ONS KNIPPATROON Jf Im' Wat gister plaatsgreep. BERICHT 1 AGENDA. i D Apocf en Spet j DONDERDAG 30 MET 1940 HXXKEEM'S DAGBEAD 2 's GRAVENHAGE, 29 Mei. Het A. N. P. meldt ons: Vele vooraanstaanden in den lande zijn heden ge tuige geweest van de plechtigheid welke in de Rid derzaal heeft plaats gegrepen. Voor een goed overzicht over de wijzigingen dei- laatste dagen resumeeren wij deze nog als volgt: De Dujtsche legermacht, die Nederland bezette, stond onder commando van generaal-luitenant Hansen. Vervolgens ging. krachtens benoeming door den Duitschen opperbevelhebber von Brauchitz het oppergezag in Nederland en België over op gene raal von Falkenhausen. Inmiddels werd door den Fiihrer rijksminister Seyss-Inquart aangewezen als drager van het ci viel gezag. Heden is bij de ambtsaanvaarding door rijksminis ter Seyss-Inquart door generaal von Falkenhausen tevens het militair gezag in Nederland overgedragen aan den generaal der vliegers Christiansen. Hier mede is dus ook het militair bevel over Nederland en België weer gesepareerd. De competenties van civiele en militaire instan ties zijn tegelijkertijd vastgelegd; dit was reeds eer der compleet voorbereid. Voor alle civiele aangelegenheden heeft rijkscom missaris rijks-minister Seyss-Inquart thans de lei ding. Dat hierbij het economische zeer sterk de aan dacht zal hebben, is reeds gebleken. Een staf van deskundigen is in het gevolg van den rijkscommis saris medegekomen. Reeds eerder is bekend ge maakt dat aan staatsraad Wohltat de leiding van de financieele aangelegenheden is toevertrouwd. Tot den deskundigen staf van den rijkscommissaris be- hooren minister Fischböck, staatssecretaris dr. Mühlmann, rijksbureauchef Schmidt, brigadecom mandant Rauter en generaal Schumann. In de komende dagen zullen vermoedelijk nog verschillende benoemingen worden bekendgemaakt. Zeker is het echter dat de ambtelijke machine spoe dig soepel zal draaien. Een gunstige omstandigheid hierbij is dat de samenwerking tussehen Duitsche en Nederlandsche instanties reeds is begonnen. Deze maatregelen toonen voldoende aan dat de Duitschers in Nederland zijn gekomen met „de op geheven hand ten groet" veeleer dan met de wa pens in de vuist. Ook het feit dat de rijkscommissaris hedenmiddag alle eer gaf aan de prestaties van het Nederlandsche leger zullen velen met vreugde hebben begroet. De verklaring dat in het economisch leven niet verder zal worden ingegrepen dan door de omstan digheden is geboden, zal ongetwijfeld veel zorg voor de toekomst wegnemen. Men houde hierbij in het oog dat, zoo maatregelen moeten worden genomen, deze een uitvloeisel zijn van de ontwrichting van het economisch leven door Engelsche blokkade maatregelen. Voorts constateeren wij met genoegen en dank baarheid in de proclamatie en de rede van den rijks commissaris dat in de toekomst de „vrijheid" van Nederland ook tot de doeleinden van het Duitsche bewind behoort. Deze toezegging is buitengewoon belangrijk en geeft aan het nationaal besef goede hoop en sterke verwachting. Nederland blijft Nederland. BANKBILJETTEN EN ZILVERGELD ONTVREEMD In den nacht van Dinsdag op Woensdag, werd te Heemstede ingebroken in een perceel aan den Hee- weg. De dader heeft zich toegang verschaft door een keukenraam, na eerst een ruit van dat keukenraam te hebben verwijderd door de glaslatjes te verbre ken. In de benedenkamers zijn de kasten en laden doorzocht terwijl de bewoners boven sliepen. Uit verschillende doosjes enz. wordt een bedrag aan bankbiljetten en zilvergeld vermist van ongeveer f 350.De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Nog geen taxi's in de hoofdstad. AMSTERDAM, 29 Mei. In tegenstelling met een eerder gepubliceerd bericht zal het Amster- damsch taxibedrijf voorloopig nog niet functionnee- ren. Wel waren door de Amsterdamsche autoriteiten in totaal 105 vergunningen verleend, 55 voor het stationneerend bedrijf en 50 voor de particuliere ondernemingen, doch deze zijn, voor zij gebruikt konden worden, door de hoogste instanties te 's Gra- venhage weder ingetrokken. Op het oogenblik wordt alsnog naar een oplos sing gezocht. Zoo deze echter in gunstigen zin mocht uitvallen zal het toch nog wel enkele dagen duren voor de taxi's in Amsterdam weer, en dan nog op zeer beperkte schaal, zullen rijden. (ANP). Ondanks stamkaarten blijft er toch ver schil waar U Uw inkopen doet. Wij brengen ook nu nog een bijzonder grote sortering. Alleen beschaafde goederen welke getuigen van smaak. Scherp concurrerende prijzen. Vakkundige en correcte be diening waar U als cliënt het volste recht op heeft. Hoogachtend, V\ IN HOE r-r> uniiT'sri» ion (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 30 MEI Rembrandt Theater: „Meine Tante—Deine Tante" 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Ninotchka", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals Theater: „De 9 Vrijgezellen", 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: „Spookhuis", 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. VRIJDAG 31 MEI Jansweg 42: Aandeelhoudersvergadering NV Keiler en Macdonald's Technisch Bureau. 4 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avond: Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken, van Haarlemsche schilders. 104 uur. SPORTIEVE DAMESJAPON. Twee-in-ecn-patroon. Vooral voor gezette figuren zal een streep zeer afkleedend werken, evenals de hals met omliggenden kraag. De insnijding aan de voorpanden maakt het mogelijk, dat de stof even vloeiend over de buste valt, het geen het figuur ten goede komt. De voorbaan heeft opgestikte zakken en een dito gedeeltelijk uitspringende plooi, de rug een apart stuk. Rechts geeft dit model een hooge hals lijn aan. Het patroon is van heden af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad, Groote Houtstraat 93 en Soenda - plein 37. De dokter op de tandem. Na de dokterskoetsjes kregen we de dokters auto's' en thans hebben we weer iets nieuws gekre gen de „dokterstandem". Een der Haarlemsche doktoren is op de lumineuze idee gekomen zijn pa- tienten thans per tandem te bezoeken. De chauf feur is gepromoveerd of gedegradeerd, net zooals u het noemen wilt, tot voortrapper. Onze practijken zijn er niet meer op ingericht zoo vertelde de ge neesheer ons, dat wij alle bezoeken per fiets kun nen maken. Met de tandem gaat het veel vlugger en het is veel minder vermoeiend. Het voorbeeld van den Haarlemschen dokter zal wellicht ook door zijn andere collega's worden gevolgd. Patiënten, die juist weer op zijn na een licht griepje zullen voor de ramen met spanning de komst van den dokter afwachten. En als ze lachen zullen de laatste ziektekiemen als sneeuw voor de zon verdwijnen want vroolijkheid is nog steeds de beste medicijn En daar de doktoren ons steeds voorhouden dat beweging in de frissche lucht zoo goed is zullen zij de gunstige gevolgen van dezen heilzamen raad aan den lijve ondervinden. Tot heil van hen zelf en van hun patiënten. WEG HAARLEMSCHIPHOLDIEMEN. B. en W. van Haarlem brengen, ter voldoening aan het bepaalde in de 2e alinea van art. 21 der Waterstaatswet 1900, ter openbare kennis, dat Ged. Staten van Noord-Holland bij hun be sluit van 22 Mei 1940, hebben goedgekeurd het besluit van Stemgerechtigde Ingelanden van den Poelpolder onder Haarlem en Haarlemmer- liede en Spaarnwoude van 16 April j.l. strek kende tot verkoop aan de provincie Noord-Hol land ten behoeve van den aanleg van den pro vincialen weg Haarlem—SchipholDiemen, van eenige gedeelten water ter gezamenlijke grootte van ongeveer 10 Aren 75 Centiaren, deel uitma kende van de kadastrale perceelen gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, sectie F, nos. 200, 376 en 392 en gemeente Haarlem II sectie P, nos. 245 en 302. Een afschrift van het besluit van Ged. Staten ligt gedurende 30 dagen na heden voor belang hebbenden ter gemeente-secretarie, 7e afd. ter inzage. Steun aan gedemobiliseerden. Een nieuwe regeling op komst. Eenige dagen geleden is door het departement van Sociale Zaken een circulaire uitgevaardigd betref fende steunuitkeering aan gedemobiliseerde mili tairen. Daarin werd er aan herinnerd, dat de opper bevelhebber van land- en zeemacht had bepaald, dat een deel van de in werkelijken dienst zijnde reservisten en dienstplichtigen met groot verlof kon worden gezonden, welk verlof in het algemeen werd verleend aan hen, die een betrekking hebben of zeker waren een betrekking te zullen vinden. „Daar de betrokkenen, die op hun verzoek den militairen dienst verlaten, derhalve zelf meenen in hun eigen onderhoud en dat van hun gezin te kunnen voor zien, zal het verleenen van steun ingevolge de steunregeling in het algemeen voor hen niet op zijn plaats zijn. Aan bovenbedoelde personen kan dan ook. mochten zij zich om steun melden, geen steun worden verleend. Indien het in een bijzonder geval wèl noodzakelijk is steun te verleenen, moet daar voor goedkeuring van het departement zijn ver kregen." Deze bepaling heeft tot moeilijkheden aanleiding gegeven. Zeer veel gedemobiliseerden hebben zich tot gemeentebesturen gewend om steun omdat zij geen werk konden krijgen. Zij verklaarden niet geweten te hebben, dat zij'alleen den dienst konden verlaten als zij zeker waren werk te kunnen krijgen. Bovendien is gebleken dat er legeronderdeelen ge heel zijn opgeheven, zoodat alle soldaten die daarbij waren ingedeeld naar huis gestuurd werden. Verschillende gemeentebesturen hebben gedemo biliseerden die geen werk konden krijgen aangera den zich weer bij hun legeronderdeel aan te mel den, maar daar werden zij niet aangenomen. Enkele hoofdbesturen van vakbonden hebben zich daarop tot het departement van Sociale Zaken gewend om aan te dringen op een andere regeling. Wij vernemen van het departement van Sociale Zaken.dat de dezer dagen uitgevaardigde circulaire is ingetrokken. In de plaats daarvan zal binnen enkele dagen een nieuwe circulaire verschijnen waarin steun aan gedemobiliseerden via de werk lozenkassen mogelijk zal worden. Ons werd even wel medegedeeld, dat het niet onmogelijk is, dat daarin enkele beperkende bepalingen zullen worden opgenomen. Daar men aan het departement in het algemeen één lijn trekt wat georganiseerde en ongeorgani seerde werkloozen betreft, kan zoo werd ons verder verklaard worden aangenomen, dat een overeenkomstige regeling zal worden getroffen ten aanzien van de met-georganiseerde werkloozen onder de gedemobiliseerden. VELSEN Aantal werkloozen weer iets gedaald. Het aantal werkloozen, dat op 18 Mei 2583 be droeg, was op 25 Mei gedaald tot 2450, welke daling wel in hoofdzaak het gevolg is van de her leving der bouwindustrie. Op 18 Mei stonden 533 bouwvakarbeiders als geheel werkloos bij de Gem. Arbeidsbeurs ingeschreven, dit aantal was op 25 Mei gedaald tot 387. Voorts waren 165 arbeiders geplaatst in een gesubsidieerde werk verschaffing. Het aantal ingeschreven werkzoekenden, dat op 18 Mei 2603 bedroeg, is tot 2660 gestegen, voornamelijk doordat meer losse arbeiders en ar beiders in overige beroepen zich als gedeelte lijk werkloos lieten inschrijven. Als werkzoekenden waren ingeschreven 415 (533) bouwvakarbeiders, 323 (314) metaalbe werkers, 31 (41) houtbewerkers, 16 (19) land arbeiders, 215 (210) havenarbeiders. 268 264) visscners, 37 (41) kantoorbedienden, 831 (745) losse arbeiders, 398 (321) arbeiders in overige beroepen, totaal 2534 (2488) mannen boven 18 jaar. Verder 99 68) mannen onder 18 jaar.. 22 38 vrouwen boven en 5 (9) vrouwen onder 18 jaar. BEVERWIJK Aanmelding van vreemdelingen. De loco-burgemeester heeft de volgende bekend making uitgevaardigd: Het hoofd der politie vordert, dat alle vreemde lingen van Belgische-, Engelsche- (daaronder be grepen onderdanen van het Britsche imperium) Fransche- en Poolsche nationaliteit, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de ge meente Beverwijk, zich onverwijld aanmelden. Onverkort blijft de verplichting van den vreem deling om zich binnen 2 maal 24 uur aan te mel den, indien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maatregelen, die kun nen worden getroffen ten aanzien van den vreem deling, die voornoemden aanmeldingsplicht niet nakomt, vormt overtreding van deze bepalingen het strafbare feit, genoemd in art. 26 van het vreemdelingenreglement, .strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. De aanmelding moet geschieden aan het bureau van Politie, Breestraat 39, waartoe heden, Don derdagavond nog tot 10 uur gelegenheid wordt ge boden. Wit-Gele Kruis en de Wijkverpleging werd aan de cursisten een diploma uitgereikt, met vermel ding dat de houdsters met goed resultaat den cursus voor „Helpsters bij do Wijkverpleging te Heemstede" hebben gevolgd. Vervolgens hield de heer J. J. v. Luln, arts, een causerie over luchtbescherming. Ook in verband met den gehouden cursus, daar de zusters dan wel eenige hulp zouden kunnen gebruiken. De besturen zullen overwegen op vaste tijden de oefeningen te herhalen. Een beroep op de dames, om zich als gasver- kensters op te geven, had tot gevolg dat een 20- tal dames zich voor een keuring aanmeldde. JUBILEUM BIJ DE POSTERIJEN ék HANDBAL. JAARVERGADERING UITGESTELD. De jaarvergadering van de Bondshandbalcom- missie van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond, welke op Zondag 2 Juni in Den Haag zou worden gehouden, is tot nader order uitgesteld. Het is nog niet bekend of de Nederlandsche handbalkam pioenschappen zullen doorgaan. Aan de vereeni- gingen is verzocht mede te deelen, of zij op het doorgaan van dit tournooi prijs stellen. (A.N.P.) Zaterdag 1 Juni zal de heer J. A. Klinkenberg adj. Commies der Posterijen zijn zilveren ambtsjubileum vieren. De heer Klinkenberg begon zijn postale loopbaan in Hoofddorp als kantoorbediende, waar hij eenige jaren verbleef, was daarna in verschillende plaatsen in Noord-Holland als vervanger werkzaam en kwam tenslotte in 1922 naar Heemstede, zoodat hij dus 18 jaar hier zijn werk verricht. Hij klom op tot den rang van adjunct-commies. Zoowel onder het personeel als onder het publiek is de a.s. jubilaris zeer gezien. Als voorzitter van de post-voetbalclub noemt hij ook nog actief deel aan de wedstrijden. Hoewel de tijdsomstandigheden zich niet leenen voor feestelijkheden, zal het den jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Van 36 uur dien middag is een receptie te zijnen huize, Meerweg 6. EENIGE RIJWIELEN VERMIST. Bij de politie werd aangifte gedaan van het ver missen van eenige rijwielen gedurende de week van 21 tot 28 Mei jl., welke rijwielen onbeheerd pp of aan den openbaren weg hebben gestaan HILLECOM AANMELDING VAN VREEMDELINGEN De burgemeester verzoekt ons mede te deelen, dat alle vreemdelingen van Belgische, Fransche, Pool sche en Engelsche nationaliteit (daaronder begrepen alle onderdanen van het Britsche imperium), die in deze gemeente wonen, zich uiterlijk Zaterdag 1 Juni 1940 ter gemeentesecretarie (afd. bevolking) moe ten aanmelden, onder overlegging van paspoort of andere legitimatiestukken. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Meivisch 0.380.36 per K.G. Tong 1.12—1.05 K.G. Bot 31—28 per 50 K.G. VREEMDELINGEN MOETEN ZICH MELDEN. In gevolge art. 4 van het Vreemdelingenregle ment moeten alle vreemdelingen van Belgische. Engelsche. Fransche en Poolsche nationaliteit, die hun woon- of verblijfplaats hebben dan we) vertoeven in de gemeente Velsen, zich uiterlijk 31 Mei a.s. melden aan het hoofdbureau van Po litie. HEEMSTEDE SLUITING CURSUS HULP WIJKVERPLEGING In samenwerking met het Witte Kruis, het Wit-Gele Kruis en de Wijkverpleging is inder tijd een cursus georganiseerd met het doel help sters (bij eventueele ongelukken) op te leiden voor de 'zusters van de wijkverpleging. Deze cursus die door 5 wijkzusters gegeven werd, be stond uit 8 lessen in practische hulp. Een 45-tal dames hebben deze lessen met goed gevolg vol bracht en Woensdagavond kon overgegaan wor den tot het uitreiken van een diploma, dat wel geen recht geeft tot zelfstandig optreden, maar toch een bewijs is dat zij in noodgevallen de helpende hand kunnen bieden. In zijn openingswoord zeide dr. E. A. M. Droog. dat wij op 8 Mei den dag van t begin van den cursus, niet gedacht hadden dat de toestand zóó spoedig zou gewijzigd zijn dat het doel waar voor de cursussen in hec leven zijn geroepen, nu reeds niet meer bestaat. Maar al is er dan thans gelukkig geen gelegenheid, de verworven kennis ln toepassing te brengen, gij hebt aldus spr. toch veel geleerd dat u kunt toepassen in uw gezin. Dank bracht dr. Droog aan de Wijkzusters voor haar werk en aan de cursisten die tot volle tevredenheid der zusters der cursussen hebben .gevolgd. Namens de besturen van het Witte Kruis, het ZANDVOORT Strandexploitatie en aardappelteelt. De oogst belooft goed te worden. Vele Zandvoorters, die in de zomer hun brood op het strand trachten te verdienen, maken de vroege ochtenduren en soms ook de avonduren productief door een stukje teelland in het duin te verzorgen. Soms worden erwten, boonen of groenten verbouwd, doch meestal aardappelen. Voor hen, die niet tegen een langen en zwaren arbeidsdag opzien is de combinatie van strandexploitant en aardappel- teler-voor-eigen-gebruik zeer goed mogelijk. Des morgens vroeg en des avonds na zeven uur is er op het strand toch weinig te beleven, terwijl deze tijden zeer geschikt zijn om in het duin te werken. Wel is het vermoeiend, en in het duin en op het strand te arbeiden, doch voor een wintervoorraad heerlijke duinaardappelen heeft men dat graag over. Zoo snijdt het mes van twee kanten, zult ge zeggen. Dat gaat evenwel slechts gedeeltelijk op. Indien het goed weer is voor het strand, zoodat daar be hoorlijk verdiend kan worden, is meestal de op brengst van het teelland in de duinen minder gun stig. Omgekeerd geldt het ook, dat na een regen- achtigen, slechten zomer voor het strand, de op brengst van het teelland zeer goed is. De inkom sten uit het duin en van het strand vullen elkaar dus eenigszins aan. Dit jaar liet het zich aanzien, dat én het strand én het duin weinig zou opbrengen. Daar de tijds omstandigheden zullen de stand pachters misschien minder inkomsten hebben, dan in normale tijden. Wel geven zij den moed niet op en hopen zij zelfs op een druk seizoen, doch een gedeelte van het voorseizoen ging toch reeds grootendeels verloren. Ook in het duin zag het er allesbehalve rooskleu rig uit, doch juist op tijd kwam er Zondag wat regen en Dinsdagavond zelfs veel regen. Op het oogenblik zijn daardoor de vooruitzichten zeer gunstig. Nachtvorsten, die het vorig jaar de ge wassen voor een deel vernielden, zijn er nu nog niet geweest en het ziet er niet naar uit, dat deze nu nog zullen komen, 't Is nog wel wat vroeg om met het oog op den oogst thans reeds hoera te roepen, doch het gewas staat er op het oogenblik zeer ^oed voor. VORDERING Ingevolge artikel 4 van het Vreemdelingenregle ment vordert het Hoofd van de Plaatselijke Politie te Zandvoort, dat alle Belgen, Franschen, Polen en Engelschen (onder de laatsten begrepen alle onder danen van het Britsche imperium), die in deze ge meente wonen of verblijven zich vóór Vrijdag 31 Mei a.s. te 12 uur des middags, aan het Bureau van Politie melden. Niet nakoming van deze verplichting is strafbaar. Muziek of zang, modern - klassiek Oord's voorraad daarin is Uniek Groole Houlslroot 108, tel. 13046. Radio en Gramofoon specialisten. (Aav. Ingez. Med.) VOETBAL. DE BONDENWEOSTRIJDEN VOOR ROTTERDAM. Amsterdam klopt Den Haag met 4—3 Woensdagavond is te Amsterdam het bonden- tournooi ten bate van Rotterdam begonnen. Het gemeentebestuur van Amsterdam had de verma kelijkheidsbelasting laten vervallen en de directie van het stadion had het terrein kosteloos beschik baar gesteld. Zeer jammer was het daarom, dat in totaal naar schatting slechts een kleine duizend toeschouwers van hun belangstelling blijk gaven, waardoor de baten dus slechts gering konden zijn. Als een dergelijk doel wordt nagestreefd, mag toch een grootere belangstelling worden verwacht, vooral omdat het reeds weken geleden is, sinds in Amsterdam de laatste voetbalwedstrijd werd ge speeld. De weersomstandigheden zullen echter aan deze geringe belangstelling niet vreemd zijn geweest; vóór het begin van den wedstrijd regende het ta melijk hard en ook gedurende de eerste helft was het niet droog. Bovendien was de lucht zwaar be wolkt. Het veld was door de voortdurende regenbuien spiegelglad geworden en het valt dan ook niet te verwonderen, dat de spelers de grootste moeite hadden om op de been te blijven, waardoor van goed samenspel en zuiver plaatsen niet veel te recht kwam. Daarenboven hadden de meeste spelers in de laatste weken geen gelegenheid gehad om te oefenen, wat aan de balcontrole niet ten goede kwam. Het spel was dan ook slechts matig en niet in staat, het publiek in vervoering te brengen. Af en toe vertoonden enkele spelers goede staaltjes van individueel spel, doch daar bleef het bij. De Haagsche achterhoede was bijzonder slecht op dreef; als de Amsterdamsche voorhoede beter van de kansen had kunnen profiteeren, zou het een débacle voor de Hagenaars zijn geworden. Na de pauze kwamen de Haagsche spelers er beter in, waardoor zij hun achterstand konden inloopen. Reeds na een halve minuut wist Hazeweyer doelman Dankelman te passeeren, even later ge volgd door een doelpunt van Van Nol (20). Een paar minuten vóór de pauze kon Eversteyn den achterstand verkleinen (21). Van Nol bracht na rust den stand op 31. Na goed individueel spel maaakte Drager er enkele minuten later 41 van. Toen spanden de Ha; naars hun krachten meer in; spoedig hadden zij succes door De Heer, die een hard schot van twintig meter afstand inzond, dat keeper Ferwerda verraste (42). Kort voor het einde scoorde De Harder (43. Hierbij bleef het. A. VAN GOOL EN C. TEN HAVE. Tot ons genoegen kunnen we aan de lezers van onze Voetbalrubriek meaedeelen, dat de Haarlem- speler A. van Gooi, en de H.F.C.'er C. ten Have, die in het afgeloopen seizoen hun been hebben ge broken, het goed maken. Van Gooi heeft zijn werk zaamheden weer kunnen hervatten, al moet hij zich bij het loopen' ontzien. Ten Have, die sinds veertien dagen thuis verpleegd wordt, heeft geen pijn meer, maar kan zijn been, dat in gipsverband zit, nog niet gebruiken. SCHAKEN. SCHAAKVEREENIGING „HET OOSTEN". Na een onderbreking van twee weken zal he denavond een begin worden gemaakt met het zomerprogramma. Vanavond zal plaats hebben de bekeruitreiking aan dc groepswinnaars in de afgeloopen wintercompetitie, waarna tevens de indeeling van de zomerkwartetwedstrijden in orde wordt gemaakt. Deze kwartetwedstrijden, die geheel volgens een eigen systeem gespeeld worden, waren het vorig seizoen voor „Het Oos ten" een groot succes. Een bliksemsimultaan van enkele sterke spelers, waaraan verbonden attracties van alle leden, zal dezen eersten avond van het zomerprogramma besluiten. ZWEMMEN Adolf Kief er verbetert wereld record. ZEILEN ZEILWEDSTRIJDEN IN FRIESLAND GAAN DOOR. Uit Sneek werd aan het A.N.P. medegedeeld, dat het in de bedoeling van de besturen der zeilvereni gingen en zeilclubs in Friesland ligt om de reeds eerder geannonceerde zeilwedstrijden op de vast gestelde data te laten doorgaan. Over wedstrijden voor motorbooten kan voor loopig geen beslissing genomen worden. WANDELSPORT WANDELTOCHTEN „NED. SPOORWEGEN". De wandelsportvereeniging „Nederlandsche Spoorwegen" zal op Zaterdag 8 en Zondag 9 Juni te Utrecht en omgeving „Ontspanningswandeltoch ten" over 25 KM en 30 KM organiseeren. Vijftig procent van het batig saldo zal worden afgedragen aan het comité tot hulpverleen mg aan de getrof fen gebieden in de provincie Utrecht. (A.N.P.) Uit New-York wordt aan het A.N.P. gemeld: Bij de uriversiteitskampioenschappen in de Vereenig- de Staten verrichtte de bekende zwemmer Adolf Kiefer. die bij de Olympische Spelen als overwin naar uit den strijd kwam, een bijzondere prestatie, door zijn wereldrecord op de 100 yards rugslag te verbeteren ea van 58.8 sec. te brengen op 57.9 sec.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2