Regeering poogt prijsstijging te remmen SUPINATORIUM KOOPT THANS l AGENDA. Vrijwillige regelingen met het bedrijfsleven Engelsch slagschip tot zinken gebracht? NIEUWS IN 'T KORT. 21J Blïtl ZATERDAG 4 MEI 194Ö HAÏBCE M'S D A G B C A" D 2 Alles «»isl op een aan staande piMs' veihooging Daai om - ORIGINEELF ONDERDEELEN EN CHEVROLET SERVICE AMSÏ. RIJTUIG-MAATSCHAPPIJ N.V. PLFIN 21 TELEF. 10358—11198 Off. Dealer Chevrolet-Buick. (Adv. Ingez. Med.) De Camera Obscura Optocht op 15 Juni a.s. Mededeeling aan deelnemers. Dezer dagen worden door de optochtcommissie de deelnemers, die zich reeds vroeger hebben, opge geven en reeds bijeen waren voor het maatnemen, ten behoeve van de hun toebedeelde rol, wederom bijeenroepen. In de plaats van degenen, die door de mobilisatie of door andere omstandigheden thans op 15 Juni a.s. niet aan den optocht kunnen deelnemen, zullen andere dames en heeren worden gekozen. Zij die als nog zouden wenschen deel te nemen aan'den Camera Obscura-optocht gelieven zich onder opgave van eenige gegevens schriftelijk te richten tot den heer B. Engelenberg, Dbelstraat 39, Haarlem. N.V. De Haarlemsche Hypotheek bank. Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk tot commissaris benoemd. In de Vrijdag gehouden algemeene vergaderin; van aandeelhouders der N.V. Haarlemsche Hypo theekbank werden de balans per 31 December 1939 en de winst- en verliesrekening over het jaar 1939 goedgekeurd en besloten, conform het voorstel van directie en commissarissen, na ruime afschrij ving en reserveering, een uitkeering te doen van 4 per aandeel uit de dividend-reserve. Als commissarissen werden herkozen de heeren Herbert Cremer en mr. S. H. Vening-Meinesz, ter wijl ter vervulling van de bestaande vacature tot commissaris werd benoemd dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, burgemeester der gemeente Haar lem. JUBILEUM D. HENZEN. De heer D. Henzen, ploegbaas bij de Nederland sche Spoorwegen, hoopt op 10 Mei zijn zilveren jubileum bij deze maatschappij te herdenken. OFFERVAARDIGHEID VAN HET NED. VOLK IN 1813. Woensdag 8 Mei a.s., des middags te 3 uur, zal L. C. graaf van Limburg Stïrum op „Kinheim", Jacob van Lenneplaan 2 te Haarlem, voor de leden der Ned. Afdeeling van het Maison Internationale des Intellectuels" een causerie houden over: Offer vaardigheid van het Nederlandsche volk in 1813'' en ,.Un Rêve", poeme inédit par'Edmond Rostand. Heden ZATERDAG 4 MEI Stadsschouwburg: Het Ned. Tooneel: „Men zegt..." 8.15 uur. Dancing „La Gaïté": Nachtfeest tot 3 uur. Frans Hals Theater: „Hotel Imperial", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De Held van Kokoma", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ninotchka", 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Brand op den Oceaan". Op het tooneel: Bruseloffs, Russische dans. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling werken van Haarl. schilders en beeldhouwers. 10i uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en vani 79 uur. ZONDAG 5 MEI Gem. Concertzaal: Gezelschap Mie en Ko: „Schei den doet lijden". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Vliegende schaduwen", 11.30 uur. Palace: „Op Hoop van Zegen", 11.30 uur. Remonstrantenhuis: Zondagmorgenvoordracht Psy- cho-Synthese. 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds MAANDAG 6 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming gevraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 4 Mei 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 10 Mei zijn de volgende apotheken op Zon dag. 's avonds en des nachts geopend. Bosch en Vaart-Apotheek. Bosch- en Vaartstraat 26 Tel. 13290. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel 10354. Noorder-Apotheek. Jan Gijzenkade 181 Tel. 23821 Heemstede: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206. Tel. 28320. Verzet tegen de „glijdende loonschaal" Aan de memorie van antwoord inzake de wets ontwerpen instelling van een fonds voor de economische verdediging, "wijziging van de land- bouw-crisiswet 1933 en intrekking van de wet van 30 September 1938, zoomede vaststelling van de begrooting van het fonds voor de econo mische verdediging voor het eerste dienstjaar van 1 September 1939 tot en met 31 December 1940, is het volgende ontleend: Het is geheel misplaatst in het voorstel tot in stelling van het fonds een poging der regeering te zien een mistgordijn voor haar gestie te vor men. Veeleer is er aanleiding te spreken van een poging der regeering om de vorming van zulk een mistgordijn te voorkomen. Ten aanzien van de distributie van suiker merken de ministers op, dat het in verband met de sterke vraag en de betrekkelijk geringe voor raden in het laatste half jaar van het jaar 1939 en met het oog op de bestaande onzekerheid om trent den toekomstigen aanvoer van suiker uit onze overzeegebiedsdeelen geboden was tot distri butie van dat artikel over te gaan. Dat het rantsoen gesteld werd op een hoeveel heid, welke vrijwel precies met het gemiddelde verbruik overeenkomt, beteekent nog niet, dat de distributie overbodig zou zijn. De distributie dient er juist voor om te zorgen, dat ieder het beschikbare quantum ook inderdaad kan verkrij gen. De minister van economische zaken staat niet afwijzend tegenover opheffing van de suiker distributie, doch hiertoe zal eerst kunnen worden overgegaan, wanneer de hier te lande aanwezige voorraden zoo groot zijn, dat het verbruik vanaf het moment van opheffing der distributie tot het tijdstip, waarop weder binnenlandsche suiker be schikbaar komt, gedekt is. De politiek van de regeering is er op ge richt, de productie en het verbruik van die goederen, die voor een groot deel uit Neder landsche grondstoffen en met Nederlandschen arbeid worden gefabriceerd te stimuleeren en de werkgelegenheid in het binnenland uit te breiden. Daarnaast zal ook een krachtige bevordering van den export eenerzijds en door beperking van onnoodigen invoer ander zijds getracht worden een ongunstige ontwik keling van de betalingsbalans zooveel moge lijk tegen te gaan. Op deze wijze hoopt de regeering de vermindering der volkswelvaart' en het interen op reserves in het buitenland tot het onvermijdelijke te kunnen beperken. Dat hierbij ook aan ex nauwe samenwerking met Indië volle aandacht zal worden besteed, behoeft geen betoog. De ministers verwachten dat de oprichting van het instituut voor Neder landsche economische belangen in Neder- landsch-Indiè daartoe krachtig zalbijdra gen. Het streven de kosten van levensonderhoud zoo laag mogelijk te houden vormt een onderdeel van de algemeene financieele en economische politiek der regeering, die zij met betrekking tot de prij zen en loonen voert. Alle maatregelen, welke op dat doel gericht zijn, zullen tevens de finan ciering van het fonds vergemakkelijken. De mi nisters meenen daarom goed te doen, mede ter voldoening aan het daartoe strekkende in het ver slag voorkomende verzoek, de richtlijnen van deze politiek uiteen te zetten. De regeering stelt zich als realiteit voor oogen, dat tengevolge van verschillende oor zaken prijsverlioogingen op verschillend ge bied zullen moeten plaats vinden en ook reeds plaats gevonden hebben. Zij acht het de merest aangewezen politiek tegenover de om standigheden, welke een prijsverhoogende werking hebben, maatregelen te stellen, wel ke een remmende invloed op de prijsstijging uitoefenen. Als zoodanige maatregelen komen in aanmer king: 1. Schaarschte voorkomen of verminderen door eenerzijds den aanvoer van voor ons land onont beerlijke buitenlandsche producten, grondstof fen en halffabrikaten te bevorderen, anderzijds de productie van binnenlandsche goederen, waar van een tekort ontstaat of kan ontstaan, zooveel mogelijk op te voeren. 2. Indien van eenig product schaarschte dreigt te ontstaan, onmiddellijk tot distributie over te gaan. 3. Het instellen en uitoefenen van prijscon trole. Ten aanzien van de landbouwproducten heeft de regeering de prijsbeweging reeds in de hand. Voor de industrieele producten doen zich verschil lende mogelijkheden voor. Tot het tegengaan van prijsopdrijving biedt de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 aan de regeering de noodige be voegdheden. Binnen het kader van deze wet is de regeering doende met het bedrijfsleven rege lingen te treffen om er voor te zorgen, dat de prijzen binnen zekere door de regeering af te bakenen grenzen worden gehouden. Ten einde het bedrijfsleven daarbij niet aan rigoureuzer wette lijke voorschriften te binden dan de omstandig heden noodzakelijk maken, hebben deze rege lingen voorshands in het algémeen een vrijwillig karakter. Mochten de gevaren van prijsopdrijving zich eventueel verscherpen, dan kan de regeering zoo noodig op grond van artikel 3 van evenge- noemde wet deze regelingen verplichtend voor schrijven. 4. Den omvang van de stijging van vracht- en assurantiekosten, te beperken door bemoeiingen van de regeering te ndien aanzien. 5. Het laag houden van prijzen hier te lande, doordat de regeering produchten het zij in het buitenland, hetzij in het bin nenland aankoopt en deze wederom verkoopt tegen lagere prijzen dan waarvoor zij de producten heeft aangekocht. 6. Het eventueel zooveel mogelijk voorkomen, dat te ruime loonsverhoogingen worden toe gepast. Met name zal bezwaar gemaakt moe ten worden tegen het systeem van de z.g.n. glijdende loonschaal, waarbij de loonen op gezette tijden met het indexcijfer van de kos- sten van levensonderhoud in overeenstemming worden gebracht. Dit systeem moet onge- wenscht worden geacht, niet alleen omdat dit de werking van de meergenoemde spiraalbewe ging sterk in de hand zou werken zeer ten nadeele van die groepen onzer bevolking, zoo als bijv. kleine zelfstandigen, rentetrekkers, die hun inkomsten niet op deze wijze ver meerderd zien doch ook omdat bij deze methode van loonbepaling aan een zoo be langrijke factor als den bedrijfstoestand geen beteekenis wordt toegekend. Voorts geldt ten aanzien van de toepassing van de glijdende loonschaal ook nog dit bezwaar, dat onder de huidige omstandigheden een niet voortdurend gecorrigeerd indexcijfer een minder juisten grondslag voor zoodanige methode van loon bepaling vormt. Immers daarin komt bijv. het door prijsstijgingen veelal anders gerichte wer kelijke verbruik niet tot uiting. Doordat groote tegenslagen uitbleven, heeft, mede dank zij de genomen maatregelen, de ont wikkeling van de economische positie in de af- geloopen maanden een niet onbevredigend verloop gehad. De regeering is zich echter bewust, dat daarin ieder oogenblik een wijziging ten ongunste kan treden en dat ook in den bestaanden toe stand gevaren schuilen. De toenemende uitgaven voor de defensie, de teruggang van den export en de mede in verband daarmede ongunstige positie van onze handel^palans, dit alles zijn factoren welke het economische leven in Nederland be dreigen. De regeering ontveinst zich niet, dat. indien de omstandigheden nijpender worden, in grijpende maatregelen niet zullen kunnen uitblijven. Hoewel haar gedachten in een be paalde richting gaan en zij mede de uitwer king van de verschillende in het buitenland genomen economische cn financieele maat regelen met nauwlettende aandacht vougt, acht zij echter nog niet den tijd gekomen zich uit te spreken van welken aard de door haar zoo noodig te nemen maatregelen zullen zijn. EXAMENS. Het Handelsinstituut „Baltussen", Jansweg 42 te Haarlem, boekte het volgende resultaat met haar candidaten bij de op 17, 20 en 24 April, resp. te Am sterdam, Den Haag en Amsterdam gehouden exa mens der Federatie voor Stenografie „Groote": Kantoor-stenogi-aaf Nederlandsch 130: geslaagd de dames H. D. Smits, S. W. 'Grüteke en A. 'H. W. Westhof. Kantoor-stenograaf Fransch 100: geslaagd mej. J. C. Colenbrander. Kantoor-stenograaf Duitsch 100: geslaagd de da mes A. W. S. van Raalte, C. Honig, E. M. Braun schweig en A. H. W. Westhof. Kantoor-stenograaf Engelsch 100: geslaagd mej A. W. S. van Raalte. Typist: geslaagd de dames J. E. Bierboom en M H. A. van den Bogaardt HULDIGING VAN' KORPORAAL II. T.. SCHOUTEN. Hedenmorgen omstreeks half tien werd op de binnenplaats van de kazerne Koudenhorn te Haar lem korporaal H. T. Smouten de bronzen eere penning voor Menschlievdpd Hulpbetoon op de borst gespeld, welke een bewijs van waardeering vormt voor het feit dat de heer Schouten in den afgeloopen strengen winter op de Delft nabij de Haarlemsche ijsbaan met levensgevaar twee meisjes uit het water heeft gered. Men zal zich herinneren dat de heer Schouten als belooning voor deze moedige daad tot korporaal werd gepromoveerd. Op de binnenplaats hield Majoor P. J. Erkens voor het front van de troep een korte toespraak tot den korporaal, nadat voorlezing was gedaan van de loffelijke getuigschriften. De majoor noemde de bronzen eerepenning een zeer bijzondere onderschei ding. Hetgeen de heer Schouten deed werd spontaan verricht. Onverschrokken, in weerwil van het levens gevaar, heeft hij zich te water begeven. We mogen blij zijn dat we zulke Nederlanders bezitten. De majoor stelde den korporaal tot voorbeeld aan zijn troep, hoewel hij wist dat deze uit het ware hout gesneden is en eigenlijk niet gesteld -was op zoo'n persoonlijk eerebetoon. Daarop spelde de majoor den korporaal de bron- sen medaille op de borst. Korporaal Schouten beantwoordde de woorden van majoor Erkens, zeide dat de redding van de kinderen voor hem alles heeft beteekend en dankte voor de onderscheiding DE ZOMERVACANTIE OP DE GEMEENTE LIJKE SCHOLEN. Zooals wij reeds meldden, zou er verandering worden gebracht in het begin der zomervacantie op de gemeentelijke scholen. Thans ontvangen wij de volgende officieele me dedeeling: en W. van Haarlem hebben besloten, den be gindatum van de a.s. zomervacantie van de ge meentelijke scholen, indien deze nog niet daarmede samenviel, te doen aansluiten bij het door de Com missie tot verspreiding van het vacantieverkeer aanbevolen schema. De vacanties aan alle gemeentelijke scholen be ginnen dus op 14 Juli: in den duur der vacanties brengt dit geen wijziging. Aan de besturen van alle bijzondere scholen hebben B. en.W. aansluiting van de vacanties dier scholen bij genoemd schema aanbevolen. VEERTIGJARIGE DIENSTVERVULLING C, TROMP. Heden is het 40 jaar geleden dat de heer C. Tromp, haltechef van de N.Z.H.T.M. te Haarlem, bij deze Maatschappij in dienst trad. De jubilaris had den dag vrij en ontving te zij nen huize bezoek van den directeur, ir. W. J. Bur- gersdijk, den chef van den Vervoersdienst, ir. B. Nugteren en den Ion chef van den Uitvoerenden Dienst, den heer P. M. Gieske. De heer Burgers- dijk bood den heer Tromp de gebruikelijke enve loppe aan. Tevens ontving de heer Tromp de eere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, in zilver, de gouden eere-medaille van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel en de oorkon de van die Maatschappij. Voorts kwam een deputatie van het jubileum fonds der N.Z.H.T.M. hem het gebruikelijk ge schenk aanbieden. Spaarregeling voor ondersteunden. Begint 6 Mei a.s. B. en W. van Haarlem hebben besloten over te gaan tot invoering van een Spaarregeling voor on dersteunden, die door Maatschappelijk Hulpbetoon worden ondersteund en wel met ingang van de weck, die begint op 6 Mei a.s. Reeds heeft zich een groot aantal gezinnen voor deelneming aan deze spaarregeling opgegeven: doch nog velen hebben, tegen hun eigen belang verzuimd zich aan te melden. Hel wekelijks te sparen bedrag en de bijslag van de Gemeente zullen bedragen: Spaar- Toeslag bedrag gemeente a. voor gezinnen met 1 kind f 0.25 f 0.10 b. 2 kinderen 0.30 0.15 c. „3 0.35 0.20 d. 4 0.40 0.25 e. 5 0.45 0.30 f. 6 en meer 0.50 0.35 Bij de regeling blijven buiten beschouwing, kin deren die f 2.of meer inkomsten hebben. Nadat voldoende is gespaai'd, kunnen deze gel den door belanghebbenden naar eigen inzicht wor den besteed voor aanschaffing van klecding, dek king en schoeisel. Aanvraagformulieren zullen daartoe in de tee kenlokalen verkrijgbaar worden gesteld. Spaarders zijn voor deze aanschaffing vrij in keuze van de door hen verlangde leveranciers. Prins Bernhard naar Haarlem. Prins Bernhard zal hedenmiddag een bezoek aan Haarlem brengen ter bijwoning der algemeene ver gadering van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen. De Prins zal waarschijnlijk te on geveer 3 uur aan het' gebouw der Maatschappij Spaarne 17 arriveeren. Vermoedelijk zal Z.K.H. de vergadering tot zes uur bijwonen. DE BLOEMBOLLENVELDEN. De bloembollen velden staan in vollen bloei. Ook in de omgeving van Haarlem is veel van de zen pracht te genieten. Sen korte wandeling naar het einde van de Runplaan Marcelisvaart, Houtvaart, geeft den bloemenliefhebbers al veel te genieten. ONDERSCHEIDINGEN ROODE KRUIS. Naar het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis ons mededeelt, zijn ter gelegenheid van de verjaring van H. K. H. Prinses Juliana Roode Kruis-onderscheidingen verleend o.a.: de medaille van verdienste in brons aan: Teunis Dorrepaal te Haarlem. Gaat Zondag bloemen kijken. Voor hen die plannen mochten hebben Zondag as. naar de bollenvelden te gaan zij medege deeld dat een bezoek nog alleszins de moeite waard is. Nog zijn er vele narcissen te zien, de late hyacinten en tulpen komen in bloei, zoodat de bloemenpracht nog overweldigend groot is. Speciale wegen te noemen heeft geen zin, het is overal prachtig en men zal zich over. een bezoek niet beklagen. VEREENIGING VAN SPIRITISTEN „HARMONIA". De afdeeling Haarlem II van de Ned. Vereeniging Van Spiritisten „Harmonia" houdt van 8 tot en met 12 Mei een tentoonstelling van mediamiek ont vangen schilderwerken van het medium J. P. Smits uit Haarlem. De expositie dïe in „de Nijverheid" in de Jansstraat plaats heeft, wordt Woensdagavond 8 Mei geopend door den heer J. Kakebeeke, voor zitter in het hoofdbestuur. De moord in de Hertzogstraat. Het hooger beroep ingetrokken. Zooals men weet waren zoowel de Officier van Justitie bij de Haarlemsche Rechtbank als de ver dachte in hooger beroep gegaan tegen het vonnis dier rechtbank van 4 April j.l., waarbij de ver dachte V. werd veroordeeld tot tien jaar gevange nisstraf wegens doodslag op zijn collega De la Ch., gepleegd op 11 Me"i 1939 in diens woning aan de Hertzogstraat te Haarlem. Naar wij thans vernemen hebben zoowel de Of ficier van Justitie als de verdachte dit hooger beroep ingetrokken. OPDRACHT. De architect W. H. J Horsemans te Santpoort heeft opgedragen aan de firma H. J. v. d. Aard\veg en Zoon te Haarlem, het verbouwen van perceel Zijl straat 92 té Haarlem. Federatie van liefhebberij- vereeiiigingen. Groote tentoonstelling in voorbereiding. Dezer dagen werd de eerste vergadering van het- werkcomité der bovengenoemde vereeniging gehouden. Doel der vergadering was na te gaan, welke de beste wijze van samenwerken is tusschen de ver schillende vereenigingen en wat gedaan moet worden om dit doel te bereiken. Besloten werd dezen zomer eenige avonden te organiseeren voor de leden der aangesloten ver eenigingen. Daar de momenteel aangesloten ver eenigingen zich uitsluitend op natuurkundi; terrein begeven, zullen personen van naam op dit terrein worden uitgenoodigd lezingen te houden. Het is echter de bedoeling ook hen, die niet bij een van deze vereenigingen zijn aangesloten te laten weten, wat door de verschillende liefheb berij vereenigingen wordt gedaan en te laten ge nieten van het vele schoons, dat ieder dezer ver eenigingen kan laten zien. Dit is slechts te berei ken door een royaal opgezette tentoonstelling Deze zal nog dit jaar, waarschijnlijk in Decem ber, worden georganiseerd. Gehoopt wordt, dat vereenigingen, die alsnog zouden willen toetreden en tot heden geen uit- noodiging ontvingen doordat het adres bij de fe deratie niet bekend was. zich alsnog willen aan melden bij het dagelijksch bestuur, bestaande uit de heeren Dr. G. F. M. Schutte, Bloemen - daalscheweg 111, Bloemendaal, voorzitter, J. B. de Koeyer, van 't Hoffstraat 88, Haarlem, secre taris en J. B. Sluiter, v. d. Meerstraat 17, Haar lem, penningmeester. ZILVEREN TOONEELJUB1LEUM VAN HET ECHTPAAR VOSSHAKD. De heer en mevrouw VosshardDijkstra zullen Woensdag 8 Mei hun zilveren tooneeljubileum vie ren bij de Geheel Onthouders Vereeniging „Nieuw Leven" in het tooneelstuk „De Koekoek" van Jan Fabricius. Beiden zijn dan 25 jaar werkend lid van deze vereeniging, waaraan zij al hun krachten heb ben gegeven, mevrouw Vosshard als actrice, de heer Kick Vosshard als speler en in de laatste jaren ook als regisseur Vooral de heer Vosshard heeft zich bij Nieuw Leven tot een zeer verdienstelijk tooneel- dilettant ontwikkeld en zijn vereeniging heeft dan ook vele successen aan hem te danken. In „De Koekoek" zal de heer Vosshard dokter Jan Glystra spelen, een rol, waarvan hij reeds vroeger veel plezier heeft gehad. Voor Nieuw Leven belooft het een belangrijke avond te zullen worden. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Meest zwaarbewolkt. Weinig verandering in temperatuur. Meest matige Oostelijke tot Noor delijke wind. BAROMETERSTAND: Vorige stand 755 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. KUIPERS en Zn., Opticiens. Zijlstraat 97 Tel. 12726 BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850. Brandweer 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht 14141. Melding van het Duitsche opperbevel. BERLIJN 4 Mei (D. N. B.) - Het opperbevel der weermacht maakt bekend: Den middag van den derden Mei werd in het zeegebied ten westen van Namsos een Britsch slagschip op westelijken koers door Duitsche duikbommenwerpers aangevallen en door een bom van zwaar kaliber tusschen de beide voorste geschuttorens getroffen. Een halve mi nuut na den bominslag sloeg onder sterke rook ontwikkeling een 500 M. hooge steekvlam uit het slagschip. Nadat de rookwolk was weggetrokken, was behalve eenige wrakstukken van het schip niets meer te zien. Het 5-jarig meisje G. van P. te Loosduineri is te water geraakt en verdronken. Hedenochtend zijn 16 runners onder commando van kapitein F. Groenendijk van Rotterdam naar Sassnitz vertrokken om de drie baggerhoppers en de sleepboot „Hoek van Holland" van de firma Volker, die, na het drijfavontuur door de Duitsche mijnenversperring, door een bewakingsvaartuig naar Sassnitz waren gesleept, naar Malmö te brengen. Op de binnenplaats van de kazerne Koudenhorn te Haarlem spelde majoor P. J. Erkens den korporaal H. T. Schouten de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon op de borst, als blijk van waardccring voor de door den heer Schouten in den afgeloopen winter op de Delft nabij de Haarlemsche ijsbaan verrichte redding van twee meisjes, die door het ijs gezakt waren. Deze plechtigheid vond hedenmorgen omstreeks half tien voor het front der troepen plaats. JEANNE en CORRY BLOM Iordensstraat 49 - Telef. 18619 Haarlem Speciale afdeeling voor voetverzorging INSTITUUT GEOPEND: 9—17.30 uur. VRIJDAG 920.30 uur. $as op., Dat mocht wel op som mige waschmiddelen staan. Bij ons komen zul ke bijtende waschmidde len nimmer binnen de muren. Hoewel Uw goed bij ons practisch niet slijt, wordt het toch kraak- en kraak-helder. Daaraan herkent U weer: WASSCHERIJ TELEF. 28201. HEEMSTEDE

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2