De Voetbal rolt weer! KON. NED. VOETBALBOND MAANDAG 4 MAART 1940 HA AR GEM'S DAGE GAD 6 Spelers en toeschouwers Links: een kijkje bij den wedstrijd HaarlemStormvo gels. Rechts: Lagendaal, tijdelijk H. F. C/er, maakte het doelverdediger De Haas, van Bloe- mendaal, niet ge makkelijk. Haarlem en Stormvogels spelen aan den Schoterweg 1—1 gelijk. V. S. V. stelt op eigen veld teleur tegen A. D. O. Verdienstelijk werk van V. U. C. tegen Feijen- oord. H. F. C. hervat de com petitie met een 6—1 overwinning legen Bloemeiidaal. E. D. O. klopt Z. VVmet 3—2. Alle W ijker tweede-klussers lijden een nederlaag. DE UITSLAGEN. Af deeling I. Groep A: DWSKFC VSV—ADO Haarl.Stormv. 11 Bl. Wit—'t Gooi 3—2 Groep B: Alcm. V.—OSV HRCPurmerst. 60 WFC—W. Frisia 3—2 ZFCAlkm. B. Groep C: EDO—ZW KinheimQSC Zeeb.Bever w. K.mersDWV Bl'daal—HFC 5—1 3—2 0—4 Groep G: Alkm. B. 2-Uitgeest 4-0 Bergen-Alcm. V. 2 3-2 CSV—N. Niedorp 3—3 Groep H: Hi lieg.Haai'l. 2 2—2 Ripp.Schoten 23 EDO 2Hillïnen 01 Zandv.—RCH 2 5—2 Groep I: HFC 2—K.mers 2 6—1 VI. Vog.—Zandv. 2 4—4 THB—DIO 4—0 WB—VSV 2 3—6 Zeem. 2—EHS 0—3 Groep L: SDS—Swift 1—3 Schinkhel.BPC 2—5 MadjoeHalfweg 44 Af deeling II. 3—0 3- 5—5 1—5 2—2 4—4 9—0 1—3 1—4 3—2 Groep A: DFC—CW RFCSparta HBS—DHC XerxesHermes Feij enoor dVHC Groep B: VDLMartinit SW-HW BECQuick BMT—UVS ViosHolLdiaan Groep C: ExcelsiorOverm. 13 UnitasEmma DCLGouda ODS—Sliedr. Nept.—Fluks Af deeling III. Groep A: NECGo ahead 11 Heracl.Ensch. B. 20 TubantïaHengelo 10 EnschedéWagen. 22 AGOWQuick 21 Afdeeling IV. Groep A: JulianaEindh. PSVLimburgia NAC-MW HelmondLonga NoadWillem II BWRoermond Afdeeling V. Groep A: VeendamHSC 00 Be QuickVel. (uitg.) Leeuw.GVAV 24 SneekWW (uitg.) Heerenv.Achilles 46 3—0 0—0 1— 2—2 1—1 HAARLEM-STORMVOGELS (1-1) Beide elftallen zijn niet geheel volledig; zoo was bij Stormvogels in de voorhoede Woudenberg af wezig, hetgeen voor deze linie een verzwakking be- teekende. De volgende elftallen kwamen onder leiding van scheidsrechter Wey binnen de lijnen: Haarlem: Kluit, Van den Berg. Visser, Stiphout. Stammes, Van Gooi De Winter, Van Polanen. Van der Hulst, Smit, Ninaber. Stormvogels: Opbergen, Prins, Pirard, Verdam, Van Pel, Gerrits, Tol, Wilderom Schipper, Ki Haak, Kraalt. De roodbroeken hebben eerst het vooi'deel van schuin ov^- het veld staanden wind; zij ondernemen de eerste aanvallen, waardoor Haak en Schipper al spoedig in volle actie moeten komen. Het ging met de IJmuider verdediging uitstekend; Kraak moest er ook dikwijls aan te pas komen. De voorhoede was bij Stormvogels het zwakke gedeelte; Prins, die toch eigenlijk bij de veteranen behoort, was hiér de meest op den voorgrond tredende speler. Haarlem was het meest aanvallend, maar zij kon voorloopig niet tot doelpunten komen. Ninaber werkte, hard en wist vele malen goed door te bre ken. maar op het laatste moment mislukten bijna steeds de voorzetten. Zooals vaak gebeurt, geschiedde ook thans. Bij een van de toch niet. zoo talrijke aanvallen van Storm vogels lost Verdam van grooten afstand een schot, waardoor de Haarlem-keeper blijkbaar werd ver rast. Stormvogels heeft de leiding (01). Veel verandering in het spelbeeld geeft dit niet; het inspireert de spelers ook niet tot meer activiteit te komen. Haarlem blijft het meest aanvallend; vermelding verdient, een fraai schot van Smit, dat even fraai door Kraak tot hoekschop wordt verwerkt. Haak c.s. blijven verder de baas. Met een 10 voorsprong voor Stormvogels komt de rust. Ook de tweede helft heeft niet gebracht, wat wij er van hadden verwacht. Wel waren de aanvallen van Stormvogels nu veelvuldiger, maar uiterst zwak. Slechts zelden zagen wij een der IJmuider voor- waai tsen een schot lossen, al moeten we ook nu voor Prins een uitzondering maliën; hij probeerde het wel eens van grooten afstand, maar daarmee had hij geen succes, zoodat Kluit in het Haarlem- doel geen moeilijk werk kreeg. Heel wat anders was het met Kraak. De Storm vogels-keeper kwam voor veel lastiger situaties, maar hij wist zich er knap doorheen te slaan, al had hij het geluk ook wel eens aan zijn zijde, A'ooral toen Van der Hulst eens alleen voor hem kwam, maar juist langs den buitenkant van den paal schoot. Toch kwam de gelijkmaker nog onverwacht, door een fout in de Stormvogels-verdediging. Gerrits wilde een aanval van Haarlem door van grooten af stand terug te spelen, afslaan, hetgeen van dei- Hulst had doorzien. De Haarlemmer was eerder bij de bal, dan de uitloopende Kraak en schoot nu goed (1—1). Toen kwam er eenige opleving. Het spel werd en thousiaster; de eene aanval van Haarlem volgde op den ander. Van Polanen wisselde met Van Gooi van plaats. Zoowel Ninaber als De Winter brengen steeds den bal voor het Stormvogels-doel, waar Kraak steeds het gevaar weet te keeren. Haak brengt zelfs van de lijn af redding; tot scoren komt Haar lem niet meer. In de laatste minuut is een uitval van Stormvogels Haarlem nog haast noodlottig, maar Van Pel mist van dichtbij een kans. Met een 11 gelijken stand komt het einde. V. S. Y.-A. D. O. (0-3) Van der Lugt ontbrak. De lange periode van gedwongen rust heeft aan het spel van het V. S. V.-elftal geen goed gedaan. A. D. O. had ditmaal dan ook een gemakkelijken tegenstander. Voor een groot deel echter valt het minder goede spel der V. S. V.'ers toe te schrijven aan het gemis van Van der Lugt in dezen wedstrijd Reeds eerder merkten wij op, dat het spel van dezen speler stimuleerend werkt op dat van de overige spelers. Van der Kuil is ook wel een nuttig speler, doch hij is op lange na niet zoo goed als Van der Lugt. Minder gelukkig leek ons de keus van Heins op de rechtsbinnenplaats, daar deze speler meer dan eens blijk heeft gegeven, over geen behoorlijk schot te kunnen beschikken; bovendien heeft hij op de rechtshalfplaats dikwijls verdienstelijk spel te zien gegeven. Michel was de eenige, die bij V. S. V. niet in de malaise deelde. Geen der doelpunten heeft hij kun nen voorkomen. De wijze waarop hij enkele hoek schoppen en scherpe voorzetten klemvast uit de lucht greep, doet vermoeden, dat hij zijn goeden vorm behouden heeft. A. D. O. vormde een zeer goed geheel: vooral haar veldspel was zeer goed. Onder leiding van scheidsrechter Twisterling stellen de elftallen als volgt op: V. S. V.: Michel, Kunst, Voet, Germain, De Vries, v. d. Gevel, Döhring, Heins, v. d. Kuil, Balvers, Sterk. A. D. O.: Neuteboom, De Heer, P. Everstein, J. Everstein, Vreken, Loof v. Kampen, Tap, Coufoer, Kammeijer, Koek. Even nadat het spel begonnen was, wordt het eenige oogenblikken later door den scheidsrechter onderbroken. Het V. S. V.-elftal verdwijnt van het veld om even later weer terug te keeren, doch nu in het blauw gestoken. Reeds na vijf minuten neemt A. D. O. de leiding, door toedoen van De Heer, die van korten afstand een schot Jost, dat onhoudbaar in het V. S. V.-doel verdwijnt (01). Ook na dit doelpunt blijkt het, dat het spel bij A. D. O. heel wat beter vlot, dan dat van V. S. V. Herhaaldelijk zijn de Hagenaars de V. S. V.'ers te vlug af. Hoewel verscheidene A. D. O.-aanvallen door de Voordat de wedstrijd Bloemendaal H. F. C. begon overhandigde de voor zitter van Bloemendaal, de heer D. Potharst. aan Van der Togt, den aanvoerder van H. F. C., een vaantje, als herinnering aan het kort geleden gevierde 60-jarig jubileum van H. F. C. V. S. V.-verdediging onderbroken worden, geeft dit voor het V. S. V.-doel weinig opluchting. Daar voor was het wegwerken der V. S. V.-backs veel te slordig. Na 27 minuten krijgt P. Everstein den bal te pak ken. Hij scoort van een korten afstand (02). Er begint dan plotseling eenige teekening in het spel bij V. S. V. te komen: na een half uur volgen zeer goede aanvallen op het A. D. O.-doel. Na dat Sterk de eerste corner op het A. D. O.- doel had geforceerd, die geen resultaat opleverde, volgden meer V. S. V.-aanvallen. Bij een dezer plaatst Balvers langs den uitgeloopen A. D. O.-kee per, doch dan werkt een A. D. O.-back den bal nog uit het doel. Een vrije trap brengt nogmaals het A. D. O.-doel in gevaar. Döhring zet zijn hoofd onder den bal, maar die gaat rakelings langs den buitenkant van den paal. Na de hervatting blijkt dat V. S. V. haar voorhoe de gewijzigd heefx. Döhring speelt nu eenigen tijd middenvoor en Heins rechtsbuiten. Doch evenals in de eerste helft, gaat het initiatief bijna voortdurend van A. D .O. uit. Een hard schot uit een zeer moei lijke positie lost de linksbuiten der bezoekers, doch de bal springt via de lat over het doel. Bij een der weinige tegen-aanvallen weet Döhring eens door te breken, doch dan is Koek iets eerder bij den bal; ook deze kans is voor V. S. V. ver keken. Neuteboom heeft aan den anderen kant meer succes. Met 'n onhoudbaar schot brengt hij den stand op 03. De pogingen van V. S. V., om alsnog de eer te redden, faalden. De wedstrijd eindigde met een verdiende over winning voor A. D. O. Xerxes mist Lagendaal. XerxesHermes-D.V.S. (15). In den begin ne -was Xerxes het meest in den aanval, zonder dat zij daarmede iets bereikte. Borrani lokte v. di Pep pel uit zijin doel en trapte daarna het leder in het net. (0—1). Hermes was daarna een tijd lang in de meerder heid; de verdediging van Xerxes kreeg het dan ook zwaar te verantwoorden. De voorhoede van Xerxes moest 'het bijna uitsluitend hebben van Kruysbergen, deze zette herhaaldelijk flink door, maar met zijn schoten was hij niet fortuinlijk. Na een half uur had v. d. Peppel een schot van Bor rani niet klemvast, het leer wipte omhoog, waarna de toesnellende L. Janse er zijn hoofd onder zette en scoorde. (02). Binnen de minuut in de tweede helft bracht Her- mes den stand op 0—3. Bij een naar voren ge speelden bal ontstond er een misverstand in de Xerxes-verdedïging. zoodat L. Janse de hem ge boden kans dankbaar benutte, Direct daarna be ging de doelman van Xerxes een fout; Janse ver grootte den voorsprong. (04). Xerxes veranderde eenige malen haar opstelling, maar het aspect van den strijd veranderde daar door niet. Toch gelukte het Zeekaf, bij een scrim mage voor het doel een tegenpunt te maken. (14) Een paar minuten later bracht. Lengbeek den bal keurig op, !de doelman van Xerxes kwam te laat in actie, waarna Janse er snel bij was om den voorsprong tot 15 op te voeren. De tiende overwinning voor Blauw Wit. Blauw Wit't Gooi (32). Blauw Wit heeft haar reeks overwinningen hij de hervatting van het voetbalseizoen voortgezet: in den thuiswed strijd tegen 't Gooi werd een 32 overwinning behaald, een zege, welke alleszins verdiend mocht worden genoemd, omdat de Amsterdammers beter speelden dan de bezoekers. Aan het spelpeil kon men duidelijk merken, dat de lanige gedwongen rust geen goéd had geldaan aan den vorm van vele spelers. Daar kwam nog bij, dat het zware terrein hooge eisdhen stelde aan het uithoudingsvermogen, zoodat het niet te ver wonderen viel. dat tegen het einde verscheidene spelers het tempo niet meer konden volgen. Deze tiende achtereenvolgende overwinning van Blauw Wit is gemakkelijker tot stand gekomen, dan de cijfers zouden doen gissen. Met de rust leidde Blauw Wit met i0, een doelpunt na een kwartier ontstaan uit een schot van Westphal. Tot aan de rust bleven de Amsterdammers sterker, doch eerst tien minuten na de hervatting verhoog de Tiggelman met een fraaien kopbal uit een voor zet van Bergman den voorspronig, Bergman zorgde voor een derde doelpunt, in buitenspel positie ge maakt, wat niet twijfelachtig kon zijn, doch scheidsrechter Boeree zag het niet. Toen (nadat Cohen er 31 van gemaakt had) midvoor Van Nol op fraaie wijze een vierde doelpunt inkopte, ■mnuleerde de sehidsrechter dit punt wegens bui tenspel, waarover zelfs de Gooiers verwonderd waren. Vlak voor het einde wist de Hilversumsöhe links binnen nog een tweede doelpunt te maken, zoodat het eindp kwam met een kleine overwinning voor BlauwWit. De Spartanen hadden ditmaal niet veel in te brengen. R. F. C.SPARTA (31). Een weinig belang rijke wedstrijd. Sparta had technisch de beste ploeg, die echter te peuterig samenspeelde. R, F. C. moest zich eerst vrijwel geheel op verdedigen toe leggen, maar de achterhoede bleef den Sparta- aanval de baas; toen spil Apon zich wat meer kon toeleggen op het steunen van den aanval werd de veldmeerderhei'd van Sparta minder groot. Den Boer had intusschen mét een scherp schot in een hoekje aan Sparta de leiding bezorgd (01). R. F. C. kwam goedkoop aan den gelijkmaker, toen Wilson in het strafschopgebied den R. F. C.- middenvoor van den bal liep en scheidsrechter Van Moorsel een strafschop toekende, waarna Blaauboer scoorde (11). In de tweede helft was het spel meer verdeeld. In de laatste tien minuten sloeg R. F. C. haar slag. eerst door een doelpunt van Kouwenberg en daarna, toen Sparta alles op den aanval zette, toen Van Walsum in vrije positie voor doel geluk had met een houdbaar schot (31). Vente werd goed bewaakt. FEIJENOORD—V. U. C. (2—2). De Haagsche voorhoede was zeer snel, vooral de vleugels. Na ongeveer 17 minuten kon B. de Harder het eerbte doelpunt maken. De stand bleef onveranderd tot na de rust. Na de hervatting nam V. U. C. wel eerst den aan val in handen, maar het was toch Feijenoord, dat door den rechtsbuiten Zaanen het eerst scoorde (11). Na 18 minuten hernam V. U. C. de leiding. B. de Harder speelde den bal mooi voor de voeten van Bonder, die den uitloopenden doel man passeerde (12). Twaalf minuuten later maakte Feijenoord weer door Sinke gelijk (22). (Adv Ingez. Med.) Zwakke Rotterdamsclie aanval. D.F.C.—rC.V.V. (30). In een weinig belang, wekkend en wedstrijd zijn de Dordtenaren er op regelmatige wijze in geslaagd, aan C.V.V. een 3—0 nederlaag toe te brengen. D.F.C. nam reeds spoedig na het begin het spel in harden en hoewel de wedstrijd technisch op laag peil stond, brachten de gastheeren er toch meer van tereoht, dan de Rotterdammers, die vooral in den aanval zwak waren. Na tien minu ten drongen Punt en Mijnders door de C.V.V.-ver- dedigirg heen en gaven aan Van Velzen een kans om de score te openen, die hij naar behooren be nutte. Wel kwamen de gasten hierna wat meer voor het Dordtsohe doel, maar tot goals brachten zij het niét, voornamelijk door een groot gebrek aan söhotvaardigheid. Tegen de rust bracht Punt den stand op 20. Na de hervattirg ging de strijd gelijk op. Beide partijen kregen scorïngskanesn. maar de verdedi gingen bleken sterker, dan de aanvallers. Eerst na een half uur wist Mijnders, die streng werd bewaakt, zich vrij te maken en onhoudbaar het derde doelpunt te maken. (30). Met rust en bii bet einde gelijk. II.B.S.D.H.C. (55). Na de gevoelige ne derlaag, welke de Hagenaars verleden week te slikken kregen van Feijenoord, waren er eenige wijzigingen in de opstelling aangebracht.. Zoo stond Walhain nu op de spilplaats; de midvoorplaats werd bezet door Koning. De reohtsbacikplaats werd n<u bezet door Ubels. Het begin van dezen doelpuntenrijken wedstrijd was zeer sensationeel. Het. H.B.S.-doel werd als het ware onder vuur genomen; Schreuder wist het eerste doelpunt te scoren. (01). H.B.S. kan maarageen vat krijgen op het snelle spel van de gasten, dooh na 20 minuten plaatst v. d. Vegt naar van Zuiden, deze zet goed voor en Langelaan scoort den gelijkmaker. (11). Even later gaat v. d. Vegt er alleen van door; hij besluit ziïn solo-ren met een schot, dat Boot te machtig is. (21). H.B.S. heeft in deze periode niet over pech te klagen, want even later maakt v. Zuiden er 31 van. Dan begaat Graafland de fout, den bal voor de voeten van een Delftenaar te leggen, deze geeft door naar Ditmars, die scoort. (32). Na een aanval van D.H.C. werpt Pellikaan den bal voor de voeten van een tegenstander, deze schiet in. (33). Na de hervatting blijft D.H.C. zeer gevaarlijk; reeds na 12 minuten maakt Dingier het vierde doelpunt; Van Zinnen voegt er nog een aan toe. (3—5). Eindelijk krijgt v. Zuiden het. leer goed toege speeld van v. d. Vegt, Van de doellijn zet hij voor en Koning sohiet goed in, (45). De Hagenaars probeeren den gelijkmaker te for- ceeren: dit selukt hun even voor tijd, als Kramer een corner krijgt te nelnen. Hij zet keurig voor en Taverne, die van achteren is komen toeloopen, zendt een hard schot in, dat doel treft. (55). tapiVk van K. F. C. D.W.S.K.F.C. (4—1). D.W.S. was in vele op- zidhten sterker: indien de linksbinnen Slot niet talriike goede kansen te niet had gedaan, zouden de Amsterdammers hun gasten een groote neder laag hebben toegebracht. Een ooeenblik zag het. er naar uit, dat doelver dediger Bruist van D.W.S. het eerst gepasseerd zou worden. Van Stokken Sr. speelde op zeer gevaar lijke wijze een bal terug, dien Bruist juist voor de fioplliin wist te grijpen. Enkele mimiten later zorgde Drager er voor, dat de veldmeerderheid van D.W.S. in een doelpunt tot uiting kwam. (10). Het tweede doelount werd door Wiertz gemaakt, die na een worsteling den bal. op ongeveer vijftien meter afstand van het doel wist te bemachtigen en rustig maar hard in den linkerhoek plaatste. (2—0). Voor de rust wist Dijkstra nog te profiteeren van een misverstand ip de K.F.C.-aohterhoede (3—0). Ook na de pauze handhaafde K.F.C. het verdedi-' pende soel, waarbii de enkele uitvallen steeds door den midvoor werden ondernomen, zonder dat de buitenspelers voldoende in het spel werden be trokken. Toch had K F C. na de rust het eemt succes. Een angst'? oogenblik voor het D.W.S.-doel ontstond, toen B>-uist. die uitgeloop?'' was. werd gepasseerd, faldenhove bracht od de doellijn redding door den bal corner te trapnen. D"ze corner werd goed ge nomen: de rechtsbuiten Bunschoten maakte hier van gebruik f31). Een oogenblik zag het er naar uit, dat K.F.C. nu het 'heft in handen zou nemen, maar deze opleving was snoodig uitgebluscht. Het K F C.-doel beleefde nog talrijke angstige oopenbjikken. Voor het einde wist Dijkstra, de D.W.S.-midden voor. nog eenmaal te scoren. (41).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10