Laatste. Bedcktm VAN AfVIERONGEN's WEERBERICHT Zoowel moeder als baby H'A'ARtEM'S DAG BE A O 2 Buitenïandsch commentaar op Molotof's rede. Londen. Ten aanzien van de rede van Molotof, schrijft de ..Daily Telegraph", dat Molotof beurtelings op- trad als God van den oorlog en als vredesengel. Hy schudde rethorisoh zijn vuist tegen Scandina vië en Roemenië bedreigde hij en stelde hij tege lijk gerust. Het blad merkt vervolgens op dat de Sovjet Unie blijkbaar een absoluut onafhankelijke politiek volgt, welke kastanjes Hitier ook voor Stalin uit het vuur zal halen, wederkeerigheid staat niet op hei programma. De „Daily Telegraph" is verder van meening, dat de passage over Finland een schrale troost is voor de Russen. De „Daily Mail" schrijft dat de rede van Molo tof een einde maakt aan de verwachting van een drie mogendheden verdrag van Hitier. De diplomatieke redacteur van de „Daily He rald" noemt het voornaamste punt van de rede de meutraliteitsverklaring van de Sovjet Unie. Parijs. De „Petit Parisien" beschouwt de rede als een samenweefsel van enormiteiten en schrijft dat Mo lotof de slagwoorden van Goebbels opdreunde. Na Polen en de Oostzeestaten te hebben verminkt en Finlandsch met de meest barbaarsche middelen een vrede te hebben opgedrongen, speelt Molotof den pacifist en heeft onophoudelijk de woorden neutrali teit en vrede in den mond. Hij verklaarde zelfs, dat Rusland niet aan den grooten oorlog wilde deelnemen, zonder twijfel omdat het een hinder lagen-oorlog verkiest. Doch, aldus het blad, de ge allieerden zullen niet de dupe worden van deze schijnheiligheid. Berlijn. De rede van Molotof wordt door de Duitsche pers uitvoerig weergegeven. De .Berliner Börsenzeitung" schrijft: Nauwelijks 24 uur na- den Londenschen oorlogsraad -en het martiaal dreigende begeleidingsconcert der Weste lijke democratische pers, komt Rusland met een antwoord, dat geen ruimte laat voor misverstan den. Het beteekent een scherpe terechtwijzing voor de geallieerde „catastrofenpolitiei". Zooals den vrede aan zijn grenzen en zijn veiligheid, zoo zal Rusland ook zijn neutraliteit niet laten aantasten. Aan de illusies der westelijke mogendheden over de toekomst der Duitsch-Russische betrekkingen is daarmede iedere grondslag ontnomen. Molotof's verwijzing naar de geslaagde ontwikkeling van het vriendschapspact met Duïtschland kan niemand er over in twijfel laten dat Rusland evenals Duitsch- land op dezen weg niet een kortstondig opportu nisme doch de wetten van de ruimte en van zijn economisch leven volgt Finland's eerste taak: wederopbouw van het land. Akkergrond ter beschikking van de verhuisde bevolking. De Finsche minister van buitenlandsche zaken Witting heeft tegenover United Press ver klaard dat de toekomstige buitenlandsche. poli tiek van Finland gebaseerd zal worden op haar geografische positie. Hij verklaarde dat Finland de handelsrelaties wenschte te hervatten, die door den oorlog afgesneden werden met alle landen, die bereid zijn met Finland handel te voeren, waaronder Rusland. Hij zeide dat Fin land's voornaamste taak meer op het gebied der reconstructie dan op dat van de buitenlandsche politiek ligt. „De oriëntatie van Finland's bui tenlandsche politiek zal natuurlijk dezelfde rich ting uitgaan als die van haar Scandinavische huren," zoo zeide Witting. „Het is Finland's zaak niet tusschen de groote mogendheden te vech ten." In een persconferentie heeft de plaatsvervan gende minister van landbouw een overzicht ge geven van de inspanning, die Finland zich voor zijn herstel moet getroosten. Hij zeide dat de 430.000 bewoners van de aan de Sovjet-Unie afgestane streken hun haard steden vrijwillig hadden verlaten en dat ten aan zien van deze menschen twee problemen belang rijk zijn: de huisvesting en de middelen van be staan. Zweden zal het hout zenden, dat noodig is voor den bouw van huizen voor 60.000 gezin nen. De Finsche regeering bereidt een ontwerp voor agrarische hervormingen voor, krachtens hetwelk alle akkergrond ter beschikking van de geëvacueerde bevolking zal worden gesteld. Groote ondernemingen, trusts en gemeenten zuilen daartoe tegen een schadevergoeding, te betalen door den staat, een deel van haar grond moeten afstaan. Voor de evacuatie en den ge- heelen herstelarbeid is een bedrag van .12 mil liard mark noodig. De regeering wil zich dit geld door binnenlandsche leeningen, bij zondere heffing op eigendommen en zoo mogelijk buitenlandsche leeningen. Het is noodig, aldus de plaatsvervangende minister, dat de geheele wereld het belang van een snel herstel in' Fin land beseft. Duitsch „witboek" over de voorgeschiedenis van den oorlog. Poolsche documenten gepubliceerd. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede dat het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Zaken in »en witboek een aantal officieele Poolsche origi- neele documenten publiceert, welke buitengewoon >phelderend zijn voor de voorgeschiedenis van den De documenten zijn afkomstig uit de na de be van Warschau in Duitsche handen gevallen verzamelingen acten van het Poolsche van Buitenlandsche Zaken, welke, voor zij voor de voorgeschiedenis van den oorlog beteekenis of overigens van algemeen belang üijin, thans worden gerangschikt en geleidelijk ge publiceerd. ARBEIDER ONDER VALLENDEN BOOM. In het bosch van den heer V„ bij de Huisvennen in gemeente Baarle-Nassau waren Vrijdagmiddag arbeiders uit Meerle (België) bezig met het ooien van boomen. Een der arbeiders, de 32-jarige kwam onder een vallenden boom en liep een chedelbasisfractuur op. Korten tijd later is de man, gehuwd was en drie kinderen had, overleden. ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. In de Vrijdagavond gehouden jaarvergadering van den ledenraad der eerste coöperatieve ver- eeniging U.A. „Associatie voor Lijkbezorging" in „De Leeuwerik" te Haarlem, werd tot be herkozen de heer H. Plant. In de vaca ture van wijlen den heer G. D. Hagebout- werd bestuurslid gekozen, de heer H. F. Lijn- baeh. Tot commissaris werd gekozen, wegens periodiek aftreden van den heer A. Koomen. de W. H. de Laat. Autobestuurder plotseling onwel geworden? In diepe sluiskolk gereden. Vrijdagmiddag omstreeks vier uur had de veer tigjarige manufacturier A. Siersma uit Groningen juist een bezoek gebracht aan een firma op den Lan gen Wal te fGorredijk en wilde met zijn auto ver trekken, toén hij vermoedelijk bij het wegrijden onwel is geworden. Nabij de Hoofdbrug reed de wa gen de diepe sluiskolk in, waar hij geheel onder water verdween. De heer" S. slaagde erin zich spoedig uit de auto te bevrijden, doch toch hij door toegeschoten hulp op den wal was gebracht verloor hij het bewustzijn. Hij werd bij de Korenbeurs binnengebracht. De plaatselijke doktoren stelden geruimen tijd pogingen in het werk om de levensgeesten op te wekken, doch na twee uur moesten zij den dood constateeren. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. BUSVERBINDING MET HET PIJLSLAANKWARTIER. Onlangs maakten wij er melding van dat. na gevoerde actie van de Vereeniging tot behartiging van de belangen der bewoners van Haarlem-Zuid- West, de Haarlemsche Brockwaybus Mij. zich voor stelt in de toekomst het Pijlslaan-kwartier in de busrouten naar de stad op te nemen. In het orgaan van bovengenoemde vereeniging wordt thans mededeeling gedaan van het feit, dat reeds a.s. Maandag een proefrit in dat kwartier zal worden gemaakt. Deze proefrit wordt omstreeks 10 uur 's ochtends en kwart voor 6 's middags ge houden. Nagegaan zal worden waar de beste plaats voor diverse halten zal zijn en of het mogelijk zal zijn de spoorboomen aan de Pijlslaan zonder al te veel storing te passeeren dan wel een route te vinden, waarbij het passeeren van de Pijlslaan uitgeschakeld wordt. Eenige bestuursleden der vereeniging en een lid van de directie der Haarlemsche Brockwaybus- Mij. zullen deze ritten meerijden, terwijl de ver keerspolitie een en ander zal controleeren. Te verwachten is dat deze ritten spoedig tot een definitief instellen van een busverbinding met Haarlem-Zuid-West zullen leiden. SAMENWERKENDE VEREENIGINGEN. Op initiatief der Vereeniging tot Bevordering der Aquarium- en Terrariumkunde „De Natuur", te Haarlem had dezer dagen een vergadering plaats van vertegenwoordigers der Ned. Vereeniging v. Liefhebbers v. Cactussen en Vetplanten,Kring Haarlem en Omstreken, de Vereen, tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, afd. Haarlem, Vereen, v. Pluimvee- en Konijnenfokkers „Nut en Sport", het Instituut v. Arbeidersontwikkeling, de Stich ting Haarlem's Bloei, de Ned. Natuur Historische Vereeniging, de Club van Volièrehouders en Vo gelvrienden „Onderling Genoegen" en de Vereeni ging „Het Raskonijn". Op deze vergadering bleek dat bijna alle aan wezigen de noodzaak van nauwere samenwerking gevoelden. Alleen de cactusvereeniging speet het, dat er geen andere plantenliefhebbers aanwezig waren, waar door de vereeniging zich eenigszins apart voelde staan, te midden der dierenliefhebbers: terwijl de Bijenvereeniging weinig nut zag in samenwerking, daar de meeste imkers niet de ware natuurliefheb bers zijn, waar bij de imkerij veel eigenbaat be staat. Het bleek, dat men vooral wenscht te geraken tot: le. gezamenlijke tentoonstelling en 2e. gecom bineerde lezingen. Op een vraag van den voorzitter der Aquarium- vereeniging, den heer G. M. F. Schutte, bleek, dat het' totaal der leden der vertegenwoordigde ver- eenigingen plus minus 1030 bedroeg. Vervolgens werd op voorstel van den directeur der Stichting Haarlem's Bloei, den heer C. S. Th. van Gink, besloten, dat iedere aanwezige vereeni ging, na overleg op haar eerstvolgende vergadering twee leden zou benoemen, die zitting zullen nemen in het zoogenaamde voorloopig werkcomité en die dan vrij mandaat zouden vragen ten opzichte der eventueel te nemen besluiten. De heer G. M. F. Schutte werd als voorzitter van het werkcomité benoemd. De Camera Obscura Herdenkings feesten. Gaan in Juni a.s. door. Toen einde Augustus van vorig jaar alles gereed was voor de midden September te houden Eeuw feestherdenking van den Spoorweg Haarlem-Am sterdam en van de Camera Obscura, kwamen de in ternationale verwikkelingen in Europa en de daaruit voortvloeiende mobilisatie hier te lande een spaak in het wiel steken. De Commissie zag zich voor het feit geplaatst de Eeuwfeest-herdenking uit te stellen. Zij besloot een gunstiger oogenblik af te wachten om dan de fees ten zoo eenigszins mogelijk alsnog te doen doorgaan. Toen ongeveer een maand geleden in vele gemeen ten in den lande plannen werden gemaakt om fees ten te organiseeren in de komende maanden, achtte het Dagelijksch Bestuur der Commissie het haar taak nauwkeurig na te gaan, óf en wanneer de feesten als nog zouden leunnen doorgaan. Alle moeilijkheden en mogelijkheden, zoo finan- cieele als andere, werden overwogen en onderzocht. Een voorloopige begrooting werd aan de Finan- cieele Commissie voorgelegd, waarna de plannen voor het alsnog doen doorgaan der feesten op Vrij dag 3.1. in een vergadering ten Stadhuize aan de Commissie konden worden voorgelegd. De voorzitter van „Haarlems Bloei", wethouder van Liemt, gaf als voorzitter der Commissie den le den een volledig beeld van den stand van zaken. De Optocht zal,' zoo werd medegedeeld, ge heel kunnen doorgaan, zooals die vorig jaar door den heer Herman Moerkerk is ontworpen, al zal dit voor de organisatoren een geduchte hoeveelheid nieuwen arbeid met zich brengen. In hoeverre en hoe het in het vorig jaar zoo vol komen voor de hand liggende verband met de Eeuwfeestherdenking van den Spoorweg Haarlem- Amsterdam ook thans nog zal kunnen worden ge handhaafd, zal nader met de Directie der N.S. wor den besproken. In het programma van den Optocht zullen enkele wijzigingen worden aangebracht. Nadere aankondi gingen, ook omtrent enkele in de vergadering van Vrijdag j.l. te berde gebrachte, interessante aanvul lingen van het feestprogramma, zullen zoodra tot hun uitvoering wordt besloten nader worden be kend gemaakt. De Camera Obscura-Tentoonstelling zal wor den gehouden in het Frans Hals Museum, tege lijk met de Tentoonstelling „Vijf Eeuwen Boek drukkunst", waarvoor een speciale Commissie voorbereidingen treft. Het ligt in de bedoeling tegelijkertijd in de Groote Expositiezaal van het Frans Hals Mu seum de schilderijen van Frans Ilals tijdelijk $>ietwms zullen dit seizoen wederom zeer gevraagd zijn. Wij hebben hierin een uitge breide sorteering in diverse stroosoorten en alle mode- tinten. Reeds vanaf 250 DAMES HOEDEN MAGAZIJNEN Anegang 24 Frankestraat 3-5 (Adv Ingez. Medj weer voor het publiek ter bezichtiging te stellen. Zeker zal deze gelijktijdige expositie, welke ver scheidene weken zal duren, een groot aantal bezoe kers naar het Frans Hals Museum trekken. Evenals voor September j.l. het plan bestond, zal ook in Juni a.s. op den eersten dag der twee- daagsche feesten de plechtige onthulling van den Gedenksteen aan den gevel van Nicolaas Beets' Ge- geboortehuis in; de Koningstraat plaats vinden. In hoeverre het ook ditmaal mogelijk zal zijn van het Tooneelstuk „De Familie Kegge", in studie ge nomen door „Het Residentie-Tooneel", een of meer voorstellingen gedurende deze feesten in den Stads schouwburg te geven, zal nog nader worden onder zocht. Als data voor de feesten zijn gekozen, Vrijdag 14 Juni en Zaterdag 15 Juni a.s. De Optocht wordt ge houden in den middag van den Zaterdag. Vermakelijkheids-inrichtingen zullen op verschillende punten in de binnenstad op die da gen zijn opengesteld. Op de Groote Markt zul len deze het cachet van het tijdperk vóór 100 jaar dragen. Een debatavoneï. Men verzoekt ons te willen berichten dat de debatavond tusschen den heer M. van den Brink redacteur van „De Vrijdenker" en Ds. J. J. Bus- kes Jr., predikant te Rotterdam, die door plotse linge ongesteldheid van den heer Van den Brink moest worden uitgesteld, thans is bepaald op Woensdagavond 3 April, eveneens in de Gem. Concertzaal. De avond gaat uit eenerzijds van de Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad" af deeling Haarlem, anderzijds van de Geref. Kerk in Her steld Verband, alhier. Het thema zal zijn: „Is het geloof in God een illusie?" De volgende, nu geheel gewijzigde, stellingen zullen worden verdedigd: Stellingen M. van den Brink: godsdienstige verschijnselen hangen sa men met den geestelijken en maatschappelijken nood. II. In het godsdienstige verlangen weerspiegelt zich'de aardsche ellende. Het is tevens een pro test daartegen. ILL Het goüsdierisetige protest als hierna maals verlangen is een verkeerd gericht pro test, wijl het berust op droombeelden. IV. De werkelijke verlossing moet gezocht worden in het streven naar kennis en beheer- sching van het geestelijke en materieele leven. Stellingen ds. J. J. Buskes Jr.: I. De geestelijke en maatschappelijke nood vindt zijn oorzaak in het feit, dat wij niet in God gelooven, maar de afgoden dienen of leven in een volstrekte Godloosheid. II. Het geloof in God den Schepper, den Ver zoener en den Verlosser van deze wereld, is een protest tegen alle aardsche ellende. III. Het geloof in God is geen illusie, daar God niet is een wensch of droombeeld (een afgod), maar een realiteit (de eenige en waarachtige God die zich in Jezus Christus aan ons openbaart. IV. Het streven naar kennis en beheersching van het geestelijke en materieele leven, van hoe groote beteekenis ook, kan geen werkelijke ver lossing brengen, daar het niet üi staat is, den werkelijken nood op te heffen. De wereld kan al- le'en door God verlost worden. Daarom is er voor haar geen uitkomst dan in den terugkeer tot het geloof in Hem. De groentemarkt. Naar men weet, hebben B. en W. onlangs be sloten en toegezegd, dat ér op het terrein aan den Koudenhorn en het Donkere Spaarne, waar de groentemarkt wordt gehouden, ruimte zou worden gemaakt, door de ledige kisten, die thans hoog op gestapeld langs den Spaarnewal staan, voortaan te doen plaatsen aan de overzijde van de markt, n.l. op de Houtmarkt. Het terrein waar de groentemarkt wordt gehouden is te klein geworden en door de ontruiming langs den Spaarnewal wordt veel ruim te gewonnen, die vooral benut kan worden voor wagens en auto's, waarmede de groente wordt aan- en ook afgevoerd. In het drukke groente- en fruitseizoen kan hel op den verkeersweg, langs het marktterrein, een geweldige drukte zijn en verkeersopstoppingen komen dan ook al te dikwijls voor, niettegenstaande er een tweetal politieagenten ter regeling van het verkeer aanwezig is. Dat wordt met ingang; van a.s. Maandag geheel anders. Op de Houtmarkt, een tamelijk breede- en door het verkeer weinig gebruikte straat met een steenen walmuur langs het Spaarne, zullen de ledige kisten straks worden gelost en door schepen- en auto's vandaar worden weggehaald. Drie groote electrische lichtmasten op dat terrein zullen voldoende licht geven om ook 's morgens vroeg en 's avonds laat te kunnen werken. Dat zal op de anders zoo stille Houtmarkt veel drukte ge ven; de genomen maatregel zal voor de groente markt een belangrijke verbetering zijn en het ver keer zal er veel mede gebaat wezen. DIACONIE NED. HERV. GEMEENTE. Bazar op 8, 9 cn 10 April. In het Diaconiehuis aan de Jansstraat 36 te Haar lem zal op 8, 9 en 10 April een bazar worden ge houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de diaconie-der Nod. Hei-vormde Gemeente. In het eere-comité hebben o.a. zitting genomen mevr. baronesse Röell-baronesse De Vos van Steen- wijk en mevr. J. baronesse De Vos van Steénwijk- Van Royen. Een werkcomité is samengesteld onder leiding van mevr. R. van Passen-Kohlbrugge, dat de medewerking heeft gevraagd tot het doen slagen van den bazar. Een ieder kan helpen bij het leni gen van den stoffelijken nood in vele gezinnen en bij de verzorging' van talrijke ouden van dagen door het inzenden, ten verkoop of ter verloting van vele fraaie en nuttige voorwerpen en door op den ba zar veel te koopen. LISSE Verb reeding van den Rijksweg. Voorstel door den Raad aangenomen. Vrijdagmiddag kwam de Raad der gemeente in vergadering bijeen. De heer Boot was afwezig. Aan de orde kwam ook de verbreeding van den Rijksweg tegenover de Ned. Herv. Kerk. Om tot dit doel te komen moset worden overgegaan tot aankoop van verschillende perceelen, de afbraak van de schoolwoning en den verkoop van grond aan het Rijk. De heer De Vroome roemde het voorstel van B. en W. Hij wil echter nog iets verder gaan en ook de bocht om de Begraafplaats van den Heeren- weg naar den Achterweg wat minder te laten uit springen. De volgende spreker, de heer S e g e r s, was eveneens vol lof voor het voorstel. Het laatste on geluk wijst wel op de dringende noodzaak tot ver betering. Hierbij sluit zich de heer A. T i b b o e 1 aan. Spr. dringt er op aan, dat de opbouw zal leiden tot een mooi harmonisch geheel en zag gaarne over leg tusschen de verschillende architecten. Wat dit laatste betreft stelde de voorzitter hem gerust. De voorzitter zeide voorts, dat er nog geen besluit is genomen of de onderwijzerswoning weer herbouwd zal worden of niet. De heer Kingma wil eerst opruimen en dan beslissen. De heer K n e t s c h wil het plantsoen uitbreiden. De voorzitter deelde mede, dat het zal gaan tusschen herbouw der woning of uitbreiding van het plantsoen. De heer Le f e b e r was dankbaar voor de prach tige oplossing en hoopt op een goede afwerking der bouwplannen opdat er een mooi geheel zal komen. De raad nam het voorstel van B, en W, tenslotte met algemeene stemmen aan. ZANDVOORT VROUWENAVOND. Maandagavond 1 April wordt door den kring Godsdienstig Leven in gebouw Brugstraat 15, weer een Vrouwenavond belegd. Belangstellen den zijn hartelijk welkom. NED. VER. VOOR LUCHTBESCHERMING. De Ned. Vereen, voor Luchtbescherming afd. Zandvoort, belegt Dinsdag 2 April een openbare vergadering in Ons Gebouw, Brugstraat 17, waar de heer P. v. d. Mije zal spreken over: Gezins- en zelfbescherming. DE HALTESTRAAT. Om het verkeer gedurende de Paaschdagen niet te hinderen heeft Publieke Werken gewacht met het opbreken van het bovenste deel van de Haltestraat tot na de feestdagen. Daar de nood zakelijke voorbereidingen in verband met gas- en waterleiding toen reeds getroffen waren, kon men na de Paschen onmiddellijk op volle kracht beginnen. Na een stevigen ondergrond ge maakt te hebben van oude klinkers en puin, wordt het wegdek gemaakt van dikke klinkers, die de laatste jaren in verschillende straten wer den gebruikt, en uitstekend voldoen. 't Is op het oogenblik nog rommelig in de Hal testraat, doch als de straat klaar is, zal het een groote verbetering blijken. SCHOOLVOETBAL. Vrijdagmorgen werden op. het Zeemeeuwen terrein de laatsten der Paaschwedstrijden ge speeld. De wedstrijd School DSchool B. ein digde 0—0. Na het nemen van penalties werd school D winnaar. Het elftal van de Wilhelminaschool kwam niet op, waardoor school C de laatste wedstrijd ge makkelijk, doch op minder prettige wijze won. De einduitslag van deze halve competitie luidt: School C 8 punten, school D 6 punten, school B 4 punten, Wilhelminaschool 2 punten, Christ, school 0 punten. De mooie Timmermans-beker komt dus weel een jaar in het bezit van school C. Door den voorzitter van de sehoolvoetbal-com- missie den heer H. Poots, werd de beker aan den aanvoerder van het elftal ter hand gesteld. BURGERLIJKE STAND. 27 Maart: Geboren: Anna Rosina, dochter van F. J. Semel en J. C. Duinker, Bilderdijkstraat 10. Ondertrouwd J. H. B. Brink en I. M. Ranios, Zandvoortschelaan 7; P. v. Duivenboden en M. Koper, Spoorbuurtstraat 10. E. Kerkman en A. G. Weber, Diaconiehuisstraat 34; A. G. Pelle- rin en J. Bottema, Slangenkruidlaan 18, Haar lem. Getrouwd: W. H. Wardenieren A. Vorsteveld. Zuiderstraat 7 achter; B. M. R. Dinkelaar en F. Fucco, Brederodestraat 124 a. Overleden: J. C. P. van Drunen, oud 83 jaren Oosterparkstraat 2. B. H. Koper, oud 15 ja ren, Kruisstraat 16. N. van Walwijk, weduwe van D. I-I. van Ingen, oud 84 jaren, Nieuw- straat 10. SCHIETOEFENINGEN Op 3 en 5 April a.s. zullen te Zandvoort schiet oefeningen worden gehouden. De onveilige sector ligt tusschen de strandpalen 70 en 75 tot op een af stand van ongeveer 2,5 km. uit de kust en tot een hoogte van 6.50 Meter. HEEMSTEDE VERGADERING KATHOLIEKE VOLKSBOND. Vrijdagavond hield de afdeeling Heemstede van den Katholieken Volksbond haar slotvergadering van het winterprogramma. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer H. A. Meeuwenoord, en na voorlezing der notulen, volgde de behandeling van diverse in gekomen stukken. Als afgevaardigde naar de centrale raadsverga dering werd gekozen de heer H. A. Meeuwenoord en als plaatsvervanger de heer J. Deelissen. Hierna vertoonde de weleerw. heer kapelaan R. Oud eenige zeer interesasnte films. Aanvankelijk: Betrokken tot zwaarbewolkt, plaatselijk eenige regen of motregen, weinig verandering in temperatuur, zwakke tot ma tige uiteenloopende wind. Later: Brekende bewolking, Stijging van tem peratuur. Overwegend droog weer, zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. BAROMETERSTAND: Stand van gisteren 761 m.M. Stand van hedenmorgen 10 uur 757 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van CAREL v. HUIZEN. Opticien. KI. Houtstraat 13. Telef. 14112. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 1*1850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. - Oude Gracht 14141. Brandweer 15333. MEDEDEELING VAN HET KON. METEOR. INSTITUUT. Sterke magnetische storingen. Sedert gisteren, Vrijdagmiddag 4 uur, zijn te Wit- teveen en te de Bilt weer zeer sterke magnetische storingen geregistreerd, die hedenvoormiddag nog niet waren afgeloopen. De afwijkingen waren niet zoo groot als bij den magnetischen storm van Zon dag 24 Maart. BLOEMENDAAL VRIJZ. DEM. BOND. Donderdagavond hield de afd. Bloemendaal van den Vrijzinnig Democratischen Bond haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de afd. zeer tevreden kan zijn over het afgeloopen jaar. Het aantal raadsleden kwam van 1 op 2, terwijl de heer A. Cassée wethouder werd; bovendien is het aantal leden steeds vooruitgaande. Een voorloopige candidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezing in 1941 werd opgesteld. De afd. Bloemendaal zou de eerste 10 plaatsen gaarne ingenomen zien door de navolgende candidaten: 1. Mr. P. J. Oud; 2. Mr. A. M. Joekes; 3. Mevr.'Mr. B. BakkerNort; 4. F. E. H Ebels; 5. J. Schilthuis; 6. Mr. K. Bijlsma; 7. Mr. L. G. van Dam; 8. L. Welling; 9. Prof. Ir. W. Scher- merhorn; 10. Dr. H. A. Zwijnenberg. Voor lagere plaatsenwerden aanbevolen de heeren A. Cassée, dr. A, J. van Leusen en Mr. J. Roelse. Na behandeling van de agenda hield de heer A. Cassée een causerie over zijn ervaringen als wet houder. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN 30 Maart 1940. Tarbot 140130 cent per K.G. Tong 10183 cent per K.G. Griet f 29—f 22 per 50 K.G. Groote schol f 14 per 50 K.G. Middel schol f 19 per 50 K.G. Zetschol f 17 per 50 K.G. Kleinschol f 15f 9 per 50 K.G. Bot f 4,80—f 4 per 50 K.G. Schar f 12,50—f 8 per 50 K.G. Wijting f 7f 4,50 per 50 K.G. Kabeljauw f66f43 per 125 K.G. Rog f 5,60—f 5 per koop. Besomming trawler: Condor IJM 72 f 4457. f 4457. Besomming loggers: KW 86 f 1403; KW 40 f882; KW 70 f735; KW 134 f921. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Hercu les IJM 196. Vangst: 30 manden schelvisch, 50 man den braadschelvisch, 35 manden makreel, 275 man den radio, 50 manden koolvisch, 340 manden wij ting, 25 manden varia, totaal 805 manden, benevens 140 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJM 26: 55 manden schelvisch, 40 manden braadschelvisch, 30 manden gul, 215 manden wijting, 385 manden radio, 100 manden rog en haai, 30 manden makreel, 25 manden haring, 70 manden koolvisch, totaal 950 manden, benevens 180 manden stijve kabeljauw. Haarlem JJM 9: 80 manden wijting, 5 manden varia, 25 manden braadschelvisch, 210 manden radio, 15 manden schelvisch, 10 manden schol, 20 manden koolvisch, 470 manden makreel, 380 manden haring, totaal 1215 manden, benevens 100 stuks stijve ka beljauw. Poolzee IM 177, vangst 50 manden wijting, 50 manden platvisch, 10 manden tarbot, 10 manden varia, totaal 120 manden, benevens 200 stuks ijs- kabeljauw en 500 stuks stijve kabeljauw. PERSONALIA De heer A. Everts te Amsterdam, die het vorig jaar eenigen tijd hulpprediker is geweest bij de Ned. Herv. gemeente IJmuiden-Oost en dit thans te Hemmen is, heeft het beroep naar Zuidzande (Zl.) aangenomen. Ds. A. Groot te Oudeschoot (Fr.), die eenige jaren geleden ook hulpprediker was van de Ned. Herv. gemeente IJmuiden-Oost, ontving een beroep naar Spijk (Gr.). OPDRACHT Het bestraten van een gedeelte van de Tromp straat en den Wijk aan Zeeërweg is opgedragen aan den op één na laagsten inschrijver, den heer H. Bun schoten te Santpoort voor f 6759. De laagste inschrij ving was f 1064 lager. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 6.64J4 Berlijn 75.55 Parijs 3.77 Brussel 32.13 Zwitserland 42.24 New York 1.88 3/8 genieten een deskundige verpleging in onze inrichting Rustige en prettige omgeving. Kraaminrichting „BEATRIX'' ZiHWEG 198 TELEFOON 17200 (Adv Ingez. Medj BURGERLIJKE STAND HAARLEM 30 Maart 1940. Bevallen: 28 Maart, T. CornelisseBonlcenburg,- z.; B. C. BergackerRiphagen, d.; A. M. Merkies van Lil, z.; 29 Maart, M. K. UllersVerhorst, d.; M. HovinghKlein-Schiphorst, z.; A. Perukel— Ferree, d.; H. van den BoschWaalewijn, d.; P. C. MoerkerkGootjes, d.; A. S. KenselaarMeijer, z. Overleden: 26 Maart, J. P. Zoonde Best. 68 j., Saenredamstraat; N. van der MolenMulder, 63 j., Pres. SteSjnstraat; 27 Maart, T. HamelinkRiet veld, 70 j., Thorbeckestraat; F. Berends, 90 j., Roer dompstraat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2