Haarlem's Dagblad Stoop's Openluchthad 2YBH2Ï!! geopend De Stadsschouwburg. Het lied der Mei. Dr. Wohltat als economisch commissaris naar ons land. Nijmegen en Waalwijk door Britsche vliegtuigen gebombardeerd. Ring om den tegenstander nauwer. AdikeCetu- 57e Jaargang No. 17462 Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Direttie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 24 Mei 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. Het is ruim een kwart eeuw geleden dat de Haar- lemsche gemeenteraad besloot het geschenk van een (onbekend blijvenden) ingezetene te aanvaar den dat tot den bouw van den Stadsschouwburg leidde. Het geschenk bedroeg een kwart millioen gulden en de anonymiteit van den milden gever, die nimmer is opgeheven, bewees niet alleen zijn be scheidenheid, zijn huldiging van het principe „doe wel en zie niet om", maar bleek ook een verstan dige maatregel. Want hij had eenige voorwaarden aan zijn schenking verbonden, o.a. betreffende den bouw op het Wilsonsplein en de inrichting van ge meentewege, en die voorwaarden lokten onmiddel lijk critiek uit. Het bleek geenszins eenvoudig de gemeenschap een schouwburg cadeau te doen. Er werd over de zaak geredetwist, dusdanig gerede twist dat ergens in zijn onbekende woning de onbe kende Haarlemmer wel eens diep gezucht moet heb ben. Men critiseerde hem en zijn voorwaarden en zijn heele denkbeeld. Er waren menschen die zeiden dat dat kwart millioen heel wat beter voor een ander doel bestemd had kunnen worden. Maar ja, dat wilde die X niet. Die X wou nou absoluut een tweeden schouwburg hebben. En er was er al een aan den Jansweg! Bovendien moest de gemeente voor de meubileering zorgen. Die zou veel kosten. En de exploitatie zou veel te veel kosten. Men maakte zwartgallige berekeningen. Bewoners van het Wilsonsplein kwamen in verzet tegen de stich ting van een groot gebouw op „hun" breede gras veld, dat hun uitzicht belemmeren zou en gingen aan het adresseeren. Er ontbrandde een soort schouwburgstrijd in het kleine, rustige oude Haar lem van 1914 en toen op 17 Juni de gemeenteraad na zware gedachtenwisseling met 1911 stemmen het gegeven paard, dat zoozeer in den bek was ge zien, dan toch maar had aanvaard wendden de di verse adressanten zich tot de Kroon. Het werd 1915 eer de zaak definitief beslist was doordat deze ver zoeken om vernietiging van het genomen raadsbe sluit werden afgewezen. En toen werd, tijdens den wereldoorlog die inmiddels was uitgebroken, Haar lems nieuwe aanwinst gebouwd, onder leiding van den architect ir. van der Steur. Het is allemaal erg lang geleden. Maar het is een merkwaardige herinnering voor oudere stadgenoo- ten, die zich allen den „schouwburgstrijd" zullen herinneren. En erbij denken: wat was het toen een klein stedeke, dat zulk een geschil opleverde! De milde schenker, die dit alles ontketend had, was ongetwijfeld geen jonge man meer. Jonge mannen beschikken niet over kwart millioenen om aan de gemeenschap cadeau te doen; als regel heb ben zij heelemaal geen kwart millioenen. De berus ting en de menschenkennis van den ouderdom moe ten hem gesterkt hebben in zijn wonderlijke bele venissen als weldoener. Hij zal gedacht hebben: men moet deze en andere mildheden nimmer bedrijven om er dankbaarheid mee te oogsten, maar omdat men zelf meent iets goeds te doen. Hij zal voorzien hebben dat de toekomst hem in het gelijk zou stel len. en dat heeft zij ook gedaan. Want de nieuwe schouwburg is voor Haarlem, dat heden ten dage nog niet over veel zalen beschikt, volstrekt geen overbodige weelde en ook niet een te kostbaar bezit gebleken en hij heeft aan talloozen veel schoons in hun leven gebracht. Velerlei schoons en daarbij ook nog velerlei nuttigs. Zoo kunnen wij nu aan die oude episode in de plaatselijke geschiedenis terugdenken met een glim lach. Dat oogenblik waarop de toenmalige burge meester jhr. mr. W. B. Sandberg die in den griep- tijd van 1918, veel te vroeg, van ons heenging het bewuste briefje met het aanbod van den geheimen weldoener ontving luidde een eerste phase van de wording van een veel grooter Haarlem in. Het knusse oude stadje werd erdoor opgeschrikt. Maar later zou het veel grooter groeiverschijnselen gaan doormaken. R. P. Spionnen in hooge Japansche kringen? Handel ondervindt-groote schade door spionnage. TOKIO, 24 Mei (D.N.B.) De „Kokoemin Sjim- boen" meldt dat onlangs belangrijke documenten van liet Japansche ministerie van handel en scheep- varat zijn gestolen en gefotografeerd en op deze wijze in handen van een vreemde mogendheid zijn gekomen, waardoor voor den Japanschen handel in oorlogstijd groote schade is ontstaan. Het blad vermoedt dat vooral in de hoogere politieke en fi- nancieele regeeringskringen agenten aan het werk zijn. Engeland probeert tegenover Japan de meest uiteenloopende middelen te gebruiken om zijn eco nomische blokkade tegen Duitschland te verster ken. In verband met deze spionnagekwestie publi ceert de chef van de vreemdelingenpolitie te Tokio een warschuwing aan de bevolking voorzichtig te zijn in uitlatingen tegenover vreemdelingen. Zoo mag bijv. niet onthuld worden dat Japan een tekort heeft aan benzine en lucifers, of dat de papierproductie achteruitloopt. Inlichtingen van dit soort dienen voor de spionnage van buitenland- sche mogendheden en brengen de levensbelangen van Japan in gevaar. Engelschen leggen beslag luchtpost. op 22 zakken uit de Atlantic-clipper gehaald. NEW YORK, 24 Mei (D.N.B.) Naar uit Ha milton (Bermuda eilanden) gemeld wordt heb ben de Engelschen van het Clipper vliegtuig, dat den dienst onderhoudt tuschen Amerika en Lissa bon en dat wegens den zwaren storm in Bermuda moest landen. 22 zakken post weggehaald. Hiervan waren er zes bestemd voor Duitschland, vier voor Italië, vier voor Portugal en de overige voor Zwitserland, Noorwegen, Zweden, Denemarken, Griekenland en Spanje. De zon laat milde gouden stralen Uit het strakblauwe firmament, Op ons klein landje nederdalen, Wij worden met mooi weer verwend. De schoonste voorjaarsbloemen geuren In stad en veld, in park en wei, Het is een spel van licht en kleuren In 'd'allerbesten stijl van Mei. Het is een tijd voor vroolijk zingen, Maar ach, dat lukt ons nog zoo niet. Wij hooren zooveel droeve dingen, Die niet doen denken aan een lied Maar de natuur weet niet van treuren, Zij geeft in blijden levensdrang Ook naast haar licht en naast haar kleuren In Mei haar nachtegalenzang. En als u dat nu krijgt te hooren. Let dan eens op die reine stem, Pas op den zanger niet te storen, Maar luister even stil naar hem. Bij hem is troost en steun te halen Voor zorgen, die het leven biedt, Hoor naar den zang der nachtegalen, De zangers van het levenslied. De Italiaueu in Marokko. Arrestaties en uitwijzingen. Het D.N.B. meldt: Het Italiaansche telegraaf- agentschap meldt dat in het Fransche protecto raat Marokko de Fransche maatregelen tegen de Italianen plotseling hervat zijn. Zonder nadere ver klaring zijn Italianen uit alle sociale lagen in de gevangenis geworpen of binnen enkele uren uit het protectoraatsgebied naar Tanger afgeschoven. Zij moesten hun eigendommen achterlaten. In een vliegtuigfabriek werden Italiaansche arbeiders ge arresteerd onder het voorwendsel, dat daden van sabotage gepleegd waren. Een aantal Italiaansche onderdanen, welke wilden vertrekken met een schip dat enkele uren later verwacht werd, zijn kort te voren per trein naar de internationale zóne van Tanger vervoerd, waar zij door de Fransche be- stuursautoriteiten worden vastgehouden. vanaf ZATERDAG 25 MEI van 's morgens 7 uur tot 's avonds één uur vóór donker. ZONDAGS van 8 uur 's morgens tot 6 uur 's middags. (Adv. Ingez. Med.) Verbindingen met Duitschland worden hersteld. 's GRAVENHAGE, 23 Mei. (A.N.P.) Staats raad dr. Wohltat, de ook in Nederlandsche kr in gen van handel, nijverheid en industrie zeer bekende Duitsche econoom, komt naar ons land met het doel de economische verhoudingen tus- schen Duitschland en Nederland te coördineeren en wel zoo, dat zij nog hechter zullen worden dan zij tot nu toe in vredestijd reeds waren. Beide landen zullen de vruchten hiervan pluk ken. Tegelijk met dr. Wohltat worden nog meer Duitsche economen in Nederland verwacht en in nauwe samenwerking met Nederlandsche in stanties, als b.v. de Nederlandsche Bank en de departementen van handel, nijverheid en scheepvaart, van landbouw en vïsscherij en van sociale zaken, zullen zij arbeiden aan den weder opbouw van het economische leven hier te lan de. Enkelen van hen zijn reeds in den Haag aangekomen. Deze mededeeling was wel de belangrijkste, die den vanavond op de persafdeeling van het Duitsche gezantschap verzamelden journalisten tijdens de ge bruikelijke dagelijksche persconferentie door dr. W. Janke werd gedaan. Staatsraad Wohltat, die vele Europeesche landen heeft bereisd en in het bijzonder in Roemenië be langrijke overeenkomsten op economisch gebied tus- schen dit land en Duitschland heeft tot stand ge bracht, zal als economisch commissaris verbonden worden aan de Nederlandsche Bank. Zijn benoeming is uitgegaan van den opperbevelhebber van het Duitsche leger, generaal-oberst von Brauchitsch. Zijn naam zoo zeide dr. Janke is een waar borg voor een wederopbouw van het economisch leven in Nederland in even grooten als grootschen stijl. Voorts deelde dr. Janke mede, dat zich op enkele plaatsen in ons land bij de bevolking helaas wrij- f vingen hebben voorgedaan van binnenlands po- litieken aard. Hij verzocht met nadruk er bij het Ne derlandsche volk nogmaals op aan te dringen, dat 't ongewenscht is zich uit te laten over binnenland- sche politieke aangelegenheden. De bedoelde wrijvin gen openbaarden zich in beleedigingen, hier en daar zelfs in mishandelingen, hetgeen dr. Janke ernstig betreurde. Zouden deze feiten zich herhalen, dan mogen maatregelen daartegen tegemoet worden ge zien. Dr. Janke gaf uiting aan de hoop, dat de ge signaleerde wrijvingen uitzonderingen mogen blij ken te zijn. DUITSCHE DAGBLADEN EN TIJDSCHRIFTEN Als bewijs voor het Duitsche streven naar een zoo ver mogelijk gaande normalisatie van het leven in Nederland noemde de woordvoerder verder het feit, dat Duitsche dagbladen en tijdschriften met ingang van heden weer in Nederland verkrijgbaar zijn ge steld. Ook de verkeersrelaties tusschen Nederland en Duitschland, zoowel wat betreft de spoorwegen als het verkeer over den weg, worden met den dag beter. Aan verdere normaliseerïng op dit terrein wordt hard gewerkt. DE BOMAANVALLEN OP NIJMEGEN EN WAALWIJK Ten aanzien van het bombardement op Nijmegen en Waalwijk door Engelsche vliegtuigen, waarvan het Duitsche legerbericht van heden melding maakt, merkte dr. Janke op, dat deze gebeurtenissen in beide bevolkingscentra groote verontwaardiging hebben gewekt. Ook de Engelschen weten, dat beide plaatsen niet alleen ver van de oorlogszone liggen, maar bovendien „open" zijn. De verontwaardiging is des te grooter, nu is gebleken, dat de aanwezig heid van de Nederlandsche regeering in Londen de Engelschen er niet van heeft kunnen weerhouden vreedzame plaatsen op Nederlandsch gebied te bom bardeeren. Dr. Janke was nog niet in staat het juis te aantal slachtoffers dat onder de burgerbevolking is gevallen, mede te deelen. Tenslotte vertelde de heer Janke, dat berichten uit Londen en New York melden, dat de Engelsche regeering voor een bedrag van 350 millioen pond aan waardepapieren, hetwelk toebehoort aan Ne derland en België en dat in het Britsch imperium is ondergebracht gebruikt heeft om wapenleveranties in de Vereenigde Staten te financieren. Hij noemde deze berichten een nieuw bewijs voor de Duitsche bewering, dat Engeland de kleine landen niet helpt, maar van deze alleen profijt wil trekken. Een bruidsstoet per fiets, dat zien we niet alle dagen. Een paartje uit Bloemen- daal maakte van den nood een deugd en ging al peddelende naar het Raadhuis. Voor de twee bruidsmeisjes was het ook een groote dag, ze zaten echter nog niet al te vast in het zadel en kregen daarom steun van militairen. De bruiloftsgasten fietsten welgemoed achter het gelukkige paar aan en omdat de zon scheen en alle japonnen dus niets te duchten hadden, was iedereen in de beste stemming. Duitsche troepen dringen in de rich ting van Calais. Verscheidene burgers gedood. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER. 23 Mei. (D.N.B.) Het opperbevel van de weer macht maakt bekend: In Vlaanderen wint onze aanval over de Schelde tegenover sterk vijandelijk verzet lang zaam terrein. Bij Valenciennes is de strijd nog gaande. Het boschgebied van Mormal, zuid oostwaarts van Valenciennes, waarin Fransche strijdkrachten een toevlucht hadden gezocht, werd gezuiverd. Pogingen tot uitbreken van vijandelijke pantsertroepen nabij Kamerijk werden met zware verliezen voor den vijand, in samenwerking tusschen leger en luchtmacht verijdeld. In het westelijke deel van Artois zijn Duit sche troepen uit de daar gevormde wig op gedrongen en noordwaarts opgetrokken in al- gemeene richting van Calais. Aan het geheele zuidelijke front van de Somme tot de Maas is de vijand overal in de verdediging. Ook Battice, de tweede moderne uitlooper van de vesting Luik, heeft zich met twintig officieren en 650 manschappen, over gegeven. In het zuidelijke front van Namen houdt de vijand nog eenige uitloopers bezet. Aanvallen van het luchtwapen troffen in de eerste plaats de achterwaartsche verbindingen van den vijand, alsmede achterwaartsche bewegingen en troepenconcentraties in Vlaanderen en Artois. Door bewapende verkenningen voor de kust van het Kanaal werden drie transportschepen en een tankboot met in totaal ongeveer 20.000 ton tot zinken gebracht en werd een torpedojager zwaar beschadigd. De haveninrichtingen van Duinkerken en Dover zijn effectief met bommen bestookt. Snelle Duit sche booten hebben voor Duinkerken een vijan delijke torpedojager door een torpedo tot zinken gebracht. Overigens was de activiteit van de luchtmachten van beide partijen als gevolg van de weersgesteld- beperkt. De vijand verloor negen vliegtuigen. Vijf Duitsche toestellen worden vermist. Bij Narvik gelukte het een slagkruiser aan den boeg zwaar te treffen, een transportvaartuig van 3.000 ton tot zinken te brengen en een ander transportschip zwaar te beschadigen. Verder wer den tentenkampen en munitiedepots in brand ge schoten, colonnes met bommen bestookt en batterij stellingen alsmede landingsplaatsen met succes aangevallen. Ook in den afgeloopen nacht heeft de vijand lukrake luchtaanvallen tegen niet-militaire objec ten vortgezet. In de Nederlanden werden de plaatsen Nijmegen en Waalwijk door Britsche vlieg tuigen aangevallen, waarbij verscheidene bur gers den dood vonden. Op grond van later ontvangen berichten be draagt, zooals reeds in een afzonderlijk bericht is meegedeeld, het aantal der door luchtdoelge schut in den tijd van 10 tot 15 Mei neergeschoten vijandelijke vliegtuigen 342. Het woord is aan Seneca: Het voorbeeld is een levendig en doel treffend betoog. De Middelbaar Technische School. Toelatingsexamens worden gewoon gehouden. Zooals bekend was men aan de Midd. Tech. School te Haarlem bezig met het bouwen van een nieuwen vleugel met les. en teekenlokalen, werk plaatsen en een fietsenstalling. Nadat dit werk eenigen tijd stopgezet is geweest, is het thans weer hervat., Ook het onderwijs vindt, zooals wij meldden, weer voortgang. Het 4e studiejaar is reeds begonnen en Maandag 27 Mei a.s. beginnen de lessen van het 2e jaar. Zoo spoedig mogelijk zal ook het le studiejaar! weer aan den gang gaan. De leerlingen van het 3e jaar, (practijk) zullen hun platasen bij de ver schillende bedrijven behouden. De toelatingsexamens gaan gewoon door. Er is dus geen sprake van dat zooals wel gedacht wordt geen nieuwe leerlingen zouden worden toegelaten. Er komt een nieuw le jaar. De Haarlemsche schilders in het Frans Hals Museum. Tentoonstelling, die aller belangstelling verdient. Het bezoek aan de tentoonstelling van Haarlem sche schilders in het Frans Hals museum beweegt zich in stijgende lijn. Weliswaar is het maximum van 250 bezoekers die tegelijk de expositie kan be zichtigen nog lang niet bereikt maar het is toch ver heugend te constateeren dat de belangstelling voor het werk van onze stadgenooten toeneemt. Die be langstelling verdienen de Haarlemsche schilders ten vblle. ledereen, die de tentoonstelling bezocht heeft zal dat volledig kunnen beamen. Men stelle zijn be zoek dus niet langer uit. Eiken dag van 10 tot 4 kan men de expositie bezichtigen. DE VERSTREKKING VAN MARGARINE AAN GESTEUNDEN. HAARLEM, Vrijdag. De directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon deelt mede: Aangezien de aanvoer van onvermengde mar garine en bak- en braadvet, ten behoeve van werkloozen en armlastigen nog niet op voldoen de wijze plaats vindt, zal in de week van 26 Mei t'm 1 Juni 1940, op de bons no. 92. slechts de halve hoeveelheid margarine en vet, welke op deze bons staat aangegeven, worden afgeleverd. Wanneer het als gevolg van dezen maatregel noodzakelijk is, zullen door de kruideniers belast met de distributie, halve pakjes margarine cn vet tegen, den halven prijs worden afgeleverd. Aflevering van onvermengde margarine en bak en braadvet op bon no. 92 zal in geen geval mogen plaats vinden voor Maandag 27 Mei a.s. De vetbon no. 91 Is vervallen en leveringen op deze bons mogen niet geschieden. Duitsch frontbericht: Nog zware gevechten wQfdf in België en Noord- Frankrijk te wachten. Het frontbericht van het D.N.B. van Donder dag meldt: De wig. die in westelijke richting eerst langs de Somme en vervolgens noordelijk tusschen de vijandelijke legers is gedreven, is verder inge slagen. De Duitsche troepen hebben zich in ze keren zin binnen deze wig omgedraaid en tre den thans op in noordelijke richting, dus naar Calais. De westelijke rand van het groote inge sloten gebied, waarin de Belgisch-Fransch- Engelsche legers zijn opgesloten, wordt daar mede systematisch gesloten. De ring om den tegenstander wordt steeds nauwer. Met het oog op het toenemende gevaar der defini tieve vernietiging zijn ook gisteren weer door sterke vijandelijke strijdkrachten in Artois op een breed front met het zwaartepunt bij Kamerijk en naar het Oosten uitbraakpogingen ondernomen, die leid den tot geringe plaatselijke successen van den vijand, maar vervolgens onder bloedige verliezen voor den tegenstander werden afgeslagen. Deze ver- geefsche aanvallen hadden als eindresultaat den wil tot weerstand van den tegenstander te verzwakken, aangezien na zekere aanvankelijke successen weel een zware reactie intrad. Ook het verder oprukken van de Duitsche troepen in de richting van Calais heeft de hoop op een doorbraak verder verminderd. Bij de afweer van de doorbraakpogingen van gisteren werd het leger nadrukkelijk uit de lucht gesteund, voorts onderscheidde zich het afweerge schut in de bestrijding van pantserwagens. Het boschterrein ten zuidoosten van Valenciennes is van vijanden gezuiverd. Het luchtwapen heeft ook de haveninstallaties van Dover gisteren aangevallen, terwijl de Engelschen een roep om hulp wegens de bedreiging van Calais hebben doen hooren. Naar het schijnt wijst thans de stoot van het westelijke Duitsche leger in de richting Calais- Dover. Daarmede komt de eigenlijke strijd tegen Engeland naderbij. Allereerst moet echter het omsloten gebied in Noord-Frankrijk en Belgie nog geheel door Duitsche troepen worden be zet. Met het oog op de sterke strijdkrachten die hier ingesloten zijn, zal dat niet zonder zware gevechten geschieden. Vergelijkingen met ervaringen uit den Poolschen veldtocht moeten aangepast worden aan de hier aan wezige omstandigheden. De ring is aardrijkskundig veel grooter, de vijand militair sterker en belangrijk beter uitgerust dan de Poolsche divisies bij Kutno. Gesteund op den frisschen aanvalsgeest der Duit sche troepen zal de Duitsche leiding ook deze taak zoo snel mogelijk tot oplossing brengen. HET OPTREDEN DER SNELLE BOOTEN De gisteren gemelde aanval van snelle Duitsche booten voor de vijandelijke havens aan het Kanaal vormt, naar uit het legerbericht van vandaag blijkt, geen op zich zelf staande actie. De uitbreiding van de Duitsche zeepositie om de Nederlandsche kust strook naar het westen wordt dus reeds systematisch uitgebuit. Na het veelbelovende succes van den Oberleutnant ter zee Opdenhoff, die bij den aan vang der Nederlandsch-Belgische operatie in de vrije Noordzeeruimte een Engelschen torpedoboot- jager tot zinken bracht, brengen de eerste aanvallen uit de nieuwe, vooruitgeschoven stellingen op de Fransche havens aan het Kanaal verdere succesSton en daarmede nieuwe bewijzen voor den aanvalsgeest der snelle booten, die reeds voor Noorwegen waar devolle diensten hebben bewezen. Het tooneel der nieuwe successen is hetzelfde als dat der eerste aan vallen van de snelle boot in de geschiedenis van haar ontwikkeling. De gebieden voor de Vlaamsche kust en voor de Kanaalhavens deden in den wereldoorlog door hun aardrijkskundige toestanden en hun militair belang de gedachte opkomen aan een gebruik van snelle booten, zoowel aan Duitsche als aan Engelsche zijde. Verkenning van nabij en bestrijding van duikboo- ten werden toentertijd met succes door snelle boo ten uitgevoerd. Grootere successen tegen vijande lijke oorlogsschepen waren den kleinen vaartuigen toen nog niet beschoren. Het gelukte slechts aan een van verre bestuurde snelle boot een Engelsch pantserschip te beschadigen. Het succes van Ita liaansche snelle booten in de Adriatische zee tegen een Oostenrijksch slagschip was toentertijd verge makkelijkt door de bijzondere omstandigheden van weer en zee in het gebied aldaar, zooals ze aan de Vlaamsche kust nauwelijks te vinden waren. De thans behaalde successen der Duitsche snelle booten geven het recht vast te stellen dat het ge bruik, dank zij het hoogere prestatievermogen en vooral door verder ontwikkelde aanvalstactiek, groote uitbreidingen met zich zal brengen. HEDEN: 8 PAGINA'S. R. P.: De Stadsschouwburg, peg. 1 J. B. Schuil: Het afgeloopen tooneel- seizoen. pap. 2 Flitsen: Een probleem. pap. Sp.-Th.: Baby jasje met capuchon. vag. J. S. Visser: Oudheidkundige op gravingen te Santpoort. pap. Langs de Straat: De les. pag. 5 A. J. D.: Sering. pap. 7 Damrubriek. pap. 7 MH'JWlWIWiW I Uil I op- 1 4 S

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1