ROOMERS Nieuwe belastingen worden ontworpen. Nieuwe Uitgaven. AGENDA. Internationale Conferentie in den Haag. Ja of Nee Chauffeur Monteur Nette Fietsjongen POND ERDAG 28 MAART 1940 HAARDE M'S D A G B t A D 2 Motorrijtuigenbelasting per maand betaalbaar Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over heffingen ten behoeve van het leening- fonds 1940 is het volgende ontleend: Het bedrag, dat tot dekking zal strekken van de gewone uitgaaf op de fondsbegrooting, f 18 mil- lioen zal verkregen worden door het onderhavige wetsontwerp. Als vaststaand mag reeds worden aan genomen, dat het volgende jaar met de opbrengst van dit wetsontwerp niet zal kunnen worden vol staan. In dat jaar zal, volgens het onlangs aangeno men ontwerp tot instelling van een leeningfonds, meer benoodigd zijn een bedrag, gelijkstaande met een 15-jarige annuïteit van de in 1940 te doene mobilisatie-uitgaven, nadat deze laatste zullen zijn verminderd met de aan den staat komende bate van de herwaardeering van het goud. In dit meerdere zal door het onderhavige wetsontwerp nog slechts voor f 9 mUlioen worden voorzien. Immers de op brengst ervan, welke voor het loopende jaar (waarin het slechts gedeeltelijk zal werken) op f 18 millioen is geraamd, zal in 1941 bedragen f27 millioen. De meergemelde f 9 millioen zullen, in dien de oorlog het geheele jaar voortduurt, waar schijnlijk niet veel meer dan een vijfde beloopen van wat de gewone dienst van het leeningfonds in 1941 boven dien van het loopende jaar, aan uit gaaf en dus aan inkomst zal vergen. Ook indien de oorlog vroeger eindigt, zal een versterking van de jaarlijksche middelen van het leeningfonds tegen 1941 noodig zijn. Het voornemen bestaat dan ook, te dien aanzien in het aanstaande najaar voorstellen bij de Sta- ten-generaal in te dienen. Den aandrang van een aantal leden om reeds thans een verder gaanden belastingdruk ingevolge den oorlogstoestand op te leggen moet de minister evenzeer afwijzen als den aandrang van andere le den om de inwerkingtreding van de voorgestelde heffingen nog eenigen tijd uit te stellen. Geen bezwaar daarentegen zou hij er tegen heb ben, aan de voorgestelde heffingen een tijdelijk karakter te geven. Een termijn van vijf jaren zou dan b.v. in aan merking kunnen komen. De aangevoerde bezwaren tegen de voorgestelde heffingen op koffie en suiker zijn onmiskenbaar, maar in dezen tijd niet overwegend. Voorzoover be kend, is Nederland tot dusver het eenige land in Europa, waar de koffie onbelast is. Dat dan op dit oogenblik, nu naar een uitzonderlijke versterking der middelen moet worden uitgezien, allereerst aan deze uitzonderlijke ontheffing een eind komt, ligt toch wel zeer voor de hand. Suiker is tevoren reeds belast geweest met een hooger percentage dan er Ians op zal drukken. Dat een verhooging van den idigen accijns met slechts 2 1/4 cent per K.G. in tijdsgewricht redelijke grenzen zou overschrij- n valt bezwaarlijk vol te houden. Met betrekking tot de bezwaren, tegen de ver- nooging van het bijzonder invoeiTecht op benzine geuit, is de minister het eens met de leden, die be- toogen, dat deze bezwaren, voor zoover ze al niet te breed uitgemeten zijn, nu de noodige middelen tot dekking van de buitengewone uitgaven gevon den .moeten worden niet zoo zwaar wegen, dat de verhooging van genoemd invoerrecht daarop zou moeten afstuiten. De minister is bereid met zijn ambtgenoot van Waterstaat in overleg te treden nopens een wijziging van de motorrijtuigenbelastingwet in dien zin, dat de mogelijkheid worde geopend de motorrijtuigenbelasting pér maand te betalen. De bezwaren, die worden aangevoerd tegen de voorgestelde heffing van 15 opcenten op de succes siebelasting, worden door den minister onderschre ven. Hij zeide dit reeds in de memorie van toe lichting, maar voerde daar tevens de redenen aan, waarom, ondanks bedenkingen, in de gegeven om standigheden die heffing zijns inziens als onver mijdelijk behoort te woi-den aanvaard. Een verhooging van de vermogensbelasting, waar van in het ontwerp tot invoering van een „nationale inkomsten- en winstbelasting" een verlaging werd voorgesteld, kan niet in aanmerking komen. Evenmin kan worden gedacht aan een verhooging van de inkomstenbelasting voor het leeningfonds, nu een vei-hooging van die belasting met f 30 mil lioen voor hun normalen dienst wordt voorbereid. UIT DE STAATSCOURANT Bij K.B. van 21 Maart" is aan den reserve-majoor E. N. Rahusen, van het corps motordienst eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Een model van „De Zeven Provinciën". „De Modelbouwer", het officieel orgaan van de Vereeniging ter bevordering van het bouwen van scheepsmodellen heeft het Maart-nummer gewijd aan den kruiser „De Zeven Provinciën". Niet min der dan negen werkteekeningen vergezellen den uit- gebreiden tekst, die den amateur leert, hoe hij zich een model op 1/200 van de ware grootte van den kruiser kan verschaffen. VOOR DE JEUGD. „Erika en Johannes" verteld door Dick van Hat- tem. Illustraties van Berend Kemper. Amsterdam, W. L. Salm en Co. De schrijfster verhaalt ons in dit boek, bestemd voor jongens en meisjes van 1012 jaar* de lotge vallen van Erika en Johannes. Maar de grappen die broer en zuster uithalen gaan steeds ten koste van anderen. Het boek doet eenigszins denken aan het genre „Pietje Bell". „Erika en Johannes" kan daarom voor onze jeugd niet speciaal aanbevolen worden Heden: DONDERDAG 28 MAART Sociëteit Vereeniging: Vereen. „Harmonia". Psy chometrische séance. 8.15 uur. Begijnhofkapel: Ds. C. J. Hoekendijk. 8 uur. Rembrandt Theater: „Maria Ilona". Tooneel" „Drie Lederers". 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht!" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'t Is een wonderlijke wereld" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „In het vreemdelingenlegioen", 2 uur en 8.15 uur. Moviac Theater: „Ik was een spion", 8.15. Des middags 2.30: „Dik Trom". Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Heemstede: Raadsvergadering, 2.30 uur. Zandvoor t: Raadsvergadering, 3.30 uur. VRIJDAG 29 MAART Remonstrantenhuis, Wilhelminastraat: Bloemen- séance. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Nieuw programma. (Palace 2, 7 en 9.15 uur.) Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 19 uur. Het Comité voor den Economise/ten Vrede". Te 's Gravenhage wordt een conferentie gehou den, waarvan de er aan deelnemende economen te zamen vormen „Het Comité voor Economischen Vrede", welk comité tijdens het congres te Kopen hagen in den zomer van het vorige jaar is gesticht door het bureau van de Internationale Kamer van Koophandel en door de Carnegie Endowment for International Peace. De bijeenkomst te 's Graven hage heeft ten doel het toekomstige programma van de Internationale Kamer van Koophandel te be preken. Woensdagavond om 7 uur is de Belgische oud premier, de heer Paul van Zeeland met zijn eigen auto in den Haag aangekomen. Hij logeert in Hotel des Indes en heeft daar, spoedig na aankomst, ge dineerd in een aparte zaal met de overige leden van het „Comité voor Economischen Vrede". Tegen half tien was het diner geëindigd en ont ving de heer Van Zeeland een paar journalisten. De Belgische staatsman begon het gesprek met de verklaring, dat hij geen interview kon toestaan. Gedui-ende zijn vele reizen en trekken van den laat- sten tijd heeft hij nooit een verklaring aan de pers willen geven, omdat hij meent, dat dit onder de hui dige omstandigheden niet gewenscht is. Als onder daan van een neutralen staat gaat het niet aan nu een verklaring over den algemeenen toestand te ge ven. „Dat standpunt moet u als Hollander begrij pen", voegde do heer Van Zeeland hieraan toe. Bo vendien, zélfs al zou men wat willen zeggen over economische aangelegenheden, dan is het toch niet te vermijden, dat men politieke kwesties aanroert, omdat alle vraagstukken van den dag met elkaar js'band houden. Men weet, dat de heer Van Zeeland juist uit Ame rika is teruggekeerd, waar hij de mogelijkheden van een oplossing van het vluchtelingen vraagstuk heeft onderzocht. Ook daarover wilde de oud-minister- president geen concrete gegevens verstrekken. „Zou ik over dit punt wat vertellen, dan zou ik de zaak schaden, waarvoor ik werk", aldus de heer van Zee land. „Over een paar weken zou hierover wel wat te zeggen zijn, maar dan ben ik hier niet meer." Immers, einde April wordt de heer van Zeeland in Amerika terugverwacht en dan zal hij zijn bespre kingen over het vluchtelingenvraagstuk voortzetten en, naar hij verwacht, tot een goed einde brengen. Tenslotte vernamen wij nog, dat het Comité heden den geheelen dag zou vergaderen en dat de heer Van Zeeland gedurende de paar dagen dat hij in den Haag is gelegenheid hoopt te vinden met verschil lende vooraanstaande Nederlanders in verbinding ':e treden, o.a. met dr. Colijn. HET TOONEEL. Een succes van „Het Masker". Een volle zaal heeft gisteren avond hartelijk plezier gehad iii de opvoering door Het Masker van „Ja of Nee....?", het Engelsche blijspel van Kenneth Home, dat ook „Ja of Nee...'.? of „Het kan ook anders" had kunnen heeten. Want de schrijver laat zien* dat er vele mogelijkheden zijn om een bepaald geval te behandelen. Adrian Marsh, die bij de wel heel drukke familie van den verstrooiden dominéé Richard Jarrow komt om- voor zijn vertrek naar Perzië nog even vlug de hand te vragen van de zeer romantisch aangelegde dochter Joanna; krijgt eén weigerend antwoord, maar wordt ge troost door de zuster Sally, die genegen is met hem naar het Oosten te trekken en er zelfs Ds. Bagshot, den hulpprediker, voor wil laten schieten. Dat is geval nummer 3. Dadelijk daarop krijgen wij geval nummer 2. Na precies denzelfden aanloop krijgt Adrian Marsh van Joanna het jawoord, maar hij wordt er niet bepaald gelukkig door, want de heele familie gaat er zich mee bemoeien en Joanna is in één voortdurende twijfel, wat zij nu verder moet gaan doen. Het wordt in deze familie van Jan Steen een hopelooze verwarring. waarin pa preekt, Sally pianotrommelt, moeder Jarrow als een vleermuis door het huis fladdert, Joanna snikt, de hulpprediker aldoor op het verkeerde moment bin nenkomt en Adrian Marsh als verloofde, ten einde raad zijn koffertje pakt om dit gekkenhuis te ont vluchten. En om te laten zien dat het nóg aniders ten ook, behaalt tenslotte in geval 3 Ds. 3ayshot bij Joanna de overwinning en het doek valt voor goed, als de hulpprediker en zijn meisje als twee tortelduiven op de canapé zitten. Het was een waag om drie keer hetzelfde thema al is het dan telkens in anderen vorm op een avond te geven vooral omdat wij heel den avond bij deze zelfde familie, waarvan de leden allen zooals "Sally zelf zegt 'n beetje „ge tikt" zijn, verkeeren en het werd in deze erg ru moerige, drukke familie op de duur ook wel wat vermoeiend. Het was (jan ook goed, dat bij het derde geval het pleit zeer gauw beslist werd, want anders zouden wij van het goede zeker te veel hebben gekregen. Maar de schrijver behaalde die overwinning door zijn dikwijls zeer geestigen dialoog en kodidige teekening van dit groteske ge zin, dat nu en dan aan de familie uit „Je kunt het toch niet meenemen" herinnert. Het publiek heeft herhaaldelijk geschaterd om de malle situaties bij deze Jarrows en de spelers Heieen Pimentel wel het meest hadden er ook blijkbaar zelf schik in. Cruys Voorbergh had de regie en hij heeft uit dit stuk al het kluchtige en grappige gehaald, dat er uit te halen was. Zelfs de meubels zooals de altijd maar weer opengaande kast speellden mee en vormden dan ook een integreerend deel van dit gezin. En een liefdesverklaring met mes sen en vorken als attributen voor het verliefde paar was voor mij zelfs nieuw. Elke nieuwe voorstelling van Het Masker is. eigenlijk een verrassing. Even goed als de strakke en gespannen opvoering van „Gaslicht", is de kod dige en kluchtige vertooning van „Ja of Neen", al is dit blijspel dan wel precies in alles het contrast van deze thriller. Allen in dit gezin speelden hun partij voortreffelijk en zoo kregen wij een uitste-, kend geheel. Ko Arnoldi maakte weer iets heel persoonlijks van den verstrooiden dominee, die zonder dit allergeestigste spel door de herinnering aan zijn voorgangers uit de Fliegende Blatter mis schien ongenietbaar zou zijn geweest. Mevrouw Royaards was allervermakelijkst als de drukke, en vliegerige moeder kostelijk haar overhooren van de rol van Joanna Heieen Pimentel gaf alle kleur aan het romantisch aangelegde meisje, dat ik mijn grootsten vijand tot vrouw toe wensch, Geor gette Reyewsky was zeer goed als de meer tempe- ■amentvolle, maar toch ook lichtelijk „getikte" Sally, Cruys Voorbei-gh was dikwijls onweerstaan baar vooral aan het slot als de hulpprediker en Wim Paauw speelde de beklagenswaardige hu welijkspretendent, met wien ze in deze familie als een bal heen en weer kaatsten, misschien nu en dan' 'n beetje te passief, maar het lukte hem zoo waar en dat was 'n deugd van dezen jongen man In dit stuk zoowaar nog een mensch te maken. Ik schreef reeds, dat het publiek zich uitstekend vermaakt heeft bij dit grappige blijspel. Voor „Het Masker" dus een succes. J. B. SCHUIL. Verwachting geldig van hedenavond tol morgen- wond. ongeveer 19 uur Afnemend buiig. Wisselende bewolking. Lich te, plaatselijk matige nachtvorst. Overdag iets zachter. Krachtige tot matige noordelijke tot westelijke .wind. THERM OM ETERSTAN D: Hoogste gisteren F 46 Laagste hedennacht F 38 Hoogste heden F 40 Het weer in ons land blijft onder invloed van de depressiekern, die van Denemarken naar Zuid-Zwe den is getrokken. Gisteren nam zij nog iets in diepte toe, maar thans is zij langzaam aan het opvullen. De laagste luchtdrukwaarde bedraagt vanmorgen on geveer 982 mbar. Tengevolge van de drukstijgingen in het westen eenerzijds en het uitdiepen van de de pressie over Zuid-Scandinavië anderzijds is het luchtdrukverval over ons land toegenomen en wak kerde de noordwesten wind tot stormachtig aan. Daarbij werd het weer zeer buiig, met regen, sneeuw en hagel. Tijdens opklaringen in den nacht daalde de temperatuur plaatselijk tot onder het vriespunt. Vlissingen en Maastricht melden een minimum van 1 graad. Ook over de Noordzee blijft het luchtdrukverval groot. De toevoer van koude lucht van polairen oor sprong bleef dientengevolge nog onverminderd aan houden. Op de Faroer vriest het hedenmorgen twee graden. In geheel Scandinavië blijft het zeer koud, en alleen in het zuiden van Denemarken is de tem peratuur boven het vriespunt. De sneeuwval was wederom zwaai-. Te Ferder in Zuid-Noorwegen is in twee dagen tijds meer dan een halve meter sneeuw gevallen. Het arctische hoogedrukgebied over Groenland neemt snel in beteekenis af onder invloed van een nieuwe depressie, die ook op IJsland groote dalin gen van den barometer veroorzaakt. Dit nieuwe mi nimum zal de intensiteit van de polaire luchtstroo- ming spoedig doen afnemen. Het maximum van 1030 mbar bij de Azoren heeft zich vooral over het Ibei"ische schiereiland uitge breid. BAROMETERSTAND: Stand van gisteren 750 m.M. Stand van hedenmorgen 10 uur: 754 m.M. Neiging: Vooruit. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850.- Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht 14141. Brandweer 15333. Societyhuwelijk in Bennebroek. Freule Ursula von Pannwïtz in den echt verbonden met den Engelschen graaf John Chichester. Hedenmorgen werd in de Nederduitsch Hervormde kerk te Bennebroek het huwelijk van freule Ursula von Pannwitz en den Engel schen graaf John Chichester, persattaché en derde secretaris van de Britsehe legatie te Den Haag, voltrokken. De kerk was voor deze gelegenheid fraai met bloemen versierd. Van de gaanderij hingen witte anjelieren met groen, terzijde trosten witte Hor tensia's, waaronder volgens Engelsch Folkloristisch gebruik witte „bruidslinten" waren aangebracht. Dezelfde linten hingen aan de kronen midden in de kerk. De preekstoel was versierd met Azalea's en palm boompjes. Daarvoor flankeerden vier brandende kaarsen het Kruis. Met een wijnrood tapijt was het gestoelte afgezet. Omstreeks half twaalf schreed de bruidsstoet de kerk binnen, en nam de Protestantsche dienst naar Anglicaanschen ritus onder leiding van Reverend Williams uit Den Haag een aanvang. De bruid, getooid met een witte sluier, kwam aan den arm van den Argpntijnschen' gezant Carlos Brebbia, de kerk binnen. De bruidegom was daar reeds eerder gearriveerd. De bruidsmeisjes Nancy Parish en Freule H. Gevers waren in lila toiletten gekleed en droegen rose bloemen in het haar. Zij bleven gedurende den dienst terzijde achter het bruidspaar staan. Rondom den preekstoel namen de Engelsche ge zant Sir Neville Bland en zijn echtgenoote, Carlos Brebbia, de Argentijnsche gezant en Arthur de Pury, de Zwïtsersche gezant, plaats. Onder de aan wezigen bevonden zich voorts de secretaris van de Fi-ansche legatie de Blessoi>, Baron Gevers, oud attaché van het Nederlandsche gezantschap in War schau, Mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek, bur gemeester van Bennebroek, Jhr. A. v. d. Poll, wet houder van Heemstede en vele anderen. Nadat de aanwezigen staande de door Aerdên- hout's Vrouwenkoor onder leiding van Felix de Nobel gezongen „Hymne Palestrïna" hadden aan gehoord richtte Rev. Williams zich tot den graaf John Chichester en daarna tot Freule Ursula von Pannwitz om hen met het daartoe volgens het ge- bruik van de Anglicaansche kerk bepaalde ceremo nieel in den echt verbonden te verklaren. Als zoo genaamde „best man" fungeerde de Engelsehman Elliott. Nadat men in gebed verzonken was geweest zong Aerdenhout's Vrouwenkoor „Laudate Pueri" van Mendelssohn. Zuiver en schoon klonken de stem men in het mooie kerkgebouw. Bruid en bruidegom schreven de namen in het trouwregister, en schreden toen, gevolgd door de stoet, onder de tonen van de bruidsmarsch het kerk gebouw uit. De bruid droeg een bouquet van lelies iri haar armen. Buiten hadden zich om het kerkgebouw vele be langstellenden verzameld, die het af- en aanrijden van den stoet gadesloegen. Maand gevangenisstraf geëisclit wegens dierenmishandeling. Een 46-jarige Zeeuwsche landbouwer wonende te Koudekerke, stond Woensdag voor het Amster- damsche Hof terecht wegens een ernstig geval van dierenmishandeling. Hij zou eenige jonge honden ergerlijk hebben verwaarloosd en bovendien meer slaag dan eten hebben gegeven. De rechtbank te Middelburg had verd. tot veer tien dagen gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep verdubbelde 't Hof te Den Haag de straf tot één maand. Door den Hoogen Raad werd de zaak in cassatie verwezen naar het Hof te Amsterdam. „U meent niet schuldig te zijn?", vroeg de pre sident, „u hebt uw honden niet verwaarloosd?" „Neen meneer, maar ze waren ziek". Pres.: „Een dokter hebt u er toch niet bijge haald?" Neen, dat had verd. niet gedaan. De heer A. van den Akker, inspecteur van de Ned. Vereeniging voor Dierenbescherming, be schreef hoe hij de dieren had aangetroffen. Het was een erbarmelijk gezicht, uitgehongerd, half wild, verwaarloosd. „Ik heb in den loop der jaren veel op dit gebied gezien, maai- zoo iets vreeselijks gelukkig nooit". Pres: „Waarom hield hij ze?" Getuige wist dat ook niet. Te redden waren ze zelfs niet meer. Hij zegt dat ze ziek waren, maar een dokter heeft hij er niet bijgehaald. De procureur-generaal eischte een gevangenisstraf van één maand. Wijziging verordening precario rechten. Geen nict-verlaagde inritten meer. B. en W. van Haarlem schrijven o.a. aan den Raad: Ingevolge het bepaalde in art. 2, sub H der hef fingsverordening precariorechten te Haarlem is per jaar voor het hebben van een verlaagden inrit 12.en van een niet verlaagden inrit 3. verschuldigd. Het is ons gebleken, dat vele bezitters van niet verlaagde inritten een afgeschuinden balk tegen den trottoirband leggen, teneinde den stoot, welke het voertuig anders bij het in- en uitrijden zou krijgen, te vermijden, indien de balk onmiddellijk na het in- of uitrijden werd verwijderd, zou tegen het gebruik daarvan geen bezwaar bestaan. Ge makshalve laat men echter het voorwerp liggen, waardoor niet alleen het straatbeeld wordt ont sierd, maar ook het verkeer in gevaar gebracht wordt. Deze ongewenschte toestand kan onzes in ziens niet bestendigd blijven, temeer niet, daar zonder gebruik van een afgeschuinden balk het in- en uitrijden gewoonlijk niet vlot kan geschieden, hetgeen reeds op zich zelf een belemmering voor het verkeer oplevert. Uniformiteit in den aanleg der inritten achten wij dan ook gewenscht, b.a.w. verlaagde inritten behooren regel te zijn. Slechts ingeval aan de uitvoering bijzondere technische bezwaren kleven, zou een biijvende constructie kunnen worden gemaakt, waardoor verlaging van den inrit wordt voorkomen. De jaarlijksche opbrengst der precariorechten van de thans aanwezige 975 verlaagde inritten bedraagt 11.700.en die van de 1560 niet ver laagde inritten 4.680.of totaal 16.380.De gemiddelde jaarlijksche belastingopbrengst be draagt derhalve pl.m. 6.50 per inrit. De kosten van het wijzigen der niet verlaagde inritten kunnen gesteld worden op pl.m. 5.per stuk of totaal op pl.m. 7.800. Door in de toekomst de belasting voor een ver laagden inrit te stellen op 7.50, kan een middel worden gevonden tot dekking der onkosten, welke met de verandering gepaard gaan. Alsdan zou een jaarlijksche opbrengst-vermeerdering worden ver kregen van pl.m. 2500.en ware dientengevolge in een tijdsbestek van 3 jaren de verandering der inritten te financieren. B. en W. stellen dus voor, de verordening op de heffing van precariorechten aldus te wijzigen, dat voor het hebben of gebruiken van een inrit per jaar 7.50 moet betaald worden. Voorts stellen B. en W. voor, art. 3 der bestaande verordening zoodanig te wijzigen, dat zij, die wei gerachtig of nalatig zijn, voor het gebruik of ge not van openbaren grond of openbaar water ver gunning aan te vragen (tegen welk gebruik of genot desondanks bij B. en W. geen bezwaren be staan) toch belast kunnen worden en wel op grond van „toelating". STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aanwinsten op het Prinsenhof Godsdienst: Dinet, E., en Sliman Bin Ibrahim: Het leven van Mohammed Allah's profeet. 1939. Kerssemakërs, A.: Vrijmetselarij en jodendom; traditioneele inhoud, moderne ontaarding en in vloed, 1939. Otten, F. en C. F. Pauwels: De meest gemaakte moeilijkheden. 1939. Rümke, H. C.: Karakter en aanleg in verband met het ongeloof. 1939. Natuurlijke historie: Tolman. R.: Vogels van akker en struikgewas. 1939. Een wereld van schoonheid. 1939. Werner, K.: Inrichting en onderhoud van kamer aquaria. 1939. Verkeerstechniek, Handelswetenschappen. Horst, H. ter, R. Kramer en W. Gephart: Avia- tisch A.B.C. 1939. Polak, F. L.: Enquêtes vanwege buïtenlandsche regeeringen aangaande het grootbedrijf in den detailhandel inzonderheid met betrekking tot het eenheidsbedrijf. 1939. Letterkunde: Cooper, B.: In het doolhof der liefde; een avon tuurlijke wandeling door de tuinen der Nederland sche minnezangers. 1939. Kalmijn-Spierenburg. Jo. Zomerwind; verzen. 1939. Ritter Jr., P. H.: Een kapper over een professor. 1939. Geschiedenis: Laan, K. ter: Woordenboek van de vaderlandse geschiedenis. 1939. Gelder, H. A. E. van: Nederland sinds de zes tiende eeuw. 1937. Jong Hzn., M. de: Het Oera-Linda-boek in Duitschland en hier. 1939. Nederlandsch en in het Nederlandsch vertaalde romans: Capek, K.: De eerste brigade. 1939. Hazelhoff Roelfzema, E.: Rendez-vous in San Francisco. 1939. Perron, E. du: De onzekeren. 1. Schandaal' in Holland. 1939. Reest, R. van: Het verloren vaderland. 1939. Saint Exupéry, A.: Het rijk der menschën. 1939 LICHTSEIN ONBEWAAKTEN OVERWEG ROOD FLIKKERLICHT, STOPI TREIN NADERT VOETBAL NEDERLAND-LUXEMBURG. HET LUXEMBURGSCHE ELFTAL. (Zie ook elders in dit nummer). Uit Luxemburg: Woensdagavond is op het ter rein van Spora te Luxemburg nog een oefenwed strijd gespeeld, waarna de definitieve ploeg voor de ontmoeting tegen Nederland is samengesteld. Het definitieve elftal voor Rotterdam bestaat uit: Doel: Jaeger. Achter: Witry I en Witry II. Midden: Dumont, Becker en Fischer. Vóór: Everard, Libar, Feller, Mengel en Kemp. Als reserves zijn aangewezen: Lahure, Neiseler, Feider, en Fonck. De heer Swillen (België) zal de ontmoeting leiden DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. UITSLAGEN VAN HEDENMORGEN. Afdeeling A. (Halve eindstrijden). M.T.S.—H.B.S. (Velsen) 6—1 H.B.S. A—2e H.B.S. B 5—0. Afdeeling B: (Halve eindstrijden) GymnasiumVisscherijschool (IJmuiden) 29 U.L.O. BU.L.O. A 2—1 DAMMEN. HET NIEUWE CLUBLOKAAL DER HAARL. DAMCLUB. Lezing door Herm. Hoogland en J. B. de Haas. Zooals we reeds eerder mededeelden zal de Haarlèmsche Damclub Maandagavond 1 April haar nieuwe clublokaal in de bovenzalen van Restaurant Munniks aan de Groote Markt te Haarlem betrek ken. Ter gelegenheid hiervan zullen de bekende mees ters Herman Hoogland uit Utrecht (oud-wereld kampioen) en J. B. de Haas uit Scheveningen (in vroeger jaren meermalen kampioen van Nederland), op uitnoodiging der Haarlemsche Damclub, een lezing houden over Hoogland's systeem. EINDSTRIJD MILITAIR DAMKAMPIOENSCHAP TE HEEMSTEDE. Dinsdagavond werd voor bovengenoemden wed strijd in het Chr. Tehuis voor militairen aan den Binnenweg te Heemstede de volgende partij ge speeld: S. Talma wint van G. Albus. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze lieve Moeder. Behuwdmoeder en Groot moeder, Mevrouw Henriette Louise Last Weduwe Ds. W. F. Hekker, eerder Weduwe Notaris J. F. Herbschleb. Batavia (Java): A. J. HERBSCHLEB J. M. W. HERBSCHLEB- THEYS LOUKYen HANNY Heemstede: H. L. HERBSCHLEB Pedan (Java): D. HERBSCHLEB Heemstede, 28 Maart 1940 Rembrandtlaan 44 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 1 April a.s. op de begraaf plaats Westerveld, na aan komst van trein 13.14 uur, spoorhalte Driehuis-Wester- veld. L. P. C. VAN RIJN TANDARTS PRAKTIJK HERVAT Net Meisje gevr. v. d. en n„ kimn. koken, 35 per maand. Ook een dagmeisje gevr., half 9half 1, voor direct. Mevr. Schmidt Degener, Zijlweg 263, Haarlem Bij vonnis van de Arrondisse- ments Rechtbank te Haarlem, d.d. 13 Juli 1937, is in staat van faillissement verklaard: de Heer C. Ledeboer, Particulier te Haar lem, Mecklenburgstr. 3, met be noeming van den E.A. Heer Mr. J. H. P. E. Mijnssen tot Rechter commissaris en van ondergetee- kende tot curator. Bij beschikking van voornoemden R. C. is de Verificatievergadering bepaald op 29 April 1940, om 9.30 uur, in het Paleis van Justitie, terwijl schuldvorderingen moeten wor den ingediend vóór 15 April a.s. Haarlem, Ged. OLide Gracht 11 B. De ciuator: Mr. B. W. STOMPS gevr., gehuwd. Brieven m. opg. v. leeft., godsd., tegenw.'of vroegere betr. (geen taxi-chauff.) ond. no. 875 Wensing's Adv. Bur., Tempe liersstraat 32, Haarlem GEVRAAGD en AANGEBODEN vr. dienstpersoneel, o.m. keu ken-werkmeisjes, 2de, alleen- en dagmeisjes, v. g. g. v. Adres te vernemen BOOGAARD's PLAATSING BUREAU, Jansstr. 56, Tel. 14170 Terstond gevraagd FL. WERKMEISJE Loon 8 p. w. Adres Barrevoete- straat 17. leeftijd pl.m. 16 jaar. Voor licht pakhuis- en bestelwerk. Aanmel den tusschen 5-6 u Botermarkt 22 SIGARENMAGAZIJN te koop aangeboden, zeer geschikt voor 2 menschen, zeer mooie bij verdienste. Spoed. Br. no. 35Ö8 bur. van dit blad OUDERWETSCHE FIJNE SLAGERIJ, BARTELJORISSTR. 3(538, Telef. 10195. Opger. 1815 heeft deze week EXTRA FIJN KALFSVLEESCH tegen heel lagen prijs. LAPPEN a 50 ct. p. pond FRICANDEAU 80 ct. u. pond VARKENSFRICANDEAU 85 cl. p. pond KALFS- en VARKENSROLLADE 50 ct. p. pond PRIMA SMEERWORST 8 ct. p. ons HEEL DIKKE BLADREUZEL, zoolang de voorraad strekt 10 pond a 40 ct. p. pond

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2