Haarlem's Dagblad Dt situatie in ItoaxieeyeH^ Het Alarm. Opmarsch Drontheim der geallieerden naar schijnt te vorderen. Onweer. De alarm-oefening te Haarlem. Uitstekend geslaagd. Brancards gevraagd luchtbescherming. Weer periodieke verloven. Actiketen^ 57e Jaargang No. 17439 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuidei Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082. Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Direct;.: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Donderdag 25 Vpril 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. De eerste alarmoefening voor de geheele bevol king van een Nederlandsche stad is vanmorgen met succes volbracht. Men wist niet op welk tijdstip van den dag de sirenes haar geloei zouden inzetten. Maar toen het, precies om elf uur, losbrak werd er zeer snel op gereageerd en plotseling veranderde Haarlem in een stille, als uitgestorven stad. Het bleek dat de menschen den ernst, het nut van een oefening als deze begrepen. En dat is vooral verheu gend. Elders in dit nummer vindt u het uitvoerig verslag van het alarm, waaruit ook blijkt met hoe veel zorg deze zaak door het hoofd der stedelijke luchtbescherming, den Commissaris van Politie den heer E. H. Tenckinck, was voorbereid. Een voorbe reiding die in de eerste plaats ten doel had, door zorgvuldige indeeling der gemeente in 180 vakken, alle aan een politieman toegewezen die na afloop rapporteeren moest, nauwkeurig vast te stellen hoe alles in détail gegaan was, feilen vast te stellen en kostbare ervaring 'op te doen. Want men kan niet alles voorzien de eerste maal voor 100 pCt. sla gen is niet mogelijk, zo'oals de leider der oefening mij gisteren nog zei en dus leert men hiervan. De volgende maal zullen gebleken foutjes verhol pen zijn. En het is wel als zeker aan te nemen dat een volgende oefening spoedig zal volgen. Het trof mij vandaag opnieuw hoeveel beter be stand men tegen dit soort onaangename dingen is geraakt. Men aanvaardt ze rustig en ook zonder de ontstemming, die vele eigengereide Hollanders in zorgeloozer tijden plachten te toonen als zij ook maar in het minst in hun vrije beweging werden belem merd. De goede wil is gegroeid, Het besef dat wij een kostbare eenheid vormen, voor welker behoud wij bereid zijn ons deel bij te dragen, is gestegen. Dat is van belang. Het geeft ook een onmiskenbare voldoening daar iets toe bij te dragen, al is het maar in een kleine persoonlijke handeling of getoonde be reidwilligheid. Er is een lichtzijde ook aan deze din gen. En als de ramp ooit komen mocht zullen wij die tengevolge van zulke en andere voorbereidende oefeningen tegemoet treden met veel veel grooter rust en zelfbeheersching, wetend dat wij rekenen kunnen op een organisatie die haar goede werking al bewezen heeft. Aan de sirenes raken we ook al gewend. Vroeger placht het gejammer van die dingen schrikwekkend te zijn en luguber. Nu niet meer. Ze hebben al zoo vaak proef-geloeid dat wij aan hun klank gewend zijn geraakt zooals men went aan het gieren van trams in bochten, aan het knetterende geweld van motorfietsen en aan ander verkeersrumoer, dat ook niet welluidend is. Het geluid van de sirenes is niet meer angstwekkend; alleen maar leelijk. Zijn we daarom en om andere verschijnselen van dezen tijd, die we nu met kalmte waarnemen, „afgestompt"? Neen, dat geloof ik niet. Het juiste woord is „ge hard". Men kan een gevoelig mensch blijven zorn der overgevoelig te zijn.... zooals de medici en verpleegsters die aan de operatietafel volkomen rustig blijven. En nu ik deze vergelijking toch bezig zij ook hier nog even de aandacht gevestigd op den oproep van vier Haarlemsche medici, op deze pagina, om den medischen dienst der luchtbescherming aan dui zend gulden te helpen voor de aanschaffing van zeventig brancards. Dat bescheiden bedrag kan en moet snel bijeengebracht worden. Draagt daartoe bij! Wij moeten de handen ineenslaan, zorgen dat wij gereed zijn en de zekerheid verwerven dat zoo wel de menschen als het materiaal er volledig zijn. En dat kunnen wij. De Hollander reageert niet in alles snel. En soms is hij traag. Maar hij bereikt veel en hij pleegt dat vele goed te doen ook. De ontwik keling van de luchtbescherming in ons land is geen voorbeeld van vlotheid geweest. Allesbehalve. Nu moet zij snel en goed voltooid worden. En in de eer ste plaats moeten wij daar in onze eigen omgeving voor zorgen. Dp tijd en de geesten zijn daar rijp voor. Verscheidene vertegenwoordigers van de gemeen ten Amsterdam en den Haag en van verschillende Haagsche autoriteiten zijn vanmorgen tiaar Haarlem gekomen om de alarmoefening bij te wonen. Ook zij zullen wat hebben geleerd van het Haarlemsche initiatief. Wij mogen verwachten dat het snelle na volging in andere steden zal vinden en dat men daar zijn voordeel zal doen met de hier opgedane erva ringen. Nu deze zaak eenmaal in beweging is ge bracht kan er veel goeds uit voortkomen, temeer omdat zulke oefeningen, die de geheele bevolking raken, het voordeel hebben de belangstelling in alle onderdeelen van de luchtbescherming te wekken, Zij hebben dus een algemeene propagandistische waarde. En dat is ook van groote beteekenis. R. P. De Bollen-Zondagen. Ontheffing winkelsluiting te Haarlem. B. en W. van Haarlem hebben, in verband met den bloei der bloembollen, op de Zondagen 28 April en 5 Mei 1940, op welke dagen alhier een talrijk bezoek van elders te verwachten is, alge meene ontheffing verleend van alle verbodsbe palingen van bovengenoemde wet tot des namid dags 8 uur. Op grond van de laatste berichten uit Zweden geeft Reuter het volgende overzicht van de situatie: In het noorden zijn de pogingen der Duit- schers den geallieerden opmarsch naar Drontheim te stuiten, mislukt. De Duitschers hebben den geallieerden ring, die steeds nauwer om Drontheim sluit, niet verbroken. Steinkjer is door de Duitsche bommen en granaten vol komen verwoest. Hier zijn 6.000 inwoners dakloos. de burgerbevolking in Noorwegen voortdurend door Duitsche vliegtuigen gebombardeerd. De laatste dagen zijn veel onbeschermde dorpen en kleine visschershavens aan de Westkust van Noorwegen door de Duitsche vliegtuigen met brand- en bri santbommen bestookt waardoor vele huizen in vlam men zijn opgegaan en tal van dorpelingen zijn ge dood. Slachtoffers zijn gevallen te Sandsoey, Angvik, Aandalsnes, Sundalversira, Hoeyanger, Soengundai en Voss, alsmede in de kustplaatsen Aalesund en Molde. Naar schatting zijn bij deze aanvallen min stens 60 personen gedood. Het grootste deel van de burgerbevolking van vele steden heeft thans de wijk genomen naar de bergen, wouden, dalen en kleine fjorden. Het voed- selvraagstuk in het binnenland levert moeilijkheden op, doch is nog niet ernstig. Het N.T.A. verklaart: het Noorsche volk is één in zijn strijd om het bestaan. De krachtige geallieer de hulp is een sterke aanmoediging geweest en ieder is in den strijd om de vrijheid met den goeden geest bezield. Volgens berichten in de Zweedsche pers is de verduistering gelast van de door de Duitschers bezette Noorsche gebieden. Het vliegveld van Oslo, dat verscheidene malen door Engelsche vliegtuigen is gebombardeerd, staat thans onder zulke strenge militaire bewaking, dat het voor buitenstaanders onmogelijk is, de uit werking van de jongste operaties der Britsche lucht macht vast te stellen. VAN NIEVELT GOUDRIAAN Co's STOOMVAART MAATSCHAPPIJ. ROTTERDAM. 25 April. In het verslag over 1939 van de directie van Van Nievelt Goudriaan Co's Stoomvaart Maatschappij te Rotterdam wordt het volgende medegedeeld: De winst bedroeg f 3.598.769.— (vorig jaar f 2.639.375.—)Na afschrijving op de vloot van f918.581.— (f 800.000.—1 enz. blijft een bedrag van f 2.663.188 (f 1.489.375). Voorgesteld wordt van dit bedrag o.a. te bestemmen: voor toevoeging aan het fonds verzekering eigen risico f 741.668. (f 150.000.voor toevoeging aan de reserve voor vlootvernieuwing en andere belangen f455.688.— (--), voor dividend 15 pet. (12y2 pet.). De tot dusverre verkregen resultaten in het nieuwe jaar zijn bevredigend. In het zuiden trachten de Duitschers langs drie wegen naar het noorden door te dringen. De middelste colonnè is Koppang, ongeveer 80 K.M. ten noorden van Elverum, genaderd. Meer naar het oosten houden de Noren de Duitschers tegen te Osen, 40 K.M. ten noord oosten van Elverum, en te Trysail nabij de grens. De Duitsche linkervleugel, die in het groote Gudbrandsdal opereert, heeft onbesliste gevechten met de geallieerden geleverd in den strategisch be langrijken sector van Lillehammer, waar het dal overgaat in de zuidelijke vlakte van Oslo. Van Dombaas uit worden voortdurend geallieerde ver sterkingen naar het Gudbrandsdal gezonden. Het belangrijke spoorwegkruispunt Storen, ten zuiden van Drontheim, is in handen der geallieerden. In het gebied van Narvik woedt sedert vijf dagen een sneeuwstorm, die de militaire actie belem mert. De Duitsche beweringen, volgens welke de eerste Noorsche divisie in het zuidoosten van Noorwegen, zonder ernstigen tegenstand te bieden naar Zweden gevlucht zou zijn, worden volgens het Noorsche telegraafagentschap van gezaghebbende zijde tegen gesproken. De Finsche radio heeft medegedeeld, dat volgens mededeelingen van Finsche correspondenten de Britsche troepen tot 60 K.M. ten zuiden van Drontheim zijn opgerukt. Fort Hegra, dat zich in Noorsche handen be vindt, heeft versterking ontvangen, waardoor de mogelijkheid om de Duitsche aanvallen te weer staan, wordt vergroot. In een officieel Britsch communiqué wordt ge zegd: In de buurt van Drontheim werd een vermelde tegenaanval uitgevoerd door Duitsche troepen, welke zich in belangrijke getale in de fjord van Drontheim bevonden. Na een tamelijk levendigen strijd zijn onze troepen er in geslaagd den toestand te herstellen". De correspondent van „Aftonbladet" te Röros meldt dat het Duitsche luchtbombardement den geallieerden niet heeft verhinderd gebruik te maken van den spoorweg in het Gudbrandsdal om ver sterkingen naar het Zuiden te zenden. Noorsche militaire kringen verwachten dat spoedig een groote slag" zal worden geleverd om het bezit van het dal. Het schijnt, dat de geallieerden on danks de voortdurende Duitsche luchtaanvallen hun troepenconcentraties voortzetten. Britsche en Noor sche luchtdoelartillerie zou gedurende het week einde 20 Duitsche vliegtuigen hebben verwoest. DUITSGH BATALJON OMSINGELD. Men bevestigt te Stockholm dat 2500 Duitschers, nl. 1000 te Narvik en 1500 in het nabijgelegen dal, omsingeld zijn. Het gerucht, dat zij zioh zouden hebben over gegeven, schijnt voorbarig te zijn. Hierover is ten minste noch van Zweedsche, noch van Britsche. noch van Noorsche zijde iets gemeld. LUCHTAANVALLEN OP BURGERBEVOLKING? Volgens het Noorsche Telegraafagentschap wordt Het woord is aan De lente brengt als nieuw geluid Niet slechts der vogelen gefluit, Maar ook de zware donderslag, Dié 't onweer vergezellen mag, Het lijkt wat vroeg, nog vóór de Mei, Maar och, het hoort er toch zoo bij Het davert dreunend, grootsch en sterk Door 't zwaar- en grauwbewolkte zwerk De donderslag na 't hemelvuur Is machtig werk van de natuur, Die menschen, naast haar kracht zoo klein, Zoo makkelijk de baas kan zijn. Maar op dien vuurstraal en dien knal Volgt niet vernietigend de val Van bommen op een roerloos land, Die dood verwekken of een brand, Die leven eischen, have en goed, Maar regen, die het leven voedt, Die menschen heil brengt en geen leed, Want de natuur is niet- zoo wreed. P. GASUS. Het eerste Groentje is een daalder en vaak nog veel meer waard. Maar het tiende en honderdste ook. Het kost echter maar dertig cent. Plaats een Groentje in Haarlem's Dagblad. Er was aangekondigd dat heden, Donderdag, op1 een geheim-gehouden moment, te Haarlem een alarm-oefening voor de Luchtbescherming gehou den zou worden. De bedoeling daarvan was de men schen bij te brengen wat' zij moeten doen als eens werkelijk gevaar uit de lucht dreigt. In zulke oogen- blikken toch is het van veel belang dat een paniek voorkomen wordt en elk weet hoe hij het best be scherming kan zoeken tegen de gevaren. Er was aan de voorgeschreven maatregelen veel publiciteit gegeven, maar toch was het voor elk die bij de oefening betrokken was de groote vraag: hoe zal het publiek reageeren? Wij kunnen reeds dadelijk constateeren, dat de oefening uitstekend geslaagd is. De voor schriften werden algemeen goed opgevolgd; blijkbaar was ieder doordrongen van het groote nut. Precies elf uur hedenmorgen werden de sirenes in werking gesteld. Schril klonk het alarmgeloei over Haarlems straten. Luchtgevaar, zoek dekking! Wij waren op dat oogenblik op de Groote Markt. Het was er druk, zooals meestal 's morgens op dat uur. Maar bij de eerste stooten van de sirenes vlo gen de menschen naar de omringende huizen om dekking te zoeken. De cafés profiteerden daarvan natuurlijk, hoewel geen verplichting bestond om iets te gebruiken. Ook zochten velen een toevlucht de bioscoopgebouwen, verder in winkels, in het Stadhuis, enzoovoort. De sirenes loeiden 4 minuten, maar voor dat die verstreken waren, bleken de Groote Markt en de omliggende straten al volkomen uitgestorven. De chauffeur van een autobus van de Brockway had zijn wagen meteen gestopt en op een ongewone plek op de Markt neergezet. Met zijn passagiers had de bestuurder beschutting gezocht in eenige winkels. In de Barteljorisstraat stond een verlaten tram, bestuurder, conducteur en passagiers hadden den wagen verlaten en ook toevlucht in een winkel ge zocht. De koetsier van een lijkwagen had nog juist kans gezien een garage binnen te rijden. Als hem dat niet gelukt was, zou hij zijn paarden hebben moeten uitspannen om die aan een lantaarnpaal vast te binden, zooals ook bestuurders van andere bespan nen voertuigen moesten doen, groenteverkoopers, bakkers, enz. Autobestuurders volgden het consigne, „onmid dellijk stoppen, den wagen aan den kant zetten en dekking zoeken" algemeen op. Enkelen hebben dit evenwel niet met de noodige omzichtigheid gedaan, zoodat aan beide kanten van straten soms auto's stonden, met. het gevolg, dat er soms niet genoeg passage overbleef voor het verkeer dat in zulke tijden toch doorgang moet hebben, zooals brand weerwagens, ziekenauto's, enzoovoort. Daarop zal in de toekomst gelet moeten worden. De straten in het hart van Haarlem waren eenige minuten over elf, dus op een oogenblik dat zij an ders vol leven en bedrijvigheid zijn, volkomen een zaam. Men zag letterlijk niemand meer op straat. Een enkele vreemdeling in Jeruzalem, iemand die nog niet wist van de oefening, werd door een poli tieagent ingelicht en zocht dan meteen in een huis een toevlucht, Het geheele polilie-personeel was tijdens de oefening in dienst. Het viel op, dat allen voor het eerst met een stalen helm waren uitgerust. Het is de bedoeling dat die in dagen van luchtgevaar steeds gedragen worden. De Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck, hoofd van dé Luchtbescherming, was in de Barteljorisstraat toen de sirenes loeiden. Hij kreeg juist gelegenheid twee bruidsstoeten die op weg naar het Stadhuis waren, op te houden. De huwelijken werden een kwartiertje uitgesteld, de bruiloftsgasten moesten alvast bij een banketbak ker een tractatie nemen die niet op het programma van den feestdag stond. In het Stadhuis werd natuurlijk ook aan de oefening deelgenomen. Het personeel ging naar de schuilkelders onder den nieuwen vleugel van het Stadhuis. Daar zagen wij ook de wethouders de heeren W. J. B. van Liemt en D. J. A. Westerveld, die op dat oogenblik ten Stadhuize aanwezig wa- ,ren. De scholen oefenden natuurlijk ook. Van te vo ren waren de kinderen geinstrueerd waarheen zij moester, gaan bij luchtgevaar. Het wordt namelijk onjuist geacht dan de kinderen in de scholen te laten, omdat als er dan iets gebeurt, veel slachtof fers tegelijk zullen vallen. Daarom worden zij ver deeld over de omliggende huizen. De leerlingen van de scholen in de Koningstraat en het Prinsenhof zagen wij reeds een minuut over elf vlug, maar ordelijk, naar de huizen in de Koningstraat en Groote Houtstraat snellen. Kwart over elf begonnen de sirenes opnieuw te loeien. Dat beteekende het einde van de alarmoefe ning. Even snel als de straten eerst verlaten wa ren, werden ze nu weer gevuld. Het tramperso neel zocht zijn wagen weer op, de chauffeur klom in zijn autobus; zij belden of toeterden hun passa giers bij elkaar en vervolgden hun weg. De auto's en fietsen die aan den kant van den weg stonden, werden ook weer opgezocht en bin nen een minuut was het Haarlemsche stadsbeeld weer als gewoon. Op onzen mspectietocht door de straten tijdens de oefening bleek ons evenwel, dat veel menschen die wel dekking gezocht hadden in huizen voor de ramen bleven kijken. Dat is natuurlijk, als er inderdaad luchtgevaar zou zijn, zeer verkeerd, want aan de ramen heeft men veel gevaar getrof fen te worden door bomscherven. Maar hier speel de natuurlijk nieuwsgierigheid een rol, als het geen oefening maar ernst is, zullen die menschen voor eigen veiligheid wel een betere schuilplaats zoeken. Op enkele punten zagen wij, dat agenten de menschen van de ramen wegstuurden. Aan de toegangswegen der gemeente stond po litie om het verkeer op te houden. Ook de tram wagens uit Heemstede en Leiden werden aange houden. Het was spoedig op de punten een opeen- hooping van trams, auto's en fietsen, maar de oefe ning duurde slechts een kwartier zoodat het op onthoud niet van veel beteekenis was. Bij de Blauwe brug zochten vele fietsers en autobestuur ders dekking in de villa's die daar in de omgeving staan. (Men zie ook pag. 2). AMERICAN CLUB ZATERDAG 27 APRIL Groot Soiree Dansante in het Concertgebouw van 8.30—2 uur met HAROLD HOOD, Harry Pohl etc. Kaarten ƒ0.60 pl.r., KWEKKEBOOM, N. Gracht 98 (Adv. Ingez. Med.) Amiel: De plicht heeft het vermogen, ons de werkelijkheid der reëele ivereld te laten voelen, terwijl hij er ons tevens van los maakt. (Adv. Ingez. Med.) voor onze Het is in China, Spanje, Polen en Finland geble ken dat de luchtoorlog vele slachtoffers maakt bij de stadsbevolking. Maar ook is gebleken dat een luchtbeschermingsdienst die goed geoefend en pa raat is de gevolgen Van de meedoogenlooze bom bardementen kan verzachten. Hier in Haarlem is men met de organisatie van een dergelijken dienst reeds een goed eind gevorderd. Een belangrijk on derdeel is de medische dienst die de gewonden zal verbinden en zoo noodig naar de ziekenhuizen transporteeren. Voor het vervoer worden transport auto's ingericht, die een viertal gewonden van de vakposten naar de ziekenhuizen zullen vervoeren. Voor de inrichting van deze transportauto's, die door vrijwillige chauffeuses worden bestuurd, zijn brancards noodig, in totaal 70 brancards. Daar de gelden hiervoor op heden niet beschikbaar zijn wenden wij ons met een dringend verzoek tot de Haarlemsche burgerij om de f 1000 die daarvoor noodig zijn aan den medischen dienst te geven. De tijd dringt! Haarlem moet paraat zijn! Wie geeft f 15 voor een brancard of een gedeelte van dit be drag? De bijdragen kunnen gestort worden bij de administratie van dit blad en zullen in dit blad worden verantwoord. Indien meer dan f 1000 bin nenkomt zal hetgeen overschiet ook voor de medi sche luchtbescherming worden besteed. Dr. KUIPERS. Dr. ROORDA. Dr. SLUYTERMAN. Dr. TERVOOREN. BIJSCHRIFT. Wij bevelen dezen oproep van vier doktoren met warmte aan. Die duizend gulden moeten snel bij eengebracht worden. In onze eigen omgeving wordt de zaak der luchtbescherming flink behartigd en de menschen die daarvoor zooveel toewijding, energie en tijd over hebben verdienen aller steun. De tijden zijn zoo dat wij gereed moeten zijn voor alles wat zou kunnen gebeuren. Samenwerking is het parool. Haarlem's Dagblad opent hierbij de inschrijving door zich bereid te verklaren de brancards voor een ambulance-auto, dus vier, voor zijn rekening te nemen. Eerste bijdrage dus: H. Df 60.— Giften, ook kleine, zullen ons zeer welkom zijn. Men kan ze aan onze kantoren in de Groote Hout straat en op het Soendaplein afgeven of ze ons doen toekomen per giro (ons gironummer is 38810) met de bijvoeging: Voor brancards. Zij het op iets beperkter voet. De Regeeringspersdienst deelt mede, dat van Zaterdag 27 April af (vertrek Vrijdagavond daaraan voorafgaande) weer zal worden overgegaan tot het verleenen van periodieke verloven, zij het op iets beperkter voet dan tot dusver het geval is geweest. Zveedsch antwoord op Duitsche persaanvallen. STOCKHOLM, 25 April (Zw. Tel., Ag.) „Social Democraten" wijdt een hoofdartikel aan de Duitsche persaanvallen op de neutrale pers, in het bijzonder die van Zwitserland en sedert enkele dagen ook die van Zweden en aan den eisch, dat de neutrale pers „Gesinnungsneutralitat" in acht neemt. Het blad herinnert aan de krachtige weigering der Zwitsersche autoriteiten deze soort van neutrali teit in acht te nemen, „daar zij begrepen hebben dat pogingen de persvrijheid in een ander land te on derdrukken een onderdeel zijn van de Duitsche ver overingspolitiek". Wanneer de Duitsche pers voor geeft, aldus vervolgt het blad, dat de Zweedsche pers sedert den inval in Noorwegen en Denemarken in dienst staat van de propaganda der Westelijke mogendheden, vraagt men zich af of Duitschland niet de natuurlijke, spontane reactie kan begrijpen, die de aanval op onze vreedzame en onschuldige bu ren teweeg heeft gebracht. Het blad schrijft dan verder: In de gevaarlijke positie, waarin wij ons be vinden, en in den zenuwenoorlog, waarvan de Duit sche persaanvallen een onderdeel zijn, vormt alles wat uitgelegd kan worden als een teeken van ver slapping en zwakheid, alles wat zou kunnen doen gelooven dat de tactiek van intimidatie slaagt, een gevaar voor het vaderland. Laten wij allen met bedachtzaamheid te werk gaan, vooral wanneer het de berichtgeving betreft. HEDEN: 14 PAGINA'S. R. P.: Het Alarm. pag. 1 Mr. E. Elias: Mexicaansche indruk ken. pag. 3 Van onzen correspondent te Boe karest: Roemenië, het land tusschen twee vuren. pag. 5 K. de Jong: Heemsteedsch Chr. Gem. Koor. pag. 6 G. J. Kalt: Peter Kreuder. pag. 6 J. B. Schuil: Leerlingen mevr. Ruth Tobi; Bonte avond in den Stads schouwburg. pag6 J. H. de Bois: Voorjaarstentoonstel ling in Arti. pag. 13 Voor de Vrouw. pag. 10 Laatste Berichten op pagina 11

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1