Haarlem's Dagblad Sylt hevig gebombardeerd. „Phobos" op mijn geloopen Alarm in het Westen. BERICHT Seizoenwisseling. Zwem brillen Schip drijvende gebleven Fransche kabinet dient ontslag in. Actikeieu^ 57e Jaargang No. 17409 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Woensdag 20 Maart 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. De jongste diplomatieke gebeurtenissen in Europa hebben een alarmeerende uitwerking zoowel in Frankrijk als in Engeland gehad. Dit geldt in de Volgens Engelsche lezing groote schade aangericht. ENGELAND'S luchtmacht heeft Dinsdagavond en in den afgeloopen nacht aanvallen ondernomen op de Duits che luchtbasis Hörnum en andere punten van het eiland Sylt Hedenmorgen werd van 't juist benoorden Sylt gelegen Deensche eiland Romö ge meld dat vanochtend om kwart voor negen een nieuwe aanval op het eiland begonnen was. Het doel zou ook nu Hörnum, in het Zuidelijk deel van het eiland, geweest zijn. Wellicht is hier echter sprake van een misverstand, aan gezien hedenmorgen uit Londen vernomen werd, dat omstreeks genoemden tijd twee Britsche vliegtuigen boven Sylt hebben gevlogen om de aangerichte schade te fotografeeren. Over de aanvallen van den afgeloopen nacht wordt van Britsche zijde mede gedeeld dat zware schade aan de luchtbasis is toegebracht bij deze actie, die bedoeld was als revanche voor de aanvallen op Orkaden. De Duitschers zeggen daarentegen dat hierbij slechts een huis werd geraakt en dat verder, dank zij het afweergeschut, geen schade is aangericht. eerste plaats voor den vrede van Moskou. Finland heeft zijn onafhankelijkheid behouden en zijn kan sen op blijvend behoud zijn niet gering te achten. Maar het heeft een harden vrede moeten aanvaar den met een zekeren afstand van grondgebied. En het einde van den Russisch-Finschen oorlog heeft voordeelen voor Duitschland. Daarbij komt dat de geallieerde hulp aan Finland onvoldoende is geble ken. Dit alles voelt de openbare meening in Frank rijk en Engeland als een verlies van prestige. Vooral in Engeland komt dat tot uiting. Wel hebben in beide landen de parlementen de verklaringen van de premiers aanvaard, maar voldoende is dat ken nelijk niet. Zoo zien we dan nu in Frankrijk ge schieden dat het kabinet-Daladier, dat gisteren nog een motie van vertrouwen in zijn beleid met enor me meerderheid aangenomen kreeg (239-1; de so cialisten onthielden zich van stemming) vanmor gen naar het Elysée is getrokken om zijn ontslag aan president Lebrun aan te bieden. Natuurlijk beteekent dat niet de val van Daladier, wiens po sitie heel sterk is. Hij zal zeker met de vorming van een nieuwe regeering belast worden. Het beteekent evenwel de reconstructie van het bewind, wellicht met een oorlogskabinet van vijf of zes ministers als kern der regeering, om snel en doortastend optre den zooveel mogelijk te bevorderen. In die richting is al aandrang uitgeoefend. De ontevredenheid in Engeland blijkt eigenlijk nog duidelijker dan in Frankrijk, ofschoon Cham berlain's verklaringen gisteren door het Lagerhuis nogal grif aanvaard zijn. Onze Londensche corres pondent geeft in dit nummer een uiteenzetting van die ontevredenheid, die ik ter lezing aanbeveel. De Finsche zaak heeft kennelijk een gevoel van sterke onbehagelijkheid in de bevolking verwekt en de Engelsche pers heeft daar in de laatste dagen in toenemende mate uiting aan gegeven door haar critiek op het regeeringsbeleid. Die critiek geldt vele onderwerpen. Het is ook teekenend dat de jongste Duitsche luchtaanval op de Engelsche kust zooveel ergernis heeft gewekt in Engeland. Volgens Chamberlain heeft die aanval al heel weinig uit werking gehad; slechts één oorlogsschip zqu zijn beschadigd. Maar onder den druk der openbare meening deed men toch gisteren een tegenaanval op de Duitsche kust, die vanmorgen al herhaald werd door een nieuw bombardement van het eiland Sylt. De in Engeland heerschende onbehagelijke ge waarwording dat het initiatief telkens aan -den kant van de meer ,;dynamische" tegenpartij is kan niet gunstig beïnvloed zijn door de ontmoeting van Mussolini en Hitler op den Brenner. De vele ver onderstellingen omtrent een daar gevormd voor stel zijn niet bewaarheid. Er is heelemaal geen of- ficeele mededeeling over de besprekingen gedaan en „de Wilhelmstrasse" heeft officieus verklaard dat er heelemaal niet over vrede gesproken is en dat Hitier geen voorstel meer doet na zijn gewei gerd aanbod van 6 October 1939. Nu moet men zulke verklaringen met een korrel zout nemen. Het is vrijwel ondènkbaar dat twee regeeringslei- ders, die pas Sumner Welles op bezoek hebben ge had en een politieke bespreking houden, de vre- deskansen onbesproken zouden laten. Temeer om dat zij er beiden zelf groot belang bij hebben. Maar het hooghartige zwijgen van Hitler en Mussolini moet in Engeland wel prikkelend werken en niet minder de indruk, dat Hitler en Mussolini blijkbaar weer een zeer vriendschappelijk overleg hebben gepleegd en dat „de as Rome-Berlijn" dus nog blijkbaar steeds bestaat. Ook vraagt men zich daar bij natuurlijk af welke nieuwe afspraken er nu weer gemaakt zouden zijn, wellicht ten aanzien van Hongarije waar de stemming zeer onrustig is en van den Balkan. Het voorjaar is er nu en het door zoo velen ver wachte „groote offensief" van een der beide par tijen blijft nog steeds uit. Maar aan de Duitsche zijde wordt kennelijk gemanoeuvreerd in de rich ting van voortdurend nadeel voor het prestige der geallieerden en deze methode mist haar uitwerking in zooverre niet, dat zij onrust en ontevredenheid wekt en tot krachtiger optreden aanspoort. Dat is duidelijk. Men moet daarbij vaststellen dat het per_ soonlijk gezag van Daladier en Chamberlain bei den zeer groot is en dat de laatste er al meermalen in geslaagd is, aanvallen op het beleid zijner regee ring met groote behendigheid af te weren. Daladier is veel minder geattaqueerd, maar als daar kans op is pleegt hij de aanvallers telkens vóór te zijn. Zooals hij nu blijkbaar ook weer doet met het verzoek om ontslag zijner regeering. Noch Cham berlain, noch Daladier zijn er daarbij de menschen naar om zich door de tegenpartij te laten uitlok ken tot een optreden, dat geen succes zou beloven en mogelijk groote verliezen veroorzaken. Zij hou den tot dusver koppig vast aan hun tactiek, Duitschland op den langen duur uit te putten, door blokkade en economischen oorlog. De huidige ver schijnselen zijn niettemin belangrijk en vragen volle aandacht. Temeer omdat men niet weet wat Hitler en Mussolini samen beraamd hebben. R. P. De houding van Italië. Mussolini geen voorstander van „vrede tot eiken prijs". LONDEN 20 Maart (Reuter). Vanochtend vroeg heeft de officieele spreker van Radio-Rome verklaard, dat „de Duce niet een voorstander is van vrede tot eiken prijs". Hij voegde hieraan toe: „Tot het uitbreken van den oorlog was de Duce de laatste Europeesche staatsman, die het zoeken naar een oplossing en het bezweren van het oorlogsgevaar opgaf, doch het is niet waarschijnlijk, dat hij een hersenschim zal najagen." Het Bfitsche ministerie van luchtvaart deelt officieel mede dat de aanvallen gisteravond om 8 uur werden begonnen en vanmorgen om 5 uur waren geëindigd. De eerste der deelnemende vliegtuigen keerden niet lang daarna behouden terug en de- commandanten meldden, dat de gestelde doelen geraakt waren. Een toestel is over tijd en aangenomen moet worden, dat het verloren is gegaan. Uit de thans beschikbare inlichtingen blijkt, aldus de officieele mededeeling, dat de eerder ge melde schade zeer aanzienlijk is en recht- streeksche treffers op hellingen en hangars omvat. LIST O o f T^MnTEN wesT I.AND \^eiroM cïRANTurt Z O z u ■O te Jy1— OUDE. Het eiland Sylt. Hedenmorgen meldde Reuter uit Londen: Naar mate de Britsche vliegtuigen in den vroegen och tend een voor een behouden in Engeland terug keerden, kwamen steeds meer berichten binnen over de uitgebreide schade, die zij aan de watervlieg tuigbasis te Hornum op het eiland Sylt hadden toe gebracht. Verscheidenen vliegtuigen meldden recht- streeksche treffers op de hangars, spoorlijnen en barakken. Waargenomen werd dat verscheidene branden uitbraken. Ofschoon het mooi weel was en het zicht goed, werd weinig tegen stand van vijandelijke gevechtsvliegtuigen ont moet. In vele deelen van het eiland onderhield het luchtdoelgeschut echter een levendig spervuur Rond 'n watervliegtuigbasis zelf kwamen bij de na dering der Britsche vliegtuigen de in een halven cirkel opgestelde zoeklichten in actie. Het laatste Britsche toestel, dat het terrein van den aanval verlieti landde in Engeland om half zeven. Het ministerie van luchtvaart zegt niets omtrent het aantal vliegtuigen, dat aan den aanval heeft "deelgenomen, doch, naar men meent te weten, zijn meer vliegtuigen gebruikt dan in eenigen vooraf- gaanden Britschen luchtaanval op vijandelijke doelen. Het ministerie noemt Sylt „een van de kustbases van waar de vijandelijke vliegtuigen optreden tegen onze vlootstrijdkrachten en tegen de koopvaardij". Hindenburgdam getroffen. Uit Kopenhagen wordt vernomen, dat de Brit sche vliegtuigen gisteravond om tien uur den Hindenburgdam, welke Sylt met het vasteland verbindt, gebombardeerd hebben. Om 10 uur 25 verscheen een ander vliegtuig, dat uit Noordelijke richting was gekomen boven Romö. Het heeft twee bommen laten vallen op de haven van List, het noordelijke punt van Sylt. Om half elf vloog een derde toestel, komende uit het zui den langs de geheele lengte van Sylt. Het werd voortdurend door zoeklichten beschenen, doch slaagde er ten slotte in te ontkomen. Dit vliegtuig had twee bommen laten vallen op het district Hornum, twee op Rantumas en twee op List. Aan de westkust van Jutland, in de buurt van Tonder, bij de Duitsche grens, heeft men gister avond van zee af krachtig kanonvuur gehoord. Tegelijkertijd werd de hemel door vuurpijlen en zoeklichten der Duitsche verdedigingswerken op het eiland Sylt verlicht. Het kanongebulder was somtijds zoo hevig, dat huizen aan de Deensche kust op him grondvesten schudden. Vliegtuigen boven Deensch gebied. Tusschen 8 uur 's avonds en vannacht een uur zijn vier aanvallen gedaan op Sylt. Er werd hevig geschoten. Van Deensch gebied uit heeft men bommen zien vallen. Een vliegtuig van onbekende nationaliteit is op ongeveer 1000 Meter boven Esbjerg waargenomen. Er werden waarschuwingsschoten gelost. Het vliegtuig, dat uit het Zuiden kwam, verdween in noordwestelijke richting. Nader wordt uit Esbjerg gemeld dat om vijf mi nuten voor half een vannacht twee vliegers, wier nationaliteit nog niet is vastgesteld boven het schiereiland Holmslands Klit hebben gevlogen. Er werden bommen uitgegooid, doch het is nog niet bekend of schade werd aangericht. Tien minuten later zijn twee bommen op Sönder Nyvig, bij Hvi- deslande, neergekomen. Er werden geen huizen getroffen, doch wel zijn verscheiden vensterruiten gesprongen. Gisteravond heeft Chamberlain in het Lagerhuis gezegd: „Ik heb er al opgewezen, dat de Duitschers bij hun aanval op Scapa Flow voor het eerst land onder vuur hebben genomen en bovendien levens van burgers verloren hebben doen gaan. Ik merkte op, dat, wat ook hun plannen geweest mogen zijn, dit' de feiten waren en dat de verantwoordelijkheid daarvoor op de daders rust. Vanavond is medege deeld, dat de Roye Air Force de Duitsche lucht basis Hörnum op Sylt heeft aangevallen en ernstig beschadigd. Deze actie volgt op den aanval op onze kustbasis op de Orkaden. De mededeeling is ge baseerd op een draadloos bericht van het leidende vliegtuig. Ik verneem, dat de aanval nog voort duurt". Duitsche lezing. BERLIJN, 20 Maart. (D.N.B.) Bij den aanval van Britsche gevechtsvliegtuigen op het eiland Sylt gaat het, naar Duitsche opvatting, om een propa- ganda-actie der Britten, teneinde den flinken in druk weg te nemen, welke de Duitsche aanval op Scapa Flow niet alleen in het neutrale buitenland, doch ook in Groot-Brittannië heeft verwekt. Deze opvatting wordt daardoor bevestigd dat de Engel sche radio en het Reuterbureau den aanval op Sylt reeds tijdens het verloop als een groot succes aan de wereld hebben verkondigd. Deze aanval begon tegen 8 uur en duurde tot 2 uur 40. Kort na 9 uur meldde de Engelsche radio het resultaat reeds voor uit. Op dit tijdstip was in Londen over het verloop van den aanval nog niets bekend. Dit kon ook niet het geval zijn. Bovendien wordt het feit, dat Brit sche vliegtuigen bommen hebben geworpen boven Deensch gebied en ook Nederlandsch territoriaal gebied geschonden hebben, natuurlijk door Londen verzwegen. (In verband met de in bovenstaand bericht gemelde schending van Neder landsch territoriaal gebied door Britsche vlieg tuigen, deelt men ons van gezaghebbende zijde op navraag mede, dat er, blijkens de gegevens van de Nederlandsche luchtwacht, geen schen ding van ons rechtsgebied door vreemde vlieg tuigen heeft plaats gevonden. Red. A.N.P.) Het eiland Sylt. Het eiland Sylt (of Silt van het oud-Friesche Silendi, Zeeland) is het grootste Noordfriesche eiland voor de Westkust van Sleeswijk Holstein Het ligt 12 tot 22 K.M. van de kust en is van Noord tot Zuid 36 K.M. lang. De breedte bedraagt 1 tot 14 KJVI. Het eiland telt 6700 inwoners. Het Noordelijk deel draagt den naam List, het Zuide lijk schiereiland dien van Hörnum. In het Z.G strekt een breed schiereiland zich uit in de wad den. waarvan de uiterste punt Nösse heet. Het Zuidelijk schiereiland is bedekt met duinen, even als de Noordelijke helft van het Noordelijk schier eiland. De rest van het eiland bestaat uit geest en klei. De belangrijkste plaatsen zijn Keitum, Tinnum en Mor sum op het Oostelijk-. Rantum op het Zuidelijk schiereiland en Westerland aan de Westkust. De bewoners zijn voornamelijk Friezen, terwijl die van List van Deensche afkomst zijn. Sylt wordt de laatste jaren als badplaats zeer gezocht. Het Zuidelijk gedeelte Hörnum bevat de luchtvaartterreinen met hangars en verdere outillage, waarop de Engelschen gisteren en van daag hun aanval richtten. Strijd tegen overstroomingsgevaar in Hongarije. BOEDAPEST, 20 Maart. Hongaarsche mili taire vliegtuigen hebben heden een groot aantal vijftig kilo bommen geworpen om de ijsdammen in den Donau te breken en daardoor de schade door de overstrooming te beperken. Naar ver wacht wordt zuilen deze operaties morgen her haald worden, daar er wederom kruiend ijs zich gevormd heeft eenige kilometers verder naar be neden. Het peil van het Donauwater is een meter gedaald tengevolge van overstrooming der rivier in het Zuiden. Ook verschillende kleinere rivieren in Hongarije zijn overstroomd. Naar wordt bericht werden 25.000 personen in de buurt van Szeged heden nacht geïsoleerd. Deskundigen voorspellen echter dat de situatie spoedig zal verbeteren mits er geen groote regenval komt. (United Press). Zij, die zich met ingang van 1 April pe> kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis DE ADMINISTRATIE. Koning Winter wordt onttroond. Nou, hij heeft zijn kracht getoond In de afgeloopen maanden: Zelden heerschte hij in 't land, Dat wij ons zoo nauw verwant Aan de Noord- en Zuidpool waanden. Vaak bracht hij ons in het nauw, Maar een mensch vergeet heel gauw. Wat hem hindert in het leven; En nu 't weer weer is verzacht, Is zijn kil vertoon van macht Weer vergeten en vergeven. Lang voordat de zomer komt Is de winterklacht verstomd, Als dan hittegolven dreigen. Haakt de mensch er alweer naar Om wat echter ijs dan maar Steeds vanille ijs te krijgen. Maar dat is van later zorg. D'eerste maanden zijn nog borg. Dat wij tempratuur extremen, 't Zij naar welke richting ook, Half verstijfd of aan de kook, Niet ontmoeten als problemen. Nu is weer de lente daar, Het legaat, dat w' ieder jaar, Als vergoeding als het waar' Van den winter mogen erven; Moog' de nood van onzen tijd Met zijn zorgen en zijn strijd, Van die volle heerlijkheid Ons de vreugde niet bederven. P. GASUS. ALLEEN ZIJLSTRAAT 97. GEDIPLOMEERD OPTICIEN (Adv. ingez. Med.) „Op uurwerk gebied, heeft VAN NIEL z'n weerga niet" GROOTE HOUTSTRAAT 86 TELEF. 10371 (Adv. Ingez. Med.) Duitscli oordeel over Chamberlain's rede. „Britsche politici niet meer opgewassen tegen het onheil, dat zij verwekt hebben." BERLIJN, 20 Maart (D.N.B.) Van semi-offi- cieele zijde wordt gemeld: De indruk, welke de Lagerhuisrede van Cham berlain in Berlijnsche politieke kringen heeft ge wekt, kan het beste gekenmerkt worden door den wensch, dat deze rede in de neutrale landen zoo uitvoerig mogelijk dient te worden verspreid en zoo zorgvuldig mogelijk gelezen, want deze rede laat zien, zoo verklaart men hier: een schepping, die zich in haar isolement ontstellend hulpeloos voelt, geleid door politici, die nauwelijks tot het middelmatige reiken en niet meer opgewassen zijn tegen het onheil, dat zij verwekt hebben. Zeer ken- teekenend acht men het hier dat Engeland Finland in den oorlog met de Sovjet Unie gejaagd heeft, hoewel het niet in staat was de Finnen zelf hulp te verleenen. Kenteekenend vindt men het ook dat men in Londen, uit teleurstelling dat het niet ge lukte Zweden en Noorwegen in het conflict te drijven, de schuld voor deze mislukking op de beide Scandinavische landen wilde leggen en natuurlijk ook Duitschland, omdat het Berlijn gelukte met Moskou op eerlijke wijze een bondgenootschap aan te gaan, waarnaar Engeland tevoren op oneerlijke wijze streefde. Een uiting over Chamberlain's me dedeeling inzake 't Duitsche succes in Scapa Flow acht men hier overbodig. De Lokal Anzeiger schrijft: „Finland is om de zelfde reden als Polen tot den oorlog opgestookt. Duitschland heeft Finland een niet-aanvalspact aangeboden en Finland heeft de hand niet aan vaard, omdat het op Engeland bouwde. Noorwegen en Zweden hebben den doortocht van troepen ge weigerd, omdat zij hun neutraliteit wilden hand haven en geen vazallen van Engeland wilden wor den. Des te hardere slagen de westelijke mogend heden krijgen te incasseeren, des te vertwijfelder zullen hun pogingen zijn, den oorlog van eigen land ver te houden en op neutraal gebied over te brengen". „Wij mogen aannemen, aldus „Völkischer Beobachter" dat de neutralen, in de eerste plaats de Noorsche landen, er niet de geringste waarde aan hechten in het Lagerhuis bestempeld te worden als bevriende mogendheden". De Duitsche pers noemt Chamberlain's rede een „mislukte exeuuspoging". Zweedsche stemmen. STOCKHOLM, 20 Maart (Reuter). Een deel van de Zweedsche openbare meening ziet in Cham berlains verklaring omtrent de noodzakelijkheid voor de kleine neutralen zich aan te sluiten bU anderen, die bereid zijn hen te verdedigen, een aan wijzing, dat „de gevaarlijke politiek van Churchill, welke er op gericht is de neutralen in den oor log te betrekken", veld wint. Anderen geven uiting aan het besef dat het lot der neutralen tenslotte afhangt van de overwinning der geallieerden. Russisch-Finsch verdrag te Moskou geratificeerd. Naar de radio-omroep te Moskou mede deelt, heeft het presidium van de hoogste Sovjet Unie het Russisch-Finsche vredesver drag Dinsdag geratificeerd. FELLE FABRIEKSBRAND TE APELDOORN. Dinsdagmiddag woedde een felle brand in het fabriekscomplex der N.V. Nederlandsche Cocos- fabrïek aan de Pelikaaniaan te Apeldoorn. De schade bedraagt verscheidene duizenden guldens Het pand, waarin de drooginrichting en de opslag plaatsen waren gehuisvest, ging geheel verloren. Het woord is aan Horatius: Weet gij het geld te gebruikenzoo is het uw knecht, anders is het uw meester. Eerste stuurman om het leven gekomen De directie van de N.V. Ned. Ind. Tank stoomboot Mij., een der reederijen van de Ko ninklijke Shcllgroep. deelt ons mede, dat het ■motorschip „P hobo s" hedenochtend kort na 8 uur bij de Z.O. kust van Engeland op een mijn geloopen is. Ofschoon volgens de eerste be richten het schip zinkende was, blijkt uit nadere medcdeelingen dat de „Phobos" nog drijvende is Het schip was met een lading ruwe olie op weg van West Indië naar Nederland. Volgens een draadlooze mededeeling van het s.s. „Ottoland" van de Scheepvaart- en Steenkolen- myatschappü te Rotterdam, zijn de eerste stuur man en zes Chineezen omgekomen, de overige be manning is gered. De geredden bevinden zich aan boord van het Grieksche s.s. „Tassia" en een onge noemd Engelsch schip. Het laatste bericht was dat men weder terugging naar de „Phobos". Het m.s. „Phobos", kapitein D. Krul, werd in 1926 gebouwd bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amster dam en had een laadvermogen van 10564 ton. De brutotonnage was 7412 ton. Naar vanzelf spreekt zijn door de directie oogen- blikkelijk maatregelen genomen om onverwijld sleepbootassistentie naar het getroffen schip te zenden. Waarschijnlijk vorming van een beperkt oorlogskabinet PARIJS, 20 Maart. (Havas) De ministers, die om tien uur bijeen waren gekomen, hebben zich na korten tijd naar het Elysée begeven om den president het collectief ontslag van het kabinet aan te bieden. Zij verlieten het Elysée na een half uur. Pre sident Lebrun heeft het ontslag van het kabi net aanvaard en is onmiddellijk met de ge bruikelijke raadplegingen begonnen. Verwacht wordt, dat de president Daladier zal verzoeken een nieuwe regeering te vor men, welke waarschijnlijk den vorm van een beperkt oorlogskabinet zal hebben. De Fransche Kamer is Dinsdag en in den afgeloo pen nacht bijeen geweest. Er werd tenslotte een door Chichery ingediende motie van vertrouwen in de regeering aangenomen met 239 tegen 1 stemmen, bij 300 onthoudingen, welke stemmenverhouding de oppositie als een nederlaag voor het kabinet heeft opgevat. Het eerste deel dezer motie: „De Kamer betuigt de Finsche natie en het Finsche leger haar hulde en be wondering voor hun prachtigen moed", werd bij handopsteken met algemeene stemmen aangenomen. Daarop werd gestemd over het tweede deel der motie: „Zij stelt vertrouwen in de regeering voor het onmiddellijk en op elk gebied nemen van de noodige maatregelen om de kracht van Frankrijk zoo hoog mogelijk op te voeren en in nauwe samenwerking met onze bondgenooten den oorlog, welke ons werd opgedrongen, en waarin wij, met de veiligheid des lands, onze vrijheden en die van de wereld verde digen, tot de overwinning te voeren, en met afwij zing van iedere toevoeging gaat zij over tot de orde van den dag". De socialistische fractie besloot, zich van de stem ming te zullen onthouden. De motie van vertrouwen werd daarop aangenomen met de genoemde stem- mencijfers. Tenslotte werd de resolutie in haar ge heel met handopsteken aangenomen. HEDEN: 14 PAGINA'S. .j.r ,v 11 ihil R. P.: Alarm in het Westen, pag. 1 Mr. E. Elias: Van Frisco naar Cu rasao. pag. 3 Melis Stoke: De Oost-Indische Com pagnie. pag. 3 Vr. S.: In Engeland. pag. 3 J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daarbuiten. pag. 3 Sport in 't Kort. pag. 6 Damrubriek. pag. 6 Van onzen Londenschen correspon dent: Engeland's oorlogvoering. pag. 7 K. de Jong: Kerkconcert. pag. 2 G. J. Kalt: Matthaeus-Passion van H. Schütz. pag. 2 Laatste berichten op pagina 8

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1