JERSEY WEILL ZOON f Spart m SpeC j N.V. „GRANITO" ZATERDAG 6 A PR IE 1940 HAARL'EM'S DA G B L A D 2 Heden geëtaleerd BARTELJORISSTRAAT 26—28 Het verhaal. i De „Verhalende" gemeenten deden dit op verlangen van het Rijk. Door den directeur van Maatschappelijk Hulp betoon té Haarlem, den heer S. C. de Haas van Dorsser, wordt in het orgaan „Sociale Zaken" het volgende o.m. geschreven over het bekende arrest van 8 December 1939 van den Hoogen Raad, houdende beslissing, dat ondersteuning aan werk loozen ook voor verhaal volgens de Armenwet vatbaar is. De schrijver wijst er op dat uit verschillende be schouwingen blijkt, dat er zoowel voor- als tegen standers van dit verhaal zijn. Daarna vervolgt hij: „Ten onrechte worden, naar onze meening, de gemeentebesturen, respectieve lijk de instellingen voor Maatschappelijk Hulpbe toon, die dit verhaal reeds toepassen (ook Haarlem deed dit red. H.D.) ervan'beschuldigd of, om het zachter uit te drukken, er op aangezien, dat zij niet met hun tijd zouden meegaan; dat zij de werlcloozen- zorg nog steeds blijven zien als armenzorg en dat zij in strijd met de opvattingen van de lands- regeering zouden handelen, die in haar politiek toch wel duidelijk demonstreert, dat zij verschil wenscht gemaakt te zien tusschen steun aan werkloozen en hulp aan andere maatschappelijke behoeftigen en waaruit dan wordt geconcludeerd, dat, waai- werk- loozensteun geen armenzorg is, deze steun niet vat baar is voor verhaal. Wij raken hier meteen het hart van de zaak. Im mers wat de gemeente- en instellingsbesturen doen aan verhaal van. werkloozensteun, is niet alleen in overeenstemming met den uitdrukkelijken wil van de Regeering, maar bovendien bedoelt deze actie, inplaats 'van een verwerpelijke maatregel, een sociale daad jegens de werkloozen te zijn. Het is toch zoo, dat een van de vorige ministers van Sociale Zaken, aan een gemeentebestuur met zooveel woor den heeft te kennen gegeven, dat naar zijn meening steun aan werkloozen niet voor verhaal vatbaar was Hieruit zou men allicht de conclusie trekken, dat, naar het oordeel van dienzelfden minister geen rekening behoefde te worden gehouden met de mo gelijkheid, dat onderhoudsplichtigen een deel van het levensonderhoud van een gesteund familielid voor hun .-ekenmg kunnen nemen. „Deze conclusie is evenwel niet gerechtvaardigd, want diezelfde Minister eischte, dat, bij het bepalen van den steun met de mogelijke bijdragen van uitwonende gezinsleden juist wel zou worden reke ning gehouden. In plaats dus, dat de Regeering positief de zorg van de door economische omstandigheden tot hulp behoeftigheid gebrachte personen en gezinnen ge heel nam voor rekening van de overheid, bepaalt zij integendeel, dat met de bijdragen, die door de kin deren kunnen worden verstrekt, rekening dient te worden gehouden bij het bepalen van het uiteinde lijk steunbedrag. Tot het volle bedrag moet met die mogelijke bijdragen worden rekening gehouden, ondanks het feit, dat van afdracht ervan aan de ouders misschien niets terecht komt. -En dat de Regeering ook overigens met verhaal op onderhoudsplichtigen volledig accoord gaat, moge blijken uit den eisch der Regeering om uit de op brengst van dat verhaal haai' rechtmatig deel te ontvangen bij wijze van terugstorting in het werk- loosheidssubsidiefonds. Volgende regeeringen hebben dit standpunt onver zwakt gehandhaafd. „Als er dus één instantie sociaal in gebreke is, dan is het de Rijksregeering en zijn het niet de gemeentelijke steunorganen, die slechts uitvoeren hetgeen door het centrale gezag wordt voorgeschre ven of verlangd". Intusschen kunnen wij ons zoo vervolgt de schrijver de groote moeilijkheden indenken voor de Regeering om den onderhoudsplicht buiten wer king te stellen voor de werkloozen, want deed zij dat, dan kwam zij onmiddellijk voor de vraag te staan,-"of niet hetzelfde zou dienen te gebeuren ten aanzien van de velen die niet vallen onder de Rijks steunregeling, die dus niet behooren tot de categorie vahr Werklooze arbeiders; maar die evengoed door maatschappelijke oorzaken, van algemeenen aard buiten hun schuld op overheidshulp zijn aangewezen geworden. Wij hebben het oog op de velé kleine zelf standigen en op talrijke middenstanders, die zich de laatste tien jaren verplicht zagen om hulp bij de overheid aan te kloppen. N. BOERKOEL Aelbertsbergstiaat 80 Telef. 14028 Zaak: Ged. Oude Gracht 4< Alle GRANITO- en TEGELWERKEN „Strak van lijn, soepel van prijs" (Adv. Ingez. Med.) Vereen, voor Luchtbescherming. Het conflict met minister Van Boeijen. In overleg met den burgemeester van Haarlem brengt de afdeeling Haarlem van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming ter kennis van de burgerij, dat zij volkomen buiten dit conflict staat. In Haarlem is er een harmonieuze samenwerking tusschen de gemeentelijke autoriteiten en de af- dèeling. Op dezen weg zal worden voortgegaan, teneinde in nauwe samenwerking een goede organi satie voor de geheele stad tot stand te bren gen. Er is in Haarlem reeds zeer veel op luchtbescher- mingsgebied tot stand gebracht en de burgerij wordt in haar eigen belang dringend verzocht ha^r mede werking nog krachtiger te willen verleenen. BRIDGE CLUB „HAARLEM-NOORD". Het secretariaat dezer vereeniging is gevestigd bij: A. J. Walter, Atjehstraat 98 te Haarlem-Noord. De uitslagen van de tweede ronde der Zomercom petitie als volgt: Hoofdklasse: DijkmanAppelboom 79 p., Steen- kist—v. Delden 73 p., dames Wiegmink—Mulder 71 p.. Zijlstra—Goldsteen 69 p„ BrouwerBeijer 61 p., heer en mevr. Koeyers 54 p.. Keurvan Es 50 p.. Schreuderv. d. Aakster 44 p. Eerste klasse: Robbè—v. d. Berg 75 p., Mcijboom- Nieman 73 p., mevr. Braveheer v. Alpen 69 p., S. Gaus—Brasser 68 p., Scheal'fer—Vcenings 57 p.. Dekker—v. d. Bogaard 56 p.. Schut—W. v. Schagen 54 p., mevr. Walter en Walter Sr. 50 p. Tusschenklasse: WiegminkBosch 66 p., F. Gaus—Figge 6C p. Voor de 71e zitting promoveeren naar de hoofd klasse Meijboom—Nieman en F. Gaus—Pigge; naar de le klasse WiegminkBosch. TWINTIGJARIG BESTAAN VAN DE MUZIEKVEREËNIGING „EXCELSIOR". Het 20-jarig bestaan van de muziekvereeniging „Excelsior", onderafdeeling van de Nederlandsche Vereeniging Van Spoor en Tramwegpersoneel, zal op Zaterdag 13 April worden gevierd met een feestconcert in gebouw St. Bavo. Na afloop van het concert zal een bal den avond besluiten. OUDERAVOND. Woensdag 10 April wordt een ouderavond gehou den in de gymnastiekzaal van de school voor ULO-B (Junoplantsoen). Door den heer A. Lobstein, algemeen voorzitter der Vereeniging voor MULO, zal een lezing wor den gehouden over het onderwerp: „Het algemeen MULO-examen" Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. Een luisterwedstrijd over beide zenders. Steeds meer wordt aan het nationaal fonds voor bijzondere nooden hulp gevraagd voor stille armen en kleine neringdoenden. Soms zijn zeer bittere nooden te lenigen en om hiertoe in staat te zijn heeft het fonds, waarvan H.M. de Koningin beschermvrouwe en H.K.H. Prinses Juliana Eere voorzitster is, het plan opgevat een radio-luistex- prijsvraag uit te schrijven. De omroepvereenigingen, die Maandagavond a.s. het programma verzorgen, n.l. de N.C.R.V. en de V.A.R.A., hebben zich bereid verklaard, dit hoorspel „Kleurenparade", van en door Koos Koen, om kwart over negen op beide zenders uit te zenden. Er konden thans reeds meer dan 1850 prijzen worden uitgeloofd. Wat den luister wedstrijd zelf betreft kan worden worden medegedeeld, dat Koos Koen vier van zijn bekende creaties zal doen optreden in een schetsje^ dat berust op mobilisatieherinneringen van 1914.' Het zullen zijn de douairière Van Gijmgitter de Nonckel, mijnheer Diedema, Bobby en juffrouw De Bonk. Op een gegeven oogenblik zal een trom petsignaal klinken en dan vangt de eigenlijke wed strijd aan: tien kleuren zullen in het gesprokene worden genoemd. Deze kleuren worden in de ad vertentie in de radiogidsen genoemd, en wel op 3 coupons. Men behoeft slechts het nummer achter de kleur te zetten in de volgorde, waarin de kleuren in het verhaal voorkomen, daarna kan men naar believen één of meer coupons uitknippen. Liefst meerdere, en op een briefkaart plakken. Natuurlijk kan men ook zonder de coupon inzenden. Men be hoeft dan slechts de kleuren op een gewone brief kaart in de volgorde, waarin ze genoemd zijn te vermelden. In beide gevallen moet op de briefkaart vermeld worden „Kleurenparade". De minimum- frankeering der kaarten zal een kwartje moeten bedragen boven het verplichte porto. Dit meerdere komt ten goede aan de bijzondere nooden, welke door het nationale fonds worden gelenigd. De ant woorden dienen aan dit fonds, Koningskade 17 te 's-Gavenhage, te worden geadresseerd en moeten uiterlijk Donderdag 18 April binnen zijn. Zoo spoe dig mogelijk na 23 April zal de uitslag worden bekend gemaakt. cursussen van het korps vrouwelijke vrijwilligers. Het onlangs opgerichte Korps Vrouwelijke Vrij willigers te Haarlem is thans bezig met de voor bereiding van cursussen om haar leden voor het werk der verschillende takken van dienst te be kwamen. De opleiding vöox" ambulance-chauffeuse is Vrij dag begonnen. Deze vrijwilligers, allen in het bezit van een rijbewijs, zullen de komende maanden een cursus van tweemaal per week 'volgen in eerste hulp bij ongelukken. Hiernevens ontvangen zij on derricht in het rijden met groote wagens en ambu lances. Deze cursussen worden in overleg en met mede werking van den Geneeskundigen Dienst van de Luchtbescherming gegeven. Hoewel reeds velen zich hiervoor opgaven, is dit aantal nog veel te klein voor Haarlem, waar in tijd van nood groote behoefte aan ambulance-chauf fêuses zal zijn. De tak van dienst voor vervoer doet dan ook een beroep op vrouwen en meisjes, die in het bezit zijn van een rijbewijs A, zich zoo spoedig mogelijk op te geven, zoodat zij direct aan den cursus kunnen deelnemen. De cursussen van den geneeskundieen tak van dienst, den huishoudelijken dienst en den luchtbe schermingsdienst zullen de volgende week aanvan gen. De Nederlandsche handel. Een ontstellende achteruitgang. Op de ontstellende achteruitgang van de Neder landsche scheepvaart op onze twee voornaamste ha vens en de verslechtering van vrijen handel wordt de aandacht gevestigd door de Haagsche Post. „Het aantal schepen voor den Waterweg was in de afge- loopen maand Maart ongeveer een vijfde van dat van dezelfde maand van 1939 en de tonnage be droeg niet meer dan een achtste deel. De cijfers zijn 262 schepen, metend 277.000 ton in Maart 1940, te gen 1446 schepen, metend 2.271.000 ton in Maart 1939. In de Amsterdamsche haven zijn in de afge- loopen maand 101 zeeschepen binnengekomen, me tend 320.575 ton, tegen 281 schepen, metend 1.831.543 ton, in Maart 1939. Vergelijkt men het eerste kwar taal van 1940 met het eerste van 1939, dan zijn de cijfers even ontstellend. En nu enkele gegevens om trent onzen in- en uitvoer. In de eerste zes oorlogs maanden was onze invoer 93 millioen gulden of 13 pet. hooger dan in dezelfde periode één jaar tevo ren, Onze uitvoer daarentegen daalde in de eerste zes oorlogsmaanden, vergeleken met dezelfde periode één jaar tevoren, met 130 millioen gulden of 25 pet. Daardoor daalde het gedeelte van onzen invoer, dat gedekt is door uitvoer, van 75 pet. (normaal) op 50 pet. nu. Ons invoeroversehot steeg daardoor van 172 op 395 millioen gulden of wel met 130 procent. Men behoeft waarlijk geen econoom te zijn om uit deze cijfers te begrijpen, dat deze gang van zaken niet lang meer zal zijn te dragen en dat alleen drastische beperking van onzen 'invoer, en' dus groote versobe ring, uitkomst kan brengen. Onvrijwillige invoerbe perking zal ons overigens toch spoedig genoeg te wachten staan, wanneer de geallieerde staatslieden hun zoo juist geuite bedreigingen inzake intensi- veering der blokkade en strengere rantsoeneering der neutrale landen waar gaan maken. In een n.o.m. steeds aantrekkelijker licht komt door een en ander te staan de door steeds meer gezaghebbende stem men bepleite economische toenadering tot onzen Belgische buurstaat. De ook in ons land zoo bekende heer Van Cauwelaert, voorzitter van de Belgische Kamer van-Afgevaardigden, heeft voor de toenade ring onlangs te Maastricht nog weer eens een krach tig pleidooi gehouden." (Adv. Ingez. Med.) Plaatselijk nachtvorst. Overdag snelle stijging van temperatuur. Helder tot halfbewolkt. Droog weer. Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind. BAROM ETERSTAND: Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 775 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KUIPERS en Zn., Opticiens. Zijlstraat 97. Tel. 12726. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged ÖVxde Gracht 14141. Brandweer 15333. NACHTVORSTVERWACHTING Het K. N. M. I. te d enBilt deelt mede, dat voor den komenden nach,t plaatselijke nachtvorst wordt verwacht. Het Fransche legcrbericht. Het avondlegerbei'icht van Vrijdag luidt: „Een vijandelijke groep verkenners werd door een van onze posten afgeslagen. De officier, die het bevel over de groep voerde, is oin onze handen gebleven". Hedenmorgen viel niets te melden. OPENING DER NIEUWE BEURS TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 6 April. De beurshal in de nieuwe beurs aan den Coolsingel te Rotterdam zal 1 Juni a.s. in gebruik worden genomen. Er zullen geen feestelijkheden aan deze opening zijn verbon- defi. Op 5 Mei a.s. zal de schutting rondom het -ge bouw verdwijnen. Het zal nog wel eenigen tijd du ren voor het geheele gebouw gereed is. Zoo zal de concertzaal niet voor het volgende seizoen in ge bruik kunnen worden genomen en ook het groote café-restaurant is voorloopig nog niet klaar. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. De slechte woningtoestand. Geachte Redactie, Gaarne zag ik het volgende opgenomen onder uw rubriek „Ingezonden", waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Bij den pensionbrand te Haarlem op den hoek Pieter Kiesstraat—Zijlweg zijn woningtoestanden aan het licht gekomen zooals een groot deel van de Nederlandsche bevolking zich die nooit had voor kunnen stellen. De naam „Pension" ware beter te vervangen door de benaming „Konijnenhok". Thans, is men een onderzoek in gaan stellen naar de oorzaak van den brand in dat pension, en onder met motto „als het kalf verdronken is dempt men de put" wordt ook een onderzoek ingesteld naai- de toestanden in meer van dergelijke Pensions. Dat er meer van die toestanden heerschen is thans aan geen twijfel onderhevig. M.i. kan men echter beter voorkomen dat dergelijke toestanden geschapen kunnen worden door bijvoorbeeld die menschen aan werk te helpen, zoodanig dat ze be hoorlijk in hun onderhoud kunnen voorzien, of in dien dit niet mogelijk is, een zoodanige steunregeling te treffen, dat deze menschen niet genoodzaakt zijn met zoovelen bij elkander te gaan wonen. Duizenden guldens zijn er in Nederland bijeen gebracht door diverse collectes, zooals „Hulp aan Spanje", „Hulp aan China", „Hulp aan Finland", „Hulp aan Polen", en zoo kan ik wel doorgaan. Onlangs werd er te Haarlem een collecte gehouden voor het Crisis-Comité, waarvan de opbrengst ver' beneden de opbrengst bleef van die voor Finland. Het schijnt dat wij Nederlanders er behoefte aan voelen om de nooden in andere landen veel zwaar-1 der te doen schijnen dan in ons eigen landje. Dit is! in andere landen niet zoo, want er is in welk land ook, nog nooit een collecte gehouden voor de noo den in Nederland, of voor Hulp aan Nederland. Ik wil hier niet mede zeggen dat die collectes voor Finland enz. overbodig waren, integendeel, maar waarom, vraag ik, worden de toestanden in diverse, andere landen dan toch zooveel erger geschilderd dan in ons eigen land? Ik wijs hier thans alleen nog maar op den woningtoestand naar aanleiding van den pensionbrand. Hoe is het echter in Drente ge steld met de huisvesting? Zijn er in Nederland niet families, die onderdak moesten zoeken in een kippenhok, families, die wegens huurschuld op de straat werden gezet enz. enz.? Ik hoop hiermede een opwekking gericht te heb ben tot hen, die nog in staat zijn aan collectes te geven en te steunen daar waar noodig is.. Indien men een kwartje geeft voor een ander land, dan toch zeker twee kwartjes voor ons eigen land! Een huisvader gaat toch kinderen van zijn buurman niet te eten geven als hij het zijn eigen kinderen moet onthouden? A. KRUIJERS JR. HEEMSTEDE. Narcissenlaan 3. JAVA—NEW YORK LIJN. Siantar 5 van New York te Batavia. Weltevreden 4 van Batavia te New York. Tabinta 4 van Batavia te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD Buitenzorg (thuisreis) 5 van Padang, „De Emmabloein". Er worden collectanten en collcctrices gevraagd! Het comité voor de Emmabloemcollecte schrijft ons: Den lOen April, den dag, waarop de Emmabloem collecte te Haarlem en Bloemendaal gehouden zal worden, nadert snel en het aantal bloemverkoop- sters is nog lang niet voldoende. Velen gaven zich wel al op, doch dit aantal is nog lang niet groot genoeg om alle huizen af te werken. Dringend doet het comité dan ook een beroep op u, te helpen bij de collecte. Door een strijd van jaren, waarbij steeds ge rekend mocht worden op den steun van velen, wij mogen wel zeggen van allen, is het gelukt het sterfte-cijfer aan tuberculose enorm te doen ver minderen. Dit neemt echter niet weg, dat. er nog vele patiënten zijn met open long-tuberculose, waardoor alle krachten moeten worden ingespan nen om het infectiegevaar te bezweren. Ieder uwer zal begrijpen dat deze strijd geld kost; wordt de opbrengst der Emmabloem-collecte minder, dan zal deze strijd minder intensief ge voerd kunnen worden. Deze verslapping zal niet hoofdzakelijk dë slachtoffers der t.b.c treffen. Helpt ons dus, niemand kan weten wat een zee van ellende en verdriet hij helpt voorkomen door eenige uren hulp te verleenen bij de Emmabloem collecte.. U kunt u opgeven aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. Luchtbescherming. De taak der blokhoofden. Over de taak der blokhoofden heeft de heer B. Alberti, secretaris der afd. Haarlem van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming, dezer dagen een inleiding gehouden voor de Blokhoofden van Vak 2 (het Oosterkwartier) van de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming. Spr. vestigde er o.a. de aandacht op, dat een Blokhoofd het vertrouwen moet genieten van de blokbewoners en volkomen met de gezinnen en de situatie in zijn blok op de hoogte moet zijn. Om hulp te .kunnen bieden moet men zich tijdig bekwamen, voox-al voor huisvrouwen is het nood zakelijk een cursus te volgen in de allereerste be ginselen der E.H.B.O. Wanneer dan ook de Blokhoofden de vrouwen vragen zich vor een dergelijken cursus aan te mel den, doet het dan, zoo zeide spr., het is voor uw gezin noodzakelijk dat de vrouw kleine wonden kan verzorgen en geen paniekstemming kweekt. Wat echter het allernoodzakelijkste is voor een goede bescherming' van de burgerij, is een goede samenwerking tusschen de burgers en de over heid. De verschillende diensten moeten sluiten ais een bus. De heef J. Sauer, Vakhoofd. van het Oosterkwar tier, uitte zijn tevredenheid over de goede samen werking en voornemens in Vak 2. juin lining PAARDENSPORT DE GRAND NATIONAL GEWONNEN DOOR „BOGSKAR". Uit Liverpool: De Grand National werd Vrij dagmiddagte Liverpool gewonnen door het paard „Bogskar", eigenaar Lord Stalbridge, jockey M. A. Jones. Tweede werd op .vier lengten „Macmoffat", eige naar capt. Scott Bx-iggs, gereden door I. Aider. Als derde kwam aan op zes lengten „Gold Arrow", eigenaar mr. J. Neill, jockey P. Lay. Er waren der tig deelnemers. De noteeringen voor de eerste drie aankomenden waren resp. 25/1, 8/, en 50/1. VOETBAL D.W.S.—HAARLEM. Haarlem gaat morgen met het volgend elftal naar Amsterdam: Kluit, Van den Berg, Stammes, Van Daalen, Effern, Becker, De Winter, Van Polanen, Van der Hulst, De Bast (oud-K.F.C.'er), Ninaber. WANDELSPORT N. J. V.-MARSCH OP HEMELVAARTSDAG. Ook dit jaar zal op Hemelvaax'tsdag de marsch van het Nationaal Jongeren Vex'bond gehouden worden. De start en het eindpunt zijn weer bij het Kurhaus te Scheveningen te bereiken langs de trappen aan de zeezijde. Het startuur voor de militairen, burgexnvachters en politiecorpsen (30 K.M.) is bepaald op 9.45 u. v.m.; de overigen (burgex's 35 K.M.), jongeren tot en met 15 jaar 25 K.M.) vertrekken te half tien. SCHAATSENRIJDEN Dc Elfstedentocht. Een dissonant. Uit Leeuwai'den wordt aan de Tel. gemeld, dat het bevreemding heeft gewekt dat door'het be stuur der Friesche Elfstedenvereeniging nog steeds niet de eereteekenen aan de deelnemers zijn uitgereikt. Er zijn vermoedens gerezen, dat het op 30 Januari niet eerlijk is gegaan. Ver scheidene deelnemei-s zouden zich op de zwaarste' gedeelten van het traject hebben laten sleepen: enkelen zoudexx die gedeelten zelfs in-het ge heel niet gereden, doch per auto afgelegd heb ben. Het bestuur der vereeniging heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld. Uit een nadere be schouwing van een aantal contrölekaarten bleek, dat sommige gedeelten van het traject in on mogelijk korten tijd gereden waren. Sommige rijders zouden zich van Franeker tot Wier door een motorslee hebben laten trekken. Anderen, die niet vex-der kwamen dan tot Dokkum. deelden aan verslaggevers mee, dat zij het geheele tra ject afgelegd hadden. Het ergerlijkst is, dat enke len zich geheel ten onrechte door het gemeente bestuur van hun woonplaats zouden hebben la ten huldigen. Naar aanleiding van deze onregelmatigheden heeft het bestuur aan hen, aan wier betrouw baarheid getwijfeld wordt, de vraag voox-gelegd, of zij bereid zijn schriftelijk te bevestigen, dat zij den geheelen tocht volgens de geldende voor schriften volbracht hebben, daar hun alleen in dat geval het eerekruis ter hand gesteld zal wor den. Verscheidenen hebben tot nu toe aan dit. verzoek niet voldaan. Naar medegedeeld wordt, zal na afloop van het onderzoek een lijst gepubliceex-d worden met de namen van hen, die met recht het kruis verdiend hebben. DE LUXE-WAGEN VOOR DEN LAAGSTEN PRIJS! DEMONSTRATIE ZONDER DE MINSTE VERPLICHTING AMST. RIJTUIG-MAATSCHAPPIJ N.V. PLEIN 21 TELEF. 10338—11198 Off. Dealer Chevrolet-Buick. (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. DAMCLUB D.O.S. De uitslagen van de dam wedstrijden voor het clubkampioenschap van de Damclub D.O.S. voox- de eerste klasse zijn als volgt: J. Boex-koelW. Dijkhof 2—0, H. Kol—T. B. Dinkla 0—2, A. M. Jansen— G. A. Ottolini 0—2, K. Rotteveel—W. de Goede 0—2, H. Kol—H. J. Oudhof Jr 0—2 en H. J. Oudhof Sr.T. B. Dinkla 02. TAFELTENNIS. NED. TAFELTENNISBOND. WEDSTRIJD UITGESTELD. De wedstrijd, die voor a.s. Zondag was vastgesteld, HaarlemDen Haag voor de HeinaKrans-Steden- wedstrijden, kan geen door-gang vinden, omdat Den Haag verhinderd is. Deze wedstrijd zal nader vast gesteld wox-den. KORFBAL. KON. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Oosterkwartier, dat in haar afdeeling nog één wedstx-ijd spelen moet, is Zondag vrij. In dezelfde groep spelen S.V.K.D.E.D. en D.V.D.BI. Wit. De gasten hebben de beste kansen. In de andere afdeeling komen uit WesterkwartierK. Zaandijk en SportiefSwift. In de groep van S.V. is vastgesteld Blauw Wit 3—A.W. A. W. als a.s. kampioene moet winnen van; Blauw Wit. De eerste afdeeling van 2 B. geeft A'dam-Zuid— Zuiderkwartier en Z.K.V.Luto 2. Haarlem heeft met alle twaalftallen in haar af deeling rust. De gelijke groep in 3 C. heeft twee wedstrijden: Sportief 2Z.K.V. 2 en Swift 2Rohda. O. K. 2 ontvangt Amsterdam Noord. We voor-: spellen een derde overwinning voor de Haax-lem-. mers. Ook Nieuw Flora speelt thuis en wel tegen de Meervogels, die twee verliespunten meer heb-; ben. S. V. 2 krijgt Indo op visite, dat zeker winnen: moet. Ready TekcaO. K. 3 kon wel eens in gelijk spel eindigen. *i Aurora zal haar handen vol hebben tegen Ooster park in Amsterdam. O. B. Z. B. zindt den strijd aan tegen Amsterdam. HAARL. KORFBALBOND. DE SENIORENWEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. In de eerste klasse ontvangt .Haax-lem 2, dat Zondag met 1—0 van T.H.B. verloor, weer de. Boys. Het zou ons niet verwonderen, als de thuis ploeg minstens één puntje behaalde. Watervliet; komt bij Aurora 2, dat acht verliespunten meer! heeft en zeker zwakker is. De Zwaluwen kunxien van N. Flora 2 winnen. De ontmoeting A.-ReadyMeei-lebosch de laatste won een week geleden met 43 zal zeker' weer spannen. Wint de laatste dan zal het weer de eerste plaats innemen. Blijkt A, Ready de sterkste dan staat het met drie punten voorsprong vriji stevig bovenaan. Voor de tweede klasse komen uit A. Ready 2— Oosthoek, Aurora 3O.K. 5 en Meerleboseh 2— Palvu Bij de eerste ontmoeting zal het geducht' spannen, want het gaat om de tweede en derde plaats. O. K. 5 wint van Aurora3 en behoudt de eerste plaats. Palvu heeft een goede kans van Meerleboseh 2 te winnen. In 3 B zijn de partijen Watervliet 2 en Meer-| lebosch 3 aan elkaar gewaagd. In 3 B binden Zwaluwen 2 en O.K. 7- den strijd aan. Een gelijk spel lijkt een goede uitslag. BEKERWEDSTRIJDEN. Voor de Stads-Editiebeker series zijn ingeschre ven de volgende twaalftallen: O.K. 4, Meex-lebosch,' T.H.B.Zwaluwen en A.-Ready. Er wordt een halve competitie gespeeld; elk twaalftal speelt twee thuis- en twee uitwedstrijden. Het programma luidt: O.K. 4Zwaluwen, O.K. 4—Meerleboseh, T.H.B.O.K. 4,. O.K. 4A.-Ready, T. H. B.Meex-lebosch, ZwaluwenMeerleboseh,1 MeerlebosehA.-Ready, ZwaluwenT. H. B., A.-ReadyT. H. B. en A.-ReadyZwaluwen. I LAGERE SERIES. De volgende twaalftallen schreven in: O.K. 5, T.H.B. 2, Zwaluwen 2, O.K. 6, S.V. 3, en A;-Ready 2. Er wordt gespeeld in twee afdeelingen van drie. Elke afdeeling speelt een halve competitie. Na afloop van de wedstrijden in de afdeelingen worden series (classeeringscompetitie) gespeeld. Nummer 1 afd. Aidem afd..B.; nummer 2 afd. A idem afd. B.; nummer 3 afd. Aidem afd. B. Het wedstrijdprogramma luidt in afdeeling A: T.H.B. 2—O.K. 5, O.K. 5—A.-Ready 2 en A.-Ready! 2T.H.B.; in afdeeling B: Zwaluwen 2O.K. 6; O.K. 6—S.V. 3 en S.V. 3—Zwaluwen 2. NA-COMPETITIE ADSPIRANTEN. De eerste-klassers der adspiranten, die weldra uitgespeeld zullen zijn, spelen nog een na- competitie. T.H.B. uit de tweede klasse neemt er ook deel aan. Ook hier wordt een halve competitie gespeeld in één afdeeling. Het progx-amma luidt: T.H.B.Meerleboseh a,< Haax-lem aMeerleboseh» a, Meerleboseh aA.- Ready, T.H.B.—Haarlem a, A.-ReadyT.H.B. eö Haarlem aA'Ready a.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2