Haarlem's Dagblad Qewime&tdexfieid oom CPicwt&etiaüu- SMITS Het Britsche Bewind. Vijftien jaar en zes maanden wegens den koffermoord. Reconstructie der Britsche regeering onvermijdelijk PINKSTERBROOD en PINKSTERBOLLEN LUXE BAKKERIJEN Moederdag. Motorlogger als verloren beschouwd. De strijd in Noorwegen. Ochtendbeurs Amsterdam Actlkeictv- 57e Jaargang No. 1745Ö Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen D.rectïe: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Üoncferdag 9 Mei 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. De storm in Westminster heeft zich gisteren voort gezet en de regeering is gehekeld in nog feller ter men dan den vorigen dag was geschied. Die werden vooral gebezigd door het Labour-lid Morrison en door Lloyd George, die zeide dat als de premier het volk om offers vroeg hij zelf het voorbeeld kon ge ven door zijn portefeuille te offeren. Maar zijn cri- tiek, ofschoon scherp, bleef toch zakelijk. Dat was met die van Morrison niet het geval. Hij richtte zich ook tot personen. Hij viel de drie ministers Cham berlain, Sir John Simon en Sir Samuel Hoare per soonlijk aan door te verklaren, dat zij bij de leiding der Britsche buitenlandsche politiek tusschen 1931 en 1939 voortdurend verkeerd hebben gehandeld. Hij zeide zelfs „dat hij deze drie mannen, misschien meer dan wie ook, ervoor verantwoordelijk acht dat Engeland in oorlog is. En zijn aanval bereikte eigen - 'lijk het kernpunt in de volgende woorden: „Deze ministers missen moed, initiatief, fantasie, psycho logisch begrip, levendigheid van geest en zelfrespect bij de leiding der buitenlandsche politiek. Ik ben in alle oprechtheid van oordeel dat wij, als die mannen en anderen aan het bewind blijven, groot gevaar loopen dezen oorlog te verliezen." Het was te voorzien dat het debat tot dergelijke uitingen zou voeren omdat de oppositie niet bereid gebleken is aan de uitnoodiging, tot de regeering toe te treden, gevolg te geven. Zij acht de leiders eigenschappen van verscheidene ministers op de be langrijkste posten onvoldoende, wil daarom niet met hen samenwerken ep wil een andere samenstelling der regeering onder een anderen premier. In mijn vorige artikel gaf ik te kennen, dat de aanval op de Britsche regeering de karakter-eigenschappen der leiding in het geding bracht. Dat is uit de taal van Morrison nu wel gebleken en dat beteekent tevens een vorm van bestrijding, die moeilijk in woor den te weerleggen, is. Alleen in daden. Cham berlain antwoordde onmiddellijk door een beroep op zijn vrienden in het Huis te doen om hem te blijven steunen, hetgeen het logische antwoord was. Hij voegde eraan toe dat geen enkele regeering den oorlog doeltreffend kan voortzetten tenzij zij den steun van de openbare meening en het parlement heeft. Hoare volgde en erkende met een merkwaardige openhartigheid dat de luchtmacht nog geen pariteit met de Duitsche bereikt heeft. Hij acht haar in kwaliteit beter dan de Duitsche maar is nog voortdurend bezig de productie op te voeren om de gestalsterkte gelijkwaardig te maken. En tenslotte, bij wijze van beslissend effect, kwam de regeering met haar grooten redenaar en populairste lid, Winston Churchill, voor het front, die den toestand wel vermocht te verbeteren, maar meer dan ook niet. Hij schaarde zich loyaal naast Chamberlain, ontkennend dat hij een ander beleid in Noorwegen gewild had dan de premier voorstond. Hij zette alle moeilijkheden uiteen waarmee men te kampen had, onthulde den 2eer beperkten omvang van het Brit sche expeditieleger (slechts twaalfduizend man tegenover 120.000 Duitschers in Noorwegen), weer legde de Duitsche mededeelingen omtrent groote verliezen der Britsche vloot met opgaven van zeer geringe verliezen en zei tenslotte dat men over een motie van wantrouwen moest stemmen als men de regeering weg wilde hebben en dit niet kon aandui den met tegen haar motie tot verdaging van de zit ting van het Huis te stemmen. De bedoeling van die opmerking was duidelijk: vele twijfelaars zouden tegen een motie van wan trouwen stemmen maar een andere houding aan nemen ten opzichte van de onschuldiger motie van verdaging. Hetgeen de oppositie harerzijds natuur lijk ook overwogen had toen zij besloot, geen motie van wantrouwen in te dienen maar stemming over de verdaging te eischen. Die had plaats en het resultaat was dat de re geering -met 281200 stemmen en 134 onthoudin gen haar motie aangenomen kreeg, waarop kreten van „Aftreden!" volgden en het Huis uiteenging. Het resultaat was een herhaling-in-Engeland van de gebeurtenissen in de Fransche Kamer, die Daladier tot aftreden noopten na den Finschen oor log en Reynaud het premierschap bezorgden. Waar na deze bij zijn eerste optreden weinig betere cij fers haalde maar bleef en sindsdien zijn positie versterkt heeft. Op het oogenblik dat dit geschreven wordt is nog niet gebleken of de uitslag der stemming, die een ernstige verzwakking van Chamberlain's regeerings- meerderheid aanduidt, hem tot aftreden zal bren gen. Gezien de scherpte van dit openbare debat het Fransche werd indertijd met gesloten deuren gehouden en de hevige tegenstellingen moet men wel aannemen, dat zelfs als hij dit niet dadelijk doet de dagen van zijn bewind toch geteld zullen zijn. Uitspraak van Amsterdamsche rechtbank tegen den hofmeester K. De Amsterdamsche Rechtbank heeft van daag vonnis gewezen in de geruchtmakende strafzaak tegen den hofmeester P. L. K. te Am sterdam. De Rechtbank veroordeelde K. wegens dood slag, het subsidiair ten laste gelegde, en wegens het verbergen en het wegvoeren van het lijk om het overlijden te verhelen, tot een gevange nisstraf van vijftien jaar en zes maanden. De rechtbank overwoog dat de steek in de hart streek den dood had veroorzaakt en dat de vrouw nog niet was overleden toen zij den steek ont ving. Van het primair ten laste gelegde, name lijk den moord werd K. vrijgesproken. De eisch tegen K. was levenslang. Nadat Churchill Woensdagavond in het En- gelsche Lagerhuis 't woord gevoerd had is de door de regeering ingediende motie tot verda ging van de zitting aangenomen met 281 tegen 200 stemmen. Meer dan 40 regeeringsaanhangers voegden zich bij deze stemminig bij de oppositie, 130 regeeringsaanhangers brachten hun stem niet uit: 30 hunner waren ziek, enkelen waren in dienst en andere waren om verschillende rede nen afwezig. Tot de tegenstemmers behoorden Duff Cooper, Hore Belisha, admiraal Keyes, Amery, King Hall, Lord Wolmer, kolonel MacNamara, Harold Nichol son en Lady Astor. Reuter meent te weten, dat de minister-presi- den zijn ambt zal blijven waarnemen, doch dat een reconstructie der regeering in overeen stemming met de stemming van gisteravond zeer waarschijnlijk is. Het is mogelijk dat de oppositie opnieuw zal worden aangezocht bij deze reconstructie haar medewerking te ver- leenen. Er verluidt dat de Arbeiderspartij zou weigeren aan een regeering onder Chamberlain deel te ne men. EMOTIONEEL SLOT. De parlementaire correspondent van Reuter jchrijft: De meerderheid der regeering, 81 stemmen, was geringer dan de critici der regeering hadden verwacht. Zoodra de cijfers bekend werden ge maakt, weerklonken verraste en opgetogen kreten van de Oppositiebanken en van eenige banken der regeeringsaanhangers, gepaard gaande met het roepen van „aftreden!". Eenige minuten lang heerschte er een intense opwinding en daarop begon de oppositie in spreekkoor te roepen „Weggaan, Weggaan!", aan het adres van de regeering. Aangezien de zaken van den dag afgehandeld waren stonden de ministers onder leiding van Cham berlain op en verlieten langzaam het Lagerhuis, onder herhaald roepen der Oppositie: „Weggaan!", terwijl tevens geloei weerklonk en van aanhangers der regeering gejuicht daartegenover. Aangezien de regeering in de meerderheid is gebleven, zij het ook een aanmerkelijk veminderde meerderheid, deed zich voor de Oppositie niet de gelegenheid voor om te vragen naar dé voornemens der regeering, zoo als dat gebeurt, wanneer de regeering in feite ver- ZATERDAGMORGEN 8 UUR VERSCHE ACHTERUNCEN (LUILAK BOLLEN) (Iets Bijzonders) SMEDESTRAAT 43-45 Wagenweg 108 BOTERMARKT 19 ZIJLWEG 128 TELEFOON 10876 TELEFOON 11643 TELEFOON 12193 TELEFOON 21521 (Adv. Ingez. Med.) Men streeft ernaar, elk jaar een dag te vieren, Die niet als feestdag op kalenders staat, Een dag, bestemd om moeders te plezieren, Een dag dat moeder zich verwennen laat. Ik mag er mij wel van ontslagen noemen, Te motiveeren, waarom 't kindren past, Te zorgen dat hun moeder eens met bloemen, Met taart, öf welk geschenk ook, wordt verrast. Geen enkle moeder is thans vrij van zorgen. Zeer dikwijls zwaar, al lijken ze ook licht, Doordat zij haai- gedachten houdt verborgen Achter een kalmen glimlach op 't gezicht. Altijd is zij gereed haar zorg te dragen, Als zij vrouwmoedig trouw haar plichten doet, Van vroeg tot laat, zonder verslappend klagen, Want niet voor niets vangt „moeder" aan met „moed". En waarlijk, meer dan ooit in deze tijden, Bestaat,, er reden voor elk dankbaar kind, Om moeder zoo'n verrassing te bereiden, Die zij zoo boven alles heerlijk vindt. 't Is niet de omvang waarop zij zal achten, Het allerkleinste met een extra zoen, Verwezenlijkt voor haar heel de gedachte Die moeders tot ontroering goed kan doen r.n nog een ding, elk kind is kind gebleven, Niet slechts tot achttien of tot twintig jaar. Vlaar zoolang moeder zelve heeft te leven, Is het voortdurend kind van en voor haar. - Dus ook als u 't heusch zelf wel hebt geweten Geloof ik, dat 'k nog wel eens zeggen mag: 'U mocht in alle drukte 't eens vergeten) Aanstaande "Zondag is weer Moederdag. P. GASUS. slagen is. Het is duidelijk dat op dit oogenblik de voornemens van den premier niet bekend kunnen zijn. De correspondent schrijft verder, dat bij de de batten de ministers verstoord o\ter de critiek sche nen. Hun redevoeringen waren geen goede ver dediging en zelfs Churchill werd gemakkelijker van de wijs gebracht: hij was minder strijdlustig dan anders. Het staat, aldus deze redacteur, vrij wel vast, dat een versterking van de oorlogsvoe ring uit de stemming zal voortvloeien. DE ENGELSCHE PERS ROERT ZICH De algemeene opvatting der Britsche pers is, vol gens Reuter, dat een grondige reconstructie der re geering voor een intensievere voortzetting van den oorlog onvermijdelijk lijkt. Een deel van de bladen, vooral de Labour- en Libei-ale pers, verklaart, dat Chamberlain het vertrouwen van het land verloren heeft. Verscheidene bladen geven te kennen dat het belangrijkste pimt, dat door de Noorsche gebeurte nissen op den voorgrond is gebracht, dat van de luchtmacht is. De „Daily Express" schrijft: „Wij hebben vliegtuigen en steeds meer vliegtuigen noo- dig." De „Times" schrijft o.m.: „De gebeurtenissen der afgeloopen weken moeten op zichzelf niet als een on herstelbare ramp beschouwd worden maar zij geven een langzaam en bijna onmerkbaar toenemen der openbare ontevredenheid aan. Er is geen spoor van paniek of wankelmoedigheid te vinden. Ieder vijan delijk succes is een nieuwe prikkel tot vastberaden heid en er is een toenemende minachting voor opti mistische redevoeringen radiotoespraken. Het staat vast, dat de eisch voor een ministerie op breedere basis met kracht gesteld wordt." De „Daily Telegraph" zegt: „Wat het debat als geheel betreft moet worden toegegeven dat de regee ring ten aanzien van de Noorsche kwestie zich op ge loofwaardige wijze verdedigd heeft. Haar antwoor den op alle belangrijke critiek waren rechtuit en volledig. Indien intusschen het land zich werkelijk ■oor den strijd wil schrapzetten is het van het groot ste belang dat het een volledig vertrouwen in zijn leiders heeft. Daartoe is het dringend noodig dat Chamberlain zonder verwijl tot een reorganisatie van zijn kabinet overgaat." Volgens de „Daily Herald" heeft het parlement den premier weggezonden en is Chamberlain mo reel en politiek verslagen zonder hoop op herstel. Het land wil, aldus dit blad, dat Chamberlain ver dwijnt, opdat de oorlog kan worden voortgezet met de kracht en het realisme, die voor de overwinning noodig zijn. De „Daily Mail" zegt dat de regeerïng onherstelbaar gehavend uit het debat is gekomen en het volk diep teleurgesteld heeft. Volgens de „News Chronicle" heeft men in toonaangevende kringen geen vertrouwen meer in de regeering van Cham berlain. Dc „Star" verschijnt met vet gedrukt op de frontpagina: „Chamberlain zal waarschijnlijk aftreden". In een artikel van zijn politieleen correspondent schrijft hetzelfde blad dat Chamberlain vandaag den Koning zal ontmoeten om de positie van zijn ka binet te bespreken na de moreele nederlaag van gisteren in het parlement. De meerderheid van 81 stemmen in het Lagerhuis is zoo gering dat hij, aldus het blad, zijn ontslag moet indienen. Deze stap wordt wellicht nog eenige dagen uitgesteld zoolang de beraadslagingen tusschen de leden van het kabinet duren. (Men zien voor het verloop der Lagerhuisdebatten elders in dit nummer.) Zeven opvarenden bevonden zich op de „Gloria". KATWIJK AAN ZEE. 9 Mei. De motor- logger „Gloria" KW 51, die Woensdag 24 April uit de haven van IJmuiden was vertrokken en waarvan sedert Donderdag 25 April niets meer was vernomen, wordt nu als verloren beschouwd. De predikanten van de Hervormde gemeente te Katwijk aan Zee hebben het droevige bericht aan de naaste familieleden van de opvarenden mede gedeeld. Het schip behoorde aan den reeder J. Ketting. De bemanning bestond uit zeven Katwijkers, waarvan twee zoons van den reeder, nl. de 29- jarige D. Ketting, schipper en de 28-jarige J. Ketting, motordrijver, verder de 43-jarige C. Remmelzwaal, stuurman, de 43-jarige T. Duyn, tweede motordrijver, de 60-jarige K. Guyt, ma troos-kok laatstgenoemde laat elf kinderen achter de matroos N. van der Plas, oud 49 jaar, en de 19-jarige lichtmatroos J. van der Plas. Mussolini tot liet Italiaansche volk: „Gij moet U gewennen aan mijn stilte, welke slechts door de feiten kan worden ge broken." ROME, 9 Mei (Havas). Mussolini heeft van het balkon van het Venetiaansch paleis af ter gelegenheid van den verjaardag der stichting van het rijk de volgende woorden gesproken tot de menigte, welke daar bijeen was gekomen om hem toe te juichen: „Negen Mei is de dag der schitterendste overwinning. Gij moet u gewen nen aan mijn stilte, welke slechts door de feiten kan worden verbroken. Vliegveld van Narvik in handen der geallieerden. Minister Churchill heeft gisteren in het La gerhuis medegedeeld dat de Britten het vlieg veld van Narvik bezet hebben. Reuter verneemt uit Stockholm dat in het woeste Gaudal, tusschen Röros en Storen, Noorsche afdee- lingen, die op 300 man geschat worden, nog steeds stand houden. Gemeld wordt dat zij gezworen hebben liever te zullen sterven dan zich over te geven. Indien zij geen gebrek aan munitie en levens middelen krijgen zouden zij gedurende een aan zienlijken tijd in dit moeilijke gebied tegenstand kunnen bieden. Men zegt, dat zij den Duitschers reeds zware verliezen hebben toegebracht. In het district Röros is, naar men gelooft, nog steeds een aantal vrijwilligers onder de wapenen. Duitsche patrouilles bestrijden hen. Volgens Havas zou bij Aaien in Midden-Noor- wegen een groot deel van een Duitsch bataljon ver nietigd zijn. „Stockholms Tidningen" verneemt van de Zweedsch-Noorsche grens dat Duitsche patrouilles Disndagavond in Nordlï zijn binnengerukt en het douanestation aldaar bezet hebben. FRANSCHE ALPENJAGERS KEEREN TERUG. De Fransche Alpenjagers, die uit Namsos zijn teruggetrokken, zijn gister aangekomen in een stad in Noord-Engeland, waar zij namens generaal Gamelin verwelkomd werden door generaal Mittel- hauser. DUITSCH LEGERBERICHT MELDT VERLIEZEN TER ZEE BIJ DEN VIJAND BERLIJN, 9 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weennacht maakt bekend: Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben vijandelijke zeestrijdkrachten bij Narvik aangevallen. Daarbij werd een transportschip van 7000 ton door een bom van midden kaliber tot zinken gebracht. Ten noorden van Narvik hebben gevechtsgroepen herhaaldelijk ingegrepen in den strijd te land, mavschcolonnes gebombardeerd en vijandelijke bat terijstellingen bestreden. Het. luchtwapen heeft in het Skagerrak een vijan delijke duikboot door bomtreffers vernietigd. Aan het W e s t e 1 ij k front is de dag rustig ver- loopen. AMERICAN CLUB organiseert THÉS-DANSANTS in den H. K. B. Op len en 2en PINKSTERDAG van 3—6 uur. Entréeprijs ƒ0.40 pl. r. Beide dagen ƒ0.65 pl. r. (Adv. Ingez. Med.) Een uitlating van Cordell Huil. En een onjuist telegram van Havas. Gisteravond berichtte het telegraafagentschap Havas het volgende: „Tijdens een pereconferentie in Washington heeft de Amerikaansche minister van Buitenlandsche Zaken, Cordell Huil, er op gewezen dat diplomatieke rapporten uit Den Haag de toeneming van de politieke spanning tusschen Nederland en Duitschland bevestigen. De offi- cieele telegrafische verbindingen tusschen Den Haag en Washington blijven nog zonder stagnatie in werking". Enkele uren later is hier te lande van officieele zijde uit Washington vernomen dat bovenstaand Havas-bericht onjuist is: De staatssecretaris heeft nl. in antwoord op een vraag, aan de vertegenwoordigers van de pet's slechts gezegd dat op het State Department se dert 7 Mei ontvangen berichten wezen op een ze kere toeneming van spanning in Nederland. Het verdient de aandacht, dat de heer Hull met geen woord gewag heeft gemaakt van Duitsch land. (Red. A. N. P.) Engelsclie Koning houdt „Privy Council". LONDEN 9 Mei (Havas). De Koning heeft vanmorgen in het Buckingham Palace een „privy council" gehouden. Aanwezig waren Lord Stanhope, Ernest Brown, R. A. Butler en Lord Hutchinson. Lord Halifax, de minister van buitenlandsche zaken, heeft zich vanmorgen vroeg naar het Foreign Office begeven. Kort na tien uur werd hij door Chamberlain ontvangen in Downingstreet. IN DOWNINGSTREET. LONDEN 9 Mei (Reuter). Vroeg'in den och tend heerschte in Downingstreet slechts weinig be drijvigheid. Na een kort bezoek aan het ministerie van buitenlandsche zaken heeft Lord Halifax zich even na tien uur naar Chamberlain begeven. Dr. Hirschfeld waarnemend secretaris-generaal van handel, nijverheid en scheepvaart. Ir. Roebroek in gelijke functie aan departement van- landbouw en visscherij benoemd. 's-GRAVENHAGE, 9 Mei In verband met de splitsing van het departement van economische za ken in het departement van handel, nijverheid en scheepvaart en het departement van landbouw en visscherij wordt nog gemeld dat de directeur-gene raal van handel en nijverheid, dr. H, M. Hirschfeld, als waarnemend secretaris-generaal van het depar tement van handel, nijverheid en scheepvaart zal optreden, de directeur-generaal van den landbouw, ïr. A. L. H. Roebroek, als waarnemend secretaris generaal van het departement van landbouw en visscherij, terwijl ir. S. L. Louwes, regeeringscom- missaris voor den akkerbouw en de veehouderij, als waarnemend voorzitter van het college van regee- ringscommissarissen zal fungeeren. DUITSCHLAND SPREEKT HET BERICHT OVER DE „ROBERH LEY" TEGEN. Het van Engelsche zijde afkomstige bericht, dat het 27.288 bruto ton metende Duitsche mo torschip „Robert Ley" in het Skagerrak tot zin ken is gebracht, wordt van welingeliohte Duit sche zijde tegengesproken. Het woord is aan Frederik van Eeden: Het leven is dan alleen heerlijk als men moed heeft: den moed der rechtvaardig heid, den moed om, trots alles en alles, toch zóó ie leven als men weetzoo diep en innig als een metisch het weten kandat God het van ons wil. Spionnage. Eenige aanhoudingen te Haarlem. Reeds Maandagmorgen vernamen wij dat door de Haarlémsche politie, in samenwerking met de mili- taure autoriteiten, de Haarlemsche koopman A. F., iemand van vreemde nationaliteit, gearresteerd was wegens spionnage. Op verzoek van de Justitie maakten wij van deze aanhouding geen melding, omdat het onderzoek in deze zeer ernstige zaak door ontijdige publicatie ge schaad kon worden. Nu evenwel toch iets over deze aanhouding is uitgelekt, volstaan wij met deze kor te vermelding. Wel kunnen wij daaraan nog toevoegen dat, in aansluiting op deze eerste arrestatie, nog eenige aanhoudingen te Haarlem zijn gedaan. Wanneer het onderzoek afgeloopen is, zullen wij nadere bijzonderheden mededeelen. Arbeider van lioogen lackler gestort. Ongeluk op binnenplaats van het Gerechtsgebouw. Hedenmorgen is op de binnenplaats van het ge bouw der Arrondissements Rechtbank een ongeluk gebeurd, waarbij twee arbeiders werden gewond. De arbeiders waren bezig jalouzieën aan te bren gen en stonden daartoe op een zeer hooge uitschuif- ladder. Plotseling brak de ladder in het midden door en stortten beide mannen van ongeveer 10 M. hoogte naar beneden op het steenen plaveisel. De 41-jarige v. E. brak zijn linker been, terwijl de 25 jarige J. v. R. klaagde over pijn aan zijn rug. Na door E.H.B.O. te zijn verbonden zijn ze per ziekenauto naar het Diaconessenhuis over gebracht. Het ongeval werd door den hevigen slag ook in de rechtszaal, waar juist de zaak tegen den Velsenschen gemeente-ontvanger werd behandeld, gehoord. Beide slachtoffers waren in dienst van de firma Senft te Haarlem. Britten van 19 tot 37 jaar kunnen opgeroepen worden. Koning onderteekent een nieuwe proclamatie. LONDEN, 9 Mei (Reuter) De Koning heeft vandaag een nieuwe proclamatie onderteekend op grond waarvan, met zekere uitzonderingen, alle manlijke Britsche onderdanen, die den leeftijd van 19, doch nog niet van 37 jaren hebben bereikt, voor dienst bij de gewapende macht kunnen worden opgeroepen. Naar schat ting zullen meer dan 2.500.000 man onder deze nieuwe proclamatie, de vierde op grond van de National Service Act, vallen. Er wordt geen wijziging beoogd in de huidige procedure van inschrijving naar leeftijdsgroepen in opklimmende volgorde. Zweedsche handelsmissie naar Moskou? MOSKOU, 9 Mei. Van hoogst betrouwbare zijde verneemt de United Press dat een functio naris van de Zweedsche regeering thans bezig is de Sovjetregeering te polsen over de voor uitzichten van een handelsovereenkomst. Daarna zal een Zweedsche handels-missie binnenkort te Moskou te verwachten zijn om handel te drij ven op de Russische markt en om te trachten voedingsstoffen en olie te verkrijgen. (United Press) Koereen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 192—194 H.V.A. 332 Philips 107 AKU 41 3/4—42 Beth. Steel 64 3/16—64 1/4 U. S. Steel 45 Republic Steel 15 15/16—16 American Car and Foundry 22 3/822 7/16 De Fransche legerberichten. Woensdagavond: „De vijand poogde ten Oosten van de Nied een overval te doen, welke werd af geslagen door het vuur van de aangevallen post en van de artillerie. Onmiddellijk kwam een reserve- groep te hulp". Donderdagmorgen: „In de streek ten Oosten van de Moezel werden verscheiden vijandelijke pa trouilles door het vuur van onze infanterie en artillerie afgeslagen". HEDEN: 14 PAGINA'S. ^Il!ll!l!l!lllll!l!llllllllll!lllllli;illlllllllli!ll!lllllilllilininill!llll!llllllllllll!lllllllilll!lll!l1llliillllllil[|||[lin![ll!^^ R. P.: De storm in Westminster pag. 1 Melis Stoke: Verloven. pag. 3 J. H. de Bois: Werken van het schil dermedium J. P. Smits. pag. 2 J. B. Schuil: Het zilveren jubileum van den heer en mevr. Vosshard. pag. 2 jj Laatste Berichten op pagina 7 ^imniüipini mmtm H»iü I i m i,ii IÜ j

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1