De „van Rensselaer" op een mijn geloopen. Nóg is het Tijd! Geallieerde troepen op Curasao en Aruba. Gevaarlijke Versnaperingen Ceta-BeverSNELGL ANSïredvaste was De toestand in Indië. Regeering Churchill gevormd. 1ST EST IMTI1 Plaag Uw huisgenooten niet DINSDAG 14 MEI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Drie opvarenden vermist. Het stoomschip „Van Rensselaer" is in den nacht van Zondag op Maandag bij het verla ten van de haven van IJmuiden op een mijn geloopen. Van de 150 zich aan boord bevinden de personen worden drie vermist, n.l. van de bemanning twee, de lampenist P. Wijnberg uit Hollum en de bediende J. H. G. Koets. Van de passagiers wordt vermist de heer F. J. W. Popham, een Britsch onderdaan. Aanvankelijk ver miste men ook den heer Jan Vlieger met een doch tertje. Zijn vrouw en andere dochtertje waren ge red. Later is de heer Vlieger echter met zijn doch tertje te Zandvoort gearriveerd. De kapitein de heer F. J. H a a s t e r s is tijdens het leiden van de red ding door een hartverlamming getroffen en overle den. Van de 144 geredden bevinden zich twee gered de passagiers in het St. Atonius-ziekenhuis te IJmuiden, n.l. de heer Frank Dodd (Britsch onder daan) en mevrouw Violet H. Cusworth, en drie le den van de bemanning n.l. M. Verdel (olieman), H. W. Veelbehr (stuurmansleerling) en J. M. A. Schoop (olieman). De geredden zijn voor het meerendeel via Haarlem naar Amsterdam vervoerd, onder geleide van K. N. S. M.-employes. Het schip zelf is in IJmuiden binnengebracht en in de buitenhaven aan den grond gezet. Verzending van briefkaarten toegestaan. De opperbevelhebber deelt mede: Tot nader order wordt het verzenden en bezorgen van briefkaarten, duidelijk geschreven in de Neder - landsche taal, en niet bevattende berichten verband houdende met den oorlogstoestand, weder toegela ten, doch alleen op risico van den afzender. Duitschers poogden vergeefs centrum van Den Haag te bezetten. Het algemeen hoofdkwartier deelde ons het vol gende mede: Zaterdag hebben te 's Gravenhage woonachtige Duitschers van een huis aan de Suezkade uit ge tracht naar het centrum van de stad op te rukken. Een afdeeling Nederlandsche troepen heeft hen teruggejaagd naar de Suezkade, waar zij zich in het even genoemde huis opnieuw vastzetten. Een van onze pantserwagens heeft dit huis met zijn kanon beschoten, waarna de Duitschers die nog in leven waren zich hebben overgegeven. De opperbevelhebber van land- en zeemacht deelt mede, dat tegenover ieder huis van waar uit op Ne derlanders zal worden geschoten, op overeenkom stige wijze zal worden opgetreden. De aankoop van aardappelen. De minister van Landbouw en Visscherij maakt bekend dat de aankoop van de aardappelen van de telers plaats heeft door de provinciale voedselcom- missarissen in samenwerking met den georganiseer- den handel. De verkoop in de steden wordt georga niseerd door de gemeentebesturen in samenwerking met den plaatselijken aardappelhandel. De maximumprijzen worden wekelijks vastgesteld. Zij hedragen voor de week van 13 tot 18 Mei 1940: 1. Voor de Zeeuwsche Bonte. Zeeuwsche Blauwe, Roode Star en Furore van kleigrond: telersprijs 4.17% per 100 kg.; grossiersaankoopprijs franco voor den wal ter bestemming 4.9714 Per 100 k.g.; winkeliersaankoopprijzen franco winkel 5.77% per 100 kg.; in Amsterdam 5.87% per 100 kg.; prijs voor den consument 0.07% per kg. indien afge haald van den winkel; 0.08% per kg. indien thuis bezorgd. 2. Voor de soorten Eigenheimers en Bevelanders en daarmede gelijk te stellen soorten: resp; 3.62 1/2 per 100 k.g.; 4.42 1/2 per 100 kg., 5.22 1/2 per 100 k.g.: in Amsterdam 5.32 1/2 per 100 kg., 7 cent per kg. indien afgehaald van den winkel, 8 cent per k.g. indien thuisbezorgd. 3. Voor de soorten Alpha, Bintje, Industrie en daar mede gelijk te stellen soorten: resp: 2.75 per 100 kg., 3.43 per 100 kg., 4.23 per 100 kg., in Am sterdam 4.33 per 100 kg., 6 cent per kg. indien af gehaald van den winkel, 7 cent per kg. indien thuis bezorgd. Het besluit-bankenmoratorium. Ter toelichting van het besluit, bankenmoratorium waarbij de vrije beschikking over bij banken, giro diensten en andere instellingen, waarbij rekeningen plegen te worden aangehouden, uitstaande gelden is beperkt, wordt nog het volgende medegedeeld: De bedoeling van dit besluit is ten voorkomen, dat zonder noodzaak tot opzegging van saldi bij banken en andere instellingen zou worden over gegaan. Om dit te voorkomen is bij het banken moratorium de vrije beschikking over banksaldi en giro-tegoeden aan banden gelegd in dezen zin, dat de banken en de giro-diensten de uitbetaling daarvan kunnen weigeren. In de betalingsplicht van particulieren brengt het besluit geenerlei verande ringen. De bepalingen van het besluit zijn ook van toe passing op denpostchèque- en girodienst en de ge meentelijke girodiensten. De uitbetaling van cheques, getrokken op deze diensten, die het hoogste der na te noemen bedragen van f 50 per week of 3 pet. per maand van het met ingang van 10 Mei 1940 bestaande tegoed te boven gaan, kan worden geweigerd. Giro-overschrijvingen van de rekening van den eencn rekeninghouder op die van den ander zijn evenwel niet aan de beperkingen van dit besluit onderhevig. Deze kunnen dus, waar de girodienst overigens normaal functionneert, als ge woon plaats vinden, zij het dat de belemmeringen in het postverkeer de berichtgeving van gedane overschrijvingen kunnen vertragen. Middelerwijl wordt getracht deze belemmeringen zoo spoedig mogelijk uit den weg te ruimen. Nóg is het Tijd... om met één vonkje van Uw vernuft een der hooge geld prijzen te winnen, uitgeloofd voor de Winfield Gouden Prijsvraag Zendt ons een „slag zin", die recht doet wedervaren aan de superieure kwaliteiten van de „Winfield Real" American Cigarettes. Meer dan 200 prijzen varieerend van 500 i gulden tot 2.50 zijn I uitgeloofd. Inzendin- gen tot 16 Mei 1940. Uitvoerige toelichting en voorwaarden zijn reeds gepubliceerd in de Dagbladpers. Adresseert: DEE TOBACCO Co. INC. DEPARTMENT HOLLAND. POSTBOX 870, AMSTERDAM envermeldtopcouvert: I „Winfield Gouden Prijsvraag". (Adv. Ingez. Med.) 50 Amerikaansche ambulances voor Nederland Naar wij van het Ned. Roode Kruis vernemen, heeft het Amerikaansche Roode Kruis zich niet slechts bepaald tot het aanbieden ten behoeve van het Ned. Roode Kruis-werk van 100.000 dollar, doch ook meegedeeld dat onder meer 50 auto-am bulances ter verscheping klaar staan. Uit naam -van de voorzitster van het Ned. Roode Kruis, Prinses Juliana, is dei bijzondere' dank van het Ned. Roode Kruis overgebracht aan den heer Norman Davis, president van het Ameri kaansche Roode Kruis. Kostwinnersvergoeding. De regeeringsperdienst meldt: Orders^ van den minister van defensie. Kostwinnersvergoeding voor zoover deze tot dus ver uitbetaald, werd door de zorg van militaire autoriteiten, wordt voortaan uitbetaald door den burgemeester. Dit geschiedt ook van den Zaterdag verstreken termijn, indien het voor den burgemeester aan nemelijk is, dat het gezin dezen termijn niet door de zorg van de militaire autoriteiten heeft ont vangen. Vergoeding genietende personen dienen zich tot het verkrijgen van uitbetaling van vergoeding te wenden tot de gemeente-secretarie, bureau voor militaire zaken. De beschikking, waarbij vergoe ding wordt toegekend moet daarbij worden ver toond. Identiteitsbewijzen niet bij de militaire autoriteiten aanvragen. De commandant van de Vesting Holland, luit.-ge-' neraal Van Andel deelde ons mede: Aan de bevolking wordt ter kennis gebracht, dat burgers die militaire posten op of afzettingen van voor het openbaar verkeer openstaande wegen of paden wenschen te passeeren, voorzien moeien zijn van een Nederlandsch paspoort, van een bewijs van Nederlanderschap of een identiteitsbewijs van ge lijke strekking. Bovenbedoelde bewijzen zijn wat betreft de twee eerstgenoemde te verkrijgen aan de secretarie van de woonplaats van hem of haar, die een zoodanig bewijs wenscht te bezitten. Het is derhalve volmaakt onnoodig zich voortaan te dezer zake te wenden tot het hoofdkwartier van den commandant der Ves ting Holland, tot het bureau van den garnizoens commandant ter plaatse, of tot eenig ander militair bureau, daar door deze instanties geen doorlaatbe- wijzen meer zullen worden verstrekt. Natuurlijk be houdt het militair gezag zich de bevoegdheid voor om onder alle omstandigheden elk verkeer te be letten. BEVOLKING VAN „ORANJE NASSAU'S OORD" EN „ZONNEGLOREN" IN VEILIGHEID. De patiënten en doktoren van liet „Oranje-Nas- sau's Oord" te Renkum zijn in goeden welstand in het Bio-vacantieoord te Bergen aan Zee aangeko men. De verpleegden en verpleegsters van „Zonne gloren" te Soest zijn in goeden welstand te Andijk aangekomen. GEEN PARTICULIER TELEGRAAFVERKEER MEER. Het particuliere telegraafverkeer is sedert Zater dagavond stopgezet. Geen brandstoffen voor verwarming Blijkens een mededeeling van den minister van handel is het verboden brandstoffen, met inbegrip van alle oliën, benzine of benzol, te koopen, te verkoopen of af te leveren, voor zoover deze bestemd zijn voor verwarming van vertrekken en localiteiten. LONDEN, 11 Mei. (Reuter.) Geallieerde troepen eenheden zijn aan land gezet op de West-Indische eilanden Curasao en Aruba, ten einde mogelijke sabotage door Duitschers te verhinderen. (Noot: Wij teekenen na informatie te bevoegder plaatse hierbij aan, dat de ten deze genomen en te nemen maatregelen op uitnoodiging van de Ne derlandsche regeering geschieden. Red. ANP). In gezaghebbende kringen in Londen werd Zondagavond vernomen, dat ondanks de energieke actie, die reeds is ondernomen door den gouverneur het van essentieel belang wordt geacht, dat aanvul lende troepen onmiddellijk beschikbaar zouden zijn om iederen noodtoestand het hoofd te bieden. Het ligt in het voornemen, dat de veiligheid volledig ge vestigd is, of zoodra aanvullende Nederlandsche strijdkrachten beschikbaar zijn in voldoende getale, de Engelsche en Fransche troepen terstond zullen worden teruggetrokken. DE STATUS VAN NEDERLAND SCH-INDIë WASHINGTON, 11 Mei. (Reuter.) Minister Huil heeft vandaag herhaald, dat de Vereenigde Staten iedere verandering in den status van Nederlandsch Indië zouden beschouwen als nadeelig voor de sta biliteit van den vrede in het geheele Zuidzeegebied. Hij herinnerde eraan, dat de Vereenigde Staten, En geland en Japan onlangs te kennen hebben gegeven, dat de integriteit der eilanden geëerbiedigd zou wor den. En hij voegde hieraan toe: „de Amerikaansche regeering neemt aan, dat de regeering, welke ver plichtingen op zich heeft genomen, deze verplichtin gen zal blijven nakomen." Prinses Juliana, Prinses Beatrix en Prinses Irene in Londen. Met machtiging van de Nederlandsche legatie is Maandag door het Engelsche departement van bui- tenlandsche zaken de volgende mededeeling gepu bliceerd: „Officieel wordt bekend gemaakt, dat H. K. H. Prinses Juliana Maandag in Londen is aangekomen met de beide prinsesjes Beatrix en Irene. Het volk van Nederland zal zeer verheugd zijn te vernemen, dat zijn geliefde Prinses in veiligheid is. Het is na tuurlijk van het hoogste belang, zelfs wanneer het ernstigste zou gebeuren (waarvoor gelukkig op het oogenblik geen aanwijzing bestaat) dat. het Ko ninklijk Huis van Oranje Nassau veilig ïs. Prins Bernhard heeft de Prinses en haar dochtertjes naar Londen begeleid met het voornemen zijn plichten als aide-de-camp der Koningin zoo spoedig als slechts mogelijk is te hervatten. Prinses Juliana, Prins Bernhard en hunne beide kinderen werden aan het station in Londen ont vangen door den Earl of Harewood, die den Ko ning vertegenwoordigde. Prinses Juliana en de beide Prinsesjes hebben haar intrek genomen in het verblijf van een vroe- geren Nederlandsohen gezant in Londen. Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben later op den dag met Koning George en Koningin Elisa beth het noenmaal gebruikt in het Buckingham Palace. Van militaire zijde wordt de aandacht van een ieder er op gevestigd, dat het gebruik van versnaperingen, rookartikelen en dergelijke, welke van twijfelachtige herkomst zijn, bijv. zijn gevonden of zijn aangeboden door onbe kenden, ten sterkste moet worden ontraden. Militairen is dit ten strengste verboden. BOM TE AMSTERDAM INGESLAGEN. Zaterdagmorgen omstreeks elf uur heeft voor de eerste maal een Duitsche bommenwerper een bom op het centrum van Amsterdam laten vallen. De bom sloeg in het perceel gelegen hoek Heeren gracht en Blauwburgwal. SOLDIJ AAN FANSCHE SOLDATEN.' De minister van binnenlandsche zaken heeft aan alle burgemeesters in Zeeland het volgende telegram verzonden: Burgemeesters worden gemachtigd aan militairen Fransche expeditiekorps zoodanige toeslag op soldij te verleenen dat deze soldij gelijk wordt aan die van Nederlandsche militairen van overeenkom- itigen rang. Maakt linoleum en parketvloeren niet glad. - Geen voetafdrukken. - Bussen vanaf 30 cent. (Adv Ingez. Med.) Requireeren van verschillende buitenlandsche vorderingen. De Nederlandsche Bank N V. te Amsterdam ver zoekt alle ingezetenen van Nederland, dié buiten landsche dadelijk opeischbare deposito's, saldi in rekening courant of andere vorderingen, luidende in dollars, ponden-sterling, Fransche francs, Belgische francs of Zwitsersche francs in hun bezit hebben, zoo spoedig mogelijk bij haar hoofdbank te Amster dam opgave te doen van dat tegoed. Het is de bedoeling deze tegoeden eerlang te requireeren ingevolge de wet, het niet voldoen aan de desbetreffende bepalingen zal worden straf baar gesteld. Aan de banken en bankiers wordt verzocht de opgaven van hun bovenbedoelde tegoeden recht streeks bij de Nederlandsche Bank in te dienen. Particulieren en andere instellingen dan banken worden uitgenoodigd, bij hun opgaven zooveel mo gelijk gebruik te maken van de tusschenkomst van hun gewone bankrelaties. Te goed op naam van banken, doch voor reke ning van cliënten, behoort voor eiken cliënt af zonderlijk te worden opgegeven. Fomulieren voor de opgaven, bovenbedoeld, zijn kosteloos verkrijgbaar ten kantore van de Neder landsche Bank te Amsterdam. Omwisselingswaarden van ponden sterling. De minister van binnenlandsche zaken heeft een telegram verzonden aan de burgemeesters van Noord-Brabant. Zeeland, Utrecht, Noord- en Zuid- Holland, dat als volgt luidde: Betreffende in betaling nemen van ponden ster ling en Fransche francs moet als omwisselings- waarde voor ponden sterling f 7.40 worden be rekend en niet f 6.50. Gelieve plaatselijke banken in te lichten. Effectenbeurs gesloten. De regeeringspersdienst meMt: Bij besluit van den minister van Financiën blijft de effectenbeurs te Amsterdam tot nader aankon diging gesloten. B. en W. van Amsterdam maken bekend, dat de beurs van koophandel en de korenbeurs van Am sterdam tot nadere aankondiging niet zullen wor den gehouden. ENGELSCHE VLIEGERS VRIJGELATEN De vrijlating van de Engelsche vliegers, die na een noodlanding te Sabang werden geïnterneerd, wordt officieel bevestigd. De regeering bevordert, dat zij zoo spoedig mogelijk naar Singapore kunnen ver trekken. INDIë HEEFT VOLDOENDE VOORRADEN Het departement van economische zaken deelde zonder voorbehoud mede dat gezegd kan worden dat in Indië aanwezige voorraden van alle consumptie artikelen zeer ruim zijn. Voor tekorten behoeft gee nerlei vrees te bestaan. Ook voor zoover de aanvoer zich thans laat overzien, is deze volkomen verzekerd. Echter wordt aangedrongen om zich van pogingen om meer dan normaal in te slaan te onthouden, waartoe de zakenlieden zijn geïnstrueerd. Indien hieraan onverhoopt niet mocht worden vol daan, dan zijn de maatregelen voor distributie ge reed 116.000 TON SCHEEPSRUEVITE IN BE SLAG GENOMEN. De inbeslagneming van Duitsche koopvaardijsche pen in de Indische havens heeft snel en geheel syste matisch plaats gehad. Daar het den inlichtingen diensten bekend was, dat op deze schepen geheime voorbereidingen waren getroffen om deze, in geval van oorlog, te vernielen, zijn alle maatregelen bij de beslagneming er op gericht geweest om zoo snel en onverhoeds mogelijk te handelen. Hierdoor is aan het Nederlandsch gezag meer dan honderd zestien duizend ton scheepsruimte onbe schadigd in handen gevallen. Slechts het schip „Sophie Rickmers" van 7000 ton kon te Sabang eerst worden bezet -toen het schip al zinkende was. Het schip werd op de kust gezet en zal zeer waarschijnlijk kunnen worden gebor gen. Op geen enkel ander schip is de bemanning in staat geweest vernielingen uit te voeren. INZAMELINGEN VOOR NEDERLAND Het initiatief van een lezer van het dagblad „De Locomotief" te Semarang, tot inzameling van gelden tot een millioenenfonds ten behoeve van het Moe derland, bracht onmiddellijk na het verschijnen van de courant dus denzelfden avond, nog een in schrijving van ruim 4000 gulden afkomstig van acht personen. Men verwacht dat deze actie een enormen om vang zal aannemen, daar uit Midden-Java reeds talrijke telefonische toezeggingen zijn binnengeko men. Een Nederlandsche dame, die zeide niet over con tant geld te beschikken, zond in enveloppe met be geleidend schrijven, haar eenige bezit, te weten een gouden beugelbeurs, een gouden armband, een gou den ketting en een gouden potlood. Het plan is een fonds te vormen van honderd mil- lioen gulden. De afdeeling Semarang van het I. E. V. bespreekt de stichting van een oorlogsfonds, dat hetzelfde doel heeft als het Weerbaarheidsfonds. De vice-president van den Raad van Ned. Indië heeft voor de radio verklaard, hierbij zich richtend tot alle Nederlandsche onderdanen, dat in de ge meenschap in Indië verschillende acties spontaan zijn opgekomen tot steunverleening aan Nederland in allerlei vormen. Het is echter gewenscht, dat daarin eenheid wordt gebracht. In verband hiermede zullen alle gelden, die in In dië worden bijeen gebracht, ter beschikking worden gesteld van H.M. de Koningin, die dan de bestedings- wijze zal bestemmen. De gouverneur-generaal heeft een som van 5000 geschonken voor steun aan he^ moederland. Een collecte, die gehouden werd op het hoofd kantoor van de Koninklijke Paketvaartmaatschappij bracht in een middag 4200 op. De Raad van Ned, Indië schonk 1000 voor het Moederland. Bij de „Java Bode" is reeds 30.000 binnengekomen voor het Ned. Roode Kruis. DE INHEEMSCHE BEVOLKING GELOOFT NIET AAN OORLOG BATAVIA, 13 Mei (Aneta/A.N.P.) Uit het binnenland komen berichten dat de eenvoudige bevolking op het platteland geen geloof kan hechten aan de gebeurtenissen welke in het moederland voorvallen. Zij stellen zich daarbij op het standpunt dat in het Moederland „toch de Koningin woont, die altijd zoo goed is geweest". In alle inheemsche bedehuizen wordt eiken avond een extra avondgebed opgezonden tot heil van de Koningin en het Nederlandsche volk. DEMONSTRATIE VAN TROUW AAN DE KONINGIN. Zaterdagmorgen hebben de ambtenaren, gepension- neerde militairen en particulieren van Koepang, van alle rassen en standen, zich verzameld voor de wo ning van den resident van Koepang teneinde blijk te geven van hun trouw en aanhankelijkheid aan de Koningin. De resident en de plaatselijke militaire comman dant spraken hun waardeering uit over deze demon stratie van trouw. EEN ARRESTATIE. BUITENZORG, 13 Mei (Aneta/A.N.P.) Tijdens een openbare vergadering van de inheemsche ver- eeniging Moehamadiah voerde de voorzitter van de afdeeling Batavia, mr. Kasman, het woord. Toen hij zich in een beschouwing begaf over de noodzaak om Ned. Indië vrij te maken, werd hem het woord ont nomen en de vergadering ontbonden. Latei- werd Kasman gearresteerd ACTIE TEGEN DE N.S.B. Omtrent den toestand in Indië ontvingen wij de volgende Aneta-telegrammen: BANDOENG, 12 Mei (Aneta/A.N.P.) Zater dagmorgen drongen circa 400 opgewonden scholie ren het kringhuis van de N. S. B. binnen. Zij richt ten daar groote vernieling aan, waarna een vuur ge stookt werd van stoelen, tafels, boeken en portret ten. Hedenmiddag moesten politie en militairen op nieuw ingrijpen, daar eenzelfde poging gedaan werd bij een N. S. B.-boekhandel en bij het Nationaal Weekblad. De gebouwen worden thans bewaakt en alle teekens welke deze kenmerken als behoorende tot de N. S. B. zijn verwijderd. Officiëel wordt uit Londen medegedeeld dat de volgende kabinetsaanstellingen zijn verricht: Churchill eerste minister en minister van defensie. Chamberlain: Lord president of the Council. Attee: Lord grootzegelbewaarder. Lord Halifax: minister van buitenland sche zaken. Greenwood: minister zonder porte feuille. CHURCHILL, CHAMBERLAIN, HALIFAX. ATTLEE en GREENWOOD zijn lid van het oorlogskabinet. De volgende regeeringsleden hebben geen zit ting in het oorlogskabinet: Alexander, eerste lord der admiraliteit. Eden: staatssecretaris voor oorlog. Archibald Sinclair: staatssecretaris voor luchtvaart. Tot Lord-Kanselier ïs benoemd Sir John Si mon. die in de regeering-Chamberlain minister van financiën was. Tot minister van financiën is benoemd Sir Kingsley Wood, die in de vorige regeering de functie vervulde van Lord-groot- zegelbewaarder. Sir John Anderson blijft minis ter van binnenlandsche zaken. Minister voor de voorraden wordt Herbert Morrison (Labour). Duff Cooper wordt minister voor de inrichtingen en Sir Andrew Duncan blijft minister van Han del .Lord Lloyd wordt minister van koloniën. Officieel werd nader medegedeeld dat de Koning de volgende benoemingen had goedgekeurd: Minister voor Indië en Burma wordt Leopold Stennett Amery, minister van gezondheid Mac- Donald. minister van arbeid en nationalen dienst Ernest Bevin, minister voor de voedselvoorziening Lord Woolton. De koning heeft ook goedgekeurd dat Ernest Bevin de eed zal worden afgenomen als lid van Zijner Majesteit Privy Council. En dan Zomer-Rheumatiek! Nog een graadje erger, dan gewone Rheumatiek! U hebt het te pakken eer ge het weet. Ge behoeft maar een beetje bezweet te zijn en argeloos Uzelf bloot te stellen aan een koeltje of zuchtje en Uw pijnen melden zich prompt. Maarde eigenlijke oor zaak zit dieper! Onzuiver bloed! Roest in de ge wrichten opgehoopt urinezuur, dat de organen verzuimden af te voeren zooals dat hoort! Stel U te weer tegen deze tergende kwaal. Doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts! De zes minerale zouten die Kruschen bevat zijn weldadig voor Uw heele gestel; Uw lever, nieren en inge wanden hebben die zouten noodig om de krach tige werking te kunnen uitoefenen en om Uw bloed te zuiveren. Waar zuren zich hebben vast gezet moeten ze worden losgemaakt en afee- voerdlangs natuurlijken weg. Dat alles doet Kruschen Salts op prettige en afdoende wijze. Uw pijnen verdwijnen en ge wordt weer lenig en fit. Begin daarom vandaag nog met Kru schen Salts! Verkrijgb. bij apoth. en drog. a ƒ0.40, .r'0.75 en ƒ1.60 (extra gr. pak>. Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger. 1756 (Adv Ingez Med.) met minder lekker brood. Geef ze liever het smake lijke, altijd versche brood uit VAN DER LINDEN'S Bakkerijen. U zult er van smullen. Bakenessergracht 71 Telef. 13882 - Haarlem; (Adv. Ingez. Med.) D .D.D. doelde |euk bedaren en doodt de ziektekiemen. zoodot de huid zich kan herstellen. Flacons 75 ct l 1.50 en 1. 2.50. (Adv. Ingez. Med.) H.H. Grossiers en Winkeliers Nog verkrijgbaar uit voorraad in beperkte mate.. CONTANT.... KAARSEN.... goedk. kwal. en THEELICHTEN - DEVOTIELICHTEN. Voor Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gouda C. VAN VLIET, Hasselaersplein 1, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) Mislukte poging der Duitschers tot troepenontscheping. Het Noorsche legerbericht van Dinsdag maakt melding van een Duitsche poging om troepen aan land te zetten in het zuiden van de provincie Tromsö. Verscheidene transport schepen werden vernield en de ontscheepte krijgsmacht werd omsingeld. In het gebied van Gratanger, benoorden Nar vik, maken de Noren melding van een kleine vooruitgang. Noorsche vliegtuigen hebben ver kenningsvluchten gemaakt boven het bezette gebied. Alle scholen in Haarlem en omgeving gesloten. Alle scholen te Haarlem en omgeving, zoowei de openbare als de bijzondere, blijven tot nader order gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2