KON. NED. VOETBALBOND TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE MAANDAG ïl' MAART T9~4Ö HA ART: EM'S DAGBEAD 8 Fraaie overwinning van V. S. V, tegen Ajax. D. O. S. en Storm vogels deelen de punten. De roodbroeken lijden een kleine nederlaag tegen 't Gooi. W eder om een stevige overwinning voor H. F. C., thans op Kennemers. Bloemendaal moet op eigen veld de meerderheid van Z. V. V. erkennen. Tien doelpunten bij Beverwijk—Kinheim. A. F. C.- E.D.Oeindigt onbeslist. Onfor tuinlijke wedstrijd van R. C. H. in W ormerveer DE UITSLAGEN. Afdeeling I. Eerste klasse: DWSBI. Wit 2—0 Haarlem't Gooi 34 DOSStormv. 00 VSV—Ajax 6—1 KFCADO uitgesteld. Groep B: SuccesHRC 02 W.Frisia-Hollandia 101 Helder—WFC 4—2 Alkm. BZaandijk 41 ZFCOSV 3—1 Groep C: AFC—EDO 0—0 QSCRCH 4—3 Beverw.Kinheim 64 DWVZeeburgia uitg. HFCK.mers 5—2 BFdaal—ZW 0—3 Groep G: N. NiedorpUitg. 07 Alcm. Vic. 2—Alkm. B. 2 3—1 DTSBergen 33 CSV—Alcm. V. 3 4—2 Groep H: RipperdaHiilinen 14 Hilleg.Schoten 11 Zeem.Haarlem 2 17 RCH 2—Zandv. 2—2 Groep L: DIOVI. Vogels Spaarnev.THB WB—HFC 2 K.mers 2EHS Zeem. 2Zandv. 2 32 Groep I: Halfw.SDW Oosterp.BPC Swift—ZSGO 5—f 5i 5—4 7—0 4—2 Schinkelh.-Madjoe 49 3—5 3—1 Afdeeling II. Groep A: Feij enoordDFC HBSHermes RFC—DHC CWSparta Groep B: VDLVios BMTHoll.diaan BEC—UVS SVV—Quick MartïnitHW Groep C: Fluks—ODS DCL—Sliedr. UnitasGouda EmmaOverm. Nept.Excelsior Afdeeling III. Groep A: AGOWEnsch. 10 QuickTubantia 00 Wagen.Heracl. 04 HeigeloGo ahead 22 Ensch. B.—NEC 1—4 Afdeeling IV. 2—0 2—3 2—2 0—4 3—4 7—3 1- 3 1- 3- 4—3 2—2 6—0 1—3 5- 4—0 7—1 2—1 1—i Groep A: Eindli.NAC LimbHelm ond MW-BW NoadPSV LongaJuliana u Roerm.Willem II 00 Afdeelins V Groep A: GVAV—Heerenv. 2—3 HSCLeeuw. 41 AchillesBe Quick uitg. WW—Veloc. 0—5 VeendamSneek uitg. HAARLEM-'T GOOI (3-4) De Hilversummers profiteerden meer van de kansen. Mochten de roodbroeken in dezen wedstrijd het meest aanvallend zijn geweest, de overwinning kwam toch aan 't Gooi, welk elftal meer profijt wist te trekken van de haar geboden kansen, het geen bij Haarlem nu juist niet het geval was. De Hilversummers begonnen met zulk een flink enthousiasme, dat de Haarlem-achterhoede al spoe dig moeilijke oogenblikken beleefde: het eischte al haar capaciteiten om het gevaar te keeren. Dit ge lukte den roodbroeken echter niet, want het spel was nog geen twee minuten aan den gang of N. Cohen zwenkte naar binnen en voor iemand er aan dacht hem den weg naar het doel af te snij den, schoot hij van buiten het strafschopgebied in en gaf aan 't Gooi de leiding. (01). Ook hierna vroegen de aanvallen van 't Gooi nog de volle aandacht; al koppend wisten Van den Berg en Effern eenige goede voorzetten en hoek schoppen van Cohen en Willemse onschadelijk te maken. Na dit korte overwicht van 't Gooi kwam Haar lem meer in actie, maar enkele goed opgezette aanvallen liepen in de buitenspelval, die door de Hilversumsche backs Hulshof en Van Rheenen was opgezet. Toch kwamen de roodbroeken nu herhaaldelijk terug; keeper M. Cohen moest er nu vaak aan te pas komen, wat hij op zijn bekende bravourwijze deed. Eenmaal had hij veel geluk, toen hij kans loos door Van der Hulst was gepasseerd, maar de bal kwam tegen de bovenlat. Juist in deze periode verhoogde 't Gooi den voorsprong, toen Effern mistrapte en Kreuning een vrije kans kreeg, die hij dankbaar accepteerde. (02). Niet ontmoedigd bleven de Haarlemmers hierna het doel vap 't Gooi belagen; een kwartier voor de rust kwam voor de Haarlem-voorhoede de beloo- jiing. Het was na goed spel op den linkervleugel; diens voorzet werd door De Winter in eens langs Cohen geschoten. Dit was een fraai doelpunt. (1—2). Toch werd het enthousiasme bij 't Gooi niet ge- bluscht. Integendeel, op alle linies bleven de Hil versummers actief; dit werd enkele minuten voor de rust nog beloond met een derde doelpunt, boen Kluit een schot van J. Cohen stopte, maar niet kon wegwerken; de toeloopende Kreuning had maar voor 't in trappen. Met 13 kwam rust. Haarle begon de tweede helft direct met aan vallen; met een sprong naar den bovenhoek weet Cohen reeds dadelijk een kopbal van Van der Hulst onschadelijk te maken. Dan weet 't Gooi zich los te werken, met het ge volg, dat een serie aanvallen volgen op het doel van Haarlem, welke echter niets opleveren. Op nieuw bestookte Haarlem het doel van Cohen. De eene hoekschop volgde op den anderen; toen bij een dezer hoekschoppen De Winter den bal goed voor het doel zette, kopte Smit onhoudbaar in. ;(2—3). Toen werd Haarlem sterker; er kwam een op- eenhooping van spelers voor 't Gooi-doel. Haarlem kreeg een strafschop toegewezen, dien Smit on houdbaar langs Cohen schoot. (33). Een aanval van Kinheim op het doel van Beverwijk leverde het tweede doelpunt voor de bezoekers op. De stand was dus weer gelijk. De kans op de overwinning heeft Haarlem hierna niet benut. De roodbroeken bleven aanvallen, maar zij kwamen toch niet tot scoren. Toen bij een uit val van 't Gooi Van den Berg op den bal werd ge duwd, kreeg 't Gooi een strafschop, die haar op nieuw de leiding bezorgde. (34). Van Gooi wisselde nog met Van Polanen van plaats, maar het hielp niet meer. Bijna maakte Van der Hulst nog gelijk, maai- zijn schot ging rakelings naast. De elftallen waren: HAARLEM: Kluit, Van den Berg, Visser, Stammes, Effern. Van Gooi, De Winter, Van Polanen, Van der Hulst, Smit, Ninaber. 'T GOOI: N. Cohen, J. Cohen, Kreuning, Beugelaar, Willemse, Van Es, Dolder, Cregte, Van Rheenen, Hulshof, M. Cohen. V. S. V.-AJAX (6-1) Van der Lugt weer van de partij. Op verbluffende wijze heeft V.S.V. aan het Ajax- elftal een zeer gvoote nederlaag toegediend. Ajax trof het al heel slecht, dat Van der Lugt weer van de partij was. Deze speler oefent een gunstigen invloed op de overige spelers uit, zoo, dat het in dezen wedstrijd niet aan zelfvertrouwen ontbrak. Het V.S.V.-elftal vormde een uitstekend geheel, waarin elk onderdeel goed was verzorgd. Doch de aanvalslinie was dezen middag superieur. Nog nimmer hebben wij de V.S.V.-voorhoede in zulk een goeden vorm gezien. Van der Lugt toonde zich ook ditmaal weer een uitstekend aanvalsleider en welk een bezieling ging er van zijn spel uit. Zijn werk inspireerde de overige spelers, want ook Sterk kreeg er veel zin in: deze beide spelers waren het wel in hoofdzaak, die de Ajax-verdedi- ging voor moeilijke problemen stelden. Voor den Ajax-aanval bleek de Vries een haast onoverkomenlijk bezwaar te zijn. De V.S.V.-spil was dezen middag wel in topvorm; hij ontving bo vendien een goeden steun van zijn beide kanthalfs, De beide V.S.V.-backs waren betrouwbaarder dan_ tegen A.D.O. Michel kreeg niet veel te doen. Ajax viel tegen, Keizer heeft in het doel gedaan wat hij kon; aan hem heeft het niet gelegen, dat de V.S.V.-voorhoede er in slaagde, een half dozijn doelpunten te scoren. De elftallen traden als volgt in het veld: V.S.V.: Michel, Kunst, Voet, Heins, De Vries, v. d. Gevel, Döhring, v. d. Kuil, v. d. Lugt, Balvers, Sterk, AJAX: Van Wijngaarden, Hordijk, v. Reenen, Bijl. Visscher, Leemhuis, Anderiesen, Looijs, Schubert, Blomvliet, Keizer. Het spel is slechts enkele minuten aan den gang, als v. d. Gevel den bal naar Van der Lugt plaatst. Deze laat dep bal rustig loopen naar den beter opgesteld staarden Balvers, die met een uitstekend schot aan Keizer het nakijken geeft, (10). Slechts kort heei't V.S.V. hier pleizier van, want enkele oogenblikken later weet Van Reenen met een ver schot gelijk te maken. (11). V.S.V. laat zich door dit doelpunt niet van de wijs brengen, het inspireert den rood-witten tot eenige vinnige aanvallen op het Ajax-rdoel. Sterk en Balvers hebben daarbij echter geen geluk als de bal juist via den paal achter gaat. De V.S.V.-voorhoede komt echter steeds weer te rug, daarbij goed gesteund door haar middenlinie. Een tweede doelpunt kan dan ook haast niet uit blijven. Telkens worden Blomvliet en Schubert voor moeilijkheden gesteld; in hoofdzaak is het Keizer, die voorloopig doelpunten weet te voorko men. Doch als Sterk scherp voorfcze.t vangt Döhring den bal op; hij geeft door naar Van der Lugt, die met een zuiver gericht schot Keizer opnieuw pas seert. (21). Na de rust volgt direct weer een V-S.V.-aanval. waarbij Döhring scoort, doch dïit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Even later speelt v. d. Gevel den bal ver naar voren; het leder komt in het bezit van Sterk,, die een hard schot lost, Keizer keert dit schot, doch opnieuw schiet Sterk in en dan verdwijnt het le der in het doel. (31). Geen twee minuten later heeft Van der Lugt met een zeer hard schot den voorsprong reeds weer vergroot. (41). Van het Aiax-elftal valt dan weinig meer te be kennen; V.S.V. heeft het spel volkomen in handen. Talrijke en dikwijls zeer fraaie aanvallen van de V.S.V.-voorhoede vallen te genieten. Het wordt een hevige strijd tusschen het aanvallend V.S.V. en het eeheel tot verdedigen gedwongen Ajax-elftal. Uitstekend speelt Van der Lugt den bal om Blom vliet heen en Sterk brengt dan den stand op 51. Enkele minuten later heeft Van der Kuil er met een ver schot 61 van gemaakt. Het einde bracht een verdiende zege voor V.S.V. D. O. S.—STORMVOGELS (0-0) Voor de tweede maal de punten gedeeld. Evenals in IJmuiden, deelden ook thans bovenge noemde clubs de punten. Had er één club moeten winnen, dat zou het Sormvogels geweest zijn, want over het geheel genomen zijn de IJmuidenaren ver in de meerderheid geweest. Kranig werk van de Utrechtsche defensie was echter oorzaak, dat het verdiende winnende punt uitbleef. Aan Van Baggem danken de D. O. S.'ers inderdaad hun eene winstpunt. Hoewel niet gescoord werd, waren we over het spel der IJmuiderploeg thans heel wat beter te spreken, dan j.l. Zondag. In de achterhoede speelde Haak weer een goede partij. In de eerste helft had hij het tegen den lin kervleugel van D. O. S. niet gemakkelijk, doordat Wilderom toen er nog niet zoo goed het oog in had. Hij weerde zich echter kranig. Heel goed werd hij bijgestaan door Schipper. Deze voormalige voorhoedespeler van het tweede elftal ontpopt zich steeds meer als een zeer bruik- baren back. Achter dit duo viel het rustige doelverdedigen van Kraak op. Vooral is de eerste helft, toen D. O. S. meer in den aanval was dan daarna, viel hij op door zijn goed en op tijd ingrijpen. Eens redde hij een bijna zeker doelpunt door den bal net voor Dumor- tier's voeten weg te trappen. In de middenlinie was Gerrits de beste speler. Zijn plaatsen en afnemen waren heel goed. Van Luin en Van Zuilen hadden niet veel tegen hem in te brengen. Tol speelde eveneens een goede partij, doch wat het plaatsen van den bal betreft, viel er voor hem nog wel iets en voor Wilderom zelfs veel van Gerrits te leeren. In de voorhoede was het merkbaar, dat Wouden berg weer present was. Hij goochelde met den bal, dat het een lust was en zorgde ook voor goede centers. Zijn aanwezigheid was tevens oorzaak, dat de ge- heele voorhoede beter speelde. Alleen Van Kempen kon ons niet zoo voldoen. Er werd door Verdam, Prins en Van Pel flink geschoten, doch op onbegrij pelijke wijze wist keeper Van Baggem stand te houden. Zelfs schoten, op korten afstand gelost, wist hij onschadelijk te maken. Voor de rust reeds was Stormvogels het meest in de aanval, maar de minder talrijke aanvallen van Dumortier c.s. waren zeker niet van gevaar ont bloot. Veltmeyer vooral speelde vinnig en Dumor tier viel op door zijn koppen en onverwacht schieten. Na de rust was de veldmeerderheid der Vogels nog grooter. Aanval op aanval werd ondernomen, doch Weber en Sieber® waren niet gemakkelijk te passeëren. Daar kwam nog bij, dat door de meer derheid der Stormvogels vaak een opeenhooping van spelers voor het Utrechtsche doel ontstond, die den Stormvogels-aanvallers weinig bewegingsvrij heid gaf. Toch wei-d er door Verdam c.s. nog vrij veel ge schoten, maar Van Baggem was en bleef onver biddelijk. D. O. S. moest het van uitvallen hebben. Na een dezer ontstond voor het IJmuider doel een hevige scrimmage. Vier-, vijfmaul werd de bal ingescho ten, doch tenslotte trapte Veltmeyer naast. Het bleef dus 00. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: Kraak, Haak, Schipper, Wilderom, Tol, Gerrits, Van Pel, Woudenberg, Verdam, Prins, Van Kempen. D. O. S.: Meeuwsen, Veltmeyer, Dumortier, Van Luin, Van Zuilen, v. d. Brink, Dames, Van Beek, Weber, oiebes, Van Baggem. Niet veel aantrekkelijks. H. B. S.—IIERMES-D.V.S. (2—3) Als de wedstrijd vijf minuten aan den gang is, plaatst Van 't Oever den bal goed voor het Schie- damsche doel. De bal wordt hier opgevangen door Kramer, die in samenwerking met Koning het eer ste doelpunt scoort. Hermes krijgt nu het beste spel: voortdurend worden mooie aanvallen opgezet. Bij een aanval mist Pellikaan; Koegenboeg maakt hier handig gebruik van (11). Even later is het de links-buiten Borrani, die op fraaie wijze het tweede doelpunt voor Hermes scoort (12). Na rust wordt een onbenullig spel vertoond. Na 25 minuten weet Van der Vegt gelijk te maken door een fout van Beun. De Hagenaar schiet van verren afstand en Beun laat den bal glippen (22). Aan den anderen kant wil Taverne bij een aanval van de Schiedammers op zijn doelman terugspelen, doch dit mislukt. A. Janse bemachtigt den bal en lost een hard schot, dat in den uitersten bovenhoek verdwijnt (23). En Feijenoord wint maar! FEIJENOOKD—DFC (2—0). Deze strijd was in de eerste tien minuten al be slist, Toen had Hoek, de kleine invaller voor Vente, ai twee doelpunten gemaakt. Wel bleef Feijenoord bijna voortdurend in den aanval, maar DFC trok de middenlinie terug en door deze verdediging vermocht de Feijenoord- voorhoede niet met voldoende macht door te breken. Het spreekt vanzelf, dat de Dordtsche voorhoede door dit verdedigingssysteem zwaar gehandicapt was. Gewoonlijk bestond zij maar uit drie man en dit drietal was niet bij machte, de Rotterdamsche verdediging te overrompelen. Van Male heeft dan ook maar weinig te doen gehad. C. V. V. liad niet veel in te brengen. CW—SPARTA (0—4) Na een half uur maakte Drok den bal vrij voor Den Boer, die met een schuiver aan Sparta de lei ding gaf (01). CW moest het van een enkelen uitval hebben, doch die waren zóó doorzichtig, dat de verdediging van Sparta er niet de minste moeite mee had. Na de rust had het spel nog minder te beteekenen. Het terrein was een ware modderpoel geworden; de spelers hadden groote moeite zich staande te hou den. Den Boer joeg uit een vrijen schop den bal te gen den onderkant van de lat, maar hoewel Sparta voor een doelpunt appelleerde, liet de scheidsrechter doorspelen. Even daarna had Den Boer met een vrijen schop toch succes (0—2). Een fout in de-CW-verdediging bezorgde Drok een kans, welke deze dankbaar aanvaardde (93). Kort voor het einde bracht Den Boer met een hard schot den stand op 04. Slecht afgewerkte aanvallen. RFC—DHC (2—2). Deze twee vrijwel op hun sterkst uitkomende elf tallen hebben weinig fraais laten zien. Het was vaak een heen en weer getrap zonder behoorlijke combi natie en met zeer slecht afgewerkte aanvallen. Zon der veel moeiten hielden de doelverdedigers den stand op 00. Een kwartier na de hervatting scoorde Kouwen- berg voor RFC uit een voorzet van links (10); toen Dingier, DHC's middenvoor, direct de kans kreeg om gelijk te maken, doch naast schoot, was het weer RFC dat bij een uitval kon scoren; Van Oirschot was de maker (20). DHC is daarna feller gaan spelen. Met een kopbal van Van der Engel verkleinde DHC den achterstand en enkele minuten voor het einde maakte midden voor Dingier na een hoekschop van Van Geest ge lijk (2—2). D. W. S. zorgt voor.de verrassing. DWS—BLAUW WIT (2—0) Voor het eerst in deze competitie heeft Blauw Wit een nederlaag geleden: DWS heeft het klaar ge speeld, van zijn stadgenoot met 20 te winnen. Merkwaardig genoeg was het Blauw Wit, dat de eerste groote'kans kreeg. Dat was na 20 minuten, toen Van Nol inschoot en Bergman den terugstui tenden bal naast het doel plaatste. Een dergelijke situatie ontstond tien minuten later voor het Blauw- Wit-doel, doch nu leverde zij een doelpunt op. Dra per, naar binnen gezwenkt, schoot zóó hard in, dat Terwerda den bal slechts terug kon slaan, het leer kwam terecht voor de voeten van Wiertz, die met een goed schot scoorde (10). Na de rust trachtte Blauw Wit de kansen te doen keeren. Zij was meer in den aanval en dit kwam het spelbeeld ten goede. Maar de Voorhoede der be zoekers had toch niet de kracht, die noodig was om de verdediging van DWS te overmeesteren. Geleidelijk kreeg DWS opnieuw de overhand. De druk op het doel van Blauw Wit werd zóó groot, dat een tweede doelpunt verwacht kon worden. Het kwam dan ook, maar eerst zes minuten voor het einde, toen v. d. Velden na goed samenspel met Wiertz scoorde (2—0). H. F. C.—Kennemers (5—2) Wederom heeft het nieuwe H.F.C.-elftal een ge makkelijke overwinning oehaaia. Speciaal voor de rust vvtra er zeer behoorlijk spel vertoond, al moet natuurlijk de combinatie van deze spelers eerst nog op elkaar ingespeeld raken. Dat de Kenne mers, die toch met rust reeds een 30 achterstand hadden, den moed niet opgaven, pleit voor hun fighting-spirit. H.F.C. heeft het volgende elftal: Van der Togt, A. Berendsen, Pienter, Flack, Drijver, Van Olphen, J. ten Have, Lagendaal, De Haan, Kammeijer, C. ten Have. H.F.C. is direct in de meerderheid; voortdurend wordt de Kennemers-achterhoede in moeilijkhe den gebracht door '1 tactische spel van de birmen- spelers van H.F.C. Na tien minuten slaat één der Beverwijkers een schot van J. ten Have uit het doel; Kammeijer zet de penalty met een goed schot in een doelpunt om. (10). Dinkla c.s. trachten het spel telkens naar de andere helft te verplaatsen. De H.F.C.-halflinie zorgt er echter voor, dat haar voorhoede doorloo pend aan het werk gehouden wordt. De buitenspelers der thuisclub zijn echter niet in hun besten vorm, zoodat er vele mooie kansen, om voorzetten te geven, verloren gaan. Toch kun nen doelpunten niet uitblijven; Kammeijer sc/ort na goed werk van Lagendaal, ook het tweede doel. punt. (20). Niet lang daarna vergroot De Haan met een houdbaar schot H.F.C.'s voorsprong. (30). De Kennemers-voorhoede vindt in Pienter Van der Togt voorloopig nog zulke struikelblokken, dat zij voor de rust er niet in slaagt te scoren. Ook H.F.C. kan ondanks haar veldmeerderheid geen verdere goals maken. Na de hervatting laat de Kennemers-keeper vrij spoedig een schot van J. ten Have glippen. (4—0). H.F.C. pakt de zaken wat rustiger aan; het blijkt nu, dat de Kennemers-voorhoede niet ongevaar lijk is. Van der Togt krijgt druk werk te verrich ten. Kort achter elkaar moet hij zwichten voor goede schoten; vooral het tweede doelpunt was van zeer goed gehalte. (42). Verder kunnen de bezoekers echter niet komen, als Lagendaal tenslotte met een mooi schot den stand op 52 brengt veJflauwt de strijd. Met dezen stand komt dan ook het einde van de zen uiterst fairen wedstrijd. Bloemendaal—Z. V. V. (0—3) De gastheeren, die invallers telden voor keeper De Haas en Van der Meij, begonnen in een vrij be hoorlijk tempo. ZW werd op de eigen helft gehou den, doch al spoedig bleek, dat de Zaansche defen sie stug kon verdedigen. Veel goede scoringkasen kregen de gastheeren dan ook niet. Na een kwartier kwam ér een doelpunt aan de ziide, waar dit op dat moment het minst werd ver wacht. Bij een aanval der Zaankanters scoorde Valkman met een fraai schot via de lat het eerste doelpunt (01). Weer volgde er een periode, waarin Bloemendaal weliswaar niet minder was, doch waarin duidelijk bleek dat er van den aanval der witten niet veel Verwacht kon worden. Met een ongewijzigden stand werd dan ook van doel gewisseld. Na de hervatting zaten de witten weer direct voor het Zaansche doel. Het aantal goede kansen bleef echter tot een minimum beperkt. Zóó zwak zagen wij den aanval van Bloemendaal trouwens nimmer. Het spel was niet interessant. Bloemendaal bleef iets meer in den aanval, doch de verdediging der bezoekers kon zonder veel moeite meester van het terrein blijven. Een kwartier voor het einde vergrootte Valkman bij een snelle doorbraak den voorsprong van ZW (0—2). De aardigheid raakte er nu geheel af. De rechts buiten der bezoekers slaagde er vervolgens in, nog een derde doelpunt te scoren, zoodat de ZW'ers met een 30 zege het tooneel van den strijd konden ver laten. Q. S. C.-R. C. II. (4-3) RCH, dat met invallers voor van der Horst en Biesbrouck verscheen, had echter weer de beschik king over «bulder, Kors en Hoogendoorn, terwijl als linksbuiten Meyer vervangen was door Luyten, Vooral het medespelen van Luyten kan als een ver betering beschouwd worden; ook Bax deed als rechtsbuiten uitstekend werk. Daarentegen ging er van het binnentrio weinig uit. De zwaklde stee in het elftal blijit echter de verdediging, speciaal in tac tisch opzicht, hetgeen ook nu weer duidelijk bleek. Immers, toen de rust met een 30 voorsprong voor RCH was ingegaan, had het niet meer mogen voor komen, dat tenslotte de Wormerveerders nog met de zege gingen strijken. Weliswaar had RCH bij 33 gelijken stand de overwinning nog voor het grijpen, doch eerst Mulder en daarna Bax faalden op een gegeven moment voor open goal. De wedstrijd begon hoopvol voor RCH, reeds in de eerste minuut kreeg Bax den bal goed toege speeld; hij verraste den QSC-doelman volkomen met een scherp schot (01). Hoewel vervolgens al spoedig bleek, dat QSC over eenige flinke spelers beschikt, met name rechts half beide buitenspelers en rechtsback, bleef toch RCH over het algemeen een tikje sterker. Na een kwartier kopte Vos een voorzet van Luyten in Spelmoment uit den wedstrijd V.S.V.- Ajax. Onze nationale doelverdcdiger Michel van V. S. V. in actie, die Zon dag tegen Ajax liet zien, dat hij in prima conditie is voor den wedstx-ijd van a.s. Zondag tegen de Belgen. Links Anderiesen. Na een half uur benutte Bax opnieuw een voorzet van den linksbuiten (30) Intusschen hadden zich voor het RCH-doel enkele hachelijke momenten voorgedaan, waarbij Brandse eenmaal den bal uit den doelmond kopte. Na de rust is echter QSC het meest aan het woord geweest. Reeds spoedig scoorde de linksbuiten fraai tegen, waarna een misrekening van Van Vliet den tweeden tegengoal opleverde. (23). Er was derhalve volop spanning, waaruit RCH zich niet voldoende wist los te werken, zoodat na een half uur de rechtsbuiten, van QSC gelijk kon maken met een scherp schot van de achterlijn (3-3) Intusschen moesten Van Vliet en Vos wegens bles sures het terrein verlaten, Het leek er op dat een gelijk spel behaald zou worden, toen even voor tijd Van Dansik bij een scrimmage hands maakte; de penalty werd door QSC benut (43). A. F. C. -E. D. O. (0-0) Een wedstrijd zonder doelpunten heeft altijd iets onbevredigends, men heeft zoo het gevoel of er iets aan ontbreekt. Toch zullen de toeschouwers dit gevoel bij dezen wedstrijd niet gehad hebben, om dat er veel spannende momenten waren en er ook dikwijls van fraai spel genoten werd. Dit laatste werd feitelijk voornamelijk door de Haarlemmers te zien gegeven, al diende men het stoere verdedi gen van de A.F.C.'ers toch ook wel te bewonderen. Vooral doelman Gerritsen had een belangrijk aan deel in dit voor A.F.C. zoo voordeelige resultaat. Voordeelig, omdat 'E.D.O. zeker qua spelverhou- ding de zege toekwam. Daar echter de doelpunten beslissen, mag E.D.O. niet ontevreden zijn over dit gelijke spel. De wedstrijd is onder de uitstekende leiding van schedsreehter Wey in de beste verstandhouding gespeeld. E.D.O., dat zonder Oomen Sr. speelt, is direct sterk aanvallend: onmiddellijk levert een fraaie omhaal van Hellingman een goede kans. De bal gaat net over. Schijvenaar, die weer op de spilplaats speelt, heeft in dezen wedstrijd bijzonder goed gespeeld; hij was werkelijk de spil, waar alles om draaide. Aanvallend en verdedigend was zijn spel goed. De E.D.O.-verdediging blijkt bij enkele Amster- damsche aanvallen in uitstekenden ^orm te zijn. Helaas raakt Oomen Jr. geblesseerd, waardoor E.D.O. tot aan de rust met tien man speelt daar deze speler alleen nog wat meehinkt op de links buitenplaats. A.F.C. weet niet van deze verzwakking te profi- teeren, zoodat toen Oomen Sr. 't elftal na rust weer completeerde. E.D.O. weer het voornaamste aan deel'in het spel had. Op gelukkige manier ontsnapt het. A.F.C.-doel aan een dooi'boring als Hellingman langs den uit- geloopen doelman net naast schiet. Spek soeelt een fraaie partij, maar A.F.C. veide- digt goed. E.D.O. slaagt er niet in,tescoren De A F.C.-uitvallen door Hazeweijer geleid, hebben ook geen succes. Het was een goede spannende kamp. Beverwijk—Kinlieim 6—4) Kort na het begin komt A. Marks in het bezit van den bal. hij loopt door de verdediging heen en geeft Beverwijk de leiding (1—0).- Als t spel echter vier minuten oud is, heeft Kinheim den stand door Beuntjer al weer gelijk gemaakt (1—1). Dit doelpunt is een prikkel voor de thuisclub om er een schepje op te gooien. Een lastig schot van Jos Albers wordt door doelman Druyven fraai ge stopt. Na verscheidene aanvallen over en weer gelukt het C, Albers aan zijn ploeg opnieuw de 10 Bijna Vergroot ^ziin broer Jos Albers ,den ^Y00*"" sprong, maar zijn schot is te zacht. Kinheim valtaan en na eenige vergeefsche pogingen feeft S°hl£PeJ; met een hard schot van dichtbij doelman Van Roon geen kans (22). Er is dan een half uur ver streken. Er volgt nu een periode van een zeer aantrekkelijk spel. De aanvallen volgen elkaar vlug op en uit eén daarvan schiet Jos Albers tegen den paal. De terugspringende bal wordt opnieuw inge schoten, maar gaat rakelings naast. Verscheidene ballen krijgt Druyven nog te verwerken, maar rustig pareert hij alle schoten. Kinheim zet dan eenige tegenaanvallen op, waarbij haar een corner ten deel valt. Als deze goed weggewerkt wordt, komt de rust. 1U?n detweede helft gaan de geelzwarten direct tot den aanval over. Behoudens met een schuiver, wordt het doelman Van Roon niet al te lastig ge maakt. Teeling en Jos Albers probeeren het zonder succes van grooten afstand. Een kans voor de gasten bij 'n goeden aanval gaat verloren door buitenspel. Dan volgt er een mooie snelle aanval van Bever wijk, welke aanval wordt ingezet door C. Albers, dié een nuttigen wedstrijd speelde als verbindings- speler. De voorzet van Teeling, waar Markx tactisch over heen stapte, werd door Koning, die in vrije positie kwam te staan benut (32). Een gevaarlijke Kinheim-aanval bezorgt Maen- hout c.s. veel moeite. De bal gaat rakelings naast. Tot tweemaal toe zendt Jos Albers een hard schot in, doch Druyven vangt de ballen uit de lucht. Als Kinheim het doel van Van Roon belaagt, is het Kuilenburg die den Beverwijk-keeper geen kans geeft en voor de derde maal is de stand gelijk (3—3). De tweede helft is een kwartier aan den gang. In het volgende kwartier komt er geen verandering in den stand. Aan beide zijden worden verschillende kan sen gemist, totdat na een half uur spelen Jos Albers met een hard schot het vierde doelpunt scoort, Beverwijk heeft opnieuw de leiding (43) en wanneer Teeling een minuut later onder groot ge juicht voor nummer vijf zorgt, is Kinheim verslagen. Voor alle zekerheid deponeert Jos Albers het zesde doelpunt in het doel (6—3). Dat wordt Kinheim te bar. Ze bevrijdt zich van den druk en zet eenige vinnige tegenaanvallen op, welke beloond worden met een goed doelpunt (64). In dezen stand komt geen verandering meer. R. C. H. 2—Zandvoort (2—2) RCH 2 heeft het beter gedaan dan vorige week, door thans, op eigen terrein, tegen het sterke Zand- voort 22 te spelen. Het was een wedstrijd waarin beide partijen be hoorlijk tegen elkaar opwogen; het meespelen van Van der Horst bij RCH was er niet geheel vreemd aan. In de eerste helft scoorden beide elftallen een maal, zoodat de rust met gelijken stand kwam, hoe wel de RCH'ers een voorsprong hadden kunnen heb ben, als Van der Horst niet een penalty gemist had. Na de rust was er evenmin belangrijk krachtsver schil; het gelukte aan RCH, de leiding te nemen door toedoen van haar centerhalf Siegerist. Geruimen tijd heeft het er toen naar uitgezien dat RCH dezen wedstrijd zou winnen, doch de Zandvoorters benut ten een strafschop, zoodat het einde kwam met een verdeeling der punten (22).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10