Uit Haarlem's Gemeenteraad 'liet JOcent en Jan Olie&ol. DONDERDAG 25 A PRIG 1940 HAARDE M'S D A GBC A- D Een agenda van 25 punten die vrij snel werd afgehandeld. - Weer een duel Klein Scbipliorst- Reinalda over werken in eigen beheer, thans dooi den eerste gewonnen. Financiëele steun van de gemeente voor de Camera-feesten. Waar moet de gemeente geld leenen? Bouiv van meer arbeiders woningen. De agenda van de raadsvergadering van Woens dagmiddag telde niet minder dan 25 punten! Al had de burgemeester tegen te veel breedsprakig heid ook nu weer den stok achter de deur gezet („zoo noodig een avondzitting") was ieder over tuigd, dat de raad 's middags klaar zou komen, daar er immers geen enkel „praat-voorstel" aan de orde kwam. Binnen 2 uur was men klaar! Bij de revue werden onmiddellijk 21 voorstellen zonder discussie aangenomen. Er bleef dus weinig over! Een voorstel het in beroep gaan bij de Kroon tegen het besluit van Ged. Staten inzake de bestemming tot openbaren weg van gronden van het Predikanten Weduwenfonds der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem aan en nabij den Spaamdam- scheweg werd op verlangen van B. en W. aan gehouden voor een bespreking in een geheime vergadering. Deze zitting met gesloten deuren duur de ongeveer een uur. Na heropening der openbare zitting werd het voorstel van B. en W. zonder meer aangenomen. DE CAMERA-FEESTEN. Onder de voorstellen die onder den hamer door gingen, was ook het voorstel van B. en W. om een aanvullend crediet van 1 1200 beschikbaar te stellen voor de viering van het eeuwfeest van de verschij ning van de Camera Obscura. Die feesten werden, zooals met weet, verleden jaar uitgesteld in verband met de tijdsomstandigheden. Het in 1939 door de gemeente toegestane crediet van f 2000 is toen bijna geheel verbruikt aan de vooi'be- reiding, zoodat een aanvulling noodig was nu men hoopt de feesten in den aanstaanden zomer te houden. DE MELKPRIJS. De heer Scholl (s.d.a.p.) bracht de correspon dentie tusschen het gemeentebestuur en de regee ring over den melkprijs te Haarlem ter sprake. Spreker was het namelijk niet eens met het stand punt van den minister, hij hoopte dan ook dat Zijn Excellentie alsnog de onjuistheid zou inzien van zijn betoog. Het ls immers noodig d^t de melkprijs te Haarlem zoo spoedig mogelijk verlaagd wordt, want het is niet te verdedigen dat de melk te Haarlem duurder is dan in vele andere steden. WERK IN EIGEN BEHEER. De heer Klein S c h i p h or s t (r.k.) stelde voor het werk voor dc verlegging en doortrekking van den Vergierdenweg (kosten f24.900) geheel open baar aan te besteden. De heer Rein aid a (s.d.a.p.) betoogde dat het in het gemeentebelang wordt geacht dat de bestra ting in eigen beheer door Openbare Werken wordt uitgevoerd. De andere deelen van het werk worden in het openbaar aanbesteed. In het kort dus een voortzetting van het duel tusschen de heeren Klein Schiphorst en Reinalda over de quaestie van het eigen beheer. Nieuwe argumenten werden niet aangevoerd, beide heeren gingen van de veronderstelling uit, dat de raads leden daarmee voldoende bekend waren door de vroegere gedachtenwisselingen. De raad besliste bij stemming. Het voorstel Klein Schiphorst werd aangenomen met 21 tegen 15 stemmen. DE NIET GOEDGEKEURDE GELDLEENLNGEN. Voorstel om bij de Kroon in beroep te gaan van de beslissing van Ged. Staten d.d. 17 April 1940 waarbij goedkeuring wordt onthouden aan besluiten van den Raad van 3 April 1940 tot het aangaan van twee geldleeningen, resp. groot f 1.000.000 en f 1.500.000 aan te gaan resp. .met de Rijkspostspaarbank te Amsterdam en den Post cheque- en Girodienst te 's Gravenhage. Ged. Staten vinden de voorwaarden van het Be leggingsfonds (in de eerste 5 jaar geen conversie), die door de gemeente geaccepteerd zijn, te be zwarend. De heer Wolzak (A.R.) vroeg bij welke in stantie de gemeente dan geld moet leenen. Kan het Rijk ons daarvoor een adres geven? De heer Castricum (R.K.) vroeg of B. en W. getracht hebben de voorwaarden van de geld- leening gewijzigd te krijgen. De heer Bijvoet (R.K.), wethouder, zei dat hij in het openbaar niet op deze vragen kon ingaan. Wil de raad alsnog inlichtingen, dan in een zit ting met gesloten deuren. De raad stelde daarop evenwel geen prijs. 40 WONINGEN. NABIJ OUDEWEG. B. en W. stellen voor ter vervanging van krotwoningen 4 woningen voor sociaal- zwakke en 25 woningen voor financieel-zwakke gezinnen en 11 zeer kleine woningen aan en nabij den I-Iarmenjansweg te bouwen, daarvoor ter be schikking van B. en W. te stellen een bedrag van 122.210 en aan het rijk een voorschot voor dezen bouw en een jaarlijksche bijdrage in het exploita tietekort te vragen. De heer Peper (communist) betoogde dat het noodig is den woningvoorraad te Haarlem aan te vullen, vooral aan woningen voor ouden van dagen is groote behoefte. De heer Reinalda (S.D.A.P.), wethouder: Bij B. en W. zijn voorstellen in voorbereiding voor den bouw van die complexen. Doorop werd het voorstel van B. en W. aange nomen, HAMERSTUKKEN. Zonder discussie werden de volgende voor stellen aangenomen: Voorstel tot onttrekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte der Gasthuispoort en afstand daarvan aan regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis. Voorstel tot machtiging aan regenten van het St. Elisabeths Gasthuis tot aankoop van het perceel Zonnesteeg la. Voorstel tot verkoop van grond aan de Lorentz- kade (C. Walther Jr.) en Claes van Ruyvenstraat (G. Sark). Voorstel tot aanvaarding van voor straat bestem den grond aan den Zijlweg voor de nummers 242— 214. Voorstel tot aanvaarding van voor straat be stemden grond nabil den Schalkwijkerweg. Voorstel tot wijziging van het Ambtenaren reglement 1934 in verband met de uitbetaling van bezoldiging aan gemeentepersoneel, dat tengevolge van de buitengewone tijdsomstandigheden verplich ten werkelijken dienst verricht Voorstel om f 152.075 ter beschikking van B. en W. te stellen voor den bouw van cep school voor gewoon lager onderwijs aan de Planetenlaan (Fuhrhopschool). Voorstel om afwijzend te beschikken op een beroepschrift van de Ned. Scheeps- en Grond exploitatie Mij. N.V. tegen het besluit tot weigering van den bouw van een bedrijfsgebouw aan den Vondelweg. Voorstel om de voormalige Buitcnsocicteit „Trou moet Blycken", in den Hout, met het daarbij be- hoorend terrein met ingang van 1 Mei 1940 voor den tijd van 1 jaar, derhalve tot 1 Mei 1941, te verhuren aan H. Th. van Looy, te Haarlem, zulke tegen een huurprijs van f 2.500 per jaar en onder nader door B. en W. te stellen voorwaarden Voorstel om te besluiten, voor de aansluiting van het gebouw van het gymnasium aan de centrale verwarmingsinstallatie in den nieuwen vleugel van het Stadhuis, alsmede voor den aanleg vaneen onderstation, ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van f 35.000. Voorstel om voor het leggen van verwarmings buizen tusschen de Vleeschhal en de Vischhal ter be schikking van B. en W. te stellen een bedrag f 1250. (B. en W. deden dit voorstel in verband met de hangende plannen om aan de Vleeschhal en de Vischmarkt een nieuwe bestemming te geven. In dertijd deelden wij reeds mede, dat in studie is het plan om de Bibliotheek en Leeszaal naar de ge bouwen over te brengen). Voorstel om het crediet voor den bouw van een school aan de Planetenlaan, in verband met de duurdere materialen, te verhoogen van 123.200 tot 152.075. Voorstel om de Beatrixschool in de Gilles School meesterlaan die verleden jaar slechts gedeeltelijk gebouwd kon worden omdat nog niet alle grond beschikbaar was, thans te voltooien en daarvoor het crediet van 132829 met 16.300 te verhoogen. Aan den heer A. K. D. Spruit werd, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, onder dankbetuiging voor bewezen diensten, eer vol ontslag verleend als hoofd van de school voor U.L.O. letter C. Onder dankbetuiging aan de schenkers werd door de gemeente aanvaard, ter plaatsing in den nieuwen vleugel van het stadhuis, een schilderij van den Haarlemschen kunstenaar J. J. Doeser. li (Jraad gehaald - Koers bepaald 10Jaar Tropen Hinnenge/oopen. De toast op ten behouden wéér- keeren en een geslaagde carrière, is een geslaagd glas waard. Daarom, bij de eerste de beste feestelijke gelegenheid: 'n Meursaull 1937 (1.80), 'n witte Bourgogne (Adv. Ingez. Med.) /CHEEP/ ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Agoeng (uitr.) 23 (11 n.) van Pt. Said. Sibajak, Genua n. Batavia 14 van Colombo, 1 te Batavia verwacht. JAVA—NEW YORK LIJN Japara, 24 van New York te Batavia. 5TAD5 KWEEKTUIN DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. Officiëele Feestgids verschenen. Verschenen is de officieele feestgids van de Ver- eeniging Koninginnedag te Haarlem ter gelegen heid van den verjaardag van Prinses Juliana op Dinsdag 30 Api-il. De garnizoenscommandant laat 's morgens elf uur op de Dreef een groot militair défilé houden; de onderdeelen zullen trekken in noordelijke richting. Het défilé zal worden bijgewoond door de militaire en burgerlijke autoriteiten. De volgorde van de on derdeelen zal als volgt zijn: muziekcorps, bataljon infanterie, escadron wielrijders, afdeeling houwit sers, bataljon pantserafweergeschut, een auto-sectie en een afdeeling motorrijders. Van 12 uur tot half één geeft de heer H. W. Hof meester een carillonbespeling: hij zal vaderland- sche liederen ten gehoore brengen. Verder luidt het programma: 8-9 uur v.m.: muzikale omgang door het muziek korps van het le bat. 9e reg. infanterie en een mu zikale wandeling door het muziekcorps van het Ille bat. 9e reg. infanterie. 1.20 uur: optocht van pl.m. 1250 schoolkinderen. 24 uur: kindervoorstelling met mooi speciali teitenprogramma en clowns. De kinderen krijgen een tractatie. 2 uur: muzikale wandeling door de Haarlemsche Postfanfare. 3 uur: muzikale wandeling fanfarekorps „Kunst kring en een dergelijke wandeling door „Apollo". 5 uur: muzikale wandeling door de Haarlemsche Postfanfare: te zes uur door „Apollo" en „Kunst kring". 8 uur: muzikale avond-rondgang door „Harmonie Crescendo". 9 uur: muzikale avondwandeling door „Kunst kring". 10 uur: muzikale slotwandeling door „Harmonie- Crescendo". Verder kermisvermakelijkheden van 9 uur v.m. tot 12 uur 's avonds op Wilsonsplein, Ged. Raam gracht, Botermarkt, Ged. Oude Gracht, Nassaulaan, Pretoriaplein, Zaanenlaan en Zomerkade. HAARLEM-OOST. 8 uur v.m.: muzikale reveille door de Haarlem sche Harmoniekapel. *.45 uur: opmarsch der kinderen van het Tey- lerplein naar het Rembrandt Theater, waar een bioscoopvoorstelling plaats heeft. 35 uur n.m.: variété-voorstelling van de „Fami lie Jackson" op een terrein aan de Zomervaart. 512 uur n.m.: bal-champêtre op dansvloer aan de Zomervaart. 810 uur n.m.: Tweede optreden van het variété gezelschap. HAARLEM-NOORD. uur v.m.: muzikale reveille door de R.K. Har monie „St. Caecilia". 9.30 uur: Concert in het Kleverpark door het zelfde gezelschap. 9.45 uur: marsch van kinderen van de Zaanen laan naar het Frans Hals Theater, waar een bioscoopvoorstelling plaats heeft. 2 uur: muzikale wandeling door „St. Caecilia". 4 uur: concert in het Kleverpark door hetzelfde gezelschap. 7.30 en 8 uur: muzikale rondwandelingen. 10 uur: concert in het Kleverpark door het mu ziekgezelschap van het Ille bat. 9e reg. infanterie. HAARLEM-WEST. 7 uur v.m.: muzikale reveille door „Utile Dulci' 9.30 uur: marsch van kinderen van Brouwers- plein voor kinder-bioscoopvoorstelling in het Theater Zuiderstraat. 2.30 uur n.m.: opmarsch kleine kinderen tot en met 7 jaar van het Ruyterplein naar het gebouw Rosenhage aan de Hoofmanstraat voor kinder voorstelling. VOOR DE KINDEREN Doch door een verkeerde handbeweging ging zijn wagen niet vóór- maar met alle kracht achteruit, met het logische gevolg, dat de welgedane Minah onder het vehikel terechtkwam! Met veel moeite had de Dikke haar eindelijk onder het wagentje vandaan gehaald, en na dat zij eerst geconstateerd hadden, dat Minah geen letsel bekomen had. werd de reis voort gezet. Boven op den heuvel gekomen kon Minah weer instappen en het ging verder vlot omlaag. De toestand aan de Kleverlaan en Marnixstraat. De heer E. A. v. d. Eist schrijft ons: Sedert enkele dagen is de verkeerstoestand aan de Kleverlaan en de Marnixstraat te Haarlem ver- aanderd, maar velen zullen met mij ondervonden hebben, dat de toestand ter plaatse verre van veilig genoemd kan worden. Weliswaar is de verlichting zéér verbeterd door het plaatsen van sterke boog lampen en kunnen de voetgangers den weg op de kortste manier op aanwijzing oversteken, doch voor het overige is de toestand meer dan levensgevaar lijk. Komende uit de Velserstraat had men vroeger een veilige dekking achter den thans weggenomen vluchtheuvel voor het verkeer op de Kleverlaan. Thans echter moet men meer dan terdege uitkijken, daar het verkeer komende van Bloemendaal nu het an rechts komende verkeer uit de Velserstraat tracht te omzeilen door meer naar rechts te gaan, om zoodoende achterom te passeeren. Even weifelen kan hierdoor de noodlottigste gevolgen hebben. Mijns inziens had men de situatie ter plaatse op af doende wijze kunnen verbeteren, door het leggen van een flinken verkeerscirkel zooals bij de Delft- laan. Dit heeft hel voordeel, dat in de eerste plaats het verkeer automatisch afgeremd wordt. Van „doorjakkeren" is dan geen sprake meer. Alles wordt dan om den cirkel heengeleid. De nieuwe vlucht heuvel kan en moet dan ook blijven bestaan, opdat het verkeer komende van den Schoterweg niet middellijk afbuigt naar de Velser- en Engelszstraat doch om den verkeerscirkel heen rijdt. Bijgaande figuur licht den toestand duidelijk toe. Tot zoover de heer Van der Eist. We hebben hierover de meening van den Com missaris van Politie gevraagd. Hij merkte op, dat ex- al meer plannen tot verbetering ter tafel waren ge bracht. Den vluchtheuvel bij het begin van de Vel serstraat vond hij zeer hinderlijk voor het verkeer. Daarom is die verwijderd. De verlichting, die daar onvoldoende was, is nu verbeterd. Bij de monding van de Kleverlaan is nu een vluchtheuvel aange bracht om het verkeer te splitsen en bovendien zijn er witte strepen voor de voetgangers, die daar vroe ger in alle richtingen liepen, aangebracht, wat ook een groote verbetering is gebleken, want de voetgan gers passen zich nu veel beter aan. Sinds de ver anderingen daar ter plaatse zijn dan ook nog geen ongelukken gebeurd. Het blijkt nu dat het verkeer vlotter gaat. De Commissaris wil dan ook verder zien, hoe het daar gaan zal. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Amster dam tot doctor in de wis- en natuurkunde op proef schrift getiteld „Geologische onderzoekingen in het Rivovardo-gebied en omgeving" de heer J. M. Faddegon, geb. te Amsterdam: op proefschrift ge titeld „Das Skelett und die Kiemen von palinurus vulgaris latr" de heer W. D. van der Heyde, geb. te Amsterdam en op proefschrift getiteld „Over de thermische omzetting van N-gesubstitueerde pyr- rolen" (cum laude) de heer H. P. L. Gitsels, geb. te Arnhem. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde de heer C. P. van Dijk. Bevorderd tot arts de heeren J. W. Poederbach, Amsterdam en P. L. van Heusden, Amsterdam: ge slaagd voor het artsexamen eerste gedeelte mej. A. C. Niks, Kampen en de heeren W. Bais, Pema- tang Siantar; E. N. Ploem, Den Haag en K. S. Oey, Serang. Bij de te Amsterdam en Den Haag gehouden examens voor de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagden de volgende leerlingen van mevr. B. EllingBeeldman, Jan Haringstraat 29 te Haarlem: Machineschrijven: de dames L. van Ris, J. M. Groenendijk, M. M. Staal, P. P. A. Knol, L. G. van der Sloot, S. van der Weg, A. Schumacher. M. Ni- delstein Walter, F. A. E. M. Vooges, B. Buys, J .G. L. Grootenboer en de heer J. Winkelman te Haarlem. Steno Ned. .130 lg.: de dames H. S. Staal, P. P. A. Knol, L. G. van der Sloot, A. Schmitz te Haarlem. Steno Eng. 100 lg.: mej. J. van Eerden te Haarlem. Steno Duilsch 100 lg,: de dames P. P. A. Knol, L. G. van der Sloot, M. C. Geerlings en H. S. Staal te Haarlem. KINDERBEWAARPLAATSEN. Aan het jaarverslag over '39 der Vereeniging voor Kindcrbewaarplaatsen en onderwijs en kinderver zorging te Haarlem ontleenen wij het volgende: Het kinderaantal steeg het ai'geloopen jaar met 66, de Crèche werd bezocht door 14608 kinderen De leerlingen der opleiding „Huishoudkundige en hulp in de huishouding" der Huishoud- en In dustrie School te Haarlem, ontvangen les in prac- tische kinderverzorging onder leiding eener leera- ■es van K. en O. der school. Verscheidene meigjes van de Nieuwe Huishoudschool te Amsterdam en van de School van Maatschappelijk Werk (Sixa) werd weer gelegenheid gegeven tot practisch wer ken op de K. bewaarplaats. Door tusschenkomst van mevrouw de Vos van Steenwijk ontvingen we 70 stuks kleertjes van de Ned. Naai Vereeniging, het was een aanwinst voor de linnenkast. De directeur van den Geneeskundigen Dienst was weer bereid tot een bepaald bedrag geneesmidde len te verstrekken. Dankbaar zijn wij het Gemeentebestuur, dat ons weer in staat stelde de Kinderbewaarplaats te ex- ploiteeren, al kost het vaak den penningsmeestei veel moeite met de bestaande middelen rond te komen. De beide Crèches hielden een gezamenlijke col lecte, die voor ieder ruim honderd gulden op brachten. Overhet jaar 1939 is er een nadeelig saldo van f 96,58. „ZONNESTRAAL'-COLLECTE. Volgende week Zaterdag 4 Mei zal te Haarlem de jaarlijksche „Zonnestraal"-collecte worden ge houden. Uit de opbrengst worden de verpleegkosten voor patiënten van alle gezindten bekostigd. Het comité doet een ernstig beroep op u, „Zonne straal" uw vollen steun te geven. Meldt u spoedig bij het bureau aan als col lectant. Kunt u niet den geheelen dag. enkele uren z(jn „Zonnestraal" ook welkom. Het adres is: Bureau voor de „Zonnestraal"-col- lecle, Nieuwe Gracht 11, Haarlem. Tel. 18832. 'voor 150 waardebons. Gebruikt CONDOR HUISHOUD ZEEP en spaart de waardebons. CONDORZEEP geeft een beter resultaat met minder moeite en in korter tijd. Want door höar bijzondere samenstelling maakt CONDOR het hardste water zoo zacht als regenwater. Hierdoor krijgt U een overvloed van werkzaam schuim. V ZEEPFABR.% DE HAAS 4 VAN BRERO APELDOORN (Adv. Ingez. Med.) Tweehonderd gulden boete vooT bloembollenhandelaar. Getracht zieke bollen te versturen. Een nog jeugdige directeur van een bloembollen handel uit Beverwijk had op 7 Februari 25 kiste! bloembollen naar Rotterdam gestuurd. Bij control in de havenstad had men echter geconstateerd, da er in de kisten andere bollen zaten dan op het ge leidebiljet waren aangegeven. Dit waren ziek bollen. Een controleur van den Plantenziektekundi gen Dienst had vastgesteld dat zieke begonia's di kisten vulden terwijl er lelies, gladiolen en gloxi nia's in hadden moeten zitten. Op 5 Februari had de contróleur in Beverwijk ii de bloembollenschuur van den kweeker 100 kistei bollen afgekeurd. Een dag later had de verdacht! de 25 bewuste kisten uit deze collectie bijeengezocht De kweeker verdedigde zich door op te merken, da er een vergissing in het spel was geweest. Zelf ha< hij de keuring niet bijgewoond en waarschijnlijl had zijn vader niet alles nauwkeurig genoteerd. Ambtenaar: Ik geloof anders niet erg aan die ver gissingen. Uit het rapport van prof. Van Slogteren bleek dat van 25 bollen er 17 ziek en rot waren. De verdachte wees er nog op, dat de bollen vooi Engeland bestemd waren en dat hij zijn broer ii Engeland toch niet zovu benadeelen. De ambtenaar begon zijn requisitoir met medi te deelen, dat de bloembollenhandel van verd. ge- lukkig failliet is. De wet noemt deze personen over treders, volgens spreker waren het echter misdadi gers. Hij eischte 1 maand hechtenis en vernietiging van de in beslag genomen bollen. De verdachte voerde nog aan, dat hij zijn bollen steeds van eerste klas firma's had betrokken. Tegen woordig kan men het echter met al die ziekten niet meer bijhouden. Zijn klanten waren altijd voldaan geweest. De Haarlemsche kantonrechter veroordeelde hem tenslotte tot een geldboete van f 200. More dagen? bUili u ""Mkl"*"- «on„ m d.g>» 1W 1 „ai iTÏ (Adv Ingez Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 26 APRIL Progr. 1: Jaarsveld en Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.Fr. Brussel 8.20 Pauze 8,30 Keulen 8.50 Deutschlandsender 9.10 Pauze 10,20 Keulen 10.50 Pauze of diversen 11.20 Ned. Brussel 1.20 Deutsch landsender pl.m. 1.45 Keulen pl.m. 2.50 Deutsch landsender 3.20 Pauze 3.30 Deutschlandsender 4.20 Ned. Brussel 5.20 Pauze of diversen 5.35 Fr. Brussel 6.20 Ned. Brussel 7.20 Fr. Brussel 9.20 Beromunster pl.m. 9.30 Boedapest 10.05 Parijs Radio 10.50 Deutschlandsender. Progr. 4: 8.— Ned. Brussel 8.20 Engeland 9.20 Pauze 9.50 Engeland 10.20 Pauze 11.20 Fransch Brussel 2.20 Diversen 3.20 Engeland 5.20 Danmarks Radio 5.35 Parijs Radio 6.05 Pauze 7.20 Diversen 3.20 Diversen of gramofoonmuztek 9.20 Ned. Brus sel 10.20 Engeland. 11.05 Parijs Radio. Progr. 5: 8.005.00 Diversen. 5.005.09 Scheve- nïngen. Ber. Dep. v. Justitie. 5.097.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. In Twee- en Driekwartsmaat. Ter afwisseling: Meistersextet en Duo Ja. 1. Hup Holland. Harmonieorkest: 2. Herbstweisen, Operaork. Berlijn: 3. Carmen Marsch. Massed Brass Bands; 4. Wir Ziehen durch die Heimat, Meistersex tet; 5. Hofballtanze, Wiener Bohème Orkest; 6. Bos ton Commandery, Goldman Band; 7. Luftcharmören, Duo Ja; 8. Die Schlittschuhlaufer, Odeon Orkest; 9. So wie du, Meistersextet; 10. Var I Alperna, Duo Ja; 11. Koning Voetbal, Harmonieorkest; 12. Die Schönbrunner, Operaork. v. Berlijn; 13. El Capitan, Massed Brass Bands: 14. Uns geht's immer fabelhaft, Meistersextet; 15. Donausagen, Wiener Bohème Or kest: 16. Semper Fidelis. Goldman Band; 17. Hör du riicka lilla, Duo Ja: 18. Wiener Praterleben, Odeon Orkest; 19. Wenn ich das grosse Los gewinn, Meis tersextet; 20. Unsere Marine, Groot Muziekkoros. 8.0012.00 Diversen,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6