■„foeddie mij „etkaapt «te» giaactzM wter Hut Jjztuiisgxmleioêe Th. van Beek Net flink Dagmeisje gevr., Gevr .Juffrouw flinke Loopjongen AANKOMEND BEDIENDE Ga mee met Du Mee 85% mislukte permanenten de volmaakte permanent „Nucurl" Maison Jean TE HUUR RUND-, KALFS-, VARKENS-- en LAMSVLEES. D.SCHOUTSEN Forma Datura Matras slecht!! BEL OP 15777 VRIJDAG 3 MEI 1940 HAARLEM'S DAGRLAD 2 Twee Schoolvoorstellingen. Het was te verwachten, dat voor „De Pickwick- Club" bij de jeugd groote belangstelling zou zijn. Meer dan 1100 jongelui meldden zich aan voor de twee schoolvoorstellingen op Woensdag, zoodat Het Residentie Tooneel 's middags voor een geheel uit verkochten schouwburg en 's avonds toen ook het gewone publiek toegang had eveneens voor een stampvolle zaal kon spelen. Het was niet de eerste maal, dat Samuel Pickwick in een Hollandsche vertooning op de planken ver scheen. Reeds in 1912 zagen wij de Pickwick-club van De Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel in een bewerking van L. H. Chrispijn met Jan C. de Vos in de hoofdrol en Cor Schulze als Samuel Weller, en het was toen behalve van Jan C. de Vos zelf vooral de caricatuur, die in de sterk clowneske ver tooning, naar voren kwam. Johan de Meester heeft De Pickwick-Club veel meer in den geest van Dickens laten spelen. Hij geeft ons vooral den wel is waar niet erg snuggeren, maar toch zeer nobelen Pickwick, en zoo zagen wij hem ook van Adolph Engers. Het was een bijna ontroerend goede Samuel Pickwick, dien wij te zien kregen en ook de personen om hem heen waren veel minder caricaturen, dan bij de vroegere opvoering, zoodat het geheel op een veel hooger peil stond. Natuurlijk gaf deze voorstelling ons meer een opeenvolging van kleurige plaatjes te zien dan een eigenlijk tooneelstuk, maar bij hen, die The Pickwick-Papers hadden gelezen, wekten deze il lustraties van het altijd nog beroemde boek aan gename herinneringen op. Wij zagen Mrs. Martha Bardell in de armen van den onfortuinlijken Pick wick op het oogenblik, toen de leden der club bin nentraden, wij waren getuige van de ontdekking van den merkwaardigen ouden grafsteen en waren mede' te gast op Manor-Farm, waar wij Rachael Wardle met den verliefden Tracy Tupman in het prieel zagen met Joe, den dikken jongen, als stille getuige, wjj volgden Alfred Jingle in zijn valsch spel tegenover Rachael, waren mede ter jacht op dien onzaligen dag, toen Nathaniel Winkle zijn vriend Tupman in den arm schoot, en maakten de rechtzitting mee, waarin Mr Dodson in zoo vlam mende taal den armen Samuel beschuldigt van verbreking van trouwbeloften aan Mrs. Bardell, en wij gaan ook met den nobelen Pickwick in de gij zeling in de Fleet, waar wij vooral overtuigd wor den van de edele inborst van onzen held. En over al staat de leepe Samuel Weller naast hem om hem te dienen, waar hij maar kan. Het Residentie Tooneel heeft onder regie van Johan de Meester een aller vermakelijkste kleurige vertooning van Pickwick-Club gegeven, zonder den geest van het werk geweld aan té doen. Het vond daarin vooral steun bij Adolphe Engers, die reeds dadelijk in zijn toespraak ons liet voelen, hoe hij Samuel Pickwick zag: een wat opgeblazen ijdel maar tegelijk zachtaardig en nobel mensch. En zoo heeft hij hem ook gespeeld. Zelfs onder de meest hachelijke omstandigheden zooals in de Fleet, toen hij in zijn nachtgewaad met slaapmuts op de plagerijen van zijn medegevangene onder ging, bleef hij een mensch en werd hij geen oogen blik belachelijk. Heo knap en tragi-komisch was ook zijn stille spel tijdens de aanklacht van Mr. Dodson op de rechtzitting. Aan Adolphe Engers vooral was het te donken, dat Pickwick een mensch en geen oogenblik 'n kluchtspelfiguur werd, zelfs niet- toen hij jn een kruiwagen gezeten, de jacht volgde. En in dezen geest had ook Johan de Meester 't spel der anderen afgestemd. Paul Steenbergen was een gewiekste Samuel Weller, die blijmoedig door het leven ging. Een zonder eenige charge geestig gespeelde rol. Johan de Meester had de rol van den tooneelspeler Alfred Jingle voor zich zelf gekozen cn speelde hem met veel fantasie. Evert Burema gaf allervermakelijkst den ver liefden Tracy Tupman, Bob Oosthoek bleef in stijl als de niet minder sentimenteeele en onfortuinlijke Nathaniel Winkle en Maarten Kapteyn was Augus tus Snodgrass, van wiens dichterlijke neigingen wy wel wat heel weinig merkten. Dirk Verbeek gaf als Mr. Dodson in de rechts zitting Pickwick de volle laag in zijn kostelijk bombastisch pleidooi, dat hij met de noodige amphase voordroeg. Jan C. de Vos moest het als Mr. Perkin wel tegen hem afleggen. La Chapelle had den plotseling ziek geworden Piet Bron als Mr. Wardle te vervangen, zoodat hij de rol gedeeltelijk lezen moest. De dames treden in „De Pickwick-club" minder op den voorgrond. Tine Opscholten waakte er voor de verliefde Rachael niet te veel te chargeeren en ook de anderen Christine van Meetereh als Mrs. Bardell, Joekie Broedelet als de oude mevrouw Wardle, Enny Meunier en Annie van Duyn als de lieve, onschuldige nichtjes en Mimi Boesnach als het frissche, aardige kamermeisje, waar Samuel zoo verliefd op is, wisten eveneens binnen de gren zen te blijven. Zoo werd het als geheel een voorstelling, volko men in den geest van Dickens, welke ook door de costuums en de décors veel kleur kreeg. Dat het succes van beide voorstellingen met zooveel jeugd in de zaal daverend was, behoef ik nauwelijks te zeggen. J. B. SCHUIL. VOORBEURSO VERZICHT. De koers van het pond sterling kon zich op de wisselmarkt ten opzichte van de vorige officieele r.oteering nauwelijks handhaven. Bij opening werd het Britsche devies op 6.55 ingezet. Spoedig bleek evenwel, dat dit peil te laag was, zoodat vrij snel een herstel van 6.57'volgde. Later in den ochtend kon de Engelsche valuta nog iets verder aantrekken tot even beneden de 6.58. Weliswaar was de wissel koers te New York gisteren wederom met een vol punt gedaald tot 3.48 7/8, maar de daling ten onzent op 1 Mei j.l. van 6.63'2 i°t 6.58 bleek reeds voldoen de te zijn geweest, thans een eenigszins juistere verhouding tusschen vraag en aanbod teweeg te brengen. De Fransche franc gaf eveneens een zelfde verloop als het pond sterling te aanschouwen. Ook hier kon de wisselkoers, die vanochtend varieerde tusschen de 3.72 en 3.73 nauwelijks het vorige peil bereiken. De Amerikaansche dollar lag met 1.88 3/8 weer op een niveau, waarop het egalisatiefonds genood zaakt werd bij grootere posten' in de markt te operecren. Weliswaar is de vraag naar dollars niet bijster groot, aan den anderen kant echter wordt het een teleurstelling geacht, dat op het oogenblik wederom door het reguleeringsfonds materiaal moet worden afgegeven, ter handhaving van de po sitie van onze nationale valuta. De overige buitenlandsche munteenheden waren met uitzondering van het Belgische devies nauwe lijks aan verandering onderhevig. De Belga lag opmerkelijk zwak in de markt. Bij een vorige no- teering van 31.60, word vanmorgen tegen prijzen ge handeld, die tusschen de 31.60 en 31.62 schommel den. Een verklaarbare oorzaak voor de flauwe hou ding van de Belgische valuta was niet te bespeuren. Blijkbaar had men hier te doen met een toevallig groot aanbod, waartegen de vraag niet kon op wegen. Duitsehe marken golden onverandex-d 75.60. ter wijl de Zwitsersche fi-anc met 42.24 fractioneel hoo ger noteerde. Voor Stockholm werd een koers van 44.60 genoemd. Op de termtjnmarkt ging nauwelijk iets om, ter wijl de verhoudingen vrijwel ongewijzigd waren. Het disagio voor een maands ponden bedroeg 2 5/8 cent, voor drie maanden 6 1/4 cent. Het agio voor den dollar was met 3/16 voor een maand en 11/16 vcor drie maanden vrijwel ongewijzigd. Op de niet-officieele ochtendbeurs waren de koer sen der lokale fondsen nauwelijks veranderd verge leken met het vorige koerspeil. Voor aandeden H. V. A. bestond eenige belang stelling in verband met het dividendvoorstel van 20 pet. De koers kon zich een zestal punten boven de laatste noteering verheffen. Voor Amerikaansche waardon bestond er nauwelijks eenige attentie. Voorzichtig, mijnheer 1 Dat kunt U pas zeggen, als U eerst bij KOSTER MANS geprobeerd hebt. KOSTERMANS heeft vrij wel èlle maten, typen, modellen en tinten die er zijn. SFECIAUTEIT IN HOEDEN GR.HOUT5TR,t20 KL.HOUT STR. 58 GEN.<-RONJESTR.5 (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond' ongeveer 19 uur: Droog vrij warm weer behoudens plaatse lijk onweer. Helder tot halfbewolkt. Zwakke tot matige wind uit oostelyke richtingen. THERM OMETERSTAND: Hoogste gisteren F 60 Laagste hedennacht F 52 Hoogste heden F 55 Over Midden-Scandinavië en de Botnische Golf ligt vermoedelijk een gebied van hoogen luchtdruk, dat weinig van plaats verandert en waarvan de in tensiteit ook vrijwel gelijk blijft. Over Frankrijk en het noordwestelijk Middel- landsche Zeegebied ligt een depressiesysteem, met een centrum over de Golf van Genua. Bij de Azoren wordt weer een nieuwe storing gemeld. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling wordt warme lucht uit het Middellandsche Zeegebied naar onze om geving aangevoerd, de temperatuur was in ons land hedenmorgen gemiddeld 2\/z graad boven normaal. In het zuiden van het land kwam gisteren plaatselijk onweer voor. In Spanje en Italië vielen plaatselijke groote hoe veelheden regen, Gijon had 35, Santander 26, Mirafiori bij Turijn 39, Milaan en San Remo 17 m.M, BAROM ETERSTAND: Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 755 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van Fa. KUIPERS en Zn., Opticiens. Zijlstraat 97. Tel. 12726 BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850. Brandweer 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht 14141. completeert U het beste door Uw benodigdheden te kiezen uit de collectie van S. H„ het be kende specialiteltsadres. Dan heeft U iets goeds, iets „echts" en U wordt vakkundig voor gelicht. Wij hebben voor U: tennisschoenen, sokken, shirts, koffers, hoezen, zonnekleppen, besnaringen -enz. De prijzen vallen mee. SxMAuij- HAARLEM /cROCITE HOUTSTR. I2S TELEF. 12215 „Bekend om z'n service". (Adv. Ingcz. Med.) DE SELMA L AGERLÖF-TENTOON STELLING. Woensdagmiddag Is de Selma Lagerlöf-ten- toonstelling in onze Tijdingzaal gesloten. De commissie van Moeders en Opvoedsters uit de af deeling Haarlem der Vereenlglng van Vol kenbond en Vrede, die zooals men weet, deze tentoonstelling georganiseerd had, had mevr. W. BlombergZeeman bereid gevonden, op- dezen laatsten middag iets van Selma Lagerlöf voor te dragen en mevrouw Blomberg had daartoe een der Christus-legenden „De kinderen Bethlehems" uitgekozen. Voor een aandachtig luisterend gehoor heeft mevrouw Blomberg het eenvoudige, ontroerende verhaal verteld en daarmede dc groote schrijf ster weer iets naders gebracht tot haar lezers. Mevrouw N. Dyserinck—v. Gilse v. d. Pais heeft daarna de tentoonstelling gesloten na het spreken van een woord van dank aan allen, die het hunne hebben bijgedragen tot het welslagen dezer expositie. Zij kon er op wijzen dat talloozen dc tentoonstelling hebben bezocht en dat voor velen de figuur van Selma Lagerlöf meer te zeg gen heeft gekregen dan te voren. Doch ook van Zweden zelf heeft men een beteren en volledigen indruk gekregen, zoodat met reden gezegd kan worden, dat de tentoonstelling bereikt heeft, wat men er mede beoogde. MEI-VERGADERING S.D.A.P. EN H.B.B. De plaatselijke raad van S.D.A.P. en H.B.B. hield Woensdagavond in de Gemeentelijke Concertzaal haar l-Mei-vergadering, die ditmaal een besloten karakter droeg. De voorzitter de heer S. P. Doek, hield een ope ningsrede. waarna hij het woord gaf aan den heer S. de la Bella, uit Amsterdam, vlce-voorzitter van het N.V.V., die een rede over den internationalen toestand hield. De vergadering werd opgeluisterd door het ge zelschap Bleekroode uit Amsterdam, dat een zeer gevarieerd programma uitvoerde, waarmee het veel succes had. De muziekvereeniging „Excelsior" verleende medewerking. De actie van Engeland's vloot en luchtmacht in Noorwegen. Gelukwenschen der Admiraliteit. LONDEN, 3 Mei (Reuter). De. Britsche Ad miraliteit publiceert het volgende communiqué: Aan de officieren en manschappen-van leger en vloot, die hebben deelgenomen aan de operaties in Noorwegen, waarin zij schitterende successen heb ben behaald, is n boodschap van gelukwensch ge zonden, waarin tot uitdrukking wordt gebracht, dat de Admiraliteit trotsch gaat op vloot en lucht- wapen. Zware verliezen zijn toegebracht aan de vijandelijke vliegtuigen, welke de troepen en sche pen der geallieerden in Noorwegen poogden te bombardeeren, terwijl zeer hevige aanvallen zijn ondernomen tegen de vitale Duitsehe bases, trans port- en voorraadschepen. In het verdere gedeelte van het communiqué, waarin de vloot en luchtmacht gefeliciteerd wor den. geeft de Admiraliteit bijzonderheden over de verrichtingen in Noorwegen sedert 24 April, toen marinevliegtüigen de troepen te land kwamen steunen tegen de aanzienlijk superieure Duitsehe luchtmacht, die van bases aan de kust uit ope- ï'eerde. Tijdens deze operaties alleen zijn minstens tien vijandelijke toestellen vernield en vele ande ren beschadigd. Op 25 April'ondernamen marinevliegtuigen een aanval op vijandelijke bases en schepen in Dront- heim. Te Varnes werden drie groote hangars ver nield en andere gebouwen op het vliegveld be schadigd. Twee op den grond, staande vijandelijke machines werden vernield en negen vastliggende zeevliegtuigen met succes gebombardeerd en be schoten. Te Thanshavn weqden twee vijandelijke tank booten in brand geschoten, Vier voorraadschepen en twee transportvaartuigen werden met resul taat aangevallen en een rechtstreeksche treffer werd geplaatst op een groot voorraadsmagazijn. Op 28 April ondernamen de- marinevliegtuigen een nieuwen aanval op Varnes en werden alle nog overgebleven hangars vernield evenals verschei dene op het terrein staande toestellen. Een aanval op vijandelijke vliegbooten leverde aanmerkelijke resultaten op. Tijdens deze operaties werden nog vijf andere vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Denzelfden dag vei/hinderden drie marinevliegtui gen een aanval van zeven vijandelijke machines op een der Britsche vliegtuigmoederschepen. Twee vijandelijke toestellen werden neergehaald. De bemanningen van zes van onze eigen vlieg tuigen worden vermist. Ncclerlandsche en Belgische ministers van onderwijs zullen het spelling vraagstuk bespreken. BRUSSEL: 3 Mei (Belga). Morgenochtend wordt de Ncderlandsche minister van onder wijs de heer G. Bolkestein, te Brussel verwacht. Op het station zal hij worden begroet dooi- den Nederlandschen gezant te Brussel, baron van Harinxma thoe Slooten en door den chef van het kabinet van het Belgische ministerie van onder wijs, den heer Kuypers. De Belgische minister van onderwijs, de heer Soudan, zal ter eere van minister Bolkestein een lunch aanbieden, waaraan ook 4e: ministerpresident Pierlot en de minister van buitenlandsche zaken Spaak zullen aanzitten» Des middags te vier uur zal minister Bolkestein een* tentoonstelling van hedèndaagsche kunst ope nen in het Moderne Museum. Tijdens zjjn verblijf te Brussel zullen de beide ministers van onderwijs 'het vraagstuk van dc vereenvoudiging van dt&- schrijfwijze der Neder- landschë taal bespreken. HERKEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De burgemeester van Haarlem deelt mede. dat de herkeuring van'de voor de lichting 1941 dezer gemeente ingeschreven personen, door of omtrent wie een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd, zad plaats hebben op Donderdag 23 Mei 1940, des voormiddags 9 uur te Haarlem, in het gebouw „De Doelen" aan de Gasthuis straat no. 32. Vorenbedoelde ingeschrevenen, die mochten wenschen het onderzoek elders te ondergaan kunnen zich daartoe schriftelijk wenden tot den voorzitter van den herkeuringsraad Casuarie- straat 16, 's-Gravenhage. Het verzoekschrift kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. Verschijnt de ingeschrevene niet voor den her keuringsraad, dan wordt de aanvraag om een nieuw geneeskundig onderzoek, indien zij is ge daan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn wettelijken vertegenwoordiger als vervallen beschouwd, behoudens uitzonde ringen. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam, tot arts de heeren J. H. van Dijk, Am sterdam. dr. P. P. H. de Bruyn. Amsterdam en N. J. Schulte, Coevorden. Geslaagd voor het arts examen eerste gedeelte de heeren J. A. Rodbard. Apeldoorn. W. F. Leyns. Sloten. B. J. Rooden- burgh, Amsterdam en H. S. D. Bartlema, Won- seradeel, Geslaagd le deelte artsexamen, de heer L. M. Woltring. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Een bij drage tot de pathologische anatomie en physlolo- gie van het asthma bronchiale"-: de heer W. N. Lagendijk geb. te Rotterdam. Geslaagd voor het doct.-ex. pharmacie: mej. H. M. H. van der Vaart; voor het doct.-ex. natuur kunde, cum laude: de heer L. J. F. Broers en voor het cand-ex. wis- en natuurkunde (E)de heer A. P. de Jonge. Jeugdige gangsters in Brabant. Rcvolvcrovcrval op boerderij. BAKEL, 3 Mei. Gisteravond is een roofoverval gepleegd op den landbouwer Van Staveren in het gehucht Schcepstad, gemeente Bakel. Omstreeks tien uur kwamen twee jongens aan de boerderij. De vrouw van den boer deed open. Onder bedreiging met een revolver liepen zij het huis in, naar den boer, van wien zij, eveneens on der bedreiging met de revolver, tweehonderd gul den eischten. De boer gaf een rijksdaalder, doch daar nam het tweetal geen genoegen mee. Hierop ontstond een worsteling, waarna de indringers met rijksdaalder op de vlucht gingen. De marechaussee werd gewaarschuwd, waarop een onderzoek werd ingesteld, dat tot resultaat had. dat de jongens werden gearresteerd. Het zijn de 16-jarige P. van V. en de 17-jaige J. W„ beiden uit Helmond. Bij het onderzoek kwam vast te staan dat de knapen tot den overval waren aangezet dooi den dertig-jarigen Van S. uit Helmond, die ook de revolver had verstrekt. Het drietal is op transport gesteld naar Roer mond. „CHIRURG". Redder van Menschenlevens. HET IS EEN CULTUURSERIE-BOEK (Adv. Ingez. Med.) Zweedsche critiek op de hulp der geallieerden aan de Noren. STOCKHOLM 3 Mei. „Aftonbladet" heeft in een artikel, geïnspireerd door het departement van Buitenlandsche Zaken, een aanval gedaan op de hulp der geallieerden aan Noorwegen. In het bij zonder oefent men critiek uit op het feit dat deze hulp voornamelijk uit Engelsche soldaten bestaat, die niet opgewassen zouden zijn tegen de zooveel beter geoefende Duitsehe soldaten en die niet ge wend zijn aan 't klimaat. Er zouden meer Fransche troepen moeten worden gezonden. Alleen in het Narvik-district zouden goede soldaten zijn, name lijk Canadeezen. Het blad komt tot de conclusie dal tot nu toe de beste troepen hebben gewonnen. „Dagens Nyheter" noemt Chamberlain's mededee- ling over het vertrek der geallieerde troepen uit Andelsnes „een verschrikkelijken slag voor de No ren" en zegt dat de Noorsche troepen die nog steeds op belangrijke punten ten zuiden van Drontheim tegenstand bieden, gedwongen zullen zijn zich over te geven. Het blad geeft op bitteren toon een com mentaar en zegt verder: „Overvallen en verraden en zonder de noodige voorraden hebben de Noorsche troepen den Duitschers tegenstand geboden, omdat zij er zeker van waren dat spoedig hulp zou komen. Nu zijn zij alleen. Indien Drontheim niet van het zuiden uit genomen kon worden, dan is het te ver wachten dat zulks van het noorden uit nog moei lijker is. Per slot van rekening zullen de geallieer den zich vergenoegen met de inneming van Narvik. Dit is echter van minder belang dan de Duitsehe overwinning". (United Press). Von Papen op weg naar Berlijn. ISTANBOEL, 3 Mei (Havas). De Duitsehe ambassadeur in Turkije, Von Papen, is vanmor gen uit Ankara hier aangekomen en zal vanavond doorreizen naar Berlijn. Prof. dr. P. A. J. Losecaat Vermeer, die tot raads heer in den Hoogen Raad is benoemd. Fransche communistische Kamer leden en burgemeesters worden geïnterneerd. LA ROCHE SUR YON, *3 Mei (Havas) 125 communistische Kamerleden, raadsleden er. burge meesters, zijn te Fromentine aan boord gebracht om vervoerd te worden naar het eiland Dyeu, waar zij in een fort zullen worden geïnterneerd. Tachtig andere communisten zijn overgebracht naar een kasteel op het eiland Noirmoutier. Mijn lieve Tante, ERNESTINE FREDERIKA BRINKMAN, Weduwe van den Heer Th. C. Zur Mühlen is heden, in den ouderdom van bijna 75 jaar, zacht en kalm ontslapen. Ir. J. J. F. F. DE HAAN HAARLEM, 1 Mei 1940 Wagenweg 204 De Verassching zal plaats hebben, Zaterdag 4 Mei a.s. te Westerveld, na aankomst van trein 15.14 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Pieter Kluraper, Echtgenoot v. J. Zomerdijk, in den leeftijd van 57 jaar. Uit aller naam: J. KLUMPER ZOMERDIJK Haarlem, 2 Mei 1940 Leidschestraat 123 EEN 2de HANDSCH RIJWIEL een zaak van vertrouwen. Wendt U daarom tot een bijna 30 jaren gev. adres. Wij hebben meer dan 100 rijwielen klaar staan le klas merken in prijzen vanaf 16.50, alle solide gegarandeerd. Wij verruilen, emailleeren en re- pareeren. A. KOELEMEIJER, Breestraat 3, Tel. 12647. arts morgen verhinderd spreekuur te houden. Gevr. voor dir. in klein gezin NET MEISJE I. en n„ als noodhulp of voor vast, goed kunn. koken en wer ken, v. g. g. v. Hoog loon. Sant poort station. Vinkenbaan 30, tel. 8783 NET MEISJE gevr. van 85 uur! KI. gezin. Zondags vrij. Loon 5 a 6. Kin derhuissingel 10 van 8.305 uur. Aanmelden me vr. KONING, Oranjekade 21 al hier. Mevr. v. d. LEE, Hoplaan 5, Bentveld (bij tramhalte) VRAAGT MEISJE, voor alle huiselijke bezigheden. voor het serveeren van ijs in een automatiek, v. g. g. v. Br. no. 3805 bur. v.d. bl. Gevraagd per 1 Juni Flinke Dienstbode voor d. en n., zelfstandig kunnen de werken eh koken, zonder goe de getuigen niet aanmeld. Schulp weg 27, Aerdenhout. aG-lzeeQeePae Ilennafagencmfw Voor direct gevraagd bij Aardappel Grootbedrijf G. v. LUNENBURG, Gen. Cronjéstr.122 Gevraagd flinke jongeman ter op leiding in den Boekhandel als door Centrale Boekhandel, Groote Houtstraat 63. Sollicitaties schrif telijk. V erloof d: EMMY FLURY en DOLF KRAMER Haarlem, 4 Mei 1940 Spionkopstraat 66 Ondertrouwd: COR HARTENDORP en MANNA KALF Haarlem, 1 Mei 1940 Santpoort, Kruidbergerweg 51 Haarlem, Pijlslaan 17 Receptie 5 Mei 35 uur te Haarlem AANBESTEDING VERFWERK Door het bestuur van de Wo- ningbouwvereeniging „De Voor zorg" te Haarlem zal op VRIJDAG 17 MEI worden aanbesteed: Het verfwerk ten behoeve der 40 woningen aan en nabij het Weltevredenplein enz. te Haar lem. Bestek en voorwaarden verkrijg baar bij den portier van het Bouw- en Woningtoezicht, Kruis straat 45, tegen den prijs van 0.50. GEVRAAGD en AANGEBODEN vr. Dienstpersoneel o.m. keuken werkmeisjes, 2de, alleen, werk sters en dagmeisjes, v. g. g. v. Adres te vern. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstr. 56, Haarlem, Tel. 14170 Bloemkweekerij jongen gevr. Aanm. J. M. BARNHOORN, Zijlweg 7, O verveen. Wij zoeken voor één onzer bui tenlandsche monteurs met vrouw en één kind 2 kamers met keuken ongemeub., event, met gebr. van keuken. Omg. Zijlweg. Br. met prijsopg. no. 3809 bur. v. d. blad naar de BLCEIENDE BETUWE f 2.50 p. p. Vertrek 9 uur Thuis 7 uur op ZONDAG, DINSDAG en DON DERDAG en op BEIDE PINK STERDAGEN! Vraagt ons gratis PINKSTER PROGRAMMA o.a. 2 dag. naar VALKENBURG en Zd.LIMBURG 15.—; 2i/2 dag naar VALKEN BURG en Zd. LIMBURG 21.—, Reisbureau DU MEE KRUISWEG 27 TEL. 16166 wordt U gepresenteerd door Cr. Houtsfr. 20, Tel. 14083 te Haarlem, bakkerij met dubbele heete luchtoven en roggebrood oven, remise, winkel en ruime woning. Volkrijke buurt. Br. no. 3804 bur. van dit blad 3 pond Lamslappen1.00 3 pond Gehakt half om1.00 5 pond vét Spek 2.00 Lnmscarbonade p. p0.40 Doorregen Varkenslappen 0.45 Kalfslappen p. p0.50 Leverworst p. p0.25 Bloedworst p. p. 0.35 Rookworst p. p0.50 SCHAGCHELSTRAAT 7 MEVROUW! Bel op14637 voor uw gebruikte meubelen en zolderopr. te verkoopen. J. VELLEMAN. Zijlstr. 62, Haarl. Ook voor Uw voet bestaat een schoen! DAMES I GEBRUIKT Johnson» Ontyettingsboonen Onfeilbaar, Onschadelijk. Onmisbaar. p flacon F 0 90 Allaan varkrijgb. bij Drogiiterg Johnson Gr Markt 6 (bij hat stadhui*) Tal af. 11745 HET INDIVIOUEELE SCHOEISEL VOOR NORMALE EN AFWIJKENDE VOETEN AANBEVOLEN EN GEDRAGEN DOOR H.H. CHIRURGEN EN DOCTOREN A. BL Of ME NO Al, ONlwigPES DES fN. SCHOENEN '"BRIKANTi-J. MANNAÉRTS - TUBURG vlak bij het Station. Kroon's Beddenmagazijn GIERSTRAAT 73 CORRECT GEKLEED door Maatzaak op maandelijksche afbetaling van 7.50 af. Vraagt inzage stalencollectie. Br. no. 3314 '-ar <1Jt hlarf

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2