Duilsche luchtaanval op de Orkaden en Scapa Flow. rvoROL Slachtoffers onder de burgerbevolking. Gerechtigheid, broederschap en geloof zullen overwinnen. Italiaansch verkeersvliegtuig verongelukt. BERICHT WEK UW LEVER-GALOP MAANDAG 18 MAART 1946 HAARDE M'S DAGBLAD De Duitsche luchtmacht heeft Zaterdag avond opnieuw een aanval ondernomen op de Orkney-eilanden (Orkaden) en de vloot- basis Scapa Flow. Volgens een meaedeeling van de Britsche Admiraliteit bereikten veertien vijandelijke vliegtuigen Scapa Flow. Zij wierpen een aan zienlijk aantal bommen, waarvan er één een oorlogschip trof, dat slechts geringe schade kreeg Ook werden bommen uitgeworpen boven land. waarbij geen militaire doelen werden getroffen, doch een burger werd gedood en zeven anderen gewond, waaronder twee vrouwen in het dorp Bridge-of-Waith. Hier werden vijf huisjes beschadigd. Onder het vlootpersoneel vielen zeven slachtoffers. De scheepsbatterijen, de kustbatterijen en ge vechtsvliegtuigen kwamen in actie om den vijand te verdrijven. Een vliegtuig werd neergehaald en naar men gelooft zijn andere vliegtuigen be schadigd, aldus de lezing van de Engelsche Ad miraliteit. Het opperbevel van de Duitsche weermacht stelt hiertegenover de volgende lezing: „Op grond van de resultaten der verken ningsvluchten van de laatste dagen heeft de Duitsche luchtmacht een aanval gedaan op de in Scapa Flow liggende deelen van de Britsche vloot. Hierbij werden minstens vier oorlogs schepen, waaronder drie slagschepen en een kruiser, door bommen getroffen en zwaar beschadigd. De beschadiging van twee andere oorlogsschepen is waarschijnlijk. Bovendien werden de vliegvelden Stomnes, Earth House en Kirkwall, alsmede een luchtafweerbatterij gebombardeerd. Niettegenstaande krachtige afweer van vijan delijke jachtvliegtuigen en luchtdoelgeschut, voerden de Duitsche vliegtuigen hun opdrachten met succes uit en keerden zij zonder verliezen terug". Britsche vlootkringen hebben gisteravond het volgende commentaar gegeven: „Het feit, dat het Duitsche opperbevel zoo be- geerig is om de luchtschermutselingen boven 6capa Flow op te blazen en de belachelijke be- ROOSEVELT: Eerste Christenen ten voorbeeld gesteld. Behalve door H.M. de Koningin is de Foreign Mission Conference of North America ook per radio toegesproken door president Roosevelt. Roosevelt zeide dat de wereld een moreele grondslag voor den vrede zoekt. Een vrede kan echter geen gezonde vrede zijn, indien de klei ne volken in vrees voor hun machtige buren moeten leven. Geen vrede kan blijvend zijn, indien de vruchten bestaan in onderdrukking, uithongering, wreedheid of beheersching van het menschelijk leven door gewapende kam pen. weringen over schade toegebracht aan eenheden der Britsche vloot, verraadt zenuwachtigheid en den bijna kinderlijken wensch om iets te hebben waarover gepocht kan worden. Steeds is erkend dat onze Oostelijke en Noordelijke bases bloot staan aan luchtaanvallen, maar wij vertrouwen in staat te zijn ons van een goeden kant te laten zien bij het voortzetten van den strijd. Het is zeer kenmerkend, dat slechts een klein deel der door den vijand uitgezonden vliegtuigen er prijs op stelde in actie te komen. De andere moeten ver dwaald zijn. Zelfs waren de meesten, die aankwa men, er tevreden mee burgers van een klein dorp, 5 of 6 mijl van de havens, te dooden en te won den, liever dan het vuur der schepen en batte rijen te braveeren." De eerste doode onder de burgerbevolking. De eerste burger, die op de Britsche eilanden door een Duitsche bom is gedood, sedert den aanvang van den oorlog, is Zondag gevallen tij dens den aanval op Scapa Flow, de Engelsche vlootbasis op de Orkaden. Het was James Isbister. oud 27 jaar, ambtenaar bij den Graafschapsraad der Orkaden. Hij stond in huis bij de deur te kijken naar het vuren van het luchtafweerge schut op de aanvallende vliegtuigen, toen een vijandelijk toestel, ijlings vertrekkende, zijn last van 19 zwaar explosieve bommen liet vallen. De zelfde bom verwondde twee buren, die ook bij de deur stonden. De andere bommen vernielden het huisje van een oude vrouw. Een tweede vluch tende wierp 18 bommen tegelijk neer. In totaal kwamen ruim 50 zwaar explosieve bommen en vele tientallen brandbommen neer bij huizen, boerderijen en op de hellingen der heuvels van het district. Engelsche vliegtuigen boven de Duitsche Bocht. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede „Tijdens de Zaterdag overdaf in de Duitsche Bocht- gemaakte verkenningen werd op verschei den plaatsen tussöhen Borkum en Helgoland een aantal patrouillevaartuigen der marine waarge nomen en met bommen bestookt. Britsche bommenwerpers hebben een vlucht gemaakt tot boven Poolsch gebied. Een vijande lijk vliegtuig, dat met een der Engelsche machi nes den strijd aanbond, vluchtte in de wolken, na dat het door herhaaldelijke aanvallen was be schadigd." Franklin D. Roosevelt. Een vrede is onmogelijk als hij geen rekening houdt met de broederschap tusschen de menschen. Een vrede is immoreel, als de garantie tegen een inval met een schatting betaald moet worden. Een I vrede kan niet wijs zijn, als hij de vrije uitwisse ling van de kennis der idealen die den menschen een onderling begrijpen mogelijk maken, ontkent. I Een vrede kan niet rechtvaardig zijn, als hij God I vergeet. Tusschen het einde van den wereldoorlog en het I uitbreken der tegenwoordige oorlogen heeft de wereld geen werkelijken vrede gekend, doordat I men deze allerbelangrijkste voorwaarden heeft vergeten. Het zoeken naar een daadwerkelijken vrede, zooals de eerste Christenen dat deden, be tekende een strijd tegen de machten, die zich tegen de menschelijke broederschap richten. In die oude tijden scheen men onoverwinnelijke machten aan te vallen en niettemin heeft men gezegevierd. I Roosevelt's boodschap geeft een kort overzicht van de pogingen tot het tot stand brengen van I vrede en goed gezindheid tusschen de menschen van voor de Christelijke jaartelling tot aan onze I dagen. Deze pogingen, aldus Roosevelt, werden niet altijd met succes bekroond. Wij schijnen opnieuw te leven in een tijdvak dat georganiseerde machten de menschen en de volken trachten te verdeelen. Daarom is het noodig dat de vertegenwoordigers bijeenkomen van de groote godsdienstige lichamen, die er niet naar streven de menschen en volken te verdeelen, doch ze te vereenigen in het teeken van de oude boodschap van broederschap en goede gezindheid. Ik heb vertrouwen in de uiteindelijke overwinning der idealen van gerechtigheid, broe derschap, goedheid en geloof, die niet kimnen sterven. Het zijn de hoogste menschelijke idealen. Zij zullen verdedigd worden en bewaard blijven. De geheele wereld heeft bij hun overwinning te Winnen. Worosjilof-linie langs de nieuwe Finscli-Riissische grens. Met den wederopbouw van Viborg wordt spoedig begonnen. Het Finsches dagblad Uusi Suomi publiceert een bericht uit Moskou, volgens hetwelk de Sovjet Unie zich voorstelt een enorme ver dedigingslinie te bouwen langs de nieuwe grens met Finland. Deze linie zou „Worosjilof-linie" heeten. De verdedigingswerken zullen een dekking vor men voor de Karelische Landengte en het gebied van het Ladog'ameer. De werkzaamheden zouden spoedig ter hand genomen worden. Het door Fin land afgestane gebied zou als militaire zóne worden ingericht, waar zich geen burgers zouden mogen ophouden. Ook zou zoo spoedig mogelijk begonnen worden met den wederopbouw van Viipuri (Vi borg). De „Krasnaja Zvezda" meldt over de bezetting van Viipuri door de „roode troepen": Eenheden sappeurs zijn krachtig bezig de stad van mijnen te zuiveren. Zij worden gevolgd door eenheden wegenbouwers, die sneeuw ruimen en den ijs korst verbreken om de straten voor het verkeer geschikt te maken. Electriciens herstellen de lei dingen, teneinde op 19 Maart de stad van licht te voorzien. De pompinstallaties en waterleidingen worden nagezien, zoodat de bevolking spoedig water zal hebben. Brandweerafdeelingen blusschen de laatste branden. Spoedig zal niets herinneren aan de vijandelijkheden. FINSCHE MINISTERS MET AFGETREDEN. De berichten, volgens welke de Finsche ministers van Defensie en Onderwijs zouden zijn afgetreden, worden officieel te Helsinki tegengesproken. Veertien inzittenden omgekomen. Een Italiaansch verkeersvliegtuig van den dienst TripolisMilaan is Zondag op het eiland Stromboli neergestort. De inzittenden tien passagiers en vier leden der bemanning werden gedood. Nog een tweede ongeluk is gedurende het af- geloopen weekeinde in Italië geschied. Bij de landing is nl. een Italiaansch bombardements vliegtuig neergestort. Hierbij vielen twee doo den. U kunt er om verlegen zitten: maar soms meer nog om een Aspirin-tje. Bij hoofdpijn of ver koudheid moest men het steeds bij de hand hebben. Let op den oranjeband. (Adv. Ingez. Med.) ROTSBLOK SLEURT TREIN WAGONS IN EEN RIVIER. Vijftien dooden30 gewonden op het traject Karlovac—Ljoebliana in JoegO'Slavië GELIJK ONGELUK GEBEURDE HIER EEN JAAR TEVOREN. Op het traject KarlovacLjoebliana, bij het dorp Caluka, in Joego-SIavië, is Zon dagmorgen een spoorwegongeluk geschied, waarbij 15 personen gedood, 10 zwaar en 20 lichtgewond werden. Het ongeluk werd, naar het D. N. B. uit Belgrado meldt, veroorzaakt door het neerstorten van een zwaar rotsblok, dat in het nauwe dal van de Kulpa op den vroegen personentrein KarlovacLjoebliana neerkwam en den tweeden wagon meesleur de in de vlak naast den spoordijk stroomende Kulpa. Ook de helft van het derde rijtuig werd meegesleurd. De Kulpa is ter plaatse door den stuw van een naburige electrische centrale bijzonder diep Het eene rijtuig verdween terstond on der water, de 15 inzittenden verdronken. De passagiers van het derde rijtuig konden, zwaar of licht gewond, geborgen worden. De trein bestond o.a. uit zes rijtuigen met soldaten, die terstond hulp verleenden bij de reddingswerkzaamheden. Tijdens het red dingswerk raakte een tweede rotsblok los, dat de locomotief en een postwagen in de diepte sleepte. Een jaar geleden is een gelijksoortog ongeluk gebeurd op de smalspoorbaan BelgradoSera- jewo. Toen kwamen 20 personen om het leven. De lijn, waar het ongeluk van Zondag gebeurd Is, verkeerde reeds dagenlang in gevaar door het neerstorten van stukken rots. Door versterking van het baanpersoneel was echter tot dusver een ongeluk voorkomen. Nader wordt vernomen, dat bij het neer storten van het tweede rotsblok ook vijf bij het reddingswerk helpende soldaten licht gewond zijn. De Kroatische boerenwacht der omgeving heeft het traject afgezet. De eerste hulptrein uit Karlovac kwam om 7 uur ter plaatse aan. Het nauwkeurige aantal dooden, dat in den ge zonken wagon is opgesloten, kon nog niet wor den vastgesteld. Men vreest dat dit aantal nog hooger zal blijken. Zij, die zich met ingang van 1 April pe» kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis DE ADMINISTRATIE GEEN GEHEIME CLAUSULES IN HET RUSSISCH-FINSCHE VER- DRAG VOLGENS PAaSIKIVI. Stalin nam niet aan de besprekingen deel. KUUSINEN KWAM SLECHTS TERLOOPS TER SPRAKE. Paasikivi heeft te Helsinki tegenover de pers gezegd dat Molotof bij de vredesonderhandelin gen te Moskou herhaaldelijk den naam van Peter den Groote heeft uitgesproken. De nieuwe grenzen lijken zeer veel op die van het vredes verdrag van Nystad, geteekend in 1721. waarbij Peter de Groote Zweden voor de afgestane ge bieden twee millioen daalders heeft beaaid. De sfeer der onderhandelingen was koeler dan in het najaar, doch men bleef correct. Stalin is dit maal in het geheel niet verschenen. Er zijn acht bijeenkomsten gehouden, alle in de werk kamer van Molotof. Nadat het Finsche standpunt ten aanzien van de door Stockholm overgebrachte voorstelien volledig uiteengezet was, stemde men wederzijds toe in verscheidene wijzigingen van secondair belang, bijv. betreffende den termijn .waarin de Finsche troepen zich zouden terugtrekken en den termijn voor het vertrek van particulieren uit de afgestane streken. In de eerste voorstellen kwam de kwestie van het aanleggen van een spoorweg Kemijarvi— Kantahlati niet voor. Paasikivi sprak alle ge ruchten over geheime clausules in het verdrag met stelligheid tegen. Er zijn geen eisc'nen van politieken of mili'kiren aard gedaan dan die. welke bekend zijn. De Russen hebben geen oogenblik de demobilisatie van het Finsche legér gevraagd en er is ook geen sprake van een Russisch-Finsch accoord over gemeenschappe lijke verdediging van de Finsche Golf. De Russische regeering heeft de wettigheid van de Finsche delegatie in het geheel niet be twist. Slechts in het voorbijgaan heeft Molotof den naam Kuusinen genoemd, zonder dieper daarop in te gaan. Het geallieerde hulpaanbod is. herhaaldelijk te berde gebracht, doch de Russische regeering verklaarde steeds daar geen bijzondere beteeke- nis aan toe te kennen. Over de plannen voor een Noordsch defensief verbond is niet gesproken. Een dergelijk verbond, aldus Paasikivi, is niet gericht tegen Rusland, doch tegen ieder, die ons zou willen aanvallen. Kallio ratificeert het verdrag. De president der Finsche republiek heeft, na een bijeenkomst van den raad van State, het vredesverdrag van Moskou bekrachtigd. Vandaag wederom een Finsche delegatie naar Moskou. Vandaag vertrekt wederom een Finsche dele gatie met Paasikivi aan het hoofd naar Moskou om met de Sovjet-regeering verscheidene kwes ties te regelen, die bij de eerste vredesonderhan delingen hangende zijn gebleven. Het betreft hier in het bijzonder: 1. De nauwkeurige afbakening der Finsch- Russische grenzen. Bij deze besprekingen zal Finland vertegenwoordigd worden door Paasikivi en Vojonmaa. 2. Het openen van economische bespre kingen, als in het verdrag voorzien. 3. Hervatting der economische betrekkin gen. Tenslotte zal Paasikivi het door het Finsche Parlement geratificeerde vredesverdrag naar Moskou brengen. Zweden kocht oorlogsmateriaal in Amerika. Prins Bertil, leider der handelsmissie, keert naar zijn land terug. Prins Bertil van Zweden heeft zich te New-York aan boord van de „Rex" ingescheept. Hij is twee maanden in de Vereenigde Staten geweest en heeft den arbeid van de Zweedsche handelsmissie geleid. Tegenover journalisten verklaarde hij dat de missie geschut, munitie, gasmaskers en ook ander mate riaal, niet voor de defensie bestemd, heeft gekocht, doch het bericht, als zouden de aankoopen een waarde van 100 millioen dollar vertegenwoordigen noemde hij overdreven. Vier leden van de missie zijn te New-York ge bleven. TANDPASTA -ió vetöukkjz&jk! 'Adv Ingez. Med.) Minister Günter over den vrede van Moskou. Kwestie van defensief verbond zeer ingewikkeld. In een rede voor de club van Zweedsche publi cisten. heeft de Zweedsche minister van buiten- landsche zaken, Günther, verteld over de di plomatieke gebeurtenissen, die aan den vrede van Moskou voorafgingen. Naar hij verklaarde hebben de Russen op 29 Januari in een nota medegedeeld dat zij zich in beginsel niet tegen een regeling met de Finsche regeering verzetten. Zij voegden hier echter aan toe dat Helsinki een grondslag voor onderhande lingen moest voorstellen, die om aanvaardbaar te zijn. alle door Rusland in het najaar gestelde eischen. alsmede nieuwe waarborgen moest be strijken. De Finsche regeering antwoordde met het voorstel onderhandelingen aan te knoopen op de basis der concessies, waartoe Finland zich vóór het uitbreken van den oorlog bereid had verklaard, doch de Russen verklaarden dat zij dat voorstel rfiet konden aannemen. Geleidelijk evenwel preciseerden de Russen hun eischen. Er ging een Finsche delegatie naar Moskou en de Zweedsche regeering had niets uitstaande met hetgeen er volgde. Gedurende de besprekingen, die gevoerd wa ren. had Stockholm niet verzuimd de Russische regeering te laten weten dat zij een Zweedsche interventie riskeerde, indien geen regeling be reikt kon worden. Sprekende over de kwestie van een directe Zweedsche interventie, zeide de minister dat de Zweedsche regeering zich er ten volle van be wust was dat de verschijning van troepen der Westelijke mogendheden in Zweden het Zweed sche volk in een oorlog zou wikkelen. Duitsch- land zou niet onverschillig kunnen zijn voor de aanwezigheid van Engelsche en Fransche troe pen in het Noorden, die het vervoer van ijzererts zouden afsnijden en een offensief tegen Duitsch- land zouden kunnen voorbereiden. Het is ook dui delijk dat de Westelijke mogendheden in Zwe den geïntervenieerd zouden hebben, indien het Zweedsche leger Finland was binnengerukt. Günther zeide tenslotte dat het vraagstuk van een defensief verbond tusschen de Noordsche Staten uiterst ingewikkeld is en een diepgaand onderzoek noodig maakt. Wat Zweden betreft is dit onderzoek reeds begonnen. Zweedsch schip tijdens noodweer gestrand. Vermoedelijk elf of twaalf slachtoffers. Het Zweedsche stoomschip „Osman" (1316 ton), op weg van Gothenburg naar Engeland, is in den nacht tijdens den storm ten noorden van Risör aan den grond geloopen. Een Noor- sche torpedojager voer uit om hulp te verleenen en keerde terug met vijf leden der bemanning en den Noorschen loods. Daar in totaal negen tien personen aan boord waren, vertrok de tor pedojager opnieuw om naar de overigen te zoe ken. Ditmaal werden vier opvarenden gered, welke op een klein eiland werden aangetroffen Voorts zijn zes of zeven lijken gevonden Mij gelooft dat elf of twaalf mannen het leven hebben verloren. Noorsch schip na aanvaring vergaan. Het Noorsche stoomschip „Lista", groot 3671 ton. is Zondag aangekomen in een haven in Noord Schotland met een beschadigde boeg en lekken. Het schip heeft in den nacht van Zater dag op Zondag een aanvaring gehad met een ander schip, dat gezonken is. De bemanning van het gezonken schip is door de „Lista" gered en overgebracht aan boord van een derde schip. Vermoedelijk is het bedoelde Noorsche schip de .Basra" (5450 ton), waarvan gemeld wordt dat het na een aanvaring op de Noordzee is gezon ken en dat de uit 26 personen bestaande be manning gered kon worden. Voorts is het Joego-Slavische stoomschip „Slava", dat 4512 ton meet. bij de kust van Wales gezonken. Een man wordt vermist, de andere op varenden zijn aan land gebracht. Engelsche marinetrawler loopt op een mijn. Commandant en vijf man vermist. Een officieel Britsch bericht deelt mede dat de Engelsche marinetrawler „Malda" Zaterdag middag op een Duitsche mijn Ls geloopen en ge zonken. De commandant en vijf minderen wor den vermist. Men vreest, dat zij omgekomen zijn. Mijnwerkers na ontploffing opgesloten. Ernstig ongeluk in Ohio. In de steenkolenmijn Willow Grove te St.- Clairville in Ohio heeft zich een ontplof fing voorgedaan, waardoor een groot aantal mijnwerkers werd opgesloten. Onmiddellijk daalden reddingsploegen, van gasmaskers voorzien, af. Een deel van de arbeiders kon na vier uur worden bevrijd. Het aantal slachtoffers bedraagt in to taal 71. De mijndirectie verklaarde gis teravond dat zij alle hoop de mijnwerkers nog levend te zullen bergen, had opgegeven. Niettemin gaan de reddingsploegen voort met zoeken. Sumner Welles confereerde ruim een uur met Mussolini. Woensdag weer naar de Ver. Staten. De Amerikaansche onderstaatssecretaris Sumner Welles heeft Zaterdagavond een onderhoud van een uur en tien minuten met Mussolini gehad in tegenwoordigheid van Graaf Ciano en den Amerikaanschen ambassadeur te Rome. Philips. Het officieele communiqué zegt dat het onderhoud een hartelijk karakter had. Sumner Welles zal zich naar San Remo begeven waar zijn echtgenoote zich bevindt, en zich pas Woensdagmiddag. 24 uur later dan het plan was. op de „Conté di Savoia" naar Ame rika inschepen. Aan Chamberlain, Halifax en Daladier heeft Sumner Welles telegrammen van dank gestuurd welke door deze staatslieden zijn beantwoord. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lerteren dag moet uw lever een liter lever-gal tn uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. net bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter s Lever-Pilletjes b(] apothekers en drogisten, f. 0.75. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 19 MAART 1940. HILVERSUM I 1875 en 414.1 M. Avro-uitzending 11.0011.30 v.m. en 6.30700 R.V.U. 8.— Berichten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.15 Causerie over kamerplanten. 9.20 Gramofoon muziek. 9.45 Omroeporkest en solist (opn.) 10. Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Rentmeester. 11. Causerie ,De hygiënische beteekenis van de mode". 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.15 Avro- Musette-ensemble en soliste (opn.) 12.45 Berich ten ANP., gramofoonmuziek.. l.— Omroeporkest en solist. 2.— Voor de vrouw. 2.10 Vervolg con cert. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Piano-voor dracht. 4.05 Cello en piano. 4.30 Kinderkoor. 5. Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest, koor van de Operavereeniging van Henk van Wielink en solist (opn.) 6.30 Medische lezing. 7.-— Voor de kinderen .7.05 Gramofoonmuziek 7.15 Causerie „De Oost-Indische Compagnie". 7.30 Engelsche les. 8.Berichten ANP., mededeelingen. 8.15 Internationaal overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatie- trein. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.35 Avro-Dans- orkest. 11— Berichten ANP. 11.1012.00 Renova- septet (opn.) Avro-Dansorkest. 11.Berichten ANP. 11.1012.00 Renova-septet (opn.). HILVERSUM II 301.5 M KRO-uitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.— Berichten A.N.P. 8.059.15 en 10.— Gra mofoonmuziek. 11 30 Godsdienstig halfuur 12 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten.. 12.45 Berich ten ANP., gramofoonmuziek. 1.10 KRO-orkest, 2.Vrouwenuurtje.. 3.Modecursus. 4.Gra- mofoonmzuiek. 4.05 Causerie ,De ononderbroken melodie des levens". 4.30 Gramofoonmuziek. 4.35 Berichten. 4.45 Gramofoonmuziek. 4.50 Causerie „Bellamy komt!" 5.10 Rococo-octet. 5.45 Felicitaties. 6.05 KRO-orkest. 6.35 Sporthalfuur. 7 Berichten. 7.15 Economische causerie. 7.35 Militaire muziek. 7.50 Voor soldaten. 8.— Berich ten ANP., mededeelingen. 3.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO-Symphonie- orkest en solist. 10.30 Berichten ANP, 10.40 Causerie „Sint Jozef ter eere" (met muzikale omlijsting). 11.0012.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND 391 EN 449 M Van 10.2011.35 n.m. ook op 342 M. 11.20 Henry Hall en zijn orkest. 11.50 Gevarieerd programma. 12.20 Berichten. 12.30 Pianoduetten. 12.50—1.20 Claydon-kwintet. 2.20 Sheffield Transport Department-orkest. 2.50 Vesper. 3.20 Boekbespreking. 3.35 Variété. 4.20 Berichten. (Welsch). 4.30 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 RADIO PARIS 1648 M. 11.10 Zang, 11.35 Cellovoordracht. 12.05 Piano voordracht. 1.35 Zang. 1.05 Fluitvoordracht. 1.30 Cembalovoordracht. 2.20 Viool en Zang. 2.50 Radiotooneel. 3.50 Pianovoordracht. 4.20 Chan sons. 4.35 Kwartetconcert en zang. 5.35 Viool en piano. 6.20 Lichte muziek. 6.50 Kamermuziek. 8.05 en 9.05 Radiotooneel. 9.20 Chansons. 9.35 Zane 10.05 en 11.0511.50 Lichte muziek. KEI LEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.408.50 Hermann Hagestedt's orkest 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Vliegeniersorkest. 12.20 Militair orkest 1.45 Populair concert. 2.45 Trioconcert. 3.20 Gra mofoonmuziek. 4.45 Populair programma. 5.05 Folkloristisch programma. 5.35 en 6.50 Gramo foonmuziek.. 7.45 Leo Eysoldt's orkest, solisten en Keulsche pianotrio. 9.50 tot sluiting: Zie Deutsch- landsender en Berlijn. BRI S^EL 322 >1 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Om roeporkest en soliste. 12.501.20 4.20 5.50 en 6 20 Gramofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Revue-programma. 9.3010.20 Omroepdans- orkest en gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Radio orkest. 12.501.20 en 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Pianovoordracht. 5.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 8.0510.50 „Don Pasquale", opera (8.509.10 en ca. 9.45 Gramofoonmuziek). OEUTSCHLANDSFNDEF 1571 VI 7.35 Omroeporkest. 8.35 H. J. Fierke's kwintet, solisten en vocaal duo. 9.20 Berichen., 9.50 W. Raatzkes orkest. 10.20 Politiek overzicht. Hierna Concert. 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nacht concert. 12.261.20 Militair programma.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9