loge za na Petroleum als factor in modernen oorlog. den Bollendag beter geslaagd dan ooit Het Derde Rijk kan maximaal één derde van zijn oliebehoefte dekken door import. "AKKERTJE Zweedsche volk getuigt van zijn eenheid. De Kleeding Verkoop Centrale uitgezochte collectie Overstelpende drukte in bollenland. Zandvoort trok vele bezoekers. De Haarlemsche Schilders VRIJDAG 3 MEI '194Ö H A A" REE M'S DA'GBESÖ 8 De voorraden vermoedelijk reeds aangesproken. EZE oorlog is een oorlog van machines van vliegtuigen, tanks, auto's, motorrijwie len en van scheepsmotoren. Zonder benzine en smeerolie staan die machines stil. En geen andere kracht kan haar weer in werking brengen. Reeds dertienhonderd jaar geleden heeft de petro leum goede diensten bij de oorlogvoering bewezen. Dat was toen in 673 de Arabieren Konstantinopel belegerden. Een Syrisch ingenieur heeft toen „Grieksch vuur" over het water uitgestrooid en ge zien de nabijheid van den Kaukasus, waar ook toen al olie gewonnen werd, zal dit vuur wel danig naar petroleum hebben geroken! Door dit vuur konden de houten schepen van de Arabieren de stad niet bereiken en Konstantinopèl was gered. Eeuwen lang heeft daarna niemand eraan ge dacht petroleum voor den oorlog te gebruiken. Deze kostbare vloeistof werd nog tot diep in de 2de helft der 19e eeuw in de Amerikaansche apotheken ver kocht als hoestdrank tegen betaling van een dollar de kleine flesch Pas toen de motoren waren uitgevonden werd de olie opnieuw een oorlogsmiddel. De geweldige rol welke de olie in den vorigen oorlog heeft gespeeld, is genoegzaam bekend. Sedertdien zijn er ontelbare boeken geschreven over de beteekenis van de olie voor de oorlogvoering. En toen deze oorlog nog niet was uitgebroken en ontelbare Duitschers meenden dat er nimmer oorlog komen zou, voerde nauwelijks een belangrijk Duitsch staatsman het woord zonder te wijzen op de dringende behoefte die Duitsch- land had aan katoen, aan erts, aan rubber en aan olie. Zonder eigen winplaatsen van deze artike len zou Duitschland's veiligheid nimmer verzekerd zijn, betoogden zij. Katoenvelden, rubberplantages, oliebronnen, zij werden vurig door Berlijn begeerd. Dit alles was bekend. En daarom is het zoo won derlijk dat Berlijn, nu de oorlog goed en wel aan den gang is. na zeven maanden aarzelend begin, niet meer spreekt over olie. Het woord olie komt in de Duitsche bladen uitsluitend voor als er een handels verdrag is afgesloten met een staat, die olie produ ceert. zooals Roemenië. Als zulke verdragen niet worden onderteekend is het alsof er geen olie be staat. Het is vermoedelijk niet zonder reden dat het woord olie taboe is. Men mag uit dit feit waarschijn lijk de conclusie trekken, dat Berlijn meer dan ooit behoefte heeft aan deze grondstoffen en mogelijk geen kans ziet in die behoefte te voorzien. Katoen kan men vervangen door synthetische ve zelstoffen. IJzer kan men trachten te veroveren, bij voorbeeld in Scandinavië, als de aanvoer stagneert. Rubber heeft men vervangen door een kunstproduct dat in ieder geval aan zeer hooge eischen beant woordt. En ook olie kan men natuurlijk langs kunst- matiget^ weg vervaardigen en de Duitschers doen dat ook. Hun synthetische benzineproductie staat in de gansche wereld bovenaan. En ieder die 'wel eens in Duitschland auto of mo tor heeft gereden kent de goede kwaliteiten van de Leuna benzine cn van de Aralproducten, welke laat ste vooral in het bergland van waarde zijn. De fabrieken zijn echter op geen stukken na in Staat de fantastische hoeveelheden benzine, zware olie en smeerolie te produceeren, welke een staat als Duitschland zelfs in vollen vredestijd consu meert. Vandaar dat de Duitschers koortsachtig ge tracht hebben in eigen bodem oliebronnen aan te boren. Nauwelijks eenige honderden meters over de Nederlandsche grens ziet men bij Bentheim en Gro- nau de eerste boortorens al verrijzen. Hier en daar boekte men succes, bevredigend waren de resulta ten echter niet. Het petroleumprobleem werd in ieder geval er niet door opgelost. Er is reden de Duitsche oliepositie eens aan een nadere beschouwing te onderwerpen. DE DUITSCHE OLIE-IMPORT Duitschland verbruikt per jaar in vredestijd, vol gens Duitsche gegevens, ruim zeven en een half mil- lioen ton olie cn olieproducten, zooals benzine, smeerolie enz. Het produceert per jaar circa 600.000 ton ruwe olie en twee millioen ton benzine enz. langs natuurlijken en synthetischen weg. Ongeveer 5 millioen ton olie moet het dus importeeren. Negen tig procent van dezen import haalde Duitschland uit Amerika en het Verre Oosten. Slechts tien procent werd geïmporteerd uit het Nabije Oosten, uit Rus land, uit Roemenië, Polen en Tsjecho-Slowakije. Nu mag men aannemen dat Duitschland de laatste jaren bijzondere zorg heeft besteed aan de vorming van voorraden van benzine en olie. Evenzeer echter staat vast dat het verbruik van benzine en olie de laatste jaren enorm gestegen is. Daaruit mag ge concludeerd worden dat zelfs in vredestijd, wanneer de aanvoer uit Amerika en het Verre Oosten zou worden afgesneden, het Derde Rijk binnen betrek kelijk korten tijd genoodzaakt zou zijn, zijn voorra den aan te spreken. In des te sterkere mate is dit natuurlijk het geval nu Duitschland in een oorlog gewikkeld is. Duitsche deskundigen schatten het jaarlijksche verbruik aan olie van een in oorlog gewikkeld Duitschland op twaalf miilioen ton. Als het dus volledig op peil zou willen blijven diende het vier en een half millioen ton olie te importeeren, in totaal dus 9 1/2 millioen ton! In plaats daarvan is de aanvoer uit Amerika en het Verre Oosten geheel en al afgesneden, terwijl de geringe hoeveelheden olie, die in Tsjecho-Slowakije gewonnen kunnen worden en in het bezette deel van Polen, waar de bronnen overigens goeddeels ver nield zijn, slechts een geringe rol spelen. Als eenige leveranciers, die Amerika en Indië vervangen kunnen, komen Roemenië en Rusland in aanmerking. In het alleruiterste geval zou echter Roemenië, dat zes a zeven millioen ton olie produ ceert, twee millioen ton kunnen exporteeren naar Duitschland, waarbij het nog de vraag is of deze enorme hoeveelheid over den Donau of per spóor kan worden vervoerd. Rusland staat weliswaar als petroleumproducent op de tweede plaats op de wereldranglijst (met cir ca 10 van de wereldproductie) met ruim 29 mil lioen ton, maarde olie-export van Rusland heeft tot dusver niet zoo bar veel om het lijf gehad. Het verbruikt zelf enorme hoeveelheden, wat gezien de groote uitgestrektheid van dezen staat geen wonder is. De maximum uitvoer van Rusland naar Duitsch land wordt dan ook in gezaghebbende kringen op een millioen ton geschat, waarvan het transport dan echter over land zou dienen te geschieden, daal de Middellandsche Zee geheel geblokkeerd is voor olievervoer naar het Derde Rijk. In het huidige oorlogsgeval en onder de allergun stigste omstandigheden zou Duitschland dus circa drie millioen ton olie kunnen importeeren van de 92 millioen ton. welke het per jaar zou moeten im porteeren. om zijn voorraden onaangeroerd te kun nen laten. Ruim zes millioen ton. de helft van het jaarlijk sche oorlogsverbruik, blijven dus ontbreken. De conclusie ligt voor de hand dat Berlijn onder deze omstandigheden zijn voorraden spoedig zal moeten aanspreken, vermoedelijk zelfs al in belangrijke mate aangesproken heeft. CONSEQUENTIES Te sterker weegt de oliefactor, omdat Engeland en Frankrijk niet alleen in eigen staatsbestek de be schikking hebben over enorme hoeveelheden olie, maar bovendien met hun geweldige tankschepen- vloot er zorg voor kunnen dragen dat de aanvoer uit de Vereenigde Staten, die immers 60 pCt. van de wereldproductie voor hun rekening nemen, niet stagneert. Aan den eenen kant een vijand die over onuitput telijke olievoorraden beschikt. Aan den anderen kant een tekort aan aanvoer, waardoor de activiteit van de weermacht op beslissende momenten kan worden belemmerd of verlamd, waardoor de gele genheid tot het nemen van initiatief kan worden beperkt, een tekort dat echter Sok, wil men gebrek voorkomen, kan leiden tot de noodzaak van daden, die men zelf liever achterwege zou laten, zooals bij voorbeeld een ingrijpen op den Balkan, dat tot on- gewenschte verwikkelingen aanleiding kan geven. Berlijn spreekt niet meer over olie, maar het heeft er meer dan ooit behoefte aan en men kan er van verzekerd zijn dat over het olieprobleem heel wat gedelibereerd wordt. Neem'n (Adv. Ingez. Med.) Politieke partijen hielden een gemeen schappelijke demonstratie op den eersten Mei. Vastberaden taal van Hansson en anderen. Het Zweedsche Telegraafagentschap bericht: De 1 Mei dag is dit jaar in Zweden geworden tot een dag van nationale eenheid, nadat de verschillende politieke partijen waren overeen gekomen in Stockholm een groote gemeenschap pelijke optocht te houden, waaraan de geheele bevolking, onafhankelijk van politieke schakee ring, deelnam. In de daarop volgende groote vergadering, heeft de minister-president Hansson het woord gevoerd, en het volgende betoogd: „Wij, die sinds lang in nauwe samenwerking ge leefd hebben met onze Noorsche broedervolkeren, weten wel dat zij den vrede hebben liefgehad en dien nog evenzeer beminnen als wijzelf. Evenmin als wij, hebben zij geen agressieve bedoelingen jegens andere volken gekoesterd. De politiek van Zweden is duidelijk en ondubbelzinnig. Elkeen kent onze po sitie. Wij gaan voort met onze pogingen den vrede voor ons volk te behouden door naar alle zijden een strikte neutraliteit te handhaven, een neutraliteit die wij vastbesloten zijn te verdedigen." Hansson zeide het volste vertrouwen te stellen in hen die de verantwoording dragen dat de militaire maatregelen zoo noodig overeenkomstig de situatie zijn. De betooging van heden, zoo besloot de mi nister-president, is een prachtige getuigenis van de solidariteit van het Zweedsche volk. Volgens Reuter maakte Hansson ook gewag van gebeurtenissen, die geleid hebben tot de verovering van Oslo door de Duitschers. Hij zeide hierbij: „Uiteraard hebben zekere berichten uit een naburig land, zelfs wanneer zij overdreven werden, aanlei ding gegeven tot argwaan. Ik kan de gedachte niet aanvaarden dat een Zweed zich zelf zoo ver zou kun nen vergeten dat hij een vreemde mogendheid tegen Zweden zou dienen, maar een gezonde argwaan is nuttig om op zijn hoede te zijn. Het feit, dat een Zweed zekere extreme sympathieën kan voelen be- teekent niet noodzakelijk dat hij zijn land zal verra den. Het is echter van het grootste belang dat de autoriteiten hun voorzorgsmaatregelen niet laten verslappen." De leider der conservatieve partij, Bagge, zeide daarna o.a.: „Wij kunnen ons, als het geval zich zou voordoen, verdedigen en wij zullen ons verdedigen, tegen elkeen die zou probeeren ons land, onze vrij heid, onafhankelijkheid en eer aan te tasten." De voorzitter van het algemeen verbond van vak- vereenigingen, Lindberg, beide: „De arbeidersklasse schaart zich vandaag met de andere bevolkingsgroepen tezamen, klaar om de wa pens op te vatten als laatste middel, wel wetende, dat er een catastrofe bestaat, welke erger is dan oorlog, t.w. het verlies van de vrijheid." In een radiorede heeft de minister van Landsver dediging Sköld o.a. verklaard: Wij zullen ons best doen om den oorlog te vermijden en den vrede te handhaven, doch niet tot eiken prijs. De grens is nauwkeurig bepaald: de vrijheid en onafhankelijk heid mogen niet opgeofferd worden. In geval deze waarden bedreigd worden, zullen wij ze verdedigen met alle kracht. Skölk wees erop, dat Zweden een goede kans heeft, zijn onafhankelijkheid te kunnen handhaven zijn vrijheid militair en economisch te kunnen verdedigen, zelfs tegen druk van de zijde van een groote mogendheid. De industrieele produc tie, die tegenwoordig van wezenlijke beteekenis is oor het economische leven van een land, is op be langrijke gebieden sedert den oorlog van 191418 verdubbeld of meer dan dat. Het materiaal voor le ger, vloot en luchtmacht en vooral voor de luchtver dediging, is gemoderniseerd en in zeer aanzienlijke mate uitgebreid. Het moderne cos- tuum van ongeken- den levensduur wordt verkocht in 2 eenheidsprijzen. GEMAAKT a contant N/MAAT 59— Desgewenscht betaalbaar in 6 maande- lijksche termijnen met 10 pCt. ver hooging. Uitsluitend voor solide personen met vaste betrekking. DAT VINDT U ALLEEN BIJ: Eigenaar: W. J. Kales, Tel. 17273 SCHAGCHELSTRAAT 19c, HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Fransch patrouillevaartuig gezonken Duitsche duikboot getorpedeerd. Het Fransche legerbericht deelde Zondagavond mede: „Bedrijvigheid van de afdeelingen, die met den vijand in contact zijn. Een treffen tusschen pa trouilles in de Vogezen liep in ons voordeel af. Bij de laatste operaties op de Noordzee is een onzer torpedobootjagers ernstig bescha digd. Een onzer patrouillevaartuigen liep op een mijn en zonk. Verder heeft een onzer duik- booten een vijandelijke duikboot getorpe deerd". Vanmorgen meldde het Fransche legerbericht: „Eenig vuren van de artillerie in het eerste deel van den nacht", Nederlandsche bloembollen voor New-York gesneefd. Bloemenfeest gaat thans niet door. NEW YORK, 3 Mei Het gemeentebestuur heeft de feestelijkheid op 12 Mei ter gelegenheid van „de tuin der millioenen tulpen" afgezegd. Nederland stelde negenhonderdduizend bloembollen en hon derdduizend hyacintbollen ter beschikking, maar gebleken is dat slechts tien procent den winter heeft overleefd. De plantsoenendienst beweert dat de bollen geleden hebben van de hitte tijdens den overtocht naar de Vereenigde Staten, terwijl een zegsman der Nederlandsche kweekers het toeschrijft aan de slechte draineering der parken, waardoor de bollen „verdronken" zijn. In de „Herald Tribune" geeft men bovendien de schuld aan den Engelschen censor, die het transport drie maanden heeft op gehouden, waardoor de bollen te laat geplant moes ten worden. (United Press). De Hemelvaartsdag is met recht een „Bollendag" geworden. Duizenden trokken per rijwiel, auto en autocar naar de bloeiende velden. Een onafgebroken file tusschen Noordwijkerhout en Noordwijk. ENGELSCHE MIJNENVEGER VERGAAN. Bemanning van 27 koppen vermoedelijk omgekomen. OOK HET MARINEVAARTUIG „BITTERN" VERLOREN. Officieel wordt uit Londen medegedeeld dat de Engelsche mijnenveger „Dunon" op een mijn geloopen en gezonken is. Men vreest dat 3 officieren en 24 manschappen verloren zijn. Voorts deelt de Britsche Admiraliteit mede dat het Engelsche marinevaartuig „Bittern" (1190 ton) is verloren gegaan. Het communiqué vermeldt dat dit schip herhaaldelijk door vijandelijke vliegtuigen is aangevallen en na een langdurig gevecht, waarbij een vliegtuig brandend werd omlaagschoten en andere ernstig werden getroffen, in brand was ge raakt. Pogingen den brand te blusschen zijn zonder resultaat gebleven. De bemanning werd door een ander oorlogsschip aan boord genomen. De „Bit tern" werd tenslotte door de eigen strijdkrachten tot zinken gebracht, teneinde te voorkomen dat het wrak een gevaar voor de scheepvaart zou opleve ren. Er zijn geen dooden en gewonden. mantels tailleurs japonnen (zo even ontvangen uit Amerika) hoeden en aparte nouveautés in blouses en rokken Is pe cl&AIhuIs d am esk feeding groote houtstraat 26-30 koningstraat 23 haarlem (Adv. Ingez. Med.) Zelden is een bollendag geslaagder geweest dan Hemelvaartsdag. Reeds 's morgens vroeg trok een dichte menigte fietsers, wandelaars en autorijders er op uit om de bloeiende bloem- bollenvelden te bezoeken. En men heeft er geen spijt van gehad Den geheelen dag straal de de zon aan een wolkenloozen hemel en deed de kleurige velden op hun voordeeligst uitkomen. De Haarlemsche politie had uitgebreide maatre gelen genomen, om den onafgebroken stroom bol- lenkijkers vlot en veilig door de stad te laten trek ken, maar de drukte was zóó groot, dat op enkele punten extra verkeersagenten geplaatst moesten worden Op het Plein werden de voetgangers op de trottoirs in een file opgesteld en telkens in groepjes over den rijweg geloodst, nadat het verkeer een oogenblik was stopgezet. Zonder dezen maatregel zou het voor de wandelaars onmogelijk zijn ge weest, den overkant van het Plein en de tramhal ten te bereiken, want de rij auto's, motorfietsen en wielrijders vertoonde vele uren lang geen enkele hiaat. Ook in Bennebroek Hillegom, Lisse en Sassen- heim hadden politie-agenten en rijksveldwachters de handen vol om den verkeersstroom door de smalle hoofdstraten te leiden. Ook op de buitenwe gen was het zeer vol, want daar viel nog het meeste van de kleurige bloemenmozaiken te bewon deren. Maar de hoofdwegen tusschen Haarlem en Leiden kregen toch de grootste drukte te verwer ken. De tram die met vele extra diensten reed, vervoerde eveneens duizenden bollenkijkers. even als de honderden autobussen, die uit alle deelen des lands naar de bollenstreek waren gekomen In den namiddag kreeg men hetzelfde schouw spel als 's ochtends maar toen ging de verkeers stroom in tegengestelde richting en waren tallooze auto's, motorrijders en fietsers getooid met de ge bruikelijke tropeeën. Ongelukken van ernstigen aard hebben zich ner gens voorgedaan. Wel kreeg de Hillegomsche poli tie een ongewoon ongeval te behandelen, nl. dat van een motorrijder, die aan het bureau kwam ver tellen, dat hjj in de drukte.zjjn vrouw was kwijtgeraakt Bij de Noord-Zuid-HoUandsche werd ons ver zekerd dat men zich niet kon herinneren ooit zoo'n drukken dag te hebben meegemaakt. Al het extra materiaal waarover men kon beschikken werd in gezet. Na half twaalf reed lijn 1 (Soendaplein Heemstede) door naar Hillegom. Op Leiden werd met een UVintig minutendienst gereden. Tot des avonds laat werd met extra diensten gereden. Ook naar Amsterdam en Zandvoort werden extra trams ingelaseht. Te Hillegom, zoo meldt onze correspondent is het den geheelen dag overstelpend druk geweest. Zelfs de oudste inwoners hadden een dergelijken Bollendag nog niet meegemaakt. De uitzichttoren mocht zich in een zoo'n druk bezoek verheugen, dat men op sommige momenten de bezoekers moest weigeren. De E.H.B.O. moest enkele malen handelend optreden. Zoo werd een dame met een gebroken enkel per auto naar Am sterdam teruggebracht. Het mooie weer op Hemelvaartsdag lokte duizen den bezoekers naar de badplaats. Voor een deel kwamen zij als belangstellenden voor het concours van Excelsior. Dat dit aantal niet gering was bleek wel tijdens de marschwedstrijden op het terrein van de voetbalvereeniging Zandvoort. Verschillende extra treinen en -trams moesten worden ingelegd om het groote aantal passagiers naar Zandvoort te kunnen aanvoeren. Velen kwa men natuurlijk ook per fiets en vooral na den middag per auto. Op der Noord- en Zuid-boule vard stond van het begin tot het einde een bijna aaneengesloten rij auto's. De cafés langs den zeekant hebben goede zaken gemaakt en ook op *t strand is wel wat verdiend. De badinrichtingen zijn nog gesloten, doch de café-terrassen van Noorder- en Zuiderbad waren zeer goed bezet. Vele bezoekers maakten ook van- de gelegenheid gebruik om gemeubileerd te huren of pension te bespreken. m Ook het leger vierde Bollendag. Twee bereden militairen met hun meisjes in de bollenstreek. Marine defileert voor autoriteiten. Hedenavond taptoe in de Minister Lelylaan. VELSEN Vrijdag Hedenmorgen was een groot deel onzer ge meente getuige van een militair schouwspel, dat zelfs voor onze plaats een zeldzaamheid is. Landingstroepen van H.M.'s Sumatra en man* nen van het batterijschip hebben op het Tibe- riusplein gedefileerd voor den positiecomman dant, den commandant van H.M.'s Sumatra en van het batterijschip en voor burgemeester Kwint. Het défilé had te pl.m. 10.45 uur plaats. Reeds vroeg in den morgen was er een bijzondere drukte op en om het Sluisplein waar de Jantjes en de mariniers, die aan het défilé zbuden deelnemen zich opstelden, Met het Marine-stafcorps, onder lei ding van kapelmeester Leistikow, met 16 tamboers en pijpers voorop, trok de lange stoet, kranig mar- cheerend, langs Oranjestraat, Wilhelminakade, Kennemerlaan, Oosterduinweg, Velserduinweg, En- gelmundusweg, Zeeweg en Lorentzstraat naar het Tiberiusplein, waar het défilé onder groote belang stelling plaats vond. Het was een interessant schouwspel; fel schit terde het goud der uniformen en het koper der in strumenten in het voorjaarszonnetje. Na afloop van het défilé trok de stoet naar Velserbeek waar ge rust werd. Na de rust trok de stoet naar Beverwijk, waar om 12.30 uur voor de militaire autoriteiten en burgemeester Scholtens werd gedéfileerd. Hedenavond wordt van 8 tot 9.30 uur een taptoe in de Min. Lelylaan gehouden. Ook hieraan ver leent het corps van den Marinestaf zijn medewer king. De Nederlanders te Oslo in goeden welstand. Blijkens bij het departement van buitenlandsche zaken ingekomen ambtsberichten van den consul- generaal te Oslo, bevinden zich alle Nederlanders wonende binnen het ressort van het consulaat Oslo in goeden welstand. JUBILEUM AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. Heden is het 25 jaar geleden dat de heer J. V. Pennarts, wagenmaker aan d» Centrale Werkplaats, bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. De jubilaris werd hedenmorgen toegesproken door den chef van zijn afdeeling, die hem namens de directie een oor konde en de gebruikelijke gratificatie overhandig de. Ook van de collega's ontving de heer Pennarts, die verder den dag vrij had, een geschenk. DE „MISTHOORN". In ons blad van Woensdag hebben wij vermeld, dat te Jutphaas de directeur van het nat. soc. or gaan de „Misthoorn" was gearresteerd. Dit orgaan is echter geen orgaan van de N. S. B. en men ver zocht ons te melden, dat de directeur ervan geen lid van de N. S. B. is in het Frans Hals Museum. Heden wordt de door de gemeente aan de Haar lemsche schilders beloofde expositie, die reeds bij een korte rondwandeling een gunstigen indruk ach terlaat, geopend. Behalve de nieuwe zaal in den uitbouw zijn alle kleine kabinetten (naar de Halsen vroeger leidend) ter beschikking gesteld, zoomede de groote (vroegere) eetzaal en de kamer met goudleer behangen. In de oude eetzaal van het ge sticht zijn alle aquarellen en teekeningen bijeenge bracht, in het andere vertrek een paar der interes santste groote portretstukken. Door de groote be schikbare ruimte kon aan iedere inzending een be hoorlijke plaats verschaft worden, hetgeen van groot belang is en ook aan het andere gemakkelijk voorbijgegane werk de noodige aandacht kan be zorgen. Hedenmorgen waren de heeren Gratama, Buisman, Alb. Arens en Mendlik bezig de laatste hand aan het arrangement te leggen; er is ook daar aan ditmaal veel zorg besteed, zoodat men mag ho pen dat de Haarlemsche schilders over deze tentoon stelling tevreden zullen zijn en het Haarlemsche pu bliek er in ruime mate belangstelling voor zal too- nen. Een uitvoerig verslag maken wij natuurlijk de zer dagen, doch we kunnen nu reeds wijzen op in zendingen als van Mendlik. Wolterson. Vreeden- burgh. de Savornin Lohman. Buisman. Hekker. Lou- rijsen enz., allemaal Haarlemsche schilders, die nu niet bepaald tot de geregelde exposanten behooren en aan deze expositie een zekere attractie bezorgen DE BOIS

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10