m a Jiet JOtent en Jan OiMol. TUINBOUWEXPORT IN 1939. Leerlingen-Uitvoering De Jaarcijfers. Gewichtig! WOENSDAG 8 MEI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD VERGADERING KAMER VAN KOOPHANDEL. 100.— subsidie voor Camera Obscura-feesten. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken kwam Dinsdagavond acht uur dn openbare vergadering bijeen onder leiding van den voorzitter den heer J. J. Swens. Hij hoopte, dat de ernstige omstandigheden, die blijkbaar weer zijn toegespitst, aan ons land mogen voorbijgaan. Eenige ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. MEDEDEELINGEN Ir. H. J. M. Bekkers had kennis gegeven, dat hij tengevolge van een medische behandeling voor- loopig de vergaderingen van de Kamer niet zal kun nen bijwonen. De Voorzitter deelde-mede, dat de heer Bek kers een zware operatie aan beide oogen heeft moe ten ondergaan, doch sedert Maandag j.L heeft hij weer een klein gedeelte van zijn werkzaamheden kunnen hervatten. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de heer Bekkers spoedig geheel hersteld zal zijn. Goedgekeurd werden verzonden brieven aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen inzake spreiding der vacanties, en aan het be stuur der afdeeling Noord-Holland van den Ned. Bond van Autobusdienstondernemers te Heemstede inzake verhooging van den benzineprijs. SUBSIDIE HERDENKINGSFEEST CAMERA OBSCURA. Het Bureau stelde voor, een subsidie van 100. te verleenen. De heer Brinkman (Kleinbedrijf) was niet te gen dit voorstel, maar hij zou wenschen, dat Haar lem's Bloei wat meer rekening hield met de belangen van den middenstand. De middenstanders hebben immers op Zaterdagmiddag nooit gelegenheid, fees ten bij te wonen, optochten te zien enz. Winst heb ben de middenstanders er ook nooit van; zulke feestdagen zijn voor den doorsnee-middenstander nooit winstgevend. Spreker stelde voor, te verzoeken een optocht in de avonduren te houden, omdat de dagen in den zomer lang zijn. De Voorzitter geloofde niet, dat dit veel suc ces zou hebben. Het leek hem beter, te verzoeken een anderen middag voor den optocht te bestem men. De heer Kruimel gaf den heer Brinkman in overweging, zijn zaak op Zaterdagmiddag te sluiten of het personeel vrij te geven, als het tóch geen Winstgevende middagen zijn. De heer Brinkman antwoordde, dat dit niet mogelijk was, omdat de middenstanders het van den Zaterdagmiddag moeten hebben. Het zou volgens spreker toch ook gemakkelijk op Woensdagmiddag kunnen. De heer Mathot is tegen een optocht in de avonduren. Hij gaf den heer Brinkman in overwe ging zijn voorstel te wijzigen en een anderen dag te vragen. De Voorzitter achtte den Zaterdagmiddag toch het meest geschikt. Spreker gaf den heer Brinkman in overweging, te bevorderen, dat de Middenstands centrale zich zelf eens met Haarlem's Bloei in ver binding stelt. De heer Brinkman geloofde, dat er meer kans van slagen is, als de Kamer van Koophandel het vraagt, want die geeft subsidie. Dat zal meer'in druk maken. De heer Teding van Berkhout was van meening, dat een verandering niet meer kan plaats hebben, want alle voorbereidingen zijn reeds ge troffen. Het is het beste, den wensch uit te spre ken, dat in den vervolge met de belangen van de middenstanders rekening moet worden gehouden. De heer KleinSchiphorst gaf in overweging in de toekomst te trachten te bevorderen, dat voor dergelijke gelegenheden eerst het advies van de Middenstandscentrale moet worden ingewonnen, om uit te maken, welke dag het meest geschikt is. De heer Alders was het met den heer Brink man eens. Ook spreker was van meening, dat de meeste winkeliers schade van deze feesten hebben. De heer Lasschuit merkte op, dat de Zater dagmiddag het meest geschikt is om de kosten te dekken. Spreker was het met den heer Teding van Berkhout eens. Haarlem's Bloei heeft volgens spre ker den gulden middenweg bewandeld. De heer Brinkman ontkende dit. De voorzitter was van oordeel, dat Haar lem's Bloei wel met veel zorg dag en uur gekozen zal hebben. Zij zal wel met alle belangen rekening houden, maar er toch in de eerste plaats voor zor gen, dat het feest slaagt. Spreker zag er het nut r.iet van in, dat de Kamer zich er achter spant. Hij blijft het 't best vinden, dat de heer Brinkman zich tot de Middenstandscentrale wendt. De heer Brinkmann (Grootbedrijf) vindt den Zaterdagmiddag het best, omdat dan ook meer men- schen van buiten verwacht kunnen worden. De heer Brinkman (Kleinbedrijf) handhaaf de zijn voorstel. De heer V a n D r i e 1 gaf in overweging, het voor stel van den heer Brinkman af te wijzen, omdat ook spreker van meening is, dat de Kamer zich er buiten moet houden. De Kamer vereenigde zich daarmee. Het subsidie werd toegekend. Verder stelde het Bureau voor, een subsidie van 100.te verleenen aan het Fonds Studierecht In- dustrieele Eigendom te 's-Gravenhage. Werd goedgekeurd. DE MAANDAGMARKT Aan de orde kwam een concept-brief van de Commissie voor het marktwezen aan de heeren Schous c.s., bewoners van de Ged. Oude Gracht, in zake de Maandagmarkt. Daarin staat, dat de Kamer zich aansluit bij de zienswijze van genoemde com missie, namelijk om op dit oogenblik niet in een uitvoerig rapport mededeeling te doen aan de Ka mer van de wijze waarop de Maandagmarkt in den huidigen vorm is ontstaan en om zich niet te wenden tot eenigerlei autoriteit in Haarlem met betrekking tot een eventueele wijziging in den bestaanden toe stand ter plaatse. Het ligt in het voornemen der Ka mer, binnen enkele maanden deze zaak andermaal te bestudeeren. De brief werd goedgekeurd. Tenslotte werden goedgekeurd een concept-brief van de Commissie voor het marktwezen aan den inspecteur der Invoerrechten en accijnzen inzake den verkoop van sigaren op de Maandagmarkt. en een concept-brief van de Commissie voor de Vesti gingswet Kleinbedrijf 1937 aan den minister van Economische Zaken inzake strafmaatregelen, indien de voorschriften dezer wet niet worden nagekomen. KUNST EN OUDHEDEN FRANS HALS MUSEUM. De algemecne vergadering der Vereeniging tot uitbreiding der verzameling van Kunst en Oud heden op het Gemeentelijk Museum te Haarlem, zal gehouden worden Vrijdag 10 Mei a.s. in het Museum. L AA /CUEtP/ \TJ0NCI JAVA—NEW YORK LIJN. Bantam (uitr.) passeerde 6 Mei Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi (uitr.) passeerde 6 Mei Gibraltar Palembang (uitr.) 6 Mei te Antwerpen. Siantar, Batavia n. Genua 6 van Belawan. Tapanoeli 7 van Rotterdam te Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk 7 van New York te Rotterdam. Cor Teves. Terwijl tegenwoordig in verschillende landen de jeugd groepsgewijze geoefend woi*dt in den dienst van Mars en dus gevoegelijk „Mars-Jeugd" noemd zou kunnen worden in werkelijkheid heet ze dan anders zou men de kinderen, die de lei ding van Cor Teves deelachtig worden, met even veel recht „Terpsichore-Jeugd" kunnen noemen. Dans en bewegingskunst vormen het fundament van haar leiding. En zoo hebben we Dinsdagavond in de zaal van Hotel „De Leeuwerik tal van groepen op het podium gezien: kleuters en grooteren, die zich volgens ge stelde regelen bewogen en door die bewegingen uitdrukking aan de in het programma vermelde idee trachtten te geven. Soms kwamen pantomime en zang nog daarbij en het resultaat was in vele geval len heel aardig. Als voorbeelden willen we noemen: „Het Haasje", „Het trouwe Poppenmoedertje" een kleine solo-voordracht, onbeschroomd gespeeld en zuiver gezongen „Dwaallichtjes", ,,'t Waaier tje" in roccoco-kleeding „Nacht in 't bosch" waarin elfen en kaboutertjes om de eer streden en dan „De Hoedenwinkel". Bij laatstgenoemd num mer waren aan de bewegingen geen regels gesteld: „uitverkoop" werd naturalistisch weergegeven en we moeten zeggen, zelden zoo'n verzameling ver ouderde modellen van hoeden bijeengezien te heb ben: stroohoeden, vilthoeden, stofhoeden, zonnehoe den, kapothoeden, matelots, kortom, alles wat niemand meer draagt, maar dat grif aftrek vond, al moest de winkelier, die zeker met het oog op even tueele bestorming door de kooplustigen, zijn baard extra-stevig achter zijn ooren bevestigd had, wel eens vergeefs op betaling zijner waren wachten. Er waren ook groepen van grootere meisjes, die in uniforme dracht zich meer volgens de normen der moderne choreografie bewogen en die daarbij lenigheid aan gracieuze houding paarden. Het 10de nummer, de „Vlinderwals" werd door de instruc- trice mej. Fr. Sprokkreef met twee grootere leer lingen sierlijk uitgebeeld. In een der entre-actes overhandigde een dame namens de ouders der leerlingen een artistieke kom met irissen en rozen aan mej. Cor Teves, ter gele genheid van haar 12>/;-jarig jubileum. En na „Elfen en Kabouters" verschenen de componistes der mu ziek, twee jonge dames, op het tooneel om een ver diende hulde in ontvangst te nemen. Na de pauze werd een grooter stuk, „Poppenbrui- loft", uitgevoerd. Het spreekt van zelf, dat het eene beter slaagde dan het andere, en dat de eene leerlinge meer aan geboren talent toonde dan de andere. Maar allen verrichtten blijkbaar hun taak met opgewektheid en toewijding, zoodat er zoowel vóór als achter het voetlicht blijdschap heerschte. K. DE JONG. Dr. LIN YUTANG'S „LEVENSWIJSHEID MET EEN GLIMLACH" In alle tragiek ligt humor verscholen. Achter alle blijheid schuilt levensernst. HET IS EEN CULTUURSERIE-BOEK •Aar ngez Med.t De volledige cijfers omtrent den uitvoer van een groot aantal onzer tuinbouwproducten in 1939 zijn thans bekend geworden. Zij zijn van dusdanig be lang, dat het alleszins de moeite waard is daaraan de noodige aandacht te schenken. Het Centraal Bu reau der Veilingen geeft op een en ander zeer be langwekkend commentaar. Vooral voor de kweekers van vroege groenten was het begin van 1939 bepaald slecht. De strenge vorst richtte veel schade aan onder de jonge planten; ook vele aardbeienplanten bevroren. De daardoor ont stane schade kon slechts ten deele hersteld worden. De gunstige prijzen voor groenten in het voorjaar kwamen slechts ten deele aan de tuinders ten goede. Naast de vorstschade waren het de maatregelen, ge nomen door Duitschland, Engeland en Noorwegen, met betrekking tot den Coloradokever, welke een tegenslag beteekenden. Deze maatregelen veroor zaakten zoowel directe als indirecte schade. Waren de door Engeland getroffen maatregelen voor onzen tuinbouwexport nadeelig, in 't bijzonder werden door de Duitsche maatregelen de mogelijkheden tot uitvoer van bospeen ongunstig beïnvloed, omdat zij voor een veel uitgestrekter gebied golden en boven dien gedurende een veel langer gedeelte van het jaar. In de derde plaats trof Europa de oorlogsramp, al was toen het hoogseizoen voor den export al ver streken. De gevolgen van den bestaanden toestand zijn voor den tuinbouw, die zoo zeer is aangewezen op export, buitengewoon zwaar. Engeland verbood onmiddellijk den invoer onzer druiven en van bijna alle groenten. Daarbij kwam, dat de ontwikkeling van de Duitsche clearing ondanks eenige extra- uitvoermogelijkheden niet de zoo zeer gewenschte exportverruiming bracht. Polen ging uit den aard der zaak als afzetgebied vrijwel verloren. Totale export groenten, fruit, vroege aardappelen. De totale export van groenten, fruit en vroege aardappelen vertegenwoordigde in 1939 een waarde van 41.7 millioen gulden tegenover 43.3 millioen gul den in 1938. Een daling der totale exportwaarde met rond 4 procent. En dat niettegenstaande, dat in 1939 de uitgevoerde hoeveelheid dezer producten ruim 3 procent grooter was dan in 1938. Deze hoeveelheid bedroeg in 1939 circa 432,7 millioen kg. tegenover ik. GEEF ;v JiJGEEfr .-V '4 4 4. Jf). HU GEEFT, WIJ G£9eiM ALLEMAAl OP mOGDe'RDOGf27ï\0 4 'IftiAA-/ B'agT6LJORLSSTR.30 j (Adv. Ingez. Med.) VOOR DE KINDEREN Eenigszins tevreden gesteld met deze be lofte, liet de directeur hen verder ongemoeid, zoodat de stoet nu werkelijk de reis kon ver volgen. Eindelijk kwamen zij in de nog ouder- wetsche buitenwijken van de stad. Eensklaps ontdekte de Dikke een uitspanning „De Hob belende Geit" geheeten. Er werd halt gehouden. Doorrijden, beval de professor uit het portier. Het zal niet gaan, prof, beweerde de Dikke. Ik heb een tong als een leeren lap, dus zal ik me eerst laven met een glaasje limonade. Achteraf hadden allen dorst en het gezel schap stapte dus naar binnen. 418,9 millioen kg. in 1938. De stijging in de hoeveel heid was in hoofdzaak het gevolg van den grooteren export van uien. Daarentegen verminderde de totale uitvoer van bloemkool, sla, tomaten, komkommers en druiven. De lagere exportwaarde in 1939 vindt haar oorzaak in de lage fruitprijzen en de vermin derde uitvoerwaarde van enkele groentensoorten en vroege aardappelen. Export van fruitsoorten. In 1939 werden 11,3 millioen kg. appelen uitge voerd met een waarde van 940 duizend gulden. De geëxporteerde hoeveelheid was in 1938 kleiner, n.l. 9,6 millioen kg., doch de waarde was belangrijk hoo- ger n.l. 1,3 millioen gulden. Alhoewel de export van appelen naar Duitschland in 1939 aanvankelijk stokte, kwam hierin verandering aan het einde van het vorige jaar door een extra-uitvoermogelijkheid. De verminderde uitvoerwaarde is een gevolg van den rijken fruitoogst in 1939, waarvoor in verhou ding geen voldoende afzetgebied bestond. De prijzen werden daardoor sterk gedrukt. De uitvoer van ap pelen naar Engeland toonde geenerlei verbetering, ondanks de belangrijke verlaging van het invoer recht, welke op 1 Januari 1939 tot stand kwam door het Engelsehe handelsverdrag met de Vereenigde Staten van Amerika. De export van druiven was in 1939 zeer teleurstel lend. Deze bedroeg in 1939 ruim 8.3 millioen kg. met een waarde van 2,5 millioen gulden. Wanneer men bedenkt, dat deze exporten in 1937 en 1938 resp. 11,4 en 10,1 millioen kg. bedroegen en de waarden 3,3 en 3,6 millioen gulden, dan maakt het jaar 1939 een weinig gunstig figuur. Terwijl de uitvoer van drui ven naar Duitschland in 1939 vrijwel gelijk bleef aan dien in 1938, werd de export naar Engeland gehal veerd. De uitvoer naar Zweden steeg niet onbelang rijk, Dit land kwam zelfs als afnemer op de tweede plaats. Ook de uitvoer naar Denemarken, welke in 1938 werd mogelijk gemaakt door een speciaal verdrag met dat land, bleef in 1939 niet alleen bestendigd, maar vertoont zelfs eenige stijging. De oorlog was oorzaak, dat de uitvoer naar Po len in 1939 zeer gering was, vergeleken bij 1938. Dat er nog druiven naar Polen werden geëxporteerd was mogelijk door garanties vah het Centraal Bu reau der Tuinbouwveilingen De uitvoer van druiven naar Noorwegen, Ierland en de Baltische landen daalde in vergelijking met 1938. De ontwikkeling van den uitvoer van vruch- tenpulp verliep in 1939 gunstig. De export bedroeg 21,5 millioen kg. (v.j. 20.8 m. kg.) met een waarde van 4.77 millioen gulden (v.j. 3.96 m. g.>. Terwijl de uitvoer van aardbeienpulp in 1939 kleiner was dan in de drie voorafgaande jaren, was de export van kruisbessen-, zwarte bessen-, roode bessen-, en frambozenpulp grooter dan in bovenbedoelde drie iaren. Engeland was ook in 1939 de grootste afne mer van vruchtenpulp. ofschoon de export van frambozen- en aardbeienpulp naar Engeland sterk verminderde. Duitschland nam veel meer dezer pro ducten af dan in 1938. Sluitkoöl, Uien, Tomaten Komkommers. In vergelijking met 1938 was de totale export van sluitkool in 1939 naar het gewicht ruim7, naar de waarde zelfs 32 procent grooter. Hij bedroeg in het afgeloopen jaar bijna 39 millioen kg. met een waarde van 2.29 millioen gulden. In 't bijzondei steeg de uit voer naar Duitschland, maar evenzeer die naar Bel gië en Zwitserland. De gestegen uitvoer is in hoofd zaak een gevolg van de groote schaarschte aan ver- sche groenten in het voorjaar 1939. Nog gunstiger is het beeld van den export var uien. De totale waarde van dezen uitvoer is in de laatste vier jaren voortdurend gestegen. In 1939 was deze waarde 6,6 millioen gulden en de uitgevoerde hoeveelheid 134 millioen kg. Engeland was, evenals in vorige jaren, de grootste afnemer. Het nam circa procent van den totalen export. De tomatenexport daalde in 1939 vergeleken bij 1938 in gewicht met ruim 15 procent; van 45.6 tot 38,8 millioen kg. Evenals in 1937 en 1938 bleef in 1939 de uitgevoerde hoeveelheid naar Duitschland circa 21 millioen kg. De uitvoer naar Engeland daalde van 19 op 13 millioen kg. Ook de exporten naar België en Zwitserland daalden aanzienlijk. De uitvoer van komkommers is in de laatste vier jaren vrijwel stationair gebleven. Tusschen de 29 en 31 millioen kg. per jaar. Circa 90 proeent van dezen uitvoer ging naar Duitschland. Vergeleken bij 1938 was de export van komkommers naar Engeland, Zweden en Noorwegen in 1939 iets grooter. Naar België was de uitvoer bepaald onbevredigend. Sla, Bloemkool, Peen, Augurken. De export van sla bedroeg in 1939 slechts 23,3 millioen kg. met een waarde van 4,2 millioen gul den tegenover 28,8 millioen kg. met een waarde van 4,4 millioen gulden in 1938. De verminderde uitvoer was in hoofdzaak een gevolg van de vorstschade in den aanvang van 1939, zoodat alle afzetgebieden minder betrokken. Om dezelfde reden verminderde ook de export van bloemkool. In 1939 bedroeg deze 8,9 millioen kg. (v.j. 16,8 m. kg.) met een waarde van 986 dui zend gulden (v.j. 1,6 m. g.). Een vermindering vai circa vijftig procent. De export-1939 was de laag ste in cffe laatste vier jaren. De export van peen bedroeg in 1939 circa 18,8 mil lioen kg. met een waarde van 1,3 millioen gulden te genover 22 millioen kg. met een waarde van 1,7 mil lioen gulden in 1938. Vooral de uitvoer naar Enge land, de belangrijkste afnemer, daalde sterk, als ge volg van het in September 1939 uitgevaardigde in voerverbod. Het laatste kwartaal van het jaar is in 't bijzonder van belang, omdat dan de uitvoer van peen vrijwel geheel op Engeland aangewezen is. De export van peen naar Duitschland en Engeland be droeg meer dan het dubbele van 1938; de waarde van dezen zooveel grooteren export nam evenwel niet toe! De uitvoer van augurken nam vergeleken bij 1938 in 1939 met circa 8 procent toe (7, tegenover 7,6 millioen kg.), de waarde daalde met niet minder dan rond 21 procent en bedroeg in 1939 circa 394 duizend gulden Verschillende afzetgebieden. De totale tuinbouwexport naar Duitschland in 1939 bedroeg 157 millioen kg. (v. j. 135 m. kg,) met een waarde van 16,8 millioen gulden (v. j. 16,2 m. g.) Een vermeerdering naar het gewicht met 16.5, naar de waarde met rond 4 procent. Niettegenstaande de extra uitvoermogelijkheden was de verbetering ge ring, als gevolg van de herhaaldelijk voorkomende vermindering der gewone betalingscontingenten. De Engelsehe maatregelen, dié in September 1939 in werking traden, hebben nog weinig invloed doen gelden op de uitvoercijfers van 1939. Bovendien was de uitvoer van uien. en de grootere export van ver- sche groenten in het voorjaar van 1939 oorzaak, dat de totaal cijfers van 1939 geflatteerd zijn. Engeland betrok 202 millioen kg. (v. j. 201 m. kg.) met een waarde van 17,9 millioen gulden (v. j. 19 m. g.) België betrok in 1939 circa 34 millioen kg. (v. j. 42 m. kg.) met een waarde van 2,16 millioen gul den (v. j. 2.88 m. g.). Zoowel naar gewicht als naar de waarde daalde de uitvoer in 1939 in vergelijking met 1938 en wel met 19, resp. 25 procent. Vooral door het gebrek aan groenten in het. voorjaar van 1939 daalde deze uitvoer naar België nog niet meer Feitelijk was alleen de uitvoer van sluitkool. peen en uien normaal. De export van alle andere groen tensoorten en van fruit naar België in 1939 was bui- Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1890 STUDENTEN-ROE1 WEDSTRIJDEN. Dit jaar is er gestreden tusschen Amster dam en Utrecht om de roeiwedstrijden van de Studenten. Het Sticht heeft het ge wonnen. Een halve eeuw geleden werden de studen- ten-roeiwedstrijden op Hemelvaartsdag op het Noorder Buiten Spaarne te Haarlem ge houden, maar nu komt Haarlem reeds lang in dit stuk niet meer voor. Na Haarlem gingen de studenten in 1902 naar de Zwet bij Delft en om daarop in 1915 voor een reeks van jaren naar het Noordzeekanaal te verhuizen Enkele jaren geleden werd de nieuwe Bosch- baan te Amsterdam uitverkoren. Nu wordt ook die weer verlaten. De studenten houden dus wel van trekken! De wedstrijden brach ten destijds te Haarlem veel vertier. tengewoon slecht. Wellicht zouden de Belgische voerbelemmeringen bij een nauwere economis samenwerking tusschen Nederland en België slecht kunnen worden. Gelukkig ontwikkelde de tuinbouwexport n Zwitserland zich in 1939 in gunstigen zin. De i gevoerde hoeveelheid bedroeg 13,6 millioen kg. j. 10,5 m. kg.) met een waarde van 1,9 millioen g den (v. j. 1.16 m. g.). Zwitserland betrok in ll vooral meer sluitkool, peen, boonen en appelen, export van sla en" bloemkool verminderde, even die van druiven, tomaten en komkommers. In hooge mate teleurstellend is de uitvoer n; Frankrijk. Duidelijke taal spreekt het onderstaai overzicht. Uitgevoerde Waarde v. dj hoeveelheid uitvoer. 1931 16.110.000 kg. 1.181.000 1932 12.239.000 kg. 971.000 1933 5.734.000 kg. 305.000 1934 3.303.000 kg. 303.000 1935 2.053.000 kg. 190.000 1936 2.699.000 kg. 353.000 1937 2.242.000 kg. 257.000 1938 600.000 kg. 135.000 1939 496.000 kg. 82.000 De export naar Frankrijk heeft bijna het nulpu bereikt. Contingenteering en andere belemmering maatregelen hebben tot dit resultaat geleid. Ten slotte zij nog vermeld, dat de export naar Scandinavische landen in 1939 eenige stijging v« toonde vergeleken bij het voorafgaande jaar, tt wijl de uitvoer naar Polen en de andere Oostze landen zeer klein was MOLLERUS ORGELBESPELING Op Donderdag 9 Mei des middags van 34 u zal een orgelbespeling plaats vinden in de Groote St. Bavokerk te Haarlem, door den heer Geor Robert. Het programma luidt: 1. Ciacona Joh. Pachelb 2. Canzona J. s. Bac 3. Koraalvoorspelen J. S. Bac a. Durch Adam's Fall. b en c. Vater unser im Himmelreich 4. Concert A gr. t. G. F. Hand Largo, Allegro, Menuet, Fuga. 5. Variatiën op Psalm 107. C. F. Hendrili 6. Preludium over 'n Paaschhymne. C. V. Stanfo ZITTING PROV. STATEN. En verkiezing voor de Eerste Kamc De eerste gewone zitting der Prov. Staten va Noord-Holland zal worden geopend op Dinsda 18 Juni a.s., des voormiddags te half twaalf. De verkiezing van leden van de Eerste Kami der Staten-Generaal is bepaald op Dinsdag 30 Ju in het voorjaar de inwendige organen, bloed en darmen zuiveren, VERSTOPPING, overtollig vet, aambeien, rheumatische pijnen doen ver dwijnen. slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen door een grondige kuur met Dr. Schieffer's Stoff- wisselingzout. De weldadige wer king is verrassend. Flacoft 11.65. Dubbele liacon 11.75 bl| apotheker» en vakdrogisten (Adv. Ingez. Med.) WÉ MA1KT ilKICHTEN VEEMARKT. Rotterdam, 7 Mei. Totaal aanvoer: 5161. Paarden 134, veulens 4 magere runderen 1611, vette runderen 1025, vettt kalveren 50. graskalveren 108, nuchtere kalverec 1662, schapen en lammerer 433, varkens 3, bokken en geiten 131. Prijzen per K.G.: vette koeien le kw. 7681 2e kw. 6274, 3e kw. 4858. vette ossen le kw, "686, 2e kw. 62—74, 3e kw. 5060. stieren resp, 276. 6470. 5662. vette kalveren resp. 1.25— 1.35, 1.001.15, 8595. schapen res. 58. 53, 43, lam meren resp. 63. 58, 53, graskalveren 2e kw. 65, 3e kw. 56. nuchtere kalveren resp. 46. 41, 36. slacht- naarden resp. 73, 63. 53, Prijzen per stuk: Schapen le kw. 37, 2e kw. 27, 3e kw. 21, lammeren resp. 27, 21. 15, weide lam meren resp. 7. 5. 3. slachtpaarden resp. 320. 225, 160. werkpaarden resp. 390, 265, 165, hitten resp. 285. 230, 150. kalfkoeien resp. 295, 210. 160, melk koeier resp. 290. 205, 155. varekoeien resp. 220, 165, 140, vaarzen resp. 165. 130, 100, pinken resp. 110, 90, 70, graskalvererr resp. 65, 50, 45, bokken en geiten re6p. 14, 10, 5. Vette koeien en ossen, aanvoer: grooter, handel: kalm. prijzen: als gisteren. Stieren, aanvoer- ruimer, handel: tamelijk, prij zen: prijshoudend. Vette kalveren aanvoer* iets grooter, handel: redelijk, prijzen: onveranderd. Schapen en lammeren, aanvoer: als vorige week.J andel: tamelijk, prijzen: als gisteren. Weide lammeren, aanvoer: ruimer, handel: flauw, prijzen: als vor. week. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer: klei ner, handel: tamelijk, prijzen: iets hooger. Paarden, aanvoer: grooter. handel: traag, prijzen: als vor. week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer: als vorige week, handel: redelijk, prijzen: iets hooger. Varekoeien, aanvoer: tamelijk, handel: klein, •ijzen: stabiel. Vaarzen en pinken, aanvoer: kleiner, handel: matig, prijzen- constant. Graskalveren, aanvoer: ruimer, handel lui, prij zen: prijshoudend. Bokken en geiten, aanvoer: ruimer, handel: vlot, prijzen: als vor. week.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6