N0URY 'liet JOtetU mJxm Qlie&ol. STOFZUIGERS H.D.* Vertelling DTNSDXG 19 MASRT 1940 HSAREEM'S DAG BE AD" De nieuwe burgemeester der gemeente Opperdoes, de heer J. Pierhagen, uit Haarlem, is Maandag geïnstalleerd. Wethouder P. de Leeuw hangt den nieuwen burgervader den ambtsketen om. De installatie van den heer J. Pierhagen. Tot burgemeester van Opperdoes. Uit dikke voorjaarsluchten stroomde gister morgen de regen over het pas ontdooide en nog wintersch grauwe Noord-Hollandse he polder land en de uitgestoken vlaggen in het kleine, dichtbebouwde tuindersdorp dropen van water. Tegen half elf, toen de helft van de bevolking van het dorp Opperdoes bij den ingang van het dorp stond was het droog geworden, al woei de Westenwind nog wild, zoodat de fanfares van het muziekkorps Tavenu verwaaiden op den bries en de stem van het raadslid Blokker, die den heer Pierhagen het welkom toeriep bij de komst in zijn gemeente, niet ver kon reiken. Met Maartsche weer heeft echter aan de harte lijkheid van het welkom geen schade kunnen doen en de zanghulde, die door de schoolkinderen op de beschutte Gouw voor het aardige en voor deze gelegenheid met dennengroen en narcissen versierde raadhuis gebracht werd, kwam uit stekend tot zijn recht. Bij de officieele installatie waren alle raads leden met hun dames en verschillende burge meesters uit den omtrek, ook vele vrienden van den heer Pierhagen uit Haarlem, aanwezig. Nadat de locoburgemeester, de heer De Leeuw, den heer Pierhagen had geïnstalleerd hield deze een rede. Hij ving aan met innigen dank aan Hem, die het al regeert, aan H.M. de Koningin en aan de raadgevers der Kroon. Het burge meestersambt is een ideaal, dat spr. reeds lang gekoesterd heeft en hij is dankbaar, dat deze wensch thans in vervulling is gegaan. De over gang van Haarlem naar Opperdoes is een groote stap. De afkomst van het platteland zal het spr. echter, naar hij hoopt, gemakkelijk maken, om zich in de dorpssfeer in te leven. De reeds aan geknoopte kennismaking was in dit opzicht hoop gevend. De heer Pierhagen besloot met de bede, dat God hem kracht en wijsheid moge geven, om het ambt recht te vervullen. Een hartelijk welkom werd den burgemeester toegeroepen door wethouder Rustenburg, door verschillende raadsleden en door Ds. Kampman namens het college van predikanten. Allen zagen den heer Pierhagen met groot vertrouwen te ge- moet. Dit vertrouwen zal niet weinig vei-sterkt geworden zijn door het getuigenis dat vele vrien den van den heer Pierhagen van hem gaven. De beer Franken, waarnemend chef van de Provinciale Griffie prees hem als een goed amb tenaar en een prettig vriend. De here Jansen, voorzitter van den Ned. Chr. Ambtenaarsbond afd. Haarlem en de heer Dapper, voorzitter van de A.R. Kiesvereen. te Haarlem, schetsten hem als een principieel en zeer meelevend man. Bur germester Diepenhorst van Giesen Nieuwkerk verheugde zich, dat.zijn volontair het tot bur gemeester heeft gebracht. Hierna werd de Raadsvergadering gesloten. Des middags had een drukbezochte receptie plaats. Met de schoonmaak Een Nieuwe Lamp Koopt deze dan bij de grootste Speciaal zaak in Haarlem. LEEFLANG Lange Veerstraat Speciaal adres voor het opnieuw bekleeden van Uw oude lampen. (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amster dam voor het candidaatsexamen rechten de heer J. Brölman. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het can didaatsexamen wis- en natuurkunde E. W. van Popsta, Bloemendaal. Apothekers-assistents-examen. Geslaagd mej. M. L. Out te Overveen. HAARLEMMERS IN DELI. Aneta meldt uit Miedan: De „Dellanen", die afkomstig zijn uit Haarlem vereenigden zich Zaterdag aan 'n gemeenschap pelijk diner in de Witte Sociëteit, waar het zeer gezellig toeging. Vele oud-Haarlemmers ter Oost kust van Sumatra gaven gevolg aan den op roep van het organisatie-comité. De Burge meester van Haarlem zond een hartelijken brief voor deze reünie, terwijl de dichter van Haar lem's Dagblad, Pegasus, een feestgedlcht zond. dat werd voorgelezen. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dag blad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid f 2000, over lijden f 400, verlies van een hand, voet of oog f 200, beide leden van een duim f 100 één lid van een duim f 50. alle leden van een wijsvinger f 60, één of twee leden van een wijsvinger 25, alle leden van een ande ren vinger 15, één of twee leden van een anderen vinger 5, arm- of beenbreuk 30 enkelbreuk 15. polsbreuk 15. Alles Indien het gevolg van een ongeval. Voor de abon nés van het Geïllustreerde Zondagsblad be staat nog een afzonderlijke verzekering. De voorwaarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar. Zienderoogen flinker! Dat Is wat alle kinders worden, die Sanostol krijgen, het lékkere levertraan product Sanostol, met het hooge vitaminengehalte A en D, maar tevens nog rijk aan vitamine C van het zoo heerlijk smakende, toegevoegde sinaasappelsap en aan vitamine B van het diastase- houdend mout. Neemt de „familieverpakking" a f. 2.75, die 2y3 x zooveel bevat als de bekende flacon a f. 1.40. Want Sanostol is ook voor Uzelf 'n natuurlijke bron van gezondheid. Het lékkere levertraan -product B R O d A O E SïS T H E M A N8. PH ARM A (1'IA (Adv. Ingez. Med.) Yvonne Georgi danst in Haarlem. H. O. V. verleent haar medewerking. Op Dinsdag 26 Maart zal door de Balletten Yvonne Georgi in den Stadsschouwburg te Haarlem een galavoorstelling worden gegeven. De Haarlem- sche Orkestvereeniging verleent haar medewerking onder leiding van L. M. G. Arntzenius. Het pro gramma vermeldt o.m. het ballet „Coppelia", oud- Nederlandsche dansen op muziek van Julius Rönt gen en Hongaarsche dansen van Brahms. JAARVERSLAG NED. OLYMPISCH COMITé. Aan het jaarverslag van het Nederlandsch Olym pisch Comité, uitgebracht door den secretaris, den heer G. van Rossem, ontleenen wij het volgende: Wat den toestand van de lichamelijke opvoeding ten onzent in het afgeloopen jaar betreft kan niet van voortuitgang worden gesproken. Toch zijn er enkele hoopvolle teekenen, welke het vermoeden wettigen, dat de mogelijkheid daarvan niet is uitge sloten. In de eerste plaats het optreden van den nieuwen minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, wiens verleden een aanwijzing is dat hij het mogelijke zal doen voor een opheffing van dit eminente volksbelang. In de tweede plaats het resultaat van de in het vorige jaarverslag reeds vermelde stappen van het rijkscollege om de verschillende uitingen van par- iculiere zijde te coördineeren. Op de door dit college belegde samenkomst van 20 Januari 1939. werd in beginsel besloten tot het stichten van een federatie van verschillende orga nisaties, die werkzaam zijn op het gebied der licha melijke opvoeding, teneinde door een gemeen schappelijke actie de lichamelijke opvoeding van het Nederlandsche volk te bevorderen. De naam van de stichting luidt: „Nationale Stichting tot bevorde ring van de lichamelijke opvoeding (S. L. O.). Voorts is ook teekenend hetgeen van Christelijke .ijde onlangs over de lichamelijke opvoeding werd geschreven en wei door niemand minder dan den hoogleeraar prof. Waterink. Het is verheugend, ook in deze kringen langzamerhand te zien doordringen het besef van de noodzakelijkheid eener goede lichamelijke opvoeding. Zoo mogen we met deze hoopvolle teekenen het nieuwe jaar ingaan, in het vertrouwen, dat zij de eerste schreden zullen beteekenen ,naar een wijzi ging in gunstigen zin van de verzorging der licha melijke gesteldheid van ons volk. De noodzakelijkheid daartoe heeft zich intusschen gedemonstreerd bij de mobilisatie van onze weer macht. Zeer spoedig kwam de achterstand in licha-». melijke geoefendheid aan het licht; de legerleiding heeft dan ook niet geaarzeld om maatregelen te treffen, welke er op gericht zijn om dien achter stand, zooveel als mogelijk, in te halen. Als gevolg van den ernstigen internationalen toe stand is de voorbereiding van de deelneming aan de Olympische Spelen 1940 in het begin van de maand September 1939 stopgezet. Het bestuur koes terde toen nog hoop, dat de opschorting der werk zaamheden slechts van korten duur zou behoeven te zijn, doch de internationale gebeurtenissen, die een steeds rampspoediger omvang aannamen, de den alle in deze richting gaande verwachtingen te niet. BIJEENKOMST VAN „ONZE VLOOT". De Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" afd. Haarlem en omstreken houdt op Woensdag 20 Maart een bij eenkomst in hotel „De Leeuwerik", waar de heer M .A. Cageling zal spreken over „De actueele ont wikkeling van het wereldgebeuren en Nederland's positie in den Pacific". Daarna zal een film worden vertoond, opgenomen door den luitenant ter zee 2e klasse C. E. baron van Asbeck. Het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers breidt zich snel uit. Er zijn echter nog vele open plaatsen. Naar aanleiding van de zoo geslaagde propa- ganda-vergadering, die het korps voor Vrouwelijke Vrijwilligers van Haarlem en Omstreken (Bloemen daal en Heemstede)heeft gehouden hebben zich reeds 250 dames aangemeld. Het tienvoud daarvan is echter noodig. Zooals men weet kan men zich aan melden op het stadhuis. Het bestuur houdt daar op bepaalde dagen in een lokaliteit spreekuur. In ons blad van Maandag 18 Maart vindt u daarover na dere gegeven. Thans willen we nog eens in her innering brengen voor welke takken van dienst men zich in Haarlem (daaronder ressorteert dus ook Bloemendaal en Heemstede) kan opgeven. Aller eerst is er een administratieve dienst waarvoor geen cursussen worden gegeven. Men zal zich voor dezen dienst kunnen aanmelden als men reeds eenige administratieve kennis heeft. Verder heeft men den vervoersdienst waarvoor een rijbewijs vereischt is, alvorens bij dezen dienst te worden toegelaten. Het betreft het rijden met ambulance auto's, vrachtwagens en autobussen. Voor de ordonnans diensten zal met personenauto's worden gereden De opleiding is gesplitst in een vervoers- en een ge neeskundige opleiding. De vervoersopleiding omvat colonne rijden, oefenen met ambulance- en vracht auto's, oriëntatie-ritten, het rijden bij verduiste ringsoefeningen en eventueel een motorcursus. De geneeskundige opleiding bestaat uit een verband- cursus, het vervoeren van gewonden en practisch werk op de verbandkamer. De verbindingsdienst wordt gevormd door een rijwielbrigade. De belang rijkste dienst voor Haarlem is de geneeskundige dienst. Zooals men weet is Haarlem als Roode Kruis- stad aangewezen, zoodat maar 1/3 deel der be schikbare ruimte in de ziekenhuizen voor burgers is bestemd. De wijkverpleging eischt dus veel aan dacht. De opleiding voor dezen dienst is in drieën gesplitst en bestaat uit het volgen van een korten E. H. B. O.-cursus, hulp bij wijkverpleging en bij kraamverpleging. De Luchtbeschermingsdienst houdt hiermede na tuurlijk nauw verband. Voor dezen dienst wordt een cursus georganiseerd voor zelfbescherming, die door iedere huisvrouw behoort te worden gevolgd. Natuurlijk wordt in dit verband samengewerkt met de reegds bestaande organisaties. Verder is er nog een Sociale Dienst en een Huishoudelijke dienst. De Sociale Dienst zal de noodige hulp bieden in de gezinnen van gemobiliseerden waar dat noodig is en waar men niet in staat is andere hulpkracthen te betalen. De Huishoudelijke Dienst zal hulp in de gezinnen brengen, die noodig kan zijn door meer dere drukte tengevolge van de evacuatie terwijl ook de kinderen van een blok gezamenlijk bezig zullen worden gehouden. Ook het gaarlceukenkoken voor barakken ressorteert onder dezen dienst. Tenslotte is er nog een speciale dienst waartoe vrouwelijke vrijwilligers behooren, die op het oogenblik wel werk voor de organisatie kunnen doen maar in oor logstijd daarvoor geen gelegenheid hebben. Verder zij er nog eens aan herinnerd, dat iedei gewoon werkend lid zich verplicht in tijd van nood drie uur per etmaal beschikbaar te zijn. Gezien den ernstigen toestand, die er dan zal zijn is dit zeker niet te veel gevergd. JEUGDBIJEENKOMSTEN. Op Tweeden Paaschdag zal in het gebouw van de Haarlemsche Jonge Mannen Vereeniging aan de Lange Margarethastraat 13 te Haarlem door de „Jong Nederland voor Christus"-beweging een ge westelijken jeugddag worden gehouden. In een drietal bijeenkomsten zal gesproken en getuigd worden over: „De beteekenis van Christus' dood en opstanding voor de jeugd van heden". Sprekers zijn de heeren J. Kits, leider van de J.N.V.C.-beweging te Zeist en J. A. Verwey, Evan gelist te Zwolle. Daarna wordt een gemeenschappelijke koffie tafel en getuigenisdienst gehouden. Er worden deel nemers uit geheel Noord- en Zuid-Holland ver wacht. „IIOENDERLO-COLLECTE". Woensdag 20 en Donderdag 21 Maart wordt te Haarlem een collecte gehouden ten bate van de „Hoenderlo Stichting", waar jaarlijks 250 jongens' worden verzorgd. Collectanten kunnen zich heden avond in het gebouw van de H.J.M.V., Lange Mar garethastraat 13 tusschen 8 en 10 uur aanmelden. OSCAR SMIT S BANK. In de 'op 18 Maart 1940 gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Oscar Smit's Bank te Haarlem werden de Balans en Ver lies en Winstrekening over 1939 goedgekeurd. Het dividend werd bepaald op 6 pet. voor de cu mulatief preferente aandeelen en op 3 pet. voor de gewone aandeelen. De aftredende commissaris de heer D. Kooiman werd herkozen. 45 BEKENDE MERKEN Ook ln huurkoop OE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. Med.) verdubbelt Uw energie! f. 1.50 PER FLACON DUBBELE FLACON F. 2.25 (Adv. ingez. Med.) Nederlandsch Padvindsters Gilde. Maandagavond hield de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Padvindsters Gilde haai' jaar vergadering onder leiding van haar presidente mevr. H. A. Halbertsma-Waller, die in haar inlei ding de aanwezige eerepresidente mevr. J. baro nesse de Vos van Steenwijk-van Royen en de vele ouders van padvindsters welkom heette. De jaarverslagen van secretaresse en peniiaing- meesteresse werden voorgelezen. Mevrouw E. Vail- lant-van Beresteyn, die aan de beurt van aftreding was, werd als bestuurslid .bij acclamatie herkozen. Na de vergadering werden eenige attracties ver toond door de „band" der padvindsters, de opvoe ring van een zeemansdans door de watergroep en het zingen van een aantal liedjes. Het hoogtepunt van den avond werd de vertooning van een film van den zoo geslaagden oliebollendag van 21 Fe bruari jl. De vervaardiger dezer film, de heer Douwma, heeft zich hiervoor veel moeite gegeven en daardoor een alleraardigste film samengesteld, waarvoor hem een uitbundig applaus ten deel viel. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 20 MAART 1940. Programma I: Hilversum II. Programma II: Jaarsveld en Hilversum I. Programma III: 8.00 Keulen, 8.20 Pauze of diversen. 9.30 Keulen. 9.50 Deutschlandsender. 10.10 Pauze of diversen. 11.20 Ned. Brussel. 1.20 Damnarks Radio. 3.20 Deutschlandsender. 4.20 Parijs Radio. 4.35 Fransch Brussel. 5.20 Deutschlandsender. 5.50 Keulen. 6.20 Ned. Brus sel 7.20 Fransch Brussel. 7.30 Danmarks Radio. 9.20 Beromunster. 9.30 Fransch Brussel. 10.05 Motala. 10.20 Parijs Radio. 10.35 Deutschland sender. 11.20 Pauze. 11.30 Deutschlandsender. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 8.20 En geland. 9.00 Pauze. 9.35 Engeland. 10.20 Pauze. 10.25 West Regional. 11.50 Fransch Brussel. 12,30 West Regional. 3.35 Engeland. 4.20 West Regional. 5.20 Ned. Brussel. 6.05 Fransch Brus sel. 6.20 Boedapest of diversen. 6.35 Pauze. 6.40 Engeland. 6.50 Beromunster. 7.00 Engeland. 8.20 Breslau of diversen. 9.20 Ned. Brussel. 10.20 Engeland. 11.20 Parijs Radio. Programma V: 8.00—5:00 Diversen. 5.005.09 ScheveningenBer. Depart, van Justitie. 5.097.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. „Jazz Classics". 1. St. Louis Blues, Joe Daniels; 2. Nagasaki, N. Gone!la.3.Tiger Rag, M. Brothers. 4.Avalon, The Ramblers, 5. Dinah, Boswell Sisters; 6.After you've gone. Joe Venuti. 7. Kitten on the keys, I. Morton en D. Kaye. 8. I can 't dance. Nat Gonella, 9. Twelfth Street Rag, Harry Roy; 10. Japanese Sandman, Joe Daniels; 11. Some of the days, Mills Brothers; 12. Limehouse Blues, The Kra- kajax. 13. Alexander's Ragtime Band, Boswell Sisters; 14. Snake Charmer, Nat Gonella; 15. Bason Street Blues, Four Blackbirds; 16. Nola en Polly, I. Morton en D. Kaye; 17. Sweet Sue. Joe Daniels; 18. Stardust, Mills Brothers; 19. Beale Street Blues, Joe Venuti. 20. It don't mean a thing, Washboard Rhythm Kings. 8.00—12.00 Diversen. VOOR DE KINDEREN Hij schoof nu de gordijnen voor de ramen opzij en zag dat zich achter de ruiten zware tralies bevonden. Nou, dacht ik het niet, 't is je reinste gevangenis beweerde hij tegen Krent. En dan te denken, dat zoo'rt miezerig mannetje je zooiets aandoet, omdat hij daar zelf nu eens zin in heelt. Laten we probeeren hier weg te komen, opperde Krent. 't Zijn misschien ramen die naar binnen opengaan en probeer jij dan een paar van die ijzeren staven te ontwrich ten; ik heb daar toch geen kracht voor, zei hij overtuigend en bieef op zijn gemak in den stoel nangen. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1890. EEN WENSCH IN HET GOUD. 50 jaar geleden werd in ons blad een ingezonden stuk opgenomen om te pleiten voor een betere inrichting van de groente markt te Haarlem. Wij lezen daarin o.m. „Voor een flinke, goed bezochte dagelijk- sche markt in land-, maar vooral in tuin- bouw-voortbrengselen, is het eerste ver- eischte, dat er voor gezorgd worde, dat de verkoopers hun waren kunnen uitstallen zooals het behoort. Om dit doel te bereiken, moet er gebroken worden met den nu be- s taanden primitieven toestand en dient er op het breedste gedeelte der Turfmarkt een wel zeer eenvoudig ingerichte, maar in ieder geval overdekte hal of marktgelegen- heid, alleen en uitsluitend bestemd voor de uitstalling en den verkoop van land- en tuinbouwproducten, geplaatst te worden." De groentemarkt is in dien tijd verplaatst van de Turfmarkt naar den Koudenhorn, maar zij is nog altijd onoverdekt gebleven. Elk jaar wordt er bij de behandeling der begrooting in den raad door den heer J. G. van Kessel aangedrongen om nu eindelijk eens plannen te maken voor een overdekt marktterrein. B. en W. deden reeds eenige vage toezeggingen, maar tot ernstige plan nen is het nog niet gekomen. De wensch der marktbezoekers heeft nu al zijn gouden jubilé gevierd. Wordt het ook nog een eeuwfeest? door AAGE V. HOVMAND Het geluk heeft vijf letters EG, sprak mijn vrouw onlangs tot mij, ilc heb vannacht gedroomd dat ik het leven laad geschonken aan een vijfling. Wat merkwaardig, antwoordde ik. En ik heb gedroomd dat ik soldaat was bij de vijfde compagnie van het vijfde bataljon en dat ik op kamer 55 lag. En ilc kreeg vijf dagen arrest, omdat ik op wacht vijf minuten had geslapen. Wat gek en vandaag hebben we de vijfde Dat beteekent geluk, sprak ik peinzend. Vast en zeker, riep mijn vrouw. Het woord geluk heeft trouwens vijf letters. Weet je wat, Agatha, het is vandaag Zondag, we gaan naar de paardenrennen, dan kunnen we daar ons geluk beproeven en veel geld winnen. Zullen we Peter mee nemen? Natuurlijk doen we dat. Hij is toch zeker vijf jaar oud! We nemen een taxi voor vijf personen en noodigen je zuster Friederike en Friedrich uit om mee te gaan. Een subliem idee, sprak mijn zwager Friedrich in de auto. Bij het getal vijf moet het geluk lig gen; we verdienen vandaag beslist een hoop geld. Ik geef na afloop, om vijf uur, een kopje thee. En ik geef voor ons alle vijf een dinertje van vijf gangen, zoo overtroefde ik hem. Renbaan. De chauffeur stopte en zette den taxameter stil. Vijf kronen, vijf-en-vijftig öre alstublieft. Vijf kronen vijf en vijftig? Kijkt u zelf maar op den meter, meneer. Ja, ja, het is al goed. Ik twijfel er geen mohaent aan. Ik vind alleen iets merkwaardigs aan dat getal vijf. Ja, vindt u ook niet? knikte de chauffeur filo sofisch. Ik heb net mijn vijfden rit gemaakt en ben nu vijf uur onderweg. Voor het overige ben ik vandaag vijf-en-vijftig jaar geworden. En heeft meneer op het nummer van mijn wagen ge let? 5555 Hou op, riep ik, we moeten ons haasten, de ren nen beginnen dadelijk. Hier is je fooitje. 55 óre. Paard nummer vijf in de vijfde ren, riep ik bij den totalisator. Wat zegt u? Heet dat paard Quin- tus? Prachtig. Vijf biljetten van vijf kronen op Quintus. Dank u wel. En dan ook nog vijf maal vijf kronen voor dezen jongeman. Peter zal ook wat hebben van het groote geluk van zijn vader. Vijf biljetjes van vijf kronen, hoorde ik achter mij mijn zwager zeggen, op Quintus, het vijfde paard in de vijfde ren. De vijfde ren nam een aanvang. Quintus, Quintus! Waar is Quintus? riep Frie derike uit. Ah, daar. Kijk die Quintus eens loo- pen! Quintus zal winnen, Quintus moet winnen! Friedrich heeft me een nieuwen hoed beloofd. En ik krijg een bontmantel, zei mijn vrouw. Quintus, Quintus! Hup, laup, Quintus, schreeuwde ook Peter, vol geestdrift in de handen klappend. Als je wint krijg ik een klavier van pappie. Een klavijf krijg je, zeide ik in mijn verwarring. Het veld ging de bocht in Het lag dicht bijeen, en spoedig gingen de paarden over de finish. Heb je gezien wie gewonnen heeft? vroeg Friedrich opgewonden. Neen, antwoordde ik uiterst nerveus, maar we zullen het dadelijk wel hooren door den luidspre ker. Daar heb je hem al. Oh lieve hemel Quintus is vijfde geworden. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden) BRIDGECLUB „HAARLEM NOORD" Zaterdagavond zijn in café „Suisse" te Haarlem- Noord ter opening van het zomerseizoen de propa ganda Paaschwedstrijden gespeeld. De strijd ging over tien prijzengroepen, volgens „Howell-clupli- cat". De uitslagen zijn: Groep 1. Dames Spruyt-Uni. 65 p.: heeren Kabel- Robbé 59 1/2 p.: heeren Vreem-de Bruyn 61 1/2 p. Groep 2: heeren Klaseboer-Zijlstra 61 p.: dames Wiegmink-Mulder 59 p.: heeren Veenings-Schaefer 58 1/2 p. Groep 3: heeren Brouwer-Beijer 59 1/2 p.; heeren Westerman Sr.-Klecks 56 1/2 p.; heeren Nieman- Meijboom 57 p. Groep 4: gebr. van Eerden 58 p.; heer en mevr. Walter 55 p.; mej. Gülcke-van Kessel 51 1/2 p. Groep 5: heeren Keur-Van Es 55 p.; heeren Berg- van Woning 55 p.; heeren F. Gaus-Bosch 51 p. Groep 6: heeren Groeneberg-v. d. Weijden 53 p.J heeren Steenkist-Walter Cr. 54 p.; heeren Schreu-- der-v. d. Aakster 50 p. Groep 7: mevr. Poort van Ingen-C. Dreckmeïer 53 1/2 p.: heeren Annolboom-Dijkman 52 p.; heeren S. Gaus-Brasser 49 1/2 p. Groep 8- heer en mevrouw Koeyers 50 p.; heeren Schut-W. v. Schagen 48 1/2 p.: dames Bons-de Nijs 47 1/2 p. Groep 9: heeren Dekker-v. d. Bogaard 49 p.: hee ren J. Dreckmeier-Pigge 45 p.; mevr. Brave-heer van Alphen 42 1/2 p. Groep 10: heeren Smit-Goldsteen 49 p.; heeren Keizer-Martin 44 p. De eereprijs voor het beste contract uit de gege ven spellen is toegekend aan de heeren Zijlstra- Klaseboer met 6 S.A. uit spel no. 19. VERZENDING VAN LUCHTPOSTCORRESPON- DENTTE NAAR ZUID-AMERTKA. Sinds Maandag bestaat wederom gelegenheid luchtpostcorrespondentie bestemd voor Argentinië, Bolivia, Chili, Paraguay en Uruguay met den lucht- dienst LissabonNew York te verzenden-

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6