JMmscAmm ,,lk ben Sebastian Ott." een nieuwe ster Een jubileumprogramma. zaterdag s a trie 1940 HAARLEM'S D A G B L' A B 8 WILLY FORST: IHEDY LAMARR, Frans Hals Een charmante film, dit cinematografisch werk van den „duizendpoot" Willi Forst. Inderdaad, deze begaafde man is een duizendpoot. Wij hebben hem reeds de hoofdrol in een film zien vervullen, terwijl hij tevens de regie voerde. Maar in deze film „Ik ben Sebastian Ott" speelt hij een dubbelrol, dien van Sebastian en dien van Ludwig Ott, en neemt daarbij nog een aandeel in de regie! Zeggen wij te veel wanneer we Willi Forst den duizendpoot uit Filmland noemen? We kunnen niet eens beweren, dat Forst, die we somtijds drie keer in ééns zien, na melijk twee keer op het witte doek en één maal achter de camera regisseerend, teveel hooi op zijn vork heeft genomen. Want het resultaat van zijn filmarbeid is ditmaal een charmante spannende vlotte geschiedenis; dus niet alleen is deze film curieus, ze verloopt wat men noemt vlot. De geschiedenis blijkt ontleend te zijn aan de werkelijkheid, tevoorschijn tredend uit documenten, jaren na den dood van een „geldmag naat". Willi Forst is sterk in zulke geschiedenissen, want we herinneren ons dat ook zijn meesterwerk „Mazurka" naar de waarheid, ontleend aan oude processtukken, werd vervaardigd. Het gaat in dit geval om een ingenieuze scbilderijenzwendelarij, waarin aan de eenc zijde de eerlijke kunstkenner Dr. Sebastiaan Ott, en aan den anderen kant zijn slechte broer Ludwig Ott staan. De slechte broer neemt de plaats in van den kunstkenner en probeert op die wijze een zwendelzaok te volvoeren. De epi sode, waarin de broers elkaar ontmoeten is frap peerend. Later rollen ze zelfs gezamenlijk over den grond! Niemand heeft een vermoeden van de per soonsverwisseling. Alleen Sebastiaan's verloofde en de gepensionneerde „Kriminalrat" hebben vermoe dens, doch de situatie wordt verbijsterend wanneer Sebastian door Ludwig's helpers uit de gevange nis bevrijd wordt, en beide broers elkaar voor den tweeden keer ontmoeten. Otto Tressier en Paul Hör- biger zorgen voor de gemoedelijk-vroolijke noot op onnavolgbare wijze, Gustav Diessl zien we als een verloopen schilder. En Willi Forst, ja, Willi Forst.... misschien zien we hem nog eens als drieling! In het voorprogram zien we bij het Polygoon nieuws o.m. opnemingen van van het bezoek van de Koningin aan Haarlem en omgeving. Hedy Lamarr en Robert Taylor, twee zeer graag geziene artisten op het witte doek vervullen in „Tropennacht in Saigon" de hoofdrollen. Saigon is een havenstad in Fransch Indo-China, die het „Parijs van het verre Oosten" wordt ge noemd. De vrouwen daar worden, zoolang ze jong zijn, als aardige speelpopjes beschouwd, maar ver der mets. De Franschen, die met zoo'n halfbloed trouwen, laten zonder bezwaar, wanneer ze naar hun vaderland terug keeren, hun vrouwen en kin deren achter. Het huwelijk, dat in het register stond ingeschreven, wordt eenvoudig doorgestreept en afgeloopen is het. Zelden krijgen deze halfbloed vrouwen een pas. Over het algemeen is het verschil in raseigenschappen zoo sterk, dat er altijd op een bepaald punt een niet-begrijpen van eikaars ziele- leven koml. Een van de moeilijkste hebbelijkheden van het ras is, dat ze het met de waarheid niet zoo nauw nemen. Met het grootste gemak liegen ze er op los, zooals het hun op het oogenblik het beste uit komt. Ze hebben een groote vaardigheid in het liegen. Een Amerikaansch gezelschap komt met een jacht de haven binnen. Een der passagiers is Bill Carey (Robert Taylor), die een vroolijk lustig leventje van nietsdoen en uitgaan leidt. Onder leiding van een Franschen missionaris, Vader Antoine, bezoe ken ze verschillende gelegenheden van Saigon, o.a. een nachtclub waar ze den schatrijken Delaroch ontmoeten met zijn vriendin, de halfbloed Manou (Hedy Lamarr). Manou heeft een hevig verlangen om uit Saigon weg te komen, ze wil naar Parijs, waar haar vader woont, en ze hoopt door Delaroch, die veel invloed heeft, een pas te kunnen bemach tigen. Bill wordt getroffen door het bekoorlijke persoontje dat Manou is, en ook zij voelt zich tot den jongen man sterk aangetrokken. Als een „coup de foudre" heeft de liefde zich aan hun geopenbaard. Nog vóór de eerste dag ten einde is, weten ze, wat ze voor elkaar be- teekenen. Manou begrijpt, welke moeilijkheden Delaroch haar met het verkrijgen van een pas in den weg zal leggen, nu ze zich van hem afwendt. Maar Bill telt de bezwaren gering. Hij wil haar trouwen, en Vader Antoine zal net huwelijk inze genen. Als Bill's vrouw kan ze een paspoort krijgen, denkt Bill. Maar hij heeft den invloed van Delaroch onderschat, Manou kan geen pas krijgen. Ze zijn ge dwongen in Saigon te blijven. Bill's geld raakt op, hij probeert een baan te krijgen, hetgeen mislukt, het gaat bergafwaarts. Maar hun innige liefde voo'- elkaar blijft en trotseert alles. Brengt zelfs Manou tot een stap, die tot ellendige gevolgen leidt, maar die ze alleen deed om Bill niet ten onder te doen gaan. Haar laatste liefdedaad voor Bill is, dat ze Delaroch doodt, om te voorkomen dat Bill de moordenaar zou zijn. Dan sterft ze rustig en geluk kig in Bill's armen, nadat ze, na haar daad zichzelf een kogel in het lijf heeft geschoten. Gelukkig in het weten, dat Bill haar met geheel zijn ziel lief heeft. Een film, die ongetwijfeld alle belangstelling zal hebben. Luxor VICTOR Mc. LACLEN doet een Volledige bekentenis. Victor Mc Laglen toont ook weer in „Volledige bekentenis" (Full Confession), geregisseerd door John Farrow, dat hij een voortreffelijk karakter speler is. Hij speelt in deze film de rol van Patrick McGinnds, die een moord op zijn geweten heeft en steeds weer aarzelt om te bekennen. Patrick Mc Ginnis is verliefd op Molly Sullivan (Sallv E-.lers), een knap kellnerinnetje. Zij betee- kent 'alles op de wereld voor hem en op een kou den winterdag vertelt ze hem. dat ze zoo graag een bontmantel zou hebben. Patrick zet alles op alles om dien voor haar te verkrijgen,. Hij slaat den nachtwaker, Miehael O'Keel'e (knappe rol van Barry Fitzgerald) neer. Hij ontfutselt O'Keefe diens revolver en schiet den agent Cooper, die "hem achtervolgt daarmee dood. Vervolgens werpt hij het wapen weg en probeert te ontsnappen, maar hij wordt gearresteerd en op grond van diefstal van een bontmantel veroordeeld tot slechts eenige jaren gevangenisstraf. Molly blijft hem in die ja ren trouw. In dien tusschentijd echter wordt O'Keefe voor het gerecht gedaagd, omdat men de revolver heeft gevon den met zijn vingeraf drukken er op. Aan zijn verklaring wordt geen geloof gehecht en hij zal terecht gesteld worden Pater Lorna (Joseph Calleiu). die den zoon van O'Keefe in den echt heeft verbonden., is er ook voortdurend op uit om van Mc. Ginnis een beter mensch te maken. Mc. Ginnis krijgt irf het gevangeniskamp door toedoen van eenige mede gevangenen een ongeluk met een tractor en in het aangezicht van den dood bekent hij pater Lorna, dat hij den moord op Coo per heeft gepleegd. Wanneer hij echter beter wordt door middel van een bloedtransfusie, waarvoor pa ter Lorna zich beschikbaar stelt, ontkent hij weer dit misdrijf ooit gepleegd te hebben. Pater Lorna weigert nu zijn zegen voor bet hu welijk te geven en in zijn wanhoop slaat Mc. Gin nis ook den priester neer. Als de priester stervende is, geeft Mc. Ginnis zijn bloed om het leven van pater Lorna te redden en legt hij een volledige be kentenis af om daarmede zijn gemoedsrust terug te vinden. Hoewel het sterke spel van Victor MeLaglen in deze film overheerscht, moet vooral ook Joseph Calleia genoemd, die zeer overtuigend beheerscht spel als de priester te zien geeft, vooral ook in de scène waarin hij Mc. Ginnis tot een bekentenis tracht te brengen. In het voorprogramma behalve eenige journaals een teekenfilmpje van Walt Disney en een interes sante film over het loodswezen in Amerika. Cinema Rembrandt WELKE FILMS ZIJN ER ZONDAGOCHTEND? In Palace wordt Zondagochtend „De Kleine Lord" vertoond, in Luxor „Test piloot" en in Rembrandt: „Avonturen op den Zeebodem". MOVIAC PROLONGF.F.RT. In het Moviactheater is de Wild-West film „De zilveren kogel" met Tom Tyler, geprolongeerd. £ou (Bandy op het toemeet. Het Rembrandt Theater viert deze week zijn koperen bestaan en dit heuglijke feit weerspiegelt zich op tweeërlei wijze. In de eerste plaats in de vroolijke vlaggenversiering in de zaal en in de tweede plaats in het optreden van Lou Bandy, die zijn repertoire geheel op dit jubileum „ingesteld" heeft. De populaire Nederlandsche humorist heeft namelijk een feestlied aan deze gebeurte nis gewijd, waarvan het refrein door het publiek meegezongen wordt, zoodat het jubileum geenszins onopgemerkt aan het publiek voorbijgaat. Om bij Lou Bandy te blijven, het is zeker een goede gedachte geweest om hem deze gelegen heid als conférencier uit te noodigen, want zoo et- een in staat is het publiek een koste lijk intermezzo te bereiden, dan is dat zeker deze vlotte humorist. Lou Bandy weet hoe hij het contact met het publiek moet leggen en hoe hij het moet behouden en dat alles gaat hem met zeldzame gemak kelijkheid af. Zijn lied jes en praatjes slaan ook nu weer goed in, niet in het minst bij de mili tairen. aan wie hij dan ook een extra-plaats in zijn repertoire heeft toegekend. De hoofdfilm „De vrouw, die hij begeerde" brengt drie zeer bekende figuren uit de Amerikaan- sche filmwereld bijeen: Carole Lombard, Kay Francis en Cary Grant. Het is de geschiedenis van een sympathieke jongeman, die in zijn huwelijk niet het ware geluk deelachtig wordt, dat hij meende te kunnen vinden, daar hdt hem geleidelijk duidelijk wordt dat zijn vrouw niet uit liefde, doch uit materieele oogmerken tot de verbintenis ge komen is. Het'lot voert echter een andere vrouw op zijn weg, een vrouw, waarvoor hij een groote liefde opvat. De liefde is wederkeerig en deze twee menschen zouden van stonde af aan een nieuw en gelukkig leven kunnen beginnen, ware het niet dat Alec's eerste vrouw de ontstane situatie zooveel 1 mogelijk in haar eigen voordeel poogt uit te buitèn, waarbij zij aanvankelijk haar schoonouders aan haar zéide heeft. Edoch, de liefde van Alec en Julie, de vrouw, die hij met onstuimigen harts tocht begeert, is haar tenslotte te machtig en na een periode van veel verdriet en desillusie voor de beide gelieven vindt deze roman tenslotte zijn „happy ending". Dit boeiende verhaal wordt door de drie ge noemde hoofdpersonen voortreffelijk gespeeld. Het is ongetwijfeld Carole Lombard als Julie de jonge weduwe, die zoo onverwacht het levenspad van den ongelukkig getrouwden Alec kruist die door haar ontroerend spel de dramatische spanning aan de film geeft. Daarnaast zal het velen filmlief-, hebbers genoegen doen Kay Francis weer eens terug te zien. Zij behoort nog steeds tot de zeer goede Amerikaansche filmkrachten. KAMERMUZIEK-AVOND. Op Dinsdag 9 April geven Jan Hoeben (viool) en Jacob Bijster (piano) een Kamermuziekavond in de Gem. Concertzaal te Haarlem. J. STALS. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Nu de gemoederen over de nederlaag van het Nederlandsch elftal legen Luxemburg wat tot be daren zijn gekomen, komt er weer belangstelling voor de competitie. Die belangstelling zal vooral groot zijn voor de twee wedstrijden, die in Am sterdam gespeeld worden, namelijk D.W.S.Haar lem en Blauw WitStormvogels. De groote vraag is: zal Blauw Wit zich weer herstellen of wordt haar voorsprong op A.D.O. en D.W.S. wederom kleiner? Als dit laatste het geval is, dan zal de spanning tegen het einde van het seizoen zoowaar nog groot worden, want de stand is op het oogen blik aldus: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Blauw Wit 12 Iff 0 2 20 35—19 1.66 A. D. O. 12 7 2 3 16 40—21 1.33 D. W. S. 12 7 2 3 16 34—23 1.33 De kans op een overwinning voor D.W.S. achter we morgen grooter, dan die voor Blauw Wit, want het Haarlem-elftal, dat den laatsten tijd zeer ver zwakt is, zal tegen het in de running zijnd D.W.S. wel een nederlaag moeten lijden. D^t zou dan de tweede overwinning voor de Amsterdammers zijn; op 15 October dus toen de competitie nauwelijks begonnen was wonnen zij aan den Schoterweg met niet minder dan 73. Het kan echter ook zijn, d&t de revanche-idée de roodbroeken tot een groote daad brengt. Wie weet! De Stormvogels, die na de vorstperiode nog steeds ongeslagen zijn gebleven, zien we er best voor aan, dat ze het uit vorm zijnd Blauw Wit in het Olympisch Stadion kloppen, vooral omdat ze 26 November in IJmuïden een 30 nederlaag in de eerste ontmoeting moesten slikken. V.S.V. heeft een vrijen Zondag. TWEEDE KLAS. „De boog kan niet altijd gespannen zijn!" Dit hebben blijkbaar de H.F.C.'ers j.l. Zondag ook ge dacht, want anders kunnen wij geen reden vinden voor het teleurstellende spel, dat ongeveer de heele ploeg heeft laten zien. Spelende in den vorm van Zondag zouden zij zelfs van D.I.O. en van T.H.B. hebben verloren, waarmee we natuurlijk niets on vriendelijks aan het adres van deze twee vierde klassers bedoelen. Nu is het waar, dat de voor hoede van H.F.C. in den Kinheim-back J. Stals een geducht struikelblok vond. Het werk, dat deze stoere 35-jarige speler den ganschen middag presteerde, dwong van iederen toeschouwer respect af. Hij levert het bewijs, dat een goede voetballer niet gauw „op" is! Morgen gaat H.F.C. naar D.W.V.; dan mag ze wel op haar tellen passen, want de Amsterdammers zullen de 51 nederlaag op 17 Maart aan de Spanjpaardslaan willen wreken. E.D.O. blijft nog steeds den wedloop met A.F.C. naar het kampioenschap volhouden. Het verschil bedraagt slechts twee punten in het voordeel van de Amsterdammers. Dat kan dus eiken Zondag veranderen. Nu wil het toeval, dat beide kam pioensgegadigden morgen tegen een club moeten spelen, die zich aan het herstellen is. De uitslagen van deze twee wedstrijden zijn dus twijfelachtig. E.D.O. krijgt namelijk in 't Noorder Sportpark be zoek van Bloemendaal, die Zondag zulk een fraaie en onverwachte 31 overwinning heeft behaald. En A.F.C. gaat naar Kinheim, die H.F.C. in haar nieuwe formatie geklopt heeft. Wij vernemen dat Kinheim Zondag met hetzelfde elftal uitkomt: de voorhoede van A.F.C. zal dus ondervinden, dat Stals geen gemakkelijke back is. R.C.H. heeft Zondag weer eens met pech te kam pen gehad. In den uitwedstrijd tegen D.W.V., waar in de partijen geheel tegen elkaar waren opge wassen, bleek een kwartier voor het einde een klein foutje van de verdediging der Racing voor de Amsterdamsche voorhoede voldoende om het eenige doelpunt van den wedstrijd te scoren, zoodat aan R.C.H. zelfs een gelijk spel ontging. Intusschen hadden we echter ook wel een doelpuntje van Van der Horst c.s. verwacht. Dat komt misschien morgen in het Heemsteedsche Sportpark, waar de Kennemers op bezoek komen. Dat zal echter óók niet gemakkelijk gaan, want de Wijkers hebben Zondag Z.V.V. met een 72 nederlaag naar de Zaan teruggestuurd. Met belangstelling zullen we den uitslag afwachten. Datzelfde Z.V.V. gaat in Beverwijk tegen de club van dien naam spelen. We durven met een gerust hart een overwinning voor de gastheeren te voor spellen. DERDE KLAS. Bijzonder levendig zal het toegaan op het terrein aan den Vergierdeweg tusschen Schoten en Zand- voort. Beide partijen verstaan de kunst van sco ren. Het hangt er maar van af wie de meeste doelpunten maakt; we gelooven dat dit Schoten zal zijn. In Zandvoort wordt de wedstrijd Zeemeeuwen— Ripperda gespeeld. Ook hier zal de overwinning wel voor de thuisclub zijn. Tenslotte krijgen we aan den Schoterweg de ontmoeting van de oude tegenstanders in de vroe gere reserve eerste klas tusschen Haarlem 2 en E.D.O. 2 en in Hïllegom de match Hillinen R.C.H. 2. NEDERLAND-BELCIË. Oefenwedstrijd Bondselftallen. Pienter in het Nederlandsch elftal? Op Woensdag 10 April spelen twee Bondselftallen in de avonduren op het V. U. C.-terrein te 's Gra- venhage een oefenwedstrijd tegen elkaar in verband met de ontmoeting tegen België op 21 April a.s. te Amsterdam. Deze bondselftallen zijn als volgt sa mengesteld: Elftal A: Doel: Van Male (Feijenoord). A c h t er Caldenhove (DWS) en Van Stokken (DWS). Midden: Paauwe (Feijenoord), Pienter (HFC) en De Vroet (Feijenoord) Vóór: Drager (DWS) Van Spaandonck (Neptu- nus), Vente (Feijenoord), Lenstra (Heerenveen) en De Harder (VUC). Elftal B: Doel: Dijkstra (APGSV Achter: Wilders (Blauw Wit) en Chouffour (ADO) Midden: Koole (Eindhoven), Schijvenaar (EDO) en Fanger (DWS) Vóór: Van der Engel (DHC), Seton (Sparta), Vroomen (Juliana), Van der Veen (Heracles) en Bergman (Blauw Wit). Aangeteekend moet nog worden dat Drok van Sparta niet beschikbaar is in verband met een tij dens den wedstrijd tegen Luxemburg opgeloopen schouderblessure. HAARL VOETBALBOND. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 7 APRIL. Groep A: 1. Kinheim 2VSV 4, 10 uur, J. Sondorp. Beverw. 2Kinheim 3, 12 uur, Joh. Hendriks. WB 2 Waterloo, 10 uur, A. Kuijper. VSV 3Kennemers 3, 12 uur, A. Bras. Kennemers 4Storv. 4. 10 uur, S. Koning, (Adv. Ingez. Med.) 2. Nw VennepHaarlem 3a, 2 uur, A. v. Dam. Spaarnest.Bl.daal 4, 10 u., R. C. H. Honijk. Heem stede—EDO 3, 10 uur. C. J. Roodt. RCH 3—HFC 3. 10 uur, W. F. Ie Fèbre. 3. DamiatenH'lem 3, 10 uur, Th. v. Kampen. RCH 5EDO 4, 10 uur, J. Fortgens. Schoten 3 TIIB 2, 10 uur, E. Kerkman. 4. HFC 4DSK, 10 uur, C. R. de Feber. Droste— RCH 4, 10 uur, J. van Waalwijk van Doorn. DeCeO ETO, 10 uur, J. Joosten. Haarlem 5VOG, 10 uur, G. Jansen. 5. WHSpaarndam, 10 uur, J. M. P. Giebels. VI. Vogels 2EHS 2, 10 uur, J. Hafkenscheidt. BrederodeKemphaan, 2 uur, C. J. Hunik. Groep B: 1. WB 3—Waterloo 2, -12 uur, Th! Verhoef. Kernph. 2VSV 5, 10 uur, S. Duin. Brederode 2 Kennem. 5, 10 uur, G. v. Dijk. Brederode 3Bever wijk 3, 12 uur, L. de Boer. 2. SV '34—RCH 6, 10 uur, W. H. Kovevaar. DSK 2THB 3, 10 uur, R. J. Doets. Zeem. 4DeCeO 2. 10 uur, Th. Portegies. DOAZandvoort 4, 10 uur, G de Raadt. Spaarnev. 2Hillegom 2, 10 uur, J. Otten. 3. Schoten 4RCH 7, 10 uur, C. J. de Voogd. ETO 2—Halfw. 2, 2 u„ J. A. G. Krouwels. EDO 5— Ripperda 2, 10 uur, F. Post. DeCeO 3Spaarnev. 3, 2 uur, G. v. 't Hul. Groep B: 4. WH 2Swastika, 2 uur, K. Bergmann. Ripper da 3EDO 6, 10 uur, J. C. de Graaf. DIO 2Scho ten 5, 10 uur, R. Beijer. Hillinen 3EHS 3, 10 uur, H. B. Klooster. N. Vennep 2Haarlem 6, 12 uur, P. Kok. 5. Haarl. 7Hilleg. 3, 10 uur, H. de Boer. Ripper da 4VI. Vogels 3, 10 uur, J. J. L. Houttuin. THB 4 Hillinen 4, 10 uur, P. Broertjes. Spaarndam 2 EHS 4, 10 uur, G. Wiedijk. RCH 9—VOG 2, 10 uur, B. van Dijk. Junioren Competitie: A Bl.daal aKennemers a, 10 uur, M. Bloemink. Stormvogels aBeverw. a, 12 uur, J. West. Haarl. a —Kinheim, 12 uur, H. H. Kraneveld. B Zandvoort aZeemeeuwen, 10 uur, A. G. Pe- perkoorn. Bl.daal bHFC a, 10 uur, L. Menist. Schoten bEDO a, 12 uur, E. G. Krab. Haarl. b RCH b, 12 uur, J. Th. Jordan Jr. C RCH cDeCeO a, 10 uur, G. Kerkman. EDO bHillegom, 10 uur, G. A. H. v. Royen. VI. Vogels DOA, 12 uur, D. Schipper. D RCH dHeemst., 12 uur, A. C. Slobbe. Haar lem dHFC b, 2 uur, C. J. Scheffer. Zandv. b Ripperda, 10 uur, J. Schaap. E HillinenDeCeO b, 10 uur, M. v. d. Stelt, EH.SHFC c, 10 uur, G. J. Tillemans. Noordelijke Junioren afdeeling: Stormv. b—VSV c, 12 uur, J. W. J. Nijsen. VSV b Kemphaan, 12 uur, K. Kroon. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Zondag zijn vastgesteld voor de dames Rapidi- tas—Turno, en voor de heeren OlympiaRapidi- tas. De dames spelen op eigen terrein en zullen het wel tot een overwinning brengen, doch de heeren, die bij het sterke Olympia op be zoek gaan, zullen wel met een nederlaag naar huis gaan. Aanvang van deze wedstrijden zijn: dames 3 uur en heeren 10.45 uur. MOTORSPORT. PRINS CARLO RUSPOLI GEWOND. Uit Kingston (Jamaica): Prins Carlo Ruspoli, de Italiaansche motorbootracer, werd gewond bij een spoorwegongeluk dat Vrijdag in de omgeving van Montegobay plaats had. Twee personen werden ge dood. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord 100 yards rugslag. Adolf Kiefer. Uit Chicago wordt gemeld, dat Adolf Kiefer het wereldrecord over 100 yards rugslag heeft verbe terd door dezen afstand af te leggen in den fantas tisch snellen tijd van 57.2 sec. Het wereldrecord stond op zijn naam met een tijd van 58.8 sec. ge vestigd op 1 April 1939 te Columbus. Afgewacht moet worden of aan alle bepalingen, welke ver- eischt worden wil een verbetering van een wereld record worden erkend, is voldaan. HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND. NEDERLAND-BELGIË. In het Hockey-stadion te Amstelveen Zondag a.s. een interland-wedstrijd onder moei lijke omstandigheden en mede daarom een wed^ strijd' waarop het gelieele hockey-wereld je zichi verheugt. De bijzonderheid van dezen wedstrijd ligt echter niet alleen in de zeldzame omstandig, heden: het is de 70e wedstrijd van het Neder landsche hockey-elftal; de 25e tegen België, het is ook de 25e wedstrijd van Schnitger (A. de Roos speelt morgen reeds zijn 18en interland-wedstrijd), Maken deze lustrum, getallen den wedstrijd van morgen reeds tot een bijzondere, de groeiende vooruitgang van het spel van België heeft dit elftal op ge* lijk peil als het Neder-; landsche gebracht, zoo- dat iedere wedstrijd spannend en geheel open is tot aan het einde toe. Den laatsten wed strijd in Brussel ver loor Nederland in de laatste tien minuten, toen België overdonder rend kwam opzetten Het werd 31 voor België. En nu zint Holland natuurlijk op revanche en België gaat met evenveel vertrouwen den kamp te gemoet. De Belgen bezitten een geroutineerde ploeg van internationals zonder debutanten. De Hollandschi ploeg heeft drie nieuwelingen, namelijk Haitink, Lousada en Haminiau. Een spannende wedstrijd wordt Zondag in hel hockey-stadion te Amstelveen gespeeld; aanvanj half drie. De opstelling der elftallen is: Nederland: Doel: Haitink (H.H.Y.C.) Achter: De Waal (Amsterdam), Postma (Stuj denten). Midden: Lousada (H.O.C.), De Looper (Hilveri sum), Ankerman (H.D.M.) Vóór: Roodenburgh (Amsterdam), De Rooi (B.M.H.C.), Taminiau (Tilburg), Schnitger (P.W.), Esser (T.O.G.O.) België: Vóór Portielje (Racing), v. d. Putte (Antwerp). J. Delaval (Daring), Moreau (Leopold), H. Delaval (Daring). Midden: Putz (Racing), Delvaux (Leopold)j Geelhand (Beerschot). Achter: Rens (Racing), Toussaint (Leopold). Doel: Conteau (Daring). COMPETITIE-PROGRAMMA. Afd. Haarlem/Amsterdam A. Oh KayIjsvogels. B.M.H.C. 2—H.B.S. AllianceZandvoort. SCHNITGER. DAMES-HOCKEY WAT ER A.S. ZONDAG GESPEELD WORDT. Nog drie Zondagen resten voor de hockey-comt petitie, die dus. niet eens overal zal kunnen wor« den uitgespeeld. Ditmaal is er een klein pro gramma. in verband met de voorronden van dffl hockeydag afd. B, dus voor de lagere elftallen, waarvan een gedeelte op de velden van H.B.S te Bloemendaal wordt gespeeld. Het programma voor de competitie luidt: Afdeeling A. Haarlem—Amsterdam: Rood Wit I—Rood Wit II B.D.H.C. II—B.D.H.C. I. HurleyAmsterdam. Afdeeling B. Haarlem: AlkmaarZandvoort. Afdeeling C, Haarlem: H. B. S. II—Rood Wit IV. Strawberries II—B. D. H. C. VII. Kraaien II—B.D.H.C. VI. In de A-afdeeling is voorspellen niet al te moeii lijk. Rood* Wit zoowel als B.D.H.C. moeten val hun eigen reserves kunnen winnen; van Am sterdam verwachten wij een overwinning 0) Hurley, die dan de tegen Amsterdam II gelede! nederlaag weer wat moet goedmaken. BILJARTEN DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN 45—2. Kobus uitgenoodigd. De Nederlandsche kampioen tweede klas gr< biljart Van de Pol, die onlangs gepromoveerd naar de eerste klasse, zal wegens ziekte niet kunni deelnemen aan het tournooi om den hoogsten titi in de eerste klas 452 anker kader. Het bestuur va) den Ned. Biljartbond heeft zich toen tot Jan Wie mers gewend, docli de Dokkumer heeft het verzoej niet kunnen inwilligen; ook Van Loon uit Bergen op-Zoom heeft de uitnoodiging niet aanvaard. Hd bestuur heeft thans besloten den tweede-klassef den Haarlemmer Kobus, te inviteeren voor het kanj pioenschap eerste klas, omdat hij beschouwd word als een sterk speler, die in ieder geval physiek e toe in staat is, een behoorlijke prestatie in het zwail tournooi te leveren. Kobus heeft de uitnoodigin) aangenomen, zoodat op 11. 12, 13 en 14 April a.s. 3 Rotterdam aan het kampioenschap zullen deelne men: Van Vliet (titelhouder), Sweering, Domme nng, De Leeuw, Van Eymeren, Gehrels, Jacobs ei Kobus.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 14