Vifj! maanden eacantie De actie der Duitsche en Britsche luchtmachten. HfllMAIIEK r Beschuldigingen over en weer. AGENDA. HEBT U EEN i' KOP? Qiatei genoegen^ Duitsch legerbericht meldt hernieuwde beschieting van Narvik. Ochtendbeurs Amsterdam Loopjongen gevraagd RUSTHUSS of PENSION. wandelen op Hartog's Schoenen VRIJDAG 26 APR ID 1940 HAAECEM'S DAGBEAD 2 LONDEN. 26 April (Reuter). Het Noorsche telegraaf-agentschap (ergens in Noorwegen) meldt: „De Duitsche bommenwerpers hebben gisteren den geheelen dag boven de bergen en fjorden van Westelijk Noorwegen geraasd. Zij bombar deerden dorpen en beschoten burgers. Het aan tal slachtoffers is gering en de aangerichte scha de is niet groot. Tijdens aanvallen op Andalsnes is een Duitsche machine neergeschoten. Tijdens de aanvallen op Aalesund aan de kust ten zuid westen van Molde, werden brandbommen gewor pen op een school, die gebruikt wordt als bureau voor eerste hulp. Het vuur breidde zich tot de belendende huizen uit. Eenige menschen liepen verwondingen op. Voorts wordt gemeld dat bommen geworpen zijn in het bergland op plaatsen, welke ver ver wijderd zijn van militaire punten. Het eenige doelwit was vaak een handjevol burgers. De men schen weten niet of zij zullen vertrekken, want overal worden zij door de Duitsche vliegtuigen achtervolgd. De verontwaardiging groeit tegen over dezen vorm van Duitsche „bescherming" en in geheel Noorwegen neemt de wil van de burgerbevolking om zich te verzetten toe. Het Noorsche Telegraafagentschap ontkent dat een schip, genaamd „Eira" 10.000 ton) door bommen tot zinken is gebracht. De „Eira" is een kustvaartuig van 132 ton. zegt het agentschap en heeft slechts lichte schade opgeloopen. Londen versus Duitsche bewering. Het Engelsche ministerie van luchtvaart deelt mede: In het Duitsche legerbericht wordt be weerd dat Britsche vliegtuigen Dinsdagavond begonnen zijn met den onbeperkten luchtoorlog door onbeschermde plaatsen zonder militaire doelwitten aan te vallen. Deze bewering is on gegrond. De aanval op het eiland Sylt was ge richt tegen het vliegveld van Westerland. een be langrijk militair object en een der zwaarst ver dedigde plaatsen in Duitschland. Er werd geen aanval ondernomen op de stad Heide. Er wordt aan herinnerd dat vijandelijke vliegtuigen op 17 Maart bommen geworpen hebben op de Orkaden, waarbij slachtoffers vielen onder de burgerbe volking. Duitsche beschuldigingen herhaald. Het Duitsche Nieuwsbureau heeft op zijn beurt het volgende bekend gemaakt: Den laatsten tijd neemt het aantal gevallen toe, dat Britsche vliegtuigen open steden, die geen militaire beteekenis hebben, met bommen bestoken. Dergelijke voorvallen vertoonen een bepaald systeem, waar Duitschland niet langer meer onverschillig tegenover kan staan. Nog heeft de Duitsche luchtmacht, zoo vervolgt het D.N.B., het strikte bevel, open vijandelijke steden zonder militaire beteekenis niet aan te vallen. Zouden de Engelschen evenwel met hun aanval len op niet-militaire doelwitten voortgaan dan zou het hun op zekeren dag bij het ontwaken slecht vergaan en zou bom met bom vergolden worden. Voorts verklaart het Duitsche Nieuwsbureau ten aanzien van de mededeelingen van het Noor sche Telegraaf-agentschap, welke door de Brit sche radio zijn omgeroepen, dat Duitsche vlie gers open dorpen en plaatsen aan de Westkust van Noorwegen met brisant- en brandbommen zouden hebben bestookt, dat men in Duitsche militaire kringen van oordeel is, dat men hier te doen heeft met een Britsche poging „zich schoon te wasschen". Men weet in Britsche kringen, dat Britsche vliegtuigen Heilgenhafen. Hede en Wenning- stedt, open plaatsen in Duitschland. hebben ge bombardeerd. Bovendien hebben Britsche vlieg tuigen dezer dagen ook de zoo slecht gerichte bommen op Oslo geworpen, dat slechts aan en- Regen wmd hagel sneeuw zacht guur Rheuma'tiekNatuurlijk, Rheumatiek! Hoe kan 't anders? Juist in deze dagen van steeds wisselend weer, worden lijders aan Rheumatische pijnen geteisterd door hun kwaal. Geen wonder, dat juist nu talloos velen hun heil zoeken bij een beproefd middel als Kruschen Salts. In tegen stelling met smeerseltjes of broeien van buitenaf, bestrijden Kruschen's zes minerale zouten Uw kwaal van binnenuit bij de oorzaak: onzuiver bloed. Kruschen's aansporende werking op Uw lever, nieren en ingewanden, wekt die organen weer op tot volledig krachtige werking, noodig om Uw bloed te zuiveren van het overtollig scha delijk zuur ,dat zich nu vastzet in spierweefsels en gewrichten en zoodoende oorzaak is van Uw lijden en pijn. Neemt toch óók Kruschen Salts Tienduizenden Rheumatieklijders bracht het ver lossing van hun kwaal, 't Is zoo'n geringe moeite, iederen morgen de kleine dosis en het doét U zoo weldadig véél goed! Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40. 0.75 en 1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger. 1756. (Adv. Ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 26 APRIL Haarl. Vereen, tot bestrijd, der t. b. c. Jaarl. alg. ledenvergad. Ged. Oudegracht 41, 8 uur. Palace: „Variété". 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hols Theater: „Rio", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Sterren gaan naar Hollywood", 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het privé leven van Elisa beth en Essex". Op het tooneel: Tom Jersey, hand schaduwen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. ZATERDAG 27 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Fritz Hirsch ope rette „Der Graf von Luxemburg". 8.15 uur. Dancing La Gaité, Raaks: Nachtfeest. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds (Palace 2.30. 7 en 9.15 uur) Nieuw programma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. kelc civiele gebouwen schade werd aangericht. Wat, betreft het werpen van bommen door de Duitsche luchtmacht op plaatsen aan de west kust van Noorwegen, zegt men van Duitsche militaire zijde, dat alleen op die plaatsen bommen worden geworpen, waar de Duitsche verken ningsvliegtuigen te voren onomstootelijk hebben vastgesteld dat zij door Britsche en Fransche landingstroepen zijn bezet en gebruikt worden als basis van opmarsch tegen de Duitsche troe pen. Wie een smal gezichtstype heeft, kan het best een hoed kiezen met een zeer smallen rand. Dat staat bij zonder goed; vooral als U er de juiste tint bij kiest. Bij KOSTERMANS hebt U keuze uit ruim 1450 model len, tinten, maten en prij zen, en dèsgewenscht ter zake kundig doch be scheiden advies. KL.H0UTSTR.58 GENCRON J ESTR. 5 (Adv. Ingez. Med.) Amerikaansche neutraliteit in het Noorsch-Duitsche conflict geproclameerd. „Cash and Carry" clausule geldt ook voor Noorwegen. President Roosevelt heeft het bestaan van den staat van oorlog tusschen Duitschland en Noorwegen geproclameerd. De proclamatie maakt de Amerikaansche neutraliteit in het conflict bekend. President Roosevelt heeft ook een proclamatie uitgevaardigd, waarbij duikbooten van oorlogvoe renden verboden wordt Amerikaansche havens en territoirale wateren binnen te komen. In een maatregel van bestuur schrijft de president de regelen voor met betrekking tot de neutraliteit der Vereenigde Staten in het Duitsch-Noorsche conflict. Een resultaat der proclamaties is de toepassing van de „cash and carry" („betaal en haal") clausule op het plan tot levering van oorlogsmateriaal aan Noorwegen. Denemarken wordt in de proclamatie niet ge noemd. Jubileum bii de firma Carels. Vandaag waait het nationale dundoek uit het perceel van de N.V. Electrische Luxebroodfabrie ken vil. J. Carels aan de Zijlstraat te Haarlem. Daar is dan ook wel aanleiding voor, want er wordt een zeldzaam jubileum 'gevierd, namelijk dat van den 52-jarigen heer P. J. Geerlings, magazijnmees ter, die veertig jaar geleden bij deze firma in dienst is getreden. Hij werd vanmiddag twee uur met zijn vrouw door den bedrijfsleider, den heer G. J. Wanders, per auto van zijn woning aan de Vaartstraat gehaald en naar de fraai versierde fa briek gebracht. Namens het geheele personeel werd de jubilaris door den heer Wanders op een har telijke wijze gecomplimenteerd. Spreker roemde de kameraadschappelijke samenwerking tusschen hem en het personeel en den noesten ijver, steeds door hem aan den dag gelegd. De heer Wanders heeft 12V'2 jaar als chef met den heer Geerlings in de beste verstandhouding samengewerkt; zijn groote werkkracht voor het bedrijf wordt ten zeer ste gewaardeerd. Namens het personeel bood spr. hem een fraai radiotoestel aan. De directeur, de heer P. de Ruiter, en het lid der directie de heer C. J. Taaie spraken den ju bilaris eveneens op zeer waardeerende wijze toe. Hem werden de medaille en het diploma van de Nederlandsche Vereeniging van werkgevers in het Bakkersbedrijf ter hand gesteld. Namens de direc tie werden den heer Geerlings een pick-up-toe- stel met gramofoonplaten cn een bloemenmand aangeboden; aan zijn vrouw, die hem zooveel jaren trouw gbsteund heeft, een boquet. Ook van het personeel ontving hij een bloemenhulde en van zijn familie een fraai tafeltje voor het radiotoestel. Na deze mooie huldiging bleven directie, per soneel en jubilaris met familie nog eenigen tijd feestelijk bijeen. REM. GER. GEMEENTE. Men verzocht ons mede te deelen, dat de Rem. Ger. Gemeente te Haarlem dit jaar niet. zooals haar gewoonte is, een godsdienstoefening op Hemelvaartsdag in de open lucht zal houden. De dienst zal in het kerkgebouw plaats vinden onder leiding van Dr. W. R. M. Noordhoff. HAARLEMSCIIE JONGEMANNEN VEREENIGING. Op Zaterdag 27 April organiseert de Haarl. Jongemannen Vereeniging een jubileum-feestavond ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan in het gebouw van de Haarlemsche Jongemannen Ver eeniging, Lange Margarethastraat te Haarlem. Als spreker tregdt de heer E. v. d Wall op. OPMERKINGEN VAN LEZERS. TRAPPEN VOOR DE SCHOONMAAK. Een onzer lezers zou de aandacht van de auto riteiten willen vestigen op de trappen, die veela] bij de schoonmaak worden gebruikt. Volgens in zender zijn die meestal te licht en zou een keu ring menig ernstig ongeluk kunnen voorkomen. Verwachting geldig van hedenavond lot morgen avond ongeveer 19 uur: Betrokken tot halfbewolkt, overwegend droog, eenige verdere stijging van temperatuur, meest zwakke wind uit zuidelijke richtingen. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 58 F 50 F 50 Een oude depressiekern over de Noorzee vult verder op. Over de randstaten is de luchtdruk weer stijgende, vermoedelijk onder invloed van een hoo- ge drukontwikkeling in Scandinavië. Ten gevolge van deze drukstijging zal het voor de zwakke sto ring, die zich waarschijnlijk voor den ingang van het Kanaal bevindt moeilijker worden naar onze omgeving door te dringen. Wel beweegt zich het storingsfront naar Spanje en Portugal, alwaar het eenige regen brengt. De hooge druk achter dit front is echter van weinig beteekenis en uit een scheepswaarneming ten westen van de Azoren valt eenige nieuwe depressie-activiteit in het Verre Westen af te leiden. Rond het Middellandsche Zeebekken blijft de luchtdrukverdeeling vlak. Over midden Italië viel matige, over Sicilië zware regen. De temperaturen zijn over de Hongaarsche laag vlakte nog vrij hoog. Over de randstaten blijft het echter nog buitengewoon koud, en aan de Finsche Golf komt zelfs nog vorst voor. BAROMETERSTAND: Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KUIPERS en Zn., Opticiens. Zijlstraat 97. Tel. 12726 BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht 14141. en betere prestaties worden Uw deel, als U speelt met een racket uit de collectie van S. H. Door de keiharde bespanning, het juiste handle, de smaakvolle, solide uitvoering en de soepele veering, stijgen Uw prestaties en darmede dus ok het genoe gen. Zoo'n pracht racket ligt voor U klaar bij: JhoiiAuij- HAARLEM /GROOTE HOÜT5TR 123 TELEF. 12215 „Bekend om ,z*n service". (Adv ingez. Med.) Spiritusdrinker stak een kameraad neer. Op 2 April van dit jaar kregen de zwervers D. Bisschop en J. D„ die beiden als spiritusdrinkers bekend stonden, oneenigheid met elkaar op den Lemelerberg. De ruzie liep zoo hoog, dat het me? werd getrokken en Bisschop in het hoofd werd ge stoken, waarbij hem de slaapslagader werd door gesneden. In ernstigen toestand werd hij naar hei ziekenhuis te Deventer overgebracht, wara hij aan de opgeloopen verwondingen is bezweken. Donder dag stond de dader voor de Zwolsche rechtbank terecht. Verd. was het veroorzaken van zwaai lichamelijk letsel, den dood tengevolge hebbende ten laste gelegd. Daar er geen getuigen bij de vechtpartij waren geweest, moest bij de behandeling der zaak met dc verklaring van D. worden volstaan. De Officier van Justitie vorderde een gevange nïsstraf van acht maanden BEREIDING VAN TAPTEMELK. B. en W. van Haarlem hebben besloten, noodig te verklaren dat voor de bereiding of vervaardi ging van taptemelk door of vanwege hem, die het bedrijf van melkverkooper of melkveehouder uit oefent, een toestel waarmede door centrifugeeren melk kan worden ontroomd, in de gemeente Haarlem slechts mag worden gebruikt met in achtneming van zekere voorwaarden. De berei ding, verpakking, behandeling, het in voorraad hebben en vervoeren van taptemelk en de als zoo danig aangeduide waar door of vanwege hem, die- het bedrijf van melkverkooper of melkvee houder uitoefent, in de gemeente Haarlem, mag slechts geschieden met inachtneming van die voorwaarden Het stroopersdrama te Waddinxveen Tegen den verdachte thans 6 jaar gecischt. AMSTERDAM 26 April Wederom heeft het gerechtshof een geheele zitting besteed aan de straf zaak tegen den arbeider H. R. uit Waddinxveen, die er van wordt verdacht in den nacht van 4 op 5 October 1938, terwijl hij aan het slroopen was, op zettelijk op den veldwachter S. van den Hoef te hebben geschoten, waardoor diens rechter boven arm deels werd verbrijzeld. De rechtbank te Rotterdam had den verdachte wegens poging tot doodslag tot acht jaar gevange nisstraf veroordeeld en het Hof te Den Haag ver hoogde de straf tot tien jaar. De Hooge Raad cas seerde het arrest en verwees de zaak naar het ge rechtshof te Amsterdam, welk college onder presi dium van mr. Joh. M. Jolles, een zeer uitvoerig onderzoek instelde. De officier van justitie, mr. A. A. L. F. van Dul- lemen vorderde heden wegens poging tot doodslag een gevangenisstraf voor den tijd van zes jaar met aftrek van de preventieve hechtenis en met bevel tot vernietiging van het geweer. Op formeele gronden vroeg spreker vernietiging van het vonnis der rechtbank. DE FILM „PERPETUUM MOBILE". De documentaire film „Perpetuum Mobile", op genomen door onze stadgenoot Christiaan Pointl. wordt nog eenmaal vertoond op a.s. Zondagmorgen in het Rembrandt-Theater. Liefhebbers van kleu renfotografie, van schitterende natuurtafereelen in al haar stemmingen, mogen dit filmwerk niet ver zuimen. Geïnspireerd op klassieke muziek van Schumann's Ie Symphonie: „An den Frühling", v. Tschaikowsky, Mozart. Haydn en Mendelssohn, heeft Pointl deze film gemaakt. Zij is meerendeels opgenomen in de omgeving van Haarlem. Aanvallen op Engelsche schepen. BERLIJN, 26 April (D.N.B..) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Britsche zeestrijdkrachten beschoten ook op den 25en April de haven van Narvik. In Drontheim kwamen versterkingen van troepen en material aan. In de zone van Bergen zijn Duitsche troepen bezig de omgeving van Voss te zuiveren van Noor sche afdeelingen De vijandelijke tegenstand werd gebroken. De van Oslo uit naar het noorden en noordwesten in verscheidene sterke afdeelingen optrekkende Duitsche troepen hebben ook op den 25en April in nauwe samenwerking met het lucht- wapen verder aan ruimte gewonnen. Op enkele punten zijn de gevechten nog gaande. Gevechts vliegers bestookten troepenconcentraties en colon nes, verkeerscentra en transporten met bommen. Door den vijand gebruikte haveninstallaties wer den door bommen vernield. Op een vliegveld tus schen Dombaas en Andalsnes werden elf vijande lijke vliegtuigen vernield. In het zeegebied voor de Noorsche kust werden verscheidene Britsche schepen met bommen aangevallen. Een mijnen veger en een transportschip zijn na bomtreffers vastgeloopen. Een torpedoboot vertoonde een sterke rookontwikkeling en stopte. Een tankboot kreeg door een treffer zware slagzij en werd door de bemanning verlaten. Door bomtreffers ontplofte de ketelinstallatie van een ander vaartuig. Door een Britschen luchtaanval op een vliegveld bij Drontheim werden eenige toestellen door scherven beschadigd. In den nacht van 25 op 26 April werd Oslo door Britsche gevechtsvliegtuigen aangevallen en met bommen bestookt. Terwijl er op het-vliegveld geen militaire schade werd aangericht, staat de om vang van de uilwerking der bommen in de stad Oslo niet nauwkeurig vast. In het Westen geen bijzondere gebeurtenissen. Een Duitsch verkenningsvliegtuig moest een nood landing maken in België. De bemanning is onge deerd. Des nachts vlogen vijandelijke vieltuigen de Duitsche bocht binnen. Een Britsche machine werd in de buurt van Sylt neergeschoten en viel in zee. BRIDGECLUB HAARL. NOORD. Clubkampioenschappen 19391940. De 12e, tevens de slotzitting heeft nog eenige ver rassingen gebracht, wat vooral in het eindklasse ment voor de le klasse van veel invloed is. Uitslag laatste zitting: hr. en mevr. Walter 65 y2, hr. en mevr. Koeyers 64»/2, heeren SchutW. v. Schagen 54V2, heeren F. GausWiegmink 53'/2, heeren AppelboomDijkman 53, dames Wiegmifflt' —Mulder 52'/--, mevr. Bravev. Alphen'51V2, hee ren v. DeldenSteenkist 51J/2. heeren Robbé Nieman—Beijer 51, heeren Dekkerv. d. Bogaard 48'/?, heeren Veenings—Scheaffer 48'/2, heeren PiggeKeur 47'A;, heeren' S- GausBrasser 46'/2, heeren BoschGroeneveld 43'/», heeren Goldsteen v. Woning 43V2, heeren J. J. Waltei'Warmerdam 38V2» heeren Schreuderv. d.. Aakster 35'/2. Eindklassement: Hoofdklasse: le prijs heeren BrouwerBeijer moyenne 54,9; 2e prijs dames WiegminkMulder moyenne 54,3; 3e prijs heeren v. d. Aakster—Schreuder moyenne 54,2. Ie klasse: le prijs hteeren KabeU-Robbé moyenne 52,3; 2e prijs heeren J. J. Walter—v. Woning moyenne 52,3; 3e prijs heeren AppelboomDijkman moyenne 51,9. Eervolle vermelding: Hoofdklasse de heeren F. GausWiegmink moyenne 52,4; le klasse de hee ren Dekkerv. d. Bogaard moyenne 51.1. De einduitslag der viertallen kampioenschappen voor „Haarlem Noord" zijn als volgt: le prijs (kampioenen 1940) dames WiegminkMulder heeren BrouwerBeijer; 2e prijs heeren Appelboom DijkmanMeijboomNieman; 3e prijs mevr. Braveheeren van AlphenKeurVan Es; 4e prijs heer en mevr. Kooyersheeren S. GausBrasser. (Adv. Ingez. Med.) AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het verbeteren van den Rijks weg AmsterdamUtrecht, gedeelte Duivendrecht- sche brugAcboude, tusschen K.M. 7,900 en K.M. 11.650, onder de gemeente Weesperkarspel, Ouder- Amstel en Abcoude, met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Leidsche Zand- en Grondmaatschappij voorheen J. M. Samson te Leiden voor f 204.000. De Juliana-dag. Thans is ook verschenen het programma der feestelijkheden op Dinsdag 30 April ter gelegen heid van den verjaardag van Prinses Juliana in Haarlem Zuid-West. Die feestelijkheden hebben plaats op het terrein aan de Ohmstraat. Te twee uur beginnen de kinderspelen, bestaande uit verschil lende wedstrijden. In de pauze krijgen de kinderen een versnapering. Desavonds half acht wordt er een lampion-optocht gehouden, waarna te kwart over acht het feestterrein met de diverse vermakelijk heden geopend wordt. Ook wordt er gelegenheid tol dansen (o.a. prijsdansen) gegeven. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot "11,25 uur. Kon. Olie 203'/2—205. H.V-A. 338. Philips 111. AKU. 40—40X. Beth. Steel 62 3/8—Vs. U. S. Steel 46 3/8>/2. Republic Steel 16 3/87/16. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.— uur. Londen 6.61. Berlijn 75.52 VS». Parijs 3.74V2. Brussel 31-,72. Zwitserland 42.24. Stockholm, advieskoers 44.5044.70. New-York 1,88 3/8. Italië: Vrije lire 9.56. Reislire 7.95. Bankpapier 6.10. WONINGWET. Het Hoofd van het gemeentebe stuur van Heemstede brengt ter openbare kennis, dat van af he den ter secretarie Afd. Alge- meene Zaken op iederen werk dag van 912 uur voor een ieder ter inzage ligt gedurende 4 we ken de ontwerp-herziening XL A van het uitbreidingsplan betref fende de terreinen, begrensd door de Kerklaan, den Heerenweg, de Van Merlenlaan en de Zandvaart. HEEMSTEDE, 26 April 1940. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, HULP i. d. HUISH. gevr., liefst extern. Loon 30. Hulp voor ruw werk. Zondags vrij Rijnegomlaan 10, bij Tramhalte Aerdenhout. Piano en Orgel stemt F. MOLENAAR, maakt schoon, repareert, ook buiten de stad. Schalkburgergracht 38, H.N., Telef. 13795 Flink Dagmeisje gevr. van 77, Salaris 8. Aanm. na 7 uur Ripperdapark 31 Direct gevraagd een JONGMENSCH voor kantoor-administratie, leeft. pl.m. 16 a 17 jaar, bij voorkeur m. eenige routine. Soli. no. 3760 bui- van dit blad Een nette J. STAMMES, KL Houtstraat 35. Dame, die lichte verpleging be hoeft, zoekt eenvoudig doch pri ma pension in bosschen, niet al te ver van Rotterdam. Brieven met opgave van prijs en referentiën: Dames Lucking, Achterhaven 20. Rotterdam. Heer zoekt per medio Mei gem. Zit-Slaapkamer, omgeving Hout. Br. met prijs no. 3759 bur. van dit blad M. O. In besch. leeraarsmilieu bestaat gelegenheid tot inwoning voor leeraar, leerares, leerling(e) bij het M.O. Br. no. 3754 bur. van dit blad DAMES I GEBRUIKT Johnson'» Ontyettlngsboontn Onfeilbaar. Onschadelijk. Onmisbaar. p flacon F 0 90 Alleen verkrijgb, bij i Drogisterg Johnson Gr Markt 6 (bij het stadhulO Telal. 11745 voor haard, kachel of verwarming. Dat zijn de maanden, waarin U Holland's natuur op z'n mooist kunt genieten! brengt U dubbel genot. Onze collectie is gereed Originele en aparte modellen, pasvormen, die werkelijk „af" zijn en prijzen beneden de begroting Ook in WELF- en ARCH-SCHOENEN brengen wij iets aparts tegen minimum prijzen. DAMESSCHOENEN van maat 33 tot maat 43.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2