ALBERT HEIJN I I verlichting GROOTE SCHOONMAAK GRATIS H. J. v. d. Meer KLEINE KOSTEN VISSERS Verwulft 3 Tel. 1160S Ochtendbeurs Amsterdam DONDERDAG 4 APR ID 1940 H A" A R L E M'S DAGBEAD Het Ruys-Ensemble speelt De Minnaar van Mevrouw Vidal. „L'Amant de Madame Vidal" is jaren lang een succes geweest tParijs. Dat dit blijspel van Louis Verneuil ondanks dat niet eerder zijn weg naar ons land heeft gevonden, zal waarschijnlijk komen, cmdat het de titel doet het reeds vermoeden „Trés parisien" is en dus meer geschikt voor de sfeer van een Parijsch boulevard-theater dan voor een schouwburg in Holland. Nu heeft Cor Ruys het toch op zijn repertoire genomen en er met de première een groot persoonlijk succes mee behaald. De rol van Philippe Marcelin in het stuk van Verneuil ligt hem voortreffelijk en het publiek in het Centraal Theater heeft dan ook tranen ge lachen om dezen minnaar tegen wil en dank. Mevrouw Vidal heeft Philippe Marcelin dit min- naarschap opgedrongen enkel en alleen om wraak te nemen op haar man, dien zij er van verdenkt haar te bedriegen. Maar mijnheer Vidal is zoo onschuldig als een pas geboren lam, ja, hij is zelfs de trouwste echtgenoot, dien men zich kan denken. Mevrouw Vidal beschikt echter over een zeer groote fantasie en zij kan zich niet voorstellen, dat haar Alexandre iets beter zou zijn dan de man van haar vriendin Frangoise Charney. die zijn vrouw zoo schandelijk bedrogen heeft. Wanneer mevrouw Vidal eenmaal aan het fantaseeren slaat, is er geen houden meer aan. En zoo komt Philippe Marceli* bij haar in betrekking enkel en alleen met het doel den heer Alexandre Vidal jaloersch te maken. Maar wat oorspronkelijk spel is van mevrouw Vidal, wordt tenslotte werkelijkheid en wanneer mijnheer Vidal van zijn reis terug keert is er waarlijk reden voor hem om jaloersch te zijn. Philippe Marcelin 'is echter een te brave jongen om lang gevaarlijk te zijn en mevrouw Vidal houdt toch te veel van haar man om hem verdriet te doen. Mijnheer Vidal behoeft maar zijn voet te verstuiken door het uitglijden op een trap, of me vrouw Vidal fantaseert dat hij van den Eiffeitoren is gesprongen, enkel en alleen uit liefde voor haar en als het doek voor goed valt, kan mijnheer Vidal zijn vrouw weer in zijn armen sluiten en Philippe Marcelin naar zijn meisje terug .keeren. Mevrouw Vidal heeftn niemand meer noodig om haar man jaloersch te maken. Dit blijspel doet ondanks het gegeven wat verouderd aan. Verneuil laat zijn personen heele monologen tot het publiek houden en ziet zelfs niet tegen een „ter zijde" op, als het in zijn kraam te pas.komt. Ook is hij nog al opnoodig eens lang van stof voordat hij tot de oplossing in III toe is en ik betwijfel zelfs, of dit stuk zoo'n dave renden bijval zou vinden, wanneer het niet in de twee hoofdrollen en vooral door Cor Ruys als Philippe Marcelin zoo voortreffelijk bezet was. Ieder, die het talent van Cor Ruys kent, zal zich ongeveer kunnen voorstellen, hoe hij dezen onbe holpen „minnaar op bestelling" speelt. Met zijn monologen soms regelrecht tot het publiek zijn telefoongesprekken, zijn quasi-verliefde scè nes met F:entje de la Mar waren werkelijk oer- komisch en werden toch steeds sober gespeeld. Hij droeg het stuk dan ook regelrecht naar het succes, meer nog dan Fiertje de la Mar, die mevrouw Vidal met verve en dikwijls ook zeer geestig speel de. maar misschien ook door het stuk nu en dan ook inzinkingen vertoonde. Elly van Stekelenburg was de Amerikaansche vriendin, die mevrouw Vidal zoo op een dwaal spoor brengt en zij wist van deze rol wel iets eigens te maken. Adolphe Hamburger was een candidaat- minnaar met brio, Pierre Myin gaf weer een amu sante variatie op zijn vele bedienden', Anton Ruys was de gedupeerde mijnheer Vidal, die ondanks alles in zijn vrouw geloofde en Louise Kooiman typeerde fijntjes en met distinctie een kwaadspre kende „dame du monde". Bij de tweede voorstelling was blijkbaar reeds met het blauwe potlood gewerkt, maar dit nuttige instrument zal zonder schade nog meer diensten kunnen verrichten. De opvoering kan er slechts door winnen. Maar ook nu reeds is er om „De minnaar van mevrouw Vidal" onbedaarlijk gela chen. Een nieuw succes dus voor Cor Ruys. J. B, SCHUIL. SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israël. Gemeente. SABBATH: Vrijdagavonddienst te 6.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 7.26 uur. WERKDAGEN: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddienst te 7.45 uur. TALMOED TORAH: Sabbath te 12 uur. Werkdagen 's avonds te 7.15 uur. Zondag 's avonds te 7 uur. De diensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah. worden verricht in het Gemeentegebouw. L. Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge. Lange Begijnestraat 11. CONCERT IN HET GEBOUW VAN HET LEGER DES HEILS. Vrijdagavond zal door Haarlem's Kamerorkest onder leiding van Willem Lasschuit een concert gegeven worden voor de inwoners van het gebouw van het Leger des Heils te Haarlem. Er wordt een gevarieerd programma uitgevoerd met behalve eenige geliefde orkestwerken, nummers voor zang met piano- en orkestbegeleiding, een Wals van Chopin voor pianosolo en twee nummers voor viool en piano. JUBILEUM. Op 12 April zal de heer H. Kwakkel, machine bankwerker bij de Centrale Werkplaats den dag herdenken dat hij voor 25 jaar bjj de Centrale Werkplaats in dienst kwam. AGENDA. Heden: DONDERDAG 4 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Jubileum JulïaMe Gruyter. Vlaamsche voordracht-avond. 8.15 uur. Begijnhofkapel: Rede Ds. P. Lugtigheid, 8 uur. Palace: „Vreemdelingenlegioen", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De regen kwam". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: ,,'t Gestolen manuscript", 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „De zilveren kogel", 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. VRIJDAG 5 APRIL Gebouw Ned. Prot. Bond, Berkenstraat, Haarlem- Noord: Vereen. „Harmonia": Psychometrische séan ce, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avond? Nieuw programma. (Palace 2, 7 en 9.15 uur.) Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 7—9 uur. Vrijwillig landstormkorps motor- en vaarüiigeiidienst. Nieuwe verbandakte in uitzicht gesteld, 's GRAVENHAGE, 4 April Wij vernemen van officieele zijde: De vrijwilligers van het vrijwillig landstorm korps motor- en vaartuigendienst, die ingevolge L. O. 1939, nr. 400-o met klein verlof huiswaarts zijn vertrokken, worden eerstdaags in dè gelegen heid gesteld een nieuwe verbandakte te teekenen, welke hen alleen verplicht om in werkolijken dienst te komen ter handhaving of tot het herstel van dc openbare orde en rust, dus niet tot opkomst bij oorlog of oorlogsgevaar. FEESTAVOND VOOR DE MILITAIREN VAN HAARLEM-NOORD. Het burgercomité van O. en O. afd. Haarlem- Noord heeft Woensdagavond den daar gelegon mili tairen een gezelligen avond aangeboden in de J. P. Coenschool* Gijsbr. van Aemstelstraat. Het revue-gezelschap „Non-stop", onder de be kwame leiding van den heer Paasman, kwam voor het voetlicht met de revue „Cocktail" en mocht hiermede een geweldig succes oogsten. Tot de meest geslaagde deelen van de revue be hoorde het optreden van den conferencier J. Eizema en de soubrette mej. A. Hensen, waarbij laatst genoemde vooral uitstekend van voordracht was in haar nummer „De Klompkès". Nog moet vermeld worden het zeer verdienste lijk optreden van de solo-danseres mej. Helly Munnike, die met groote uitbeeldingskracht en gratie vooral haar kunnen getoond heeft in haar dansen „Mazurka" van Chopin en Songe d' Autom- nes met piano-begeleiding van mej. C. Teves en het optreden van de militairen v. d. Wolk en H. Eizema in hun geslaagde soldatenschets „Zoo of zoo"; de zang van mej. Fransje Sprokkreeff en de aardige krontjongliedjes, welke werden voorgedra gen door mej. Corry Pardoel. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen 6.73. Berlijn 75.57'/ï. Parijs 3.81 Vfe. Brulsel 32.11. Zwitserland 42.27'/- New-York 1.88 3/8. 12.— uur Londen 6.71 Berlijn 75.57,/s. Parijs 3.81. Brussel 32.09. Zwitserland 42,27'/2. Kopenhagen 36,40. Stockholm 44.90 Oslo 42.80. New-York 1.88 3/8 Italië: Vrije lire 9.56. Reislire 7.95. Bankpapier 6.50 LEGER DES HEILS. Zaterdagmiddag zal een groep vrouwelijke ka- detten uit de William Booth kweekschool voor Heils-officieren te Amstelveen in Haarlem komen teneinde in den post Haarlem-Noord (Ceram- straat 2) bijzondere bijeenkomsten te leiden. Zaterdagavond 8 uur zal een begroetings-bij- eenkomst plaats hebben. Behoudens de gewone morgen- en avondbijeenkomst zal op Zondag middag een extra-samenkomst gehouden worden waarin de kadetten het nummer „De uitdaging van het Kruis" zullen opvoeren. NOTARIS TE SEM/VRANG AANGEHOUDEN. SEMARANG. 4 April (Aneta-A.N.P.). Van morgen 'is de Semarangsche notaris F. L. A. B. in preventieve hechtenis gesteld. Het verduister de bedrag bedraagt f 31.000. (Eenige weken geleden werd reeds gemeld, dat de civiele kamer van den Raad van Justitie dezen notaris voor den tijd van zes maanden had geschorst, terwijl, in verband met het ernst.g karakter van de gepleegde handelingen was verzocht hem uit zijn ambt te ontzetten). EEN MOEDIGE REDDING. Gistermiddag kwart over zes geraakte een 9-jarig unsje nabij de voetbrug over de Delft spelender wijze te water. De 19-jarige monteur P. J. Bakker wonende Reyer Anslostraat alhier bemerkte het gevaar, waarin het kind verkeerde en ofschoon hij niet kon zwemmen begaf hij zich zonder aarzelen te water en wist het meisje te grijpen en op den wal te brengen. Gelukkig bleek zij geen gevolgen van haai" onvrij willig bad te hebben 'opgeloopen. Intusschen mag den kordaten redder een woord van dank niet worden onthouden. ARROND. RECHTBANK. Steenen door ruit van een café gegooid? Drie weken geëischt. Op energieke wijze bestreed hedenmorgen een 28-jarige Haarlemsche radio-technicus de tegen hem uitgebrachte dagvaarding. Hij werd ervan ver dacht dat hij in den nacht van 22 op 23 December twee steenen door de ruiten van een café in de Gierstraat zou hebben geworpen. Pres.: Hebt u die ruiten stukgegooid? Verd.: Hoe komt u erbij! De eigenaar van het café had den bewusten nacht omstreeks 12 uur gerinkel gehoord .Hij was gauw naar buiten gerend en had zijn overbuurman de verdachte in zijn deur zien staan. De getuige vertelde verder, dat ook in Augustus nog een ruit bij hem was ingegooid. De volgende getuige, een 39 jarige schilder, die in den avond van 22 December in het café was geweest deelde nog mede, dat hij de deur van het huis van den verdachte half open had zien staan. Den verdachte zelf had hij eerst niet gezien doch even later wel. Hij stond toen in de deuropening De getuige had nog gezegd: „Dat heb jij gedaan", doch de verdachte had daarop niet gereageerd. U moet niet de feiten verdraaien, merkte de verdachte op, toen de schilder nog vertelde, dat het meermalen gebeurd was dat hij den verdachte had hooren schelden. Hij heeft al een paar keer met me willen vechten, meneer de president, hij is een echte leeuwenverscheurder, zei de ver dachte nog van den getuige. Pres.: Ik dacht, dat-ie schilder was. Een rechercheur was van meening, dat de ver dachte de ruiten wel in had gegooid. In zijn requisitoir merkte de Officier op, dat de ongunstige indruk van den verdachte en de ge tuigenverklaringen voldoende het bewijs hebben geleverd. Menschelijkerwijze gesproken kan nie mand anders steenen door de ruiten hebben ge gooid. Spr. requireerde daarvoor een gevangenis straf van drie weken. Verdediger mr. J. H. Pot betoogde, dat het bewijs zeker niet geleverd is. Hij vroeg daarom vrijspraak. Pres. tot verd.: Hebt u nog iets te zeggen? Verd.: Ja, de Officier gaat af op een persoonlij ken indruk en niet op de feiten. Ik kan hier toch moeilijk een vriendelijk gezicht zetten. Pres.: Dus je acht het bewijs niet geleverd. Verd.: Zeker niet, het is een speld zoeken in een hooiberg. De uitspraak werd tenslotte bepaald op 18 April. Verwachting geldig van hedenavond tot morgen- avond ongeveer 19 uur: Betrokken tot zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring, nu en dan regen, weinig verandering in temperatuur. Krachtige tot matige zuide lijke tot westelijke wind. fHERMOMETERST AND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 48 F 44 F 46 Het depressiekerntje, dat gisteren het weer in onze omgeving beinvloedde en in den afgeloopen nacht hier en daar nog matigen regen bracht, is naai de Duitsche Bocht getrokken. Doch wegens depres sie-activiteit in het westen ging daarna de barome ter weer dalen. De algemeene drukverdeeling is thans zoodanig, dat de nadering van storingen uit het westen moei lijk is te overzien. Langs de noordzijde van het Azo- renhoogedrukgebied, dat nog steeds standhoudt, trek ken n.l. verschillende depressies, welker aanwezig heid slechts vermoed kan worden. Dit is des te meer het geval omdat de waarnemingsstaions op Groen land, IJsland en de Faroër niet op deze storingen reageeren, aangezien de barometers daar stijgen on der invloed van een geleidelijke uitbreiding van het arctische hoogedrukgebied naar het zuiden. Dit arc tische maximum staat met een rug van hoogedruk in verbinding met een zich versterkend maximum over de Oostzee. Om het Oostzeegebied is weer lichte vorst ingevallen. In Centraal- en Zuidoost-Europa zijn de tempera turen echter een weinig gestegen. In onze omgeving is de ochtendtemperatuui' weinig veranderd. BAROM ETERSTAND: Vorige stand Stand van heden Neiging: Achteruit. Opgave van Fa. KUIPERS en Zn., Opticiens. Zijlstraat 97. Tel. 12726. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Coacht 14141. Brandweer 15333: 758 m.M. 757 m.M. TENNISSCHOENEN RUIME SORTEERING VOOR BETERE PASVORMEN (Adv. Ingez. Med.) Ondermijning van de krijgstucht. Straf door Hoog Militair Gerechtshof verzwaard. 's-GRAVENHAGE. 4 April. Wegens onder mijning van de krijgstucht is de 24-jarige sol daat W. P. de V. door den Bosschen Krijgsraad veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst en ontzetting van de bevoegdheid om bij de bewapende macht te dienen. De preventieve hechtenis werd afge trokken. Beklaagde heeft getracht een geschrift te ver spreiden, getiteld: „Arbeidersbrief no. 1", waarin te lezen was, dat de oorlog gekomen is en dat de revolutie in aantocht was. Het geschrift richtte zich tegen het Duitsche, Fransche, Russische en Engelsche regeerings- systeem. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft dezen beklaagde, die zegt anti-militairist te zijn, ver oordeeld tot drie en een half jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis en handhaving van het ontslag uit den dienst. SLUITINGSMIDDAG NED. VER. VAN HUIS VROUWEN. Door de afdeeling Haarlem van de Ned. Ver. van Huisvrouwen wordt Dinsdag 9 April in hotel „De Leeuwerik" de sluitingsmiddag van het seizoen 19391940 georganiseerd. Het orkestje onder leiding van mevr. Rie van Eden en het koortje oi.v. mej. Cor Igesz (aan den vleugel mevr. Truus MondriaanLigthart) zullen een programma uitvoeren dat afgewisseld wordt door voordrachten van mevr. F. F. Dalmeijervan Bachum de Boer. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Luchtbescherming. Geachte redactie, Men hoort den laatsten tijd niets anders van het oorlogsfront dan: plaatselijke luchtgevechten tusschen vijandelijke toestellen. Te land wordt gelukkig tot heden nog steeds niet gestreden. Wel een bewijs dat men haast alles gespeciali seerd heeft op den luchtoorlog. Van een totalen oorlog is gelukkig nog niets gekomen. Maar zal dat zoo blijven? Zal men op den duur niet alles op alles zetten, ten koste van iedereen? Zal ons land zich buiten die verschrikking kun nen houden? Wij hopen het vurig, maar alles is onzeker. Reden te meer om ons tegen die dreiging zooveel mogelijk te beschermen. De Ned. Vereen, voor Luchtbescherming stelt zich dat doel voor oogen, en daarbij, burgerij van Haarlem, hebben wij uw hulp dringend noodig. Laat ieder zijn plicht kennen: onze gezinnen zooveel mogelijk te beschermen. Onze soldaten staan aan de grenzen voor ons, laten wij voor hun vrouwen en kinderen zorgen. Geeft u op als vrij williger bij de hulpdiensten; er zijn toch flinke kerels genoeg in Haarlem? En steunt onze inzameling voor de blokbrand- spuiten. Geeft uw volle medewerking aan hen, die vrij willig avond aan avond op het pad zijn, om uw gezin, als het eventueel noodig is. bij te staan. Nu niet langer dralen! Doet het nu! EEN VRIJWILLIGER. Haarlem, 2 April 1940. Economische samenwerking tusschen Duitsehland en Hongarije. Minister Darré te Boedapest. BOEDAPEST 4 April (Hong. Tel. Agentsch). De Duitsche rijksminister van landbouw, Darré, heeft alhier een lezing gehouden, waarin hij den nadruk legde op de systematische ontwikkeling dei- economische samenwerking in Europa, vooral tus schen de staten van Centraal Europa. Hij consta teerde dat de economische betrekkingen tusschen Duitsehland en Hongarije de laatste jaren aantoo- nen dal de ontwikkeling der kwaliteit der Hon- gaarsche producten een verbetering laat zien. Hij sprak als zijn meening uit dat economische samen werking tusschen Duitsehland en Hongarije een waarborg vormt voor een hoopvolle ontknooping en in staat stelt te verwachten, dat na het huidig con flict een nieuw Europa geboren zal worden, dat zijn grondslag zal hebben in de vreedzame samenwer king der volleen. Russen trokken Sortavala te vroeg binnen. Verklaring van generaal Hagglund. HELSINKI 3 April (Havas). Generaal Hagg lund heeft in een interview verklaard: „Ik geloof niet dat een enkele Fin in Sortavala is achtergeble ven, hoewel de Russen voor het afgesproken tijdstip de stad binnentrokken". Volgens deze verklaring zouden de Russische troepen dus tegen de overeen komsten van Moskou zondigen door het afgestane gebied te vroeg te bezetten. Hagglund zeide verder dat vele Finsche soldaten eigenlijk niet wilden te rugtrekken en dat sommigen in tranen uitbarstten Critiek op het bewind van Reynaud. Oppositie o.a. in radicale kringen. Een zekere beroering kan thans, volgens Reuter, opgemerkt worden in Fransche politieke kringen, vooral radicale en zekere deelen van links. Op een vergadering van radicale afgevaardigden hebben deze week o.m. de oud-ministers Bonnet en Guy Lachambre krachtige critiek uitgeoefend op de regeering. Er verluidt dat zij geëischt hebben te vernemen, wat Reynaud in Londen heeft onder teekend. Tenslotte werd een delegatie benoemd onder leiding van Bonnet, met als taak Daladier op de hoogte te brengen der opvattingen van de partij. Nog deze wreek vertrek der Duitsche schepen uit Indië? SINGAPORE 3 April Volgens een bericht van de „Singapore Herald" zouden een aantal Duitsche koopvaardijschepen, die zich thans in Nederlandsch- Indische havens bevinden, van plan zijn nog vóór Zaterdag in een nachtelijke overhaaste vlucht deze ligplaatsen te verlaten. Twee schepen, die te Batavia rubber hebben ge laden, zijn thans geheel gereed met hun voorberei dingen om weg te varen. Een kapitein zou zelfs ge zegd hebben klaar te zijn om „bij het eerste seintje" te vertrekken. Men herinnert zich, dat ongeveer twintig Duit sche koopvaardijschepen, die in Indische havens een toevlucht hadden gezocht, in de afgeloopen week ladingen hebben ingenomen om uit de Oost te kun nen vertrekken. Men meent te weten, dat zij zullen trachten Wladiwostok te- bereiken, vanwaar de lading dan over land naar Duitsehland vervoerd zou nibeten worden. (United Press). Het gewijzigde Engelsche kabinet. Italiaansch en Duitsch commentaar. ROME, 4 April (Stefani). Met betrekking tot de' wijziging van het Britsehe kabinfet schrijft de Italiaansche pers, na er op te hebben gewezen dat de wijziging voornamelijk beperkt is gebleven tot een verwisseling va nportefeuilles dat het meest op den voorgrond tredende punt is de absolute mee?-- derheid, die de Admiraliteit, en door deze zijn chef Churchill, op de andere militaire ministeries heeft verkregen. BERLIJN, 4 April (D.N.B.) Aan de wijziging van het Britsehe oorlogskabinet wijdt tot dusver alleen „Berliner Börsenzeitung" een kort commen taar. Het blad verklaart dat het kabinet wel van ge zicht, doch niet van karakter is veranderd en schrijft: Ons is het volkomen onverschillig, wie in Londen de post van minister van luchtvaart of van levensmiddelenvoorziening bekleedt. Wij weten reeds lang dat het Engeland, dat wij bestrijden, den geest van Churchill ademt en dat het „Churchillis- me" in het oude kabinet niet minder toonaangevend was dan na de reorganisatie het geval zal zijn. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1890. 4 April: DE POLITIE EN DE BRANDWEER. Haarlem is een der weinige groote steden die het met een vrijwillige brandweer doet. De andere groote gemeenten hebben een eigen brandweercorps of hebben de brand weer bij de politie ondergebracht. Dat is natuurlijk veel duurder dan het Haarlem sche systeem. En toch niet.beter! Haarlem is trotsch op zijn brandweer, die onver beterlijk is, dank zij den uitstekenden geest en den goeden burgerzin die elk corpslid, van hoog tot laag, bezielt. Een halve eeuw geleden hinkten de Haarlemmers, wat de brandweer betreft, op twee gedachten. Er waren toen al de vrijwilligers, maar die werkten samen met de politiebrandweer. Het was een wedijver wie het eerst bij een brand was, de politie- of de vrijwilligersspuit. In een bericht over een brand in de Pieterstraat in het begin van April lezen wij dat de politie er het eerst bij was. Maar ongetwijfeld zal dat niet altijd zoo geweest zijn. Hier had de politie een voorsprong op de „jonge heeren" zoo werden de gasten van Spuit X genoemd want de brand was vrijwel achter het politiebureau! Later kreeg de politie een voorsprong op de vrijwilligers, toen zij een éénpaards- slangeriwagen mocht koopen, populair „Jetje" genoemd. Toch hebben de vrijwilligers het op den duur van de politie gewonnen, want met „Jetje" verdween later ook de politie brandweer. Nu zorgt de politie bij brand alleen voor de afzetting van het terrein, het blusschen wordt aan de vrijwilligers overgelaten. Die trouwens voor die taak volkomen berekend zijn! Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 232—2321/2. Amst. Rubber 189—189 3/4 Philips 125. AKU. 42 3/443)/«. Lever Bros 93—93 3/8. Koninkl. Ned. Stoomboot Mij. 119120. Holland—Amerika Lijn 93 3/494. Beth. Steel 59 11/16—60. U. S. Steel 46—46 3/8. Republic Steel 17 1/8—17 3/16. Anaconda 23 5/1623'/.\ Shell Union 9 13/16—9 15/16. Tidewater Ass. Oil. 8 5 8. Radio 5 3/16. DUITSCHE BEWERINGEN TE LONDEN TEGENGESPROKEN. LONDEN 4 April (Reuter). Reuter verneemt van de Admiralitetit dat er geen waarheid ligt in de bewering van het Duitsche legerbericht van heden (Men zie pag. 5), dat een destroyer is be schadigd en drie patrouilleschepen en een koopvaar dijschip zijn vernield, gelijk is medegedeeld. Volgens 't gisteravond uitgegeven communiqué van de Admiraliteit zijn de vliegtuigen, die het Britsehe convooi hebben aangevallen verdreven en is geen schade aangericht. OVERVEEN DE HEER J. TH. BORNWATER 16 APRIL 80 JAAR. De heer J. Th. Bornwater, rustend arts alhier, oud-raadslid en oud-wethouder der gemeente Bloemendaal, zal op 16 April a.s. den 80-jarigen leeftijd bereiken. Dokter Bornwater is zeker een der bekendste ingezetenen: van 1886 af oefende hij in de ge meente Bloemendaal, hoofdzakelijk in Over- veen, de medische practijk uit. In 1913 werd hij lid van den Bloemendaalschen Raad en van 1931 tot 1 September 1935 was hij wethouder van onderwijs en sociale zaken. Hij toonde zich steeds een groot voorstander van de stichting van een nieuw Raadhuis en heeft groote verdiensten op het terrein van de volkshuisvesting en de volks gezondheid. Een der Bloemendaalsche scholen is naar hem genoemd. Zijn verdiensten werden door de Regeering erkend door zijn benoeming op 31 Augustus 1935 tot officier in de orde van Oranje Nassau. Dokter Bornwater was o.a. jaren lang voorzit ter der afdeelingen Bloemendaal van de Noord- Holl. Vereen. „Het Witte Kruis" en van de Vereeniging tot bestrijding van het Drankmis bruik. Dank aan de - uitgevers v. weeRblad OKIDO voor uitkeering groot 25.in verband met een mij overkomen ongeval, waarbij ik een been brak. H. KUIJPER Frans Halsstraat 26 rd. Haarlem Heeft U iets noodig op het gebied van Bezoekt vrijblijvend onzt speciale verlichtingzaken SCHAGCHELSTRAAT 2 (lste huis'vanaf de Anegang) en hoek CRONJESTRAA1 HAARLEM -N. Enorme keuze salon huiskamer. kantoor- en winkelverlichting. Het plaatsen van kappen en kronen geschiedt vak kundig en Grootste keuze. Laagste prijzen Gedurende den schoon maaktijd bij iedere kar >en gloeilamp CADEAU. MET van VRIJDAG 5 tot en met DONDERDAG 11 APRIL 10 ct. 25 25 17 10 19 17 -18 10 SODA 4 pond voor TRANSPARANIZEEP .2 ZEEPPOEDER -4 pakken voor SCHUURPOEDER 2 bussen voor BLAUW 3 zakjes voor METAALPOETS 2 bussen voor METAALPOETS per groote bus LINOLEUMWAS 25- WRIJFWAS pot Alléén VRIJDAG en ZATERDAG. Afgehaald uit den winkel A. H. LUCIFERS2 pakken voor 15 ct. ZUIVERE BIJENHONING p. pot van 32 voor 29 u Extra 52 45 PRIMA ROOKVLEESCH 2 ons 27 Voor prima kwaliteit en lage prijzen R. 178. Haarlem, Groote Houtstr. 59, Telef. 12645 - Oranjestr. 89, Gen. Cronjéstr. 14, Telef. 10840 Kleverparkweg 21C, Telef. 16212 - IJmuiden, Velsen, Zandvoort, Heemstede, Santpoort, Lisse Hillegom, Overveen, Bloemendaal, Sassenheim Aerdenhout. Driehuis.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2