T- De eerste oorlogsdagen in België AKKERTJE Zuinig met gas, electriciteit en water i BOUW™**" luioeidül doorHtT7gi -Rkxcpe.ïicifi.ii/jTpaJ IAAT/IC imr iTIN Steradent DINSDAG 14 M E I 1940 HAARDE M'S DAGBLAD 3 Als U zich gaarne scheert met een zeer dun mesje, dan is er iets zeer bijzonders in den handel op dat gebied, n.l. het "THIN" GILLETTE MESJE. Dit scheert schooner en zachter en gaaf langer mee, dan andere dunne mesjes. De lage prijs 35 ct.is voor niemand een bezwaar. De dunne Gillette Mesjes, evenals alle andere GILLETTE artikelen, staan in kwaliteit weer aan de spits. Vraag nooit naar 'dunne mesjes", maar naar dunne GILLETTE Mesjes. Ze zijn goudkleurig en zijn voorzien van het bekende handelsmerk. Vergissen is dus uitgesloten. 35 ct. per 5 stuks Ze passen op elk scheerapparaat I GHIMO (Adv Lngez. Med.) n Ideaal Laxeermiddel vormen Foster's Maagpillen, doordat zij zoo zacht en toch zoo afdoend werken. Geen last tneer van verstopping en slechte spijs- vertering, of van dé* eruit voortkomende hoofdpijn, humeurigheid, lusteloosheid, maag- stoornissen, enz. Alom verkrijgbaar a f 0.65 FOSTERs MAAGPILLEN (Adv. Ingez. Med.) Hoe de strijd aan het Albertkanaal verliep De Belgische premier, Pierlot, heeft Zondag voor de radio een redevoering uitgesproken, waarin hij een uiteenzetting heeft gegeven van den toestand. Hij zeide o.a.: De dag van Vrijdag was verloopen zonder dat de vijand ergens in belangrijke mate had kunnen door dringen op ons gebied. Overal vervulden de vernielingen nabij de grenzen hun rol en stuitten zij voor het oogenblik zijn opmarsch. Hier en daar echter werd een eerste contact gevestigd tusschen vooruitgeschoven elementen. De dag van Zaterdag werd gekenmerkt door een reeks van gebeurtenissen. In het noorden van het Albertkanaal slaagde de vijand er in deze waterli nie te overschrijden. Dit feit deed zich op de vol gende wijze voor: de officier, die tot taak had op het vastgestelde oogenblik de twee bruggen, die het dichtst liggen bij de enclave van Maastricht, te doen vernielen, werd gedood door een vliegtuigbom op het oogenblik, waarop de aanval op het punt stona los te breken. Hieruit ontstond van den kant derge nen, die de vernieling moesten uitvoeren, eenige vertraging in het nemen van het besluit en in dien tijd werd de bruggen bezet en overschreden door vijandelijke gemotoriseerde elementen. Later drong een officier door de Duitsche linies en slaagde er in bij de ontploffingska mer te komen van een dezer bruggen. Hij liet zich zelf met de brug in de lucht vliegen en offerde aldus heldhaftig zijn leven op voor de vervulling van zijn plicht. De vijand, die bleef binnendringen over de in tact gebleven brug, viel de verdedigingstroepen aan, waarbij hij enorme massa's tanks en vliegtuigen in den strijd wierp. Ondanks den hardnekkigen weer stand onzer troepen, slaagde de vijand er in op te' rukken. In den loop van den middag werd een te genaanval ingezet door gemotoriseerde eenheden en door onze luchtmacht, die den vijand ernstige ver liezen toebrachten.. Zij konden zijn opmarsch echter niet vertragen. Gedurende dezen tijd had de bevel voering alle schikkingen getroffen, welke de toe stand gebood en de vijand kwam te staan voor onze troepen, die reeds in nieuwe stellingen geposteerd waren. Zoo werd hij tegengehouden. Volgens de laatste berichten is hij er niet in geslaagd zijn op marsch te hervatten. Denzelfden dag zijn geallieerde troepen tus schen beide gekomen. Zij brachten den vijand zware verliezen toe. Een honderdtal Duitsche vliegtuigen werd neergehaald. Op den rechteroever van de Maas werden onze troepen in Luxemburg aangevallen door veel ster kere strijdkrachten. Zij verdedigden zich moedig en trokken methodisch terug volgens de gegeven be velen. Aan hun zijde drongen Fransche gemotori seerde troepen door in de provincie Luxemburg. Een deel van de provincie is door den vijand bezet. Waarde landgenooten. Laten wij vastberaden zijn in de beproeving. Laat niemand den moed laten zin ken. Neemt een voorbeeld aan ons dappere leger, dat van de eerste gevechten af de volle maat geeft van zijn dapperheid. Laat ons eensgezind blijven en ver trouwen in de overwinning. En met de hulp van onze bondgenooten zullen wij zegevieren. Vuurwapenen en munitie ingeleverd. De Commissaris van Politie te Haarlem beveelt, ingevolge art. 9 van de Vuurwapenwet 1919, dat alle vuurwapenen en munitie, ongeacht of daarvoor machtiging of een andere vergunning is verleend, vóór Woensdag 15 Mei 1940, des namiddags vijf uur, moeten zijn ingeleverd op het bureau van politie in fle Smedestraat. WAARSCHUWING AAN HET PUBLIEK. Gehoor geven aan sommaties. De Commissaris van Politie te Haarlem beveelt, dat onmiddellijk, op straffe van lijfsgevaar, gehoor moet worden gegeven aan sommaties van politie en militairen. Bijzondere Bidstond. Hedenavond in de Groote Kerk. Hedenavond zal in de Grootë Kerk een bijzondere bidstond worden gehouden in verband met den bui tengewoon gevaarlijken toestand waarin ons land verkeert. Dr. E. Emmen en ds. D. E. Boeke zullen deze godsdienstoefening leiden, die voor ieder toeganke lijk is. De tijdsduur zal niet langer zijn dan een uur, namelijk van half zeven tot half acht. Het bestuur: Ds. J. C. VAN DIJK, voorzitter. K. J. L. VERNHOUT, secretaris. Haarlemsche gemeenteraad. Vergadering van Woensdagmiddag gaat niet door. De tegen Woensdagmiddag uitgeschreven ver gadering van den Haarlemschen gemeenteraad gaat niet door. Neem'n De houding van Amerika. Voorstel de „neutraliteit" in „non-belligerentie" te vervangen. Roosevelt heeft een toespraak gehouden voor het achtste Pan-Amerikaansche Wetenschappelijk Con gres. Hij zeide pacifist te zijo en dat ook zijn me deburgers van de 21 Amerikaansche republieken pacifisten zijn. Toch geloofde hij dat de overweldi gende meerderheid, indien noodig, gezamenlijk zal optreden ter bescherming en verdediging met alle middelen van onze wetenschap, onze cultuur, onze vrijheid en onze beschaving. Kunnen wij onzen vreedzamen opbouw voort zetten, indien alle andere werelddeelen uit voor keur of dwang een volkomen verschillend levens beginsel omhelzen. Ik meen van niet, zeide spre ker. Zeer zeker is het thans de tijd voor onze repu blieken ons dat probleem voor te leggen in het koele licht van den dag en speciaal op te treden met unanimiteit en met een doel voor oogen. Roosevelt heeft volgens Reuter op zijn gehoor een geweldigen indruk gemaakt door te spreken over den „schok en de gramschap door den inval in de lage landen teweeggebracht". Later werd gemeld: Roosevelt zegt „bevredigd" te zijn door de reactie, die zijn redevoering heeft ge wekt, zoo heeft de perssecretaris van den president Stephen Early, verklaard. De rede, zoo zeide hij, heeft vele duizenden telegrammen naar het Witte Huis doen stroomen, negen van de tien luiden gun stig. De overige 10 procent luiden ten gunste van „Vrede tot ïederen prijs". Early voegde hieraan toe dat de telegrammen uit alle deelen van het land binnenstroomen. In de pers is de eensgezinde eisch naar voren gekomen tot steeds toenemende bewapeningen, welke eisch, hetgeen veelbeteekenend is, mede omvat het op de been brengen van veel meer troe pen. De bladen schrijven: „We doen verstandiger ons ruim te verzekeren en terstond te bewapenen". Dp „Times Herald" bepleit krachtig een snelle uitbreiding in omvang van het marine-luchtwapen. Het blad voegt hieraan toe: „Wij gelooven dat het leger snel moet worden uitgebreid van het huidige peil van 165.000 man tot op zijn minst een millioen. De snelheid en doeltreffendheid, waarmede het ge allieerde leger oprukt in België en Nederland, te zamen met het Engelsche optreden ter zee en in de ludht, heeft te Washington een uitstekenden in druk gemaakt. Herhaaldelijk hoort men als com mentaar zeggen: „Dit gaat wat anders worden dan Noorwegen". Het staaWdepartement der Vereenigde Sta ten bestudeert een voorstel van den Argen- tijnsohen minister van Buitenlandsche Zaken, dat de staten van Noord- en Zuïd-Amerika hun neutraliteit zullen opgeven en vervangen door „non-belligerentie". Te Washington ziet men echter verschillende juridische en andere bezwaren. Tijdens een pers conferentie heeft staatssecretaris Cordell Huil commentaar op het voorstel gegeven en o.a. ver klaard: Natuurlijk geven de Vereenigde Staten hun volle aandacht aan ae denkbeelden, die door bevriende mogendheden worden geopperd, maar dat beteekent niet dat de regeering er altijd mede accoord kan gaan. (Adv. lngez. Med.) Anti-Engelsche aanplakbiljetten te Rome. Van gezaghebbende zijde wordt te Londen verno men dat de Engelsche ambassadeur in Rome de Ita liaansche regeering uitleg heeft gevraagd omtrent een incident, dat zich in Rome heeft voorgedaan en waarbij zekere leden van den staf der Britsche am bassade, naar gemeld wordt, zijn gemolesteerd. Ver der wordt vernomen dat den ambassadeur door de Britsche regeering instructie is gegeven de aandacht der Italiaansche regeering te vestigen op aanplak biljetten van anti-Engelschen aard. Genoemde biljetten verklaren dat Groot Brittan- nië een verwijfde natie is. De biljetten hebben naar Reuter nader meldt, een incident veroorzaakt, waarbij Engelsche onderdanen zijn betrokken. Een Engelschman, die buiten zijn hotel een dergelijk biljet aangeplakt vond, wilde dit er af halen met de bedoeling het als souvenir te be waren. De Engelsche gezant, Sir Noel Charles, arri veerde en trachtte den vrede te herstellen. Toen Charles naar zijn auto terugkeerde, bemerkte hij dat een soortgelijk aanplakbiljet er op was geplakt. Charles stelde zich telefonisch in verbinding met het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken, waarop onmiddellijk een ambtenaar arriveerde. De zwarthemden verwijderden toen het aanplakbiljet an de auto en het incident was geëindigd. Een andere uiting van het extreme deel der fas cistische beweging bestond in het verbranden van exemplaren van 't Vaticaansche orgaan Osservatore Romano. De verspreiding van de „Oservatore Ro mano" is ook beperkt door het optreden van ge heimzinnige personen, die pakken kranten opkoch ten. WACHTEN VOOR DE GEALLIEERDE AMBASSADES VERSTERKT. ROME, 13 Mei (Reuter). De wachten rond de Britsche en Fransche ambassades werden vandaag versterkt met enkele politiemannen en een half dozijn soldaten. Er zijn geen betoogingen gehouden. Ook de wacht voor het Britsche consulaat werd versterkt. De vijandige toon van de Italiaansche pers heeft eenige angst gewekt onder de kleine Britsche kolonie en het Britsche consulaat heeft hun, die slechts als toeristen of op doorreis in Italië vertoeven, aan geraden onmiddellijk te vertrekken. Den Engelschen I die in Rome wonen werd niet afgeraden te vertrek ken. (Adv. lngez. Med.) Dringend beroep op de burgerij In aansluiting aan den oproep der Regeering verzoekt de Burgemeester van Haarlem de bur gerij dringend bij het gebruik van gas en elec triciteit de uiterste zuinigheid in acht te nemen en dit tot minder dan de helft van de normale hoeveelheid terug te brengen, alsmede om ook het gebruik van water tot het uiterste te be perken. De Directies der Electrïciteitsbedrijven van Haarlem en Heemstede zien zich genoodzaakt bij hun stroomafnemers aan te dringen op de uiterste zuinigheid bij het gebruik van electriciteit. Zij hopen dat de volgende raadgevingen tot een belangrijk verminderde afname van electriciteit zul len bijdragen: 1. Wat de clectrische verlichting betreft beperke men deze tot één of indien niet anders mogelijk tot een klein aantal vertrekken. In het te verlichten vertrek verlichte men het vlak van de tafel, waar omheen de gezinsleden zich voor het verrichten hun ner werkzaamheden e.d. scharen. Met één lamp geplaatst in een verlichtingsorna ment, dat het licht naar beneden uitstraalt, kan op deze wijze een verlichting worden verkregen, waar bij voor bederf der oogen niet behoeft te worden ge vreesd. Men bedenke nog dat een tafelbladbedekking van lichte kleur de verlichting van het vertrek ten goe de zal komen. Schemerlampen, leeslampen, wandlampen e.d. ge- bruike men voorloopïg niet. In gangen, portalen en andere ruimten van fa brieken, winkels, hotels enz., waar verlichting noo dig is, maar waarin geen voor de oogen inspannende arbeid wordt verricht, passe men zeer kleine of z.g. spaarlampen toe. Het lengen der dagen zal velen bij slechts kleine veranderingen van hun levenswijze in staat stellen kunstverlichting geheel of vrijwel geheel te kunnen ontberen. Derhalve vroeg naar bed en vroeg op. 2. Verwarming door middel van electrische kachels late men achterwege. 3. Bij de electrische heetwaterbereiding met be hulp van nachtstroomreservoirs is bezuiniging mo gelijk, door de nachtstroomreservoirs niet iederen nacht ingeschakeld te laten, maar slechts gedurende nachten voorafgaande aan dagen, waarop men heet water niet kan ontberen. De inschakeling der nachtstroom-reservoirs, wel ke normaal automatisch plaats vindt, kan men voor komen door de „in en uit" schakelaar op het nacht- stroombordje in den stand „uit" te plaatsen. 4. Bij het gebruik van een electrisch fornuis stre- ve men er naar den maaltijd op een zoo klein moge lijk aantal kookplaten te bereiden. Het bekende sta- pelkoken kan hierbij met succes worden toegepast. Overigens leze men ook de algemeene raadgevingen betreffende het koken op gas gegeven. Daar de regeering aandringt op een uiterst zuinig gebruik van gas en electriciteit en het daarnaast in de bedoeling ligt om ook zuinigheid met water te betrachten, doen de directies van de gas- en water bedrijven van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort een ernstig beroep op de verbruikers om hun volle medewerking te verleenen tot het be reiken van dat doel. Wat betreft het gas wordt nog maals herinnerd aan de navolgende bezuinigings mogelijkheden. Gebruikt het gas in deze maanden niet voor verwarming. Kookt uw aardappelen en groenten met zoo weinig mogelijk watër. Maakt ge bruik van hooikisten of omwikkeling met couranten. Gebruikt de kleinstelbranders nadat het water kookt. Brengt voor koffie, thee of andere doelein den niet meer water aan de kook dan strikt noodig is. Laat aansteekvlammen niet onnoodig branden. Kortom werkt allen mede om in deze moeilijke dagen het gasverbruik tot het uiterste te beperken. Betreffende het water dienen de navolgende be zuinigingsmaatregelen in acht te worden genomen: Gebruikt de stortbakken van de closets alleen voor het wegspoelen van vaste faecaliën. Vloeistoffen kunnen worden weggespoeld met een kleinere hoe veelheid water uit een teil of emmer; ook kan hier voor rpeds éénmaal gebruikt water worden gebezigd. Het waterverbruik bij het nemen van baden moet eveneens tot een minimum worden beperkt (hoog stens douchegebruik). Gebruikt het leidingwater niet voor tuinbe- sproeiing, het wasschen van auto's en dergelijke. WERKT ALLEN MEDE. Na 8 uur niet meer op straat. Wij herinneren er nog aan, dat men zich 's avonds na 8 uur niet meer op straat mag bevinden. Engelsche Lagerhuis achter Churchill. Het Engelsche Lagerhuis kwam gisteren on verwacht bijeen om den nieuwen premier, Churchill, de gelegenheid te geven voor een ontmoeting van het Lagerhuis met zijn oorlogs kabinet. Toen Churchill voor de eerste maal als premier binnenkwam, werd er luide ge juicht. hetgeen herhaald werd toen Chamber lain binnenkwam en naast Churchill ging zit ten. Ook toen Churchill opstond om het woord te voeren, werd hij luide toegejuicht. Hij zeide: „Vrijdagavond jl. kreeg ik van Z.M. de taak een nieuwe regeering te vormen. Het was de •duidelijke wil van het parlement en de natie, dat deze nieuwe regeering op dg breedst mo gelijke basis zou zijn gevormd en dat zij alle partijen zou omvatten. Spreker verzocht vervolgens het Huis uitdruk king te geven aan vertrouwen aan de nieuwe re geering door goedkeuring te hechten aan een door hem ingediende motie, waarin gezegd wordt: Het Huis begroet de vorming van een regee ring die de eensgezinde onwrikbare vastbera denheid der natie vertegenwoordigt den oorlog met Duitsehland voort te zetten tot aan het zegevierende einde. Voortgaande zeide Churchill: Wij bevinden ons in de preliminaire fase van een der grootste veld slagen in de geschiedenis. Wij zijn in actie op vele andere punten in Noorwegen en Nederland en wij moeten voorbereid zijn in de Middellandsche Zee. De luchtstrijd duurt voort en in het binnenland moeten vele voorbereidingen worden getroffen. Ik zeg het Huis, zooals ik gezegd heb. tegen de ministers, die in de regeering zitting hebben ge nomen: Ik heb niet anders aan te bieden dan bloed en zwoegen, tranen en zweet. Wij hebben niets anders voor ons dan een beproeving van den meest smartelijken aard. Wij hebben voor ons vele lan ge maanden van leed en strijd. Gij vergeet wat onze politiek is. Ik wil zeggen dat dit is oorlog te voeren (toejui chingen) Oorlog te land, ter zee en in de lucht, oorlog met al ons vermogen en met alle kracht, die God ons kan geven en oorlog voeren tegen een monsterachtige tyrannie, die nooit is overtrof fen in haar duistere en bedroevende reeks van menschelijke misdaden. Wanneer gij vraagt wat ons doel is kan ik in een woord antwoor den: het is de overwinnirfg. De Labour-afgevaardigde Lees Smith zeide toen Jat Labour de resolutie van de regeering zou steunen Toen aan de oppositioneele Labourpartij werd ge vraagd of zij de verantwoordelijkheid wilden aan vaarden en deelnemen aan de reconstructie van de regeering, werd besloten hiervoor niet terug te deinzen. Vervolgens nam de vertegenwoordiger van de Liberale Oppositie, Sir Percy Harris, het woord. Hij verklaarde, dat ook zijn partij de regeering zal steunen. Maxton van de Onafhankelijke Labourpartij verklaarde zich tegen de resolutie, welke in tegen spraak is met geheel zijn politieke overtuiging. Hij keurde het hervormde kabinet niet goed en be treurde. dat de Labourpartij zitting in de regee ring had genomen. Maxton wenschte evenwel persoonlijk Churchill geluk: niemand kan ontkennen dat hij een per soonlijkheid is en dapper. Spreker voegde hieraan toe: „Ik begin fatalist te worden. Misschien werd op het slagveld van Blenheim (welke slag werd gewonnen door den Hertog van Marlboi'ough, een voorvader van Winston Churchill) voorbeschikt dat Winston Churchill minister-president van dit land zou worden". Tenslotte verklaarde nog Lloyd George als oud ste lid van het Huis, dat hij de resolutie zou aan vaarden en hij bood zijn persoonlijke goede wen- schen aan zijn ouden vriend, den nieuwen minister president aan. Het Huis heeft vervolgens de resolutie, welke door den minister-president werd ingediend, aangenomen met 381 stemmen. Er werd geen enkele stem tegen de resolutie uitgebracht. DE OPVOLGER VAN KARDINAAL VERDIER. Tot aartsbisschop van Parijs is gekozen kardi naal Suhard. tot dusver aartsbisschop van Reims. ONZE REGEERING TE LONDEN. LONDEN, 14 Mei (Reuter). De Nederlandsche mi nister van Justitie verklaarde bij aankomst te Londen aan journalisten, dat de geheele regeering, bestaande uit negentien personen in een Engelsch oorlogsschip naar Engeland was gekomen. VROUWELIJKE VRIJ- WILLIGERS MELDT U AAN! IEDER DOE ZIJN PLICHT. Als vervolg op het in ons blad van Zaterdag ge publiceerde stuk over het Korps Vrouwelijke Vrij willigers, waarin oun. te kennen werd gegeven dat alle takken van dezen dienst nog vele vrijwillig sters kunnen gebruiken, komen wij thans nog even op den aard van eenige dezer diensten terug om u een beeld ervan te geven in welk opzicht u zich voor ons volk verdienstelijk zoudt kunnen maken. Uit ons door de leidsters van het K. V. V. (Korps Vrouwe lijke Vrijwilligers) verstrekte gegevens blijkt ons dat vrouwen en meisjes die het gewone zgn. gaarkeu- kenkoken machtig zijn, hier zich zeer nuttig kunnen maken. Het is de bedoeling dat vrijwilligsters ook helpen bij gezinnen, waar kinderen verzorgd moeten worden. Hulpverleening in gezinnen, waar de kost winner het vaderland met de wapenen verdedigt, is uiteraard ook een voornaam punt. Alle flinke meis jes zijn voor zulke diensten natuurlijk bruikbaar. Vrouwen en meisjes, die op administratief gebied thuis zijn, ook zij die kunnen tikken enz,, kunnen als K. V. V. lid bijvoorbeeld in kleine winkels hel pen of bij andere menschen, die geen gesalarieerde kracht kunnen betalen, werk verrichten om daar het gemis van de mannen, die aan het "front zijn, zoo goed mogelijk te verhelpen. Er is groote vraag naar goede typistes. Wat de luchtbescherming betreft, het K. V. V. wil zorgen voor brandwachten bij zieken en ongelukki- gen. Op de Haarlemsche Hofjes is bijvoorbeeld bij luchtalarm veel hulp noodig. Flinke meisjes kunnen hier menschlievend werk verrichten. De leidsters op het kantoor van het K. V. V. (ingang Zijlstraat van het Stadhuis) geven alle mogelijke inlichtingen over al deze dingen. Dan is er ook de speciale dienst van vrijwillig sters; menschen, die over bijzondere talenten be schikken, musiceeren kunnen of voordragen, in het algemeen kunstenaressen, die bereid zijn gewonde of rustende soldaten van haar gaven te laten genieten, vinden hier een arbeidsveld. Alle opgaven zijn wel kom. Om een voorbeeld te noemen: ook een beeld houwster, die herstellende soldaten boetseeren wil leeren, kan haar talenten op die manier in dienst van het vaderland stellen. Tolken worden ook nog veel gevraagd, en men schen, die op het gebied van censuur dienst kunnen doen. De vervoersdienst is een hoofdstuk op zichzelf. Meisjes en vrouwen, die auto kunnen rijden, zijn hier zeer welkom. Op groote wagens is reeds ge oefend voor ambulancerijdsters. Men is natuurlijk van plan om zooveel mogelijk ambulancerijdsters op te leiden, en al zal dat misschien niet dadelijk kun nen gebeuren, men geve zich toch zoo spoedig mo gelijk op. Ook voor het besturen van andere auto's kunnen vrouwen, die het stuur machtig zijn, veel bijdragen tot het functionneeren van ons volks organisme. Zóó kan de Haarlemsche vrouw zich in vele op zichten in dienst van het vaderland stellen. Daarom meldt u aan bij het K. V. V. (Korps Vrouwelijke Vrijwilligers). Doet uw plicht. WEEST ZUINIG OP UW KUNSTGEBIT! Reinig het dagelijks (Adv. lngez. Med.) Dr. LIN YUTANG'S „LEVENSWIJSHEID MET EEN GLIMLACH". en wij zien onszelf, en moeten er eigenlijk een beetje om lachenen ons óók een beetje schamen. HET IS EEN CULTUURSERIE-BOEK! (Adv. lngez. Med.) GEMEENTE_HAARLEM. De Burgemeester van Haarlem maakt be kend, dat ALLE scholen te Haarlem, zoo wel de openbare als de bijzondere, tot nader order gesloten blijven. De Burgemeester van Haarlem, J. E. DE VOS VAN STEEN WIJK. Haarlem, 14 Mei 1940. (Adv. lngez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM 14 Mei. Bevallen: 10 Me:: G. A. Vis-Dissel, z. D. K. Boks-van der Ploeg, z. 11 H. Ter Meulen-Ackermann, d. C. A. Verkruissen-Abdala, d. A. M. Donkel- Kloes, d. B. G. Duijn-Smelter, d. Overleden: 10 Mei: G. H. Petrus-Janssen, 74 j., Badcloch- straat. 11 Mei: A. J. Bos, 61 j., Barendsestraat. H, J. van Rooijen, 22 j., Kamperlaan. H. Janssén-Stet, 45 j.. Jan Gijzenkajde. A. C. M. d. van J. A. Staphorst, 1 m., v. Zeggelenstraat. H. van der Kolk-Cornet, 57 j., Saracenenstraat. H. J. Menks, 82 j., Zomerkade. J. D. van den Hoff- Denkers, 73 j.. Siriusstraat. A. F. Dekker. 80 j., Nijlstraat. 12 Mei: C. Jansen, 55 j„ Paus Leo- straat J. F. Donker, 49 j„ Gasthuisvest. K. de Vries, 29 j„ Karei van Manderstraat. J. Kuil- boer, 64 j Barendsestraat. P. W d. van J. P. Meijer, 4 m., L. Boogaardstraat. 13 Mei: P. de Graaff. 66 j., Kenaustraat. C. Heuner. 70 j., Atjehstraat. J. M. E. W. d. van H. J. Schlutz, 2 m., Kamperlaan. J, A. K. Montijn, 20 M, van Heomskerkstraat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3