jtaaiste Berichte*, BURGERLIJKE STAND DINSDAG 2 APRIL 1940 HAARLEM'S DAGBLAD Ook minister Monnet naar Engeland I PARIJS. 2 April i Reuter.) De Fransche minister voor de Blokkade. Monnet, zal einde deze week naar Londen vertrekken voor het voe ren van besprekingen met den Britschen minis ter voor economische oorlogvoering. Tankboot vuurt op onderzeeër. Tot zinken gebracht? HALIFAX, (Nw. Schotland), 2 April. (Reuter.i De bemanning van het Britsche tankschip „El Cier vo" gelooft, dat zij op 4 Maart ter hoogte van Trini dad een Duitsche duikboot tot zinken heeft gebracht Zij verklaart dat de duikboot nadat met het kanon van de tankboot 16 schoten op den oorlogsbodem waren afgevuurd, niet meer gezien werd en even min zijn nog berichten ontvangen omtrent activi teit van Duitsche duikbooten in het gebied, waar hel gevecht zich heeft afgespeeld Boot op de Isar omgeslagen. Zeven personen omgekomen. MüNCHEN, 2 April (D.N.B.) N-hH Dingolfing is op de Isar een vaartuig met elf personen aan boord tegen een rots gevaren en omgeslagen. Zeven personen, waaronder drie vrouwen, zijn hierbij verdronken. Toenemende export uit de V. S. naar de neutralen. Uitvoer naar Duitschland daalt aanmerkelijk. WASHINGTON. 2 April. „World Telegram" ont hult dat sedert het uitbreken van den oorlog de Amerikaansche uitvoer naar Duitschland met 63 millioen dollar daalde. Over het zelfde tijdvak nam de export naar acht neutrale Europeesche landen met 68 millioen dollar toe. Deze landen zijn België, Denemarken, Hongarije, Neder land, Zwitserland, Italië, Roemenië en Joego slavië. De naar deze landen uitgevoerde produc ten waren voornamelijk katoen, ijzer, staalpro- ducten, hout, koper, papier en ook machine rieën. (United Press.) Intocht in Madrid herdacht. MADRID, 2 April. (Havas). De verjaardag van den intocht van Franco's troepen in Madrid is met grooten luister gevierd. Na de parade der troepen heeft Franco een rede gehouden, waarin hij verklaarde dat Spanje weer meetelt in de we reld. Het is noodig, zeide hij. dat wij het volk achter ons hebben. Als wij niet op dit volk reke nen, zullen wij de overwinning te niet doen en onze dooden zullen hun leven voor niets geofferd hebben. Franco heeft op den berg Guadarrama nabij het Escoriaal den eersten steen gelegd voor een monument ter nagedachtenis aan de gesneuvel den. Diefstal van Staatsgoederen bestraft. Utrecht. 2 April Hedenmorgen stonden voor de IJtrechtsche rechtbank drie ingezetenen uit de ge meente De Bilt terecht die zich schuldig hadden ge maakt aan diefstal van levensmiddelen en militaire goederen, toebehoorende aan den staat. Alle drie verdachten bekenden. Tegen den hoofd dader, een fouragehandelaar, eischte de officier van justite een gevangenisstraf van acht maanden, waar van vier voorwaardelijk. De beide andere verdach ten hoorden tegen zich eischen een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan vier voorwaardelijk. Uitspraak over veertien dagen. Zweedsche stemmen over de positie van Scandinavië. STOCKHOLM, 2 April (Zw.Tel.Ag.) In hun commentaar op het groote debat over de buiten- landsche politiek, dat op de verklaring der regee ring is gevolgd, stellen de ochtendbladen eenstem mig vast, dat zoo eenerzijds ten aanzien van som mige détails verschillen van waardeering aan den dag zijn getreden, aan den anderen kant de groote lijnen der regeeringspolitiek de eenstemmige goed keuring der Kamers wegdroegen. „Dagens Nyheter" (liberaal) schrijft: Duitschland heeft een beslissende en noodlottige rol gespeeld, want het was dit land, dat de handen van Zweden bond en Finland geen keus liet. Wan neer Duitschland voorgeeft, de vriend en bescher mer der kleine mogendheden te zijn, moet herin nerd worden aan het geval van Finland en geant woord dat de Duitsche bewering valsch is. „Social Demokraten" verklaart: Zonder twijfel hebben de Westelijke mogendheden tot dusver meer dan Duitschland de neutrale positie der Noordsche landen geëerbiedigd. Doch verscherping van de blokkade tegen Duitschland kan voor ons in alle opzichten ernstige gevolgen hebben. Nauwelijks is het oorlogsgevaar in het oosten afgewend of de toe stand verergert naar andere kanten en wij hebben actueeler problemen dan een debat over de Finsche politiek, een debat dat geen zin meer heeft en dat plaats moet maken voor de nieuwe en moeilijke taken, waarvoor wij ons gesteld zien. Drie jaar wegens spionnage. UTRECHT, 2 April. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde hedenmorgen den sleepbootkapitein v. d. L. uit Vreeswijk, die zich in de omgeving van zijn woonplaats schuldig had gemaakt aan spionnage tot een gevangenisstraf van drie jaar, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. De officier had twee weken geleden bij de be handeling van deze zaak, welke met gesloten deuren geschiedde, drie jaar gevangenisstraf geëischt. HAARLEM. 2 April 1940. Bevallen: 29 Maart: J. C. Nelisvan der Hoe ven d.. 31 Maart: G. Fieselervan Veen z., J. O. van der Horstvan Schaik d., D. Vos—Weiss z., 1 April: C. F. Halsemade Herder d.. M. Fi- domEshuis d. Overleden: 31 Maart: J. M.. 3 d.. z. van E. Versteeg, Hazepaterslaan; P. van Dansikde Raad 85 j-, Zuidpolderstraat; J. H. Westendorp 62 j., Saenredamstraat; 1 April: S. Schipper 75 j., Kenaupark; J. Keijzer—Eindhoven 76 j.. Tuchthuisstraat. VELSEN Bevallen: J. C. Tervoortde Klerk z., Noorder dorpstraat 22, Santpoort; H. v. MelleJanzen d.. Tollenslaan 16, Velsen: B. Verloopde Koning d., James Wattstraat 12. IJmuiden; C. C. v. Well— Adriaanse z., Zeeweg 228, IJmuiden; L. Schipper— Butter d., Zandersstraat 25, IJmuiden. J. J. Kumpe- van Tiggelen z., Hengelo, J. M. Tuinstrade Hond d., Pres. Steijnstraat 52, IJmuiden; I. van Dorp Marx d., Adrianastraat 35rd., IJmuiden; A. Haan— Elema d., Voorplaats 7, Santpoort; J. W. Zaaijer— Fraijman z., Gildenlaan 3, Velsen-N., B. J. van Huffelde Tender z., Watervlietstraat 14, Velsen- Noord; J HoogendijkMenke d„ Pr Steijnstraat 17 b IJmuiden; B. Schelt-van Aalst z., Geelvinck- straat Velsen-N. Overleden: C. E. v. Woerkom, 84 j., wede. van C. v. Loon, Pelsstraat 52, Velsen; L. F. P. Wansink, 64 j., echtgen, van F. Hosch, v. Dalenlaan 11 Sant poort; C. A. Oldenburg 91 j„ wede. v. A. de Haas. Kalverstraat 97, IJmuiden; A. C. Molenkamp, 73 j., echtgene. van J. Joon, Bloemendaalschestraatweg 112 Santpoort. De diamantuitvoer van Engeland. AMSTERDAM, 2 April. Zooals bekend heeft de Britsche regeering sinds het uitbreken van den oor log beperkende bepalingen uitgevaardigd voor den uitvoer van ruwe diamant. Uitvoer kan namelijk slechts geschieden op voorwaarde, dat zekerheid gegeven wordt dat de diamant uitsluitend ten be hoeve van de nijverheid hier te lande en voor die in België, voor welk land de bepalingen eveneens gel den, wordt gebruikt. Naar wij vernemen zijn dezer dagen beide centra van diamant-industrie bezocht door vertegenwoordi gers van de Board of Trade in verband met het feit dat de Britsche regeering van meening is, dat de tot dusverre getroffen maatregelen een onvoldoende uit werking hebben gehad. Er zou namelijk sprake van zijn, dat het afval van ordinaire kloofsels gebezigd wordt voor doeleinden, welke de Britsche regeering strijdig acht met haar belangen. Om aan dezen toe stand een einde te maken werden door de Engelsche delegatie een tweetal plannen besproken. Het eer ste voorstel beoogt het ruwe diamant door een aan tal kloovers en zagers uit beide centra in Engeland zelf te laten bewerken, zoodat de z.g. kapjes, dit zijn de voor verdere bewerking bruikbare diamanten, naar de koopers in Nederland en België kunnen wor den doorgezonden. Als tweede plan werd de mogelijkheid geopperd de goederen onder rechtstreeksch toezicht van de beschermingscomité's te laten zagen en klooven, dus niet in de werkplaatsen van de koopers, zoo dat de comité's het afval kunn enbewaren. Er is nog geen beslissing genomen, welke van de twee plannen zal worden ten uitvoer BRITTEN ONTKENNEN VERLIES VAN VLIEGTUIG LONDEN, 2 April. )Reuter.) Op het ministerie van luchtvaart wordt vernomen, dat te Londen geen bevestiging is ontvangen, dal gisteren een Britsch verkenningsvliegtuig is neergehaald, zooals in het Duitsche legerbericht van heden werd beweerd. Inzameling van gouden ringen in Finland. HELSINKI. 2 April. (Havas.) Vandaag is in Fin land begonnen de inzameling van gouden ringen ten bate van de landsverdediging. Ieder, die een gouden ring schenkt, ontvangt in de plaats hiervan een ijzeren ring. EERSTE COöP. ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. De Eerste Coöperatieve Associatie voor Lijk bezorging U.A. Zijlweg 63, te Haarlem, heeft haar jaarlijksche vergadering met den ledenraad gehouden, onder leiding van haar voorzitter, den heer E. Kaleveld. Dc vergadering was druk bezocht. De voorzitter deelde mede, dat thans bijna 8000 gezinnen aan gesloten zijn en het aantal leden nog steeds toe neemt. Het gebruik van de rouwkamers wordt steeds grooter. Verder werd medegedeeld, dat voor het vast personeel bij een groote levensverzekering-maat schappij een pensioenverzekenng is gesloten, ter- wel tevens de rechtspösitie van het personeel nu geheel geregeld is. De balans en resultatenrekening werden onder dankzegging met algemeene stemmen goedgekeurd. Het bestuurslid der heer H. Plant werd herkozen. De heer H. F. Lijnbach werd als nieuw bestuurslid in de plaats van den aftredenden commissaris, den heer A. Koomen, die wegens drukke bezigheden bedankte, gekozen. INGEZOIViCEIM /TUKKIN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug- neaeven De Emmabloem-collecte. Dames en Meisjes, Nogmaals roepen wij u allen op, te helpen bij de Emmabloemcollecte, die gehouden zal worden op Woensdag 10 April a.s. Het is een groot werk alle huizen in Haarlem en Bloemendaal te bewerken en aan alle voorbijgan gers op straat een Emmabloempje te verkoopen, doch vele handen maken licht werk. Zoo is het ook hier. Wij doen dan ook nog eens een ernstig beroep op u allen om te helpen waardoor het voor ieder licht werk wordt en zeker het meest voor de be strijders der tuberculose. Vooral aan haar die zich getrokken gevoelen haar hulp te verleenen bij een eventueelen oorlog, voor waar een buitengewoon sympathieke geste zouden wij willen vragen „help ook bij den strijd tegen de tuberculose". Het betreft ook hier een strijd tegen een vijand die met een millioenenleger van bacillen voortdurend een aanval doet op de gezondheid der bevolking. Toont uw ernstig streven, actief te willen mede werken als het geldt een vijand van ons volk te be strijden en geeft u op als bloemverkoopster. Er wordt op den dag der collectie slechts enkele uren arbeid van u gevraagd. U kunt u opgeven aan het Consultatie-bureau, Ged, Oudegracht 41; voor Aerdenhout bij mevr. baronesse van DedemZubli, Boekenroodeweg 6; voor Overveen bij mevr. Bührmannle Gras, Ter Hoffsteedeweg 9a- en voor Bloemendaal bij mevr. VeltmanNienhuys Midden Duin en Daalsche- weg 12. Namens het Emmabloemendag-comité voor Haarlem en Bloemendaal, C. B. GELINCK—VAN NOOTEN, Alg. Presidente G. VAN WAARD, Secretaris. VOETBAL WEDSTRIJD VAN MILITAIREN AAN DE SPANJAARDSLAAN. A.s. Donderdagmiddag half twee begint dan eindelijk in Haarlem de voetbalcompetitie van O. en O voor militairen. Deze competitie be staat uit vijf af deelingen met 55 elftallen. Aan de Spanjaardslaan zullen twee militaire elf tallen den strijd tegen elkaar aanbinden. Er zijn veel goede spelers bij, vooral uit Groningen en Friesland, zooals Van der Woude, Meijer en Sikkens (Sneek) Pienter (H.F.C.), Hogenbirk (Be Quick). Boltjes (W.V.V.), Starke iBato). Jansen 'Leeuwarden), Hoeksema (G.V.A.V.). Van der Zee (Frisian Blom en Schukking 'LB. C.). enz. Bij deze wedstrijden, die door genoo- digden bezocht zullen worden, wordt geen pu bliek toegelaten WATERPOLO INDEELING ZOMERCOMPETITIE K. N. Z. B. De indeeling van de hoogste klassen voor de zo mercompetitie is als volgt: Eerste klasse dames: ADZ (Amsterdam), DWR (Haarlem), HDZ (Am sterdam), HZPC (Den Haag), Otter (Hilversum) en UZC (Utrecht). Hoofdklasse heeren: HPC (Heemstede), HZPC (Den Haag), RZC (Rot terdam) SVH (Hillegersberg) UZC (Utrecht) en Het IJ (Amsterdam) Reserve hoofdklasse heeren: HPC II, HZPC II, SVH II, UZC II UZC III en Het IJ H. WISSELKOERSEN 12.— uur. Londen 6.73. Berlijn 75.55. Parijs 3,81. Brussel 32.17. Zwitserland 42,23'/:. Kopenhagen 36.37'/2. Stockholm 44.90. Oslo 42.80. New-York 1.88 5/16. Italië: Vrije lire 9.55 Reislire 7.95. Bankpapier 6.30. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De stemming op de Amsterdamsche wissel markt stond hedenmorgen onder den invloed van een verdere verbetering van het pond sterling Gisteren was te New York een verder herstel ten opzichte van den koers van Maandag j.l. in getreden van 3.53 1/8 tot 3.55-J4- Wel was te onzent bij opening de koersstijging van het Britsche devies niet zoo sterk geaccentueerd als in Amerika, echter bewoog zich de noteering alhier toch nog flink boven den officieelen koers van gisterenmiddag, met 6.70 y2. Aanvankelijk werd tegen onveranderde prijzen gehandeld, doch al spoedig kon de Engelsche valuta zich geleidelijk na 6.71tot 6.73 verheffen. Dit peil kon ook later in den ochtend goed ge handhaafd blijven. De omzetten waren evenwel niet groot, terwijl de gedane transacties van be scheiden afmetingen waren. Ook de Fransche franc kwam uit New York hooger af, de wisselkoers aldaar steeg van 2.00 y2 tot 2.0134, evenals het pond viel ook hier het herstel eenigszins tegen, aangezien de franc heden morgen nagenoeg onbewogen 3.81 noteerde. De overige valuta's waren nauwelijks veranderd. Voor den Amerikaanschen dollar werd een on veranderde koers van 1.88 5/16 tot 1.88 3/8 ge noemd, zonder dat men kon waarnemen, dat door het egalisatiefonds zaken werden gedaan. Duitsche marken noteerden 75.55, Belga's waren met 32.17 ongewijzigd, evenals Zwitsersche francs met 42.24. Voor de Scandinavische valuta's werden de vol gende prijzen geadviseerd: Stockholm 44.90, Oslo 42.80 en Kopenhagen 36.37y2. De termijnmarkt had een stil verloop. Van eenige affaire viel nauwelijks iets te bespeuren. 1 maands ponden waren met 7/8 cents iets lager dan gisteren, 3 maands ponden bleven met 5 oents onveranderd Het agio voor den dollar bedroeg 1/16 cents voor 1 maand en 7/16 cents voor 3 maanden. Op de niet-officieele effectenbeurs kon men voor locale waarden een nagenoeg prijshoudende stemming waarnemen. Voor Amerikaansche shares bestond nauwelijks eenige attentie. De koersen waren in deze al'deeling fractionee) lager dan de officieele noteeringen van gisteren. IJMUIDEN DIEFSTAL VAN EEN ROEIBOOT. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van diefstal van een roeiboot uit de Oostelijke bin nenhaven alhier, ten nadeele van Z. te Haarlem. De politie stelt een onderzoek in. Marktberichten en besommingen. Tarbot 130 ct. per kg. Tong 11886 ct. per kg. Heilbot 120104 ct. per kg. Griet f 3628 per 50 kg. Groote schol f 23 idem Middel schol f 2624 idem Zetschol f 2423 idem Kleinschol f 2213.50 idem Bot f 9 idem Schar f 188.50 idem Tongschar f 3021 idem Poontjes f 10 idem Groote schelvisch f 2422 idem Middel schelvisch f 21.5021 idem Kleinmiddel schelvisch f 21.5019 idem Kleine schedlvisch f 1912.50 idem Groote gul f 14 idem Kleine gul f 15.50—12.50 Wijting f 97 idem Makreel f 8.50 idem Kabeljauw f 7449 per 125 kg. Vleet f 1.50 per stuk. Leng f 2.200.90 per stuk Koolvisch f 1.Q30.33 per stuk Trawlers: Manden 140 Elie Cheneviere IJM. 161 f 5800 560 Uiver IJM. 384 f 4970 Besomming loggers: KW 73 f 1020 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Utrecht IJM. 73. Vangst: 65 m. schelvisch. 80 m. braadschelvisch, 340 m. radio. 60 m. gul en Koolvisch, 45 m, wijting en witjes, 10 m. varia Totaal 600 m. benevens 150 st. stijve kabel jauw. Ewald IJM. 48, Vangst: 50 m platvisch, 60 m. wijting en schar. 14 m. gul en kabeljauw. 120 m. diversen. Totaal 244 m. benevens 250 st. ijskabeljauw en 440 st. stijve kabeljauw. HOOFDDORP VIET STEENEN NAAK AUTO'S GEGOOID. Bij het hoofdbestuur van de K.N.A.C. kwamen eenige dagen geleden berichten binnen van auto mobilisten, die er zich over beklaagden, dat er met steenen naar hun auto's werd gegooid, terwijl zij rijdende waren onder het viaduct van de Dr. Heijelaan te Abbenes in de gemeente Haarlemmer meer over den rijksweg Den HaagAmsterdam De K.N A.C. zond de klachten door aan den in specteur van de gemeente-politie met verzoek een onderzoek te willen instellen. Gistermiddag begaf oen agent van politie zich op pad en ontdekte heel in de verte, dat zich eenige opgeschoten jongens verdekt hadden opgesteld tegen de glooiing van genoemd viaduct. Hij bedacht zich niet lang, maakte een grooten omweg naar den rijksweg en hield een aldaar pas- seerend automobilist aan, waaraan hij vroeg mede te mogen rijden. De valstrik gelukte. Toen de automobilist na enkele kilometers ge reden te hebben, onder het viaduct doorreed, werd hij door de gooiende belhamels ontvangen. Onmid dellijk werd gestopt en stapte de politieman uit, die de belhamels op heeterdaad had betrapt en na een flinken ren inrekende. Na eens goed onder handen genomen te zijn, kre gen ze nog een proces-verbaal op den koop toe, zoodat hen bij den kantonrechter ook nog wat te wachten staat. HEEMSTEDE Het vraagstuk van de vergader ruimte. Zooals men in het gemeenteraadsverslag in ons blad uit het antwoord van den burgemeester op een vraag van mr. Stomps heeft kunnen lezen, zal er voorloopig niets komen van de plannen tot stichting van een Volksbondgebouw. Voor vele plaatselijke vereenigingen is dit een groote teleur stelling, omdat zij zich al lang in hun werk be lemmerd voelden door een gemis aan geschikte vergaderruimte en tot nu toe in de verwachting verkeerden, dat in dit gemis door de stichting van een volksbondgebouw zou worden voorzien. Deze verwachting scheen ook wel gegrond te zijn, omdat het bestuur van den Volksbond jaren lang met kracht voor de verwezenlijking van het plan heeft geijverd en de gemeente in den loop van het vorige jaar een bedrag van dertigduizend gulden als hypotheek beschikbaar heeft gesteld en bovendien nog ongeveer vijfduizend gulden als bij drage in de bouwkosten. Tot deze krachtige financieele medewerking aan het plan zou de gemeente natuurlijk niet besloten hebben, wanneer niet ook Burgemeester en Wet houders van meening waren geweest, dat aan goede vergaderruimte dringend behoefte bestond. Veel zalen, die voor iedere vereeniging open stonden, zijn er in de gemeente nooit geweest. Maar in den loop van enkele jaren zijn achtereenvolgens het Café Van Ree op de Camplaan, het Café Valken burg bij Groenendi.al, Hotel Lommeroord aan den Hecrenweg bij de Kerklaan en „De Oude Beuk", op den hoek van den Heercnweg en dc Zandvoort- schelaan, gesloten en tot andere doeleinden ver bouwd. Elk van deze café's had een vergader zaaltje, en doordat deze nu verdwenen zijn, is de „zalennood" wel erg nijoend geworden. Dat de Volksbond van de uitvoering van zijn plan heeft afgezien, vindt behalve in enkele bij komstigheden zijn oorzaak in de prijsstijging van de bouwmaterialen. Het bijeengebrachte kapitaal met inbegrip van de gemeentelijke hypotheek is ontoereikend geworden voor den bouw. Zou door een vergrooting van de hypotheek of op andere wijze al in het ontstane tekort aan stich tingskapitaal voorzien kunnen worden, dan zou dit meerdere kapitaal in ieder geval de lasten van rente en aflossing weer zoo sterk verhoogen, dat geen sluitende exploitatie-rekening te maken is. Niemand zal zich aan een voorspelling durven wagen over het vermoedelijke tijdstip, waarop de bouwmaterialen weer den prijs zullen hebben, dien zij in den vorigen zomer hadden. Maar ieder zal wél durven voorspellen, dat dit minstens toch nog wel eenige jaren zal duren. Kunnen, en moeten, de Heemsteedsche vereenigingen het nu al dien tijd doen zonder een goede gelegenheid voor vergade ren, voor het houden van repetities, het geven van uitvoeringen en dei-gelijke? Wij hoorden dezer dagen een mogelijkheid op peren, waarvan wij de uitvoerbaarheid natuurlijk niet onmiddellijk en volledig kunnen beoordeelen, maar waarvan wij meenen, dat er toch wel vol doende „in zit", om deze suggestie hier mede te deelen. Ofschoon ieder natuurlijk hoopt, dat de ellende van een oorlog, waarin het land rechtstreeks be trokken zou zijn, ons bespaard zal blijven, schrijft een vooruitziend beleid de overheid thans voor, ook met die mogelijkheid rekening te houden. In ver band daarmede moet het gemeentebestuur zich instellen op de mogelijkheid van evacuatie van meerdere duizendtallen landgenooten uit andere provincies, en in overleg en samenwerking met de landsoverheid en de door haai- daartoe aangewezen organen zijn en worden bereids tal van voorbe reidende maatregelen getroffen. Het aantal be schikbare gebouwen met groote ruimten is echter beperkter dan voor een goede en vlotte tenuitvoer legging van een eventueele evacuatie gewenscht zou zijn. In dit licht bezien, zou de stichting van een tijdelijk of een semi-permanent hulpgebouw groote aanbevoeling verdienen. Zoolang ons land voor oorlog, en daarmede de gemeente voor evacuatie gespaard blijven, zou dit gebouw, waarvan de kosten natuurlijk veel geringer kunnen zijn dan van een permanent bouwwerk, als vergadergebouw worden ingericht en ter beschikking van diverse vereenigingen gesteld kunnen worden. Het laat zich zich aanzien, dat uit de baten van deze beschik baarstelling een groot deel van de stichting en in richtingskosten geleidelijk zullen terugvloeien. Zou het echter onverhoopt toch tot evacuatie ko men, dan zal het feit, dat men ook over dit gebouw beschikken kan, door de betrokken autoriteiten zeker gewaardeerd worden. Als overbrugging van den tijd, die in ieder geval nog zal moeten verloopen éér de Volksbond of eenige andere corporatie tot de stichting van een permanent gebouw zullen overgaan, zouden de diverse vereenigingen in de gemeente hiermede op bevredigende wijze géholpen zijn. FONDS VOOR ZIEKENHUIS VER PLEGING. Het fonds voor Ziekenhuisverpleging hield Maandagavond haar 14de jaarvergadering. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer H. Kok kelkoren, dat het bestuur de mededeeling kon doen dat voor 1940 het aantal verpleegdagen weer op 42 kan gesteld worden. In een uitvoerig jaarverslag gaf de secretaris den heer G. F. Meure, een beeld van de werkzaamheden over 1939. Hieruit bleek dat het ledental gestegen was van 6593 tot 6665. Gedurende 1939 werden 274 verzekerden in diverse ziekenhuizen verpleegd met een totalen ver- pleegduur van 5234 dagen. Uit het financieel verslag van den penningmeester de heer F. B. P. Goossens bleek dat de totaal ont vangsten bedroegen f 22.186.75 waarvan aan con tributie f 16513.33, donatie f 696.50 en subsidies van de gemeente Heemstede f 4.492. terwijl de totale uitgaven bedroegen 20.252.03. Het batig saldo, aldus de penningmeester is een gelukkig verschijn sel daar in het le kwartaal van 1940 reeds 108 per sonen zijn opgenomen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren P. F. Meure en L. C. Snoeks, terwijl in de vaca ture J. W. v. d. Erf de heer H. A. Mceuwenoord werd benoemd als lid in de controlecommissie. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. Donderdag 4 April zullen de cursussen voor hout- en koperbewerking, georganiseerd door het Algemeeh Comité tot ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen voor dit seizoen gesloten worden. Er zijn in totaal ongeveer 100 werkstukken in hout 1 50 werkstukken in koper vervaardigd. Van deze werkstukken zal zooals gebruikelijk een tentoonstelling worden gehouden van Vrijdag 12 tot Zondag 14 April in de groote zaal van het R.-K. Vereenïgingsgebouw aan den Heercnweg 101 alhier. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: W. G. Willemse en M. E. Nunnink. Getrouwd J. Earl of Chichester en U. K. C. E. von Pannwitz; B. J. Bos en G. Giezen. Bevallen: V. ReijngoudVenema, d.; E. Beuk- manKop, z.; S. ZeelenbergZijlstra, z. Overleden: E. Boogaard, 18 j„ ongeh.; W. J. Huijg, 64 j., geh. met L. van der Weiden. BLOEMENDAAL TEGEN EEN PAAL GEBOTST. Zaterdag had op den Spooroverweg aan de Kle verlaan een ongeval plaats. Eer. 17-jarig meisje, H. S. uit Santpoort, kwam per fiets aan rijden toen de afsluitboomen reeds zakten. Zij trachtte nog bukkend te kunnen passeeren, maar kwam met haar hoofd tegen een paal terecht, waardoor zij een lichte herenschudding opliep. Dr. Westenburg verleende de eerste hulp, later werd het meisje naar haar huis vervoerd. DE GEVAARLIJKE HELLING. Zondagmiddag vijf uur reed de 15-jarige J. P. S. per fiets in verboden richting op den Hoogen Duin en Daalscheweg. Door de groote snelheid verloor hij de macht over het stuur en reed tegen een ijze ren hek. Hierdoor bekwam hij vrij ernstige won den aan hoofd en har.den. Dr. Immink heeft den jongen verbonden, waarna hij met de politie-auto naar het St. Elisabeth Gasthuis te Haarlem werd overgebracht waar de wonden werden gehecht. TWEE JONGENS AANGEREDEN. Maandagmiddag twaalf uur fietsten twee broertjes A. L. en B. L. op het rijwielpad van de Kleverlaan in de richting Busken Huetlaan. Ter hoogte van den Verbindingsweg staken zij plotse ling zonder op het verkeer te letten den rijweg over en werden toen gegrepen door een uit de richting Haarlem komende auto, bestuurd door den heer A. J. O. uit Rotterdam De jongens werden tegen den grond gesmakt en een van hen bleef be wusteloos liggen. Dr. Drljber verleende dc eerste hulp en constateerde een lichte hersenschudding bij A. L. Zijn broertje B. L. kreeg lichte schaaf wonden. Zij werden naar hun in de nabijheid ge legen woning vervoerd. Het rijwiel werd zwaar be schadigd. De politie stelt een onderzoek in. 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e Klasse, 2e LUst Trekking van Dinsdag 2 April 1940 Hooge Prijzen SO.OOO.— 16886 1.500.— 1888 1.000.— 12640 400.— 5352 18050 18639 200.— 3615 3687 18829 24152 100.— 1612 2971 3549 13793 15025 1014 1035 1040 1054 1067 1077 1119 1141 1149 1198 1233 1245 1262 1332 1359 1142 1489 1547 1598 1599 1657 1753 1765 1795 1803 1855 1944 1948 1979 2015 2050 2067 2172 2180 2183 2235 2236 2254 2260 2278 2334 2385 2471 2539 2623 2696 2757 2760 2768 2774 2793 2847 2851 2854 2909 2910 2957 3060 3091 3114 3141 3181 3220 3290 3325 3364 3376 3388 3518 3614 3625 3626 3743 3798 3832 3854 3864 3906 3909 3912 3915 3927 3950 3972 3976 3985 4048 4052 4128 4173 4178 4180 4217 4292 4306 4339 4340 4353 4357 4368 4374 4465 4484 4507 4535 4595 4674 4683 4717 4729 4739 4740 4741 4802 4811 4834 4845 4883 4888 4950 5032 5042 5080 5108 5132 5185 5221 5228 5255 5289 5291 5292 5301 5309 5354 5371 5397 5406 5409 5434 5532 5551 5608 5627 5643 5661 5691 5737 5796 5814 5819 5839 5841 5843 5867 5868 5882 5935 5962 6025 6055 6056 6076 6127 6165 6166 6169 6192 6196 6197 6210 6211 6284 6290 6339 6402 6405 6409 6568 6589 6626 6700 6715 6811 6853 6898 6908 6969 7012 7073 7144 7152 7167 7236 7244 7254 7268 7304 7313 7353 7412 7483 7522 7581 7614 7627 7652 7695 7713 7749 7765 7823 7843 7925 7958 7962 8015 8029 8049 8093 8162 8259 8261 8279 8302 8318 8328 8339 8343 8346 8441 3444 8458 8529 8544 8555 8620 8671 8703 8783 8867 8892 8934 9007 9009 9017 9023 9075 9098 9117 9131 9190 9200 9244 9248 9255 9296 9363 9405 9414 9435 9510 9567 9647 9653 9692 9706 9717 9736 9813 9865 9871 9878 9879 9901 9942 9993 10017 10074 10113 10122 10307 10415 10435 10439 10441 10456 10480 10498 10513 10566 10578 10612 10633 10768 10778 10791 10813 10818 10826 10856 10869 11032 11060 11100 11179 11201 11207 11216 11221 11237 11251 11375 11445 11482 11491 11497 11553 11586 11630 11686 11688 11794 11859 11893 11901 11915 11922 11923 11937 12021 12044 12073 12131 12194 12198 12296 12297 12359 12398 12436 12445 12546 12562 12662 12689 12760 12808 12829 12882 12947 13008 13026 13033 13055 13067 13072 13145 13212 13217 13279 13295 13296 13303 13305 13309 13312 13341 13343 13397 13452 13479 13530 13534 13557 13574 13682 13696 13735 13762 13808 13822 13832 13849 13884 13954 14025 14172 14254 14275 14278 14310 14370 14399 14445 14452 14460 14486 14501 14535 14548 14622 14628 14637 14670 14671 14681 14701 14704 14717 14721 14727 14847 14916 14926 14966 15021 15041 15056 15061 15082 15088 15137 15155 15251 15253 15261 15291 15339 15413 15428 15462 15486 15504 15531 15710 15719 15732 15751 15764 15811 15847 15905 15966 15975 16017 16034 16071 16100 16204 16216 16224 16232 16255 16282 16300 16314 16340 16370 16381 16419 16428 16514 16569 16727 16729 16744 16819 16852 16860 16870 16939 16960 16962 16966 17028 17038 17046 17133 17198 17277 17357 17389 17402 17436 17475 17484 17485 17544 17572 17626 17627 17654 17709 17716 17758 17784 17797 17832 17834 17845 17856 17873 17874 17886 17920 17923 17960 17998 18014 18026 18041 18054 18056 18091 18095 18100 18129 18264 18267 18301 18303 18307 18353 18364 18395 18432 18498 18507 18533 18543 18680 18687 18699 18721 18727 18730 18742 18746 18751 18755 18802 18811 18915 18935 18971 18974 18999 19030 19038 19105 19110 19127 19162 19166 19225 19265 19270 19281 19289 19304 19314 19384 19400 19421 19435 19447 19474 19484 1954' 19551 19606 19621 19624 19703 19705 19769 19793 19816 19896 19916 19946 19959 20001 20030 20142 20149 20158 20163 20173 20193 20272 20321 20329 20369 20375 20411 20422 20475 20486 20508 20543 20565 20638 20650 20676 20729 30792 20793 20864 20901 20903 20918 20954 20974 21004 21024 21050 21052 21089 21095 21134 21150 21153 21262 21334 21353 21368 21398 21399 21439 21531 21547 21554 21574 21580 21609 21665 21699 21768 21769 21791 21792 21812 21829 21834 21852 21890 21919 21937 21975 21980 21995 22057 22083 22124 22132 22255 "22259 22367 22377 22392 22477 22481 22510 22512 22526 22545 22559 22644 22686 22734 22776 22778 22792 22802 22874 22881 22941 22957 '2965 23033 23067 23080 23146 23211 23231 23247 23266 23288 23349 23425 23437 23446 23505 23580 23803 23810 23883 23997 24144 24151 24170 24212 24213 24219 24248 24271 24281 24298 24308 24314 24358 24361 24412 24445 24459 24470 24481 24493 24494 24499 24535 24558 24623 24724 34771 24777 24859 24872 24884 24898 24934

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11