Duiischers in Vlaanderen tot Yperen doorgedrongen. Spadt m SpeC DINSDAG 28 MEI 1940 Nieuwe luchtaanvallen op de Kanaalkust. Havenwerken van Duinkerken in vlammen opgegaan. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüIIRER, 27 MEI (D.N.B.j Het opperbevel van de weermacht maakt benend: In Vlaanderen en in Artois hebben onze troepen hun aanvallen voortgezet en de in gesloten vijandelijke legers verder in het nauw gebraent. ln hei bijzonder ten noorden van Menin gelukte het diep in het vijandelijk front door ie dringen tot dicht voor Ype ren. Evenals op de vorige dagen namen sterke eenheden van het luchlwapen aan de ge vechtshandelingen in het Westen deel en vergemakkelijkten den opmarsch van het le ger. Het zwaartepunt van den aanval met de sterkste uitwerking lag boven het gebied van de ingesloten vijandelijke legers. De ten noord-oosten van Lens aanvallende Duitsche troepen sloegen tegenaanvallen van Fransche koloniale troepen met bloedige verlie zen voor den vijand af. Zooals reeds in een afzonderlijk bericht is be kend gemaakt, is Calais, dat achter het front omsingeld was, na een verwoed gevecht in onze handen gevallen. Bij Boulogne schoot de eerste luitenant in een pantser-regiment, Von Jaworski. met zijn gepantserde gevechtswagen in het vuur van verscheidene oorlogsschepen, een torpedoja ger in brand. Tegenover de poging van de Engelschen om deelen van hun ingesloten troepen over het kanaal naar Engeland in veiligheid te brengen, deed Eet luchtwapen opnieuw aan vallen op de nog in vijandelijk bezit geble ven havens aan de Belgisch-Fransche Ka naalkust. In Duinkerken gingen de haven werken in vlammen op. Aan het zuidelijk front waren geen bijzondere gebeurtenissen. In de gevechten der laatste da gen ten zuiden van Sedan heeft de luitenant in de pantserafweer-compagnie van een regiment infanterie Müller, vijf van elf zware vijande lijke pantserwagens vernietigd en de overige zoo zwaar beschadigd dat hun aanval mislukte. DE ACTIE IN DE LUCHT EN TER ZEE. De aanvallen van het luchtwapen richtten zich ook tegen de vliegvelden in de omgeving van Parijs, tegen venkeerswerken ten zuiden van Reims en tegen vijandelijke troepenbewegingen. Alleen op een vliegveld werden twintig vijande lijke vliegtuigen vernield. De verliezen van den ■vijand bedroegen gisteren 73 vliegtuigen. Daarvan werden er 32 in de luchtgevechten en 15 door luchtdoelartillerie neergeschoten. De rest werd op den grond vernietigd. Vijftien eigen vliegtuigen werden vermist. In den sector rondom Narvik werden ook gis teren weer bergjagers per valscherm neergelaten. Nadat reeds op 24 Mei een vijandelijk vliegtuig- moederschip in de Ofotfjord bij Narvik een zwaren bomtreffer gekregen had, werd dit schip zooals reeds in een afzonderlijk bericht bekend gemaakt, op 25 Mei voor Harstad opnieuw door drie bommen, waaronder een bom van het zwaar ste kaliber, getroffen en tot zinken gebracht. Voorts gelukte het een koopvaardijschip van 8000 ton door bomtreffers tot zinken te brengen en bovendien een groot oorlogsschip en twee kruisers, alsmede een transportvaar tuig van 18.000 ton met zware bommen te treffen, waarbij zich verschijnselen voor deden van het uitbreken van brand en van explosies. Op het vliegveld Barduvos zijn verscheidene vliegtuigen op den grond vernield. De vijand zette in den nacht van 26 op 27 Mei zijn lukrake luchtaanvallen tegen nier-militaire objecten in West-Duitschland voort, zonder hierbij schade van beteekenis aan te richten. BESLISSING VOOR DE INGESLOTEN TROEPEN NADERT. Het frontbericht van het D. N. B. van gisteren luidt als volgt: De algemeene indruk op grond van het Maan dag uitgegeven legerbericht is dat de dag der be slissing voor de in het Belgisch-Fransche gebied opgesloten tegenstanders Onverbiddelijk nader bij komt. Bij de laatste gevechten blijkt dat de Engelschen nog steeds als voornaamste doel hebben over het Kanaal nog zooveel mogelijk troepen naar Engeland terug te brengen. De wanhopige tegenstand der Engelschen, zooals bijvoorbeeld in Calais, dient alleen tot dekking van de inschepingspogingen. Het vervoer met schepen binnen het bereik van het Duitsche luchtwapen is echter een moeilijke taak. De Uitvoering eischt tijd en brengt zeer zware ver liezen. De Franschen hebben minder belang bij het Kanaal. Zij trachten hun troepen steeds nog tot tegenaanvallen te leiden en hebben kortelings vooral hun koloniale regimenten in het veld gebracht voor doorbraakpogingen. Deze vruch- telooze aanvallen stortten echter alle in het Duitsche vuur ineen. Zeer kenmerkend voor de Duitsche superioriteit zijn de in het legerbericht vermelde buitengewone successen van twee Duitsche officieren. Het feit dat een pantserauto een torpedojager in brand schiet is in de krijgsgeschiedenis nog niet opgeteekend. Evenals het Duitsche afweergeschut van het vlieg tuig tot den pantserwagen en ten slotte tot het Vijandelijk oorlogsschip steeds grootere en voor dit wapen oorspronkelijk niet bepaalde deelen heeft gevonden en getroffen, evenzoo toonen zich de Duitsche pantserauto's in den strijd met de zeestrijd krachten ook van een onvermoeden kant. Een pendant hiervan vormt de prestatie van een luitenant der pantserafweercompagnie van een in- fanterieregiment, onder wiens doelbewuste vuren de aanval van 11 vijandelijke pantserwagens ineen stortte, nadat de helft der pantserwagens stukge schoten en de rest buiten gevecht gesteld was. Het betreft hier de prestatie van een enkel stuk pant ser-afweergeschut. Dit voorbeeld doet de vernieti ging vermoeden, waaraan de vijandelijke pantser strijdkrachten zich blootstelden, toen zij stieten op massa der Duitsche pantserafweerwapens. NARVIK. Sedert half April hebben de Britten steeds weer de z.g. reeds voltrokken inneming van Narvik door ge allieerde strijdkrachten gemeld. Daardoor is de strijd om Narvik steeds meer tot een prestigekwestie voor de Engelschen en in laatste instantie tot een gevaar geworden, dat in Londen niet tijdig genoeg is ingezien. Tegen de buitengewoon taaie en dap pere Duitsche troepen, die in het gebied van Narvik opereeren moest de tegenstander vele malen ster kere strijdkrachten inzetten, wanneer hij ook maar hoop op eenigerlei successen wilde hebben. Daaruit vloeide de noodzakelijkheid voort van grootere troepentransporten, die weer een overeenkomstige nazending van voorraden eischten. Ter beveiliging van de achterwaartsche verbindingen moesten noe menswaardige deelen der Britsche strijdkrachten ter zee in den strijd gebracht worden. Daarmede zijn zij blootgesteld aan de aanvallen van het Duitsche luchtwapen. Het doel der Engelschen in Narvik vas ten voet te krijgen heeft dus tot nu toe geen succes, maar zeer nadeelige gevolgen voor de Engelschen. Practisch liggen de dingen aldus dat daar in het hooge noorden belangrijke zee- en landstrijdkrach ten gebonden zijn en dagelijks gevoelige verliezen lijden. Prins Wilhelm van Pruisen overleden. Oudste zoon van den ex-kroonprins. ■1 Het D.N.B. meldt- De oudste zoon van den vroegeren Duitschen kroonprins Wilhelm van Pruisen, werd 13 Mei 1940 aan het front zwaar gewond en is Zondag vroeg in een veldhospitaal gestorven. De bijzetting zal waarschijnlijk morgen in Pots dam plaats vinden. Prins Wilhelm van Pruisen was Ober-Leutnant en aanvoerder van een compagnie in een infanterie regiment. Reeds in 1939 werd hij onderscheiden met het ijzeren kruis eerste en tweede klasse. In het burgerlijk leven was hij heereboer. Prins Wilhelm is enkele jaren geleden getrouwd met Dorotha von Salviati. De verwoestingen in Leuven. Italiaansche journalisten brengen verslag uit. Het D.N.B. meldt: Het Britsche ministerie van voorlichting heeft „ge dementeerd" dat Britsche troepen de stad Leuven in brand hebben gestoken en heeft verder verklaard dat de bibliotheek te Leuven bij den aftocht der En gelschen onbeschadigd was. Van Duitsche zijde wordt naar aanleiding van deze tegenspraak met nadruk gewezen op de verklaringen van ooggetui gen en neutrale waarnemers. Zoo bijvoorbeeld op die van buitenlandsche perscorrespondenten, die ter plaatse geweest zijn en met de inwoners der stad hebben gesproken. Zoo schrijft de frontcorrespondent van de „Gior- nale dTtalia": „Uit alles wat men in Leuven te zien kreeg blijkt duidelijk dat de Engelschen niet zoo zeer het oog hadden op het opgeven der stad als wel op haar verwoesting." De „Popoio di Roma" publiceert het verslag van een ooggetuige, die vertelde dat de geheele binnen stad door de Engelschen in asch en puin gelegd was. „In het besef, dat zij tot den terugtocht moesten overgaan," aldus zegt deze ooggetuige verder „hebben de Engelschen met een wellust, die men in strijdende legers der beschaafde naties niet kent. al les in puin gelegd. Zij hebben zelfs de bibliotheek van 70.000 deelen, aan welker opbouw alle landen hebben medegewerkt, in brand gestoken." Luchtaanvallen op niet-niilitaire doelen. Duitsche plaatsen getroffen. KEULEN 27 Mei (D. N. B.) Tot de steden waar vijandelijke bombardementsvliegtuigen in den nacht van Zaterdag op Zondag bommen op niet-militaire doelwitten hebben laten vallen behoort ook Gulik. Het „Jülicher Kreisblatt" meldt dat te Selgersdorf door vijandelijke vliegers een aantal bommen zijn gewox-pen. Een huis werd door een bom geheel ver woest, een ander zwaar beschadigd. Een persoon kwam om het leven, een tweede werd ernstig ge wond. Na de bezetting van Calais. De beteekenis voor Engeland. Uit Berlijn, 27 Mei: „Wie Calais bezit heeft den deutel tot Engeland", zoo verklaarde men van daag van bevoegde militaire zijde tegenover het D.N.B. In 1914 kon Engeland met de hulp van zijn bondgenootcn, Frankrijk en België, de bedreiging van Calais door de Duitschers nog ternauwernood afwen-en. De tegenwoordige toestand, aldus zeide men verder, is voor Engeland aanzienlijk moei lijker. Het vooruitschuiven van het Duitsche front lot de Fransche kust beteekent niet alleen dat de tegenstander van zijn basis op het vasteland ver- di-ongen wordt, maar ook dat met het oog op de kracht van de Duitsche luchtmacht de beheer- sching dezer voor Engeland vitale toevoerroute in een stort en daarmede dat de Theems wordt-uit- gesohakeld voor het scheepvaartvei-keer uit het Kanaal. Londen als de grootste haven met de hoogste capaciteit, die 40 pi-ocent van den gehee- len Engelschen invoer ontving, zinkt daarmede practisch terug tot onbeduidendheid. Het gevolg daarvan is een verdere overbelasting der weste lijke Engelsche havens, welker capaciteit reeds ge heel gebruikt wordt. Alle buitenlandsche militaire en vlootexperts, die zich in den laatsten tijd in de buitenlandsche pers hebben uitgelaten over de ontwikkeling der gebeurtenissen, waren het er, zoo zegt men ver der ,over eens dat de bezetting der Fransche Ka naalkust en de havens Duinkerken, Calais en Bou logne door de Duitsche troepen een doodelijke, on middellijke bedreiging van Engeland zou vormen, omdat de Duitsche luchtmacht van hieruit over de kortste trajecten voor de aanvallen op Engeland beschikt. Verder wordt gewezen op het groote voordeel, dat verkorte trajecten voor de luchtmacht vermin- dering van het brandstofvei-bruik en daardoor weer de mogelijkheid tot vergx-ooting van den bommenlast met zich brengen. Bovendien maakt die verkorting het mogelijk dat in plaats van eens, meermalen per dag tot actie kan worden overge gaan. De snelle bezetting der belangrijkste Ka naalhavens, Boulogne en Calais, heeft tot gevolg gehad dat de mogelijkheid van inscheping der nog op Franschen grond staande Britsche troepen sterk verminderd is. Uit mededeelingen van Duitsche waarnemers is bekend dat de Engelschen in alle havens aan het Kanaal betrekkelijk veel scheeps- ruimte voor het wegvoeren der troepen naar En geland gereed gehouden hadden. Dat is de reden voor den taaien tegenstand bij Calais. Indien er thans nog Er.gelsche troepen in Noord- Frankrijk zijn is dat eenvoudig zoo te verklaren dat zij niet meer alle op de gereed gehouden sche pen konden terugkeeren. De Duitsche luchtmacht heeft aan de nbg in het vijandelijke gebied gele gen havenwerken aan de Fransch-Belgische kxist ernstige schade toegebracht. Bovendien echter heeft zij batterijen, die op de frontlijn vuurden, tot zwijgen gebracht en groote oppei-vlakten bosch, waarin dichte troepenconcentraties van den tegen stander gemeld waren, in brand gestoken. (D.N.B.) De „President Roosevelt". Bericht over beraamden aanslag maakt veel indruk te New-York. Het D.N.B. verneemt uit New-York, 27 Mei: Het bericht, dat Engeland een aanslag in den zin had op het Amerikaansche schip, de „President Roosevelt", dat onderweg is naar Galway voor het aan boord nemen van Amerikaansche on derdanen uit West Europa, heeft hier een groote opschudding verwekt. Men herinnert zich het bericht van den Londen- schen correspondent van de „New Yoi-k Post", Sto- neman, volgens hetwelk in de naaste toekomst zich de allergrootste sensatie van den oorlog zou voor doen. De onthulling van deze sensatie zou de ge heele West-Europeesche wereld diep schokken en de grootste ontzetting veroorzaken. Veelvuldig hoort men de opvatting dat deze berichten met elkaar in verband moeten worden gebracht. Anti-Britsche betooging te Burgos. „Gibraltar behoort aan Spanje." Het D.N.B. meldt uit Burgos- Afgeloopen Vrijdag is hier een spontane betoo ging tegen Engeland gehouden, waaraan net groot ste deel der bevolking deelnam. Voor aan den op tocht, welke door de straten van de stad trok, werd een geweldige transparant gedragen met het op schrift „Gibraltar behoort aan Spanje". Incidenten deden zich niet voor. Naar verluidt zijn ook in andei-e steden van Spanje betoogingen gehouden. Onder het opschrift „Pacifisme en neutraliteit" publiceert het officieele Madrileensch Maandag blad een artikel, waarin de neutraliteit van Spanje met de volgende woorden wordt' gekenmerkt: „Onze neutraliteit is de mannelijke houding van een volk, dat na een heroieken wapenstrijd zijn huiselijke aangelegenheden in orde brengt. De door Franco bevolen neutraliteit verschilt zeer van pacifisme. Pacifisme is de uitdrukking der lafheid, de lepra der volken. Spanje is een volk van krijgs lieden, wien de vx-ede slecht bevalt op den dag dat hun stoffelijk overschot onder de aarde rust zoekt. Spanje is het duidelijke voorbeeld van een natie, die door oorlog haar redding zoekt en vindt. God geve ons niet vrede, maar roem". Nieuwe Fransche ambassadeurs in Zwitserland, Spanje en bij het Vaticaan. Coulondre naar Bern. Het Fransche staatsblad publiceert de diploma tieke mutaties, waarop Reynaud reeds heeft gezin speeld, aldus het D. N. B. De vroegere ambassadeur te Berlijn, Coulondre, is benoemd tot ambassadeur i". Zwitserland, d' Ormesson is ambassadeur bij den Heiligen Stoel geworden. De la Baume gaat naar Madrid als opvolger van Pétain. Arrestaties in Panama. Revolutionnair complot in voorbereiding. De „New York Times" meldt uit Panama dat de autoriteiten aldaar tien personen hebben gearres teerd, die een revolutie voorbereidden, teneinde de a.s. Zondag te houden presidentsverkiezingen te ver hinderen, aldus het D. N. B. Zij hadden voor dit doel tweehonderd bommen gereed liggen. De gearres teerden zouden, naar het blad verder bericht, lid zijn van de partij van dr. Alfero, candidaat voor het presidentschap. Alfero zou met vijftien aanhangers naar de Panamakanaalzone zijn uitgeweken. Sovjet-pers ziet den toestand voor de geallieerden slecht in. MOSKOU. 27 Mei. (D.NJB.) In een arti kel over de laatste gebeurtenissen aan het wes telijk front schrijft de „Iswestia" dat de toe stand der geallieerde legers in het gebied tus- schen Brugge, Duinkerken, Atrecht en Rijssel met den dag moeilijker wordt. De Belgische. Engelsche en Fransche troepen, welke het blad op ongeveer 50 divisies raamt, zijn na een strijd van zeventien dagen door de Duitsche strijd krachten omsingeld. Ook de mogelijkheid van Fransche tegenaanvallen van het Zuiden uit wordt in de commentaren der Moskousche bla den sceptisch beoordeeld, het nieuwe Fransche opperbevel, zoo schrijft kolonel Popow in de .JCrassnaja Swesda" is blijkbaar den toestand in zijn operatiegebied ten zuiden van de Somme nog in het geheel niet meester. Torpedojager der geallieerden vernietigd. Voor Den Helder een duikboot tot zinken gebracht. .net opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Bij een aanval op de nog in vijandelijk be zit zijnde Kanaalhaven Oostende is het aan een onzer snelle booten gelukt een Britsche torpedo jager met een torpedo te vernietigen. Bovendien werd door onze snelle booten voor den Helder een vijandelijke onderzeeboot tot zinken ge bracht. (D.N.B.) Duitsche troepen op vermaarden liistorischen grond. De Duitsche pers bespreekt den val van Calais. BERLIJN, 27 Mei (D.N.B.) Het speciale bericht van gisteren over den val van de belangrijkste Fransche Kanaalhaven, die, naar het legerbericht van heden bevestigt, na feilen strijd in Duitsche handen viel en voorts de diepe inbreuk op de in Artois en Vlaanderen ingesloten legers der Weste lijke mogendheden staan op den voorgrond van de geheele Duitsche avondpers. De meeste bladen wijzen vooral op de historische beteekenis van Calais en schrijven dat de Duitsche troepen hier op den oudsten, historischen grond staan. Over den weg van Dover naar Calais liep in vredestijd de stroom van Engelsche bezoekers van het vasteland. Het begrip Dover-Calais is sedert het samengaan van Engeland en Frankrijk in de Entente Cordiale zelfs symbolisch geworden voor datgene wat de Westelijke mogendheden in deze wereld ver tegenwoordigen. Dover-Calais heette de groote versperring in den wereldoorlog. Niet ver van Dover ligt Hastings, waar Willem de Veroveraar in 1066, dus bijna negen eeuwen geleden, landde om van het vasteland af de grondslagen te leggen voor de Engelsche staatslei ding", zoo schrijft de „Deutsche Allgemeine Zei- tung". Het „Hamburger Fremdenblatt" schrijft: Gedurende volle twee eeuwen, van 1347 tot 1558 wapperde in Dover de vlag van een Engeland, dat er zich op toelegde zijn door bloed gedrenkte inter- ventiepolitiek op het Europeesche Vasteland te voe ren. Ook uit het zuiden wordt de Duitsche muur steeds meer het omsloten gebied ingedreven. Uit de rich ting van Lens stooten de Duitsche troepen thans in het van industriesteden en -installaties wemelende mijngebied, waar de massa's Fransche troepen der verslagen legers hun lot tegemoet zien. De voor den vijand kanslooze slag woedt verder, aldus de „Ber liner „Böx-senzeitung". De watersport viert hoogtij. Op de Nieuwe Meer te Amsterdam probeeren de hoofdstedelijke zeilers in onderlinge wedstrijden elkander de loef af te steken Aan een veldkeuken, die in de Tollen- straal te den Haag is opgesteld, worden aan de in de Residentie gehuisveste Rotterdamsche dakloozen warme maaU tijden verstrekt Aanvallen op Roode Kruis- ambulances. BERLIJN, 27 Mei. Het aantal gevallen, waarin vijandelijke luchtstrijdkrachten aanvallen doen op voertuigen van het Roode Kruis, neemt toe. Kort geleden werd bericht dat op 14 Mei een vijandelijke vlieger een aanval had gedaan op een Roode Kruis- compagnie van een pantserafdeeling bij Givonne, waarbij vier man werden gedood en acht gewond. Thans is bericht ontvangen van een pantserdivisie, dat op 17 Mei tegen 20 uur een ziekenauto door een vyandelijken vliegeraanval verloren is gegaan. Door dezen barbaarschen en'tegen het volkenrecht indr-ui- schende daad werden twee man gedood en zes ge wond. Twee vrachtauto's, waarop het Roode Kruis- teeken was aangebracht, werden vernietigd. (D.N.B.) Vlaamsche meesterwerken naar Frankrijk gebracht. De Parijsche editie van de „New York Herald Tribune" meldt dat dertig meubeltransportwagens met meesterwerken van de bekendste Vlaamsche Renaissancekunstenaars uit het museum te Brussel voor het binnenrukken der Duitsche troepen te Brussel weggebracht zijn en zich thans ergens in Frankrijk bevinden. (D. N. B.) POSTVERKEER MET DLTTSCHLAND WEER GEOPEND. De directeur van het postkantoor te Haarlem deelt ons mede: Met ingang van heden is het postverkeer met Duitschland en omgekeerd weer geopend, doch uit sluitend voor tegen internationaal tarief (dit is 7' 't cent) volledig gefrankeerde briefkaarten, gesteld in de Duitsche of de Nederlandsche taal. Aanteekening dezer briefkaarten is niet toege laten. ZWEMMEN DE BONDENWEDSTRIJDEN VOOR ROTTERDAM. Utrecht—Haarlem uitgesteld. Woensdagavond zou in het Amsterdamsche Sta dion ten bate van Rotterdam de bondenwedstrijd UtrechtHaarlem worden gespeeld. Deze wed strijd kan echter geen doorgang vinden, omdat de Hanrlemsche spelers niet meer denzelfden avond naar huis zouden kunnen terugkeeren. Het bestuur van den Haarl. Voetbalbond wilde niet het risico nemen, dat er geen autobus voor het vervoer beschikbaar zou zijn. De wedstrijd is tot nader datum uitgesteld. COMPETITIEWEDSTRIJDEN. Blijkens een bericht in de N.R.Ct. wordt ver moedelijk a.s. Zaterdagavond te Rotterdam de eer ste klas competitiewedstrijd FeijenoordHermcs- D.V.S. gespeeld. Een week later speelt V.U.C. op haar terrein in Den Haag den laatsten competitie wedstrijd tegen Hermes-D.V.S. GYMNASTIEK KRACHT EN VRIENDSCHAP. De oefeningen vn nde Chr. Gymnastiek Ver. „Kracht en Vriendschap" worden voor alle afdee- lingen op Dirsdagavond 28 Mei op het sportterrein aan de Leidschevaart tegenover het viaduct te Haarlem hervat. ZWEMMEN. TRAINING IN DENEMARKEN HERVAT. In Denemarken is de training wederom begon nen, aldus meldt men uit Kopenhagen aan het A.N.P. De bekende zwemster Tonn: Petersen, die vooral in de sprint fraaie resultaten wist te berei ken, is overgegaan naar de athletiek. De crawl- zwemsters Ester Mikelsen en Ester Mathiesen heb ben het amateurisme vaarwel gezegd; ze zijn zwem leerares geworden. Dit verlies is evenwel voor De nemarken niet zoo erg, daar men m de jongere zwemsters over uitstekende reserves de beschik king heeft. Zoo bezit men thans in Karin Harup een nieuwe crawlzwemster van Europeesch for maat. Bij de eerste zwemwedstrijden, welke na de lange rustperiode plaats hadden, bleek dat de verschillende prestaties van dien aard waren, dat men niet van een teruggang kan spreken. Zoo werd de 4 maal 50 meter crawl door de dames terstond weer gezwommen in den Deenschen recordtijd van 2 min. S.1 sec. H.V.G.B. NAAR STOOP. In tegenstelling met andere jaren houdt H.V.G.B. dit zomerseizoen haar oefenuur in Stoop's Bad te Bloemendaal en wel op Donderdagavond van 7 tot 9 uur. Alle thuiswedstrijden voor de bonds- en de kringcompetitie worden in dit bad gespeeld. Donderdag 30 Mei heeft de eerste oefenavond ia het buitenbad plaats.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7