^Boekenweek ^i2-9 +M GRIEP! liet JOient en Jan BIETEN™ STAMPPOT Arbeiders-woningbouw. Haarlem als badplaats! ALLEEN GARAGE HARTOG BESTEL- en Wat êekekgut De Kleeding Verkoop Centrale H.D.-V ertellini APPELEW VRIJDAG 1 MAART 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Elke kooper van een Nederlandsch Boek van tenminste 2.50 ontvangt „Het Geschenk" (Adv. ingez. Med.) Een moeilijk vraagstuk met vele aspecten. Zal de commissie ad hoe een bevredigende oplossing vinden? HEEMSTEDE Vrijdag Bij de behandeling van de gemeente-begroo ting voor 1940 heeft de gemeenteraad zich o.m. bezig gehouden met het vraagstuk van den arbeiderswoningbouw. Dat is ook in voor gaande jaren wel geschied, maar de thans ge voerde discussie heeft dit vraagstuk tot een actueele kwestie gemaakt. Mr. R. C. Bakhui zen van 'den Brink heeft nl., zpoals men uit ons verslag reeds heeft kunnen zien, de instel ling bepleit van een commissie ad hoc, die over den arbeiderswoningbouw met alles, wat' daaraan vast zit, zou hebben te rapporteeren. Genoemd raadslid, dat op dit terrein geens zins een vreemdeling is, vond daarbij niet al leen den steun van mr. B. W. Stomps, doch ook de wethouder voor de volkshuisvesting, de heer C. A. M. Jonckbloedt, verklaarde de be noeming van een commissie ad hoe gewenscht te achten. Na deze drievoudige uitspraak, ge voegd bij den aandrang, die bij vorige gele genheden o.a. de heer H. Disselkoen reeds had geoefend, kan veilig worden aangenomen, dat reeds binnen enkele weken tot de vorming van zulk een raadscommissie zal worden overge gaan. Daarmede zal dan een onderwerp zijn ge- entameerd, dat voor een z.g. luxe-gemeente zeer vele kanten heeft, waaronder er zijn, die stellig gevaren met zich mede brengen. Het is bekend, dat het gemeentebestuur zulk een ge vaar aanwezig acht in het bouwen van goed- koope woningen op zoodanige schaal, dat arbei ders en eventueel ook werklooze arbeiders uit omliggende gemeenten zouden worden aange trokken. Zou dit inderdaad in eenigszins be- teekendene mate gebeuren, dan zou dat de werkloosheids-uitgaven voor de gemeentekas geweldig kunnen opvoeren, waardoor óf tot verdere belastingverhooging zou moeten wor den overgegaan, óf andere nuttige uitgaven achterwege zouden moeten blijven. Bovendien zou zulk een toestand wellicht leiden tot een verlaging van de plaatselijk geldende steun - normen en tot aanvaarding van de rijkssteun regeling. Het laat zich begrijpen, dat ook de voorstan- vaak gevolg van kouvatten. Voorkom verkoudheden met Vicks Va-tro-nol bij het eerste snuiven of niezen. (Adv. Ingez. Med.) 50 jaar geleden. Een illusie die 50 jaar geleden gekoesterd werd. Begin Maart 1890s— dus nu 50 jaar geleden werden de plannen gepubliceerd om Haarlem tot een badplaats te maken. Na de ontdekking van de staalwaterbron in den Haarlemmermeerpolder richtte een comité van ingezetenen zich tot den gemeenteraad, met het verzoek gronden in het Frederikspark in erfpacht te krijgen om daarop een Kurhaus en bronnenhal te stichten. De ge meenteraad leefde mede in de optimistische ver wachtingen en verleende medewerking. Het Brongebouw verrees. Maar van het begin af is het een fiasco geweest, de badgasten, die men ver wacht had, bleven weg. Na een langen lijdens weg bleek het Brongebouw ook niet te exploitee- ren als feestgebouw, zoodat eindelijk de slooper kwam. Nu staat op dien grond het Sportfondsen- bad. Het comité van ingezetenen had in zijn advies aan den raad o.a. geschreven: „Waarheen wij onze oogen in het buitenland ook richten, overal zien wij dat plaatsen, dikwijls zonder eenige beteekenis, in den loop van weini ge jaren tot groote ontwikkeling en welvaart zijn gekomen, tengevolge van de ontdekking van me dicinale bronnen. Groot is het vertier, hetwelk het jaarlijksch weerkeerende vreemdelingenbe- zoek oplevert; het nijvere deel der bevolking neemt met rassche schreden in welvaart toe; de bevolking breidt zich uit, de behoefte aan bouw terreinen en mitsdien de waarde dier terreinen neemt ontzaggelijk toe; overal heerscht leven en welvaart; de opbrengst der belastingen stijgt daardoor aanmerkelijk. „Haarlem, dat nu reeds een plaats is, waar ieder zich gaarne vestigt, en welke de vreemde lingen met voorliefde bezoeken Haarlem zal hoe langer hoe meer aantrekkelijkheid voor een ieder verkrijgen. Gemakkelijk te bereiken; thans door één. misschien binnenkort door twee spoor wegen verbonden met de hoofdstad des rijks, waarheen jaarlijks duizenden vreemdelingen stroomen: omgeven door een natuur, die men buitenlandsch wel grootscher maar niet lieflijker aantreft, en daarenboven in de onmiddellijke na bijheid van de zee, die groote aantrekkingskracht voor velen (vooral waar, zooals te Zandvoort, zulk een goede gelegenheid bestaat tot het ge bruik van zeebaden)zooveel in één plaats vereenigd zal men zelden aantreffen. „Wat de vreemdelingen echter tot nu toe te Haarlem gemist hebben is de levendigheid, de vroolijkheid. die zij zoeken en dat juist zal wor den bereikt door de exploitatie van de Staalbron op doelmatige wijze en op flinke schaal". De gevraagde medewerking werd door den ge meenteraad verleend, maar.... ders van arbeidswoningbouw in Heemstede voor dit alles niet blind zijn, zoodat op dit punt vrij gemakkelijk volstrekte eenstemmigheid be reikt zal kunnen worden: massale arbeiders woningbouw is voor Heemstede uit den booze. In Heemstede dient alleen goede en goed- koope huisvesting geschapen te worden voor arbeidersgezinnen, die van vader op kind tot de Heemsteedsche bevolking behooren en be hoord hebben, alsmede voor die gezinnen, wel ke in Heemstede zelf arbeidsgelegenheid kun nen vinden. Deze arbeidsgelegenheid is zeer beperkt. Heemstede is vóór alles een middenstands- woongemeente en dit karakter dient behouden te blijven. In overeenstemming hiermede is de vestiging van industrieën nimmer noe menswaardig bevorderd. Maar ook in de toe komst zal Heemstede geen fabrieksplaats wor den. Dat kan zonder voorbehoud worden vast gesteld, óók, wanneer men rekening ermede houdt, dat binnen een afzienbaar aantal jaren de gemeenten van Zuid-Kennemerland niet meer volkomen zelfstandig hun karakter zul len kunnen bepalen. In onderdeelen valt na tuurlijk nog niet te voorspellen hoe het streekplan Kennemerland-Zuid precies zal worden vastgesteld, maar dat in dit plan aan Haarlem en Velsen de industrie-, handels- en havencomplexen -zullen worden toegewezen, ter wijl Bloemendal en Heemstede tot taak zullen krijgen om tezamen met Zandvoort voor de re- creatie-mogelijkheden te zorgen en daarbij voor de huisvesting van de middenstandsgroe- pen, is aan géén twijfel onderhevig. Vastgesteld zal dus moeten worden, le. hoe groot de woningbehoefte is van de „inheem- sche" arbeidersbevolking, en 2e. hoe de werkgelegenheid ter plaatse voor de van elders komende arbeiders zich ontwikkeld heeft en zich verder ontwikkelen zal. Of. om een nog scherper begrenzing to stellen: hoe de plaat selijke behoefte aan arbeidskrachten zich ontwikkeld heeft en verder ontwikkelen zal. Bezien wij eerst de behoefte van de z.g. in- heemsche arbeiders bevolking. Ten behoeve van deze groep zijn tusschen de jaren 1920 en 1930 heel wat vereenigingswoningen met over heidssteun tot stand gebracht, terwijl boven dien in die jaren ook tal van particuliere arbei derswoningen zijn gebouwd. Tien jaar gele den kon dan ook geacht worden, dat- aan alle redelijke behoeften op dit gebied voldaan was. Wat het aantal woningen betreft, zal de be hoefte van deze groep thans niet grooter zijn dan tien jaar geleden. Weliswaar heeft de ar beidersbevolking van Heemstede een belangrijk hooger geboortecijfer dan het plaatselijke ge middelde, waaruit dus een voortdurend grootere woningbehoefte zou voortvloeien, maar de toe stand wordt door het vertrek van een deel der jongere generatie practisch in evenwicht ge houden. De steeds geringer wordende omvang van de bloembollenteelt, die de voornaamste werkgelegenheid aan deze groep bood, is daar aan niet vreemd. Ten opzichte van de inheemsche arbeidersbe volking zal de woningbouw zich dus niet heb ben te richten op een vergrooting van het aan tal huizen, maar zal volstaan kunnen worden met de vervanging van al te oude woningen door nieuwe. Ook aan krot-opruiming is in Heemstede tus schen 1920 en 1930, en trouwens nog sterker in de jaren tusschen 1910 en 1920, heel wat gedaan. Maar in de sedertdien verloopen tijd zijn natuurlijk tal van woningen, die destijds nog aan redelijke eischen voldeden, dermate achteruit gegaan, dat zij nu voor onbewoon baarverklaring in aanmerking komen. Blijkens een desbetreffende mededeeling van den wet houder voor de volkshuisvesting is een syste matisch onderzoek door het Bouw- en Woning toezicht naar den toestand der oude woningen gaande en reeds nu staat vast, dat een aantal dezer huizen door nieuwe vervangen moeten worden. Hoe groot dit aantal tenslotte zal zijn, kan pas blijken als dit onderzoek volledig geëindigd zal zijn. Minder eenvoudig valt te bepalen hoeveel wo ningen er thans reeds noodig zijn en hoeveel er in de naaste toekomst nog noodig zullen blijken voor de arbeiders, wier aanwezigheid in Heem stede gewenscht is. Wij deden hierboven reeds uitkomen, dat dit geen industrie-arbei ders zijn. Voor de groeiende middenstandsbe volking moesten echter ook de verzorgingsbe- drijven in de afgeloopen jaren uitbreiding on dergaan. J Er zijn thans in Heemstede meer broodbakkerijen meer slagerijen, meer kruidenierswinkels noo dig dan tien of vijftien jaar geleden. Ook meer garagebedrijven, meer installateurs, enz. enz. Er dient dus ook meer woongelegenheid dan voor heen beschikbaar te zijn voor bakkers- en slagersknechts, voor chauffeurs en monteurs, voor electriciens en behangers, en voor vaklie den uit tal van andere bedrijfstakken. Het feit alleen, dat in de laatste tien jaren practisch geen arbeiderswoningen zijn ge bouwd, wettigt het vermoeden, dat te dezen op zichte achterstand is ontstaan. Hoe groot deze Turfmarkt 26-18, Tel. 16066 VERHUURT Luxe D. K. W. Automobielen De meest zuinige wagen 1:15 (Adv. Ingez. Med.) is, zal nauwkeurig onderzocht dienen te worden eenerzijds om te voorkomen dat min der wordt gedaan dan noodig is, maar anderzijds evenzeer om te voorkomen, dat méér gebouwd wordt dan ten volle verantwoord is. Nemen wij aan, dat bijvoorbeeld door de be moeiingen van de in te stellen commissie ad hoe voldoende vaststaande gegevens wor den verzameld over de aantallen woningen, wel ker totstandkoming gewenscht en gewettigd is en dat tevens op korten termijn tot den bouw van dit aantal nieuwe arbeiderswoningen wordt overgegaan, dan blijft er nog een zeer moeilijke kwestie ter oplossing over. Er is n.l. in Heemstede een in verhou ding tot het aantal vereenigings- en gemeen tewoningen groot getal particuliere arbei dershuizen. waarvan het huurpeil zoo hoog is, dat de huur in een volstrekt onjuiste verhou ding staat tot de loonen, die thans door de be woners verdiend kunnen worden. Zij zijn en blijven bewoond bij gebrek aan voldoende goedkoopere huizen. Verlaging van de huur is voor de eigenaren niet mogelijk in verband met de bouwkosten, de hypotheeklasten e.d. Zouden de achter ons liggende jaren niet zulk een waardedaling van alle huizen gebracht hebben, dan zou het wellicht mogelijk zijn, dat de gemeente de eigenaren in staat stelde, de hoogrentende hypotheek af te lossen door de verstrekking van een gemeentelijke hypotheek tegen lageren rentevoet. In veel gevallen gaan echter de hypothecaire verplichtingen belang rijk uit boven de oogenblikkelijke waarde, het geen natuurlijk als een beletsel wordt gevoeld voor de verstrekking van een gemeentelijke hypotheek. Het zal daarom niet gemakkelijk vallen een goeden weg te vinden die tot huur- verlaging van deze woningen kan leiden. Het is echter te hopen dat de in te stellen commissie ad hoe ook hiervoor een oplossing zal weten te geven. HOLL. BLOEMBOLLENKWEEKERS GENOOTSCHAP. De afd. Heemstede van bovengenoemd ge nootschap vergadert Zaterdagmiddag in „Hof van Heemstede". De agenda bevat o.m. bestuurs verkiezing, jaarverslagen, behandeling van den beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering en verkiezing van afgevaardigden naar die alge meene vergadering. M. e.t.O. zijn de vier eerste letters van een slagzin, verband houdende met het costuum. Voor de goede oplossing geven wij één MetO- Costuum naar keuze. Oplossingen in te zenden vóór 15 Maart onder Motto Meto aan het bur. v. d. blad. 15 Maart worden deze brieven door de administratie van dit blad ge opend. De eerste goede oplossing welke hieruit te voorschijn komt, krijgt het costuum. naast Slager's Verfhandel TeL 17273 SCHAGCHELSTRAAT 19C (Adv. Ingez. Med.) VOOR DE KINDEREN Piet kwam nogal onzacht in de auto terecht en was zóó verschrikt en van streek door die salto's dat hij geen woord kon uitbrengen. Jan Oliebol lachte zich krom en op het laatst lachte Piet maar even hard mee, want per slot van rekening was alles toch nog goed afgeloopen. Het was intusschen middag geworden en door de brandende zon kregen zij het aardig warm. Het leek wel of het wagentje er ook last van had, want het hijgde en piepte. Op eens steeg er een groote stoomwolk uit het wagentje, zoodat het wel een ouderwetsche «stoomtram leex. Travesti door F. van Amstel. IEDERE jongen is slordig!" vertelaarde Puk. „Wat een wijsheid!" meende Mies. „En schandelijk verkwistend boven dien". Puk zette een paar schoenen netjes naast elkaar en hing de tuniek van haar broer over een hoepeltje. „Het Rijk zet meneer keurig in zijn spullen. Jawel, hij heeft net zoolang gezanikt, tot Vader hem een buitenmodelletje heeft ge geven. Kijk zelf wat een prachtig laken. Maar op ruimendaar is zijn zuster goed genoeg voor". „Mannelijke ijdelheid. „Alsjeblieft. Je had hem gisteren moeten zien wegstappen." „Naar Willy?" „Natuurlijk. Die geurde mee". „Maar 't staat hem zeker goed?" „Natuurlijk. M'n knappe broer hè?" „Puk...." „Wat is er?" „Willen we samen bij Willie een kopje thee gaan halen?" „Hoezoo?" „Jij en Wim zijn even groot. Dat buitenmodel letje zou jou óók wel passen." „Bedoel je.... dat ik „Ja. dat bedoel ik. Willie gelooft vast dat 't Wim is. als ze je op de stoep ziet staan. Ik kom wel in de achterhoede." „Maar weet je wel. dat zooiets verboden is?" ..Die halve straat ben je in een minuut door. En 't schemert al." ..Help me eens aan die schoenen Bewaar me. wat een schuiten!" „Hier. jongedame, je galgjes!" „Prachtig. Nu m'n puttees. Ik krijg er vast kramp van". „Van die dingen?" ..Nee, van 't lachen. Auaiakelige meidschei uit!" „Wat is er?" „Zie je niet, dat m'n vel tusschen die kraag zit! Zoo. dat gaat beter, maar ik kan mijn hoofd geen centimeter bewegen!" „Dat 's minder. Dat staat beter!" Puk hield den huizenkant en scharrelde erg onwennig in het stijve pakje voort. Drie lan taarns verder woonde Willie. Tien pas achter haar kwam Mies, die in haar eentje kleine lachstulpjes had. Mies zag hem het eerst. Uit den schemer dook plotseling de figuur van een kapitein op. Hij liep aan den overkant en had er stevig de pas in. Zou Pukzou zeals ze nu maar even met de rechterhandheb je nou ooitdaar loopt dat domme schaap zonder groeten voorbij en hijzie je wel.daar heb je het al „Hm kuchte hij. „Puk.... lieve Puk" jammerde Mies zachtjes, maar Puk probeerde zichzelf in de ruiten te zien. De officier stónd. „Hé daar, soldaat!" Nu keerde de „soldaat" het hoofd naar links en zag. „Kom jij eens hier!" Puk stond als een zoutpilaar en kwam niet. „Hoor je me niet?" Puk pakte een deurpost doch verzette geen voet. „Wel heb ik.het klonk méér dan dreigend door de avondstilte en met groote passen beende de ander de straat over. In zulk een oogenblik geeft de angst, zooals men dat noemt, vleugelen. Puk slaakte een gil letje, maakte rechtsomkeert en holde terug. De te groote schoenen schenen van lood. De tuniek belemmerde iedere beweging. Niettemin holde Puk voort, vooral toen ze bemerkte, dat de man aefh- ter haar eveneens den looppas aannam. Mies zag de vlucht en de achtervolging aan met knikken de knieën en kwam niet van haar plaats, voordat de twee om den hoek van de straat verdwenen waren. Puk. die vaag de sommaties tot stilstaan ver nam en voelde, dat haar achtervolger veld won. legde er noe een stapje op. bereikte den tweeden hoek en glipte een oogenblik later de tuinpoort van haaj- woning binnen. De kapitein kwam nog juist op tijd om haar te zien verdwijnen. Hij telde. De derde deur. Het derde huis dus van den hoek. Puk stormde de keuken binnen, waar haar moeder juist een theedoek over het rekje hing en het volgend oogenblik door haar dochter tegen het fornuis gedrukt werd door de haast, die de jonge dame maakte, om haar kamer te bereiken. De officier nam den terugtocht aan. passeerde weer de twee hoeken van het woningblok en bleef voor de derde deur staan. Hij las het naamplaatje: Van Marie. t „Maar zei hij zachtjesmaar Hij vergeleek het huisnummer met een aan- teekening in zijn notitieboekje en zeide weer: „Maar. Toen belde hij. Meneer van Marie, die door het lawaai, dat Puk had gemaakt, ontijdig uit zijn afterdinnertukje was gewekt, deed in een wat kribbige stemming open. De kapitein salueerde. „Goeienavond" zei van Marie, die een beetje schrok en aan zijn jongen dacht. „Mag ik U vragen, of hier zooeven een soldaat door de achterdeur is binnengekomen?" infor meerde de officier. „Wat blieft U?" vroeg van Marle verwonderd. De vraag werd herhaald. „Néén, meneer. Soldaten komen hier als be- hoorlijke menschen door de voordeur." „Weet U 't zeker?" „Als ik U er een genoegen mee doe wil ilk 't wel even vragen. Marie!" „Ja?" „Is er hier een soldaat in huis?" „Neen", antwoordde mevrouw van Marle naar waarheid. ..Hoezoo?" De kapitein mompelde iets. 't Spijt me als het U teleurstelt", zei van Marle een tikje ironisch, maar „Ik moet U nog iets vragen", hield de kapitein aan .Meiuffrouw Puk van Marle. dat is zeker hier?" „Wel zeker, dat 's m'n dochter". „Ik zou haar graag een verzoek overbrengen", zei de ander „Zou dat even schikken? Mijn naam is Van Dijk Van Marle bood hem in de voorkamer een stoel aan en riep naar boven- „Puk! Ben je thuis?" „O, groote «roden, daar heb je het al" steunde Puk. die jui^t haar tweede pump weer aanschoot „ik ben verlorenik ben.. ..ik moetja. Paps. wat is er?" „Er is een kapitein, die je spreken wou. Kom even beneden!" Puk kwam naar beneden met al de voortva rendheid van iemand, die ziin uiterste tegemoet gaaf trad de voorkamer binnen en «=tond tegen over haa,r achtervolger die opstond. „Het spijt me vreeselijk begon ze, vastbe sloten maar meteen door den zuren appel heen te bijtenen u moet het me asjeblieft niet kwalijk nemenhet was heusch m'n bedoelii niet, u te beleedigen. .Natuurlijk niet", suste de kapitein, „maar.., ehwist u, dat ik komen zou?" „Dat kon ik wel verwachtenzei Puk flans tjes. „Ja", zei de kapitein, „luitenant van der Bie: zei: Die juffrouw Puk van Marle bij ons uit tennisclub speelt toch zoo prachtig viool. D moest u bepaald eens voor een O. en O.-avond) vragen (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden met en OP ELK BLIKJE BEVINDEN ZICH VELERLEI VERKRUCBAAR IN BLIKJES VAN 5 EN 10 STUKS UK3A010I. (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Handelsvereenigiiig. Jaarvergadering. De Haarlemsche Handelsvereeniging hielt Donderdagavond haar jaarvergadering in he Middenstandshuis in de Wilhelminastraat fc Haarlem, onder leiding van den heer B. W. Last schuit, die in zijn openingswoord waardeerend? woorden wijdde aan de nagedachtenis van hei overleden bestuurslid, den heer J. G. HoffmaniJ In de eerste maanden van 1939 was er eeij zekere opleving merkbaar, maar het verdere ver- loop van dat jaar beantwoordde niet aan dj verwachtingen; de oorlog veroorzaakte veel ellende. Het nieuwe Middenstandshuis werd ia den loop van 1939 met een rede van den bur gemeester van Haarlem geopend. Vele ver- eenigingen maken gebruik van de lokaliteiten in het gebouw voor haar vergaderingen. Ook de cursussen der H.H.V. voor het Middenstands-^ diploma worden er gehouden. De Haarlemsche Handelsvereeniging maakt weer deel uit van de Middenstandscentrale, medt dank zij de medewerking van het gemeentebe stuur. Zeer veel achterstallige vorderingen kon den worden geïnd door de informatie- en incasso afdeeling. Sedert 1 Januari 1940 is mr. L. G. var Dam als juridisch adviseur aan het Bureau de: Haart. Handelsvereen. verbonden. Naar aanleiding van een verzoek van den Kon Ned. Middenstandsbond werd besloten, pogin gen te doen om te komen tot oprichting van een afdeeling der A. M. J. O. (Alg. Middenstands* Jeugd-Organisatie, organisatie van jonge mid denstanders) Tevens werd besloten op verzoek van den K. N. M. B. medewerking te verleenen tot oprichting van een organisatie waarin ervaringen betreffende de distributie zullen besproken worden. De uitslag der examens voor het Midden standsdiploma. zoo deelde de voorzitter mede was voor de vursussen der H. H. M. V. zeer gunstig Slechts ongeveer 5 pet. der leerlingen slaagde niet. Op 10 Mei 1942 zal de H.M.V. 50 jaar hebben bestaan. De voorzitter verzocht de aangesloten organisaties haar gedachten eens te laten gaan over de beste wijze waarop dit jubileum kan worden gevierd. Het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Ph. Romeijn, werd goedgekeurd. Het verslag van den penningmester, den heel A. J. Weyburg, werd eveneens goedgekeurd, even als de begrooting 1940. Bestuursverkiezing, Aan de orde kwam hierna de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heer en A. Ph. Romeijn en A. G. Spaar garen, die zich herkiesbaar hadden gesteld en bij acclamatie werden herkozen. Voorts was er een bestuursvacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. G. Hoff mann. Verder stelde 't bestuur voor, het aantal beswiursleden uit te breiden van 7 tot 9 leden. Dit voorstel werd aangenomen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren L. de Boer. P. C. Bruijns en P. Barend, Hierna sloot de voorzitter de vergadering met een opwekkend woord. HAARLEMSCHE SPEELTUINVEREENIGINGEN. Het Verbond van Haarlemsche Speeltuinvereeni-j gingen houdt zijn algemeene ledenvergadering op Zaterdag 9 Maart a.s. in één der bovenzalen van het gebouw St. Bavo. KLEEDERMAKERS. Naar wij vernemen zal binnenkort te Haarlem I een cursus worden gehouden voor de opleiding tot het Meester-diploma der Kleedermakers- examencorporaties (K.E.C.). In verband hiermede wordt Dinsdagavond 5 Maart een vergadering in café-rest. BrinkmAnn gehouden

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6