan te vullen Dames in Heemstede, die een deel van haa! tijd beschikbaar willen stellen voor het verricfl ten van huishoudelijke bezigheden, het oppassel en verzorgen van kinderen, of die liever in eigei huis naai- en stopwerk willen doen. gelieven ziel op te geven aan één der onderstaande adressen Daar op de geldmiddelen momenteel ook ee: zwaar beroep wordt gedaan en wij lang niet altijl kunnen helpen waar wij willen, verzoeken w\ dringend om verdere bijdragen. Ook kleine stor' tingen zijn van harte welkom. Verantwoording: Mevr. V. f 2; Mevr. v. W f 3: Mevr. K H. f 0.50: Ir. J. R. f 2.50; Mevr Wed. Di-, N. M.—S. f 2.50; Mr. G. H. S. de B f 2,50. Adressen: H. J. Blokker, Bronsteeweg 26. post rekening 227889; Mevr. J. Z. VisserBrutel d< la Rivière, P. Aertszlaan 9, tel. 13686; Mevr. M van LuinRiemersma, Bronsteeweg 76, post rekening 94688, teJ. 15538. PURMI-RENDER MARKTBERICHT. Dinsdag 27 Febr. 1940. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen wegende 3700ft K.G. Handel stug.Hoogste priji f 25. Kaasmarkt, gewicht 411. handel goed, hoog ste prijs Kleine Boeren f 25 per 50 kg. Bote: aanvoer 489 f 1.651.72 per kg. Weiboter aanvoel |9< Runderen, totaal 500 stuks. 280 vette koeier 66—88 per kg matig. 89 Gelde koeien 13017( per stuk matig. 110 Melkkoeien 160240 per stuk matig. 21 Stieren 56—60 per kg, matig. 7 Paarden 110215 per stuk. matig. 53 Vette Kalveren 789; per kg., stug. 53 Grgskalveren 4565 per stuk matig 1597 Nuchtere kalveren voor de slachi 5—12 per stuk. matig. 1597 Nuchtere kalveren vooi de fokkerii 1318 per stuk. matig. 185 Vette varkens voor de slacht 5659 per kg., matig, 185 Vette varkens voor de zouterij 84 Magere varkens 20—30 Der stuk matig. 266 Biggen 12—18 per stuk. matig. 716 Schapen. 14—31 per stuk, matig. 36 Bokken 311 per stuk. matig. Kipeieren 5—5.40 per 100 st. Noord Holland- sche Blauwen (Kuikens) 95—100 per kilo. Oude kippen en hanen fwit en rood) 0.400.47V2 per kilo Oude kippen en hanen f blauwt 0 50—0.52V2 no- kilo KonMnen n.3n_].75 oer stuk Eenden o 30- -0.45 oer stuk Duiven 0 40 per paar. Coöperatieve Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer 7000 eendeneieren f 5.10 a f 5.15. 70.000 kippeneieren f 5 a f 5.70.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6