AGENDA. De verduistering N.V. „GRANITO" MAANDAG 3 JUNT T94Ö H A A REE SI'S 15 A G BC'AB 2 Haarlem en de randgemeenten. Haarlemsche kinderen als regel op de Haarlcmsche scholen. In den loop der jaren heeft Haarlem met de omliggende gemeenten financieele regelingen aangegaan betreffende de toelating van leerlin gen op de openbare scholen voor gewoon-, uit gebreid- en buitengewoon lager onderwijs. Deze overeenkomsten dateeren meerendeels van het jaar 1923; voor het sluiten ervan bestond toen zoo schrijven B. en W. van Haarlem aan den raad alle aanleiding, omdat vele leerlingen uit de randgemeenten te Haarlem schootgingen en daardoor aan deze gemeente niet-onbelang- rijke kosten veroorzaakten. Op grond daarvan betaalt de gemeente waar de leerling woont, aan de schoolgemeente een bijslag om het schoolgeld aan te vullen tot den kostenden prijs van het onderwijs. Sedert enkele jaren doet zich het verschijnsel voor dat talrijke leerlingen uit Haarlem de scho len in de omliggende gemeenten gaan bezoeken. Thans is het aantal kinderen uit Haarlem dat elders schoolgaat grooter dan het aantal dat uit de randgemeenten op Haarlemsche scholen komt. Al kan uiteraard niet worden belet dat Haar lemsche leerlingen op scholen in de randgemeen ten worden toegelaten, er is toch naar B. en W. van Haarlem meenen. geen aanleiding om door handhaving van de bestaande overeenkomsten den trek naar de buiten de gemeente gelegen scholen in de hand te werken. Op Haarlemsche scholen is voor toelating van alle Haarlemsche leerlingen voor wie openbaar onderwijs wordt gewenscht voldoende plaats. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat in dien alle leerlingen, die thans elders school gaan, op de Haarlemsche scholen toelating zou den vragen, de te ontvangen schoolgelden de kos ten ruimschoots zouden dekken. Een direct voor dcel van de opzegging der overeenkomsten voor de gemeente is besparing van de bijdragen, welke thans aan de omliggende gemeenten op gjjond van de overeenkomsten moeten worden betaald, welke belangrijk hooger zijn dan die,-welke worden ontvangen. Dit voordeelig verschil kan worden geraamd op f 2000. B. en W. stellen den raad daarom voor te be sluiten tot opzegging van alle gesloten weder- keerige overeenkomsten met de gemeenten Ben- nebroek. Bloemendaal en Heemstede. Tegen handhaving van de overeenkomst, voor zoover het gewoon- en u-l.o betreft, met Haar- lemmerlieae en Spaarnwoude hebben B. en W. geen bezwaar, omdat wel kinderen uit die ge meente te Haarlem schoolgaan, doch geen Haar lemsche kinderen aldaar openbare scholen bezoe ker- Een gevolg van de opzegging der regelingen is. dat tevens komen te vervallen de overeenkomsten betreffende de toelating van leerlingen uit die gemeenten op de gemeentelijke scholen voor bui tengewoon lager onderwijs alhier. B. en W. verwachten echter, dat de gemeente besturen priis zullen blijven stellen op behoud van een regeling, welke die toelating beheerscht. Zij hebben daarom aan de betreffende gemeen te besturen medegedeeld, dat zij bereid zijn de totstandkoming van een afzonderlijke regeling te dezer zake te bevorderen. EXAMEN GODSDIENSTONDERWIJZER. Het classicaal bestuur van Haarlem heeft na gehouden examen de acte godsdienstonderwijs in de Ned. Herv. Kerk uitgereikt aan den heer W. K. Janssen te Heemstede. TENTOONSTELLING FRANS HALS MUSEUM. Voorloopig nog geopend De directeur van het Frans Hals Museum deelt ons mede dat de tentoonstelling van werken van de Haarlemsche schilders en beeldhouwers voorloopig nog geopend zal blijven (dagelijks van 10 (ot 4 uur). Er bestaat, vooral van de zijde der gemobiliseer- den, veel belangstelling voor de expositie: van Dins dag 4 Juni af zal de toegangsprijs verlaagd worden. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Naar wij vernemen zijn heden de lessen van de Middelbare Technische School te Haarlem in het gebouw aan de Mr. Comelisstraat hervat. HAARLEMSCH SYMPHONIE ORKEST „EUTERPE". Het bestuur van H. S. O. „Euterpe" bericht, dat van heden af de repetities weer gehouden worden en wel des Maandagsavonds in Dans- scnool Fortgens, Groote Hout-straat 176. JUBILEUM. De heer H. Rodenburg, wonende De Costastraat 23 te Haarlem, hoopt 6 Juni den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de vleesch- houwerij A. Waiboer, Plein. Hij is daar reeds jaren als chef werkzaam. VOORDRACHT. B. en W. hebben de volgende voordracht opge maakt ter benoeming van een hoofd der school voor U.L.O., letter C (Parklaan 108), ter voor ziening in de vacature, ontstaan door verleend eervol ontslag aan den heer A. K. D. Spruit. 1 de heer F. C. de Joode te Koogezand, 2. de heer P. M. v. Sermondt te Leiden, en 3. de heer J. J. Onnekes te Haarlem. INSCHRIJVINGEN BIJ HET RIJKSBUREAU VOOR TABAK. 's-GRAVENHAGE. 2 Juni. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt be kend. dat verzoeken om inschrijving bij het rijks bureau voor tabak en takbaksproducten uitsluitend dienen te geschieden op daartoe bestemde formu lieren. welke van 5 Juni a.s. af bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken verkrijgbaar zijn Eveneens zijn dan bij deze Kamers verkrijgbaar de formulieren voor de verplichte voorraad-op- gaven van onbewerkte tabak, benevens de weke lijks in te dienen -afleveringsstaten voor tabaks producten. (A.N.P.) Heden: MAANDAG 3 JUNI Stadsschouwburg: H. O. V. Eerste Zomerconcert. 7.30 uur. - Palace: „Congo-Express", 2, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De duiten van Papa", 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „De dag van morgen", 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Cavalcade d'Amour", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. DINSDAG 4 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8 tot 9 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van Haarlemsche schilders. 104 uur. (Adv. Ingez. Med.) De vergunningen aan venters met bloemen en planten. De Haarlemsche Bloemen en Plantenkooplieden- vereeniging „Door Werken Sterk" heeft een adres aan den Raad gezonden waarop door B. en W. prae- advies is uitgebracht. Het is inderdaad juist, zoo schrijven B. en W. aan den Raad dat voor het venten met bloemen en planten niet alleen aan personen, die zich uitsluitend toeleggen op den handel in genoemde artikelen, vergunningen wor den afgegeven doch ook, zij het in geringe mate aan lieden, die in daarvoor geschikte perioden bijv. tevens met groenten en fruit venten of lompen op- koopen. De aan deze laatste categorieën venters verstrekte vergunningen bedragen pl.m. 15% van het totaal der aan bloemen en planten-kooplieden afgegeven vergunningen. Een maatregel tot wering van bloemenkooplieden, die van elders komen ge lijk adressant wenscht, zou blijkens rondschrijven van 9 Augustus 1935 bij het Departement van Bin- nenlandscne Zaken ernstige verdenking ontmoeten omdat een zoodanig voorschrift wordt dienstbaar gemaakt aan het belang van de plaatselijke pro tectie. hetgeen in bedoelde circulaire ontoelaatbaar wordt geacht. Het verwijt dat de wijze waarop soms ventvergunningen voor bloemen worden uit gereikt alle perken te buiten gaat, achten B. en W. ongegrond. Ook de controle van de politie is geens zins onvoldoende gezien het feit, dat in 1939 ter zake niet minder dan 261 processen verbaal werden opgemaakt. Het afschaffen van het kenteeken, dat tot dusver werd uitgereikt aan hen, aan wie een ventvergunning is verleend, zal een doeltreffende controle zeer vergemakkelijken. Het eenige goede controlemid del vormt alleen een vergunning welke behalve met de naam en het adres ven den venter, het ar tikel en een doorloopend nummer, tevens met een pasfoto is voorzien. B. en W. stellen tenslotte voor voor ventvergunningen van een half jaar een leges van 1 en voor die van een jaar een leges van 1.75 te heffen. Het verkeer in de hoofdstraten. Voetgangers: kent uw plicht! Een lezeres zendt ons een beschouwing over de moeilijkheden, die een onschuldig fietstochtje door de Groote Houtstraat te Haarlem oplevert. Wiel rijders moeten rechts rijden en dat is natuurlijk op zichzelf een uitstekende maatregelals men er maar gelegenheid toe heeft. De schrijfster be toogt echter, dat daaraan in de Groote Houtstraat nogal wat ontbreekt.. Rijdt men:geheel rechts, dan gebeurt het herhaaldelijk, dat men uit den weg moet voor voetgangers. Deze hooren op het trot toir, maar als er vier naast elkaar loo-pen en twee of drie moeten hen passeeren kiest men eenvoudig den rijweg en de wielrijder is gedwongen, naar links uit te wijken. Maar links staan fietsen, handkarren en tegen woordig paarden en wagens en er is voetgangers verkeer, zelfs wielrijders met de fiets aan de hand kiezen den rijweg. Kortom, dit alles verhin dert den wielrijder den veiligen rechterkant te houden. Bij de stoplichten moet het snelverkeer den linkerkant van de straat houden, maar rechts- moet de trambaan vrij blijven, anders riskeert men. als de schrijfster moest ervaren, dat de tram het achterlicht van de fiets beschadigt. En waar moe ten hier de fietsers blijven? Uit de Groote Hout straat het Verwulft oprijden is, met de tram achter zich en het snelverkeer links, een dikwijls levens gevaarlijke onderneming. Tot zoover de schrijfster. Haar bezwaren zijn niet zonder grond. Het publiek kan zelf zeker veel medewerken. Vooral het voetgangerspublïek. Dat hoort op het trottofr en dient zich slechts bij uiterste noodzaak op den rijweg te begeven. De trottoirs zijn breed genoeg. Geslaagd initiatief van Verkeer". .Veilig De vereeniging „Veilig Verkeer" die al menigmaal in onze stad zooveel nuttig werk heeft verricht heeft ook thans weer het initiatief genomen, dat er zeker toe zal bijdragen, dat de veiligheid van het verkeer ook in deze dagen wordt verhoogd. Bij het hoofd- postkantocfr te Haarlem kunt ge een fraai wit spandoek zien. waarop met duidelijk zichtbare let ters staat geschreven: „Veilig Verkeer" „Gratis spatborden schilderen". Even verder op, op een der zandzakken die het postkantoor tot bescherming tegen luchtaanvallen moeten dienen, zit een schilder met een potje witte verf naast hem. Ge hebt nu niets anders te doen^dan den jeugdigen schilder met een vriendelijk uitnoodigend gebaar het spatbord van uw fiets toe te steken en het wordt voorzien van een frissche witte verflaag. Met zoo'n spatbord op uw karretje kunt ge u dus weer met een gerust hart temidden van het verkeer wagen. Dat van deze gelegenheid druk gebruik wordt gemaakt is te be grijpen. In de morgenuren heb ik er ongeveer vijf honderd reeds bewerkt, zoo vertelde de schilder, die door „.Veilig Verkeer" wordt betaald. Dit is dus nog een vorm van werkverschaffing ook. Een dergelijk initiatief verdient alle waardeering. CREMATIE D. MAGENDANS. Onder veel belangstelling heeft Zaterdagmiddag het Crematorium te Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer D. Magendans, oud-opzichter en lid van den gemeente raad der voormalige gemeente Schoten en oud- adjunct-commies bij den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem. Aanwezig waren verschei dene ambtenaren bij den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon en vele vrienden. Gesproken heeft de lieer H. J. Oets als vriend, die zei den overledene lang van nabij gekend te hebben. Spreker wilde in een kort woord getuigen van den geest en het leven van den overledene. Zijn lijden is langdurig geweest; hij leefde niet meer in de beteekenis, zooals hij het leven verstond, n.l. een leven van idealen en van geestelijken strijd. Daarom is zijn heengaan een troost voor zijn vrien den. Spreker dankte hem voor wat hij gegeven heeft in de dagen, toen hij nog gezond en frisch was. ./Wij nemen afscheid van hem, zooals hij het na zoo menige bijeenkomst deed in 't Friesch: Goeden nacht". Nadat de kist onder orgelspel was gedaald, dankte de oudste zoon voor de belangstelling. ORGELBESPELING. In de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Dinsdag 4 Juni 1940, 's avonds van 89 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Concert d kl. t. Vivaldi-Bach Allegretto Fuga Largo Allegro moderato. 2. Aria da chiesa comp. onb 3. Pastorale J. S. Bach 4. Rhapsodie III C. Saint-Saëns 5. Albumblad C. F. Hendriks 6 Suite Gothiquc L. Boëllmann Introduction Choral Menuet Prière Toccata. Zon onder: 9.52 Zon op: 5.24 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. De Vermakelijkheidsbelasting. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten, die daarbij overbrengen de meening van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dat de beperking van de vrijstelling van vermakelijk- hedenbelasting tot in de gemeente gevestigde vereenigingen als een privilegie is aan te mer ken en bijgevolg in strijd is met het bepaalde in art. 182 der Grondwet, stellen B. en W. van Haarlem den Raad voor, over te gaan tot schrap ping der woorden „in deze gemeente gevestig de". voorkomende in 6e en 7e van het bij besluit van 13 Maart 1940, gewijzigde artikel 6 der ver ordening op de heffing van een belasting op vermakelijkheden. DE STEMPELLOKALEN. De directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem vestigt er de aandacht 'op, dat het verboden is, zich onnoodig op te houden in of nabij de stempellokalen. LEVERING VAN VARKENS AAN VEEHOUDERIJ CENTRALE 's-GRAVENHAGE, 2 Juni (AAT.P.) Het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van 31 Mei 1940 de gelegenheid bestaat varkens voor levering aan de Nederlandsche Veehouderijcentrale op te geven. Opgaven moeten geschieden bij de zaakvoerders der Nederlandsche Veehouderijcentrale. De prijzen, welke zullen worden betaald zijn tot nadere aankondiging als volgt vastgesteld: Voor varkens met een slachtgewicht van 75 tot 125 KG. Kwaliteit a 71 cent per KG geslacht gewicht. Kwaliteit b 69 cent per KG geslacht gewicht Kwaliteit c 67 cent per KG geslacht gewicht. Voor varkens met geslacht gewicht van 125 tot 150 KG. 72 cent per KG geslacht gewicht. Voor varkens met een geslacht gewicht van meer dan 150 KG. 71 cent per KG geslacht gewicht. Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht ver minderd met 2%). Zeugen, beeren en binnenbeeren mogen niet wor den geleverd. Blijkt na slachting een geleverd varken zeug, beer of binnenbeer te zijn, dan wordt slechts de werkelijke waarde uitbetaald. Voor varkens, welke voor risico van den leverancier zijn afgenomen, worden bovenstaande prijzen alleen dan uitbetaald wanneer deze varkens na slachting in goede con ditie zijn. Is zulks niet het geval, dan wordt de werkelijke waarde na slachting vergoed. Geenerlei korting zal worden toegepast voor var kens. waarvan het spek na de slachting zacht blijkt te zijn. N. BOERKOEL - Aeibertsbergstraat 80 Telef. 14028 - Zaak: Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN Strak van lijnsoepel van prijs99 (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Vischhandel weer in zijn oude positie Geen vischauto's meer. De geboden zuinigheid met de benzine zal niet zonder gevolgen blijven voor den gang van zaken in den vischhandel. waarin spoedig, wanneer de snoekbaars weer op de markt ver schijnt, weer eenig leven te verwachten is. De vischauto heeft een belangrijke ommekeei teweeggebracht in den binnenlandschen handel Werd vroeger het binnenland bijna zonder uit zondering door den IJmuidenschen zeevischgroot- handel bediend, de vischauto bracht hierin veran dering, tot groot misnoegeri van dezen groothandel Van heinde en ver kwamen vischhandelaars met hun auto naar IJmuiden, niet louter om daarmee de door IJmuidensche grossiers ingekochte visch zelf te vervoeren; neen deze vischhandelaars lieten zich als kooper inschrijven en kochten zelf wat ze noodig hadden. Dit was natuurlijk hun goed recht maar het was een harde slag voor vele grossiers, die een belangrijk deel van hun debiet er dooi verloren zagen gaan. Belangrijke zaken kunenn onder de huidige om standigheden niet verwacht worden maar wanneer het IJselmeer dezen zomer eenzelfde hoeveelheid snoekbaars oplevert als verleden jaar. zullen ei wekelijks duizenden kilo's visch van IJmuiden verzonden worden. Maar ditmaal niet per auto. want die z.:i: wegblijven. En daarmee blijven ook de vischhande- laren uit de provincie wei wan* die 7-Tlir.n eenige manden visch niet zelf naar IJmuiden komen En het gecombineerd mkoopen moet nu ook wei als geëindigd worden beschouwd, omdat dit geen zin meer heeft, nu voor elke mand visch het volle pond aan vracht betaald moet worden. Er zal den binnenlandschen handelaaï dus niets anders overblijven dan zijn ouden leverancier weer op te zoeken, om die zijn bestellingen op te geven Dit is voor onzen plaatselijken handel een troost zij het dan ook een heel kleine. Veel zal afhangen van de resultaten der snoekbaarsvisscherij en ook van de Waddenvisscherij, welke voor een bepaald' categorie van visschersvaartuigen weer is toege staan en waarvan ongetwijfeld een deel zijn weg wel naar IJmuiden zal vinden. MARKTBERICHTEN EN BESOMMINGEN. Consignatie-visch2166 K.G. Snoekbaars 5140 ct. perK.G.; 1656 K.G. Meivisch 25—21 ct. per K.G. Trawlvisch: roode poon ƒ8.507.20 per 50 K.G. Besomming IJmuiden: Jenny Elsa IJm. 88 ƒ32.—; Reiger IJm .106 30.—IJm 61 f 78.—. BEVERWIJK Toestand van het zwemwater gunstig. Het bestuur va"n de Heemskerksche Zwemclub deelde ons mede. dat het voorloopige onderzoek naar den toestand van het zwemwater der bad inrichting aan de vuurlijn zeer gunstig is uit gevallen. Hoewel het in de bedoeling lag j.l. Zaterdag de inrichting open te stellen heeft het bestuur ge meend den definitieven uitslag van het onder zoek te moeten afwachten teneinde het publiek absolute zekerheid te bieden dat het zwemwater aan de strengste eischen voldoet. De keuring van het water geschiedt door het scheikundig laboratorium van Di*. v. d. Sleen te Haarlem. Dinsdag zullen de definitieve resultaten van dit onderzoek bekend zijn. Indien het rap port van het laboratorium gunstig luidt, zal de inrichting a.s. Woensdag voor het publiek wor den opengesteld. De zweminrichting „Adrichem" aan den Hof- landerweg zou reeds heden worden geopend. De eerste frambozen. Als nieuw product werden aan de B.E.T.- veiling de eerste frambozen aangevoerd, een primeur van den heer L. Docter te Heems kerk. De opbrengst van de vruchten was 37 ct. per doosje. HAARLEMMERMEER GOEDE GEVOLGEN VAN DEN REGEN Het buitje van de laatste dagen heeft in het pol derland heel wat goed gemaakt. Niet alleen hebben de talrijke gewassen een zoo noodige verfrissching ondergaan, doch ook de boeren en arbeiders gaan anders naar hun werk. Een groote schare van bietendunners, waaronder wederom talrijke Brabanders, zagen door den fris- schen regenval hun werk aanmerkelijk verlicht. De bodem had door de aanhoudende droogte een zeer harden bovenlaag gekregen, waar jonge kiemplant- jes zich niet doorheen konden dringen. Moeilijk was toen het werk der dunners. De plantjes zaten te ste vig in de harde aardkorst vast. Bovendien was het kruipen over den aardlaag zelfs voor deze stoere arbeiders geen gemakkelijke opdracht. Gelukkig heeft de weersverandering tevens verandering op het bietenveld aangebracht. De erwtenvelden varen er nu ook wel bij. De re genval heeft hier ook goed gedaan. De gewas staat er fraai en frisch bij. Een zeer krachtig product is nu wel karwei, die den achterstand door de winter vorst buitengewoon is ingeloopen en nu een for- schen indruk maakt. Weelderig bloeien deze velden Het laat zich aanzien dat de oogst van deze velden buitengewoon goed zal worden. De regenval heeft evenwel ook het onkruid flink doen opschieten; dit komt op sommige plaatsen nog ver boven het graan uit. Talrijke arbeiders heb ben hiertegen den strijd aangebonden. Wanneer dit zal zijn gebeurd, kan de Meersche landbouwer opge wekt den oogsttijd tegemoet gaan. De heer J. A. Klinkenberg, adj.-commies der Posterijen, herdacht Zaterdag den dag. dat hij vóór 25 jaar in dienst der posterijen trad. Het ontbrak den jubilaris dan ook niet aan belangstelling. Een postbesteller overhandigt Mevr. Klinkenberg een bloemenhulde; naast haar de heer Klinkenberg. GRASDROGERIJ BIJNA VOLTOOID. De grasdrogerij van de Gebrs. Gort uit Nieuw Vennep staat op het punt der. eersten grasoogst te verwerken. Van den Sloterweg bereikt men over een eigen weg een breeden straatweg het j hooge gebouw, waarvan vrijwel geen enkele voor bijganger de beteekenis kan vatten. Men hoort hier dan ook de allervreemdste gissingen maken.] Intusschen werken arbeiders, waaronder zich] technisch personeel van Werkspoor bevindt, voort! aan de voltooiing van dit hooge gebouw, dat uit drie etages bestaat. Het aangevoerde gras passeert eerst een haksel machine waarin het gras op de vereischte maxi mum lengte wordt gesneden om vervolgens door middel var een elevator naar de hoogste etage te worden vervoerd. Van hieruit gaat de reis door de eigenlijke droögïnrichting, die in étappes wordt af. gelegd, telkens door horren onderbroken. Deze horren keeren en wentelen het gras, terwijl de scheikundiga werking het oorspronkelijke grasge wicht doet verminderen tot op ongeveer een vijfde. Het verkregen product heeft dan de groote voor- deelen lang bewaard te kunnen blijven en een hooge voedingswaarde te bezitten en te behouden. Droge luchttoevoer wordt door een speciale oven naar de cylinder gevoerd. Naast dezen droogtoren wordt gewerkt aan de voorraadschuren, zoowel voor het versche gras als voor het bewerkte. Zeker is, dat deze drooginstallatie nog meer wordt uitgebreid en zeer waarschijnlijk met een drooginstallatie voor aardappelen, eveneens be stemd voor veevoeder. Ook deze installatie zou hetzelfde doel beoogen, nl. het lang doen bewaren van het verkregen product, de aardappelvlokken, en het behouden van de hooge voedingswaarde. Ook bestaan er plannen voor een vlaszwinge- larij. Deze inrichtingen hebben den tijd tot den oogst van deze gewassen, hetgeen niet het geval is met de grasdrogerij, daar reeds het eerste gras is gemaaid en de bewerking dus zeer spoedig een aanvang zal moeten maken. ZANDVOORT ER MOET BETER VERDUISTERD WORDEN! De Commissaris van Politie vestigt er de aan dacht op, dat de laatste dagen is gebleken, dat c verschillende plaatsen in de gemeente nog niet op afdoende wijze wordt verduisterd. Elke lichtuitstraling moet worden vermeden, ook al is deze van zeer korten duur. Men lette vooral ook op dakvensters. Nalatigheid zal streng worden gestraft. BURGERLIJKE STAND van 24 t.m. 30 Mei 1940. Geboren: Willy, dochter van G. V. Driehuizen en J. Koper, Kruisweg 30. Ondertrouwd: A. Bos en H. van Koningsbruggen, van Ostadestraat 6. K. L. Koning en A. Koning, Hobbemastraat 30. Getrouwd: P. Th. Uitermark en M. F. Castien, Leidschevaart 384, Haarlem. Overleden: L. Koper, weduwe van Jb. Koper, oud 83 jaar, Nieuwstraat 10. A. G. Bodes, we duwe van H. C. van den Berg, oud 84 jaren, Nieuw straat 10. HEEMSTEDE Promotie bij de politie. Inspecteur A. Berentsen bevorderd tot hoofdinspecteur. Hoofdinspecteur A. Berentsen. Naar wij vernemen is door de Kroon het Raads besluit van 29 December 1939, waarbij tot de instel ling van den rang van hoofdinspecteur van politie, en uitbreiding van het corps met een inspecteur was besloten goedgekeurd. In verband hiermede is door den burgemeester met ingang van 1 Juni 1940 de heer A. Berentsen bevorderd tot hoofdinspecteur. Zaterdag 1 Juni was het juist 17 jaar geleden, dat de heer Berentsen in Haarlem benoemd werd tot inspecteur van politie 2e klas. Op 1 Februari 1932 volgde daar zijn bevordering tot inspecteur le kias. terwijl hij op 22 September 1937 te Heemstede in dienst trad, als opvolger van inspecteur C. Kemper. Zoowel onder het politiecorps als onder de bur gerij zal het bericht van deze benoeming met vreug de worden begroet. De verhouding tusschen het politiecorps en de burgerij laat niets te wenschen over. mede een gevolg van de wijze waarop inspec teur Berentsen met iedereen weet om te gaan. De geest onder het corps is dan ook uitstekend. Daar de bevordering mede tot gevolg heeft dat het personeel met een inspecteur wordt uitgebreid zal de heer Berentsen zich nog meer kunnen geven aan de leiding van het zoo goed aangeschreven Heemsteedsche politiecorps. SPIRITUSDRINKERS IN ARREST. Zaterdagavond „vond" de rijksveldwachter in de Haarlemmermeer een 3-tal spiritusdrinkers in er gerlijken staat van dronkenschap. Een steenenauto van „De Steenwerf" werd gere- quireerd, waarop het gezelschap werd overgebracht naar het politiebureau te Heemstede waar zij wer den „afgeladen" om daar hun roes uit te slapen. 4 flesschen spiritus werden nog op hen gevonden. HALFWEG RIJDT MET AFGESCHERMDE LICHTEN! De Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst van Haarlemmerliede en Spaarnwoude te Halfweg ver zoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat het ingevolge de door dpn burgemeester vastgestelde algemeene gedragsregels verboden is. in die gemeen te zonder licht te rijden: alle voertuigen moeten dus voorzien zijn van licht, welk licht naar het oordeel der politie voldoende afgeschermd moet zijn. Uit het vorenstaande vloeit voort, dat het ver keer op den Rijksweg tusschen Amsterdam en Haar lem van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang met afgschermde lichten moet rijden. Ter voorkoming van ongelukken wordt hierop met klem de aandacht gevestigd; tegen overtreders zal binnenkort proces-verbaal worden opgemaakt zon der voorafgaande waarschuwing!

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2