1 A, wiremluiwsrder BOUVY KREYMBORG Spmt in 't 3C&U WAARBORG KICK SMIT alléén Heffingen ten bate van het Leeningfonds goedgekeurd ÖviAih, c£ië/i<vl&vv Waarborg-Kleeding WIJ ZIJN TROTSCH VISSERS VRIJDAG 26 APEII 1940 HAARLEM'S DAGBLA'D 6 GYMNASTIEK Haarlfiii—Rest Kennemer Turnkring De dameswedêtryd HaarlemRest Kennemer Turnkring heeft ten volle aan de verwachtingen beantwoord. De kwaliteit van de turnsters stond op hoog peil en duidelijk bleek, dat er in de lagere graden een voldoend aantal dames huist, die in de naaste toekomst don eersten graad zullen kunnen aanvullen. Ook de opkomst liet weinig te wenschen over. De Haarlemsche partij kwam met 23 leden op. de Rest met 21. Dit te kort van 2 dames bij de Rest heeft deze partij vermoedelijk de overwinning ge kost, want Haarlem behaalde 638 punten en de Rest 630. Bij de berekening van dezen totaal-uit slag golden over elk van de 6 onderdeelem van den wedstrijd de 17 besten van elke partij. Was de Rest dus volledig geweest, dan zouden de cijfers van deze partij een gunstiger wijziging hebben onder gaan, en dan zou de uiterst geringe achterstand misschien zelfs wel opgeheven zijn. Hoe het ook zij: de partijen waren volkomen aan elkaar gewaagd. Dit kon evenwel nog niet worden vastgesteld, nadat er 4 onderdeelen waren afge werkt, want Haarlem had toen voor vrije oefenin gen, paard, brug en ringen 479.5 p. verzameld tegen de Rest 457 p. Een zekere overwinning leek dus voor de Haarlemsche dames weggelegd, maar haar tegenstandsters liepen op rek 11.5 p. in en op paard springen 3 p., zoodat de achterstand van 22.5 p. tenslotte verminderde tot 8 p. De prestaties van turnsters zijn nu eenmaal wis selvalliger dan die van turners en aldus was het riet verwonderlijk, dat de persoonlijke uitslagen niet klopten met de verwachtingen. Toch was ge durende den wedstrijd duidelijk te zien. dat ver rassingen onvermijdelijk waren. Zoo bleek de kam pioene T. v. Leeuwen niet op' dreef, de oud-kam pioene C. v. Koningsbruggen daarentegen wel. De beste plaatsen waren voor: 1 C. Swart (Ba- to), 48 p., van 55 p. maximum, 2 A. Brouwer (Turnlust H.) 47 p.. 3 C. v. Koningsbruggen (O. S.S.)) 46.5 p.. 4 S. Smit (Concordia) 45.5 p., 5 C. Kwant (idem) 44 p., 6 T. v. Leeuwen (Qlympia) 43.5 p. Wat de vereenigingen als geheel betreft, be zorgde Bato aan Haarlem de meeste punten, en. Turnlust B. aan de Rest. Dank zij het gebruik van een telmachine kon bijna onmiddellijk na de laatste oefening de uit slag werden medegedeeld. heeft de voorverkoop der plaatsbewijzen voor V.S.V.—HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL HAARLEMDE VOLEW1JCKERS (0—2). De lichtwedstrijd, dien Haarlem Donderdagavond gespeeld heeft tegen de Volewijckers, werd door de bezoekers met 20 gewonnen; met rust hadden zii een 10 voorsprong. LEZING NIET DOORGEGAAN. Dr. F. G. H. Münnich zou Donderdagavond in café-rest. Bnnkmann aan de Groote Markt te Haar lem een lezing houden over het onderwerp: „Eerste hulp op het voetbalveld". Wegens te geringe belang stelling is deze lezing niet doorgegaan. WATERPOLO KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Het IJ—II. Z. cn P. C. (4—2). Donderdagavond ls in het Sportfondsenbad te Amsterdam de eerste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland tusschen Het IJ en de H. Z. en P. C. gespeeld. Het IJ won met 4—2, nadat de rust 3—0 was gekomen. WINTERCOMPETITIE. Nereus heeft zich op de eerste plaats in de damesafdeeling weten te handhaven. De scha mele 2—O-overwinning op H. P. C., die het be haalde, is niet het gevolg van het zwakke spel van de Zaansche dames, maar aan het geluk, dat de Hcemsteedsche dames hadden. Uitstekend werd er partij gegeven door het reserve dames-zevental van Haarlem. Met slechts 3—2 verloren zij van D.W.R. 2, maar een gelijk spel had beter de verhouding weerge geven. Tegen Haarlem 1 verloor het reserveteam Woensdagavond met 4—0 zoodat de stand thans is: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t, Nereus 6 4 2 0 10 243 Haarlem 1 9 7 1 1 15 33— 4 D. W. R. 2 9 6 1 2 13 24—13 H. P. C. 9 3 0 6 6 14—22 V. Z. V. 9 3 0 6 6 1532 Haarlem 2 10 1 0 9 2 945 Haarlem 2 behaalde het kampioenschap in de tweede afdceling door een 5O-overwinning op H. P. C. 3. Dit is het tweede Haarlem-zevental dat het kampioenschap ln de Wintercompetitie behaalde. gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t, Haarlem 2 8 5 2 1 12 2813 D. W. R. 2 8 5 1 2 11 3021 H. V. G. B. 2 8 4 0 4 8 23—24 V. Z. V. 2 8 3 2 3 8 2326 H. P. C. 3 8 0 1 7 1 12—32 De Watertrappers in de vierde afdeeling kun nen Zaterdagavond het kampioenschap beha len door hun grootsten concurrent V.Z.V. 3 te verslaan. De Velsenaren zijn plotseling komen opzetten cloor twee overwinningen op Haarlem 4. Door de 5—0-overwinning van de Watertrappers op Haarlem 5 is de stand hier: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t, Watertrappers 7 5 2 0 12 2710 V. Z. V. 3 6 4 0 2 8 22- 7 Haarlem 4 8 3 2 3 8 2118 K. Z 7 2 2 3 6 13—17 Haarlem 5 8 1 0 7 2 11—40 Zondagavond worden drie wedstrijden in het Sportfondsenbad te Zaandam gespeeld. De be langrijkste hiervan zijn: NereusV. Z. V- dames en Nereus—V. Z. V. heeren. In eigen omgeving zijn de Zaandammers altijd zeer sterk geweest, zoodat er van een uitslag nog niets te zeggen valt. Een kampioenschap zit er niet meer aan vast, maar niettemin zullen beide zeventallen hard voor de eer vechten. Tenslotte zal nog ge speeld worden de wedstrijd voor de derde afdee ling de Ham—H.P.C. 4. MOTORSPORT. DE K.N.M.V.-TERRE1N KAMPIOENSCHAPPEN IN GELDERLAND. Voor de terrein kampioenschappen der K. N. M V. in Gelderland, die Zondag a.s. in de bos- schen nabij Eerbeek zullen plaats hebben, schreven 70 deelnemers in nl. 36 juniores en 34 seniorrijders. In de 125 c.c.-klasse nemen 10 renners deel, onder wie vele bekenden op terreingebied zoo als Dick Renooy te Velsen. op Eysink. De wedstrijden, die worden gehouden in de bekende Coldenhovensche bosschen nabij het sportterrein te Eerbeek, zullen te 12 uur be-, ginnen. J et per Kilopak i Breek met de gewoonte vin de oude pot-met- 5rof-zout 1 Die is duur in 't gebruik en en lijd Gi over op VERPAKT Bouvy - zéér zuiver Nederlmdsch zout. Bouvy Zout is puur zout. kurkdroog, zonder een enkel schadelijk bestanddeel, zonder bijvoegsels als |odtum etc. Oank zij het TRI-PROCÉDÉ bevat een Kilopak Bouvy veel meer zout dan een kilo ander zout: het is dus zuiniger In 'c gebruik KEUKENZOUT I DOOR HET TRI-PROCÉDÉI N.V. J. J. BOUVY ZOON'S Zoutziederij „DE PAAUW", Amsterdam—Muiden. Nood breekt wet ook bij de K. C.De feiten hebben bewezen, dat te star vasthouden aan een keuze-systeem uit den booze isDe Vries en Wille maakten gebruik van het toevalDe E. D. O.'er wederom reserve Mej. Kruize scoort negen goals Het geval Mercer en de Everton-recette Het spreekwoord „nood breekt wet" mag dan al oen onprettigen klank hebben, voor de Keuze- Commissie van den K.N.V.B. heeft de gedwongen toepassing er van gunstige resultaten opgeleverd. Men weet, dat de K.C. nu eenmaal zeër conservatief handelt bij de samenstelling van de nationale ploeg, waarbij zij uitgaat van het standpunt, dat ten eer ste die spelers weer een kans moeten hebben, die in een vorig seizoen of althans bij voorgaande ge legenheden het oranje-shirt hebben gedragen. Ten tweede gaat de commissie niet dan in het uiterste geval over tot vervanging van een speler, waarvoor dan steeds iemand in de plaats wordt gekozen, die de extra-training op het V.U.C.-veld heeft meege maakt. Dit laatste heeft natuurlijk zijn goede zijde, maar het nadeel is, dat èn de commissie-leden èn een gedeelte van de sportpers zich blind staren op deze uitverkorenen, terwijl andere nuttige veelbelo vende spelers, die gedurende het seizoen groote vorderingen maakten, slechts bij toeval de aan dacht op zich kunnen vestigen en dan nog meestal alleen, als hun clubteam een verrassende prestatie tegen Ajax o£ Feijenoord verricht. Wat daarvan de reden is? Heel eenvoudig, dat en er in ons land maar weinig volgelingen van koning Voetbal zijn, die genoeg gevoel voor het spel (de Engelschman noemt dit „feeling"), voor de tactiek en de verdere mogelijkheden hebben om een gedegen oordeel te kunnen geven. Het meeren- deel heeft slechts oog voor de vlucht van den bal, voor den speler, die het leder in zijn bezit heeft en voor den succesvollen schutter. De keeper, die een aantal harcfe schoten op acrobatische wijze stopt, wordt toegejuicht, maar de doelverdediger, die door goede anticipatie steeds op de juiste plaats staat en dezelfde schoten op een voudige manier onschadelijk maakt, wordt hoog stens als betrouwbaar of zelfs fortuinlijk be schouwd. In Engeland en vooral in Schotland is dat an ders; wellicht mede door het feit, dat de jeugd reeds op de scholen het spel beoefent, heeft bijna iedereen gevoel voor de fijne puntjes, zoodat een korte pass, waaruit de bal vrij komt om door een ander hard te worden ingeschoten, meer waardee ring krijgt dan die „knal" uit vrije positie. Nood bx-eekt wet, schreven we hierboven en daar aan heeft De Vries het te danken, dat hij een kans kreeg. Had de K.C. eerder ingezien, dat Stam en Paulus niet voor de nationale spilplaats geschikt waren, dan had men waarschijnlijk weer met andere spelers uit het erkende kringetje geëxperimen teerd. Nu had men plotseling een ervaren en degelijk werkenden spil noodig en ziet, thans doet men wel een beroep op De Vries uit Velsen. Het conservatisme van de K.C. komt ook in het geval Wille tot uiting. Verschillende malen was de E.D.O.-keeper reeds reserve, terwijl Dijkstra en Van Male om beurten faalden. Aangezien men echter juist met laatstgenoemde vrede had ge sloten mocht hij, na Luxemburg, nog eens tegen België toonen. dat hij uit vorm is en ondanks zijn kaatsebal-partij van Zondag j.l. wordt hij weder om gehandhaafd. Men vraagt zich met verwondering af, wat er dan wel moet gebeuren, voordat Wille een kans krijgt. Bovendien heeft hij in de tien minuten, dat hij kon optreden, bewezen, uit het goede hout te zijn gesneden en zich niet door het gewicht van den wedstrijd van de wijs te laten brengen. Wij mogen dubbel en dwars tevreden zijn over het debuut van de beide vertegenwoordigers van het voetbal in ons rayon. Wellicht zal het voor de K.C. aanleiding zijn, eens wat meer aandacht aan dit district te wijden; we zijn overtuigd, dat er nog wel meer „bloempjes tusschen het gras" schuilen. Eenige jaren geleden scoorde de middenvoor van de Engelsche beroepsvoelbalclub Luton Town, Payne, in één wedstrijd tien doelpunten met het gevolg, dat hij tot op den huidigen dag hij speelt thans voor Chelsea als „Ten goals Payne" bekend staat. In de dameshockey-match tusschen Rood Wit en Amsterdam II, door eerstgenoemde club met 152 gewonnen, wist de Heemsteedsche middenvoor, mej. S. Kruize, negen maal het net te vinden. Ondanks deze merkwaardige prestatie zou het toch verwon deren, als deze speelster' in de toekomst „Nine goals Kruize" zou worden genoemd. We zouden er althans raar van opkijken. De Everlon-directie heeft naar aanleiding van het geval Mercer, dat in de Engelsche voetbal wereld zooveel stof heeft doen opwaaien, een ver klaring afgelegd met het doel haar houding te rechtvaardigen. Mercer immers was gekozen om op Wembley met het Engelsche elftal tegen Wales te spelen, maar zijn club weigerde hem verlof te geven, met de motiveering, dal de speler voor Everton in den Lancashire-Cup-wedstrijd tegen Liverpool moest uitkomen. In normale omstandigheden zou de club niet het recht hebben gehad, een voor het Engelsche na tionale team gekozen speler „thuis" te houden, aangezien dit eenige jaren geleden reglementair werd verboden. De club stelde zich echter thans op het standpunt: Bij het uitbreken van den oorlog werden automatisch de contracten en bepalingen tusschen clubs en spelers geannuleerd, maar even eens die tusschen Bond en vereeniging. De Bond heeft dus niet het recht, een speler voor een interlandmatch op te vorderen, reden waarom Mercer werd opgedragen, voor zijn club uit te komen, aangezien de eenige clausule, die ook tij dens den oorlog gehandhaafd bleef, het feit be helst, dat de gecontracteerde spelers in de boeken van de betrokken clubs ingeschreven blijven. Een overwinning in het knock-out-tournooi om den Lancashire-Cup brengt geld in het laadje en DAMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1939-1940 der Haarl. Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: H. van Lunenburg Jr. remise met Joh. Fabel. Eerste klasse: I. Risseeuw wint van J. J. Ko ren. dat heeft Everton momenteel hard noodig, want de club moét per jaar 2000 pond sterling belasting enz. betalen. Dat zou voor een rijke vereeniging als deze in normale tijden geen bezwaar zijn, doch thans staat men voor de moeilijkheid, dat het be drag van 5000 pond aan zomerloonen der spelers, dat in het vorige gesloten seizoen werd uitbetaald, niet door de recettes uit de gebruikelijke compe titiewedstrijden kon worden gedekt. Immers in September brak de oorlog uit en daarmede was het League-programma van de baan. TAFELTENNIS. STEDENWEDSTRIJD HAARLEM—DEN HAAG. Deze wedstrijd, die in het kader der Stedenwed- strijden om den Reinekrans valt, wordt gespeeld a.s. Zondagmiddag 2 uur in het voormalig Zander- Instituut aan den Kleinen Houtweg te Haarlem. Den Haag komt zee* sterk uit; het verloor van Amsterdam slechts met 43, waarbij de nationale kampioen aan de zijde van Amsterdam streed. Haarlem verloor reeds met 70 van Amsterdam. Niettemin is er een aardige strijd te verwachten, waarbij de Hagenaars wel met een 3 of 52 zege uit den strijd zullen treden. Voor Haarlem komen uit de kampioen E. v. Abbevé (TOG), D. Wolters (Heemstede) en mej. Niesten (HTTC.) EERSTE KAMER Zonder debat en zonder stemming heeft de Eer ste Kamer Donderdagmiddag een lange reeks wets ontwerpen aangenomen, waaronder de begrootin gen van het Werkloosheidssubsidiefonds en van het Leeningsfonds voor 1940 en het wetsontwerp bijzondere voorzieningen met betrekking tot de in gebiedsdeelen van het Koninkrijk der Nederlan den gevestigde naamlooze vennootschappen en an dere rechtspersonen, alsmede met betrekking tot zeeschepen, die gerechtigd zijn tot het voeren vain, de Nederlandsche vlag. Bij de behandeling vain het ontwerp aanwijzing van heffingen ten behoeve van het leeningfonds 1940 voerden zes sprekers het woord. De heer Gelderman (lib.) besprak de mogelijkheid van een heffing in eens en achtte haar theoretisch zeer goed te verdedigen, doch hij vreesde er in de practijk allerlei moeilijkheden en onbillijkheden van. De heer Van Lanschot (r.-k.) toonde zich eveneens tegenstander van een dergelijke heffing. Naar zijn oordeel wordt de draagkracht niet al leen door het vermogen, doch mede door tal van andere factoren bepaald. Een verdedigingsbelas ting, zich uitstrekkende over bijv. tien of vijftien jaren, achtte hij verkieslijker. De heer P 0 11 e- ma (c.-h.) was van oordeel, dat een heffing in eens op vermogens, bestaande uit buitenlandsche fondsen, b.v. dollarwaarden, in aanmerking zou kunnen komen. De heer Van Lanschot bepleitte voorts korte ter mijnen voor leeningen met den stok achter de deur en betwijfelde, of het besef wel tot een ieder is doorgedrongen, dat het heele Nederlandsche volk zich zal moeten schrap zetten. Hij gaf den mi nister in overweging de omzetbelasting op luxe- voorwerpen uit te breiden. Een belasting op Ne derlanders in den vreemde zou spreker thans wen- schelijk achten. De heer Von Bönninghau- sen (N.S.B.) verklaarde zich tegen de voorgestel de heffingen op koffie, suiker en benzine, zoolang verschillende andere objecten, welke hij opsomde, nog niet belast zijn. De heer Pollema bepleitte voorts steun van regeeringswege aan de koersen van de Nederlandsche Staatsfondsen en was van oordeel, dat tusschen de exorbitante mobilisatie- uitgaven en de voorgestelde heffingen geen even redigheid bestaat. 1 De heer De Zeeuw (s.-d.) stond verzwaring der directe belastingen tegenover de indirecte voor en bestreed het betoog van den N.S.B.-afgevaar- digde; de belasting op de suiker achtte de lieer De Zeeuw geen gelukkige greep. Tenslotte betoogde spreker, dat als de regeering er niet in slaagt het levenspeil laag te houden zij zal moeten overgaan tot loonsverhoogLngen. Nadat de heer TerHaar (c.-h.) kort het woord had gevoerd, beantwoordde minister D e Geer de sprekers. Hij zeide de adviezen betreffende de heffing op Nederlanders in den vreemde moeten niet het Leeningfonds, doch den gewonen dienst ten goede komen. Nederlanders, die hun vermogen in buitenlandsche fondsen hebben belegd, betalen mede; het is onjuist te meenen, dat een dergelijke belegging voor de Nederlandsche volkshuishouding een verliespost zou zijn. Steun aan den koers van staatsleeningen achtte de minister in het algemeen schadelijk. Na repliek van de heeren Pollema en Von Bönnïnghausen verklaarde de minister nog in dupliek, dat hij nooit verklaard heeft, doch slechts hoopt, dat de winstbelasting en de herziene inkomstenbelasting ook voor 1941 een sluitend budget zullen «geven, doch dat hij niet kon verkla ren voornemens te zijn geen nieuwe belastingen voor den gewonen dienst voor te stellen. Obk dit ontwerp werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, waarna de vergadering werd verdaagd tot morgenochtend. Dan zal de onder- wijsbegrooting worden behandeld. is het bekend, dat Waarborg - Kleeding, die aparte coupe be zit, welke 't costuum van den goed-geklee- den heer kenmerkt. Bovendien is WAARBORG-KLEEDING gemaakt van de mooi ste en nieuwste dessins. Daarom zal men elkaar terecht raden: Neem WAARBORG-KLEEDING (Adv. Ingez. Med.) BONTE AVOND. De tooneclvereenging „Herman Heijermans, geeft Zondag 28 April een bonte avond in Hotel De Leeuwerik. Na afloop is er bal. JACOB VAN LEXNEP. De werkende leden van „Jacob van Lennep" zul len Donderdagavond 9 Mei voor de leden van den Haarlemschen Kegelbond in den Stadsschouwburg opvoeren: „Haar andere man" blijspel in 4 bedrijven van Larry E. Johnson. De uitvoering vindt dus met in het gebouw van den H. K. B. plaats. Wat de heer Fennell in Engeland beleefde. Een oogenblik van onbedachtzaamheid kostte 25 pond sterling. VELSEN Vrijdag De heer G. Fennell, die zooaLs men weet in Engeland 25 pond boete kreeg, omdat hij een brief bij zich had. bestemd voor een in Ne derland wonende Duitsche dame. is dezer da gen van zijn dure reis teruggekeerd. Hij vertelde ons, wat hem op deze reis overko men is en uit wat hij ons vertelde blijkt, dat men als men in een oorlogvoerend land ook in Engeland reist, niet voorzichtig genoeg kan zijn. Een oogenblk van onbedachtzaamheid, het kleinste foutje, kan de ernstigste gevolgen hebben. Het foutje, dat de heer Fennell maakte, kostte hem 25 pond boete. Hij dankte het onge twijfeld aan zijn goede relaties in Engeland zoo wel als met den Britschen consul-generaal in Amsterdam dat het hierbij gebipven is. De heer Fennell maakte zooals wij reeds schre ven, voor een IJmuidensche vischconservenfa- briek een zakenreis naar Londen. Hij kwam zoo doende ook in kennis met de aldaar wonende fa milie van zijn opdrachtgever, die natuurlijk be langstellend informeerde, hoe het met hun ver wanten in IJnruiden ging. Des Woensdags was de heer Fennell met zijn werkzaamheden gereed gekomen. Den daarop- volgenden Donderdag zou hij weer per vlieg tuig van Shoreham vertrekken. Het meerge- ïmemde foutje was oorzaak dat daar niets van zo'u komen. Woensdagavond ging de heer Fennell naar het bureau van den censor in Pall Mali, om te voor komen, dat zijn papieren vlak voor zijn vertrek nog onderzocht moesten worden. Ofschoon het na kantoortijd was, heeft men den heer Fennell toch nog geholpen. Zijn papieren werden in een grooten papieren zak gedaan, als ook de inhoud van zijn portefeuille, zoodat hij nergens meer een los stukje papier bij zich had. De zak werd natuurlijk verzegeld. Donderdagmorgen, kort voordat de heer Fen nell zich naar het vliegveld zou begeven, ont moette hij in de hall van zijn hotel een dochter van zijn relatie, die hem verzocht, het een en ander aan haar in Holland wonende moeder te willen mededeelen. „Schrijf het maar even op zeide de heer Fennell haar. En aldus geschiedde. Het briefje met een geheel onschuldig familiepraatje werd in een envelop gedaan, die gewoon werd dichtge plakt (..scaled"i en niet gezegeld, zooals het be richt luidde. De heer Fennell stopte dit, zijn ongeluksbriefje in den zak van zijn overjasen dacht er niet meer aan. Op het Exit Office van het vliegveld vond de controle buitengewoon streng natuurlijk plaats. De heer Fennell toonde de groote enve lop van den censor. Allright Sir. De beambte opende nog de st-okparapluie van den heer Fennell. Daar zat natuurlijk niets in. De heer Fennell zou al weggaan toen de ambte naar de jas betastte Daar kwam de brief voor den dag en nu was Leiden in last. Mee naar het bureau van onderzoek. De brief werd geopend Een Duitsche brief Een tolk was niet bij de hand, maar die werd gehaald. En inmiddels werd de heer Fennell aan den lijve onderzocht. Maar men vond niets. Bij de vertaling bleek de inhoud zeer onschuldig te zijn, maar zeide de vertaler, ik vertaal wat er in staat; maar weet natuurlijk niet of er code-woor- den in staan. Het was en bleef een ernstig geval en de ge vangenisdeur stond al, bij wijze van spreken, op e,n kiertje. De heer Fennell kreeg het echter ge daan, dat hij tegen een borgstelling van 1006 buiten de gevangenis bleef. Aan zijn vele relaties in Londen heeft de heer Fennell het te danken, dat deze groote som bijeengebracht kon wor den. Hij bleef dus buiten de gevangenis, maai was genoodzaakt in zijn hotelkamer te blijven waar hij met niemand spreken mocht; De heer Fennell was eerst niet van plan, eer advocaat te nemen, maar toen het hem bleek, dal de zaak door de Engelsche autoriteiten als zeei ernstig werd beschouwd, verschafte hij zich de hulp van een rechtskundige. Inmiddels had de Court of Justice in Nederland informaties om trent den heer Fennell ingewonnen. De advocaal had zich zijnerzijds om inlichtingen tot der Britschen consul-generaal te Amsterdam, een goede bekende van den heer Fennell gewend welke inlichtingen rechtstreeks aan de Court oi Justice werden gezonden. Deze waren alleszins gunstig,- zoodat de Court wel tot de overtuiging kwam, dat er geen kwaad achter den brief zat. De heer Fennell bekende schuld hij wist immers dat hij iets gedaan had wat niet mocht en het vonnis luidde, zooals men weet 2J pond boete. op onze collectie SCHOENEN. Trotscher dan ooit. Want wat VISSERS dit seizoen weer biedt is prima kwaliteit en onze bekende prima pasvorm. Ziet de nieuwe schoenen in onze etalage en ook U zult onmiddellijk zeggen bij VISSERS koop ik mijn nieuwe schoenen. uaoc teccii pasvocm VERWULFT J - TELEF. 11<05. (Adv. Ingez. Med.) VERVOER VAN MELK EN TAPTEMELK. B. en W. van Haarlem hebben besloten, het gelijktijdig vervoeren van melk en taptemelk mei hetzelfde vervoermiddel of door denzelfden per soon in de gemeente Haarlem ongewenscht t« verklaren, zoodat het vervoer niet mag plaats hebben tenzij door of namens B. en W. daartoe schriftelijke vergunning is verleend. Verder hebben B. en W. bepaald dat de be doelde vergunning namens hun college zal wor den verleend door den directeur van den Keu ringsdienst van waren voor het gebied Haarlem ONGELUK IN EEN WINKEL. Donderdagmiddag had een 59-jarige dame in dei winkel der firma Vroom en Dreesmann aan de Groo te Houtstraat te Haarlem het ongeluk over der draad van een karpet te struikelen cn te vallen; zj. brak haar rechter onderbeen. Door leden van der Gngevallcndienst werd zij voorloopig verbonden waarna zij per ziekenauto naar het St. ElisabethJ Gasthuis werd vervoerd.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10