SLAGER Zeldzaam jubileum bij V. D. Uniform naar maat Ochtendbeurs Amsterdam OveE-gordijnen Glasgordijnen Aank. Verkoopster Gevr. buffetbediende Jongen gevraagd PRESBURG VaocdeeC! CONCERT UITLOTING MAANDAG 8 APRIL 1940 HSAREEM'S DAGBLAD 11 Een wel zeer zeldzaam jubileum is Zondag bij de firma Vroom en Dreesmann te Haarlem gevierd. Dien dag werd namelijk het feit her dacht. dat mej. G. Holstein. de leidster der per- soneel-afdeeling, veertig jaar geleden bij de firma in dienst was getreden. Dit is op zichzelf al een reden tot een feestelijke herdenking, doch die reden werd nog klemmender door de persoon van de jubilaressc zelf. Mej. Holstein komt door haar functie met iedereen van het personeel in aanraking en eveneens bij iedereen. maar dan ook niemand uitgezonderd is ze zeer ge liefd. Er zijn van die vrouwen, die ook als ze een zakelijke loopbaan kiezen, toch de kunst ver staan een sfeer van moederlijke liefde om zich te verspreiden. Tot die bijzondere vrouwen be hoort ook mej. Holstein. Zij kent niet alleen alle leden van het personeel; ze leeft ook met ze mee. Ze strekt haar zorgen ook uit tot de familie en tot de omstandigheden waarin ze leven. Het was daarom te begrijpen, dat men behoefte had op ondubbelzinnige wijze uiting te geven aan de gevoelens van dankbaarheid, die men van hoog tot laag voor deze jubilaresse koesterde. Boven dien is dit de eerste maal dat een vrouwelijke employé 40 jaar bij V. en D. is. Zondagmiddag heeft men daarom in een bijeenkomst in de lunchroom mej. Holstein op hartelijke Wijze gehuldigd. Daar werd het woord gevoerd door den be drijfsleider, den heer A. C. M. van Kimmenaede en door den heer Timmerman, chef van de kan toren, die beiden de jubilaresse met welgekozen woorden hebben bedankt voor het vele, dat ze voor zoovelen in die veertig jaar heeft gedaan. Temidden van het personeel is daarna opge wekt feestgevierd en natuurlijk was er ook een fraai cadeau een compleet slaapkamer-ameu blement. Om van de bloemen nog maar niet te spreken. Des morgens was mej. Holstein door de direc tie geluk gewenscht en was haar een geschenk onder couvert overhandigd. Zoo is van alle kanten gebleken welk een ruime plaats deZe bijzondere jubilaresse in hét hart van ondergeschikten en meerderen inneemt. Op de foto ziet ge de jubilaresse temidden van [het personeel. BAZAR IN HET DIACONIEHUIS. i Ten bate van de Diaconie der Ned. Hervormde Gemeente te Haarlem is in het Diaconiehuis in de Jansstraat een bazar ingericht, welke zeer veel attracties biedt, en waarvan de aankleeding practisch en artistiek bekeken af is. De heer C. Nel heeft voor fraaie met bloemen gedecoreerde achtergronden voor de verschillende stands ge zorgd, welke keurig afgezet zijn met gekleurd crêpe. De heer Bout heeft ook zijn medewerking verleend'aan de constructie en de beschildering [van deze stands. De heer Zuurendonk heeft ge- 'zorgd voor een nieuwe variatie van het element „fortuin", dat on eiken bazar te vinden is.-Hij vervaardigde het alleraardigste tableau „De schat bij de Sphinx"; de sphinx werd van hout. kippengaas, kalk en gips gemaakt, en U moet. alvorens U in het woestijnzand de vlaggetjes plant, welke U nader tot het fortuin brengen, ééns bekijken tot welk een aardig resultaat de heer Zuurendonk is gekomen met betrekkelijk primitieve ingrediënten; de kameelen en hun be rijders heeft de heer Zuurendonk ook zelf gego ten. In de diverse stands zijn levensmiddelen uit Een keur van handwerken neemt twee in beslag: kleedjes, theemutsen, baby een heelemaal van wol gemaakte beer en nog veel meer. Een door den heer Nel artistiek verzorgde zal ongetwijfeld velen lokken. Een boekenstand met schilderijtjes, legplaten sn een bijzonder opvallende door een vroegeren gemaakte schrijfmap met toebehooren, een kunststand met aardig beschilderde fla- :ons. leerwerk en bijouterieën completeeren het tot een bazar, waar voor elck wat wils Is. Een theestand, een draaibord, sjoelbak en vormen verdere attracties. De kok van het Diaconiehuis heeft oliebollen Van de loterij, waarvoor 40 prijzen mooiste zijn een spinnewiel, een horloge en lamp beschikbaar zijn gesteld, zijn nog lenige loten over voor de liefhebbers. Bij den is in het algemeen opmerkelijk dat er zoo- bijdragen zijn gekomen uit het Diaconiehuis elf. Hedenavond wordt de bazar door Ds. H. E. Jeker geopend. Op Dinsdag en Woensdag kan aantrekkelijke bazar die in een geheel zaal ondergebracht is bezocht wor- lèn. ONGELUK BIJ HET SLOOPEN. Zaterdagmiddag om kwart over twee was een 53 slooper aan het werk in het perceel Nas- 19. Door een misstap viel hij van onge- éer 3 Meter hoogte en kwam op een hoop stee- en terecht. Na door O.D. te zijn verbonden is hij aar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd waar hij een lichte hersenschudding en een gekneusde ib is opgenomen. Koersen van de Ochtendbeurs tes Amsterdam an heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 226\'z—228. AKU 42.%—43. Kon. Ned. Stoomboot Mij. 114 ex div. Holland-Amerika Lijn 95Va96. Beth. Steel 60 7/8—61. U.S. Steel 47%4714 Republic Steel 17 3/8—17& Anaconda 23123 3/8. Shell 10. Tidewater Ass. Oil 9, AANBESTEDING. Hedenmorgen werd ten stadhuize te Haarlem aanbesteed het maken van rioleeringen in de Van Oosten de Bruynstraat, Westergracht en De Ruyter- weg (in 2 perceelen). Er werd ingeschreven als volgt: Gebr. A. J. Schouls, Leiden le perceel f 41.510, 2e perceel f52.850, in massa f92.500: H. C. Heems kerk, Leiden f39.119, f47.402, f 84.997; C. Goris, Zeist, f49.900, f58.800, f 105.000; Haarlem's Grond, Hei en Aannemersbedrijf f47.380; £55.000; f 98.000; L. P. v. d. Geer, Leiden in massa f 84.500; A. J. de Later, Oegstgeest, massa f 86.900; J. Dienaar, IJmui- den in massa f 90.231; De Boel en Hermes, Alle rnaar f 47.600, f 49.400, f 95.000; J. F. Goris, Zeist, f46.700, f55.000, f98.800. Voorts werd aanbesteed het bouwen van een school voor g. 1. o. aan de Planetenlaan te Haarlem. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: M. H. Hames, Naarden f 79.743; G. Metselaar, Haarlem £75.475; M. Stapel, Schiebroek f 71.670: N. Vermeulen, Haar lem'f95.980; W. Oudshoorn, Leiden f84.850; F. Phi lips. Haarlem f 79.400; M. Ebbing, Haarlem f 80.570; G C. Blanken. Bussum f78.000; G. P. Hetem, Haarlem £79.880; S. Kuit, Driehuis Velsen f85.800; E. Schuit, Hillegom f 74.380: Fa. Gebrs. Bree, Bussum f 77.445; A. J. H. L. Ludden, Enschedé f88.580; G. Proot, Den Helder f84.285; M. A. Ha mers, Dordrecht f 90.500; P. Fröhlich, Harlingen f 86.990: C. Bot, Haarlem f 85.600; C. v. Dijk, Nieuw- veen f89.988; H. Arenas. Dongrijp f88.590; Gebrs. Bröring, Stadskaanal f 87.800; H. J. Oppenkamp, Haarlem f 75.990; E. Bellaert, Haarlem f79.883; H. Brandsma, Haarlem £83.300; J. Wittebrood, Beem- ster f 89.800; H. C. Heemskerk, Leiden f 84.364; D. Kijer, Huizen f:88.100; Gebrs. H. V. en J. de Vries, Haarlem f 85.200. Kindje van vier maanden doodelijk mishandeld? AMSTERDAM, 8 April. Zondagochtend heeft zich ten huize- van een gezin in de Borgerstraat een geheimzinnig sterfgeval voorgedaan: een buur vrouw vond de baby van vier maanden dood in zijn bedje liggen. De ouders hadden nog niet be merkt, dat het jongetje was overleden. Het geval heeft zich volgens de verklaringen van ouders en buren ongeveer als volgt afgespeeld. Des nachts om drie uur hadden de buren nog gehoord, dat het kindje huilde, lang en aanhoudend. Daarna was het stil geworden. Den volgenden ochtend hadden de ouders van de baby deze buren uitgenoodigd: den man om even de lamp te repareeren en de vrouw om een kopje koffie te komen drinken. De buurvrouw was toen even naar de alcoof gegaan om naar het jongetje te kijken. Zij vond het, met het hoofdje voorover in de kussens liggend, dood. De ouders, die na des nachts drie uur, toen de moeder haar zoontje iets te drinken had gegeven, niet meer naar het kind hadden omgekeken, toonden zich verbaasd maar niet zeer verschrikt over dc.i plot- selingen dood van het jongetje. Het was in de buurt bekend dat de moeder niet ai te veel naar haar kind omkeek. De man was niet de vader van het kind en hij had er eerder een hekel aan. I11 den loop van den dag kwam het geval de politie van het bureau Marnixstraat ter oore. Er werd een onderzoek ten huize van het echtpaar ingesteld, waarna de G.G. en G.D. het lijkje naar het Binnen Gasthuis vervoerde, waar sectie zal worden verricht. De man is aangehouden. Hij ontkende echter eenige schuld aan den dood van de baby te hebben. Verspreiding van Duitsch „expansieplan" in Engeland. LONDEN, 8 April (Havas) De Britsche autori teiten hebben besloten uitgebreide publiciteit te geven aan de kaart met het Duitsche expansieplan, dan in 1933, ten tijde van de actie der Sudeten- Duitschers, bij een huiszoeking in het bureau van Henlein is gevonden. De publicatie zal geschieden in den vorm van 300.000 gekleurde aanplakbiljetten, welke op de muren zoowel op straat alj in clubs, scheepvaartbureaux, fabrieken, hotels enz. zullen worden aangebracht. Het opschrift op de biljetten zal luiden: „De oorlogsdoeleinden der Nazi's". Naar men zich zal herinneren, waren op deze kaart, waaraan de Fransehe pers in September 1939 reeds uitgebreide publiciteit heeft gegeven, de achtereen volgende étappes van de Duitsche expansie aange geven. United Press meldt nog uit Londen: De kaart met het beweerde Duitsche tien-jaren plan werd aan de journalisten met een gedetailleer de verklaring overhandigd. Volgens deze verklaring werd een foto van deze kaart naar Londen gebracht door een officieel Britsch waarnemer uit het Su- detenland. De verklaring gaat dan verder dat het plan bestond Oostenrijk en Tsjecho Slowakije in 1938 te nemen, Polen en Hongarije in 1939, Roeme nië, Joego Slavië en Bulgarije in 1940, Denemarken, Nederland, België en Zwitserland, de Oekraïne en Noord-Frankrijk in 1941, Engeland, Scandinavië en Portugal voor 1948. Op de kaart vertoonen Italië, Zuid-Frankrijk en het grootste deel van Spanje be halve de noordelijke kustlijn een zelfden tint. Dit zou aanduiden dat deze gebieden aan den Italiaan- schen invloed zouden worden overgelaten. ..BELACHELIJKE KAART" ZEGT BERLIJN BERLIJN, 8 April Van gezaghebbende zijde verklaarde men dat de door het Engelsche ministe rie van voorlichting uitgegeven kaart „belachelijk" is. „Waarom heeft Engeland zoolang gewacht voor dat men deze kaart publiceerde? Er zij aan herin nerd dat een jaar geleden dergelijke geruchten over Duitschland's bedoelingen „Europa te veroveren" verspreid werden, er werd hiervan echter nooit een bewijs geleverd. De Londensche kaart is onzin". (United Press) HET TOONEEL. De Feestavond van Avadia. Al zijn door de tijdsomstandigheden niet alle plannen voor de viering van het zesde lustrum van Avadia in vervulling gegaan, de feestavond in den Stadsschouwburg van Zaterdag heeft bewezen-, dat deze 30-jarige schoolvereeniging der Haarlemsche meisjes H.B.S. nog steeds frisch en bloeiend is. Ik heb voor Avadia altijd een zeker penchant gehad, o, niet alleen, omdat de leden gerecruteerd worden uit de fine fleur der Haarlemsche meisjes, maar ook, omdat ik aan deze vereeniging zulke aardige herinneringen heb, zoo ongeveer van haar geboorte af. Heb ik niet voor den eersten feest avond twee leerlingen nog geholpen bij de samen spraak tusschen Gysbreght van Aemstel en den heer Van Voren wonderlijke keuze eigenlijk, deze dialoog tusschen twee krijgslieden voor meis jes en was ik niet gast van de eerste openbare opvoering in de Kroon ongeveer 28- jaar gele den waar vijf meisjes „Hoog Bezoek" door een lid van Avadia geschreven speelden en een groot koor van Avadia-leden- liederen van Dal- crozen zong? Nog zie ik het podium gevuld met die frissche, opgewekte jeugd, een beeld, zoo vol char me, dat ik het ook om andere redenen nooit meer zal vergeten. En ook toen zongen wij reeds op de wijze van „An den Schonen blauen Donau'.. Verhef nu je zang, Avadia, Je leve lang, Avadia. Die wensch is in vervulling gegaan, ja zelfs het Avadia-lied waarbij ik altijd neiging gevoel om met mijn buurmeisje aan te haken; en te wiegelen op de maat van de muziek leeft tot mijn verba zing ook nog steeds. Wie schenkt Avadia eens een nieuw, frisch en beter clublied, dan dit ulevellen rijm, waarin je tong tegen het slot in den knoop raakt. Na dit stukje „geschiedenis", kom ik dan tot den feestavond van Zaterdag, wej een der meest ge slaagde voorstellingen, die ik van Avadia heb ge zien. Daar was al dadelijk het programma, een „speciale coupe" vol afwisseling, dat, aan zoo velen gelegenheid bood om mede te werken. Een bij zonder gelukkige keuze bleek het openingsstukje Appelbloesem te zijn, 'n gedramatiseerde Chineesche legende, die in de opvoering herinneringen opriep aan „De geborduurde Bal". Een weelde voor het oog, waren de kleurrijke bonte en goed gedragen Chineesche costuums van mevrouw Marie SternheimHaye en uitstekend en artistiek was het tooneel verzorgd met al die ouden Chineesche meubelen en doeken! Hoe aardig waren al de door Michels voortreffelijk gegrimeerde Chinee sche poppetjes, die luisterden naar de poëtische namen van Appelbloesem, Avondkoelte, Perzik- knopje, Myrthebloesem en Sterreglans en die in hun gebaren, hun loopen en spieken de sfeer van het Chineesche sprookje op dit tooneel brachten. Vooral Sonja Meyer onderscheidde zich o.a. door haar zangerige stem in dit door Wim Paauw uitstekend geregisseerde exotische stukje. Met ge noegen zagen wij ook den heer Loek v. d. Broek als de Chinees Shïn-fu-to. Een sierlijke, door 6 meisjes, precieus-gedanste „Gavotte" volgde op dit Chineesche spel. Mejuf frouw Janke oeting, die dit menuet met zijn aar dige, varieerende figuren met de van haar be kende fantasie had ontworpen en ingestudeerd, heeft terecht in dit nummer een solodans inge- lascht voor haar zuster Kiki Goeting, die door haar gratie en techniek een zeer aparte plaats in dit ballet innam. „De Appel van Eris", de mythologische klucht in één bedrijf van Charivarius, die het deel vóór de pauze afsloot, vormde wel de clou van den avond. Mejuffrouw K. Hofstede Crull leidde ons op charmante wijze in de mythologie van deze klucht en haar ontstaan in. Charivarius ik schreef dit indertijd reeds bij de bespreking van het boekje is met deze zeer origineele bewerking van „De Appel van Eris" bijzonder gelukkig geweest. Hij moge in de inleiding van dit stukje wel zeer bescheidenlijk schrijven, dat de humor hierin niet van hem maar van den Griekschen satyricus Lucianus afkomstig is, wie deze rijmen hoort, weet ook on middellijk, dat Charivarius het met zijn persoon lijk, tintelend vernuft een eigen en nieuw leven heeft ingeblazen. De humor in deze klucht ligt voornamelijk in de nuchtere, huiselijke, dikwijls heel familiaire taal, die zoo contrasteert met de voorstelling, welke wij ons van deze plechtstatige Godenwereld maken. Het is deze tegenstelling, die zooals Zaterdag wel duidelijk bleek soms on weerstaanbaar komisch werkt. Natuurlijk zou bij een scherpere, puntiger dictie het komische van deze rijmen althans bij de dames nog meer tot zijn recht zijn gekomen maar ook nu is er herhaaldelijk gul en hartelijk gelachen om de onverwachte wendingen en rijmen in den dialoog. Wim Paauw had zelf de rol van Jupiter van een ander opgenomen, en de hemel god werd daardoor ook in zijn dictie de eerste onder de goden en godinnen. Op hem volgde al was hij dan geen godheid, maar de eenvoudige Trojaansche herder Paris van Leo Strauss. Jan van den Bosch mocht er als de lichtvoetige Mer- curius ook zijn. De 3 godinnen waren Marlies Blankevoort, Mar griet Felix en Mies Wackwitz. Zij werden op zij ge streefd door Eunone, Paris' vrouw Rietje van der Stad die als mensch in deze godenwereld een heel goed figuur sloeg. Een bijzonder woord van lof voor de geestige costuums, die geheel in den stijl waren van deze klucht. Na de pauze keerden wij met „Een Reuze-Idee" geheel op aarde terug. Willy Corsari heeft dit stukje in twee bedrijven waarschijnlijk geschreven voor jeugdige spelers. Het is met die verwisseling van personen erg geforceerd en maakt een nogal onbe holpen indruk. Een climax vormde het zeer zeker niet, maar na de pauze waren wij allen in een zoo opgewekte stemming, dat wij dit stukje van „zoo zie je me en zoo zie je me niet" niet al te eritisch bekeken. En het bood weer heel wat leden van Ayadia gelegen heid om te spelen. De heer Jan van den Bosch was van Mercurius gedegradeerd tot een doodgewonen Frits Vermeulen, maar speelde hem met niet min der genoegen. Ansi IJzer was een zeer sympathiek dienstmeisje, dat de trek uit de loterij hier Frank Vermeulen, met aardig aplomb gespeeld door Rein Snoeck Henkemans volkomen verdiende. Loes Wijnberg had veel plezier van de doofheid van mevrouw Blom, aan wie zij de bij de doofheid be- hoorende hooge, nasale stem meegaf. Ineke Hansel. Miep Bernard, Magdi van der Zouwe en Herman Beijen speelden de andere rollen in Een Reuze- Idee. dat een reuze-succes had bij de stampvolle zaal. En nu rest mij nog waarmee ik feitelijk had moeten beginnen het officieele gedeelte van de zen feestavond, de openingsspeech van de voorzit ster van Avadia, mej. L. van der Stad, die in het bijzonder de eere-voorzitster, mej. J. Berdenis van Berlekom en de beschermvrouwe, mej. Dr. C. M. Burger welkom heette, de geestige rede van de directrice der Meisjes H. B. S., mej. Burger, die namens de docenten bloemen overhandigde aan het bestuur en als haar wensch uitsprak, dat eens nog een der leerlingen van haar school ook zou uitmun ten in de welsprekendheid, zooals "de jeugdige Haar lemsche prijswinnaar in het tournooi te Den Haag, verder de bloemenhulde namens het Corps van de M. T. S. en de wel'verdiende ovatie aan den regis seur Wim Paauw aan het slot, toen "hem een cadeau namens de werkende leden door Ansi IJzer was overhandigd. Zoo heeft. Avadia haar zesde lustrum feestelijk en tegelijk waardig gevierd. Mijn gelukwenschen met dit lustrum en den geslaagden avond. J. B. SCHUIL. Getrouwd: Mr. Th. A. HOOG Res. 2e Luit.-Waarnemer der Luchtv.brigade en J. ENGELKENS De Heer en Mevrouw HOOG—ENGELKENS zeggen, mede namens wederzijd- sche ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 8 April 1940 Toek. adres: Dennenlaan 1 Hollandsche Rading. STOOMEN Vlugge aflevering! Gevr. tegen 1 Mei zelfst. hoog loon, Bloemend.weg 186, Overveen, dicht bij halte bus B. Gevraagd tandarts-assistente pl.m. 16 jaar. Die in bezit zijn van M.U.L.O. dipl. genieten de voor keur. Br. no. 1008 Wensing's Boekh., Zijlstraat 4. Flinke Dienstbode gevr. in eenv. burgerge2in, met huisel. verk.; v. d. d. of d. en n., zelfst. k. w. en koken. Zond. half 12 vrij. Hoog loon. Br. 3598 bur. van dit blad Flink DAGMEISJE gevr., zelfst. k. werken en koken, van half 8 tot 7 uur. Zondags v. half 9 tot half 12, met huis. verk. Loon 8 per week. Janssen Am- sterdamschevaart 48 rd. NET ALLEENST. MEISJE zag zich gaarne gepl. in nette huishouding met huiselijk verk. Liefst Haarlem. Br. no. 3597 bur. van dit blad Flinke jonge Werkster gevr. v. Woensd. of Donderd. van "15 uur. Aanm. Spaarnwouder- straat 53. NETTE MEISJES gevraagd voor Cartonnage. Vernhout v. Slufjters, Bakenessergracht 3. MAISON HARTJE, Speciaalzaak Dameshoeden, Groote Houtstr. 97 vraagt BESCHAAFDE SEIZOEN VERKOOPSTERS cn een Jonge Dame om als VER KOOPSTER opgeleid te worden. Boven de 18 jaar. Gevraagd bekend met lingerievak. The La dy Shop, Gr. Houtstraat 179 Terstond gevraagd NOODHULP v. d. en n. Loon 10 p. w. Aanm. Hazepaterslaan 5. met het vak bekend. Ongehuwd. Leeftijd 20-25 jaar. Br. no. 3510 bur. van dit blad NETTE JONGEN gevraagd pl.m. 16 jaar. Drukkerij Vernhout v. Sluijters, Bakenessergracht 3 HUWELIJK Welk meisje zou nader kennis willen maken met korporaal? Br. met uitvoerige inlichtingen no. 3599 bur. van dit blad Tehuis aangeb. voor rust- en hulpbeh. P. de Hooghstr. 2, Heemstede tel. 19029 VERF GRONDVERF 50 A. (ZUIVER) STANDVERF 70 (GLANSVERF) D'oude xaak In de SCHAGCHELSTRAAT. Telefoon 10éS1. Taxi Chauffeur gevraagd bekend in Haarlem en omstre ken. Br. no. 3602 bur. v. d. blad pijn. 16-17 jr. Pieter Kiesstr. 19 T BETERE PUBLIEK GAAT NAAR w\ STEUN- V V NAAB ZOOL I l\ gipsmodel o GROOTE HOUTSTRAAT HOEK ANEGANO Koffie bespari"9 geeft U de Melitta Filter" pei*' 0* sU at* es van 8 tot 14 APRIL. Wij verwachten gaarne Uw bezoek. Mag. geopend 8 tot -18 uur, Zaterdags tot 21 uur. ALS JE. ZE. UITBEENT KR/jg jeze Toch o'ók. NIE-T TÊ^ug! S^uuR. ZE LlEVeR^ AAlU O EN O V/ O o X>E1 5* OuDATfeM U 'EDER^ BOE Kr MANÜELAA F MSLETiMT ZE IN OMTVANgjr-. NETTE JONGSTE BEDIENDE gevraagd: 15 jaar. in Confectiezaak annex Sportartikelen. Brieven onder nr. 3600 aan het Bureau van dit Blad. COÖPERATIE „DE EENDRACHT" U.A., HAARLEM LEIDSCHE KAAS per pond GOUDSCHL' KAAS Volvet jong 40 -f jong 41) 4- aei. EDAMM. KAAS 40 -f N.H. Jong 1 ons LEVERWORST 1 ons BLOEDWORST Ssamen EIEREN CHOCOLADE PASTA TAM Appeien. Pruimen meubel-w as. zoolang de voorraad strekt LINOLEUM WAS "UP. TRANSPARANTZEEP SODA •UVO HAKA-SCHUURPOEDER SCHUURPOEDER AMMONIAK WATER BLEEKWATKR VTT-pppoïsdeK HUISHOUDZEEP, dubbel StUK No. l, dubb. st ZEEMLAPPEN ''ponsen rwerK) OWETLFN WAT „DE EENDRACHT" LEVERT, IS GOED EN GOEDKOOP. per pond 15 T, 30 27 33 27 14H per lu stuks 39 potje 12% pot 26 24 29 doos vanar 20 pond 14 3 bus 14 en 20 pond 5 L.flescn 15 14 pak 7 124 9 vanaf 70 25 n 21 LOURENS COSTER Maatschappij voor Courant uitgaven en Algcmeene Drukkerij N.V., gevestigd te Haarlem. Algcmeene vergadering van aan deelhouders op Vrijdag 26 April 1940 n.m. 3 u. 30 ten kantore der Vennootschap. Punten van behandeling: 1. Vaststelling Balans en Winst en Verliesrekening. De stuk ken liggen voor aandeelhou ders ter inzage ten kantore der Vennootschap. 2. Benoeming commissaris in verband met periodieke aftre ding. ten voordcele van de CENTRALE VACANTIE KOLONIES afd. HAARLEM op VRIJDAG 12 APRIL 1940, aanvang 8.15 uur In de GEMEEN TELIJKE CONCERTZAAL door HAARLEM'S STRIJKORKEST onder leiding van Felix de Nobel, met welwillende medewerking v. Co Opdam, fluit Renate Zwaardemakcr. altviool Toegangskaarten a 1.- en 0.50 (rechten inbegrepen) verkrijg baar bij de firma Alphenaar, Kruisweg 49 en aan de zaal. Plaatsbespreking op den concert dag van 10-12 cn 2-4 uur aan de Gem. Concertzaal. VER. „VOOR DE KUNST". Feestconcert Woensdag 10 April, Stadsschouwburg 8.15 uur HET NIEUW HONGAARSCH STRIJKKWARTET Entree Niet-leden 1.65 (r.i.) Le den Ver. voor Huisvrouwen en Volksuniversiteit ƒ1.(r. i.). Plaatsbespr. bij Alphenaar. N.B. Nieuwe abonnés seizoen HO- MI dezen avond vrije toegang. Inlichtingen bü Alphenaar. NOORD-HOLL. EXPL. MIJ. gevestigd te Heemstede. Aandeelhouders worden uitge noodigd tot bijwoning van de Jaarlijksche Algemeene Vergade ring van Aandeelhouders- op 24 April 1940, des morgens te 11 ure ten kantore der Vennootschap, Zomerluststraat 4 te Haarlem, al waar de agenda ter visie ligt. Aandeelhouders die de Vergade ring wenschen bij te wonen en aan de stemmingen deel te ne men, moeten minstens drie dagen te voren aan de Directie schrifte lijk daarvan kennis geven met opgaaf van met aantal Aandeelen, dat zij vertegenwoordigen en die aandeelen voor het openen der vergadering aan den Voorzitter vertoonen. DE DIRECTIE. Haarlem, 8 April 1940. FLORALIA VEREENIGING voor Haarlem en Omstreken Algemeene Vergadering op Dinsdag 9 April a.s. des avonds 8 3/4 uur ten huize van Mevr. A. SteenhuisPolman, Kleverpark straat 16. schuldbrieven der 3 (3y2) pCt. geldleening 1938 ten laste der ge meente Haarlem op Vrijdag 12 April 1940, des namiddags 4 urn- in het openbaar ten Raadhuize der gemeente. Whipcord, Ridingcord en Zomer- linnen. Whipcord-unlf. reeds v.a. 55. Zomerlinnen reeds v.a. 27.50 Civiele- en Milit. Kleermakerij ZAANENLAAN 171, Tel. 23587 PROVINCIALE PUBLICATIE van het Departement \an Economische Zaken. BODEM PRODUCTIE-WET. Teelt van Rian u-maanzaad, Bruine Mosterd cn Uien. Door do Landbouw-Crisls-Orga- nisatle werd aan de telers van bo vengenoemde producton een toe wijzing gezonden voor den teelt an 1940. Zij, die van deze toewij zing geen gebruik maken, worden verzocht deze toewijzing aan de Organisatie terug te zonden, op dat aan anderen voor dit jaar een toewijzing kan worden gegeven. Zij, die de toewijzing niet terug zenden worden dus geacht gebruik hiervan te maken. Mocht later blijken, dat tóch geen gebruik van do toewijzing gemaakt is, dan kan zulks voor hen nadeeiige gevolgen medebrengen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3