BOUVY AGENDA. Groote brand aan den havenkant te IJmuiden DINSDAG 28 MEI 1940 HAARDE M'S D A 'G B E A D 2 Het bloembollenbedrijf voor nieuwe moeilijkheden Buitenlandsche vorderingen kunnen niet worden geïnd Het bloembollenbedrijf staat thans opnieuw voor zeer groote moeilijkheden. Op 1 Mei zijn door de exporteurs de aan de kweekers verschul digde bedragen betaald, over het algemeen is men zeer trouw zijn verplichtingen nagekomen De exporteurs verwachtten dat ongeveer half Mei hun buitenlandsche vorderingen geleidelijk binnen zouden komen, zoodat zij met deze be dragen hun bedrijf verder zouden kunnen fi nancieren. Dit geld komt nu natuurlijk niet bin nen. Daardoor wordt het bestaan der exporteurs zeer ernstig bedreigd. Weliswaar hebben de kwee kers de hun toekomende bedragen veelal nor- maai ontvangen doch ook zij worden zwaar ge troffen doordat de handel momenteel geheel stil ligt. De beurs, die Maandag te Haarlem werd gehouden was !s middags wel druk bezocht doch men besprak bijna uitsluitend de algemee- ne vooruitzichten van het vak Die vooruitzichten zijn niet zeer rooskleurig. De export naar En geland bedroeg meer dan 50 pet. van den tota len uitvoer. Weliswaar hoopt men, dat de export naar Duitschland zal toenemen, doch thans be staat er nog een contingenteering. Vorig jaar be droeg de uitvoer naar Duitschland f 1.200.000 of ongeveer 3 pet. van den totalen export. Als licht punt beschouwt men verder dat de transportmo gelijkheden naar Zweden en Finland weer ver beterd zijn. De orders die uit de Vereenigde Sta ten werden ontvangen zullen naar alle waar schijnlijkheid niet kunnen worden uitgevoerd, omdat er geen gelegenheid is de bollen naar Amerika te verschepen. Het grootste bezwaar voor een herstel wordt thans echter gevormd door het „vastzitten" van de buitenlandsche vorderingen. Van groot belang is het dus, dat door de banken crediet op deze vorderingen wordt gegeven, opdat het bedrijf in ieder geval In stand kan worden gehouden. Ieder geval zal natuurlijk op zichzelf worden bekeken, doch men hoopt een regeling te kunnen treffen, die het ook voor de exporteurs mogelijk zal maken hun bedrijf voort te zetten. Verklaring van den opperbevel hebber over de N. S. B. Geen enkel bewijs van verraad. 's GRAVENHAGE, 27 Mei (A.N.P.) Het hoofd kwartier van de N.S.B. deelt ons mede: Bij een onderhoud, dat mr. A. J. van Vessem, leider van de nationaal-socialistische fractie van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. op Dinsdag 21 Mei j. 1. te 's Gravenhage in het hoofdkwartier van den generalen staf heeft gehad met den opper bevelhebber van land- en zeemacht generaal H. G. Winkelman over de geruchten die in omloop worden gebracht over verraad, dat door de N.S.B. zou zijn gepleegd, waardoor de capitulatie van het Nederlandsche leger zou zijn veroorzaakt, welk on derhoud plaats vond in tegenwoordigheid van den chef van den generalen staf, generaal-majoor H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, heeft de opperbe velhebber uitdrukkelijk verklaard, dat hij geen enkel bewijs .had, dat eenig verraad van de zijde der N.S.B. zou zijn gepleegd. De opperbevelhebber- heeft gewezen op de in zijn radiorede van Dinsdag 14 Mei genoemde oorzaken der capitulatie: het ontbreken van materiaal, dat tegenover de gewel dige technische middelen van den tegenstander kon worden gesteld. DIRECTEUREN VAN HYPOTHEEKBANKEN VERGADERDEN. 's GRAVENHAGE 27 Mei. In de algemeene vergadering van de vereeniging van directeuren van hypotheekbanken werd, in verband met het aftre den van mr. A. S. van Nierop als bestuurslid, de heer ir.r. J. G. de Hoop Scheffer, directeur van de N.V. Nationale Hypotheekbank te Amsterdam, als lid van het bestuur benoemd In plaats van den heer B. van Haersma Buma, die zich niet meer voor het voorzitterschap beschik baar stelde, werd als zoodanig voor het jaar 1940/41 aangewezen de heer mr. K. S. van Kappen, directeur der N.V. Algemeene Hypotheekbank te Amsterdam. In verband met de noodzaak, op korten termijn beslissingen te nemen en onderhandelingen te voe ren met de autoriteiten betreffende de verschillen de vraagstukken, die thans aan de orde komen, werd door de vergadering volmacht gegeven aan een daartoe door haar benoemde commissie bestaande uit de heeren Th. Ligthart, voorzitter, mr. K. A. Nederlof, mr. J. Wilkens, mr. K. van Hinloopen Labberton, laatstgenoemde tevens secretaris. Het adres van den secretaris is Mauritskade 29, 's Gra venhage. (A. N. P.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 29 MEI 1940. Programma I: Nederlandsch programma Programma II: Dultsch Station. Progeramma III: Duitsch Station of Dene marken of Oslo. Programma V: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. 1. Sensation. Will Glahe. 2. Zij zong zoo mooi de tweede stem. The Ramblers; 3. You don 't know how much you can suffer, Andrew Sisters; 3. Skoda Lasky, Will Glahe; 5. Puerto Nuevo. Orq. Pesenti; 6. Im Park sang die Nachtigall. Adalbert Lutter; 7. Undecided, Benny Good man; 3. Weekend, Will Glahe; 9. Ich will mich nicht verlieben, Erhard Bauschke. 10. Sing a song of sumbeams. Bob Crosby: 11. Standchen auf dem Regenbogen, Will Glahe; 12. Sarah de dochter van den Sergeant Majoor. The Ram blers; 13. Rock Rock, Rock a Bye Baby, Andrew- Sisters; 14. Im Gansemarsch; Will Glahe: 15 Hang your heart on a hickery limb. Bob Crosby: 16. Madeira Carioca, Adalbert Lutter; 17. The lady's in love with you, Benny Goodman; 18. Jede Stunde ohne dlch, Will Glahe; 19. Das ganze Leben ist ein Roman, Erhard Bauschke. 20. Milonga, Arq. Pesenti. Heden: DINSDAG 28 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8 tot 9 uur. Rembrandt Theater: „Meine TanteDeine Tante" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ninotchka", 2.30. 7 en 9 uur, Frans Hals Theater: „De 9 Vrijgezellen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Spookhuis", 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. WOENSDAG 29 MEI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. door het Tri Proc éoé JSd.p.k'Jop&k KEUKENZOUT, N.V. J. J. BOUVY ZOON - MUIDEN. (Adv. Ingez. Med.) De nieuwe regeeringscommissaris. (Men zie eerst pag. 1). Prof. de Quay is hooglcoraar aan de R. Kath. Eco nomische Hoogeschool te Tilburg in de bedrijfsleer en psycho-techniek. Hij is geboren in 1901 te 's Her togenbosch, studeerde hij aan de universiteit te Utrecht in de letteren en wijsbegeerte (hoofdvak psychologieen promoveerde in deze faculteit in 1927. Prof. de Quay is auteur van verscheiden bro chures, praeadviezen, enz. op het gebied van psycho techniek en bedrijfsleer. Prof. dr. J. E. de Quay, de nieuw benoemde regeeringscommissaris voor de organisatie van den arbeid. Ir. W. H. van Leeuwen, benoemd tot voorzit ter van de commissie inzake tegemoetkoming in ge- eden oorlogsschade, werd 8 Mei 1887 te Amster dam geboren. Hij studeerde aan de Technische Hoo geschool te Delft en werd in 1912 werktuigkundig ingenieur. In hetzelfde jaar trad hij in dienst van de N.V. Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek, in 1920 werd hij daarvan directeur en in 1926 presi dent-directeur. Ir. van Leeuwen is bovendien com missaris van verschillende instellingen. Hij is onder voorzitter van den Nijverheidsraad en voorzitter van het bestuur van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. Prof. mr. P. L i e f t i n c k. secretaris van de com missie inzake tegemoetkoming in geleden oorlogs schade, sinds 1924 gewoon hoogleeraar in de eco nomie aan de Nederlandsche Handelshoogeschool te Rotterdam, werd in 1903 te Muiden geboren. Hij studeerde aan de universiteit van Utrecht. Na de graad van meester in de rechten te hebben behaald, maakte hij een studiereis door de Vereenigde Staten. Teruggekeerd voltooide hij zijn proefschrift over moderne structuurveranderingen der industrie in Amerika, waarop hij in 1931 cum laude tot doctor in de rechtsgeleerdheid promoveerde, Dr. Lieftinck werd in 1934 bij het Departement van Economische Zaken benoemd tot wetenschappelijk secretaris van den Economischen Raad. Mr. K. P. van der Man del e is directeur van de Rotterdamsche Bankvereeniging. Hij is geboren te Delft op 1 Nov, 1880, bezocht het gymasium te Delft en studeerde aan de Universiteit te Leiden in de rechtswetenschappen. Mr. van der Mandele promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen in 1902. Van 19021906 was hij advocaat te 's Gra venhage; van 19061910 secretaris van de directie der Rott. Bankvereen. te Rotterdam en sedert 1910 is hij directeur van de Rott. Bankvereen. Prof. D r. H. A. K a a g, is Hoogleeraar aan de Kath. Econ. hoogeschool te Tilburg in economie, munt-, crediet- en bankwezen ondernemings- en bedrijfswezen, het financiewezen der onderne ming, handels- en verkeerspolitiek. Prof. Kaag is lid van den Econ. Raad, lid van de Commissie van advies Crisisinvoerwet en id. voor de Handelsver dragen. Voorts is hij directeur van het Econ. Tech nisch Instituut te Tilburg. Mi-. J. B. K a n is van de voltooiing van zijn stu die af werkzaam in den overheidsdienst. Zijn belang rijkste functies waren: secretaris-generaal aan het departement van Binnenlandsche Zaken (1908 1918), secretaris-generaal in algemeenen dienst, en minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw (19261929). Na zijn ministerschap vatte mr. Kan zijn oude ambt van secretaris-generaal weder op. In 1930 werd hij benoemd tot lid van den Raad van State. Mr. Kan is, niettegenstaande zijn 67 jaren, een trouw beoefenaar van verschillende takken van sport. Diiitschlaiid's nieuwe gevechts wagens. Dik gepantserd en beweeglijk. STOCKHOLM, 28 Mei. (D.N.B.) Naar de Londen- sche correspondent van „Svenska. Dagbladet" meldt zijn de geallieerden vooral verrast geworden dooi de nieuwe zware Duitsche pantserwagens, die in Po len nog niet gebruikt waren. Men wist wel, aldus deze correspondent, dat de Duitschers zulke ge vechtswagens maakten, doch men kon niet vermoe den welke tactische opdrachten zij zullen vervullen. Men had een langzame, dik gepantserde gevechts wagen verwacht, die bij aanvallen tegen versterkte stellingen met de infanterie zou samenwerken. Het gaf een geweldigen schok, toen bleek, dat deze dik gepantserde gevechtswagen in staat was snelle be wegelijke pantserdivisies te volgen, - Vrees'voor paracliute-troepen in Engeland. LONDEN, 28 Mei (D.N.B.) Steeds verder grijipt in Engeland de angst voor parachute troepen om zich heen. Zoo werden in Stanmore- Conimon (Middlesex) groote EngeLsche troepen afdeelingen gealarmeerd, omdat daar valscherm troepen zouden zijn neergekomen. De ijverige nasporingen leidden slechts tot het vinden van een weerballon, welke werd „buitgemaakt" na met duizenden kogels doorzeefd te zijn. Bij het Clapton Stadion in Hackney werd een man bij vergissing voor een parachutespringer aangezien. Hij werd door talrijke vrouwen bijna doodgeslagen en geschopt, waarna politie-agen- ten hem bevrijdden. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN Het Comité, dat bovengenoemde bijeenkomsten organiseert, deelt mede, dat de wekelijksche samen komsten op Donderdagavond in de Begijnhofkapel aan het Begijnehof te Haarlem voorloopig worden voortgezet, daar de voorgenomen tentcampagne in de eerste week van Juni niet kan doorgaan. Donder dag 30 Mei zal de heer J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam, spreken en den 6den Juni de heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" te Zeist. HAARL. VEREEN. MAATSCHAPPELIJKE ZORG VOOR ZIEKEN. Aan het jaarverslag over 1939 van de Haarl. Vereen. Maatschappelijke Zorg voor Zieken is het volgende ontleend. In 1939 behandelden de zusters 2430 gevallen (v. j. 2516). De zusters gevoelen steeds weer het nijpende te kort aan goede en betrouwbare werksters. Vele vrouwen, die hiervoor worden gezonden, blijken niet aan de eischen te voldoen Dit probleem kan alleen worden opgelost, als de zusters de beschik king krijgen over meer fondsen. Een andere moei lijkheid is vaak het helpen van oude menschen, die niet voor zichzelf kunnen zorgen, maar voor wie het toch ook niet noodig is en zelfs verkeerd kan zijn, ze uit hun eigen vertrouwde omgeving te halen. Met groote dankbaarheid wordt de groote steun herdacht, dien de zusters ontvangen en die de ver eeniging ook dit jaar wederom ontving. Onverwachte ministerraad te Parijs. FRANSCH-ZWITSERSOHE GRENS, 28 Mei. (D.N.B.) Te Parijs is gisteravond geheel on verwacht een ministerraad bijeengeroepen welke tot middernacht heeft geduurd. NIEUWE UITGAVEN. Bij Andries Blitz te Amsterdam zijn in de serie A.B.C.-romans verschenen „Blanke Ballast" door Ida Vera Simonton, ,.De zwarte kameel" door E. D. Biggers en „10 PJK. het leven der auto's" door Ilja Ehrenburg. In de „Kristallenserie" is bij de N.V. Uitgeverij v/h C. A. Mees te Santpoort verschenen „De rots van Moeder Gods" door Jean Tousseul. HONKBAL OP 1 JUNI BEGINT DE COMPETITIE. Naar wij vernemen zal de competitie van den Ned. Honkbalbond op Zaterdag 1 Juni beginnen. Voor Zaterdag staat de eerste klasse wedstrijd AjaxE. D. O. op het programma; Zondag worden voor de eerste klasse de ontmoetingen Haarlem A. F. C. en H. H. C.V. V. G. A. gespeeld. (A. N. P.) CRICKET DE AANSTAANDE COMPETITIE. Het cricketseizoen is „over tijd". Natuurlijk door de omstandigheden. Doch er wordt aan gewerkt en zoo zal het mogelijk zijn, dat na vaststelling van een apart (regionaal) competitiesysteem waar van de indeeling binnenkort bekend gemaakt zal worden, 9 Juni a.s. de eerste wedstrijden gespeeld kunnen worden. Over het spelen van districtswed strijden kan nog geen beslissing worden gegeven. Ook voor den Haarlemschen Cricketbond zullen de elftallen weder in competitieverband in het veld komen en aangezien zich voor het spelen van plaatselijke wedstrijden vrijwel geen moeilijkheden zullen voordoen, zal voor deze competitie onge twijfeld bijzondere belangstelling bestaan. Wat de samenstelling der elftallen betreft Is nog niets met eenige zekerheid te vermelden. Van „Haarlem" bijv. bezitten wij geen gegevens; ook Rood en Wit heeft haar elftallen nog niet of ficieel samengesteld, doch het ligt in de bedoeling met twee teams in den N.CJ3. uit te komen en met twee of drie elftallen in den H.C.B. Het eerste elftal van Rood en Dit zal waarschijn lijk weer in een sterke samenstelling in het veld kunnen komen. Het is niet zeker of A. van Baasbank dit seizoen geregeld zal kunnen uitkomen. Doch A. van der Togt, de gebroeders Kramer, J. Lammerts van Bueren, mogelijk W. Yates, P. Hagenaar, M. Bruin (als bowler), A. Berendsen, J. P. van Baasbank, M. Gobets en natuurlijk enkele veelbelovende jonge ren zullen de Rood en Wit-kleuren helpen ver dedigen. Besluiten wij met de hoop uit te spreken, dat een prettig seizoen, met goed cricket ons moge wachten en dat de oude clubs Rood en Wit en Haarlem weer evenals in vroeger jaren spannende wed strijden tegen elkaar zullen spelen. VOETBAL. AMSTERDAM—DEN HAAG. De wedstrijd AmsterdamDen Haag, die Woens dagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam ten bate van Rotterdam wordt gespeeld, zal geleid worden door den heer A. C. Wey. (A. N. P.) „ZANDVOORT" GAAT WEER SPELEN Het bestuur van de voetbalvereeniging „Zand- voort" heeft besloten de onderbroken competitie voort te zetten. Het eerste elftal, dat het kampioen schap reeds heeft behaald, moet nog één wedstrijd in deze competitie spelen en wel tegen Haarlem 2. Deze wedstrijd zal a.s. Zondagavond zes uur ge speeld worden op het gemeentelijk sportterrein aan de Vondelstraat. I Vit de Om&txeAen j ^''IIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIII» IJMUIDEN Vermoedelijk ontstaan door baldadigheid Duitsche militairen hielpen bij het blusschingswerk In een ruïne aan de Ericssonstraat, ontstond gisteravond een brand, die zulk een omvang aannam, dat het er op leek alsof alles, wat er aan brandbaars was overgebleven, door het vuur vernield zou worden. Dat dit niet is geschied, is in de eerste plaats te danken aan het ener gieke optreden van de gemeentelijke brandweer onder leiding van den commandant cjen heer A. de Wit. Voorts hebben Nederlandsche, maar vooral Duitsche militairen kranig bij het blus- singswerk geholpen. ij Omstreeks half zeven werd de brand ontdekt door een employé van het Staatsvisschershavenbedrijf. Een hoeveelheid stroo in een deel van een pakhuis was in brand geraakt, vermoedelijk door baldadig heid. In de omgeving lagen nog groote hoeveelhe den kisten en ander zeer brandbaar materiaal en weldra stond het groote perceel, waarin de brand was ontstaan in lichterlaaie, terwijl ook de groote hoeveelheid hout op het open terrein in een omme zien vlam had gevat. Het duurde niet lang of het gebouw, waarin o.a. het wagenmakersbedrijf van den heer S. Hoogland, het bedrijf van de heeren J. H. C. Jansen en J. L. Jansen beiden uit Amster dam en van den heer Rob gevestigd zijn, brandde van onder tot boven. Zwarte rookwolken stegen hemelwaarts en stortten zich, door den Westenwind voortgejaagd, over de omgeving, terwijl de enorme vuurtongen ook al lekten aan de panden die aan de andere zijde van de straat zijn gelegen. De brandweer was spoedig met de motorspuit en verder materiaal aanwezig en geholpen door mili tairen, vooral Duitsche, die van alle kanten toe snelden begon men den brand te blusschen. De brandspuit werd op de Bik- en Arnoldkade opge steld, terwijl voorts een aantal slangen op een standpijp in de Prins Hendrikstraat werd gekop peld. Het duurde dan ook niet lang of de brandweer tastte het vuur aan met een tiental stralen. In den beginne was van eenig resultaat weinig te bespeuren want met onverminderde kracht greep het vuur om zich heen, zoodat de brand een cata strophe dreigde te zullen worden. Belendende pak huizen werden in allerijl ontruimd- omdat men. vreesde dat de geheele hoek door het vuur radicaal vernield zou worden. Om 7 uur stortte een deel van den voorgevel in, even later gevolgd door een deel van den zijgevel, waarvan echter gedurende langen tijd nog een ge heel losstaand stuk muur dreigend overeind bleef staan. De brandweer kreeg later nog hulp van twee motorspuiten van den luchtbeschermingsdienst, die uitstekend werkten en met totaal vier stralen een groote hoeveelheid water in de vuurzee wierpen Toen waren minstens vijftien stralen op de nog fel brandende puinhoopen gericht. Toen ten slotte ook het laatste overblijfsel van het gebouw was ingestort, was het grootste gevaar ge weken, maar het heeft nog heel wat moeite gekost, te voorkomen dat de groote hoeveelheid kisten en .balken van de puinhoopen door het vuur vernield werd. Om acht uur had de brandweer het vuur onder de knie. Dat het blusschingswerk geen sinecure was mag blijken uit het feit, dat de gemeentebrandweer ongeveer 800 M. slang voor dezen brand heeft moe ten uitrollen. Toen alle gevaar al geweken was kreeg een toe schouwer het met z'n zenuwen te kwaad. De man werd door den heer Bakker van het Roode Kruis naar het ziekenhuis gebracht. Marktberichten en besommingen. Tarbot 90 ct. per kg. Schar f 16.50—15.50 per 50 kg. Wijting f 14.5013 idem. Geconsigneerde Mei-visch 4135 cent per kg. Besomming IJmuiden Gedeeltelijke lading: Trawlers: Elie Cheneviere IJM 161 f 673; Reiger IJM. 106 f 132. Logger: KW 73 f 190. UITBREIDING HOOGOVENS. Aan de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken is vergunning verleend tot het uitbreiden van de teerderij van de buizenfabriek en tot het bouwen van een uitbreiding aan het hoofdkantoor. Voor de kleintjes, die bij de Vereeniging Huip voor Onbehuisden te Amsterdam zijn gehuisvest, is een der model-schuilkelders van deze stichting tot slaapzaal ingericht BEVERWIJK Teekeiien van aanmeldingslijsten noodzakelijk. De Gemeentelijke Dienst der Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemiddeling verzoekt ons de aandacht van de werkloozen op de volgende belangrijke aangelegenheid te vestigen: Het teekenen van de aanmeldingslijsten inge volge de werkloosheidsverzekering moet voortaan onverzwakt gehandhaafd worden. Geen uitkee- ringen mogen worden gedaan aan personen, die de aanmeldingslljst niet op de reglementaire wijze hebben geteekend. In verband hiermede wordt van de organisaties verlangd, dat bij het teekenen der aanmeldings lijsten zich geen groepen van werkloozen be vinden. De organisaties behooren er voor te zor gen dat niet alle werklooze leden tegelijkertijd op dezelfde plaats komen, maar dat de aanmelding zooveel mogelijk verdeeld wordt en aan de leden wordt verzocht zich niet zonder noodzaak bij het lokaal op te houden De stempeltijden voor alle organisaties zijn des voormiddags van 10 tot 10.30 uur en des na middags van 3 tot 3.30 uur. Rijwieldiefstallen tot klaarheid gebracht. Vorige week Donderdag en Zaterdag werden hier ter plaatse drie fietsen ontvreemd. Deze diefstallen vonden bij voorkeur plaats bij cafés, De recherche van de gemeentepolitie slaagde er spoedig in den dader van deze rijwiel-dief stallen aan te houden. Het onderzoek bracht de recherche ook op het spoor van den heler, die eveneens kon worden gearresteerd. De aangehoudenen A. v. d. W. en J. H. te Be verwijk zullen naar Haarlem worden overgebracht ten einde ter beschikking van de justitie te wor den gesteld. De uitreiking van broodbon- boekjes. Woensdag zullen aan het Distributiekantoor, Breestraat 41 broodbonboekjes worden uitgereikt aan de bewoners van de navolgende straten en wegen: Groote Houtweg, Van Harencarspelstraat, Ha- venstraat, Heemskerkerweg, Hendrik Burgerstraat Hobbesteeg, Hofdijkstraat, Hoflanderweg, Van Hogendorpstraat, Iepenlaan, Jan Alsweg, Jan Ver- meyenstraat, Jan van Kuikweg, Kagerweg, Ka- naalweg. Kastanjelaan, Keesdelfsweg. De uitreiking geschiedt op vertoon van de distri butiestamkaarten van v.m. 912 en n.m. 25 en 7—9 uur. VELSEN WETHOUDER VAN LEUSEN BEDANKT ALS WETHOUDER Naar wij vernemen heeft dezer dagen de heer A. J. van Leusen als wethouder bedankt. BLOEMENDAAL BLOEMENDAALSCHE GYMNASTIEK- VEREENIGING. De oefenavonden van deze vereeniging zijn weer begonnen op Woensdag voor de jongens en op Don derdag voor de meisjes in het gebouw van de Bloemendaalsche Schoolvereeniging. Ook de athle- tiek is weer begonnen en wel op Dinsdagavond aan de Kleverlaan te Haarlem. HULPVERLEENING AAN VERWOESTE GEBIEDEN. Het gemeentebestuur van Bloemendaal deelt onl mede: Aan Rotterdam werd door de ingezetenen van I Bloemendaal reeds in ruime mate hulp verleend L door het afstaan van beddegoed, kleeding en huis raad. Deze offervaardigheid werd hoogelijk gewaar deerd en zeer erkentelijk is het Comité voor de ver leende hulp bij de inzameling der goederen. Maar ook andere gebieden des lands zijn door den j oorlog ernstig geteisterd. Nogmaals doet het Comité dan ook een beroep op het menschlievend hulpbetoon van de inwoners. Woensdagmiddag a.s. zal wederom een inzameling plaats hebben, waarbij de schooljeugd éh de padvin ders ongetwijfeld weder hun diensten zullen aan bieden. Zij kunnen zich daartoe aanmelden bij,, het Comité: Voor Bloemendaal en Overveen hebben zich vol doende vrijwilligers opgegeven. Voor Aerdenhout zich aan te melden bij mr. Aberson, Sparrenlaan 4 en voor Vogelenzang bij den pastoor, aldaar. HEEMSTEDE OPROEPING De burgemeester van Heemstede verzoekt den twee wielrijders, die in den nacht van 26 op 27 Mei j.l. omstreeks 12.15 uur op den openbaren weg, den Heerenweg, ter hoogte van de buitenplaats „De Hartenkamp" met een anderen wielrijder een aan rijding hebben gehad, in hun eigen belang zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij het bureau van politie te Heemstede, Raadhuisstraat 27. ZONNESTRAAL-COLLECTE. De jaarlijksche Zonnestraal-collecte zal in Heem stede worden gehouden op Zaterdag 22 Juni a.s. Daar het Gemeentelijk Gezondheidshuis aan de Lieven de Keylaan in verband met de tijdsomstan digheden voor andere doeleinden in gebruik is, zal de commissie op den collectedag haar bureau hou den in de Militaire Cantine van den Volksbond te gen Drankmisbruik, aan de Heemsteedsche Dreef, welke localiteit welwillend te harer beschikking il gesteld. COMMISSIE ARBEIDERSWONINGBOUW GEÏNSTALLEERD. De commissie ad hoe voor den arbeiderswoning bouw is dezer dagen door den waamemenden bur gemeester geïnstalleerd. Tot voorzitter van de com missie werd gekozen mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, terwijl als secretaris door B. en W. aam de commissie werd toegevoegd ir. M. Spijksma. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. H. Rovers en A. M. v. Egmond; J. de Wit—M. v. d. Aar. Getrouwd: H. L. v. Amerongen en.A. C. M. Vink; C. Sloff en M. E. Groenendijk; H v. Esveld en A. M. Wesselman. Bevallen: J. M. KerstenDriessen, d.; B. M- BehageWillemse, z.; J. M. W. v. d. BeltSpedit Grijp, d. Overleden: M. A. Jansen, 61 j., geh; J. B. Struijk, 74 j. wed. PERSONALIA. In de commissie, belast met hki afnemen der examens Lichamelijke Opvoeding M.O., is benoemd de heer Jules Kammeijer te Heemstede. i

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2