Haarlem's Dagblad Nog steeds woedt de strijd om Viborg Sport. Nederlandsche schepen beschoten. Engelsch passagiersschip uit de lucht bestookt. Boekenweek. Actiketen- 57e Jaargang No. 17395 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantooi Soendaplein 37 Postgiro- diensi 38810 Drukkerij: Zuidei Buiten Spaarne 12. Telefoon. Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Maandag 4 Maart 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Op honderden Nederlandsche voetbalvelden heeft Zondag de bal weer gerold, gesprongen, ge schoven, getold, gebotst, gesuisd, gekropen, ge huppeldwat doet zoo'n ding allemaal niet. Na de lange overheersching van Koning Winter was Koning Voetbal er weer de baas. Het is pret tig iets over hem te schrijven, want ofschoon ook zijn legioenen voortdurend schieten en zoowel de aanvals- als de verdedigingstactiek ook bij hen een zaak van voortdurende aandacht, zorg en beoefening zijn doen zij dit alles op vredelievende wijze, vallen er geen dooderi bij en achten zij zich gebonden aan verdragen en arbiters. Zelfs in in ternationalen zin aanvaarden zij die. En mochten in het tijdvak 19J8-1939, toen de groote volken van Europa in wapenstilstand verkeerden en de sport onbelemmerd hoogtij vierde, er nogal eens klach ten rijzen over volgelingen van Koning Voetbal, die de verdragsbepalingen schonden en soms zelfs den arbiter te lijf gingensinds het daarbui ten weer mis is en men opnieuw oorlog voert is het op de sportvelden vrediger dan ooit. Dat promotie en degradatie tijdelijk zijn stop gezet heeft daarop een heilzamen invloed. Het behalen van een kampioenschap, van de erkende „hegemonie" dus over een geheele groep, schijnt de zelfbeheersching van de licht-onbeheerschten onder de voetballers veel minder aan te tastep dan de kans op promotie of het gevaar voor de gradatie. Hetgeen te denken geeft. Ongetwijfeld zou prof. Huizinga, die een diepzinnig boek gewijd heeft aan het spel-element in de cultuur, hierover het een en ander te zeggen hebbenals men erin slaagde hem uit zijn ivoren toren naar die simpele werkelijkheid van den spelenden jongen mensch: den voetbalwedstrijd, te lokken. Uit an dere ivoren torens zou men psychologen kunnen meetronen. Eri wellicht zou de Raad der Wijzen tot de slotsom komen, dat het zeer eenvoudig is. Omdat namelijk promotie de verheffing van een voetbalclub uit een nederiger staat tot een hoo- geren beteekent, zou die de bevrijding van een minderwaardigheidscomplex inhouden. Degrada tie, inhoudend de verlaging tot nederiger of zelfs nog nederiger staat, zou zulk een complex doen ontwaken of verergeren. En bij deze dingen staat dus meer op het spel dan bij een kampioenschap, aangezien de gemiddelde mensch ook in zijn spel niet streeft naar het allerhoogste dit is slechts aan bijzondere individuen voorbehouden maar met het behoud van zijn zelfrespect of het ver overen daarvan tevreden is. Dit lijkt mij een heel aardige uitlegging voor een leek als ik. In elk geval voetballen ze er nu heel plezierig op los en beleven de scheidsrechters gemakkelij ker tijden dan toen er nog geen oorlog was. Het publiek Vindt het wel minder sensationeel dan het vroeger soms was, maar het is onder den in vloed der omstandigheden ook goediger en zelfs lachlustig geworden. Het amuseert zich wel en voorzoover het bestond uit die fanatiekelingen, die elkeh trap en eiken kopbal zoogezegd mee leven, is het bevrijd van die emoties die den Zon dagmiddag voor sommige toeschouwers tot een soort marteling maakten. Het is ook bevrijd van die inzinkingen van den levepsmoed, de treurige depressies die men met de algemeene benaming „voetbalsmart" eenvoudig maar treffend heeft aangeduid. En dat zal den levensduur dezer, men- schen ten goede komen, zoodat de gevolgen bin nenkort tot uiting behooren te komen in een nieuwe verbeteripg der betreffendecijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, plus een opwaartsche beweging in de grafische lijnen. De mobilisatie heeft er ook toe geleid, dat spe lers met meer gemak van club veranderen, zij het dan tijdelijk, zoodat de strenge geslotenheid dezer eenheden weer wat is verminderd. Aldus hebben wij gisteren den Groninger Pienter en den Rot terdammer Lagendaal zien verschijnen in de ge lederen van de oudste club des lands, onze zestig jarige, venerabele H.F.C. Huldigde de tegenpartij Bloemendaal, die een wissen nederlaag tegemoet- ging temeer omdat ook Kammeyer het H.F.C.- elftal is komen versterken de oude club daarom met minder toewijding? Heelemaal niet. En het werd een gezellig partijtje, zij het met veel gehijg en stramme spieren omdat Koning Winter de training zoo volkomen verstoord had. Ook in de voetbalclubs is nu, door toedoen van het mili tair, al een ongewoon soort vrijwilligers ontstaan. Maar wie kan er wat tegen hebben? Daar op dat mooie veld in Bloemendaal, met zijn gezellige theeschenkerij die een flinke wan deling in de pauze vergt en met zijn gemis aan tribunes werden we weldadig herinnert aan oude voetbaltijden toen het er ook zoo gemoedelijk toe ging en je ook den vollen frisschen bries te ver werken kreeg en trappelde van de koude voeten. En we vergaten er dien strijd buiten ons land waarin men zich niet aan verdragen houdt en geen scheidsrechters wil aanvaarden en nooit ge noeg schijnt te hebben van sensatie Koning Voetbal is weer in veler achting en vriendschap gerezen. R, P. Twee mannen gedood. Zondagavond zijn twee Nederlandsche vracht schepen de haven van Oostende binnengeloopen, die rapporteerden, dat zij op de Noordzee door vlieg tuigen waren beschoten. Het betreft het vrachtschip .„Limburg" van de N.V. Scheepvaart Maatschappij Limburg te Ter- neuzen, metende 345 ton en het vrachtschip „Schie- land" van de Scheepvaart- en Steenkolen Maat schappij te Rotterdam, metende 2249 ton. Beide schepen kwamen met een lading steenkoo) uit New Castle. Zij werden verscheidene malen met machinegeweren der vliegtuigen beschoten. Geluk kig werd niemand gedeerd. Er werd geen schade aangericht. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is gis termiddag op de Noordzee het Groningsche motorschip Elsiena door Duitsche vliegtuigen aangevallen en met mitrailleurs beschoten. Ten gevolge hiervan werden de kapittein, de heer Uildriks uit Groningen en de machinist, wiens naam onbekend is, gedood. De Elsiena is in 1931 te Groningen op de werf van den heer Koster gebouwd en was ongeveer 200 ton groot. De eigenaar is de heer Patje te Groningen. Nadere bijzonderheden omtrent deze beschie ting ontbreken nog. njiEBT u tets te vragen of aan te Inl bieden? Laat een Groentje in Haar lem's Dagblad het namens U doen. In 1939 vervulde 48596 maal een Groentje deze taak. En goed In de straten van de stad wordt gevochten. Finnen boeken overwinning ten noordoosten van het Ladogameer. Reuter meldt uit Helsinki: De Russen zenden voortdurend troepen naar voren en herhalen hun massa-aanvallen aan de westzijde van de Karelische landengte steeds vaker. De Finnen bieden wanhopigen tegenstand. Met hun moord dadig vuur breken zij talrijke aanvallen, doch op enkele plaatsen zijn zij gedwongen zich te rug te trekken, willen zij niet door de aan stormende massa's onder den voet geloopen worden. Ten koste van groote offers zijn de Russen er in geslaagd vasten voet in de ruïnes van Viborg (Viipuri) te krijgen, doch de Finnen verdedigen hun stellingen energiek in overeenstemming met hun gewone tactiek: nooit terrein afstaan zonder den vijand zoo groot mogelijke verliezen toe te brengen. Nog steeds dalen Russische parachutisten achter de Finsche linies, doch geen enkele ontsnapt aan de verdedigers. Volgens berichten van de Finsche grens worden in de straten van Viborg hevige ge vechten geleverd. De stad ligt in puin. De Fin nen zijn van plan haar te verdedigen als een „voorkazemat" van hun derde linie. Bij het offensief tegen Viborg ondervinden de Russen volgens Havas moeilijkheden, doordat zij geen grootscheepsche aanvallen kunnen doen over IN OORLOGSTIJD HEEFT ALLES WAARDE. Leslie Burgin, de Engelsche minister voor de bevoorrading, bracht met vijftig Parlementsleden een bezoek aan Tottenham, om er den nieuwen dienst te inspecteeren, die zorgt voor het bijeenbrengen van afval in alle mogelijke vormen. In alle voorname Britsche steden is deze „service" ten dienste van de oorlogsindustrie in het leven geroepen. Schip vervoerde door de Duitschers vrijgelaten Britsch-Indiërs. 108 vermisten. Engelschen maken Duitsch vrachtschip buit. Ander Duitsch schip door de bemanning tot zinken gebracht. ARUBA, 3 Maart. Het Duitsche vracht schip ..Heidelberg" is naar men gelooft door een Engelschen kruiser buitgemaakt, waarschijnlijk de „Dundee" en de „Troja" is gezonken nadat zij door haar bemanning in brand was gestoken. De bemanning van dit laatste schip, die trachtte te ontkomen in de reddingbooten, is gevangen genomen. De „Antilla" ligt nog steeds voor anker te Malmock op Aruba. (United Press). Officieel wordt uit Londen medegedeeld dat de „Domala". groot 8441 ton, van de British India Steam Nav. Co. Ltd. Zaterdag getroffen is door drie bommen van een Heinkelbom- menwerper in het Kanaal. De kapitein werd gedood en midscheeps ontstond brand, 20 van de 48 Engelsche onderdanen en 88 van de 253 Britsch-Indische onderdanen worden vermist. Men vreest, dat zij om het leven zijn gekomen. Engelsche schepen en een Nederlandsch vaartuig hebben de meerder heid der passagiers en bemanning gered. Verscheidene overlevenden zijn gewond. Het Heinkeltoestel ontdekte de „Domala" in het maanlicht en liet vier bommen vallen. De „Domala", die thans in een haven voor an ker ligt, was een passagiersschip dat van Ant werpen was uitgevaren met 143 Britsch- Indische onderdanen, die door de Duitsche regeering waren vrijgelaten en naar hun vaderland teruggingen. Nader meldt Reuter: De „Domala" is ook met machinegeweervuur bestookt door het Duitsche vliegtuig; 42 Indiërs en 9 Europeanen zijn Zaterdagavond aan land gebracht door een reddingboot van een stad aan de zuidkust. Laetr zijn de lijken van twee Indiërs en een Europeaan aan land gebracht. Een lid der bemanning vertelde, dat het vij andelijke toestel over het schip vloog, dat alle navigatielichten aan had. De bemanning dacht, dat het een Engelsch toestel was. tot het neerdook tot op ongeveer 40 voet hoogte van de dekken af en bommen neer wierp. Binnen 20 minuten stond het stoomschip van voor tot achter In vlammen, zoo voegde hij hieraan toe. De „Domala" is het eerste groote Engelsche passagiersschip, dat door een Duitsche bommen werper wordt aangevallen De verliesüjst is groo- ter dan eenige andere sedert het torpedeeren van de .Athenia". De „Domala" had een be manning van 150 koppen aan boord. Twee Engelsche schepen op mij'nen. Zondag is voor de Britsche westkust het Britsche s.s. „Cato" (710 ton) gezonken. Men gelooft dat het op een mijn is geloopen Ongeveer elf leden der bemanning worden vermist. Twee overlevenden, die gewond zijn zijn aan land gebracht, alsmede de lijken van twee opvarenden. Verder is het Britsche s.s .Albano" groot 1176 ton, Zaterdag buiten de Schotsche kust gezonken na op een mijn te zijn geloopen. De gezagvoerder en de tweede officier werden gedood. De overige leden der bemanning zijn aan land gekomen. Vermiste schepen. De beide Grieksche schepen „Panacharntos" (2900 ton) en „Flora Nomilko" (4500 ton) zijn reeds lang over tijd. Men neemt aan dat zij aan ae Engelsche kust zijn vergaan. Met den dag wordt het voor de Grieksche ree- ders moeilijker Grieksche bemanningen te vinden voor de op Engeland varende schepen, meldt het D.N.B. Alle zeelieden, die nog geen contract- hebben onderteekend, weigeren zich aan te monsteren. Anderen, die wel een contract ge- teekend hebben, willen niet aan boord gaan. Naar de reeders van het 1950 ton metende Noorsche s.s. „Silja" te Rragerö mededeelen vreest men, dat het schip, dat met een lading zout op weg was van Italië naar Noorwegen, met de 16 opvarenden vergaan is. Sinds 5 Februari heeft men niets van de „Silja" gehoord. De „Southgate" gevonden. Uit Washington wordt vernomen der Amerl- kaansche marinevaartuigen het s.s. „Southgate' waarvan men meende noodseinen te hebben op gevangen, gevonden. Het scheen niet in gevaai te verkeeren. Volgens Reuter heeft een Engelsch marinevaai- tuig de geredden van het Italiaansche s.s. „Mi- rella", dat op een mijn Is geloopen, te Grimsby aan land gebracht. De geheele bemanning blijkt gered te zijn. Drie varenden waren gewond, waarvan een ernstig. De bemanning van het Noorsche s.s. „Vestfoss" (188 ton), dat door vliegtuigen gebombardeerd en gezonken is, is te Kirkwall aangekomen. het ijs. Finsche vliegers hebben namelijk het ijs in de Golf voor de stad gebroken, waardoor de Rus sen voor een onoverkomelijke waterbarrière staan De Zweedsche correspondenten te Helsinki waar van dit bericht afkomstig is, voegen eraan toe, dat de Russische opmarsch naar Viborg van geen in vloed is geweest op het optimisme van de Finnen, die hun hoop hebben gevestigd op het feit, dat de Mannerheimlinie nog talrijke zeer sterke deelen omvat. Zoodra de Russen zich van Viborg meester heb ben gemaakt, zullen de Finnen zich terug moeten trekken op de nieuwe linies achter de stad, die pas zijn aangelegd, zoo meldt Reuter uit Helsinki, de snelheid van den Russischen opmarsch in het westelijk deel van de landengte kwam als een ver rassing, zoo zegt dit bericht. De zware verliezen aan manschappen, die de Finnen geleden hebben, zijn ongetwijfeld voor een deel het gevolg hiervan, dat de verdedigingswerken op sommige punten van de Mannerheimlinie tot eiken prijs behouden moest worden, terwijl in de achterhoede in allerijl nieuwe verdedigingswerken werden aangelegd. Het tragi sche lot van Viborg is voornamelijk te wijten aan twee oorzaken, te weten 't gebrek aan manschappen en het gebrek aan artillerie. De Finsche verliezen bij de verdediging van Viborg z(jn grooter geweest dan op eenig ander tijdstip van den oorlog. Zondag schatte men ze te Stockholm op 17.000 man. Viborg In puin en leeggehaald. Wanneer de Russen Viborg binnentrekken, zullen zij met meer vinden dan rookende puinhoopen. Wat nog slechts een maand geleden een fraaie stad met moderne gebouwen was zelfs nog na de zware Sovjet-Russische luchtaanvallen en artillerie bom bardementen is niet meer dan een hoop puin. De Fixmen zijn vastbesloten dat niets van belang den Sovjet in handen zal vallen. De ruime voorraden le vensmiddelen en artikelen, die nog in Viborg waren, zijn weggehaald. Alle groote gebouwen zijn opge blazen of verbrand. Zelfs het oude slot van Viborg. waarboven de Finsche vlag heeft gewapperd, is vol komen leeggehaald. Finsche kringen leggen te Stockholm er volgens Reuter, den nadruk op. dat het verliezen van Viborg veeleer van gevoelswaarde dan van strategisch be lang is. De stad zelf vormt geen militaire sterkte. De volgende twee weken zullen een ernstige be- proevingstijd zijn voor de Finnen, die dan nieuwe, nog niet op de proef gestelde linies zullen verdedi gen, welke liggen tegenover een meer open gebied dan tegenover Viborg het geval was. Wanneer de Finnen deze twee weken stand houden, is het mo gelijk, dat de Maatsche sneeuw en dooi hen zal redden Sovjet-nederlaag bij het Ladogameer. Het Finsche legerbericht van Zaterdag maakt melding van een groote Russische nederlaag, ten noordoosten van het Ladoga-meer Twee duizend Russische soldaten zijn doodgevroren. De Finnen maakten o.a. honderd tanks buit. (Voor de legerberichten zie men pag. 5) Duitsch opperbevel over de oorlogsbalans. Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelt mede dat na een strijd van zes maanden te land. in de lucht en op zee de vijand het op geen enkele plaats gewaagd heeft door te dringen binnen het bereik van de Westwall, laat staan deze aan te vallen. De Duitsche marine heeft den oorlog ter zee met nadruk en toenemend resultaat gevoerd. Als resultaat van de Duitsche oorlogvoering ter zee kan worden opgegeven, dat vernield werden: het slagschip „Royal Oak", het vliegkampschip „Courageous", de hulpkruiser ..Rawalpindi", acht torpedojagers: .Blanche". „Gipsy", .Duchess", „Grenville". .Bxmouth" ..Viscount", ..Daring" en „Jersey". Verder ongeveer 20 voorpostenboo ten, mijnenvegers en duikbootjagers. Zwaar be schadigd werden de slagschepen „Nelson". „Bar ham", de slagkruiser ..Repulse" de zware kruiser Exeter" en een zware kruiser van de .Bondon- klasse", de „Belfast' alsmede een groot aantal torpedojagers'en kleinere eenheden, alsmede on derzeeërs. Bovendien werden 532 schepen van in totaal 1.904.913 bruto registerton van de vijan delijke en den vijand dienstbare neutrale han delsvloot tot zinken gebracht. De eigen verliezen waren in verhouding ge ring. Deze bedragen: een pantserschip. twee torpedojagers, zes voorpostenbooten of mijnen vegers en elf onderzeeërs, dus per maand twee onderzeeërs. Tot nu toe werden in totaal 285 Britsche en Fransche vliegtuigen omlaag geschoten. Hierbij komen nog 50 vliegtuigen van 't vergane Brit sche vliegschip, zoodat de geallieerden in to taal minstens 335 vliegtuigen hebben verloren sedert T begin van den oorlog. Bovendien wer den negen vijandelijke kabelballons neergescho ten. In dezen tijd verloor de Duitsche luchtmacht aan het westelijk front en boven Engeland 35 vliegtuigen, terwijl op de vlucht naar den vijand 43 toestellen verloren gingen. Uit Londen wordt naar aanleiding van deze mededeelingen bericht: De fantastische aard van de mededeelingen van het Duitsche opper bevel over de eerste zes maanden van den oorlog, is, naar Reuter in welingelichte Britsche krin gen verneemt, zoodanig, dat het niet noodig is op het oogenblik commentaar te leveren. Sperballon kwam brandend neer. Vermoedelijk door Nederlandsch vliegtuig onder vuur genomen. zHOORNAAR. 4 Maart. Vanochtend omstreeks kwart over acht werd boven de gemeente Noor deloos een sperballon waargenomen, welke werd begeleid door een Nederlandsch vliegtuig. Boven den polder Grootewaard steeg plotseling een rookpluim uit den kabelballon, welke in de gemeente Hoornaar brandend daalde Een ge deelte van den ballon was terecht gekomen in den tuin van het postkantoor. Vermoed wordt dat de ballon door het vlieg tuig, dat hem begeleidde is beschoten. Het woord is aan J. Rostand: Hoeveel ideeën zijn er, waaraan men voorgeeft te gelooven, omdat men ge looft dat de anderen er aan gelooven. Als wij dit punt aandacht geven, Treft ons wel het allereerst, Hoe het dagelijksche leven Sterk door boeken wordt beheersoht. Boeken van den man van zaken, Leerboeken voor den scholier, Boekjes, die de huisvrouw raken Van den slager, kruidenier. Boeken van de ambtenaren, Fiscus, Burgerlijke Stand. Boekjes waar w' op kunnen sparen, 't Schuld grootboek van Nederland, Trouwboekjes van echtgenooten, 't Zakboekje van den soldaat. 't Kladboekje (blijft meest gesloten, Daar er weinig fraais in staat) 't Boekje dat, naar is te wenschen, Niet te buiten wordt gegaan, 't Boekje, dat er over menschen, Dikwijls open wordt gedaan Dat 's de boekerij der zorgen En als die van dag tot dag. Weer kan worden opgeborgen. Komt een andere aan slag. 't Boek dat ons besef doet groeien. Dat ons van getob geneest. De roman die ons kan boeien Ter verstrooiing van den geest. 't Boek dat ons een steun kan geven Voor de levenskracht en -lust. Dat ons voert tot hooger leven, Van een schoone taak bewust. Waar. als ik slechts geld bereken. Men alleen maar voor betaalt. Maar waarmede, goed bekeken. Altijd boekwinst wordt behaald. P. GASUS. Toenemende activiteit van patrouilles aan liet Westelijk Front. Plaatselijke aanval der Duitschers afgeslagen. PARIJS. 4 Maart (Havas). Het Fransche legerbericht van Maandagochtend luidt: „Over het algemeen een betrekkelijk kalme nacht. Twee onzer posten ten oosten van den Moezel hebben een plaatselijken aanval afge slagen. Over het geheel waren de laatste dagen gekenmerkt door een zeer duidelijk toenemende bedrijvigheid van de contactafdelingen en de verkenningspatrouilles aan het geheele front tusschen Rijn en Moezel. Gisteren zijn talrijke luchtgevechten geleverd, waarbij twee vijande lijke jachtvliegtuigen waarschijnlijk neergescho ten zijn. Al onze bemanningen zijn op haar bases teruggekeerd. In de zóne der voorpasten is een Duitsch verkenningstoestel door de Brit sche luchtmacht neergehaald". Het Duitsche legerbericht. BERLIJN 4 Maart (D. N. B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Tusschen Saar en Pfalzerwald werden door een verkenningsafdeeling zeven en op een andere plek twee Fransche krijgsgevangenen gemaakt. Het Duitsche luchtwapen zette in den nacht van 2 op 3 Maart zijn verkenningsvluchten aan de Engelsche oostkust en over Oost-Frankrijk voort. Afzonderlijke vijandelijke vliegtuigen vlogen op groote hoogte van de Duitsche Bocht uit Noord- west-Duitschland binnen. Daarbij vloog een En gelsch toestel over de Duitsch-Deensche grens. Duitsche jachtvliegtuigen ontmoetten tijdens grenscontrole in de streek van Diedenhofen Fran sche jachttoestellen. Er ontstond een luchtgevecht tusschen vier Messerschmidt machines en twaalf Morane vliegtuigen. Nadat een Fransch toestel was neergeschoten, onttrokken de Franschen zich, on danks hun drievoudige meerderheid, aan den ver deren strijd Een Duitsch Heinkel verkenningsvlieg tuig moest na een luchtgevecht met drie Fransche jagers in de buurt van Metz, in welks verloop beide motoren weigerden, midden in de Fransche vesting linie een noodlanding maken. De bemanning stak haar toestel in brand. Twee man, van wie een een ernstige schotwonde had in het dijbeen, wisten zich door de Fransche linies tot in de Duitsche stelling heen te dringen." (Men zie over de luchtgevechten ook elders in dit nummer.) Louis Zimnierinann verlaat het Concertgebouworkest. Louis Zimmermann, de vermaarde eerste con certmeester van het Concertgebouworkest heeft len wensch te kennen gegeven het orkest met ngang van 1 September a.s. te verlaten. HI'./liN: 12 PAGINA'S. R. P.: Sport. pag. 1 Dr. P. H. Schroder over het turf schip van Breda pag. 3 Van onzen Berlijnschen correspon dent: De nieuwe as Berlijn-Mos kou. pag. 5 G. J. Kalt: Haarlemsche Harmonie vereeniging Apollo" pag. 4 K. de Jong: Polyhymnia werkte aan H. O. V. concert mee. pag. 4 J. B. Schuil; „Het Geheim van de Cottage" en „Als stad en land el kaar ontmoeten... pag. 4 Laatste Berichten op pagina 9

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1