AGENDA. BEHANG NU!! WOLLEN DEKENS TERMIJNBETALING ROGGEVEEN SHOW DE STAD PARIJS Net Dagmeisje gevr. Ongedipl. Verpleegster gevraagd Nette Werksters gevraagd FLINK MEISJE Winkelbediende gevraagd D I N S D A Q 2 APR J L 1940 H.A A R L E M'S DAGBLAD 2 Tegen ongewenschten woning toestand. Het brandgevaar in volkspensions te Haarlem. De heer W. F. Happé (V.D.) heeft aan het col lege van B. en W. te Haarlem de volgende schrifte lijke vragen gesteld: 1. Volgens de berichten in de bladen van Maandag 1 April over den brand in het perceel Zijlweg 43 rood te Haarlem, welke Zondag j.l. is uitgebroken, zou gebleken zijn, dat: a. bij den dienst van Bouw- en Woningtoezicht de gevaarlijke situatie in deze, als pension ge bruikte, woning bekend was. b.door dien dienst, nadat inspectie had plaats gehad naar aanleiding van een ingekomen klacht, niet voor regelmatig toezicht zorg gedragen is en geen eischen tot verbetering gesteld zijn op grond van de bepalingen der Bouwverordening, met name dooy toepassing van art. 113 van die verordening. Kunnen B. en W. mededeelen of deze berichten juist zijn? 2. Zoo ja. welke maatregelen denken B. en W. dan te treffen, teneinde een strengere toepassing van de bestaande bepalingen in de toekomst te verzekeren? 3. Zijn B. en W. bereid, onverwijld een onder zoek te doen instellen naar de situatie in soortge lijke pensions te Haarlem, teneinde te kunnen na gaan, welke eischen met het oog op brandgevaar en hygiëne aan deze inrichtingen gesteld zouden moeten worden? GEMEENTERAAD VAN HAARLEM. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag April a.s. des namiddags om 2 uur. zoo noodig voort te zetten des avonds om 8' uur, in de Sta tenzaal. De agenda luidt: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken: Verzoek van mej. J. van Slooten om eervol ont slag als onderwijzeres aan de Wouwermanschool. 2. Aangaan van een geldleening. 3. Jaarstukken over 1938 van den Keurings dienst van Waren. 4. Rekening en verslag over 1939 van de Com missie voor schoolkleeding. '5. Vergoeding aan bijzondere scholen ingevol ge art. 101 der L.O.-wet 1920 over het jaar 1938. 6. Vaststelling der vergoeding over 1938 aan de bijzondere lagere scholen voor de vakonder wijzers. 7. Vaststelling der bijdrage over 1937 aan de bijzondere school voor buitengewoon lager on derwijs aan de Nicolaas van der Laanstraat. 8. Aankoop van grond aan de Houtmankade. 9. Aankoop van gedeelten grond van de N.V. Necerlandsche Spoorwegen. 10. Verkoop- van grond aan' de Stephenson- straat. 11. Onbewoonbaarverklaring van 68 perceelen 12. Wijziging van de verordening voor den Incasso- benevens Stortings- en Ophaaldienst. 13. Vaststelling van een verordening ter uit voering der artt. 6 en 9 der Winkelsluitingswet (kapperszaken op Zaterdagavond.). 14. Wijziging van de verordening op de heffing van rechten voor het begraven op de algemeene begraafplaats. 15. Wijziging van de verordening op de heffing van precariorechten. 16. Advies aan Ged. Staten inzake uitbreiding van het onderwijs aan de Prot. Chr. Nijverheids school. 17. Beschikbaarstelling van gelden voor her stelling van het gobelin in de oude raadzaal. 18. Verleening van een crediet voor de tentoon stelling van de ontwikkeling van het gedrukte boek. Benoeming van een onderwijzer aan de Jan Ligtn'artscliool. „ZANG EN VRIENDSCHAP". Concert in samenwerking met „Cecilia". Het maandblad der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Haarlem vermeldt eenige bij zonderheden omtrent het tweede ledenconcert van dit seizoen, dat op 16 April in het Gem. Concertgebouw in samenwerking met de Kon. Zangvereeniging ..Cecilia" uit Den Haag zal wor den gegeven. Het concert wordt gegeven ter ge legenheid van het 110-jarig bestaan van beide vereenigingen en de secretaris der Liedertafel wekt in het blad de leden op, den 16en April te maken tot een ware demonstratie van den mannenzang. „Zang en Vriendschap" heeft o.m. „O bone Jesu" en „Pueri Hebraeorum" van Palestrina, alsmede „Rijnsche Wijn" van H. Badings op het programma staan. „Cecilia" komt met een aantal zangnummers, w.o. „Aanbidding" van Lie ven Duvosel in „Gioria" van A. B. H. Verhey. Met deze twee werken behaalde Cecilia" in de Sup. Afd. op het concours te Haarlem op 9 Juni 1939 den eersten prijs en wel met 420 punten, het hoogste aantal, dar te bereiken was. Er staat den liefhebbers van mannenzang in het midden van deze maand dus veel kunstgenot te wachten. En na het concert komt voor „Zang en vriendschap" de feestvreugde in anderen vorm: Op 20 April biedt de Vereeniging haar leden met hunne dames een feestelijke samen komst aan in eenige zalen van „Brinkmann", op welken avond de voorzitter, de heer J. Tide- man een causerie met filmbeelden zal houden. KINDERVOORSTELLING. De Vereeniging Haarlem Zuid-West organiseert op 6 April een feest voor kinderen waarop onder de beproefde leiding van me\ r. J. van Kampenv. d. Erink het bekende sprookje „Roodkapje en de Wolf", alsmede „De Poppenkraam" zal worden op gevoerd. Het feest zal in „De Leeuwerik" plaats hebben. BKIDGE-CLUB ROSEHAGIIE. De Bridgewedstrijd voor de „Kennemer Bridge bond „Rosehaghe"„Ons Genoegen", is onder leiding van den heer Klaseboer geëindigd met een overwinning voor O. G. met 83158 m.p. Heden: DINSDAG 2 APRIL Palace: „Vreemdelingenlegioen", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De regen kwam". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'t Gestolen manuscript", 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „De zilveren kogel", 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. WOENSDAG 3 APRIL Gem. Concertzaal: Debatavond M. v. d. Brinkds J. J. Buskes: „Is het geloof in God een illusie?" 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. DE NIEUWE ZOMERHOED 1910. GESLAAGDE IIOEDENSHOW IN DE GROOTE HOUTSTRAAT 125/127. Begunstigd door fraai voorjaarsweer begon gis termiddag de hoedenshow. georganiseerd door de firma Meyer van Berkel, die van 17 April, eiken middag van 26 uur gehouden wordt. Al hetgeen „Madame la Mode" ons voor 1940 aan zomerhoedjes te bieden heeft, werd ons door twee charmante mannequins getoond. Er zijn dit jaar zoowel vlotte, sportieve model len, alsook meer gekleede, chique modellen. In het laatste geval zullen dit veelal hoeden met grooten rand zijn, maar die zullen meer in het midden zomerseizoen gedragen worden. De modellen die ons getoond werden, waren ont worpen door Engelsche, Amerikaansche en Fran- sche modehuizen. Hoewel er nog eenige zeer origi- neele modelletjes werden getoond, zij toch opge merkt, dat de hoedenmode voor dezen zomer over het algemeen weer eenvoudiger is. De hoeden wor den weer meer naar voren gedragen en de bollen zijn veelal hoog. Sportieve vilthoeden zal men veel zien; zoo zagen wij b.v. eenige aardige slappe grijze vilt- dopjes met een blauw lint gegarneerd, die een aardig effect zullen maken bij een blauw of grijs tailormade mantelpakje. Bloemen en linten vormen hoofdzakelijk de gar neering der hoeden en deze wordt vooral van achteren op het haar aangebracht. Ook de net- garneering zal dit seizoen veel opgang maken. Er waren ook eenige coquette hoedjes van grof stroo, ook met linten of bloemen gegarneerd. Als ver siering der hoeden zal vooral vuurrood gebezigd worden; trouwens in het algemeen zullen harde en bonte tinten voor garneering en vogue zijn. Matelots en bretons zijn erg in de mode. De mannequins liet ook nog eenige aardige mo dellen voor oudere dames zien. Deze hoedenshow geeft u gedurende deze week een uitstekend beeld van hetgeen de dames-mode 940 ons wat hoeden betreft te bieden heeft. Dalende werkloosheid te Haarlem. In 3 weken 600 werkloozen minder. Nu het mooie weer komt daalt het aantal werk loozen te Haarlem zeer sterk. Blijkbaar gaan veel menschen aan den arbeid. De laatste week verminderde het werkloozen- aantal te Haarlem met 194. In drie weken bedraagt de daling nu al 600, tegen 200 in 1939, zoodat het een gunstig ver schil geeft van 400. Het aantal werkloozen te Haarlem is nu nog 4216. dat zijn er 1318 minder dan verleden jaar. Gedu rende de crisisjaren was het aantal eind Maart slechts lager in 1932, toen het namelijk 4126 was. VREDESRAAD HAARLEM. Voor den Vredesraad Haarlem zal Dinsdagavond 9 April mevr. C. RamondtHirschmann in een der zalen van café-restaurant Brinkmann, Groote Markt Haarlem spreken over „Verschillende federatieve vormen van internationale samenwerking". Mevr. Ramondt zal o.a. het bekende boek van den Ame rikaan Cl. K. Streit „Union" now" behandelen. GIERSTRAAT 63 't Kost nu (bij De Behang Centrale) nog maar 4.50 of 5.50 om 'n kamer (van 10 rollen) allergezelligst en keurig te laten behangen. Daar kunt U zelf niet voor gaan tobben. Mooi behang Prima vakwerk. DEBEHANGCENTRALE HAARLEM TELEFOON 18401 (Adv ingez Mea j Verwachting geldig van hedenavond tot morgen- ivond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk betrokken tot zwaarbewolkt, met plaatselijk eenige regen. Later brekende bewolking. Weinig verandering in tempera tuur," meest matige zuidelijke tot westelijke wind. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 52 F 46 F 46 De gisteren genoemde depressie over de Britsche eilanden heeft zich verder in noordoostelijke rich ting verplaatst en veroorzaakte gisterenavond groote dalingen van den barometer in Zuid-Noorwegen. Thans is de kern met luchtdrukwaarden van om streeks 988 inbar over het zuiden van Zweden en Noorwegen gelegen. Het koudfront van deze depres sie is in den afgeloopen nacht ons land gepasseerd zonder regen van beteekenis te veroorzaken. Maastricht viel 0.4 mm. en in het midden van ons land bleef het bij enkele druppels. In dit koudfront ontwikkelde zich een nieuwe storing, die gisteren avond over Portugal was gelegen en zich nu in de omgeving van Luxemburg moet bevinden. In het hooge noorden blijft het buitengewoon koud. Op Jan Mayen vriest het 15 graden bij storm- achtigen noordenwind. Ook van Spitsbergen en Be reneiland worden zeer lage temperaturen gemeld. Het Azorenhoogedrukgebied is in beteekenis toe genomen tot 1030 mbar. Het heeft zich daarbij iets in de richting van Spanje en Portugal uitgebreid. Het maximum over Centraal-Europa waarin heden morgen nog een hoogste luchtdrukwaarde van bijna 1030 mbar voorkwam, trekt naar het oosten en neemt daarbij in beteekenis af. BAROM ETERSTAND: Stand van heden 763 r Neiging: Stilstand. Opgave van Fa. KUIPERS en Zn., Opticiens. Zijlstraat 97. Tel. 12726. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Oude Gracht 14141, Brandweer 15333. GESLAAGD. Heden slaagden na een zes daagsch examen af genomen door den Ned. Mode Vakbond te 's-Gra- enhage voor diploma A (costumière): de dames A. Brouwer, Zandvöort; H. Hartog, Beverwijk, G. Smit, Alkmaar. Voor diploma B (coupeuse): de dames J. Cooke, Haarlem, A. Dalmeijer, Santpoort, B. van Duyn, Haarlem en B. van Duyn, Bloemendaal. Zij ontvingen haar opleiding aan de Mode Aca demie Suze Huntelaar, Kleverparkweg 130, Haar lem. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Donderdagavond 4 April zal Ds. P. Lugtigheid, Hervormd predikant te Deventer in de Begijnhof kapel te Haarlem een spreekbeurt vervullen oi uitnoodiging van het Comité voor Opwekkings samenkomsten. LEGER DES HEILS. Woensdag 3 April zal het Leger des Heils afd. II Ceramstraat 4 te Haarlem, 's middags en 's avonds samenkomsten houden, waar lichtbeelden worden vertoond. Er worden religieuze en leerzame beel den geprojecteerd. AMSTE^DAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam 1 April 1940. Ter veemarkt waren aangevoerd: 398 Vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 8090 ct., 2e kwaliteit 6678 ct., 3e kwaliteit 5264 ct. per K.G. slachtgewicht. 85 Melk- en Kalfkoeien f 180f 260 per stuk; 45 Vette Kalveren: 2e kwaliteit 7080 ct., 3e kwa liteit 5868 ct. per K.G. levendgewicht; 268 Nuch tere kalveren f 6f 9 per stuk. Schapen f 7 per stuk. 495 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 69—72 ct., Zware varkens 69—72 ct. Vette varkens 6972 ct. per K.G. slachtgewichi Aangevoerd 4 wagons. Overzicht: Slachtrunderen: ruime aanvoer, trage handel, prijzen vast. Melkkoeien: matige aanvoer en handel. Vette kalveren zeer matige aanvoer, handel vlug, prijzen lager. Nuchtere kalveren: ruime aanvoer, handel vlug, prijzen constant. Schapen: geen noteering. Varkens: aanvoer ruim, handel levendig, prijzen lager. VEEMARKT. Rotterdam, 1 April. Aanvoer. Totaal 1986, vette runderen 804, vette kalveren 197, nuchtere kalveren 43, schapen en lammeren 298. varkens 644. Prijzen per K.G. vette koeien, le kw. 7486, 2e kw. 5872. 3e kw. 4656, vette ossen le kw. 74 2e kw. 6072, 3e kw. 4858, vette kalveren le kw. 130—145, 2e kw. 105—120, 3e kw. 90—100, varkens (levend gewicht) le kw. 61, 2e kw. 60, 3e kw. 59, schapen le kw. 64, 2e kw 57, 3e kw. 43, lammeren le kw. 67, 2e kw. 60, 3e kw. 52. Prijzen per stuk schapen le kw. 40, 2e kw. 30, 3e kw. 21, lammeren le kw. 30, 2e kw. 22, 3e kwa liteit 15. Vette koeien en ossen, aanvoer: flink, handel: matig, prijzen als vor. week. Vette kalveren, aanvoer: als vor. week, handel: redelijk, prijzen iets lager. Schapen en lammeren, aanvoer: grooter, handel: lug, prijzen: als vorige week. Varkens, aanvoer: ruimer, handel: matig, prij- I zen: onveranderd. DAMESTAILLEUR N/MAAT Prima coupe en afwerking, zeer O moderne storten Met eigen stof f 25. E.E.K. - Gr. Houtstraat 88 - Telef. 16171 (Adv. Ingez. Med.) Twee Franscbe. vliegtuigen verloren. De legerberichten.- Het Fransche legerbericht van Maandagavond vermeldt: „In de streek onmiddellijk ten westen van de Vogezen een bijzonder onderhouden artillerievuur. Krachtige activiteit der beide luchtmachten. Er hebben zich verscheiden luchtgevechten voor gedaan, welker resultaten nog niet bekend zijn. Alle vliegtuigen zijn in hun basis teruggekeerd. Op 31 Maart is een orzer patrouilles jachtvliegtuigen op veel talrijker vijandelijke luchtstrijdkrachten gestooten. Twee onzer eenpersoonsvliegtuigen wer den omlaag geschoten. Een der vliegers wist zich met zijn valscherm te redden. De andere toestellen zijn op hun bases teruggekeerd" Het legerbericht van hedenochtend luidt: „Over het algemeen een kalme nacht. Weder- zijdsche actie der kazematten aan den Rijn in den Opper-Elzas". Duitsch legerbericht. BERLIJN, 2 April (D.N.B.) De tekst van het heden uitgegeven legerbericht van het opper bevel der weermacht luidt als volgt: „Aan het Westelijk front geen gebeurtenissen van belang. De luchtmacht zette gisteren haar verkennings vluchten boven de Noordzee en boven Oost-Frank rijk in versterkte mate voort. Daarbij ontstonden herhaaldelijk luchtgevechten tusschen afzonderlijke Duitsche verkenningsvliegtuigen en vijandelijke jagers. Een Dornier verkenningstoestel schoot een Franschen jager neer van het type Curtiss en een ander verkenningstoestel schoot een machine van het type Morane omlaag. Een Engelsch verken ningsvliegtuig, dat probeerde de Duitsche bocht binnen te vliegen, werd door een Messerschmidt 109 neer.gehaald. Een Duitsch verkenningsvliegtugi keerde van een vlucht tegen den vijand niet terug „Balkan sympathiseert met de geallieerden'^. Oud-minister Amery over mogelijke5 Duitsche actie in Zuid-Oost Europa. In een Maandagavond van Londen -»it gehouden radiotoespraak heeft, de vroegere Britsche minis ter van koloniën, Amery, de vraag gesteld wat het antwoord zou moeten zijn op een „zet" van Hitier op den Balkan. Amery zeide: Het werkelijke antwoord is een, dat slechts lean worden gegeven in bewoordingen van mannen, geschut, schepen en vliegtuigen. Het is de beheesching van de Middellandsche Zee, de kracht van het Turksche leger en van de Geal lieerde strijdkrachten, welke er voor de bedreigde Balkanstaten over zullen beslissen, in hoeverre zij op succesrijke wijze hun onafhankelijkheid zullen kunnen verdedigen en mogelijke medeplichtigen in de Duitsche agressie zullen doen aarzelen. De open bare sympathie in de Balkanlanden, aldus Amery, is aan onze zijde, doch het optreden hunner regee ringen zal beinvloed worden, niet zoo zeer door hun sympathieën dan wel doordat zij kennis hebben van de hulp welke wij kunnen geven en prompt zullen geven. Wij moeten duidelijk maken, aldus besloot Amery dat wat ook gebeure, wij de schaal kunnen doen overslaan ten gunste van hen, die voor zichzelf op de bres staan en voor de eenheid en vrede van het gebied, dat zoo'n gedenkwaardig verleden heeft en op zoo'n schoone toekomst kan blikken. Ware oversfroomingsramp in de Ver. Staten. Reeds tientallen slachtoffers. Brandende benzine op de Susquehanna. Tengevolge van de door het smelten van de sneeuw en regens in de staten van New- York, Pennsylvania en Californië veroor zaakte overstroomingen zijn tientallen per sonen om het leven gekomen. De schade wordt op verscheidene millioenen dollars geschat. Het oostelijk deel van Pennsyl vania is het ergst getroffen. Men raamt dat 12.000 personen in dit gebied hun woningen heb ben moeten verlaten. De bevolking vlucht van de oevers van de ri vier Susquehanna weg over een gebied van 100 mijl stroom afwaarts van Wilkesbarre. De kust wacht helpt met booten de menschen uit de hui zen van het overstoomde gebied. Talrijke kelders zijn overstroomd en verscheidene straten zijn riviertjes geworden. Nader vernam Reuter hedenmorgen uit Wil kesbarre De inwoners van het door het water van de Susquehanna-rivier overstroomde gebied hebben een verschrikkelijken rjacht meegemaakt. Duizenden, die voor het water gevlucht waren, hebben enkele uren slaap genoten op geïmprovi seerde bedden in kerken, scholen en andere ge bouwen. Ondanks de pogingen van hulpploegen zijn de dijken te Wilkesbarre en Sunbury bezweken, zoodat duizenden mannen, vrouwen en kinderen een goed heenkomen moesten zoeken. De verwarring werd nog vergroot door de vlammen, die opstegen uit de olie, afkomstig uit vier olietanks, die reeds eerder op den dag ontploft waren, en welke thans op het water dreef. De was van de rivier is thans tot staangeko- men, doch daar de hoogwaterperiode voor de deur staat, is het gevaar nog steeds zeer groot. Maatregelen te New-York tegen dreigende staking. Bij de ondergrondsche willen 27000 man het werk neerleggen. NEW YORK, 2 April (Reuter). Burgemeester Laguardia heeft alle stedelijke departementen ge mobiliseerd in verband met een dreigende staking van 27.000 man personeel van de ondergrondsche Hét personeel wenscht handhaving van de politiek van de „closed shop" (waarbij geen personeel mag worden aangenomen, dat niet bij de vakvereeniging is aangesloten) wanneer binnenkort de stad de beide particuliere maatschappijen overneemt. Tweeduizend politie-agenten staan gereed om zoo noodig in te grijpen. Als de staking doorgaat zul len eenige millioenen New Yorkers, die dagelijks van de ondergrondsche gebruik maken, in ernstige moeilijkheden geraken. HOOG WATER IN JOEGO-SLAVIë. BELGRADO, 1 April (D.N.B.) De over stroomingen in verschillende deelen van Joego- .Slavië en vooral in de Donauvallei, dreigen den omvang van een ramp aan te nemen. Save en Donau hebben het recordpeil van 1932 bereikt. Te Belgrado staan reeds geheele wijken onder water: het verkeer wordt daar onderhouden door booten. Ook verschillende stations en vele pak huizen staan blank. In de aan den Donau liggende steden ten Oosteq en ten Westen van Belgrado zijn sommige wijken ontruimd. BLOEMENDAAL EERSTE LUSTRUM VAN DE BLOEMEN- DAALSCHE BRIDGE-G'LUB. Deze dagen is in restaurant Brinkmann, Gr. Markt te Haarlem, 't eerste lustrum gevierd van de Bloemendaalsche Bridgeclub. Nadat de leden zich in één der bovenzalen veb- eenigd hadden, opende de voorzitter, de heer L. Germeraad, de bijeenkomst met een hartelijk welkom, gevolgd door een terugblik op het be staan der club. Een groot genoegen was het voor hem te kunnen constateeren, dat het aantal leden gestegen was tot 64. die nu speelden in 3 naar sterkte gevormde afdeelingen A B en C. Dezen avond zou echter 't bridgen eerder „bij zaak" zijn, feestvieren de hoofdzaak. Daarom werd dan ook het feest ingeleid met een z.g. vlaggen-drive, waarbij dus 't geluk een voorname factor is. Echter, alvorens hiertoe te kunnen overgaan, moest het bestuur bij monde van den heer Burk de hartelijke gelukwenschen in ontvangst ne men van de leden der - club. Met een geestig speechje werd de dank der leden betuigd in den vorm van een keurige, zeer practisch ingerichte houten Bridge-kist voor het opbergen van alle bridge-materiaal. Na hartelijken dank aanvaard de het bestuur dit geschenk, waarna de drive begon. Elke ronde werd gevolgd door muziek en zang, uitgevoerd door de heeren van Peeperzeel, Moen en Bijl. Alle leden zongen hierbij de refrei nen mede, zoodat er een vroolijke stemming heerschte. Nadat enkele prijzen uitgereikt waren, werd overgegaan tot het souper, dat in een andere zaal gegeven werd. De B.B.C. kan met groot genoegen op dit keu rig geslaagde lustrumfeest terugzien. COLLECTE GRAFISCHE GEZONDHEIDS- VEREENIGING. De opbrengst der collecte, jl. Zaterdag te Haar lem ten bate van de Grafische Gezondheidsvereeni- ging gehouden, bedroeg f 833.56. COMMISSIE VOOR SCHOOLKLEEDING. B. en W. van Haarlem stellen den Raad voor, de ingekomen rekening met bijlagen over 1939 van de Commissie voor Schoolkleeding te Haarlem tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f22.327,52 goed te keuren. HEEMSTEDE BETONCURSUS GEOPEND. Dinsdagmorgen had de officieele opening plaats in het gebouwtje aan den Cruquiusweg van den cursus tot omscholing van bouwarbeiders in be- tonarbeiders. Hierbij waren o.a. aanwezig de heer J. Schelling directeur van Openbare Wverken, het meerendeel van de leden van het Algemeen Co mité, en enkele raadsleden. De voorzitter van het Algemeen Comité, wethouder C. A. M. Jonckbloedt, voerde het woord. Spr. zeide o.a. te vertrouwen, dat het gewapend betonbedrijf in de toekomst een eerste plaats zal gaan innemen. Waardevolle adviezen werden ont vangen van den Econ. Technischen Dienst van de Provincie en van het bestuur van de Betonver- eeniging. De voorzitter sprak den wensch uit dat de cur sisten trouw en geregeld de lessen zullen volgen, wat mogelijk is doordat door het comité maatre gelen zijn getroffen dat zij die onder de z.g. 4 week- sche werkverschaffing vallen, hiervan geen schade zullen ondervinden. Na dit openingswoord sprak de heer S. Rijkes woorden van dank tot wethouder Jonckbloedt voor diens arbeid bij de voorbereidende werkzaamhe den. De cursus zal een half jaar duren. Leeraar is de heer P. v. Dijk uit Amsterdam, als algemeene lei ders hebben zich geheel belangeloos beschikbaar gesteld dè heer N. J. Nijman architect en de heer S. Rijkes. Aanvankelijk hadden zich 40 cursisten aange meld. 10 moesten er echter afgewezen worden om dat zij niet tot het bouwbedrijf behoorden of een bepaalde leeftijdsgrens bereikt hadden. LANDLOOPER AANGEHOUDEN. ïn kennelijken staat van dronkenschap werd door de politie alhier aangehouden een zekere C. W., zonder vaste woonplaats die trachtte" zijn roes uit te slapen in eèn hooiberg aan de Wag- nerkade. Het bleek dat de man gesignaleerd stond in het Politieblad voor een maand gevangenisstraf ter zake van misdrijf. Na ontnuchtering is de man ter beschikking van den officier van justitie te Haarlem ge steld. OVERVEEN DIEFSTAL VAN HEESTERS. Maandagmiddag half vier betrapte de politie op heeterdaad F. J. V., wonende te Haarlem, die bezig was langs den Zeeweg geplante heesters uit den grond te trekken om ze mee te nemen. Hij werd naar de politiepost te Overveen gebracht alwaar proces-verbaal werd opgemaakt. door ons gestoomd, zien er steeds KEURIG HELDER uit en worden weer wollig en warm. De behandeling in onze fa briek is dan ook iets bijzonders. Thea Witkamp Pianoleerares. Staatsdlpl. Pieter Kiesstraat 44, TeL 11615 Spreekuur Dinsdag 10-11 Donderdag 2—3. Voor 15 April gedipl. Kinderverzorgsfer gevr. Tevens huish. bezigh. Kunn. naaien en verst. Niet boven 30 j. met voll. inl. onder no. 953 Wensing's Adv. Bur. Haarlem Meubelen, Bedden, Gordijnen, Loopers, Karpetten, Mantels, Heerencostuums, Regenkleeding Oude Gracht 81 - Haarlem - Tel. 11152 MORGENMIDDAG WEDEROM Wij telden reeds vele enthousiaste en voldane bezoeksters VAN 2—5 UUR Dameshoedenmagazijn Gr. Houtstraat 125-127 van 84 uur, bij mevr. Ruyse- naars-Witteveen, Landzichtlaan 46, Heemstede Brederolaan 10, Aerdenhout. Meisje gevr. van 8.301. Leeftijd pl.m. 16 jr. Aanm. Woensdag van 5.307 u. Schotersingel 55 beneden Minister Frossard in Engeland. Frossard, de Fransche minister van voorlichting, s per vliegtuig te Londen aangekomen om er met Sir John Reith. zijn Britschen ambtgenoot, over- 17 a 18 j. N.V. H. FRANKEN Jr., leg te plegen. Ko. Kleverlaan 32 Bloemendaal. Gevraagd een Nette Loopjongen voor het schoonhouden van kan toren en scholen. Aanm. Nassau- laan 32 's morgens tusschen 9 en 10 uur. Gevr. per 1 Mei in kl. geziij (3 volw.) te Santpoort-Bloemend. net Meisje-alleen g. kunn. koken en werken, v. g. g v. Hulp werkster. Hoog loon. Br. no. 3555 bur. van dit blad Gevraagd ervaren int.. zelfst. kunn koken en werk Niet bov. 30 j„ katoen en zw. drag., 40 p. mnd. Hulp aanw. Br. m. voll. inl. ond. no. 951 Wen sing's Adv .Bur. Haarlem Flinke Dienstbode gevr., zelfst. kunn. werken, in kl. gezin. Spiegelenburghlaan 12 Aerdenhout. Aanm. tusschen 5-8 (behalve Woensdag) Nette Loopjongen gevraagd, goed kunn. fietsen, niet beneden 17 jaar, van goede getuigen voorzien. Centrale Boek handel Gr. Houtstraat 63 Jongste Bediende gevr. op kl. kant. Aanv.sal ƒ6 p. m. Uitst. gelegenh. tot opl. Br. no. 3553 bur. van dit blad Niet ouder dan 20 jaar. De Rij wieltrust, Zijlstraat 64, Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2