op O. W. Belasting wacht in het voorportaal. f 500.- Zonnestralen. Het voor- en najaar in ons land. Voor personen 25 pCt, voor lichamen 40 pCt. VRIJDAG 3 MEI 1940 HAARLEM'S DAGBESC 3 Hu thans in alle betere zaken de „Winfield Real" American cigarettes ver krijgbaar zijn, stelt de Dce Tobacco Co. Inc. Department Holland voor ieder de gelegenheid open, door inzending van een treffenden SLAGZIN te gebruiken voor hare propaganda, één der gtoote geldprijzen te verwerven! Ie prijs 2e prijs 3e prijs 10 prijzen elk groot 50.- 20 prijzen elk groot 25.- 25 prijzen elk groot 10.- 250.- too.- 75 prijzen elk groot ƒ5.- 100 prijzen elk groot 2.50 en de toewijzing der prijzen geschiedt door it de Heeren: TOELICHTING 1. Een goede slagzin dient zoo mogelijk een vernuftig woordenspel te bevatten, of een treffende gedachten-associatie op te roepen. Een zeker rhythme moet aanwezig zijn, terwijl hij kort en ge makkelijk moet kunnen tvorden uitge sproken, b.v.Eiken dag een glaasje - Hoe het ook zij, 'n Kyriazi hoort er bij - Spaart door Speurders. 2- Als leidraad gelden de volgende gegevens der „Winfield Real"American Cigarettes: a. De kwahteit der gebruikte tabakken recht vaardigt een prijs van 33 ets. per 20 stuks, ofschoon de prijs van de Winfield Real" 23 cents is. b. De samenstelling (de z.g. blend) is typisch Amtrikaansch en voldoet tederen rooker. De beoordeeling der inzendini een onpartijdige jury, bestaanc HAN G. D. COPPENS, Voorzitter v/h Genootschap voor Reclame Mr. D. WIERSTRA, Advocaat en Procureur te Amsterdam H. BITTER, Propaganda-chef der Dee Tobacco Co. Inc. Dep. Holland. c. De fabricatie geschiedt volgens de laat ste technische en hygiënische methoden. d. Het kenmerk van de origmee/e ver pakking is de springende ruiter. Alle inzendingen moeten geadresseerd zijn aan: DEE TOBACCO Co INC. DEPARTMENT HOLLAND POSTBOX 870. AMSTERDAM, terwijl op het couvert moet worden vermeld „WINFIELD GOUDEN PRIJSVRAA G." Inzendingen moeten geschieden vóór 16 Mei a.s, blijkens poststempel, in gesloten enveloppe. Naam en adres van den afzender (in bloklerters) volledig op de inzending vermelden. Voor het personeel van de Dee Tobacco Co. Inc. en voor hen, die in eenig opzicht hiermede in relatie staan, is deelname uitgesloten. Het is ieder geoorloofd meerdere inzen dingen te doen, echter telkens in afzon derlijk couvert. Over de toewijzing der prijzen kan geen correspondentie worden gevoerd en op de beslissing der jury is geen beroep mogelijk. De namen der drie hoofdprijswinnaars zullen uiterlijk 31 Mei a.s. in een aantal groote dagbladen bekend worden ge maakt, terwijl de uitbetaling van alle prijzen eveneens vóór 31 Mei zal plaats hebben. Rookt de echte Winfield Realen win een prijs! Prinselijk Paar bewonderde bloemenversiering in Noordwijk. H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prinses Bern- I hard hebben op Hemelvaartsdag een bezoek ge bracht aan Noordwijk ter gelegenheid van het j aldaar georganiseerde bloemenfeest. In een auto, bestuurd door den Prins, zijn de Prinselijke gasten des ochtends omstreeks elf uur in de badplaats aangekomen. Zij werden daar begroet door den burgemeester, den heer J. B. V. M. J. van de Mor tel. Ten stadhuize werden de leden van het bloe- mencomité aan het Prinselijk Paar voorgesteld. J Vervolgens hebben de Prins en de Prinses met i groote belangstelling de mozaïeken en de met bloemen versierde kwartieren van de militairen j bezichtigd. Zij zijn nadien met den burgemeester naar het raadhuis teruggekeerd en hebben later op den dag den terugtocht aanvaard. „Mercurius" hield zijn bonds vergadering. Woensdagavond.is in de zaal „Tivoli" te Rotter dam de bondsvergadering begonnen van den natio- nalen bond van handels- en kantoorbedienden „Mercurius". De vice-voorzitter, de heer J. E. Hartog heeft bij ontstentenis wegans ziekte van den heer W. Ch. van Daalen de bijeenkomst geopend met een rede, waarin hij er op wees, dat de economische toestand van het oogenblik beter is dan die in de jaren 1914 1918 en de prijsstijging, dank zij het regeerings- beleid, thans minder groot is dan gedurende den vorigen oorlog. Sedert 1 Januari 1938 .steeg het ledental met 823 personen en bedraagt thans rond 9500. De finan- cieele toestand houdt gelijken tred met deze leden stijging. Het kapitaal bedraagt thans ongeveer f 580.000, dat der werkloozenkas ruim f 554.000 en j dat der weerstandskas ongeveer f 115.000. Het kapitaal van het ondersteuningsfonds bedraagt thans f 19.000, de toestand van de bondskas is guns tig, terwijl het deficit, dat op 1 Januari 1938 nog f 3.178,91 bedroeg, aan het einde van 1940 een sur plus werd van f 8.091,37. Bij de bespreking over het beleid van bondsbe- stuur en bondsraad werd geklaagd over trage ai- handeling van correspondentie en andere zaken. Er gingen ook stemmen op teneinde er voor te waken, dat kantoorbedienden in werkverschaffing zullen worden tewerk gesteld. In verband met de voort durende prijsstijging zou men ook gaarne een actie voor salarisverbetering zien ingezet. Op 25 Mei a.s. wordt een duurte-congres gehouden. Een voorstel van de afdeeling Haarlem, behelzen de dat bezoldigde afdeelingsbestuurders geen lid meer van het bondsbestuur kunnen uitmaken werd verworpen met 5350 stemmen tegen 3412 stemmen. Het voorstel van het bondsbestuur, dat dit de verantwoordelijkheid voor den inhoud van het orgaan zal dragen werd met 6683 tegen 2199 aan genomen. Het voorstel van Amsterdam, kadercursussen in te stellen en het weekeinde dienstbaar te maken aan de organisatorische vorming van bestuursleden, werd aangenomen onder voorbehoud dat eerst de voornaamste afdeelingsfunctionarissen zullen wor den geïnstrueerd, waarna het van de resultaten zal afhangen of op dezen weg zal worden voort gegaan. De heer Joh. M. de Leeuw werd als bondssecre- taris herkozen. Herkozen zijn ook de twee leden van het bondsbestuur J. E. Hartog (met algemeene stemmen) en P. van Herwijnen. Voorts zijn herbe noemd in de commissie van geschillen de drie leden H. C. H. Roever, A. J. L. Rutten en R. Winkel. Als lid van het bondsbestuur werd in de vacature L. H. Krommenhoek gekozen de heer W. J. Heykens. Prof. Mr. P. A. J. Losecaat Vermeer. Benoemd tot Raadsheer in den Hoogen Raad. Bij Kon. Besluit van 29 April is benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Neder landen prof. mr. P. A. J. Losecaat Vermeer, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universi teit en Raadsheer-plaatsvervanger in het Ge rechtshof te Amsterdam. Prof. mr. P. A. J. Losecaat Vermeer is 15 Mei 1888 te Winschoten geboren. Hij bezocht het Gym nasium te Haarlem en studeerde aan de Universi teit te Leiden. In 1213 promoveerde hij cum laude tot doctor in de rechtswetenschappen. Na zijn pro motie vestigde hij zich als advocaat te Haarlem. Een jaar later trad hij in de rechterlijke macht en werd hij benoemd tot ambtenaar O.M. bij het kan tongerecht te Almelo. Van 1920 tot 1922 was hij rechter te Tiel. In laatstgenoemd jaar werd hij be noemd tot hoogleeraar aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam. Sedert 1928 is hij ook Raadsheer-plaatsvervanger in het gerechtshof te Amsterdam. Sinds 1916 werkt hij mede aan het periodiek „De Nederlandsche Jurisprudentie". Prof. Losecaat Vermeer woont thans te Bloemen- daal. Spionnage-affaires in Indië? SEMARANG, 2 Mei (Aneta/A.N.P.) De „Lo comotief" verneemt uit betrouwbare bron, dat, on der verdenking van spionnage, is aangehouden de eigenaar van het „Bergmeer"-hotel te Sarangan G. B. Voorts zijn twee gasten van dit hotel aan gehouden, waarvan er een uit het hotel vertrok en de ander er zijn intrek nam. De verdachte B. is Duitscher van afkomst. Hangende het onderzoek bevindt hij zich in arrest. Van de gasten is het niet bekend.of zij in arrest zijn gesteld. BATAVIA, 2 Mei (Aneta/A.N-P.) Aneta ver- neemt, mede in verband met bovenstaand telegram uit Semarang, dat tot dusver slechts één arrestatie is verricht, terwijl nog één arrestatie wordt ver wacht, n.l. met betrekking tot de reeds gemelde spionnage-aff aire te Bandjermasin. Wat aangaat de affaire te Sarangan wordt ver nomen, dat de directeur van het hotel „Bergmeer", V. genaamd, te Soerabaja is verhoord, doch dat hij na een onderzoek weer op vrije voeten is gesteld. Het onderzoek van papieren wordt nog voortgezet. Verdere aanhoudingen werden niet gedaan. DIRECTEUREN EN COMMIEZEN BIJ P.T.T. Donderdag hield de Broederschap van directeuren en commiezen bij den P.T.T.-dienst in Krasnapolsky te Amsterdam haar jaarvergadering. De heer M. C. van Duin, directeur van het P. T.- kantoor te Bolsward werd als le secretaris herkozen. De vergadering nam het besluit de vereeniging mede open te stellen voor de adjunct-commiezen, die de volledige bevoegdheid bezitten voor benoeming tot commies. Zeer algemeen kwam tot uiting de onrust, die in het corps heerscht ten opzichte van de toepassing van het selectie-stelsel. Te Utrecht heeft de landelijke vakgroep van direc teuren, hoofdcommiezen en commiezen, georgani seerd in den C. B. P. T. T. een bijeenkomst gehouden. De heer van Giessel, algemeen secretaris, hield een inleiding over het voornemen tot wijziging van de personeels-organisatie bij het staatsbedrijf der P.T.T. welke gevolgd werd door een levendige discussie. Besloten werd het centraal bestuur op te dragen met de bedrijfsleiding overleg te plegen ten einde tot een bevredigende oplossing te komen. ALS hierboven reeds is gezegd, heeft de minister van financiën de wet tot heffing van een be lasting op de oorlogswinst uit de jaren 1914 tot 1918 niet ongewijzigd gehandhaafd. Een eerste afwijking, welke het systeem van het thans ingediende ontwerp vertoont ten opzichte van de wet van 1916 is, dat over de geheele lijn slechts wordt gelet op de zuivere opbrengst van bedrijf, beroep, anderen arbeid, speculatie in goederen en niet bedrijfmatige exploitatie van onroerend goed. Uir het inkomen, uit dien hoofde genoten tijdens de jaren waarover de oorlogswinstbelasting geheven wordt, moeten nu worden afgescheiden de op brengsten, welke zouden zijn genoten, indien de oorlogsomstandigheden niet waren ingetreden. Dit laatste zal geschieden voor elke bron van inko men afzonderlijk. Een andere afwijking was noodig als gevolg van de omstandigheid dat, terwijl de jaren 19111913, over het geheel genomen, jaren van een matig toe- nemenden voorspoed waren, de jaren 1936, 1937 en 1938 ook in economisch opzicht tot de bewogen jaren moeten worden gerekend. In tal van bedrijfstakken was de toestand, na de achterliggende crisisjaren, nog uitermate onbevredigend, terwijl b.v. de in Sep tember 1936 tot stand gekomen muntcorrectie, en daarnaast verschijnselen als de burgeroorlog in Spanje, de materieele herbewapening en de econo mische verdedigingsvoorbereiding, de winst op een peil bracht, dat niet als normaal kan worden be schouwd. Kon de wet van 1916 zich veroorloven de winst in de vergelijkingsjaren te stellen als een norm, waarvan enkel ten gunste van de belasting plichtigen kon worden afgeweken, thans zal het noo dig zijn, ook aan de belastingadministratie de be voegdheid toe te kennen, tegenbewijs te leveren te gen het wettelijk vermoeden, dat de winst in de tegenwoordige oorlogsjaren niet beneden die van de vergelijkingsjaren zou zijn gebleven, indien de oor log niet waren uitgebroken. De bewogenheid van de jaren 19361938 heeft tenslotte geleid tot nog een afwijking van de wet van 1916. Het wettelijk vermoeden, aan opbrengsten uit het verleden verbonden, zal thans niet, ook niet als uitzondering, mogen worden verbonden aan de winst, over één enkel jaar. Slechts een gemiddelde van drie jaren biedtvoldoende houvast om het te bekleeden met het overigens voor tegenbewijs wijkend vermoeden, dat het van eenigszins duur zame hoogte is. Daar, waar over een opbrengst over drie jaren niet kan worden beschikt, treedt als norm op een opbrengst van 5 pet. van het geïnves teerde eigen kapitaal. Deze norm kan, indien het niet betreft een door den oorlogstoestand ontstane bron van inkomen, wijken voor tegenbewijs. Even als het hierboven ter sprake gebrachte tegenbewijs zal het niet aan bepaalde vormen gebonden zijn. Voor de gevallen waarin de jaren 19361938 bijzonder ongunstig zijn geweest, bevat het wetsont werp nog een speciale regeling. Zoowel natuurlijke persohen als lichamen kunnen belastingschuldig zijn. Ten aanzien van binnen- landsche pei-sonen en lichamen wordt gelet op de oorlogswinsten, begrepen in hun geheele winst, voor zoover deze laatste niet valt onder elders belast bare winst. Met betrekking tot buitenlandsche na tuurlijke personen en lichamen wordt uitsluitend gelet op de Nederlandsche winst. De huidige oorlog tusschen verschillende lan den heeft haar schaduwen reeds geruimen tijd vooruit geworpen. Dientengevolge zijn reeds vóór 1 September 1939 winsten gemaakt, die als oorlogswinsten mogen worden beschouwd. Hoe ver met het heffen van de onderwerpelijke belasting moet worden teruggegaan, is derhalve grootendeels een kwestie van opportuniteit. Daar het intusschen in het algemeen niet wen- schelijk is, met nieuwe belastingen ver terug te gaan, is als aanvangstijdstip voor de heffing gekozen 1 Januari 1939. (Adv. Ingez. Med.) Vragen over een interview met ir. Mussert. Het lid der Tweede Kamer de heer Van der Goes van Naters heeft aan den voorzitter van den raad van ministers de volgende vragen gesteld: 1. Is het de regeering bekend, dat een Ameri- kaansche correspondente via het Columbia Broad- castingsystem een vraaggesprek met ir. A. Mussert, verantwoordelijk leider van de Nat. Soc. Beweging, blijkbaar met diens toestemming, heeft wereldkun dig gemaakt? 2. Is het de regeering bekend, dat in dat ge sprek ir. Mussert op de vraag, of de Nederlandsche Nat. Socialisten ingeval van een buitenland- schen inval al of niet voor hun Koningin zouden strijden, heeft doen weten, dat zij in dat geval absoluut niets zouden doen, alleen de armen over de borst kruisen? 3. Heeft overweging van een en ander de regee ring tot de conclusie geleid, dat door dit antwoord, waarbij de in militairen dienst zijnde leden van de Nat. Soc. Beweging niet werden uitgesloten, en waarvan de geïnterviewde wist, dat het in het buitenland zou worden verspreid, de neutraliteit van den staat in gevaar wordt gebracht, en dat voorts gezien het in deze beweging gehuldigde leidersbeginsel hierin moet worden gezien een opruiing tot dienstweigering en desertie? 4. Welke maatregelen heeft de regeering by ge heel of ten deele bevestigende beantwoording van de derde vraag genomen of beraamd? Data van opkomst buitengewoon dienstplichtigen lichting 1940. De regeeringspersdienst deelt hieronder mede, de data, van opkomst in werkelijken dienst van gewoon dienstplichtigen van de lichting 1940. die verkeeren in de positie van buitenge woon diensplichtigen. Regimenten motorartillerie en korps rijdende artillerie 17 Juni 1940. Artillerie-meetafdeeling 17 Juni 1940. Regimenten luchtdoelartillerie 17 Juni 1940. Regimenten infanterie (inbegrepen de regi menten grenadiers en jagers) 8 Juli 1940. Korps motordienst 8 Juni 1940. Eskadrons pantserwagens (le ploeg) 6 Aug. 1940. Regimenten huzaren-motorrijders (le ploeg) 6 Aug. 1940. Bataljon geneeskundige troepen 2 Sept. 1940. Luchtvaartregimenten (le ploeg), 1 Oct. 1940. Compagnie intendancetroepen l Oct. 1940. 2e regiment genietroepen 1 Oct. 1940. Korps pont. en torp.; pontonniers (le ploeg) 1 Oct. 1940. Torpedisten 1 Oct. 1940. 3e regiment genietroepen. 4 Nov. 1940. Eskadrons pantserwagens (2e ploeg), 4 Nov. 1940. Regimenten huzaren-motorrijder (2e ploeg) 4 Nov. 1940. Regiment kustartillerie (le ploeg) 16 Dec. 1940. Luchtvaartregimenten (2e ploeg» 3 Febr. 1941. le regiment genietroepen 3 Febr. 1941. Regiment huzaren (hieronder begrepen de paarden verzorgers (niet die van het remonte depót) en de paardenoppassers 3 Febr. 1941. Remontedepót 3 Febr. 1941. Wat kan ons in deze dagen Meer (en meer dan ooit) behagen, Dan het licht der voorjaarszon; En je hoeft niet te betalen Voor de zoo weldoende stralen Van die glans- en warmtebron. Maar helaas, er blijven menschen Die, met reden, blijven wenschen. Dat wat extra zonnegloed Hun ter sterking wordt gegeven, Opdat zwakte wordt verdreven En hun levenskracht gevoed. Zie, daar kunt u nu voor zorgen. Steeds, maar in 't bijzonder morgen. Dan vraagt men u, als elk jaar, Iets voor extra zonnestralen Voor die andren te betalen, Houd uw beurs daarvoor weer klaar. 't Is de „Zonnestraal" collecte, Die reeds eer de hand uitstrekte Naar uw hart en portmonnaie, En ik durf, met haar, te vragen Of gij weer wat bij wilt dragen, 't Is zoo noodig doe dus mee. P. GASUS. Korps pont. en torp., pontonniers (2e ploeg) 3 Maart 1941. Regimenten wielrijders 17 Maart 1941. Luchtvaartregimenten (3e ploeg) 3 Juni 1941 Regimenten veldartillerie, bereden en onbere- denen 16 Juni 1941. Regiment kustartillerie (2e ploeg), 16 Juni 1941. Ga eens vroeg met vacantie door JAC. P. THIJSSE. Nu de spreiding der vacanties in ons land in het middelpunt der belangstelling is komen te staan en er bij het publiek op aangedrongen wordt, b.v. in het voor- of najaar met vacantie te gaan, publiceeren wij een bijdrage van den grooten natuurkenner dr. Jac. P. Thijsse, die ons vertelt over hetgeen er in voor- en najaar in ons land te genieten valt. Wij, van het platteland, reisden 's winters voor onze opvoeding naar Amsterdam. Al naar om standigheden bleven we één of twee weken en logeerden dan het liefst in de buurt van het Vondelpark, terwille van de vroege ochtendwan deling. Het tijdstip kozen we in verband met een gunstige constellatie van tooneel, theater en concerten en overdag hadden we het druk met allerlei musea en tentoonstellingszalen, waarbij we vooral het Koloniaal Instituut, het Veilig heidsmuseum en het Scheepvaartmuseum niet vergaten. Trouwens Amsterdam is het heele jaar door de moeite waard, wat van Den Haag en Rot terdam eveneens gezegd mag worden. Maar de winter is toch de beste tijd voor de hoogere gees telijke genoegens. Dan weer naar huis in een der mooiste streken van Nederland. Maar hoe mooi en dierbaar ook, het houdt het niet uit tegen de „onrust" van midden-April, als de nachtegalen komen zingen in de bloeiende sleedoorns en de kemphaantjes buitelen In de weiden. Bollenvelden en boom gaarden trekken drommen bloesembewonderaars uit de steden naar de duinen, de Betuwe, de Beemster, Limburg, enz. Maar persoonlijk geef ik er toch de voorkeur aan nu een week of zoo door te brengen op Texel, in Nijmegen, Roermond. Zuid-Limburg, Winters wijk, Hengelo, het eene jaar eens hier, het an dere jaar daar. Zoo krijgen wij echt de pracht en praal va» Nederland te aanschouwen: den feilen impuï van de lente, de overweldigende weelde van de» voorzomer. De beste tijd voor Texel is van halt April tot eind Juni, de tijd, die bij ouderwet- sche adverteerders bekend staat als het „voor seizoen". Daarna komt dan de „officieele vacan- tietijd", die ook genoeg moois te aanschouwen geeft, maar toch in Augustus al gaat lijden aan korter dagen en toenemende regen en bewolking. Voor Zuid-Limburg begint het voorseizoen nog een paar weken eerder dan voor Texel. Daar treffen we niet de indrukwekkende veelheid aan van het vogelleven van strand en duin en moeras, maar daarentegen veel grooter praal van boom en bloem en meer vroolijkheid van kleine zangvo gels en kleurige insecten. En op beide plaatsen niet te vergeten de grootsche vergezichten en de ontroerende gewaarwording van geologisch gebeu ren. Een „voorseizoen" in den Gelderschen Ach terhoek en in Twente is ook niet te versmaden en laat ons vooral ook Gaasterland gedenken en de streek, waar Friesland, Drente en Overijsel elkander ontmoeten. Dat is in Juni op zijn mooist. Zooals we in Januari of Februari onze educa tie verzorgden in de groote steden met hun mu sea enzoovoorts, kunnen wij nu daarmee voort gaan door onze provinciesteden te aanschouwen en kennis te nemen van leven en bedrijf op het platteland en ook de oorden te bezoeken, die om hun kunst en historie de aandacht verdie nen. Zestig jaar geleden werden wij tot derge lijke reizen opgewekt door de boeken van Craan- dijk en door dien merkwaardigen ontdekker van Nederland: Henry Havard. Zijn „Villes mort es du Zuiderzee", zijn „Frontières menacées" en zijn minder bekend „Au coeur du Pays" zijn mij op zeer gelukkige wijze tot aansporing en voorbeeld geweest en ik blijf hem in Edmondo d' Amicio nog dankbaar er voor, dat ik van hem geleerd heb: omdat ik mij behalve aan mijn vlinders, vogels en bloemen bovendien heb leeren ver lustigen aan het heden en verleden van al die boelende stadjes en dorpen, van Sluis tot Delf zijl, van Vaals tot Cocksdorp. Die lectuur uit mijn jeugdjaren heeft haar uitwerking gehad in de beste van mijn Verkade-albums, de reisal- bums. September lijkt in menig opzicht op April. Dan krijgen we de na zomerrust (Wordsworth spreekt heel ondankbaar van „listless summer") in de natuur weer heel „dat leven en beweging". De uitgeruste vogels, de jongen in hun eerste volwas sen costuum, maken spektakel van belang van lokken en zingen en samenscholen, herfstbloeiers geven nieuwe kleuren te zien, voorjaarbloeiers bloeien voor den tweeden keer, vruchten rijpen, loofhout gaat verkleuren en de paddestoelen schieten overal op. Er zijn menschen geweest, die dit herfstgetij prezen als het mooist van alle vier. September en October verdienen inderdaad alle lof en evenals in April doet de reis-onrust zich weer gelden tot ik in de vierde week van October nog weer eens mijn „nachtgelegenhe den" op Terschelling ga opzoeken. Waarlijk, Nederland is waard gekend te wor den en goed ook! DE OORLOGSWINSTBELASTING, welke velen zich nog van den vorigen oorlog zullen herinneren, zal weer herleven, zij het dan in niet geheel denzelfden vorm. De regeering heeft thans uitvoering gegeven aan haar reeds vroeger uit gesproken voornemen tot het weer instellen van een oorlogswinstbelasting, door bij de Tweede Kamer zulk een wetsontwerp in te dienen. Het tarief is: 25 PROCENT VOOR NATUURLIJKE PERSONEN; 40 PROCENT VOOR LICHAMEN. De eerste 1000.— oorlogswinst over een jaar blijven onbelast. Oorlogsverliezen zullen met oorlogswinsten worden gecompenseerd.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5