w. 287 Qwe(ttfe& dwH to Militair vliegtuig AGENDA. eer een eieuw hoogtepunt 9 Kleermakerij u,, Maatkleeding Reeks ernstige verkeersongelukken. AANDAG 8 APRIL 1940 HAARLEM'S DAGBLAD over den kop geslagen. Eerste luitenant op slag gedood; sergeant licht gewond; Zondagmiddag: omstreeks drie uur is op jet vliegveld Waalhaven een militair vlieg- uig van het type G 1 na een patrouillevlucht lij de landing over den kop geslagen en vrij j-nstig beschadigd. De 32-jarige eerste lui- enant-vlieger H C. A. van Montfoort is jaarbij om het leven gekomen. De mitrailleur- chutter, sergeant Lijs, werd licht gewond. )e heer van Montfoort. die reserve eerste lui jant-vlieger was. maakte deel uit van het us K.L.M.-piloten. Ongeveer vijf jaar was hij de Kl.M. in dienst. Hij behoorde langzamer- id tot de oudste tweede bestuurders op de Indië- (en had de bevoegdheid van gezagvoerder voor Europeesche luchtverkeer In normale om- bdigheden zou hij binnen afzlenbaren tijd tot lag voer der op de Indië-route bevorderd zijn. S tegen het einde van 1939 was de heer van jitfoort onder de wapenen geroepen. Bij het ieluk moet hij op slag gedood zijn. Het stof- ;jk overschot is naar het Zuiderziekenhuis over- iracht. De verwondingen van den tweeden in- jende. sergeant Lijs waren van dien aard. dat jnaar zijn woning kon worden vervoerd )e glazen cabine in den neus van het vliegtuig s bij het ongeluk diep in den grond gedrongen tot een vormloozen klomp in elkaar gedrukt, k de schroeven hadden zich diep in den grond rerkt. De rest van de machine was grooten- jls vernield. Jmtrent de juiste oorzaak van het ongeluk Dscht men zich van militaire zijde nog niet te laten. De deskundigen moeten zelf eerst de tanten van het vliegtuig, die. nadat de ma ne opnieuw over den kop was getrokken, t vrachtauto's over het veld naar een der ngars zijn gesleept, zorgvuldig onderzoeken i! staat vast. dat er iets gehaperd heeft, ver- jedelijk aan de remmen De mogelijkheid van i vliegfout acht men. gezien de bekwaamheden 3 luitenant Van Montfoort. geheel uitgesloten. De echtgenoote van den verongelukten vlieger rd. toen zij na het ongeval op weg was naar talhaven, door een auto-ongeluk getroffen, arvan wij elders melding maken. Mevrouw van intfoort liep verschillende snijwonden op. peilijkhedeii met den melkaanvoer. Haar waarschijnlijk komt hedenmiddag de oplossing. ffaar wij vernemen is tusschen de A. M. V. (Al- yieene Vereeniging voor Melkvoorziening) en de M. C. (Consumptie Melk Centrale) een conflict rezen, omdat de C.M.C. (dat zijn dus de veehou- rs) een plan heeft opgemaakt ter bezuiniging p benzine, dat o.a. een verandering der routes pr de melkrijders met zich medebracht, waar de de A.M.V. (de verschillende categorieën van Ökhandelaren) zich niet kon vereenigen. Er zijn jige besprekingen gevoerd, die tot heden nog •t tot. een resultaat hebben geleid, maar men >lt ons mede dat hedenmiddag opnieuw een con- entie zal plaats hebben en dat er zeer veel kans staat, dat op deze conferentie de zaak tot een »d einde zal worden gebracht. Nederlandsch—Belgische economische samenwerking. Zaterdagmiddag is in het provinciaal paleis te ugge een bijeenkomst gehouden van de be- mdige Belgisch-Nederlandsch-Luxemburgsche mmissie. Deze stond onder voorzitterschap van d-minister Ph. van Isacker, voorzitter van de ilgisch-Luxemburgsche sectie en van oud- inister dr. F. E. Posthuma, voorzitter van de iderlandsche sectie. Na de sectiewerkzaamheden, kwam de commis- in algemeen e vergadering bijeen. Zij nam nnis van verschillende voorstellen van economic he samenwerking, doch sprak als haar meening t. dat deze nog stuitten op moeilijkheden, welke verwezenlijking verhinderen, De commissie tte de hoop binnenkort den betrokken regee- agen concrete voorstellen op dit gebied te kun- in voorleggen. randend Maagzuur? Neem toch Rennie! Afdoend middel erkend door tallooze ge- esheeren als goed en veilig prettig om in te men (gewoon laten smelten in den mond) ader water of wat ook gemakkelijk bij U te »ken en daarom altijd bij de hand, waar ge ook t. Met Rennie Pastilles behoeft ge niet meer bedanken voor hartige hapjes, die ge graag udt nemen, als Uw maag ze maar verdragen n. Met Rennie verdraagt Uw maag weer ieder maal, waarvan ge nü moet afzien, tot; iade van Uw gezondheid, omdat ieder mensch jn slotte van al die ontzeggingen verslapt en irzwakt. Rennie voorkomt Uw aanvallen van tandend maaezuur En als ge Rennie eens niet i? voorbaat neemt, dan kunt ge er toch baat bij Ebben .omdat Rennie - ingenomen bij de eerste inwijzing van orandenö maagzuur - een ónge- mde. onmiddelliik verzachtende werking heeft D een paar nastilles de hevigste, aanval binnen j minuten bezweren. Probeer 't met Rennie het. zelf en wees voortaan een ge- kkig zorgeloos mensch. die alles kan eten. vrees voor zuur. opbreken of branderige Uw aoothpker of drogist heeft Rennie in Proefpakje 40 cent. Groot pak 1.25. (Adv Tngez Mrd.) Heden: MAANDAG 8 APRIL Stadsschouwburg: Dansavond Ilse Meudtner, 8.15 Asterstraat: Ledenvergadering Kinderbewaar- 7.30 uur. Wilhelminastraat 51: Dirk van der Stam over de C-dur Symphonïe van Schubert, 8.30 uur. Rembrandt Theater: „De vrouw, die hij begeerde", 7 en 9.15 uur. „Volledige bekentenis" 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Tropenmacht in Saigon". 2.30, 7 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ik ben Sebastiaan Ott." 2.30. en 9.15 uur. Moviac: Dik Trom, 2.30 uur. De zilveren Kogel, 15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend halve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van -9 uur. DINSDAG 9 APRIL Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds 2 en 8.15 uur.) Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend halve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van uur In Haarlem's Dagblad van Zaterdag stonden Een enorm aantal, nietwaar? Verklaarbaar door het groote succes dezer rubriek Opkomst buitengewone dienstplichtigen lichting 1940. De regeeringspersdienst meldt: De buitengewone dienstplichtigen van de lichting 1940, die in werkelijken dienst moeten komen, wor den ingedeeld bij de hierna vermelde korpsen. Dc data van opkomst zijn hierbij aangegeven. Regimenten motorartillerie 17 Juni 1940. Korps rijdende artillerie 17 Juni 1940. Artilleriemeetafdee- ling le ploeg 17 Juni 1940. Regimenten luchtdoel artillerie, le ploeg 17 Juni 1940. Regimenten infan terie (inbegrepen de regimenten grenadiers en ja gers) 8 Juli 1940. Korps motordienst 8 Juli 1940. 3de regiment genietroepen, le ploeg 6 Aug. 1940. Batal jon geneeskundige troepen, le ploeg 2 Sept. 1940. Bataljon geneeskundige troepen, 2e ploeg 1 Oct. 1940. Compagnie intendancetroepen 1 Oct. 1940. 2de regiment genietroepen 1 Oct. 1940. Artilleriemeetaf- deeling, 2e ploeg 1 Oct. 1940. 3e regiment genietroe pen, 2e ploeg 4 Oct. 1940. Regimenten luchtdoelar tillerie, 2e ploeg 16 Dec. 1940. 1ste regiment genie troepen 3 Febr. 1941. Regimenten veldartillerie (be- redénen en onberedenen) 16 Juni 1941. Buitengewone dienstplichtigen van deze lichting kunnen alleen voor de opleiding tot reserve-officier of tot onderofficier-administrateur worden be stemd, indien zij een verbintenis sluiten om te die nen op den voet van een gewoon dienstplichtige. De aanvraag daartoe moet worden gericht aan den mi nister van defensie. Er mag echter bij voorbaat niet op worden gerekend, dat dergelijke aanvragen steeds worden ingewilligd. Zulks houdt verband met de beschikbare plaatsen voor de officiersoplei ding en de opleiding tot onderofficier-administra teur. Buitengewone dienstplichtigen van deze lichting kunnen, eventueel met wijziging van daaromtrent reeds bij de keuring geuite wenschen, aan den com mandant van het indeelingsdistrict nader kenbaar maken bij welk der genoemde korpsen zij eaarne zouden worden ingedeeld. Het verzoek moet de dienstplichtige vóór 15 April a.s. richten aan den indeelingsdistrictscommandant, die woont in de hoofdplaats van de provincie, waarin hij voor den dienstplicht is ingeschreven. Hiervan zijn uitgezon derd de dienstplichtigen uit Drente, Amsterdam en Rotterdam. Deze zenden hun aanvraag onderschei denlijk aan den indeelings-districtscommandant te Groningen. Amsterdam en Rotterdam. In de opgaaf vermeldt de dienstplichtige: a. zijn geslachtsnaam en voornamen: b. de gemeente waaf hij woonplaats heeft; c. de gemeente, waar hij voor den dienstplicht is ingeschreven; d. de wenschen omtrent zijn indeeling; e. de reden, waarom op deze indeeling wordt prijs gesteld; f. zijn beroep, Detrek- king en genoten onderwijs; g. of hij met paarden kan omgaan; h. of hij in het bezit is van een rij bewijs a of b, dan wel kan ehauffeeren of motor rijden. De data van opkomst van de gewoon dienstplich tigen van de lichting 1940, die reeds bij de zee macht of bij een korps van de landmacht zijn inge deeld, doch wegens verleende vrijstelling van den dienstplicht in de positie verkeeren van buitenge woon dienstplichtige en als zoodanig werkelijken dienst moeten vervullen, worden nog nader vastge steld. MINISTER WELTER 60 JAAR. Minister Welter is Zaterdag 60 jaar geworden en hoewel de minister zich niet geheel wel gevoelde, ten gevolge van een lichte griep, heeft hij 's och tends toch zijn gewone ambtsbezigheden op het departement van koloniën verricht. Zeer vele hoofdambtenaren kwamen hem hun opwachting maken. Een stroom van schriftelijke gelukwenschen kwam op het departement binnen en ook ten huize van den minister werden vele schriftelijke geluk wenschen ontvangen. Minister Dijxhoorn kwam zijn jarigen ambtgenoot gelukwenschen en ook eenige andere bezoekers lieten zich in den loop van den ochtend bij den minister aandienen om hem met zijn verjaardag te feliciteeren. Doodelijk ongeluk tijdens een jachtrit. Tijdens een jachtrit, die Zaterdag te Wassenaar gehouden, is een doodelijk ongeluk gebeurd, waarbij de jagermeester, de heer R. J. J. Hiemstra. eigenaar van de 's-Gravenhaagsche Manége en een in ruiterkringen zeer bekende figuur, 't slachtoffer is geworden. Het ongeluk gebeurde in de z.g. Meeu wenvlakte vlak bij Meyendell, waar het paard van den heer Hiemstra struikelde. De ruiter viel op den grond en kwam onder het paard terecht, Hij kreeg zulke ernstige inwendige kneuzingen, dat hij onmiddellijk overleed. Het stoffelijk overschot werd naar het politiebureau in Wassenaar overgebracht. De heer Hiemstra bereikte den leeftijd van 62 jaar. De jachtrit, die was georganiseerd door de Zuid- Hollandsche Jachtvereeniging en de Kon. Ned. Jachtvereeniging werd terstond afgelast. Waarschuwing tegen ondeugdelijk luelitbescheriningsmaterieel. Officieel wordt gemeld: In verband met minder aangename ervaringen, welke in den laatsten tijd hier en daar zijn opge daan, wordt het publiek met nadruk gewaarschuwd tegen aankoop van luchtbesehermingsmaterialen, die niet van overheidswege zijn goedgekeurd. De inspectie voor de bescherming van de bevol king tegen luchtaanvallen, Heerengracht 23 te s-Gravenhage, is bereid desgevraagd van voorlich ting te dienen. TO STERNHEÏM VERLAAT „HET NEDER- T,ANT)SCTÏ TOONEEL" Naar wij vernemen /.al mei ingang van het nieuwe seizoen Jo Sternheim geen deel meer uitmaken van het gezelschap der N.V. Het Nederlandsch Tooneel. Smirnoff vloog vijftig maal als gezagvoeder naar Indië. Jubileumvlucht trok belangstelling. MEDAN, 6 April (Aneta). Bij aankomst op het vliegveld te Medan vertelde gezagvoerder Smirnoff dat hij overal langs de route blijken van belangstelling had ontvangen, in verband met zijn vijftigste Indië-vlucht als gezagvoerder. Te Napels had hij een kleinen gouden jubileum-krans in ont vangst te nemen, welke hulde thans de deur van de cabine siert. Smirnoff verhaalde nog over zijn eerste vlucht naar Indië in 1928 en haalde nog eens de algemeen- bekende record-vlucht met de „Pelikaan" op. „Het gaat nog altijd goedzoo zeide de piloot en ik hoop dat het zoo zal blijven gaan, dar. kan ik er nog vijftig vluchten bijdoen Ook Batavia heeft gezagvoerder Smirnoff een hartelijke ontvangst bereid. Er waren vele belang stellenden op het vliegveld aanwezig, toen de „Nandoe" aankwam. De ontvangst droeg ge enofficieel karkater, doch zij werd gekenmerkt door groote hartelijkheid, daar Smirnoff zich ook in Indië in den loop der jaren 'n groote populariteit heeft weten te verwerven. De heer Versteeg van de K.N.I.L.M. heette hem wel kom, evenals de heer de Stoppelaar van de K.L.M. Tevsn werd hij begroet door den heer v. Waveren, penningmeester van de Kon. Ned. Ind. Ver. voor de Luchtvaart. Alle drie spraken „Turk" hartelijk toe en boden hem souvenirs aan. Verder werd hem na mens de „Java-Bode" een krans overhandigd. Smirnoff heeft thans reeds vier millioen kilometer gevlogen, waardoor hij een absoluut wereld-record heeft gevestigd. voor betere fous*' 78 Qed. Oude QxactU 78 (Adv. Ingez. Med.) Waarschuwing van de „Adelante" werd niet in den wind geslagen. „Kom niet verder naar het Noorden" was de waarschuwing, die de stoomtrawler „Haarlem" jl. Vrijdag van de „Adelante" ontving, toen laatst genoemde trawler visschende was in de Noord zee op 58 gr. N.B. Welke gebeurtenis de „Adelante" aanleiding gaf, deze waarschuwing uit te zenden, is ook nu nog niet bekend en zij heeft op het vertrek van de booten, die zich in de haven bevonden, geen invloed uitgeoefend. Het is ook niet- bekend, of de „Haarlem" de waarschuwing van de „Ade lante" in acht heeft genomen. Maar wat wel bekend is, is dat de trawlers, die sindsdien naar zee zijn vertrokken, er wel degelijk rekening mee gehouden hebben, want blijkens uit zee komende berichten, zijn deze alle, dus ook de booten, die gewoonlijk op 59 en 60 gr. N.B. visschen, ter hoogte van de Doggersbank gebleven. Er worden daar niet die groote hoeveelheden gevangen, welke het visschen op een hoogere breedte op levert, zoodat de gevolgen van de raadselachtige waarschuwing van de „Adelante" wel spoedig in den vischaanvoer merkbaar zullen zijn. DE PAASCHCOLLECTE VOOR HET BIO-VAC ANTIEHUIS De Paaschcollecte, welke ten bate van het Bio- vacantie-oord van den Ned. Bioscoop Bond in alle bioscooptheaters van Nederland is gehouden, heeft ruim 41.000 gulden opgebracht. Verleden jaar was de opbrengst 28.000 gulden. Een wielrijder, de bejaarde parapluiekoopman V., werd, toen hij voor een militaire colonne op de Barchman Wuytierslaan te Amersfoort wilde oversteken, gegrepen door een vrachtauto, die in dezelfde richting reed als de militaire colonne, De man liep o.m. een gecompliceerde beenbreuk, alsmede een schedelfoasisfractuur op. Hij werd naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" vervoerd, waar hij na aankomst is overleden. De vracht auto reed na het ongeluk tegen een boom werd grootendeels vernield. De chauffeur liep een hoofdwonde op. Lichte motor verongelukt. Zondagmiddag omstreeks half vijf is op den Rijksstraatweg AmsterdamUtrecht nabij den spoorwegovergang onder de gemeente Abcoude op tot nu toe onopgehelderde wijze, doch vermoe delijk door een kuil in het wegdek een lichte motorfiets omgeslagen. De bestuurder, de 39- jarige bakkersknecht C. van Dolen uit Duiven- drecht, werd hierbij vrijwel op slag gedood. De op de duo gezeten 41-jarlge G. Scholman, even eens bakkersknecht van beroep en ook uit Dui- vendrec'ht afkomstig kreeg vrij ernstige verwon dingen en bleef bewusteloos liggen. Nadat door een geneesheer uit Diemen de eerste hulp was verleend, is hij per ziekenauto naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis te Amsterdam overge bracht. Het motorrijwiel is bij het ongeluk, dat in een bocht van den weg gebeurde, vernield. Tragisch ongeluk. Tijdens de groote verkeersdrukte, welke Zondag op den rijksweg te Oegstgeest heerschte, zijn Zondagmiddag omstreeks half zes op korten af stand van de Postbrug twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. In den eenen wagen, welke uit de richting Amsterdam kwam, waren gezeten mevrouw van Montfoort, de echtgenoote van den op Waalhaven verongelukten luitenant vlieger. een andere dame en een militaire chauf feur, die opdracht had beiden naar genoemd vliegveld te brengen. De tegenligger werd bestuurd door den 47-jarigen heer E. Perez, wiens mede passagiers waren de heeren Kruger en Kina- banian, allen uit Amsterdam. Het ongeluk ge schiedde op het oogeriblik, dat beide auto's een anderen weg wilden passeeren. waarbij de in de richting van de hoofdstad rijdende auto te veel op een der beide voor de andere rijrichting be stemde baanvakken schijnt te zijn gekomen. Beide voertuigen werden ernstig gehavend. De drie heeren, die op weg naar de hoofdstad waren, kregen allen vrij ernstige verwondingen, voor namelijk aan het hoofd, waarbij de heeren Perez en Kruger bovendien een hersenschudding op liepen. Zij zijn naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De heer Kianbanian is in het Diaconessenhuis aldaar ter verpleging op genomen. De beide dames kregen alleen eenige snijwon den door brekend glas. De militair bleef onge deerd. Met een andere auto konden zij de reis spoedig voortzetten. Doordat na het ongeluk uit gebreide politiemaatregelen genomen werden, ondexwond het verkeer ter plaatse geen opont houd. Jongetje zwaar gewond, Zondagavond stak. een vijfjarig jongetje te Maarssen den weg over. juist toen een personen auto uit de richting Utrecht naderde. De be stuurder deed nog krachtige pogingen een aan rijding te voorkomen, hetgeen hem evenwel niet gelukte. Ernstig gewond werd de kleine opgeno men "en per ziekenauto naar het Diaconessen- ziekenhuis te Utrecht overgebracht. ZESJARIG KNAAPJE BIJ IIET SPELEVAREN VERDRONKEN Zondagmiddag omstreeks vijf uur waren eenige kinderen aan het spelevaren op een schuit liggende in het Johan van Hasseltkanaal te Amsterdam. Een zesjarig knaapje, wonende in de Vijfde Vogelstraat, geraakte te water. Pogingen om het ventje-te redden bleven vruchteloos. Het lijkje is later opgehaald en naar de ouderlijke woning overgebracht BEZOLDIGING DER IN MILITAIREN DIENST ZIJNDE ONDERWIJZERS Bij K. B. is de voor ambtenaren en werklieden in dienst van het rijk geldende regeling ten aanzien van hun bezoldiging gedurende den tijd, waarin zij 2ieh wegens buitengewone omstandigheden in mili tairen dienst bevinden, thans ook van toepassing verklaard voor de onderwijzers aan de openbare, scholen. KINDEREN WIERPEN BRANDEND PETROLEUM STEL OM. Zaterdagmiddag om kwart voor vijf wierpen twee kinderen bij het spel een brandend petro leumstel om in het perceel Blankenstraat 103 te Amsterdam. De moeder was op dat oogenblik af wezig. Gelukkig bemerkte een buurman wat er gebeurd was. Hij trapte de deur in en wist de kinderen in veiligheid te stellen. De brandweer bluschte het vuur met een paar emmers water. TENTOONSTELLING VAN ,J)E BRUG" Zaterdagmiddag is in het Stedelijk Museum Amsterdam de voorjaarstentoonstelling geopend van werken van leden der vereeniging van Nederland sche beeldende kunstenaren „De Brug", waarbij als onderdeel zijn ingericht een herdenkingstentoonstel ling van werk van Jac. Bendien en een jubileumten toonstelling van Jan Visser. De vernieuwing van het Hofplein te Rotterdam zal spoedig gereed zijn. Nu de Delftsche Poort verzet, het tramspoor omgelegd en de hooge brug over de Schie afgebroken is, is het voornaamste werk uitgevoerd. (Adv. Ingez. Med.) DE A.V.R.O. BRIDGE-DRIVE. Kwart-finale. Zaterdagmiddag waren de prijswinnaars van de voorronde van het AVRO-bridge-tournooi af- deeling Noord-Holland in Krasnapolsky te Am sterdam bijeengekomen om hun kansen te ver dedigen voor de demifinale, welke op 27 April eveneens te Amsterdam zal worden gespeeld. Hieronder laten wij de uitslagen volgen, waar in alle geplaatste paren zijn opgenomen. Het zal hierbij opvallen dat zeer vele sterke Amsterdara- sche en Haarlemsche paren. o.a. De Kadt-Steen- bergen niet zijn geplaatst. Hebben zij hun tegen standers onderschat? Speciale vermelding verdienen de paren me vrouw Klerx met den heer G. Smits en de heeren W. K. v. d. Bellen met M. Worinick. fwaarvan de drie eerstgenoemde Haarlemmers zijn), die met een recordscore gewonnen hebben, n.l. 10 match points met zeven tafels. Groep A: Noord-Zuid lijn: 1. de heeren A. Deen en B. Deen, Amsterdam. 22 match-points; 2. de heeren C. van Dijk en J. Schultz, Heemstede, 23 match-points. Oost-West lijn: 1. de heer en mevrouw A. W. H. Heyster, Amsterdam. 19 match-points; 2. de hee ren M. Vorst en H. Cozijn, Amsterdam, 22 match points. Groep B: Noord-Zuid lijn: 1. de heeren W. Peters en D. Brumsen, Amsterdam 15 match points. Oost-West lijn: 1. mevrouw A. P. E. Met Hastbergen en de heer D. J. E. Met, Aalsmeer, 18 match-points; 2. de heer en mevr. van der Kolk, Amsterdam. 20 match-points. Groep C: Noord-Zuid lijn: 1. de heeren L. D. Snayer en A. van Gelder, den Helder. 22 match points. Oost-West lijn: 1. de hoeren W. K. v. d. Bellen en M. Woronick, resp. Haarlem en Amsterdam, 10 match-points. Groep D: Noord-Zuid lijn: 1. Mevr. A. v. d. Anker en de heer J. Kos. Amsterdam 25 match points: 2. de heeren H. C. Slotboom en Scholten, resp. Alkmaar en den Helder, 25 match-points; 3. de heeren de Wit en Draayers, resp. Hilversum en Haarlem, 25 match-points. Oost-West lijn: l. Mevr. Huysman en de heer van Dam, Amsterdam, 23 match-points. Groep E: Noord-Zuid lijn: 1. de heeren A. Den ker en A. Vos. Amsterdam, 22 match-points. Oost-West lijn: 1. de heeren Swagers en H. Reynsent. Medemblik, 22 match-points; 2. de heer en mevrouw A. J. Zuilerhoek, Amsterdam 22 match-points. Groep F: Noord-Zuid lijn: 1. Mevr. v. d. Vlugt en Mevr. Elias. Aerdenhout, 11 match-points, Oost-West lijn: l. Mevr. van Reede Greven en de heer Reede. Hilversum 151/2 macht-points; 2. Mevr. GehreLsWinckel en de heer W. F. A. Gehrels, Huizen, 18 match-points. Groep G: Noord-Zuid lijn: 1. de heeren F. C. H. Schlahmilch en S. van Dam. den Helder, 21 match-points; 2. de heeren J. C. L. Geiger en B. Scholte. Amsterdam 21 match-points. Oost-West lijn: 1. de heer en mevrouw Hoeper mans. Haarlem 211/2 match-points. Groep H: Noord-Zuid lijn: 1. Mevrouw Klerkx en de heer G. Smits, Haarlem 10 match-points; 2. de heeren A. de Haas en H. Dresden, Hilversum, 20 match-points. Oost-West-lijn: 1. Mevr. E. Schmidhamer en J. van der Meer van Kuffeler. resp. Laren en Bussum, 16 macht-points; 2. de heeren H. J. Saarberg en W. J. Saarberg, resp. Heemstede en Bussum, 20 match-points; Groep J: Noord-Zuid-lijn: 1. de heeren L. de Vries en A. Gobits. Amsterdam, 16 match points. Oost-West-lijn: 1. Mevr. Berkhouwer en de heer H. Heringa, resp. Alkmaar en Stompeto- ren, 19 match-points; 2. de heer en mevr. G. Prins, IJmuiden, 23 match-points. Groep K: Noord-Zuid-lijn: 1 de heeren M. de Vries van Buren en H. G. Rouwendal, resp. Am sterdam en Hilversum, 18 match-points; 2. de heer en mevrouw Arpeau, Schoorl, 18 match points. Oost-Westlijn: l. de heeren A. Ligthart en J. Borst, IJmuiden, 14 match-points; 2. de heeren H. Westerman en J. Bakker, Haarlem, 15 match points. Groep L: Noord-Zuid-lijn 1, de heeren van Gulik en Sluizer, Alkmaar, 17 match-polnts; 2. de heeren A. en G. Hulsebos. Amsterdam, 18 match-points. Oost-West-lijn l. De heeren J. H. Westrik en A. Spi-uyt, Amsterdam 18'/; majeh-point; 2. de heeren H. Osendarp en A. Jongeling, IJmuiden, 18'2 match-points. Groep M: Noord-Zuid-lijn: 1. de heeren F. v. d. Kley en H. de Moes, Amsterdam, 14 match-points. Oost-West-lijn: 1. de heeren M. Homan en G. Gravendijk, Hoorn. 12 match-points: 2. de hee ren J. W. J. de Jager en A. A. M. Ostendorf, Am sterdam, 16 match-points. Groep N: Noord-Zuid-lijn: 1. de heeren Breemhaar en G. L. Amarant, Amsterdam. 12'/2 match-points. Oost-West-lijn: 1. de heeren Ir. II. de Lange en N. Hamburger, resp. Amsterdam en Hilver sum, 15 matph-points; 2. de heeren L. Wormsen en A. Franschman, Amsterdam; 18'/2 match points. Groep P: Noord-Zuid-lijn: 1. Oulshoorn en J. H. Kuiper, match-points. Oost-West-lijn: 1. de heeren H. Kooper en Makkinga. Hoorn, 13'/2 match-points: 2. de heer en mevr. Kamperdijk. Amsterdam, 16 match points; 3. de heer en mevr. Westerveld, Amster dam 18 match-points. de heeren J. Bussum. 16'/2 PERSONALIA. Voor het examen voor 3en stuurman bij de groote handelsvaart slaagde onze stadgenoot de heer W. Veen. TOONEELVEREENIGING „HAARLEM'S TOONEEL". Op uitnoodiging van Volksonderwijs afd. Schoon hoven zal bovengenoemde vereeniging op 11 April te Schoonhoven een opvoering geven van het blijspel „Daar liegen we ons uit". Tevens zal door H.T. op 17 April te Doorn met de onlangs in studie genomen acht een-acters voor militairen optreden.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5