Adverteert in dit blad Haring als Zalm DE JONG Ao 1876 Door Stortingen in Contanten NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS SPAARBANK BALM Gas- en Electriciteits- besparing! Hooikisten Rolvegers Isolatiekannen Stoompannen, enz. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Groote ong. 1e etage Bouckaert's Ziekenvervoer Rund-, Varkens-, Kalfs- en Lamsvlees voorradig D. Schoutsen WOENSDAG 22 MEI 1940 HAARDE M'S DAGBLAD 7 LANGS DE STRAAT Wij leeren weer loopen. 'k Heb weer een slagersjongen hooren fluiten. En 'na hooren zeggen „kijk uit" toen een juf frouw teveel haast had en 'm vóór wou zijn op de straat. Zooiets hóór je weer. Ik heb den huisschilder weer op zijn ladder zien klauteren om de raampjes van de huizen een kleurtje te geven, dat in frischheid overeen stemt met de kleuren van de Lente. Want we leven in de Lente. Ik heb de juffrouw, die vlak voor mijn neus de kleedjes begon uit te kloppen, weer nijdig aangekeken. Ik heb wagens met paarden over het asfalt hooren klepperen, en niemand heeft erom ge lachen; iedereen heeft gedacht „gelukkig dat we nog paarden en wagens hebben". We letten weer op die kleine dingen des dage- lijkschen levens, die eigenlijk zoo klein toch niet zijn. De bloemenverkooper kleurt als een groet van buiten tegen de grauwe straat. De zon schijnt en dat doet ie vaker en het klinkt afgezaagd om dat te schrijven, en tooh, ik vind het heelemaal niet afgezaagd om dat nu te zeggen, en zelfs de kapper, die het vandaag een mooi weertje vindt, is niet vervelend. Er zijn veel menschen, die zich voelen als een kind dat loopen leert, of als iemand, die zijn been gebroken heeft en die weer voor 't eerst op pad gaat. Velen gaan weer geestelijk op pad. De gedachten leeren zich weer bewegen en dan zien we vele dingen als zagen we ze voor 't eerst. Er is iemand, die een mooi geveltje in de straat ziet en in zichzelf denkt „Gunst, dat had ik nog niet gezien". Er is iemand, die den kerk toren ziet tegen de blauwe lucht. Er is een melk boer, die de melk uit zijn kraan in de Litermaat ziet vloeien; dat heeft hij lang niet gezien, dat ging machinaal, daar keek hij wel naar maar dat zag hij niet. De groenteboer ziet dat de kooltjes op zijn wagen stuk voor stuk wonder werk] es van de natuur zijn en dat de tomaten prachtig tinten, en de komkommers en de prei, ach, die groenten zijn zoo vaak machinaal door zijn handen gegaan, maar nu ziet hij ze, be wondert hij ze. De zwemmer, die duikt in het water, voelt zich herboren. De moeder voor het venster speurt het jonge groen aan de boomen. De dienstbode zou een schilderijtje willen ma ken van de kakelende kippetjes in den tuin, die ze gewoonlijk vlug-vlug een handjevol voer tegemoet strooit. En vader op kantoor ontdekt een mooie kalender aan den muur. ,,Hé. heeft die daar al tijd gehangen?" vraagt hij zichzelf af. maar hij bromt ook weer wanneer zijn pantoffels thuis niet te vinden zijn. We leeren weer loopen. Steunverleening Rotterdam. Bij informatie bleek ons, dat op verzoek van den burgemeester van Rotterdam de zending van goe deren voor de steunverleening aan Rotterdam ook te Haarlem voorloopig is stopgezet. Breda heeft dringend liulp noodig. GINNIKEN, 22 Mei. In overleg met gemeen telijke en kerkelijke instanties is een comité opge richt tot leniging van de nooden in Breda en om geving. Zeer dringend verzoekt dit, in het bijzonder de hevolking in de niet getroffen gebiedsdeelen van ons land, giften en gaven, bestaande uit geld, de kens, schoeisel, kleeren e.d. te willen zenden aan de navolgende adressen van het comité. Voorzitter L. de Jongh, Taxandrialaan 17, Gin- neken, Secretaris H. A. Dousma, Regentesselaan 20, Ginnelcen, Penningmeester ds. J. Elenbaas, Taxan drialaan 19, Ginneken. Gironummer 65626, telef. 2252 Ginneken J. Elenbaas. MeeiiingsverschiUeii tusschen de geallieerde staven. Fransche uitlatingen over de Britsche legerleiders. GENèVE, 22 Mei. (D.NB.) Uit Fransche kringen alhier verluidt dat de tusschen de generale staven der geallieerden bestaande meeningsverschillen in toenemende mate aan den dag beginnen te treden op de politieke leiding der beide landen. Men ver heelt niet de vijandigheid, welke de Fransche gene rale staf jegens den Engelschen staf bezielt. Men noemt daar Ironside een onbekwamen „blagueur"" en Lord Gort een „dilettant" en een „imbécile" van onbeperkte ijdelheid. Deze uitingen, die een week geleden nog onmogelijk waren, kenmerkt men als een gevaarlijk verschijnsel voor de Britsch-Fran- sche belangengemeenschap. In Parijsche en Lon- densche regeeringskringen verwijt men elkaar we- derkeerig dat men zich jaren lang over Duitschland op de hoogte heeft laten brengen door emigranten en dat men daardoor tot verkeerde opvattingen is gekomen over de Duitsche eenheid en kracht. jBritsche oorlogscorrespondenten verlaten Frankrijk. ROME, 22 Mei. (D.N.B.) De oorlogscorrespon denten aan het Engelsche front in Frankrijk zijn, naar de „Popoio di Roma" uit Londen verneemt naar Engeland teruggekeerd. Hun terugroeping werd gelast, omdat later „de ter beschikking staan de vervoermiddelen volkomen door het aftrek kende leger gebruikt zullen moeten worden en om dat de sector, waarin de oorlogscorrespondenten zich bevonden, thans is blootgesteld aan heftige Duitsche luchtaanvallen." „Een millioen man gevangen in de Duitsche omsingeling". Italiaansche pers ziel het „begin van het einde". MILAAN, 22 Mei (D.N.B.) In de volgende opschriften karakterisseeren de Italiaansche bladen den toestand: „De Fransche nederlaag neemt catastrofale af metingen aan", „Een millioen man gevangen in de geweldige Duitsche omsingeling". „De over winnende Duitsche colonnes aan het Kanaal". „De ongelooflijke onderneming", zoo schrijft de ,»Popolo d'Italia", „is gelukt. De Duitsche wapenen hebben den slag aan de Somme gewonnen. De Engelschen vluchten naar de Kanaalhavens en laten het, zooals altijd, aan hun bondgenooten over om verder te strijden,terwijl de bevolking die hen voor tien dagen als redders verwelkomd had, hun verwenschingen achterna stuurt". De .Gazzetta del Popoio" schrijft: „Het is het begin van het einde. Men kan zeggen, dat het op perbevel van de geallieerden op het oogenblik in het gebied van den Duitsc'nen opmarsch tus schen Atrecht en Parijs niet over een capabel leger beschikt". „Stampa" schrijft: ..In Parijs heerscht een paniek en de regeering maakt zich voor de vlucht ge reed". Engelsclie oorlogsbodems getroffen. Duitsche luchtwapen aan de Noorsche kust in actie. Het opperbevel van de weermacht maakt, naar hec D.N.B. meldt, bekend: Bij Narvik heeft het luchtwapen op den 20en Mei krachtig in den strijd te land ingegrepen en de eigen troepen ontlast. De aanval in het zee gebied voor Narvik tegen aldaar opereerende deelen van de Britsche vloot leverde groote suc cessen op, een sLagschip, waarschijnlijk van de „Resolution" klasse, kreeg twee zware bomtref- fers ter hoogte van den voorsten toren, een zware kruiser kreeg een bomtreffer van zwaar kaliber tusschen gevechtsmast en voorsten schoorsteen. Op beide oorlogsbodems werden de uitwerking dei explosies en het uitbreken van brand waar genomen. Met groote waarschijnlijkheid valt aan te nemen dat minstens de zware kruiser moest worden opgegeven. Bovendien werden nog twee oorlogsschepen en drie koopvaardijschepen door bomtreffers beschadigd. Dertig dooden bij de beschieting van Narvik. Het Zweedsche persbureau meldt uit Bodö dat volgens daar aangekomen vluchtelingen nog steeds 500 a 600 burgers zich te Narvik bevin den, die zich echter meerendeels moeten ophou den in kelders en bergruimten. Dertig burgers zijn bij een beschieting van de stad door de Engelschen gedood. (D.N.B.) Bood Churchill den Japanners concessies aan? SJANGHAI, 21 Mei. In diplomatieke krin gen der geallieerden wordt alhier betoogd dat Churchill in zijn jongste onderhoud met den Ja- panschen ambassadeur te Londen nadrukkelijk den wensch geuit zou hebben tot een herleving van het bondgenootschap tusschen Japan en Engeland Churchill zou bereid gewest zijn den Japanners concessies te beioven in het Verre Oosten» indien Japan zijnerzijds de Engelsche blokkademaat regelen tegen Duitschland zou hebben gesteund Het zou de wensch van Churchill geweest zijn dal Japan de via Wladiwostock gaande transporten controleerde, eiken uitvoer van goederen uit Mandsjoekwo, naar Duitschland verhinderde er het doorvoerverkeer van goederen die door deze landen naar Duitschland gaan, onmogelijk zou maken. Tenslotte zou Japan ervoor moeten zor gen dat Duitschland geen handel meer zou drijven in het Verre Oosten. Dit optreden van Churchill wordt hier beschouwd als een daad van vertwijfeling, welke tevens, naar men hier betoogt een niet vermoede naïviteit ver raadt. (D.N.B.) De meening te Moskou. Duitsche opmarsch maakt grooten indruk. De laatste Duitscne legerberichten, evenals in he: bijzonder het bericht van het oppercommando der weermacht van Dinsdag over den opmarsch der Duitsche troepen tot de Kanaalkust en het verslaan van het negende Fransche leger, zijn voor een deeJ reeds in het Moskousche avondblad „Wetschernaja Moskwa" gepubliceerd en voor een deel in de laat ste uitzendingen van de Moskousche radio omge roepen, zoo meldde het D.N.B. gisteravond uit Mos kou. Zij hebben in politieke kringen alhier en bij de openbare meening der Sovjets den sterksten indruk gewekt. Men wijst er op dat datgene, wat eenige militaire waarnemers der Moskousche bladen reeds sinds dagen verwachtten, thans een feit geworden is: het afsnoerenvan de in België opereerende ge allieerde legers en de overwinning van Duitsch land in den grootsten slag van alle tijden, die men in Moskou voor het verdere verloop der militaire en politieke gebeurtenissen in Europa van de grootste beteekenis acht. DE PARACHUTISTEN. Over het gebruik van Duitsche valscherm-troe pen op het Westelijke oorlogstooneel schrijft het militaire blad „Krasnaja Swesda" hei volgende: Deze nieuwe oorlogsmethode is gebleken goed te zijn. De'gestelde taken zijn zoo schitterend ver vuld dat de operaties in Nederland en België juist in dit opzicht de speciale aandacht waard zijn. Na poleon heeft eens gezegd slechts een enkelen dag van mist noodig te hebben om de kust van het trot- sche Albion te bereiken. Thans kan men zeggen dat men zelfs geen dag van mist meei noodig heeft om aan de Engelsche kust te landen Een sterke luchtvloot en een voldoende aantal goed voorbe reide parachute-troepen maken het mogelijk uit de lucht te landen en in samenwerking met de land troepen en de oorlogsmarine ook strategische doel einden te verwezenlijken. Na de inlijving van Eupen en Malmedy. Oproeping van het „Heimattreue Front". EUPEN, 21 Mei. Ter gelegenheid van den terugkeer naar het Rijk, heeft het „Heimattreue Front" te Eupen en Malmedy een oproeping uit gevaardigd tot de bevolking, waarin o.a. gezegd wordt: „Tegen onzen wil werden wij, bewoners van Eupen, Malmedy en St. Vith, voor ruim. twintig jaren van ons Duitsche vaderland gescheiden. Onze harten hebben de door Versailles geschapen grens nooit erkend. Onwankelbaar was ons ver trouwen in de overwinning der rechtvaardige zaak. Thans zijn wij als broeders en zusters die elkander weergevonden hebben, teruggekeerd in het Groot-Duitsche rijk. De tijd der dwingelandij, der onderdrukking en van zielelijden is definitief voorbij. Met een gevoel van overgroote dankbaar - baarheid gedenken wij den Fü'nrer. die onze be vrijder geworden is. De geheele bitterheid der afgeloopen twintig jaren is afgeloopen. Trotsch op het bewustzijn thans weer lidmaten van het groote Duitsche rijk te zijn. kennen wij nog slechts één gedachte: Den Führer in onwankel bare trouw te volgen en het vaderland met al onze krachten te dienen. (D.N.B.) „Duitsche opmarsch onstuitbaar". Aldus de opvatting in dc Ver. Staten. Het bericht van de verovering van Abbeville door Duitsche troepen heeft zich Dinsdag als een loopend vuur door de Vereenigde Staten verspreid, aldus een DJM.B.-bericht uit New- York. Dit Duitsche succes wordt beschouwd als een indrukwekkende bevestiging van de onstuit baarheid van den Duitschen opmarsch. De Ame- rikaansche radio-maatschappij „Mutual" meldt uit Londen, dat alle bij de Britsche troepen in Frankrijk en België zich bevindende Ameri- kaansche correspondenten het bevel hebben ge kregen naar Londen terug te keeren. Door hun succes, zoo schrijft de militaire medewerker van de „New-York Post", hebben de Duitscher.s wat onmogelijk scheen mogelijk gemaakt. Het feit dat de groote vesting Antwerpen met al-haar onbeschadigde havenwerken en niet tot zinken gebrachte schepen werd opgegeven bewijst hoe sne] de geallieerden zich terugtrokken en hoe gevaarlijk de bedreiging van hun flank is. De Duitsche superioriteit in de lucht, die reeds bij het begin van den oorlog aanzienlijk was, is in- tusschen nog duidelijker geworden. Vluchtelingenstroom naar het Zuiden en Zuidwesten van Frankrijk Te Parijs 800.000 vluchtelingen aangekomen. BELGRADO, 22 Mei. (D.N.B.) De Parijsche correspondenten van de Joego-Slavische bladen geven verhelderende stemmlngsberichten. Zoo meldt de correspondent van de .Politika": In Pa rijs valt een toenemende bezorgdheid waar te nemen over de ontwikkeling van den toestand op het slagveld. De Fransche radiozenders hebben hun muziekprogramma volledig stopgezet. Alleen Radio Paris heeft Dinsdagavond nog muziek uitgezonden, afgewisseld met berichten over de krijgsverrichtingen en over maatregelen van de autoriteiten betreffende de luchtbescherming, de rantsoeneering van levensmiddelen en de eigen machtige evacuatie en desorganisatie van het werk in de industrie. Sommige streken van Frankrijk zijn overvol met vluchtelingen. Vooral beweegt de stroom zich naar het zuiden en zuidwesten, waar thans reeds drie millioen vluchtelingen uit het oorlogs gebied zijn. De vluclitelingen zijn zoo talrijk dat zij het militaire verkeer op de wegen hinderen. In Parijs zijn ongeveer 800.000 vluchtelingen aangekomen. Geweldige moeilijkheden deden zich voor om deze massa's te voeden en te her bergen, een deel van de schuilplaatsen is voor hen ingericht. Voorts meldt de correspondent dat ondanks de rede van Reynaud algemeen het gevoel van de nederlaag gebleven is. Fransche prefect van zijn functie ontheven. PARIJS, 22 Mei. (D.N.B,) De prefect van het departement Aisne in Noordoost Frankrijk is van zijn functie ontheven. Hem wordt ver weten dat hij niet genoeg koelbloedigheid ge toond heeft. Men heeft den indruk dat deze af zetting geweten moet worden aan de algemeen heerschende groote zenuwachtigheid, welke tot in de verantwoordelijke Parijsche kringen door dringt. De „Times" waarschuwt voor „wonderen". Achterstand der geallieerden in de lucht. LONDEN 22 Mei (D. N. B.) De hoofdartikel schrijver van de „Times" waarschuwt er voor te ge- looven aan de mogelijkheid van een succesvollen tegénaanval der geallieerden en aan een wonder van de Marne of andere wonderen. Hoe voortref felijk de Fransche luchtstrijdkrachten ook zijn, al dus het blad, toch zijn zij niet zoo sterk in aantal om aan het Fransche leger den noodigen steun te bieden tegen de Duitsche slagen en gevechts vliegers. De Royal Airforce kan deze leemte slechts ge deeltelijk opvullen en het toenemende gebruik van Britsche luchteskaders ter ondersteuning van de Franschen houdt risico's in. VOETBAL. K. N. V. B. laat weer spelen. Medewerking van clubbesturen gevraagd. 's-GRAVENHAGE, 22 Mei. Het bestuur van den Kon. Ned. Voetbalbond heeft zich op het stand punt gesteld, dat het wenschelijk is mede te wer ken aan een zoo spoedig mogelijk herstel van het normale léven. Er is overleg gepleegd met de Nederlandsche en de Duitsche autoriteiten, naar aanleiding waarvan kan worden medegedeeld, dat het streven van het Bondsbestuur, om weer te laten voetballen, waar door aan tallooze burgers afleiding wordt gegeven, zeer wordt gewaardeerd. Dit kan geschieden door het spelen van vriend schappelijke wedstrijden, het uitschrijven van serie- wedstrijden of het nog doen vaststellen van compe titiewedstrijden. Wat betreft de beide eerstgenoemde wedstrijden, kunnen de clubs daarvoor zelf het initiatief nemen: wat de laatste groep betreft zijn er natuurlijk in ver scheidene afdeelingen nog competitiewedstrijden te spelen. Het Bondsbureau is nog niet op de hoogte van den toestand van de terreinen der vereenigingen. Bovendien zullen er hier en daar ook nog wel moei lijkheden zijn met betrekking tot de reisgelegenheid. Aan de vereenigingen, die nog in de gelegenheid zijn competitiewedstrijden te spelen, wordt verzocht zich met de tegenpartij in verbinding te stellen en te berichten, welke wedstrijden kunnen worden vastgesteld, waarvan de uitslagen nog van belang zijn voor den competitiestand in haar afdeeling. Een dringend beroep wordt gedaan op de vereeni- gingsbesturen om zooveel mogelijk te willen mede werken aan een" gezonde en zoo noodige afleiding voor spelers en publiek. MAIFT BEKICHTiN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. (Maandag en Woensdag). Amsterdam. 22 Mei 1940. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 181 vette kalveren: le kwaltieit 8086 ct., 2e kwal. 68—78 ct„ 3e kwal. 58—66 ct., per K.G. lévend gewicht. 280 nuchtere kalveren 813 per stuk. 24 schapen f 18—30 per stuk. Zware varkens 75—76 ct.. Vette varkens 7576 ct., per K.G. slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Eenige zeer beste soorten hooge noteering. Nuchtere kalve ren ruime aanvoer, vlugge handel, prijzen con stant. Zware exemplaren boven noteering. Var kens ruime aanvoer, vlugge handel. Prijzen als Maandag jJ. Heden overleed, zacht en kalm, geheel onverwacht, onze beste Broeder en Oom Willem Frederik Verkes in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: H. VERKES en Pleegkinderen Haarlem, 21 Mei 1940 Rozenprieelstraat 79 De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 24 Mei a.s. te 11.30 uur op de Noorderbegraafplaats. Flinke zelfstandige DIENSTBODE GEVRAAGD van 35 uur. Zondags vrij. J. H. v. d. Graft, Esschilderstr. 2 rd. Getrouwd: HENK WALLBRIXK en LYDIA ZUURENDONK Haarlem, 22 Mei 1940 Gasthuissingel 40 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden kregen wij de droeve tijding dat. op 14 Mei te Moordrecht, bij het vervul len van zijn plicht sneuvel de voor zijn Vaderland, onze innig geliefde Man, Zoon, Broeder, Zwager en Oom Jan Hubrecht Gaartman in den leeftijd van 26 jaar. H. V. GAARTMAN-REJEK J. H. GAARTMAN M. J. GAARTMAN— OERLEMANS A. A. GAARTMAN en Verloofde H. RENOUT J. M. RENOUT— GAARTMAN en kind E. RIETBERGEN M. J. RIETBERGEN— GAARTMAN Haarlem, Leidschevaart 336rd. Voorloopige begrafenis heeft reeds plaats gehad. Geen bezoek. Op 10 Mei is voor zijn va derland gevallen onze ge liefde Neef Carel baron de Vos van Steenwijk, in den ouderdom van 21 VAN STEENWIJK J. W. BARONESSE DE VOS VAN STEENWIJK— VAN ROYEN en kinderen Linnaeuslaan 12 Op den lOden Mei 1940 viel bij het vervullen van zijn militairen plicht onze lieve oudste Zoon, Broeder en Verloofde Jan Hendrik van Taarling, in den leeftijd van 28 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, Broers, Verloofde en ver dere Familie. Heemstede, 21 Mei 1940 Lieven de Keylaan no. 9A, Heemstede. Liever geen bezoek Distributiedienst Haarlem De BURGEMEESTER van HAARLEM maakt bekend: 1. Dat de uitreiking van levensmiddelenboekjes ingevolge de gewijzigde omstandigheden, deze week op Zaterdag n.m. te 5 uur moet wor den beëindigd, zoodat zij, die deze nog niet in bezit hebben, zich onverwijld moeten wenden tot de betreffende distributiekantoren. 2 Dat de uitreiking van BROODBONBOEKJES niet ingang van 27 MEI A.S. zal aanvangen en wel naar de volgende regeling: Houders van Stamkaarten met de beginletters A t/m C MAANDAG 27 MEI, D t/m H DINSDAG 28 MEI. H t/m K WOENSDAG 29 MEI. L t/m Q DONDERDAG 30 MEI, R t/m T VRIJDAG 31 MEI. U t/m Z ZATERDAG 1 JUNI. De afgifte kan uitsluitend geschieden op vertoon der Distributie-Stamkaarten en onder afgifte van een op stevig papier (visite- of nieuwjaarskaartje) ge stelde ontvangstverklaring in blokletters, bevattende naam en voornamen gezinshoofd, adres en het aantal ontvangen bonboekjes. Dit ontvangstbewijs moet worden onderteekend. VoorbeeldPIETER JANSEN. Kruisstraat 22, ontvangen 5 broodbonboekjes (onderteekening) P. JANSEN. Deze week en in de week van de uitreiking der Broodbonboekjes zullen de bureaux ook 's avonds van 7 tot 9 uur en 's Zaterdags tot 5 uur geopend zijn. FLINKE MANGELSTERS en AANKOMENDE MEISJES GEVRAAGD. Wasscherij „DE RIJZENDE ZON", Brouwersstraat 13. Hoofdkantoor: HEERENGRACHT 580. AMSTERDAM. Agentschap HAARLEM: GIERSTRAAT 14. Agentschap HILLEGOM: HOOFDSTRAAT 39. Agentschap LISSE: SCHOOLSTRAAT 15. Agentschap IJMLIDEN-OOST: WILLFBRORDSTR. 28. Agentschap ZANDVOORT: KOSTVERLORENSTR. 54. De rentevergoeding is GEWIJZIGD in 2 3A%. Sedert 10 MEI gedane inlagen vallen NIET onder de beperkende bepalingen van het Banken-Moratorium. Werkt mede aan het weder op gang brengen van het economisch leven. 't Fijnste bij BALM, heerlijk malsch en vet, vangst 1939 8 ct, per stuk. Verder bieden wij U vele soorten VERSCHE VISCH. TELEFOON 23280 (3 lijnen) BLOEMEND.WEG 60 BLOEMENDAAL. CR. HOUTSTRAAT 82-84 kunnen wij NIEUWE REKENINGEN openen, waarover Rekeninghouders de volledige beschikking hebben. De bepalingen van het z.g. Banken-Moratorium zijn hierop NIET van toepassing. KANTOOR HAARLEM - GIERSTRAAT 14. GEVRAAGD een motorrijwiel 250 c.c., zijklep. Br. J. S. DE BOER, Fred. Hen driklaan 10. GEVRAAGD AANK. RIJWIELHERSTELLER, ca. 17 jr. Garage VAN WIJK, Bloemend.weg 329, Overveen. te huur, SCHOEMAKER, Ver- spronckweg 62. Begijnhofkapel Begijnhof Haarlem Donderd. 23 Mei 8 uur Hervat ting der wekelijksche OPWEK KINGSSAMENKOMSTEN. Wij sluiten al uw verzeke ringen over bij Hollandsche Maatschappijen Firma HEERKENS THIJSSEN EN BURDORF Wilsonsplcin 15, Telef. 17166 N.V. Handelmaatschappij van A. ltcsink, Haarlem. Jaarlijksche Algemeene Vergade ring van Aandeelhouders op Vrij dag 7 Juni 1940 des avonds 8 uur ten kantore der N.V. Leidsche vaart 574. De aandeelhouders kunnen van de te behandelen onderwerpen van af heden kennis nemén op alle werkdagen van 10-12 uur v.m. ten kantore der N.V. Volgens artikel 27 en 28 der statuten hebben de aandeelhou ders alleen toegang tot en stem recht in de vergadering. Indien zij hun aandeden ten minste 4 dagen vóór het houden der vergadering ten kantore der N.V. hebben ge deponeerd. dus uiterlijk Zaterdag 1 Juni 1940 en de prcsontielljst hebben geteekend. Het deponecringsbewijs dient tevens als bewijs van toegang. DE DIRECTIE Haarlem, 22 Mei 1940 Deskundige bed. Lage tarieven. Best.kantoor: ROZENSTRAAT 9 Telefoon 14903 Vanaf heden weer SCHAGCHELSTRAAT 4 bU de Anegang

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3