laatste, "Bedekten ijmuiden BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 4 MEI 1940 HAAELE M'S DAG BEAD VERGADERING BEURSCOMMISSIE. In de onder leiding van den heer B. Rijnveld gehouden vergadering werden allereerst de nieu we ledc-n met een hartelijk welkomstwoord ge ïnstalleerd. terwijl aan de afgetreden en niet herkiesbare leden hartelijk dank werd gebracht voor hun arbeid ten dienste van de beurs en daarmede van het algemeen vakbelang Tot vice- voorzitter werd benoemd de heer D. E. Nieuwen- huis. Uitvoerig werden de financieele omstandig heden besproken in verband met het verminder de beursbezoek tengevolge van den oorlog. De medewerking van Bloembollen-cultuur en H. B. G. zal worden ingeroepen om het exposeeren van bloemen in den winter te bevorderen. Met groote instemming werd het bericht ontvangen dat de Noordwiiksche beurs voortaan op Woens dag zal worden gehouden. Verder werden nog eenige huishoudelijke zaken behandeld. BEVERWIJK Défilé van de Marine. Een imposant schouwspel. Onder zeer groote belangstelling van hei publiek heeft Vrijdagmiddag te half één het aangekondig de defile van manschappen dei .Marine voor he4 stadhuis in de Breestraat plaats gevonden Ter ge legenheid van dit voor Beverwijk zoo zeldzame schouwspel hadden vele Breestraatbewoners de vlag uitgestoken. Tijdens het défilé voor den burge meester en de autoriteiten van land- en zeemaoh* stelde de Marinekapel uit Den Helder onder leiding van kapelmeester Leistikow zich op tegenover het stadhuis. Het défilé leverde een imposanten aanblik op en het werd algemeen betreurd, dat de geheele plech-* tighied maar zoo kort duurde. De troep marcheerde door de Koningstraat, waar de Marinekapel zich weer aan het hoofd stelde. Ten stadhuize heeft de burgemeester de marine- en legerautoriteiten benevens enkele genoodigder ontvangen/ Daarbij waren o.m aanwezig het voltallige ge meentebestuur, mevr. A .A. van Hattum. de heer en mevr. Moens en de heer F R C. Rijkens. BURGERLIJKE STAND. Taptoe bij fakkellicht. Groote belangstelling in en om de Minister Lelylaan. Vele Umuidenaren hebben de geografi sche kennis hunner gemeente verrijkt. Wie wist waar de Minister Lelylaan was? Men had er hoogstens wel eens van gehoord, de naam had een Velserbeeksche klank maar verder zouden zeker negen van de tien IJmuidenaren het ant woord op de-vraag „waar is de Minister Lely- aan?" schuldig zijn gebleven. En nu is de stille onbekende Minister Lelylaan ai Je vergetelheid ontrukt en wel dank zij kapelmee ter Leistikow en zijn kranige Marinekapel. Al la* voordat het uur van de taptoe had geslagen wart van heinde en ver toehoorders en toeschouwers g komen om dit militaire schouwspel, dat altijd we boeit vooral wanneer een kapel als die van on Jantjes haar medewerking verleent. Het buiteng woon fraaie weer heeft natuurlijk ook het zijne t de groote drukte bijgedragen. En de verlichting m fakkels droeg niet weinig bij tot de attractie van c militaire muziek- en trommelfestijn. De rustige li nen in en buiten Velserbeek schalden van de kopc; klanken van de Heldersche kapel. Onder de vele autoriteiten merkten wij op enke! Militaire en marine-autoriteiten, de burgemeeste: van Velsen en Beverwijk, wethouder J. C. Dunni bier, den heer E. W. de Boer, gemeentesecretaris en De politie zorgde onder leiding van den waart commissaris uitstekend voor een goede orde. Na afloop van de taptoe werd de heer Leistikoi door burgemeester Kwint bedankt. Hierna marcheer de de kapel onder marschmuziek naar het statio Velsen-IJmuiden-Oost, waar zij zich „inscheepte voor den Helder. AANBESTEDING De volledige uitslag der aanbesteding voor de uit ureiding van Loendersloot's warenhuis aan den Zee weg te IJmuiden-Oost, onder architectuur van de: heer W. H. J. Hoosemans te Santpoort is als volgt: J Meesters alhier f 9975; P de Jong alhier f 9435; G C Bleeker alhier f 9324; Philips' Bouwbedrijf, Haar lem f 9110; fa. de Boer en Zwart alhier f 9042; N.V Aann. Mij. Velsen alhier, f 8940. Hernieuwd Duitsch persoffensief tegen Engeland. „Engeland zoekt oorlog in de Middcllandsche Zee." BERLIJN 1 Mei. De geheele Duitsche „na- nuddagpers" beschuldigt de Engelschen ervan dat zij in de Middeljandsche Zee een nieuw oorlogs- tooneel zoeken. Overal ziet men op de eerste pagina's koppen, die daarop duiden. De „Nachtausgabe" b'etitelt het hoofdartikel „Na de nederlaag in het noorden zoekt Engeland een nieuw krijgstooneeloorlog in het oostelijk deel van de Middellandsehe Zee". Het blad schrijft o.a. De berichten doen duidelijk uitkomen dal niet slechts direct na de rede. waarin de Britsche pre mier het ineenstorten van de Engelsche en Fran- sche campagne in het noorden toegaf, maar reeds eenige dagen geleden intensieve politieke zoowel als militaire voorbereidselen door Engeland werden ge troffen om den oorlog over andere gebieden uit te strekken en.wel in de richting van de Middelland sehe Zee. De „Angriff" schrijft boven een artikel „Welke plannen heeft John Buil? Een gevoel van alarm in de JMiddellandsche Zee". Er zij aan herinnerd dat de Duitsche pers onge veer vijf weken geleden een dergelijke propagan dacampagne heelt gevoerd, waarbij zij beweerde dat de Engelschen agressieve plannen ten opzichte van Scandinavië koesterden. (United Press). Luchtgevecht bij Borkum. Engelsch verkenningsvliegtuig door drie vijandelijke toestellen aangevallen. Een verkenningsvliegtuig van de Britsche luchtmacht is Vrijdagochtend aangevallen door drie vijandelijke gevechtstoestellen nabij het eiland Borkum, zoo meldt het Engelsche minis terie. Er volgde een fel gevecht, waarbij de schutter van het Engelsche toestel werd ge dood, echter niet alvorens een vijandelijke ma chine te hebben neergeschoten. De beide overige gevechtstoestellen braken den strijd tenslotte af. De Engelsche piloot en navigator waren beiden gewond, maar slaagden er in het vliegtuig veilig naar zijn basis terug te brengen. Amerikaansche stemmen over de ontwikkeling van den oorlog. NEW-YORK, 4 Mei. In de ochtendbladen staat het terugtrekken der geallieerden uit Noor wegen op den voorgrond. De koppen in de kran ten verraden een min of meer verbitterde stem ming; „Het in den steek gelaten Noorsche leger geeft zich over", zoo leest men o.a. De New-York Times" schrijft in een hoofd artikel dat thans het initiatief van den strijd weer bij Hitier berust en dat de geallieerden weer voor de moeilijkheid staan geen slagveld te heb ben, tenzij zij neutrale landen binnenvallen, en dat zij thans nergens Duitsehland kunnen aan vallen. behalve door een bestorming van den Westwall, hetgeen onoverkomelijke moeilijkheden zou opleveren. Men vraagt zich af of Hitier zijn actie in het Westen zal uitbreiden of de Balkan zal bedreigen, of wellicht den „zenuwenoorlog" zal voortzetten met Mussolini's bijstand. De „Herald Tribune" brengt o.a. Chamberlain's verklaring in herinnering dat Engeland zijn kracht niet zal versnipperen en groote reserves in gereedheid zal houden voor geval van nood, waar bij hij de mogelijkheid van een grootscheepschen Duitschen aanval op het Westelijk front niet uit sluit en maakt verderop in zijn beschouwingen melding van de mogelijkheid dat Hitier wellicht zich genoopt voelt in de lente den oorlog plotse ling te beëindigen met een grootschen slag. Deze meening wint in den laatsten tijd veld. De zekerste weg om dit te bereiken is een vernieti gende aanval op Engeland, waarbij zelfs Na poleon gefaald heeft, maar deze bezat geen luchtwapen. (United Press). Het vertrek der Noorsche troepen uit het gebied van Drontheim. STOCKHOLM, 4 Mei (Reuter). Volgens be richten van het Noorsche Telegraaf Agentschap, dat zich ergens in Noorwegen bevindt zijn alle troepen, die uit het gebied van Drontheim zijn ge ëvacueerd, veilig aan land gebracht. Het Telegraaf- agentschap zegt dat twee geëvacueerde gebieden ten Noorden en ten Zuiden van Drontheim thans bezette gebieden zijn. Hoewel natuurlijk teleurstelling wordt gevoeld als gevolg van de eerste phase van den oorlog in Noorwegen is het Noorsche volk vol komen bereid de moeilijkheden te begrijpen, welke in deze periode werden ondervonden. Het Noorsche Telegraaf Agentschap zegt dat ge zaghebbende Noorsche kringen bereid zijn te er kennen dat de evacuatie van troepen een slag aan de natie zou kunnen toebrengen, daar de Noorsche strijdgeest zeer goed is. Niet alleen te Röros, doch cok veel zuidelijker hebben kleine Noorsche deta chementen onlangs tamelijk zware verliezen toe gebracht aan de Duitsche strijdkrachten. Eenige belangrijke benzine-opslagplaatsen zijn met succes vernield en een voorloopig Duitsch vliegveld ernstig beschadigd. Noorsche kringen doen met nadruk uit komen dat de recente ontwikkelingen ten aanzien van de geallieerde strijdkrachten geenszins den wil van het volk en den wil der regeering den strijd voort te zetten, hebben verzwakt. Het Fransche legerbericht. Vrijdagavond; „In den loop van den dag heeft onze artillerie geschoten in het gebied ten Westen van de Vogezen." Hedenochtend: „Activiteit van de beiderzijdsche artillerie ten Oosten van de Moezel alsook tusschen Blies en Vogezen." TAFELTENNIS. HEEMSTEEDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Op Tweeden Pinksterdag, Maandag 13 Mei, orga niseert de Tafeltennisclub „Heemstede" wederom bovengenoemde kampioenschappen en wel in het voormalig Zander-instituut aan den Kleinen Hout weg te Haarlem. Het tournooi begint 's morgen 10 uur: de finales zullen te 8 uur gespeeld worden. Inschrijving <s mogelijk in de volgende klassen: Heeren-enkelspel I, II, III; Dames-enkelspel II, III; Heeron-dubbel- spel I, II, III; Dames-dubbelspel I, III. Gemengd dubbelspel I. II: Nieuwelingsklasse en Militaire klasse. Inschrijvingen bij W. F. Kruyff, Bloemen- daalschewcg 255, Overveen. Nieuwe Fiusch-Russische spoorweg voltooid. MOSKOU. 4 Mei (Reuter). Vandaag is hier medegedeeld dat de aanleg van den 170 km. langen spoorweg tusschen de Sovjet Russische Poolhaven van Kandalaksja en Kuolajarvi in Finland ten noor den van de „wespentaille" voltooid is. Hiermede is Kuolajarvi verbonden met den spoorweg naar Moermansk. ROTARY-LANDDAG TE ZUTPHEN. Te Zutphen is Vrijdagmorgen onder groote belangstelling aangevangen de I4de Landdag van het 59ste district van Rotary International. Dit con gres duurt twee dagen. Vrijdag werden huishoude lijke aangelegenheden behandeld. De voorzitters en secretarissen hebben zich om 12 uur aan een noenmaal in hotel de Hollandsche Tuin vereenigd. Vrijdagmiddag zijn diverse groepsbesprekingen ge houden. De heer P. Brakman uit Apeldoorn heeft over het begrip: neutraal gesproken. De oud-gou verneur de Cock Buning uit den Haag behandelde Rotary International in internationale conflicten. De heer C. de Bruyn uit Zwolle heeft daarna een inleiding gehouden over „Wordt aan onze inrichtin gen voor onderwijs yoldoende aandacht geschon ken aan karaktervorming van de mensehen, die straks geroepen worden leiding te geven?" Hierna zijn diverse excursies gemaakt, o.a. de Achtkastee- lenr-tocht te Vorden, een bezoek aan kasteel Roer- lo, een bezoek aan Locham en een bezoek aan de Vereenigde Papierfabrieken te Eerbeek. REGELING INZAKE CONTRABANDE REGIME MET FRANKRIJK GEPARAFEERD. 's-GRAVENHAGE, 4 Mei. De regeeringspers- dienst meldt: Zooals bekend, vertrok d.d. 11 April een delegatie naar Parijs tot het voeren van besprekingen met de Fransche regeering over de toepassing van het contrabande regime, voor welk zelfde doel met de Britsche regeering be sprekingen zijn gevoerd, welke op 21 Maart jJ. hebben geleid tot de parafeering van een overeen komst met Engeland. Ook de te Parijs gevoerde onderhandelingen hebben thans geleid tot overeenstemming over een regeling, welke 3 dezer daar ter stede is ge parafeerd. Na de raededeelingen. welke over het arrange ment met Engeland aan de pers zijn gegeven, kan thans worden volstaan met de mededeeling, dat na de onderteekening van beide arrangementen dezelfde behandeling mag worden verwacht door de Britsche en de Fransche contrabande-controle inzake den aanvoer naar Nederland en overzee, waardoor tevens een snelle behandeling van de Nederlandsche schepen bij het contrabande on derzoek zooveel mogelijk wordt bevorderd. De besprekingen te Parijs worden thans voort gezet, over het bilaterale handelsverkeer tusschen Nederland en Frankrijk. „IK BEN ZEVENTIEN JAAR". Volksvoorstelling Stadsschouwburg. - Gisteravond is de eerste volksvoorstelling ge houden, volgens de nieuwe organisatie met me dewerking van de vakvereenigingen. De directie van den Stadsschouwburg deelt ons daarover het volgende mede: Wat betreft de kunstzinnige en cultureele zijde is deze eerste proef een volledig succes -gewor den. Het stuk heeft volkomen aan het doel be antwoord en het vrij talrijke publiek heeft in tens genoten, getuige de groote aandacht on der het spel en het uitbundig enthousiasme aan het eind der bedrijven. Het bezoek was echter nog niet, wat het moet zijn, wil deze opzet le vensvatbaarheid hebben. De prijzen zijn zoo laag gesteld, dat slechts een uitverkochte schouwburg zulke voorstellingen op den duur fi nancieel mogelijk kunnen maken. De thans reeds door de vakvereenigingen verleende medewer king, welke door de directie op hoogen prijs wordt gesteld, kan na deze eerste proef wellicht- in enkele opzichten nog effectiever gemaakt worden. De commissie zal zich binnenkort dan ook wel beraden op een nog doeltreffender or ganisatie, zoodat in het komende seizoen zal blij ken, dat een serie van bijv. een vijftal van der gelijke voorstellingen niet slechts voor één jaar uitvoerbaar is. De directies van de gezelschap pen en van den Stadsschouwburg zullen zooveel als mogelijk is met de wenschen der advies-com missies rekening houden. De eerste samenwer king met deze commissie is zoo aangenaam ge weest, dat het zeker daaraan niet gelegen zal hebben, als onverhoopt deze opzet op den duur toch nog mocht falen, In ieder geval is het feit, dat de schouwburg gisteravond voor drie kwart bezet was, een bevredigend en voor de toekomst hoopvol begin geweest. VROUWEN VREDESGANG 1940. De Vrouwen Vredesgang, die dit jaar voor de zevende maal gehouden wordt, zal Zaterdagmiddag 18 Mei om drie uur van de De Ruyterkade (achter het Centraal Station) te Amsterdam vertrekken. Door de Westelijke doorgang onder het Centraal Station wordt dan over Stationsplein, Martelaars gracht, N.Z. Voorburgwal, Spui (waar deputaties den stoet zullen verlaten), Singel, Koningsplein, Heerengracht (evenzijde). Vijzelstraat, Vijzel gracht, Nieuwe Vijzelstraat, Weteringschans naar het terrein van het voormalige Paleis voor Volks vlijt geloopen, waar een korte sluitingsbijeenkomst plaats vinden. Gezamenlijk worden enkele liede ren gezongen en twee leden van het Centraal Co mité, de dames M. H. Petri (Utrecht) en J. P. F. van Rappardvan de Stadt (Den Haag) zullen een kort woord spreken. JONG NEDERLAND VOOR CHRISTUS. Op Zondagavond 5 Mei houdt bovengenoemde beweging een openbare jeugdbij eenkomst in het gebouw der Haarlemsche Jongemannen Vereeni ging aan de Lange Margarethastraat te Haar lem. Er zijn dan ook geen leden, maar van tijd tot tijd worden door het geheele land jeugdmee- tings en Week-ends gehouden. Op Tweeden Paaschdag werd te Haarlem een gewestelijke jeugddag gehouden, waaraan ruim 300 jongeren uit verschillende plaatsen deelnamen. De bijeen komst van Zondagavond, welke door den heer J. Kits zal worden geleid, is bedoeld voor jonge menschen van 16 tot 30 jaar. Bevallen: 30 Apr., H. J. van Bruggenvan de Nes, z., 2 Mei. A. J. van Dam—Wallekers, z., M. van EsveldRuijgrok, d„ A. J. M. Langeveld— de Groot, d„ 3 Mei, P. G. Ritzer—Wit, z„ T. Otte de Vries. z„ G. Selman—van der Beek, z. Overleden: 1 Mei. E. F. Brinkman, 74 j„ Wa genweg, 2 Mei, M. Neumann, 43 j„ Rijksstraat weg, W. van den Broek, 41 j„ Hazepaterslaan, 3 Mei. A. van der Bruggen- -Palenstein, 55 j„ Timorstraat. Ondertrouwd: 4 Mel, S. C. Stain en M. J. Beenders. Koning Haakon heeft zijn land niet verlaten. isoorsche regeering evenmin vertrokken. STOCKHOLM 4 Mei. (Havas) Het Noorsch. Telegraafagentschap deelt mede dat alle in hei buitenland verspreide berichten volgens welkt de koning en de regeering van Noorwegen het land zouden hebben verlaten op de mest stellig wijze worden tegengesproken. Engeland onderschat den vijand niet. zegt Simon. „Tegenstander van enorme kracht". De Britsche minister van Financiën, Sir John Simon, heeft Vrijdag voor een liberale vergade ring in Londen een redevoering uitgesproken. Daarbij veroorloofde hij zich twee commenta ren, vooruitioopende op de parlementaire debat ten van de volgende week. In de eerste plaats sprekende in het bezit van de volledige inlich tingen, die alleen een lid van het oorlogskabinet tot zijn beschikking heeft, zeide hij te vertrou wen dat wanneer de volledige positie onthuld werd het onpartijdige oordeel van het publiek zou zijn dat de terugtrekking uit Zuid-Noorwegen verstandig was en ondernomen was op grond van den besten raad. Het tweede commentaar was dat wanneet iemand geneigd zou zijn om zijn critiek te richten op een bepaalden minister hij ernstig teleurgesteld zou worden. Voortgaande zeide Simon dat het nooit een En gelsch gebrek was geweest de kwaliteit van den vijand te laag aan te slaan. Begrepen wordt dat het hoofd moet worden geboden aan een tegen stander van enorme kracht, die omver gewor pen moet worden en die georganiseerd is en voor bereid tot den laatst mogelijken graad voor de worsteling. De tweede overweging van spreker was de weergalooze eenheid en vastberadenheid waarmee 'net Engelsche volk en het overzeesche gemeenebest aan de uitdaging het hoofd biedt Geen offer is te groot om deze bedreiging voor 43e vrijheid te vernietigen. Hoe het getij ook moge zijn, aldus spreker, wij zullen het doorstaan tot den dag der overwinning. BOND VAN JONGELINGSYEREENIGINGEN IN NEDERLAND. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche bonds dag van den Bond vanChr. Geref. Jongelings- vereenigingen in Nederland dit jaar op Woens dag 7 Aug. a.s. te Haarlem onder leiding van prof. L. H. v. d. Meiden van Haarlem worden gehou den in de Chr. Geref. kerk aan de Raaks alhier. OLYMPISCHE DAG. Zondag 23 Juni te Amsterdam. Op Zondag 23 Juni heeft in het Olympisch Sta dion te Amsterdam de jaarlijksche Olympische Dag plaats. Het programma is nog niet bekend, maar zooals onze lezers weten, is dit telkens op nieuw een grootsch sportfestijn. De clou is altijd de voetbalwedstrijd tusschen het Nederlandsch Bonds- efltal tegen een nog nader aan te duiden tegen partij. GYMNASTIEK KRACHT EN' VRIENDSCHAP. Onder leiding van den heer J. van Drunen heb ben op Hemelvaartsdag de adspirant-afdeelingen van de Chr. Gymnastiek Vex-eeniging ..Kracht en Vriendschap" deelgenomen aan de wedstrij den te Amsterdam, georganiseerd door de ..Kring Amsterdam en omstreken" van het N.C.C.V. De •uitslag was als volgt: Groote meisjes le groep. Ie prijs: Kleine meisjes le groep. 2e prijs; Kleine meisjes 2e groep, 2e prijs en Groote jongens le groep. 2e prijs. I Uil de Omstteken j BilIIIBIHIIIlllll# ZANDVOORT EEN VREEMDE BEZOEKER. Op het Noorderstrand, ter hoogte van het Casino werd een fraaie rood-bruin gekleurde pijl-inktvisch (Loligo vulgaris) gevonden en ten behoeve van het onderwi,js aan de scholen afgestaan. Deze pijl- inktvisch heelt een langgerekt; lichaam met een huidplooi die eenige overeenkomst vertoont met het hoogteroer van een vliegmachine. Hoewel deze soort inktvisschen in de Noordzee thuishoort wordt er zelden een in zoo gaven toestand op het strand aangetroffen. REDDINGSBRIGADE. Maandag. 6 Mei, houdt de Z.R.B. in bodega Mustert een algemeene vergadering. Er zal odk een be stuursverkiezing plaats hebben, wegens periodieke aftreding van de heeren W. Dorsman, A. Loos en Jb. Termes, die allen terstond herkiesbaar zijn. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: L. Vermeulen en A. M. Groene- veld, Euterpestraat 37. Amsterdam; A. L. C. van Es veld en A. van Ee, Stationsstraat 1, Zandvoort; S. Drommel en T. J. van Vrouwerf, Burg. Beeckman- plein 6, Zandvoort. Getrouwd: D. Petrovic en A. Bleesing, Jan Vet- straat 68, Arnhem. Overleden: A. Krediet, oud 66 j„ Zeestraat 32. Zandvoort; M. E. Julien, wed. van W. J. A. R. Ri chardson Bennernagel, oud 58 j.; R. E. M. Kleton, wed. van J. C. Schroeder, oud 82 j., Dr. Gerkestr. 32. HILLECOM DECLAMATIE-AVOND. Dinsdagavond wordt in hotel Sistermans een Maria-avond gegeven door de bekende decla- matrice mevrouw Reyer—Asperslagh. Muzikale medewerking worclt verleend door het gemengd koor „Cantate et Jubilate" onder leiding van mej. Hoogervorst. „JAHN" VOOR O. EN O. Vrijdagavond gaf de Chr. Gymnastiekvereni ging „Jahn" in hotel Flora een uitvoering voor de militairen, welke zeer in den smaak Is gevallen Brug-, rek-, Niels-Bukh-oefeningen, knotsoefenin gen voor dames, enz., wisselden in bonte menge ling af en werden allen zeer correct uitgevoerd. Vooral het toestel-turnen der heeren, dat dan ook zeer fraai was, oogstte luide bewondering en applaus. Aan het slot bracht de contact-offi cier. Ir. Potjer dank aan de medewerkenden. PERSONALIA. Onze plaatsgenoote mej. D. Willems, onder wijzeres aan de R. K. Jongensschool, is geslaagd voor het examen godsdienst-onderwijs, diplo ma B. Ondertrouwd:L. de Ruyter en M A. Jansen toek. adres Heemskerk. Hoogdorperweg 28 M van den Oever en J M Langendijk. toek. adres Ooster- tuinen 57; N. Groenland en M. Nieuwenhuizen toek adres Heemskerkerweg 40 Getrouwd: S. F Bohlken en A. B. Vermeulen A van der Mey en W J A Streep: C Boon en A. Vessies; C. P Zoon en M. E Vessies; G. W Zandvliet en N. Brugman: G van der Kolk en C IJ. Stoker Bevallen: A. M RumpingStengs. d.; C. J. M de BourderSchreuder d.; VV. de Ruitervat) Meurs, d.. M Frayman- Veldhuis, d.; J Kraakman Schaafsma. d.: E M Brinkhorstv Schagen, z E. H Schram Braam, d.: C A. M. Duin—Post, d M. S. MarxSelderbeek, d.; A J. M. Bruijnsd° Ruijtev, d.. G. WillemsVisbeen, d. Overleden. G. Berghuis. 80 j„ wedr. van A. M de Nijs, Torenstraat 10. De omvang der werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 440 werkzoe kenden ingeschreven, waarvan 139 in werkver- schafifng, tegen 447. waarvan 136 in werkver schaffing aan het einde der vorige week. Beverwijk'telde heden 413 (413) werkzoeken den waarvan 129 <1241 in werkverschaffing en Heemskerk 27 (26), waarvan 10 (12) in werk verschaffing. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Gloria IJm. 37. Vangst 20 m. schelvisch ei braadschelvisch 125 m. radio, 25 m. wijting, 3( m. koolvisch en gul, 25 m. varia, 25 m. platviseh 500 m. makreel. Totaal 750 m., benevens 130 st ijskabeljauw en 400 st. stijve kabeljauw. Erin IJm. 12. Vangst: 50 m. wijting, 10 m. schel visch. 30 m. braadschelvisrh, 280 m. radio, 70 m! gul en kabeljauw, 1200 m. makreel, 700 m. haring, Totaal 2340 m„ benevens 60 st. stijve kabeljauw. I Maria IJm. 95. Vangst: 50 m. zwartvisch, 50 mJ groote schol, 50 m. kleine schol. 30 m. kleine schol (dicht), 25 m. schar. 30 m. wijting. Totaal 235 m. DE BEMANNING VAN DE PROTINUS. Bij de Visscherij Mij. „De Daad" is van het ministerie van buitenlandsche zaken bericht ont-| vangen dat de bemanning van de Protinus be-j halve Stam en Glazenmaker, het ziekenhuis kan verlaten. De datum van hun thuiskomst is echter nog niet bepaald. PERSONALIA. Bij Kon. Besluit is benoemd tot expert bij de Scheepvaartinspectie in vasten dienst de heer D. van Dongen te TJmuiden. Marktberichten en besommingen. HALFWEG ZONDAGSED1ENST DOKTOREN Dr. C. A. Jans, waarnemer voor Dr E. C. L. Kui- oers te Halfweg. UITVOERING „ZINGENDE JEUGD" Onder leiding van de dames M. Hesper-Sint en J. Haniersma-van Velden gaf de Vereeniging „Zingen de Jeugd" in de groote zaal van Café Cornelissen al hier haar jaarlijksche uitvoering, welke een groot succes is geworden. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld, toen de Presidente van de uitvoerende Vereeniging, Mevr. S. Stolp-Booy, een kort openingswoord sprak. De verschillende liederen werden door de kinderen heel goed gezongen, waarbij in het bijzonder de uit spraak zeer goed verzorgd bleek te zijn. Het was dan ook duidelijk te merken, dat er dooi' dit koortje ijve rig gestudeerd wordt, want ook de moeilijke eant/te .Een oud sprookje" en „Bruidsvaart in de sneeuw", heiden van Hendrika van Tussenbroek, werden heel goed uitgevoerd. Een verrassing vormde het Dameskoor, dat on danks zijn kort bestaan reeds zoo goed voor den dag kwam, hetgeen wel het best tot uitdrukking werd gebracht bij de uitvoering van „Schifferlied" en „Surre, surre Kaferlein", beiden van Franz Abt. Een aardige afwisseling vormde de causerie van den muziekleeraar Chr. Rabe over de "blokfluil waarna enkele van zijn leerlingen op dit instrument een paar liedjes ten gehoore brachten, welke zeer goed werden gespeeld. SPORTDAG VAN „HET WITTE KRUIS" Naar wij vernemen heeft de op Hemelvaartsdag alhier gehouden sportdag ten bate van „Het Witte Kruis" bruto f 241 opgebracht, welk bedrag na af trek van de onvermijdelijke kosten netto rond f 175 zal bedragen. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: J. Buijs, Polanenkade 4. een rij wielbelastingmerk; Wasscherij Kloes. Domineeslaan. een rijwielbelastingmerk: Chr. Cornelissen, Kanaal- weg 3, een rijwielbelastingmerk; J. van der Polder. Wilgenlaan 99, een beursje met inhoud; Bureau van de gemeentepolitie. Raadhuis te Halfweg: een da rn estasch met inhoud, een snoer met stekker, een bruin lederen tasch met inhoud, een ceintuur, een Lipssleutel. OPBRENGST OLIEBOLLENDAG Dank zij de spontane medewerking van de bur gerij van Halfweg en Zwanenburg bedraagt de op brengst van de groote oliebollendag ten bate van de Afdeeling Half weg-Z wanen burg van de Nederland sche Vereeniging „Eerste Hulp Bij Ongelukken" in totaal f 187.53. BENNEBROEK UITREIKING BENZINEDISTRIBl ITIEK AARTEN EN BONBOEKJES Maandag j.l. zijn in de gemeente Bennebroek dr egitimatiekaarten voor benzinedistributie uitgereikt Op Vrijdag 3 Mei is een aanvang gemaakt met de uitreiking van distributiebónboekjes. De uitreiking hiervan duurt nog voort. BLOEDTRANSFUSIEDIENST Tot nu toe hebben zich ten gemeentehuize 57 dr- nors aangemeld voor der hlnedtrnnsf iriodionst GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Weggeloopen: een hond, grijs, Berlington, waarde f 200,—. Tarbot 108—94 ct. per K.G. Tong 9069 ct. per K.G. Griet f 29—f 20 per 50 K.G. Zetschol f 27—f 24 per 50 K.G. Kleinschol f 23—f 5.60 per 50 K.G Bot f 7—f 6 per 50 K.G Schar f 6f 1 per 50 K.G. Poontjes f 14f 4.75 per 5<J K.G. Groote gul f 16—f 13 per 50 K.G Kleine gul f 14—f 10 per 50 K.G Wiiti-g f 5—f 4 per 50 K.G Kabeljauw f 60f 30 per 125 K.G Besommingen: Trawlers Manden: 135 Condor IJM 72 f 1280 150 Perseus IJM 45 f 2490 Loggers: KW 42 f 650, KW 16 f 840. KW 35 f 740, KW 155- f 710, KW 175 f 550. KW 178 f 610 BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. W. Bnnekamp-v. d. Brink, d., Fr. Halsstraat 26, IJmuiden. M, Verheij-Stoppelen- burg, d., Watervliet.st.raat 33. Velsen-N. L. W. Janmaat-Versteeg, z., Huijgensstraat 66, IJmuiden W J. Hoogerwerf-Sehippers, 2 d„ Vissering- straat 16, IJmuiden. Overleden: P. Vergers. 34 J„ echtger. van A. Been. Wiistelaan 30, Santpoort. J Lamers, 71 i„ echtgen. van J. F A, Jungbacker, Pr. Hendrik straat 82 rd„ TJmuiden W. G. A. J. v. Ommeren, 75 i„ echtgen. van E. B. Buursink, Rijksweg 274, Santpoort. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen- B. A. WesterwoudtIsraëls d., P. Schaar»Brandt z. en d.. A. TervoortOlbers d., W- HiigemanMensink d. J. A. L. FreseDael- mans z. Ondertrouwd: C. A. Blom en S. M. Ketelaar, •T. J. Gieske en C. H Th. Rooijers, J. F. Möller en H Vink. W. J. H. Hesseling en A. Bruins. G. C. van Kempen en A. C. de Kort. Getrouwd: J. J. Koopman en M. Franken. M. Smith en W M. M. Hoogesteijn; Tj. Spanjer en G. Speerstra; H van Giffen en J. Bruins; W. C, J Passfoors en J M A. Smit. Overleden: P. Boot( wed. F. W. Honnebier 76 j.. F. A. van Velsen 68 j., A. Boer 65 j., J. Wennegers 79 j. HEEMSTEDE „AMBTENAAR" ETSCIITE DRIE GULDEN. Dezer dagen vervoegde zich iemand bij een be woonster van de Bankastraat, die voorgaf ambte naar der belasting te zijn en eisehte een directe betaling van f 3 daar anders de inboedel verkocht zou moeten worden. De bewoonster zeide ontheffing te hebben ge raagd doch de z.g. ambtenaar stelde haar gerust met de mededeeling. dat dan die f 3 terug betaald wouden worden. Tenslotte betaalde zij. Bij nader onderzoek is gebleken dat er nog geen sprake was van eenige vervolging daar de termijn nog niet verstreken was. zoodat men hier met een iplïcht'n--geval te doen moet hebben. Hef signalement van den „ambtenaar" is als volgt: oud orgeveer 45 jaar, gewoon uiterlijk, sprak beschaafd, gekleed- in lichte regenjas, wit over hemd met dito stijve boord, was blootshoofds. Hij was in het bezit van een rijwiel met actetasch, j

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10