GLAS N.V. „GRANITO" AGENDA. volrijp v N.V. De Kennemer Bankvereeniging ALLE EFFECTENZAKEN flinke Hotel-Huisknecht flinke Kamermeisjes Jongen gevraagd Nette loopjongen Opname van Herstellenden Hypotheek beschikbaar Te koop gevraagd MAANDAG 4 MAART 1940 HAARDE M'S DSGBCAÜ 2 Snelverband. De Eerste-Hulp-Vereeniging „Snelverband' heeft Zaterdagavond ter eere van haar dertig jarig bestaan een feestavond gegeven in de Tuin- zaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem Dertig jaar is het geleden, dat een viertal per sonen hier ter stede de vereeniging oprichtten en wie weet. wat sindsdien door de staag groeiende vereeniging is verricht zal toestemmen, dat er dus aanleiding was tot vreugdebetoon. Dat is er dan ook Zaterdagavond geweest. De vereeniging had zich de medewerking verzekerd van het Hollandsch Cabaret-ensemble „De Lach- sprinters" en „The fellows", een dans- en stem mingsband en deze musici en tooneelkunstenaars namen, nadat de tweede voorzitter, de heer D. Zonneveld, bij ontstentenis van den voorzitter, den heer J. H. de Boer, die wegens dienstplicht eerst later op den avond aanwezig kon zijn, den avond met een welkomstwoord had geopend het commando over en zetten den avond in met een nummertje community-singing: Waar Snelver band komt en niet komt, een voor deze gelegen heid vervaardigd gedicht, waarin verteld wordt, op welke wijze en onder welke omstandigheden „Snelverband" hulp verleent en pijn verzacht en aldus haar roeping verstaat en haar taak vervult. Daarna begon het eigenlijke programma, dat zeventien nummers telde. Het is een beetje be zwaarlijk, van zulk een non-stop reeks in klein bestek een verslag te geven en we moeten dus volstaan met de vermelding, dat zoowel de kleine tooneelstukjes als de solonummertjes er vlot en vroolijk ingingen, zoowel de dansnummers van de dames-sprinters als de zang van den heer Frans Eykhof. En een niet gering deel van het succes was zeker voor Johnny Pirns, een conferencier wiens voordracht een goed eind boven het amateur-formaat uitgaat en om wien onbedaar lijk gelachen is, vooral als hij een wandelingetje door de zaal maakte en het publiek in een of ander actief liet deelnemen. „De pauze is nog niet aangebroken" werd medegedeeld, toen het volgens het programma daar toch wel de tijd voor was en dat "was de zuivere waarheid, want geheel in de lijn van het grootscheepsche programma volgde er thans een massa huldiging. Daar was allereerst de heer N Hartog, die door den 2en voorzitter werd toege sproken. Dertig jaar is de heer Hartog lid van Snelverband geweest. Zijn functie is Magazijn meester, maar de heer Zonneveld wees er op, dat deze benaming de samenvatting is van een groot, aantal betrekkingen, die deze functionaris ver vult en die alle er op gericht zijn den vlotten gang van het vereenigingsleveh te bevorderen „Snelverband" zonder den heer Hartog is niet wel denkbaar en de erkentelijkheid voor al wat hij in deze dertig 'jaren heeft verricht kwam thans tot uiting in woorden van dank en een fraaie schoorsteenklok, een hulde, waarin ook de eohtgenoote van den jubilaris deelde met een bloemstuk Vijf jaar minder had de heer J. B. Heijstek penningmeester der vereeniging op zijn lijstje staan. Dat was dus een zilveren jubièé. De heer Zonneveld wees op de groote verdiensten van dezen functionaris, roemde het vele werk dat hij zich steeds voor Snelverband getroost en het Wijs beleid, dat hem als penningmeester siert en bood hem een horloge als geschenk der ver eeniging aan. Ook mevrouw Heijstek ontving bloemen, bij welke attenties nog een keurig gecal ligrafeerde oorkonde voor beide heeren werd ge-' voegd. Wanneer we het. publieke geheim ont hullen. dat de heer G. A. Luitingh oprichter en nog altijd een zeer actief lid der vereeniging ls behoeven we verder niet te zeggen, wie deze oor konden voor zijn rekening had genomen. Intusschen werden zijn verdiensten voor de Vereeniging door den heer J. H. Fortgens in het licht gesteld in een speechje, waarbij hij ook een lid der vereeniging, den heer Spoor betrok, die in zijn 65 jarigen ouderdom nog geen bezwaar ziet, te blijven snelverbanden, waarna de heer Luitingh zelf het woord nam. om als veteraan iets te vertellen uit de dagen, toen de vereeni ging werd opgericht en onder leiding van wijlen dr. Facee Schaeffer en dr. Fyan den arbeid, die haar wachtte, begon. Spr. vertelde, met hoe pri mitieve middelen er in die tijden gewerkt moest worden en hoezeer dit de scherpzinnigheid der leden vermocht te scherpen en voegde daar nog allerlei memoires aan toe. die de zaal uit den aard der zaak met smaak savoureerde. Volgde een hulde van de bootcommissie, d( dames en heeren, die den jaarlijkschen boottoeh van „Snelverband" voorbereiden en daarmede menigeen, voor wien deze tocht het eenige licht punt in een jaarlang moeilijk bestaan beteekent. een prettigen dag bereiden. Wederom werden geschenken en bloemen uitge reikt, waarna de huldiging besloten werd met prettige woorden, die die heer Zonneveld tot den heer J. H. Waalewijn richtte, die op 1 April a.s zijn twintig jaren Snelverband er op heeft zitten. En eerst toen was men aan de pauze toe. In het tweede gedeelte van den avond liet Jan van Tongeren de aanwezigen schateren en ook de overigen droegen daartoe bij, waarna een bal dezen uitnemend geslaagden feestavond be sloot. KOOR DER BLINDEN. Woensdagavond 6 Maart wordt in de Begijn hofkapel te Haarlem een zanguitvoering door het Koor der Blinden gegeven, ten bate van de Hulp- vereeniging „Blindenpenning", Plantage Midden laan te Amsterdam. In de pauze zullen beelden uit den arbeid der blinden vertoond en toegelicht worden. N. BOERKOEL - Aelbertsberqstraat 80 Telef. 14028 Zaak: Ged Oude Gracht 4« Alle GRANITO. en TEGELWERKEN „Strak van lijn, soepel van prijs" (AdiJ Inaez Med Heden: MAANDAG 4 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het Nederlandsch Tooneel met „Een Finsch meisje", 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: „Matthaüs Passion" door de Christ. Oratoriumvereeniging, 7.45 uur. Haarl. Muzïek-instituut, Wilhelminastraat 51: Dirk van der Stam over de Piano-sonate op. 53 van Schu bert, 8.30 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Sal waerachtig wel gaen!' 2.30. 7 en 9,15 uur. Rembrandt Theater: Zarah Leander In „Das Lied der Wüste", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Conradt Veidt in „De Tyran", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Carrière", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Non stopprogramma, 2.30 en na 7.15 üui doorloopende voorstelling. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en var 79 uur. DINSDAG 5 MAART Gemeentelijke Concertzaal: Zevende Bachconcert, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middag? en des avond? Palestina Diorama's, Schotersingel I17a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van j9 uur. geplukte tomaten! Probeer nu soep V S, uan Alleen de beste volrijpe tomaten werden verwerkt. De tomatensoep is dit jaar nog heerlijker en voed zamer. Ook vegetarisch en ritueel verkrijgbaar. (Adv. ingez. Med.) Bloembollenbedrijf schrompelt ineen als verdorde plant. Rede van den Voorzitter van het H. B. G. Kweekers voor schier onoverkomelijke moeilijkheden. Het Hollandsch Bloem'bollenkweekersgenoot- schap hield hedenmorgen zijn jaarvergadering in restaurant Brinkmann te Haarlem. De voor zitter, de heer S. Schoneveld te Oegstgeest hield een openingsrede waarin hij allereerst de overleden leden van hét Genootschap herdacht De tijden en de omstandigheden zijn voor het bloembollenvak nooit zoo moeilijk en zwaar ge weest als thans,. Het bloeiende bloembollen- bedrijf, schrompelt ineen als een verdorde plant Meermalen zijn er schommelingen in het vak geweest doch nooit was de curve zoo laag als in dezen tijd. Door de achter ons liggende crisis jaren was het materieele weerstandsvermogen der kweekers reeds zeer verzwakt. De bloembol lenkweekers hebben tien jaar lang tegen den crisis gestreden. Zeker zouden zij erin zijn ge laagd deze crisis te boven te komen als de oorlog niet alle kans op een gunstige wending te niet heeft gedaan. De waarde van den export was de laatste jaren juist gestegen; men kon de hoop koesteren dat deze vooruitgang bestendigd zou worden. Door de organisaties is getracht den kweekers in dezen hopeloozen toesctand te steunen. Men" wendde zich daartoe tot de re geering. Het resultaat: de beschikbaarstelling van f 3 millioen is bekend. De dankbaarheid der kweekers daarvoor is groot. Er is echter meer noodig daar alleen al voor de betaling van 71 pet. van het surplus f 6 millioen noodig is Voor dezen aankoop is nu 4y2 millioen gulden beschikbaar. De ontbrekende anderhalf millioen kunnen echter door het vak niet bijeengebracht worden. Indien deze kwestie niet afdoende gegeid wordt'zal dit den ondergang beteekenen van zeer vele vakgenooten. In de laatste twin tig jaar is door het bollenvak voor meer dan f 600 millioen geëxporteerd. Is het dan onjuist om de regeering nu dezen noodzakelijken steun te vragen? Groote teleurstelling heeft ook gewekt het besluit der regeering om voor de inkrimping van het plantgoed tot 50 pet. geen vergoeding te geven. Zulk een vergoeding was zeker billijk en rechtvaardig. Ook de resultaten van de besprekingen welke evoerd zijn over het telen op de vrijgekomen gronden zijn allerminst bevredigend. Het mag worden toegejuicht, dat een commissie uit de vakvereeriigingen is gesticht, die deze kwestie zal trachten te bespoediegn. Hoe zal de toekomst zich ontwikkelen? Zal er gelegenheid komen om weer te exploiteeren of zal die gelegenheid uitblijven? Optimistisch kan men in dit opzicht, ondanks de krachtige oogingen van de schrandere handelsmenschen waaraan ons vak zoo rijk is, niet -zijn. Integen deel, Het is waarschijnlijk dat ook na de in krimping het aanbod de vraag zal overtref fen. Voor den kweeker is het bovendien een lastig vraagstuk hoe hij zijn. kraam na de in krimping op peil kan houden. AI deze moeilijkheden hebben echter één goede zijde: de samenwerking tusschen de ver schillende organisaties in het bloembollenbe drijf is nog nooit zoo nauw en hecht geweest als in dezen tijd. Wanneer men de toekomst onder de oogen ziet dan zou er aanleiding zijn te wan hopen. Daaraan mogea we echter niet toegeven Stoffelijke goederen worden ons ontnomen maar de geestelijke goederen zijn voor ons bewaard gebleven. Geloof, hoop, moed en vertrouwen voor de toekomst kunnen we daar nog uit put ten, Daarom zullen wij met goeden moed onzen eg vervolgen. Uit het jaarverslag vhn den secretaris den heer D. van Egmond Jr. bleek dat het leden tal stijgende was en op 1 Januari 1186 bedroeg Ook na 1 Januari melden zich nog vele leden m. Ook de financieele toestand van het genoot schap is gezond. Er is een voordeelig saldo. De begrooting voor 1940 werd vastgesteld op 4822.44. Een voorstel van de afdeelingen Voorhout en Winkel, dat de handel na het doordraaien van de saneeringsoroducten. bii aankoop uit den opslag •en toeslag van 5 pCt. betaalt welke ter alge- meene verdeeling in het Surplus Fonds moet worden gestort, kwam aan de orde. Dit voorstel was echter overbodig geworden, daar d"e Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een schrijven gericht heeft aan de Besturen der Ned Sierteelt Centrale en Surplus Fonds met. het ver zoek bij verkoop uit opslag den minimumprijs te erhoogen met 3 pCt. Het H. B. G. heeft daarop aan genoemde besturen voorgesteld een verhoo ging van 5 pCt. in te voeren volgens het voorstel der genoemde afdeelingen. Bij de rondvraag stelde de afdeeling Noordwijk de volgende motie voor: er bij den Minister van Economische Zaken met klem op aan te dringen dat bij het vaststellen der minimumprijzen der bolgewassen, tevens een volledige garantie worde gegeven, dat deze minimumprijzen ook zullen orden uitbetaald door het Surplusfonds. Dat ver- Verwachting geiciiy van hraenanonn 'oi mor •lenavond ongeveer 19 uur Stormachtige tot krachtige westelijke tot noordelijke wind. Wisselende bewolking. En kele buien. Des nachts weinig verandering in temperatuur. Kouder overdag. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bilt om 10.06 uur aan alle posten; „Weest op uw hoede". THERMO METERSTAND: HOUTPLEIN 8 TEL. 13829 (3 lijnen) FINANTIEEL WEEKOVERZICHT wordt op aanvraag GRATIS TOEGEZONDEN. (Adv. Ingez Med.) Hoogste gistéren Laagste hedennacht Hoogste heden F 42 F 38 F 40 Sedert Zaterdag is het gebied van hoogen lucht druk over den Oceaan, de Britsche eilanden en onze omgeving voortdurend in beteekenis afgeno men. De kem, waarin karometerstanden boven 1030 mb. voorkomen, is in westelijke richting naar den Oceaan getrokken. De as van deze hooge- druk, die Zaterdag over de Duitsche bocht was gelegen, heeft zich tegelijkertijd naar het zuiden verplaatst, en is in den loop van den Zondag ons land gepasseerd. Tengevolge van de opklaring waarmede het passeeren van de as gepaard ging. vroor 't in den vroegen Zondagochtend in Twente 8 graden. Thains is de wind hier overal westelijk zoodat in den afgeloopen nacht geen temperatu ren onder het vriespunt meer voorkwamen. Bij IJsland ontwikkelde zich gisteren een ac tieve depressie, die sterk in diepte toenemend zich in ongeveer zuidoostelijke richting verplaatste Hedenmorgen ligt zij met een laagste luchtdruk waarde van omstreeks 980 mb. over Zuid-Noor wegen. Op IJsland en de Faroër stijgt de baro meter weer snel. In deze omgeving worden koude polaire luchtmassa's met stormsnelheden naai' het zuiden getransporteerd. Op IJsland daalde de temperatuur van +5 tot —6 graden, op de Faroër van +8 tot l graden. Tusschen Jan Mayen en Noord-Scandinavië ligt nog een oude depressie van omstreeks 990 mb.. die zich langzaam in zuidelijke richting verplaatst Op Groenland herstelde zich die hoogedruk weer tot 1035 mb. Het minimum van 1002 mb bij de Azoren trekt steeds verder weg naar het westen. Het heeft daar nog wat regen gebracht. BAROMETERSTAND Stand van gisteren 767 m.M. Stand van hedenmorgen 10 uur 765 m.M Neiging: Achteruit. Opgave van CAREL v HUIZEN Opticien KI Houtstraat 13 - Tel 14112. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie 11850 Ongevallendienst, (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht 14141. Brandweer 15333 „DE ZWARTE HENGST BENTO" Dit boek is het mooiste, het aller-mooiste, dat ik ooit over dierenlevens laseen wonder van een boek! „De Nieuwe Gids: (Adv. - Ingez. Med.) dere maatregelen als roeheffing of inkrimping der culturen achterwege blijven, daar de bedrij ven der kweekers dit niet meer kunnen dragen en •deze maatregelen funest zouden zijn voor het be drijfsleven in de bollenstreek, de werkloosheid verhoogen en de koopkracht der bevolking tot beneden het behoefte element reduceert. De voorzitter vond het wensehelijk, dat deze motie in handen werd gesteld van het hoofd bestuur. Daartoe werd besloten. Ook de heer Kramer van de afdeeling Hillegom meende, dat men in Den Haag met klem moet aandringen op een spoedige beslissing, dat er nu 71 pCt. van het Surplusfonds zal worden uitbetaald. Er is nu pas 56 pCt. uitbetaald. De voorzitter wees erop, dat het hoofdbestuur in dit opzicht alles gedaan heeft wat in zijn vermogen ligt. Besloten werd een telegram aan den Minister te zenden waarin op spoedige uit betaling zal worden aangedrongen. RIOLEERINGEN IN DEN WAGENWEG. Hedenmorgen werd ten stadhuize te Haarlem aanbesteed het, maken van rioleeringen in den Wa genweg en omgeving te Haarlem. Er waren 17 inschrijvingen, waarvan die van de fa. J. Dienaar en Zn. te IJmuiden met een somma an f 52.683 de laagste was. De andere inschrijvingen waren afkomstig van: A. Westerveld, Amsterdam f75.980; A. J. de Later. Oegstgeest f 62.900; J. F. Goris, Zeist f 58.800; A. v. Halem en J. Doornik, Leiden f 76.500; W. Aafjes en Co., Assendelft f 78.000; Haarl. Grond Hei en Aannemingsbedrijf N.V., Haarlem f 62.100; L. B. v. d. Geer, Leiden f 56.390; De Moei en Hermes, Alk maar f 59.100; J. Rombout en H. A. van Son Heemstede f 68,000; G. Goris, Zeist f63.900 H. C. Heemskerk, Leiden f76.700; H. Bakx en Co., Haar lem f 67.380; Gebrs. v. Rijswijk, Heemstede f 62.450 R Bijker, Haarlem f 64.364; Fa. A. Schoorl, Haar lem f 65.400 G. Hulsebosch, Bloemendaal f 68.370. Haarl. Politie-Muziekvereeniging. Dezen zomer Groot Nationaal Concours. De Haarlemsche Politie-Muziekvereeniging, di recteur de heer B. D. Peters, bestaat 20 jaar. Voorbereidende maatregelen voor de viering zijn reeds getroffen. Nog dit jaar wordt n.l. een Groot Nationaal Concours met marschwedstrijd gegeven en wel op 30 Juni, 6, 7 en 14 Juli op het H. F. C.- terrein. Verschillende prijzen in den vorm van medail les, lauwertakken en -kransen zullen worden uit geloofd. Doel en streven van de Vereeniging zijn genoeg zaam bekend. De Vereeniging bestaat geheel uit actief dienende politieambtenaren, die in hun vrijen tijd de muziekkunst beoefenen. Veel is reeds bereikt, heel veel moet nog bereikt worden. Ette lijke malen werd medewerking verleend, voor lief dadige en feestelijke gelegenheden. De Haarlem- sche Politie-Muziekvereeniging bezit te dien op zichte een bijzondere reputatie. Ook buiten de Spaarnestad heeft zij den naam an het corps veel eer aangedaan. In aanmerking nemende de groote moeilijkheden die voor en na de oprichting moesten overwonnen worden, staat zij op een behoorlijke hoogte op de muzikale ladder. Zij wist op verschillende concoursen behoor lijke resultaten te bereiken, vooral in de marsch- wedstrijden. Thans speelt zij in de eere-afdeeling. Niet minder groot zijn de financieele moeilijk heden geweest die overwonnen moesten en moe ten worden. Onderhoud en aanschaffing van instrumenten en muziek kostten veel geld. Het ligt voor de hand dat dit uit eigen middelen niet bestreden kan orden. Vooral de commissaris van politie gaf diverse malen blijk met het muziekcorps mede te leven. Herhaaldelijk gaf ook de burgerij blijk, het I van de Oostelijke Pers. Na den maaltiid "was er streven der Vereeniging te waardeeren. 1 gezellig samenzijn. Krachtig Italiaansch protest te Londen. Betrekkingen door het besluit inzake de Duitsche steenkool in gevaar gebracht. ROME, 4 Maart. De Italiaansohe regeering heeft tot de Britsche regeering een nota gericht, waarin gezegd wordt: De fascistische regeering refereert aan de mede- deeling der Britsche regeering, krachtens welke elk met Duitsche steenkool geladen schip, dat de haven van inlading verlaat, na 1 Maart 1940 on derworpen is aan de controlemaatregelen. Met het oog op dezen maatregel, welke de Italiaansohe be langen ernstig schaadt, vernieuwt de fascistische regeering in de meest krachtige bewoordingen het door haar reeds geformuleerde protest en voor behoud ten aanzien van de beginselen, welke ten grordslag liggen aan de bepalingen van de Britsche regeering ten aanzien van den economischen oor log, en ten aanzien van de middelen, waarmede die bepalingen worden toegepast jegens de niet- oorlogvoerende landen. De door de Britsche regeering op dit gebied ge nomen maatregelen zijn naar de letter en den geest in strijd met het volkenrecht, dat binnen wel omlijnde grenzen de rechten van de oorlogvoeren den vaststelt tot bescherming der belangen van derde staten en der vrijheid van hun wettigen handel. De fascistische regeering wenscht in het bijzon der den grootsten nadruk te leggen op de onwet tigheid en den ernst van het 'door de Britsche re geering genomen besluit om den invoer over zee van Duitsche steenkool naar Italië aan controle maatregelen te onderwerpen, vooral daar de Brit sche regeering weet, dat de betreffende steenkool tot de absolute levensnoodzakelijkheid en arbeid vari het Italiaansohe volk behoort. In die omstandigheden is de door de Brit sche regeering genomen maatregel van dien aard, dat hierdoor de economische- en politieke betrekkingen tusschen Italië en Groot-Brittan- nië, zooals vastgelegd in de overeenkomsten van 16 Aprii 1938, verstoord en ir. gevaar ge bracht worden, Terwijl de fascistische regeering haar formeel protest vernieuwt, wil zij van heden af nauwkeu rig de gegevens en feiten vastleggen voor de ver antwoording met betrekking tot een latere ontwik keling van den toestand. Mogen 15 Italiaansche kolenschepen nog varen? Vanmorgen zijn vijf Italiaansche zeeschepen met kolen geladen van Rotterdam vertrokken. Een negental andere schepen is nog bezig met het innemen van een lading kolen en zal waarschijn lijk in den loop van deze week nog vertrekken. Bij de „Delagazione Italiana F.F.-S.S. Monopo- llo Carboni" kon men ons verder geen inlichtingen verstrekken betreffende een eventueele overeen komst met de Britsche contrabande controle com missie over het doorlaten van deze schepen. De algemeene indruk is echter dat de nog te Rotter dam liggende schepen ongehinderd naar Italië zullen kunnen gaan, omdat de kolenverscheping reeds geruimen tijd van tevoren geregeld was en alleen tengevolge van den ijsgang ruim twee maanden vertraging had gekregen. Bewogen verkiezingsdag in Argentinië. Senator Guerci bij overval gedood. BUENOS AIRES, 4 Maart. Gedurende de verkiezingen van 65 afgevaardigden heb ben zich voornamelijk in de mijnprovincies on lusten voorgedaan waarbij 10 personen gedood 30 gewond werden. Zoo werd in een stad in de provincie Buenos- Aeris, de provincinale senator Luis Guerci. toen hij de stembussen controleerde door een groep personen, waarvan een persoon zelfs met een automatisch geweer gewapend was, beschoten en gedood. De groep die door den nationalen afge vaardigde Orio Castrex werd aangevoerd, vluchtte toen de politie het vuur beantwoordde. Guerci, die nationaal democraat is, zou volgens zijn vrienden met voorbedachte rade door aan hangers van de civiele radicale unie gedood zijn. (United Press.) Brand bij communistisch in Zweden. dagblad Vermoedelijk vijf dooden. Het gebouw van het blad „Nordens Flamman" te Lulea, na de Stockholmsche „Nij Dag" het grootste communistische orgaan in Zweden, is door brand verwoest. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Vermoedelijk zijn vijf personen bij dezen brand om het leven gekomen. Er zijn drie ver koolde lijken gevonden. Men heeft niet kunnen nagaan waar de brand is begonnen. HAARLEMSCIIE JOURNALISTENKRING. Zilveren jubileum. Met een uitstekend geslaagde feestmaaltijd café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt te Haarlem, heeft de Haarlemsche Jour nalistenkring Zaterdagavond zijn vijf en twin tigjarig bestaan gevierd. De voorzitter van de feestvierende vereeniging de heer F. Primo, heeft een overzicht gegeven van het ontstaan en de ontwikkeling van den Kring, die op 25 Februari 1915 werd opgericht door wijlen de heeren J. C. Peereboom, jhr. A. W G. van Riemsdijk en P C. Akkerman en die zich dadelijk na de oprichting heeft aange sloten bij den Ned. Journalistenkring. Op dezen feestavond hebben verder het woord gevoerd de heeren J. Schraver, uit Rotterdam, namens het bestuur van den Ned. Journalisten kring, J. M. A. Kroes, namens de Haagsche Jour nalistenvereniging; P. Bakker, namens de Ara- sterdamsche Pers G. B. Rebel, te Arnhem na mens de Oostelijke Pers. Aan den maaltijd heeft ook deelgenomen de heer A. Cohen, uit Amster dam, lid van het bestuur van den Ned. Journa listenkring. Bij de vele brieven en telegrammen waren o.m. ook gelukwenschen van den heer Polak Daniels, voorzitter van den N. J. K., die wegens ziekte verhinderd was te komen,van de Journalisten vereeniging Friesland, van de Utrechtsche Pers. Onder de bloemstukken waren er o.m. van de directies der te Haarlem verschijnende dag- bladen, van de Haagsche Journalistenvereeni- I ging, van den Ned. Journalistenkring Surséance Groot Badhuis Zandvoort Aceoord door crediteuren aanvaard. In een vergadering van crediteuren van de N.V. Groot Badhuis te Zandvoort, Zaterdagmorgen ten Paleize van Justitie te Haarlem gehouden, werd het aangeboden accoord door alle aanwezige crediteu ren (67 van de 73) aanvaard. Over de homologatie door de Haarlemsche Recht bank zal Dinsdag a.s. beslist worden. Bewindvoerder is mr. dr. F. A. Bijvoet. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Het bestuur der afd. Haarlem van de' Ned. Vereen, van Huisvrouwen heeft voor Maart het vólgend programma opgemaakt: Maandag 4 Maart: Hotel „De Leeuwerik" film middag met demonstraties, aangeboden door de firma's N.V. Vruchtenconservenfabriek ,3ato", Jan van Woerkom en N.V. van Delft's Fabrie ken. Donderdag 7 Maart: Stadsschouwburg: dans avond van Els Keezer. Maandag 11 Maart zaal „Zang en Vriendschap: lezing door den heer H. G. Cannégieter uit Haarlem over het onderwerp: „Krant, film en radio, uit volksopvoedkundig oogpunt bekeken". Vrijdag 15 Maart, Stadsschouwburg; Opvoe ring van „Ik ben zeventien jaar", door Het Ned. Tooneel, dir. Cor v. d. Lugt Melsert. Maandag 18 Maart Hotel „De Leeuwerik". Lezing van den heer A. Brijs, uit Den Haag, over het onderwerp: ,,De wandelende Jood", ge schiedkundig, aardrijkskundig, folkloristisch, letterkundig, godsdienstig-wijsgeerig". Dinsdag 26 Maart: Gem. Concertgebouw te Haarlem: Vertooning van de Ned. Natuurfilm „Het 60 Stedenplan". VOOR DE MILITAIREN. Vrijdagavond 8 Maart zal voor de militairen een simultaanseance schaken worden gehouden door den heer S. van Mindeno in Restaurant Munnilcs, Groote Markt. Zaterdagavond 9 Maart is er een tooneeluit- voering door het „Lyts Frysk Toaniel" in gebouw St. Bavo, Smedestraat, onder leiding van den heer B. van der Veen van Huizum (bij Leeuwarden) Mr. P. J. OUD KOMT IN HAARLEM SPREKEN. Op Woensdag 20 Maart komt mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotterdam en oud-minister van Financiën, voor de afdeeling Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond, spreken over: „Oude en nieuwe problemen". Klein druk Hotel te Zand voort zoekt 27 Maart en twee moeten ook kunnen servee ren. Goed sal., flink verval, van g. get. voorzien. Br. no. 3296 bur. van dit blad. Flinke nette 3e bediende gevr. in banketbakkerij. TOE SET, Bloemend.straatweg 68, Santpoort. Eenige Jongens gevraagd Aanv. sal. 2.50. Aanm. Antho- niestraat 12 A. 14—16 jaar. SLAGER, Schagchelstraat. gevraagd. Adres: KUIPERS, Kruisweg 35 Bij ex Verpleegster, groot, comf. huis bewonend in mooie beschr. omg„ bestaat gelegenh. tot tij delijk of permanente Rustbehoevenden of lichte Ze nuwpatiënten. Pr. pension. Lief der verzorg. Prijs vanaf f 60 per maand. Inl. Van Weede- straat 12 Soestdijk, tel. (K955) 2003 tot elk bedrag voor goede posten vanaf 4 1/4 pCt, rente. Voorl. inlichtingen kosteloos. F. A. GROEN, Parklaan 23 In of nabij Haarlem huis niet c. verw Max.pr. f 7500. Br. no. 3319 bur. van dit blad CORRECT GEKLEED door Maatzaak op maandelijk- sche afbetaling van 7.50 af. Vraagt inzage stalencollectie. Br. no. 3314 bur. van dit blad MEVROUW! Bel op14637 voor uw gebruikte meubelen en zolderopr. te verkoopen. J. VELLEMAN, Zijlstr. 62, Haarl, ONGESLEPEN GESLEPEN VERZILVERD Onverschillig voor welk doel. SLAGER D OLDE ZAAK IN DE SCHAGCHELSTRAAT

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2