Haarlem's Dagblad Ryti en Paasikivi voeren onderhandelingen te Moskou Louis de Vries. Lichtkogels. Vóór 17 Maart Een vredesplan in de maak? Von Ribbentrop op het Vaticaan. ActikeCetu- 57e Jaargang No. 17401 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux- Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Maandag 1 Maart 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, !osse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. Te Nice, aan de Riviera, waarheen hij met zijn vrouw vertrokken was in de blijde hoop, dat in de koesterende zon van de Cóte d'Azur zijn levens kracht de overwinning zou behalen op zijn ver zwakt lichaamsgestel, is de tooneelspeler Louis de Vries gestorven. Weinige dagen geleden kreeg ik nog zoo'n kort berichtje van hem, op een brief kaart, zooals er in den loop van lange jaren zoo veel gekomen zijn. En toen dacht ik nog: zou het heusch heelemaal beter worden? Want uit zijn groote, wat kinderlijke handschrift scheen de oude vitaliteit te spreken. Maar dat is niet be waarheid. Natuurlijk schrijft in dit nummer J. B. Schuil over hem. Het zou daar bij kunnen blijven want hij kan u beter zeggen wie de Vries voor ons too- neel geweest is, dan ik. Maar ik wil daar toch een persoonlijke herinnering aan toevoegen. Hij was zeker een groot acteur, want hij wekte bij velen een ontroering die nooit vergeten werd. En dat is weinigen tooneelspelers en tooneelspeelsters gege ven. Als karakterspeler hebben ongetwijfeld wei nigen hem geëvenaard. En als zijn hart niet ver pand was geweest aan het groote romantische repertoire, dat tijdens zijn leven verdrongen werd en tenslotte eigenlijk afgedaan had, zou hij in het komische, ja in het fijn-komische genre een algemeene vermaardheid verworven hebben. Te weinig heeft hij dat gespeeld, maar velen zul len toch evenals ik er blijvende herinneringen aan behouden hebben. Nevens zijn diep-ontroe- rende schepping als Abraham Sender Lehmann hi „De Familie Lehmann" en zijn Pancras Duif in „Schakels" van Herman Heijermans sterke speelrollen is mij een klein komisch rolletje door de jaren heen bijgebleven. Dat was een seniele oude Duitsche vorst in een stuk, dat in Engeland als „The Garden of Allah" groote successen had beleefd en hier ging onder den langen en eigenlijk ook nog onjuisten titel: „Vier dagen uit het leven van een onfatsoenlijk Meisje". Dat kleine rolletje beperkte zich tot zoo iets als vijf minuten, alleen in het laatste bedrijf. Maar het was prachtig van subtiele, zuivere, be- heerschte typeering en het deed den leek besef fen dat een waarlijk groot acteur niet steeds een groote rol behoeft om zijn superioriteit te doen blijken; Aan den mensch Louis de Vries zullen velen, die hem goed gekend hebben zijnerzijds vergat hij hen nooit vaak met aandoening terugden ken. Hij was een kinderlijke natuur, dolblij met ieder succes en hij heeft wonderlijke successen beleefd, in zijn latere jaren eigenlijk nog het meest in het buitenland. Te Rome, te Parijs, te Kopenhagenin vele hoofdsteden gaf hij voor stellingen in „sterke speelrollen". Hij werd door koningen m hun loges ontvangen en kreeg bui- tenlandsche onderscheidingen nog toen de voor keur der tijden zijn geliefde groote romantiek al verdrongen had en hij in Holland niet meer de kans kreeg, temidden van goede acteurs zijn beste werk te spelen. Maar ofschoon hem rijke gaven geschonken waren, was hij geen „lieveling der Fortuin". Dat een tooneelspeler met financiëele zorgen te kampen heeft is vrijwel regel. Zijn moeilijkheden met den Hollandschen Schouw burg stelden hem evenwel voor nog heel andere dan die persoonlijke problemen. En het verval van zijn oude repertoire knaagde aan hem. Hij bestreed de teleurstellingen moedig, telkens maar weer met nieuwe geestdrift aanvangend, ja zelfs in 1938 nog een West-Indische tournée vol brengend. Maar het was hard. Een jaar geleden zoowat viel de slag die zijn gezondheid fnuikte. Vele maanden verbleef hij in Bloemendaal, met zijn vrouw die hem zoo goed verzorgde en die hij zoo dankzaar was. Hij kon in allen eenvoud ge nieten van een klein intiem natuurtafereel, van een boschpartijtje en een vijver met karpers. Hij was in wezen een eenvoudig mensch, die ook het liefst eenvoudige karakters in groote le vensemoties had uitgebeeld. Van den modernen psycholoog, de uiteenrafeling van karakter en ziel stond hij verre Wij reden samen naar Noord- wijk, in de zomerzonen zaten er op een ter ras en haalden oude herinneringen op aan Lon den, waar hij mij bezocht had en wij samen „The Wandering Jew" en „The Right to Strike" hadden gezien en onderhandeld met de auteurs Temple Thurston en Ernest Hutchinson over de auteurs rechten voor Holland. Dat werden toen, in ons land, groote successen voor hem. En wij haalden op hoe hij daar in Londen bij mij thuis kwam voordragen, in een kleinen kring. En ineens was hij weer vol geestdrift voor de zee en voor Noord wij k's strand en voor de gratie en levendigheid van kinderen die speelden op het teiTas. Niets scheen ineens mooier, op de heele wereld, dan de zee in Noordwijk en de kinderen die vlakbij ons waren. Zoo hield hij van het leven. Er was toen al de hoop om naar Nice te kunnen gaan, geheel te herstellen en weer te spelen. Vooral weer te spelen. Daar draaiden zijn gedachten toen steeds weer om. Hij zal mij bijblijven niet alleen als een groot acteur, maar ook en eigenlijk vooral als een goed en eenvoudig mensch, geloovend in het leven, in zijn kunst en zijn roeping, in alle schoonheid en in de menschen, vaak een beetje bedroefd en verwonderd om al die tegenslagen en toch dankbaar en blij voor al het goede dat hem gewerdtot de kleinste vriendelijkheid *oe. Hij ruste in vrede. R. P. EERVOL ONTSLAG. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek van me juffrouw J. van Slooten om eervol or.tslag als on derwijzeres aan de Wouwermanschool te Haarlem lïiet ingang van 27 Juni 1940 Finsche delegatie kwam op Russische uitnoodiging naar Moskou. WOROSJILOF BIJ DE BESPREKINGEN TEGENWOORDIG? Zondagavond heeft de Finsche regeering het volgende communiqué gepubliceerd: „Eenige dagen geleden zijn de regeeringen van de Sovjet Unie en Finland in contact ge treden. Dit contact is tot 'stand gekomen door bemiddeling van de Zweedsche regeering. Het doel van dit contact is de mogelijkheid te bestudeeren een vrede te sluiten. Beide zij den hebben het nut van directe onderhande lingen erkend". „EEN AVONDJE BIJ ONZE VELD". Op Woensdag 13 Maart wordt in het gebouw St. Bavo te Haarlem de revue „Een avondje bij onze veld" opgevoerd. Aan dezen O. en O.-avond wer ken de „VeM-girls" en het Stalshow-orkest mede. Rysto Ryti, de Finsche minister-president. Aan dit communiqué werd nog toegevoegd dat de regeering van de Sovjet Unie de ver tegenwoordigers van de Finsche regeering heeft uitgenoodigd naar Moskou te komen, teneinde besprekingen te voeren. De delegatie bestaat uit minister-president Ryti, Paasikivi, die de vorige onderhandelingen heeft gevoerd, generaal Rudolf Walden, me dewerker van maarschalk Mannerheim en het Kamerlid Vaino Voionmaa. De delegatie ver trok Woensdagavond. Zij heeft twee of drie besprekingen gevoerd met de vertegenwoordi gers van de Sovjet Russische regeering. Bij deze gelegenheid namen de Finsche afgevaar digden kennis van de Sovjet Russische vredes voorwaarden. Tot nu toe is nog geen besluit genomen. Men meent volgens Reuter te Helsinki te weten, dat de Finsche delegatie, die zich op het oogenblik te Moskou bevindt, geen volmachten heeft en geen definitieve beslissing kan nemen. De uiteindelijke voorstellen moeten, wanneer deze ontvangen zijn, aan den landdag worden voorgelegd z Vermeldenswaardig is nog, dat de drie leden van de Finsche delegatie.behooren tot de drie partijen, welke in den Landdag vertegenwoordigd zijn. Het feit dat Moskou er in heeft toegestemd, bespre kingen te voeren met een delegatie, waarin maar schalk Mannerheim vertegenwoordigd wordt door Maarschalk Worosjilof. zijn vertrouwden medewerker Walden, wordt te Helsinki als een goed teeken beschouwd. Te Stockholm verluidt volgens Reuter, dat Worosjilof, de opperbevelhebber van het Roo- de Leger, aan de onderhandelingen te Moskou deelneemt als tegenspeler van generaal Wal den. Laatstgenoemde fungeert in dezen oorlog als verbindingsschakel tusschen het Finsche leger en de regeering, aldus voegt Reuter hier aan toe. De correspondent van de Stockholm Tidningen in Helsinki schrijft aan zijn blad over de geestes gesteldheid van de Finsche bevolking in verband met de poging tot onderhandelingen o.a. het vol gende: ,De Finsche openbare meening is eensgezind over de noodzakelijkheid dat de integriteit en on afhankelijkheid van het land niet het voorwerp mogen vormen van een soort internationaal poker- spel. Voor het oogenblik weigeren de Firsche lei ders zich uit te spreken over de in gang zijnde be sprekingen en de dagbladen onthouden zich er van op nieuws te jagen. Voor de groote meerderheid der Finsche o'pen- bare meening is maar één ding duidelijk: Moskou wil onderhandelen. Wat Finland betreft, dit zal slechts onderhandelingen aanvaarden, wanneer de Russische voorwaarden werkelijk aanvaardbaar zijn. Ook is de openbare meening eensgezind over de noodzakelijkheid om den strijd tot het uiterste voort te zetten, wanneer de Russische eischen ver der gaan, of zelfs gelijk blijven aan de voorwaar den die de vorige herfst voorgelegd werden. Op dit punt bestaat er bij de bevolking geenerlei twijfel. Ook stelt men in het licht dat de Russen, onder den invloed van de verschrikkelijke verliezen, die zij hebben geleden, evenals onder den invloed van den algemeenen poiitieken toestand er toe zouden kunnen worden gebracht hun eischen te verlagen tot een peil dat het tenminste mogelijk zou maken besprekingen te voeren over eventueele vredes voorwaarden. De positie van Otto Kuusinen. STOCKHOLM, 12 Maart. (Havas). Naar verno men wordt heeft Kuusinen, de leider van de z.g. Finsche volksregeering, in de „Komsomolska Pravda" een artikel gepubliceerd waarin hij doet opmerken dat de Finsche regeering een einde dient te maken aan het nuttelooze bloedvergieten op de Landengte van Karelië. Dit artikel heeft niet nage laten, een zekere beroering te wekken aangezien volgens geruchten welke te Helsinki ingang vinden, de rol van Kuusinen volkomen uitgespeeld is. De Zweedsche „Aftonbladet" meent zelfs te we ten dat Kuusinen en de overige leden van de door de Sovjets ingestelde regeering zouden zijn gear resteerd, omdat zij critiek hebben uitgeoefend op de regeering van de Sovjet Unie wegens het ope nen van onderhandelingen met Finland. Naar hetgeen men te'Helsinki van de Rus sische voorwaarden weet, hebben de Russische eischen betrekking op 't Visschersschiereiland in het noorden van Finland. Bevestigd wordt, dat de Russen eveneens de eilanden in de Finsche Golf willen hebben, alsmede grenzen, die het eiland Björkö omvatten en tenslotte Hangö als vlootbasis. Aanzienlijke kans op Russisch- Finsclien vrede? .Zweden en Noorwegen in minder gevaarlijke positie. LONDEN, 11 Maart. De aankondiging dat de Finsche missie zich in Moskou bevindt viel samen met de berichten, die de Scandinavische diploma ten Zondagavond ontvingen dat de vooruitzichten voor een vredesregeling hoopvol waren. Het feit dat de Finsche leiders het aandurfden naar de vijandelijke hoofdstad te gaan, beschouwt men als een teeken dat de basis goed voorbereid is voor een overeenkomst. Dientengevolge gelooft men dat de aankon diging in Helsinki gedaan er toe dient om pu bliek en leger er op voor te bereiden dat de mogelijkheid van een staken van de vijande lijkheden bestaat. Dat Finland geen beroep op de geallieerden om hulp heeft gedaan, hetgeen naar men aanneemt zeker gebeurd zou zijn als de onderhandelingen tot mislukken gedoemd schenen, wordt als een verdere bevestiging beschouwd dat men in Moskou gevorderd is. Naar verluidt hebben de geallieerden ook verder meer geen contact met Zweden en Noorwegen gezocht over het doorlaten van troepen naar Finland, wat men mogelijk gedaan zou heb ben indien men overtuigd zou zijn dat de strijd voortgezet zou worden. Vooropgesteld dat de onderhandelingen slagen, schijnen Zweden en Noorwegen voor het oogenblik van het gevaar in den oorlog betrokken te worden ontkomen te zijn. Beiden vreesden dat de aanwe zigheid van geallieerde troepen op hun gebied hun in oorlog met Duitschland zou doen geraken. In Scandinavische kringen gelooft men dat een groote factor, welke tot het besluit direct met Rusland te onderhandelen heeft bijgedragen, 't gevoel was dat het mogelijk beter voor Finland's toekomst zou zijn te vermijden betrokken te worden in den Europeeschen oorlog. De speciale correspondent van Stockholm Tidningen" in Moskou meldt dat van de zijde van Rusland wordt onderhandeld door Molo- tof en Lozofsky. Verder zegt hij dat er een di recte telefonische verbinding met Helsinki tot stand gebracht is over een van de Baltische hoofdsteden, naar hij gelooft Tallinn, zoodat men in staat is over den loop van de onder handelingen voortdurend contact te houden. (United Press). HET WETSONTWERP WINSTBELASTING. VOORLOOPIG VERSLAG OP KOMST. Onze Haagsche correspondent meldt ons dat het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp Winstbelasting tegen Woensdag a.s. te wachten is en dat het voornemen bestaat, op het departement van Financiën alle zeilen bij te zetten om de Memorie van Antwoord daar na zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk binnen veertien dagen, te laten verschijnen. Wij teekenen hierbij aan dat spoed in deze dan ook wel bijzonder gewenscht is. Natuurlijk ver- eischt de wet grondige voorbereiding, want zij geldt een ingewikkelde materie. Maar voor het bedrijfsleven levert het lange wachten, in den tijd des jaars waarin balansen,opgemaakt moe ten worden, groote bezwaren op. Vele Naamlooze Vennootschappen zijn statutair gebonden aan be paalde maanden voor het houden van aandeel houdersvergaderingen en het bekendmaken van financiëele resultaten, en bovendien aan een ter mijn van convocatie dier vergaderingen. Het wetsontwerp zooals het er thans ligt leidt tot vele vragen, tot vele dubia. zooals ook wel ge bleken is uit de beschouwingen die deskundigen ook in dit blad erover gehouden hebben Snelle verduidelijking zal zeer gewenscht zijn, en men moet hopen dat de behandeling in de Ka mers zoo spoedig mogelijk zal worden vastgesteld. W:e in ons land op nationale dagen, Het slot van 't feest bijzonder wil doen slagen, Die arrangeert voor het massaal publiek, Een sloteffect in de pyrotechniek. En daarbij wordt er dan speicaal genoten, Van elke vuurpijl die wordt afgeschoten, En die dan flonkerend en spattend knalt, Of in een bol van licht ter aarde valt. Een kort moment verbreekt in feilen luister. Zoo'n licht effect het alomvattend duister En aller oog gaat met genot te gast Aan 't vaak gezien doch blijvend schoon contrast. Dit is geen tijd om vroolijk feest te vieren. Om stad en dorp veelkleurig op te sieren, En het publiek wordt dus ook niet vergast, Op vuurwerk dat t alleen bij feesten past. Toch is langs sliriksche nachtelijke wegen Wel vuurwerk in de duisternis gestegen, Dat voor den enkeling een schouwspel bood, Waartoe hij niet tevoren was genood. Ook dit verbreekt met hel en fel geflonker, Een oogenblik het nachtelijke donker, Maar hoe intens dan ook zijn lichtglans is, Het blijft verwant slechts aan de duisternis. Zulk soort van vuurwerk kan ons niet bekoren, Wij hopen daarom binnenkort te hooren, Dat waakzaamheid tenslotte heeft ontdekt, De oorzaak van dit duister lichteffect. Wij houden van het licht in volle klaarheid. Maar dan verwant aan 't licht der openbaarheid Het licht, dat slechts de duisternis verdicht, Brenge men spoedig in het ware licht. P. GASUS. krijgt U bij elke 3 rollen behang, die U bij Bakker koopt één rol CADEAU. Als U dus 12 rollen noodig heeft, betaalt U er maar negen. Envoor de negen rollen die U dan betaalt is de prijs nog extra laag. H. M. Bakker, Gen. Cronjéstr. 135, Tel. 11657 (Adv. Mgez Med.) KOPENHAGEN, 11 Maart. (Reuter). De middageditie van de „Berlingske Tidende" publiceert een bericht uit Boedapest, vol gens hetwelk Von Ribbentrop, Mussolini en Ciano werken aan een vredesplan, dat aan Sumner Welles zal worden overhandigd, wanneer hij op zijn terugreis naar Amerika weer in Rome komt. Als bron in Boedapest van dit bericht wordt opgegeven: „Hongaarsche politieke kringen, die in nauw contact staan met Ciano". Sovjet-voorwaarden waren eerst aan Londen voorgelegd. Britsche regeering weigerde doorzending aan de Finnen. LONDEN, 11 Maart (Reuter). Reuter verneemt, dat de Sovjet-Russische ambassa deur, Maisky, op 22 Februari een bezoek ge bracht heeft aan den Engelschen onder- staatsserectaris voor buitenlandsche zaken, Butler. Het blijkt thans dat dit ongeveer het tijdstip was, waarop de Sovjet-Unie zich tot Zweden wendde. Maisky gaf kennis van voorwaarden, gelijk aan die, welke door den Sovjet aan de Zweden voorgelegd werden en verzocht den Engelschen deze voorwaarden aan Finland door te zenden. Naar de meening van de Britsche regeering waren deze voorwaarden van zoo uiterst buiten- sporigen aard dat zij Finland in een volkomen wanhopigen en hopeloozen toestand zouden laten. De Britsche regeering weigerde dientenge volge deze voorwaarden door te zenden. Eenige dagen later echter stelde de Britsche regeering Finland in kennis van den Sovjet-Russischen stap. zonder de voorwaarden te onthullen, of schoon het den Finnen vrij heeft gestaan vragen te stellen omtrent den aard daarvan, wanneer zij van meenüig waren geweest, dat het raadzaam was de zaak voort te zetten. Intus- schen hadden de Sovjets deze démarche tot de Zweden gericht. Inderdaad gaven de Zweden de voorwaarden door en drongen zij, naar het schijnt, aan op overweging daarvan. Botsing onder den grond. Vijf dooden. LONDEN 11 Maart (Reuter). In de Moston- mijn te Manchester zijn vandaag twee vrachtauto's, -elke mijnwerkers onder den grond vervoerden, met elkaar in botsing gekomen. Als gevolg hiervan werden vijf man gedood en velen gewond. Slechts drie Italiaansche kolen schepen in de Duins. LONDEN 11 Maart (Reuter). Er liggen nog slechts drie Italiaansche kolenbooten in het con- trabande-contrölestation in de Duins. Tien andere zijn in den loop van den nacht en vanochtend vertrokken. Het woord is aan Weber Dc muziek is de wereldtaal: zij behoeft niet vertaald te worden; daar spreekt ziel tot ziel. Onderhoud duurde ruim een uur. (Men zie ook pag. 5). ROME, 11 Maart (Stefani). De Duitsche rijksminister van Buitenlandsche Zaken. Von Ribbëntrop, heeft zich vanmorgen met de per sonen van zijn gevolg, waaronder de Duitsche ambassadeur bij den H. Stoel, Von Bergen, allen gekleed in de uniform der nationaal- socialistische partij, naar het Vaticaan bege ven om een bezoek te brengen aan den Paus. Een pauselijke kamerheer begeleidde den mi nister naar de particuliere bibliotheek, waarin de Paus zich bevond. Terstond daarop begon het onderhoud tus schen Pius XII en Von Ribbentrop. Daar de Paus uitstekend Duitsch spreekt, was er geen tolk aanwezig. Het Duitsche Nieuwsbureau voegt hieraan toe dat Von Ribbentrop daarna een bezoek heeft ge bracht aan den kardinaal-staatssecretaris mgr. Maglione. dat deze kort daarop met een tegenbe zoek op de Duitsche ambassade heeft beantwoo"rd. Naar verluidt heeft het onderhoud tusschen den Paus en den minister ruim een uur geduurd. Het bezoek dat Von Ribbentrop hedenmorgen heeft gebracht aan den koning-keizer heeft langer dan een half uur geduurd. ROME, 11 Maart (D.N.B.) Het onderhoud van den Paus met rijksminister Von Ribbentrop heeft iets meer dan een uur geduurd. Stefani meldt nader dat de Pali's zich van 11 uur tot 12 uur 0,5 met Von Ribbentrop onderhield. Na de gedachtenwisseling werden de leden van Von Ribbentrop's gevolg toegelaten in de bibliotheek zaal, waar zij aan den Paus werden voorgesteld. Volgens United Press behooren tot Von Ribben trop's gevolg o.a. de chef van het Protocol Von Dörnberg en dr. Clodius, die aan het hoofd van verscheidene Duitsche handelsmissies heeft ge staan. Tweede onderhoud met Mussolini. ROME, 11 Maart (Havas). Vanmiddag om half vijf zal Von Ribbentrop een onderhoud heb ben met Ciano. Om 5 uur wordt hij door Mussolini ontvangen. Men verwacht dat de Duitsche ambas sadeur, Von Mack'ensen, bij deze beide besprekin gen aanwezig zal zijn. De rijksminister zal het noenmaal gebruiken in de villa Madama met de personen van zijn gevolg. Ciano biedt een diner aan te zijner eere, waar de leden der Duitsche delegatie en verscheidene Ita liaansche persoonlijkheden aanwezig zullen zijn. Het vertrek van Von Ribbentrop blijft vastgesteld om 21 uur 30. Voorstel der Ver. Staten tot dertigdaagschen wapenstilstand Na Sumner Welles' terugkeer. De voorzitter van de Amerikaansche senaatscommissie voor buitenlandsche zaken heeft een radioredevoering uitgesproken, waarin hij scheen aan te duiden dat de Vereenigde Staten, na den terugkeer van Sumner Welles, voorstellen zou kunnen doen betreffende een wapenstilstand van dertig dagen. Deze voorstellen zouden tot alle oor logvoerenden worden gericht. Na een schets te hebben gegeven van dén huidigen toestand in Europa, zeide Pittman dat wanneer de. oorlog voortduurde tot den vroegen zomer, hij waarschijnlijk tot het bittere einde' zou worden uitgevochten. Gezien echter hetgeen bij een dergelijke oplos sing betrokken zou zijn, zouden de oorlogvoe renden nauwelijks kunnen weigeren een dertig daagschen wapenstilstand in overweging te nemen. Deze zou den neutralen de gelegenheid bieden bij te staan in het zoeken van een regeling. De neutralen konden zich niet wenden tot de oor logvoerenden met eenige hoop om gehoord te worden, zoolang de gevechten voortduren. Wat kouder kan het morgen wel worden, terwijl we ook met een betrokken tot zwaar be wolkte lucht rekening moeten houden. HEDEN: 12 PAGINA'S. R. P.: Louis de Vries. pag. 1 I J. B. Schuil: De acteur Louis de g Vries overleden pag. 4 j| J. B. Schuil: Lyts Frysk Tooneel en M Cabaret Paul Ostra. pag. 4 E K. de Jong: Zondagmiddagconcert 1 H. O. V. pag. 4 m Laatste Berichten op pagina 9 g ^iiiuiiiiimiiuiiiniiiiHiiniiTiiiiiiiinniiiTiiniiijninfiiïïirïïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiJffliiiiiiinimiwinyiiiiiirt^

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1