TandartsVanDoorn TE HUUR Particulier- en Handelsdrukwerk SCHAAKRUBRIEK. Stoomen Verven Th. v. Beek Grasveiling te Santpoort Slaapk. Ameublement DE DIRECTIE VAN ELKE COURANT Haarlem 's Dagblad ZATERDAG 1 JUNI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD De geallieerde legers in Noord-Frankrijk. Beschouwingen in de Duitsche pers. i» Het D.N.B. meldt dd. 31 Mei: Het grootste deel van onze divisies vrij voor nieuwe taken, schrijft het avondblad van de ^Deutsche Allgemeine Zeitung". Het grootste deel van de Fransche troepen in Noord-Frank rijk vernietigd, luidt het opschrift van de „Ber liner Lokal Anzeiger". Frankrijk's noordelijke legers vernietigd, aldus het opschrift van de ^erliner Börsenzeitung". Ook de „Nachtausgabe" wijst op de steeds meer om zich heen grijpende ontbinding van de Engelsche en Fransche strijdkrachten in Noord-Frankrijk. Hoever deze ontbinding reeds is voortgeschreden en hoe vree- sclijk de luchtslag van Donderdag boven het ka naal is geweest komt duidelijk tot uiting in de berichten der bladen uit Londen. De ..Lokal Anzeiger" zegt, dat in de laatste 24 uur nog slechts wrakken van het Britsche expe- ditieleger in de verschillende havens aan cle oost- en westkust van Engeland aan land zijn gezet. De toestand der soldaten is onbeschrijfe lijk. Zij waren totaal uitgeput. Hun vlucht over het kanaal vormt het vreeselijkste deel van hun wederwaardigheden. Zelfs ver in het Kanaal, tot bijna vlak onder de Engelsche kust, zoo schrijft het blad, hebben de vliegtuigen de vluchtende schepen achtervolgd. De geheele bevolking van Zuid- en Oost-Engeland is geheel onder den in druk van de dramatische verhalen over de we derwaardigheden van het vernietigde Britsche expeditieleger en weet thans uit eigen aanschou wing met zekerheid dat Engeland een zware ne derlaag geleden heeft. lederen dag wordt de catastrophe in Vlaanderen, waardoor de Fran sche noordelijke legers van Blanchard, Prioux en Giraud, alsmede de massa van het Britsche expeditiecorps onder generaal Gort, volledig vernietigd wordt, duidelijker. Ook de „Berliner Börsen Zeitung-" vestigt de aandacht op de voortgaande vernietiging na de zware nederlaag van de Fransche en Engelsche legers en schrijft: ,JDe reeds eerder verrichte ge vangenneming van den opperbevelhebber van het eerste Fransche leger generaal Prioux, doet de graad van ontbinding vermoeden". De verdediging der Ver. Staten. Boodschap van Roosevelt. Volgens het D.N.B. verklaart president Roose velt in zijn Vrijdag gepubliceerde bewapenings- boodschap de tweede sedert het Duitsche bin nenrukken in België dat de bijna ongelooflijke prestaties der luchtmacht en van de gemechaniseer de troepen gedurende de afgeloopen veertien dagen en de mogelijkheid van een verdere ont wikkeling een verdere bewapening der Vereenigde Staten noodig hebben gemaakt. Niemand kan nauwkeurig zeggen wat de toekomst zal brengen. Daarom verlangt verstandig beleid dat de lands verdediging veiliger gemaakt wordt. Het marine commando heeft op grond van zorgvuldige con stateeringen in de laatste weken dringend verzocht het Congres nog vóór zijn verdaging nieuwe machtigingen vopr te stellen. Belangrijk is vooral' de onverwijlde uitbreiding der productiemogelijkheden voor mogelijke nood gevallen en de opvulling van bestaande leemten. Daartoe behoort ook de opleiding van jongemannen in de industrie, leger en marine. De tijdsfactor is gewichtig want. jie Europeesche ervaring heeft geleerd hoe noodlottig het is wanneer men met productie en opleiding wacht tot de vijandelijkheden beginnen. Zonder de mogelijkheid van productie en van het gebruik van volledig opgeleide men- schen in de oorlogsindustrie en in alle takken dei- defensie is eeri verdediging in komende kritieke dagen niet mogelijk. Roosevelt verklaarde geen nauwkeurige getallen te noemen en dat over te laten aan de ontwerp- begrootingen van het leger, doch hij zeide dat er sprake zal zijn van een groot bedrag, n.l. meer dan een milliard dollar, dat in het belang der nationale veiügheid moet worden toegestaan. Ten slotte vroeg hij van het congres machtiging om zoonoodig de nationale garde te kunnen oproepen. Gibraltar, liet voornaamste vraagstuk in de Britscli-Spaansche betrekkingen. Spaansch journalist herinnert aan een uitspraak van koningin Isabella. Het D.N.B. meldt: Het probleem Gibraltar noemt de bekende Spaansche journalist Manuel Aznar in „Arriba" de wonde plek in de Spaansch-Engelsche betrekkingen. Zonder omwegen moet gezegd wor den, zoo schrijft hij, dat de betrekkingen tusschen de beide landen door vele belangrijke vraagstuk ken worden vertroebeld, waaronder Gibraltar de voortste plaats inneemt. De hardnekkigheid van Spanje in deze kwestie dateert nit pas van van daag maar heeft alleen door de nationale weder geboorte van Spanje nieuwe kracht gekregen. Spanje's groote koningin Isabella heeft in haar politieke testament vastgelegd dat Gibraltar steeds tot de Spaansche Kroon moet behooren. Dit is het politieke dogma van Spanje, dat tot dusverre niet tot een oplossing is gebracht. De ongelukkige tijden waarin de Engelsche am bassadeurs van hun schrijftafel Spanje's lot be paalden, zijn vorbij. De strijd bij Narvik. Duitschers spreken tegen dat de geallieerden een verbinding met de Zweedsche grens tot stand gebracht zouden hebben. Ten aanzien van de bewering dat de Engelschen en Franschen na de bezetting van Narvik de ver binding met Zweden over den spoorweg tot Riks- gransen hersteld zouden hobben. verneemt het D.N.B. van officieele Duitsche zijde het volgende: Het spoorwegtraject van Narvik tot aan de Zweedsche grens is 50 K.M. lang. De Duitsche troepen hebben het geheele traject met uitzonde ring van het kleine deel> dat door de stad Narvik leidt, krachtig in handen en beveiligen ook het terrein rondom dezen spoorweg tegen iederen vijanaelijken aanval. Een blik op de kaart bewijst dat door de bezetting van de stad Narvik nog lang geen verbinding met Zweden tot stand is gebracht. De bezetting van Narvik heeft dus geenszins de beteekenis, die men er aan hecht. Vanofficieele Duitsche zijde wordt voorts in verband met een Londensch bericht, dat de Brit sche troepen bij Bodö 120 mijl ten zuiden van Narvik met succes den Duitschen opmarsch uit Namsos gestuit zouden hebben, het volgende mede gedeeld: de tegenstand van dit Britsche leger was op 30 Mei gebroken. Een deel der Britsche troepen werd naar het oosten, tegen de Zweedsche grens Weggedrongen. Een ander deel heeft zich terug getrokken op de stad Bodö en kleinere troepen- deelen zijn gevlucht naar 't noorden, waar zij een toevlucht zochten in het onherbergzame en onbe. Foonde bergland. Hearst tegen deelneming der Ver. Staten aan den oorlog. De bekende Amerikaansche uitgever en publicist William Hearst aldus het D.N.B. keert zich in een door alle bladen van het Hearst-concern gepubliceerd artikel tegen de pogingen de Vereenig de Staten in den Europeeschen oorlog te betrek ken. Hij verklaart dat deelneming der Vereenigde Staten aan den oorlog het land meer schade dan voordeel zou opleveren. De „New York Telegraph" stelt vast dat opoffe ring der Amerikaansche vloot in de Europeesche wateren niet te verantwoorden zou zijn. De taak der Amerikaansche vloot is slechts de bescherming der Amerikaansche kusten. Het blad constateert verder dat het landleger der Vereenigde Staten geen beslissende beteekenis in Europa zou kunnen hebben. De uitwerking van de bewapeningsmaat. regelen, waartoe de Vereenigde Staten thanS» be sloten hebben, zou zich pas na ongeveer ander half jaar kunnen doen gevoelen. Italiaansche raming der geallieerde verliezen. ROME, 1 Juni. (Stefani). De „Popoio di Roma" merkt op dat de Fransch-Britsche strijdkrachten, die in den sector Duinkerken zijn opgesloten, tot ongeveer 80.000 man zouden zijn geslonken. De geallieerde legers in het noorden bedroegen onge veer 700.000 man, waarvan zich 200.000 in veilig heid zouden hebben kunnen brengen. Zonder de troepen te rekenen, die bij Duinkerken zijn op gesloten .zouden de verliezen dus ongeveer een half millioen man bedragen aan dooden, gewon den, gevangenen en vermisten. Daar komt bij de duizenden kanonnen, gevechts wagens, vrachtauto's en geweldige hoeveelheden oorlogsmateriaal van allerlei soort. Het is een bui tengewoon zware nederlaag voor de geallieerden. De positie der uitgeweken regeeringen. Meening der „Völkischer Beobachter". BERLIJN 1 Juni (D. N. B.) De „Völkischer Beobachter" houdt zich heden in een hoofdartikel bezig met de houding, die Parijs en Londen tegen over de naar het buitenland gevluchte regeeringen aannemen. Het is zeker, aldus dit artikel, dat uit dezen oorlog een nieuw volkenrecht te voorschijn zal ko men. maar dan een werkelijk recht der volken. Be schouwen wij hoe de plutocraten met het volken recht omspringen, dan laten wij heden vooral het oog vallen op het misbruik van het z.g. asylrecht. Te allen tijde hebben politieke vluchtelingen onderdak gezocht in andere landen, wanneer hun de grond in het vaderland te heet onder de voeten werd. Nooit echter is het in zulk een omvang voor gekomen dat failliete regeeringen met haar geheele aanhang in ballingschap als rechtmatige vertegen woordigers van haar volken werden erkend. In Londen en in Frankrijk zitten tal van dergelijke klieken, die hun ineengestort land achter zich la ten, doch niettemin „regeering" blijven spelen en daarbij nog door groote mogendheden erkend worden. Het diende toch natuurlijk te zijn dat regeeringen, die haai- zetel niet meer in het land hebben, dat zij vroeger vertegenwoordigden, ophouden door te gaan voor officieele woordvoerdei-s. In de democra tieën echter houdt men met de werkelijkheid geen rekening. De geheele bont geschakeerde troep van geluksridders, die niet den moed hadden hun verdien de lot mannelijk in het oog te zien en de door hen zelf gekozen verantwoording voor God en de ge schiedenis te dragen, die hun volken na de ineen storting van hun avonturierspolltiek en met mede neming van de kas laf verlieten, genieten thans daarbuiten de eer en de rechten van aan het bewind zijnde regeeringen. Staatshoofden en ministerpresidenten ontvangen hen, richten maaltijden voor hen aan, waarbij pathe tische redevoeringen worden gehouden, spreken joviaal van „herstel", hoewel hun zelf de grond onder de voeten schudt, en geven aan emigranten zonder land en recht een plaats in hun oorlogs organisatie. Gelooft men in Londen en Parijs werkelijk door di* zotte spel den loop der geschiedenis te kunnen wijzigen? Het komende recht der volken zal deze ongepastheid voor altijd onmogelijk maken. Het zal de begunstiging van politieke bedriegers tot een levensgevaarlijk risico voor den medeschuldigen heler maken. Hoe duur deze schuld te staan komt zullen de beschermheeren der schijnregeeringen van heden eens bij de afrekening met schrik consta- teeren. Vertrek van burgers uit Gibraltar. Toelating tot Fransch-Marokko aan beperkingen onderworpen. MADRID, 1 Juni (D.N.B Het vervoer van de burgerbevolking uit Gibraltar stuit, naar hier bekend geworden is, op aanzienlijke moeilijk heden. De autoriteiten van Fransche Marokko willen lil. slechts die personen toelaten, die over voldoende geldmiddelen beschikken of in Fransch Marokko bloedverwanten hebben, die voor cle immigranten kunnen instaan. Uit Algeciras wordt gemeld dat aldaar 150 Amerikanen zijn aangekomen, die tot dusver in Gibraltar woonden. Eenigen van hen willen naar de Vereenigde Staten terugkeeren. De meesten echter zullen zich 'voorloopig te Sevilla vesti gen. Onteigening van Rotterdam's Centrum. De burgemeester van Rotterdam heeft volgens de N. Rott. Crt. bekend gemaakt, dat hij van den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw de navolgende aanzegging heeft ontvangen: Aanzeg ging ingevolge art. 5 2e lid van het besluit betref fende den wederopbouw (II). 1 De regeeringscommissaris voor den wederopbouw zegt bij dezen, overeenkomstig Art. 5 van het be sluit van den opperbevelhebber van 24 Mei 1940 Kab. No. 35 B, den burgemeester van Rotterdam aan, dat hij overgaat tot onteigening van de over blijfselen der opstallen, welke onmiddellijk of middellijk zijn getroffen door de ramp in de maand Mei. De Regeeringscommissaris voor den wederopbouw (w.g.) J. A. RINGERS. HERSTEL VAN HET GOEDERENVERVOER PER SPOORWEG UTRECHT, 1 Juni. Naar wij vernemen is het goederenvervoer zoowel van stukgoed als van wa genladingen tusschen een groot aantal spoorweg stations hersteld. Daar de mogelijkheden op alle deelen van- het net niet dezelfde zijn wordt het publiek aangera- j den, zich om inlichtingen te wenden tot de goede- renkantoren der stótions, de factorijen van Van Gend en Loos en de agentschappen van de alge- meene transport onderneming. (ANP) De paardenhandel. Het is nu nog wel niet zoover, dat een paard zijn gewicht in goud waard is, maar wie heden ten dage een behoorlijke rossinant zoekt moet er op rekenen, dat hij zijn beestje met zooiets van f 1000 zal moe ten betalen. De paardenhandel beleeft een hausse. Dat begon al in September van het vorig jaar. In den zomer van 1939 gold een knap werkpaard f 350. Het liep, zoodra de mobilisatie werd afgekondigd met de daaraan verbonden vordering van paarden, tot f 500 op en nu de ooi-log en wat daarop volgde opnieuw in nog veel sterker mate het paard requi- reerde gingen de prijzen met sprongen omhoog met het gevolg dat men thans prijzen moet betalen tot bedragen, die met vier cijfers worden geschre ven. De bekende Amstel-brouwerij moet verleden week voor een span zware Belgische paarden niet minder dan f 2800 hebben betaald. Zijn er nog paarden te koop? In het algemeen kan men zeggen, dat goede paarden zoo goed als niet meer worden aangeboden. Verleden week wa ren er op de Utrechtsche paardenmarkt, waar nor maal een goede tweehonderd paarden worden aan gevoerd slechts 16 paarden en elders, in Zwolle en op de kleinere Geldersche markten was het al even slecht. Wat er nog te koop is blijkt grootendeels van minder kwaliteit te zijn en brengt niettemin zéér hooge prijzen op. Ook uit het buitenland is geen invoer te wachten. Ons land voert zoo goed als geen paarden in met uitzondering van wat Poolsche hitten. Ook Duitsch- land, waar men roch belangrijke paardenfokke- i*jer» heeft, kwam nooit in Nederland aan de markt. Daarentegen leverde ons land wel aan de Duitsche er. Fransche stoeterijen. We zullen ons daarom met het gering aantal pasreen, dat or.s ten dienste staat, moeten behelpen Bij het betrekken van paarden ui' Belgi» heeft Duitscriand in deze da gen natuurlijk de voorkeur en ook daar heeft men veel paarden noodig: anders gezegd: ook uit België valt in dezen niets te verwachten. Hoe staat het met het onderhoud der paarden? Heel erg te roemen valt er, naar men zal begrij pen, natuurlijk niet. Een paard heeft krachtvoet als haver noodig of daaimee gelijkwaardig voed sel en dat is maar in zeer beperkte mate voorradig. Het kost dan ook heel wat moeite, een paard krachtig en sterk te houden, vooral nu er, uit den aard der zaak, veel van de dieren geëischt wordt. OP 10 JUNI WEER EEN SPOORBOEKJE! UTRECHT, 1 Juni. Naar wij vernemen is het niet uitgesloten, dat tegen 10 Juni de verschijning van een spoorboekje tegemoet kan worden gezien. (ANP) DE VISCHAANVOEREN TE SCHEVENINGEN. SCHEVENINGEN 1 Juni. De aanvoer van versche visch uit zee stond deze week geheel stop. De aanvoer op de markt te Scheveningen bestond afgeloopen week hoofdzakelijk uit visch afkomstig uit de koelhuizen, benevens eenige kleine partijtjes levende bot, die voor zeer hooge prijzen van de hand gingen. Voorts was van de Moerdijk dagelijks een geregelde aanvoer van finten. Men hoopt dat de snoekbaarsvisscherij op het IJselmeer, die 1 Juni weder hervat wordt in de be hoefte aan visch zal kunnen voorzien. Gezien de vangst van 1939, die ruim 2.000.000 K.G. bedroeg, is de verwachting voor deze visscherij hoog gespannen. Wat de haringvisscherij en de trawlvisscherij met groote schepen betreft, verkeert men nog in het onzekere. Een partij exportharing zal binnenkort voor de reeds bestaande geldende prijzen naar Duitschland werden verzonden. Met het pakken der haring is reeds een aanvang gemaakt. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Autoped, van Beek, Anisterdamstraat 50: Boekje met kwitanties, bureau van' politie, Smede straat; Huurcontract, v. d. Meer, Kampersingel 10; Bouvierhond, Koppen, Rijnstraat 34, Uur werk van horloge. Vader, Sophiastraat 8 rood; Slagersjas, Duim. Atjehstraat 107; Laars met sok, Joosten, Vosmaerstraat 85; portemoniaie met inhoud, de Vries Perseusstraat 59; Rozen krans v, d. Voort, Indischestraat 12; Rem van motorrijwiel, v. Andel, Allanstraat 76; Bad- schoenen, de Vries, Perseusstraat 59, Sleutels, Emme, Hasselaersplein 25. Oplossingen bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredaeteur van Haarlem's Dagblad Groote Houtstraat 93. Haarlem. PROBLEEM No. 1040. Ir. A. J. C. v. Eelde (1857—1913). m ÜP HÜ HP Wm. A i f lljP iifP oi gf m w ''n M Wk IK Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kal, Dh8, Pe5, Pe7, b4, d5, f3. Zwart: Kd4, c4, d6, f4. „In het Schaakspel openbaart zich geheel ot iemand phantasie en initiatief bezit of niet." CHR. MORGENSTERN. OPLOSSING PROBLEEM No. 1027. (J. J. Colpa, Dordrecht). Stand der stukken: Wit: Khl, Dg2, Tf3, Lb8, Pfl. Zwart: Ke4, Pa5, d4, h6. 1. Dg2a2, enz. Goed opgelost door: E. J. Akkerboom, J. Hillebi-and, F. W. Hooger- beets, J. ten Hove, H. Jonkers. F. D. Kat, W. Nijen- huis en J. Voigt, allen te Ha.rlem; C. de Vries, te Heemstede; K. Siegerist, te Santpoort. CORRESPONDENTIE. Bloemendaal. H. S. B.; Haarlem. H. J. B. en A. W. F. 1. Dg2g8 faalt na 1.Pa5—b3. F. W. H. In Eindspel No. 135 moet de Dame op c5 Z w a rt zijn. COMPONISTEN GRAPPEN. Een jongimensch vroeg aan Mozart: Hoe moet men nu eigenlijk componeeren? Ik zou het zoo graag doen. Daar bent u nog veel te jong voor, ant woordde Mozart. Te jong? En u hebt zelf al als kind gecom poneerd. Jawel, zei Mozart lachend, maar ik heb ook niet gevraagd, hoe ik 't doen moest! Eens kwam er een neef van Meyerbeer bij Rossini met de vraag, of hij den componist een treurmarsch voor mocht spelen, dien hij ge componeerd had ter gelegenheid van den dood van zijn oom. Het gebeurde en Rossini luisterde geduldig. Daarna zei hij: 't Is erg mooi, maar ik had toch liever ge had dat u gestorven was en uw oom den treur marsch had gecomponeerd Ondertrouwd: ERNST L. EMIG en ANNEKE SLUYTER Huwelijksinzegening op Vrijdag 14 Juni om 11.30 uur in de Her vormde Kerk te Bl'daal door den Weleerw. Heer Ds. Ch. de Beus van Overveen. Santpoort-Station, 30 Mei 1940 Johan Verhulstweg 62 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een lang on geduldig gedragen lijden onze lieve Tante, Mejuffrouw M. E. Mouthaan in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: N. I. MOUTHAAN Haarlem, 31 Mei 1940 Tuinwijklaan 44. Op verzoek van de over ledene geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 3 Juni te 11 uur op de Pro- testantsche Familiebegraaf plaats te Muiderberg. Volstrekt eenige kennisgeving Vlugge aflevering Winkels: Gr. Houtstraat 77 Gen. Cronjéstraat 57 Brouwersvaart 76 Telefoon 10426-11971-11046-14466 AFWEZIG: Arts Rijksstraatweg 229, Haarlem N. Voor waarneming Haarlem-Noord zie indeeling op raambiljet. Voor waarneming Haarlem-stacI de artsen Prinz (tot 15 Juni) Rezelman en Tervooren. D. HEYMANS, Arts ROLLANDSLAAN 35 HERVAT Maandag a.s. volledig de praktijk. LEIDSCHEVAART 2 HERVAT geheele praktijk. A. C. GOEDHART TANDHEELKUNDIGE RIJKSSTRAATWEG 15 Spreekuren gewijzigd Dinsdag 1 Woensdag 9.30-10 uur Donderdag 1 Zaterdag 1 's Avonds Dinsdag en Donderdag van 78 uur. -► Advexteeit 'ut dit blad Inst. REIBER-NAN Opgericht 1899 Speciaal adres in het veranderen van slechte en onregelmatige handschriften. Resultaten ter in zage. Privé en clublessen. Kleine Houtweg 8 Telefoon 17655 Administratie en Boekhouding van Uw zaak verzorgen wij tegen billijk tarief. W. J. BAAS, Voor weg 11, Heemstede Kousenreparatrice gevraagd, goed met het vak be kend. AMI, Gcd. Oude Gracht 22. KAPSTER GEVR. prima ond. cn waterg. bij A. J. v. d. MONDE, Jan v. Goyenstr. 23, Heemstede, tel. 10678 Dame zoekt tegen 15 Juli betrek king voor haar MEISJE-ALLEEN zeer zelfstandig, tact met kinde ren. Mevr. Manus, Lonbar Petri- laan 22, Overveen, tel. 23437 Besch. Jonge Dame uit R'dam, 22 j„ als kinderjuffr. werkz. geweest, in bezit v. dipl. Roode Kruis, zoekt een haar pas sende betrekking. Hooyen, Lo- rentzkade 87. DagMadtedame is niet •te vervangen De gewone j aarlij ksche GRAS- VEILINC- t.o.v. ondergetee- kende, zal dit jaar plaats heb ben op Woensdag 12 Juni 1940. in café „Zomerlust". Tot de veiling bestaat nog gelegenheid perceelen op te geven. W. BOERLAGE, cand.-not. plv. waarnemende het vacante kan toor van wijlen Not. G. D. BOERLAGE, te Velsen, Meer- vlietstraat 4. GEM. BEN.-SUITE met keuken, Kleverlaan bij Bl.daal. Brieven: P. TIMMERS, Delftkade 2, b. d. Klever laan. GOED GEMEUB. KAMERS AAN GEBODEN op mooien st„ centr. verw., modern comfort, prima pension, Telef. 16118. Mevr. BREMER, Frederikspark 4. TER OVERNAME modern tweepersoons mahonie- met matrassen 250.Geëmaill. bad met mengkraan en koperen buizen, 8 eiken eetk.stoelen met leer 75.Mevr. Manus, Lon bar Petrilaan 22, Overveen. Juffr., middens;., zoekt GEMEUB. OF GESTOFF. ZIT-SLAAPK. en kookgel. Brieven C. ABEN, Pr. Hendriklaan 121, Overveen. Jong echtpaar z. k. zoekt ongem. Zit- en Slaapkamer op goeden stand, met gebruik van keuken, ged. eenige uren per dag. v. d. GRAAF, Spoorplein 6, H'st Kost en Inwoning a.g.b. voor Heer, in klein gezin, omtr. Soendaplein. Posthumus, Atjeh straat 25, H.Nrd. GELDBELEGGING TE KOOP Twee onder- en bovenwoningen in het centrum der stad. Inl. b. d. makelaar HENK TH. FIBBE, Nassaustraat 14, Haarlem H.O.V. STADSSCHOUWBURG Maandag 3 Juni. 7.30 uur precies Eerste Volks-Concert Tschaikowsky-herdenking. Dirigent: MARINUS ADAM Solist: GIJS BETHS. viool. Programma tevens bewijs van toegang 25 cent. TE KOOP compleet ingerichte groentewagen en gesloten bestelwagen, beide voor paard. Medenblik, Kerklaan 9, Heemstede HAABL. Het weekmenu van 39 Juni wordt op aanvrage toegezonden. Menu voor morgen (Zondag): Vermicellisoep Kalfsoesters Ver sche spinazie (of Magere varkens lappen Bloemkool) (of Gehakt Versche postelein) Blanc manger met frambozensaus. Diner thuisbezorgd 0.90; met soep of toespijs 0.15 meer. (Omzetbelasting inbegrepen). Alleen le kwaliteiten en room boter. Geen lidmaatschap. Sportfondsenbad Frederikspark 14 In verband met de verduiste ring iederen avond van half 8half 10 geopend voor het publiek. Maandag en Zater dagavond populair tarief 25 ct. TE KOOP 4 beneden- en bovenhuizen, lage huurwaarde. Koopsom 20.800.-. Huur per week 38.25. Inl. Ma kelaar P. H. Borghouts, Kenau straat 5 B. tal U d» wnarhaid bevestigen van het lelt dat alleen de iabrikant van de aller beste waren kan blijven adverteeren. De Acousticon adverteert regel matig sedert 34 jaren. Een beter hulp middel tegen doofheid bestaat niet Tal rijke Grands Prix, Gouden Medailles en Medische attesten. Vraagt Uw dokter. Schrijft ln vol vertrouwen om nadere laL Acousticon N.V. Nieuwe Plein 34, Arnhem MEUBELVERKOOI' „EXCELSIOR". NIEUWE GRACHT 66 - HAARLEM. De grootste sortering in slaapkamers, huiskamers, salons, crapaudstellen enz. enz. B.v. brengen wij Huiskamers, Eng. old finish, bestaande uit dressoir, 140 c.M., schuiftafel. 4 stoelen, 2 fauteuils met zware Eppingle gestoffeerd en zwaar gedraaide flespoot voor 139. Huiskamer, Eng. old finish, met dressoir 155 c.M. lang, compleet 149. Huiskamer, als bovenstaand, met dressoir 160 c.M. lang, compleet 159. Huiskamer. Eng. old finish, met dressoir 180 c.M. lang. geheel uit massief meubelplaat vervaar digd, compleet 185. Huiskamer. Eng. old finish, met dressoir 190 c.M„ lang. geh. meubelplaat, bijzonder zware tafel en stoelen 220. Huiskamer, eiken met modern prachtig dressoir, schuiftafel, 4 stoelen en 2 fauteuils 98. Slaapkamer, eiken met 3 deurs-kast, gepoli toerde noten middendeur. 2-pers. ledikant. nachtkastje, tafel en 2 stoelen 95. Slaapkamer, eiken, geheel uit meubelplaat ver vaardigd, compleet f 98. Slaapkamer, eiken, met flinke 3 deurs-kast. ge heel massief meubelplaat, compleet 115. Slaapkamer, blank eiken, bestaande uit 3 deurs- kast, ledikant met vleugel. 2 losse nachtkastjes, tafeltje en 2 stoelen 129. Slaapkamer. Eng. old finish, bijzonder zwaar en elegant model, geheel massief meubelplaat, compleet 145.— Slaapkamer. Eng. old finish, nieuwste model. compleet 165— Slaapkamer .mahonie, bijzonder zwaar en ele gant, compleet 175. Alle Slaapkamers kunnen ook met lits-Jumeaux geleverd tegen verhoging van 20. Levering alles uit voorraad. U hebt keus uit bijna 100 verschillende modellen crapaudstellen, bankstellen en salons zeer billijk en tevens vervaardigen wij ook naar tekening. GEOPEND van 9—8 uur - ZATERDAGS tot 9.30 uur. Komt dus allen naar HAARLEM, NIEUWE GRACHT 66. maakt en met een snelheid, waarop een dagblad bedrijf is ingesteld HAARLEM'S DAGBLAD, Groote Houtstraat 93.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3